Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49451) canniball válasza jFox (#49448) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem tudom, én nem értek a lovakhoz. De múltkor miután lemostam a paripát hagytam pötyögni, majd kicsit pörgettem hogy melegedjen/elpárologjon a víz róla, így felment 100°C fölé, ott bekapcsolt a venti és elkezdett hűlni; majd megint melegedett-venti kapcsolt-hűlt, stb. Veztech. tréningen gyök2-vel pötyögve (menetszél hiányában) szintén melegedett. Ez gondolom így normális, nem?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#49452) jFox válasza Daywalker (#49450) üzenetére


jFox
őstag

Azt nem tudom eddig milyen volt mert most vette nem rég. :( De nekem nem tűnik normálisnak, hogy kb. 1 óra motorozás után még mindíg visszamegy szinte nullára a hőfok mérő. :N

emre: ez egyértelmű, ha nincs szél ami hűtse és nem megy a venti sem akkor túl tud melegedni. :K
Nálam inkább az a gond, hogy nem melegszik, csak ha állok. Akkor is épphogy eljut a negyedig a mutató.

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#49453) canniball válasza jFox (#49452) üzenetére


canniball
nagyúr

Na így már érthető; akkor gondolom a mérő környékén lesz valami gubanc.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#49454) Genesistibi


Genesistibi
tag

Bizományos értékesítésnél lehet alkudozni? :D

(Hogy működik amúgy? A motor tulaja mond egy árat ami alatt ne adják el, a kereskedés meg eladja amennyiért tudja és kap egy bizonyos %-t?)

(#49455) Topiccsendőr válasza FIREBLADE78 (#49434) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

A Derbi is birja a nyelezest. Es az is kopik. Ha le van cserelve minden idoben, ugyanugy birni fogja. Valoszinuleg a dugattyu csere miatt nagyobb lesz a szervizkoltsege a 4T hez kepest, az elejen. Ha meg bekapsz egy hengerfejezest a 4T nel, akkor mar nem ilyen egyertelmu a helyzet. De nem megbizhatatlan sem a Derbi, sem a 2T.
Amit te nem tudsz, hogy a cbr ednek ez utan a banasmod utan megmertuk volna szelephezagjat, vagy szeleptomitettseget hat baromira nem lett volna ilyen szep a kep. Lehet nagykepernyozni arrogansan (ket motorral a hatad mogott?) csak azert, mert nincs kozvetlen tapasztalatod valamirol, es bekiabalod az innen-onnan hallottakat. De ez ne az a topik legyen, ahol azt szedjuk ossze, amit hallunk, de fingunk nincs semmirol.
Annyiban van alapja a 2T vel szembeni felelemnek, h lekotlott szarok vannak a piacon. Epp ezert kell vinni szakertot vetelhez, (ahogy azt te nem tetted, es belemasztal egy vezerlesfelujitasba a frissen vasarolt 4T motorodnal. Jeee)
Szerinted nyelgazas uzem mellett nem kotlik meg a hengerfeje barminek? Es elmegy barmi 100 e km-t? Ebredjunk fel a kis rozsaszinu almainkbol.

Summa summarum
2T t akkor vennek, ha kinyitott 125 osrol van szo. 11 kW lenne a hatar, akkor nincs sok ertelme a 2T nek. Max szentimentalis okok. Egy 22-33 lovas 125 2T nel a valamennyivel rovidebb elettartam (ezt is mire ertjuk? Henger dugo? Cserelheto) eleg nagy teljesitmeny plusszal jar. Nem repulogepfelszallo kell a 110hez, mint a 4T nel. Es baromi nagy vegsebessegek/dinamika tarsul ehhez az egeszhez. El kell donteni melyik kell, mire van penz.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#49456) zoltanz válasza jFox (#49452) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Glikol alapó fagyálót szoktak ajánlani, vagy hasonlót, ~40% koncentrációjút, korrózióvédőnek is kell lennie.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#49457) jFox válasza zoltanz (#49456) üzenetére


jFox
őstag

Köszi. :R

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#49458) emre


emre
veterán

Urak!

Ezt a fajta légszűrőt közvetlen a karbira kell rögzíteni? [link]
Az enyém gyárilag ilyen
Valami tapasztalata van róla valakinek? Mert erősen gondolkodok valami megoldáson hogy a gyári elég nehezen fel és leszerelhető légszűrőházat kiváltsam. de csak minőségi megoldás érdekel.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#49459) Daywalker válasza emre (#49458) üzenetére


Daywalker
addikt

Én nem tenném. Egyrészt az airbox egyfajta puffernek is felfogható, másrészt abban sokkal kevesebb moslékot kap. Harmadrészt nem a blokk forró levegőjét szívja. Ha pedig ram air-es, akkor meg azért nem javasolnám az airbox kiiktatását, mert szarul fog menni. Ez elvileg arra is jó, hogy a motor elején lévő légbeömlő csatornába betömd, de szerintem baromság. A gyárban sem hülyék dolgoznak.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49460) Archer válasza Topiccsendőr (#49455) üzenetére


Archer
őstag

Többször olvastam a magyar "szaksajtóban", hogy X vagy Y motornak ennyi meg annyi 10e km után szétkapták a blokkját és még szinte gyári értékeket mértek. Gondolom nem végig nyélgáz volt de akkor is fura, mert te pedig azt állítod, hogy 50k km ezeknek a blokkoknak már közel a vége. Nyilván millió tényező befolyásolja (félre ne értsd, nem azt mondom, hogy nem hiszek neked) csak akkor hol az igazság?

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#49461) Daywalker válasza Archer (#49460) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem a blokkal van a baj 4T-nél. Tehát Tomi azt mondja, hogy a szétforgatott 125 4T semmivel sem jobb, mint a 125 2T. Utóbbinál dugó, előbbinél meg a hengerfej bajos, és ezt drágább javítani. Persze míg a hengert-dugót kénytelen vagy cserélni többnyire 2T-nél, addig a 4T-nél leszarják, hogy a szelepek áteresztenek és nincs kompresszió, jó az még, sosem romlik el mert Honda. Holott belenéznének és lenne pislogás. Stimt?

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49462) Topiccsendőr válasza Archer (#49460) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

A szaksajto...
A multkor mar leirtam ide, h a 100e km felett teljesito wr tulajdonkepp taxi uzemmodban ment vegig.
Ez azt jelenti h nagyon keves hideginditassal, meleg motorral nagyon sok kmt tett meg, nem temposan, tehat fogyasztasorientaltan. Persze, hogy gyonyoru allapotban lesz.
De nekem nem kell hinned.

Egy jo pelda. Vegyuk a hondat, mert ez egy szent marka.
En szeretem az sc59et. Kezdjuk ezzel.

Nahat, itt is van visszahivas boven, amit magyarorszagon meg sem emlitenek. (Elozo oldalak)
Vegyuk eszre a beegett szelepuleket. Nezzuk meg a szelepszar illesztest. Tekintsuk meg a 7 es kompressziot az 1 es hengerben. Tekintsuk meg az osszes szivoszelep rugo hosszat. Es szamoljuk ki, mennyibe kerulne a szerviz.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#49463) Daywalker válasza Topiccsendőr (#49462) üzenetére


Daywalker
addikt

Bakker az a durva, hogy nem lett sokkal gyengébb jól látom?

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49464) Topiccsendőr válasza Daywalker (#49463) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Es 4T nel itt van a kutya elasva.
Fordulaton nincs ideje elszokni a gaznak. Igy teljesitmenyben nem nagyon jelentkezik. Igy az ember teljesen johiszemuen simogatja a jarganyt, hogy ez igen, ez birja. Majd szepen eleg a szelep.
Es ezert van mindenki meggyozodve, h jo a motorja. Mert amig nincs szetszedve es kimerve, addig nem lehet tudni. Egyszer csak megreccsen, es van csodalkozas.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#49465) Topiccsendőr


Topiccsendőr
addikt

Amin meg erdemes elgondolkodni, az az, h hihetunk-e vakon ennek a cikknek mindenben?
Kiindulasnak jo, ertekek sajnos nincsenek, vagy nem mindenhol. A teljesitmenygorbe meg egyenesen fura.
Megy a homalykodas az 1es henger kornyeken, h kicsit a masodik gyuru erodalodott, de azert jo az, csak a kompresszio szar. Hat azert na.
Ennek alacsony fordulaton meg kellene jelennie. Es a gorbe csupan lejjebb ment a csucsteljesitmenynel. alul meg ugyanazt tudja. Tomitetlen szelepnel. Hat persze. 4 szelep nem tomit, es szelepvezetot is cserelni kell.

Nagyon szep ertek meg a 2decis olajfogyasztas 1000 km en. Az osszes markabuzi szivrohamot kap ilyenkor. :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#49466) stereodead


stereodead
csendes tag

Április 14-én iratkoztam be a Gyorsjogsi autósiskolába B125-re. Jeleztem nekik, hogy ha lehet én már most mennék kresz vizsgára, mert tudom az anyagot és sürgős is a dolog.

Most, tehát több mint két hét múlva kaptam tőlük időpontot, május 27-ére.

Tehát ennyit a Gyorsjogsi autósiskoláról. Nem értem mire utalhat a nevük.

fgsfds!

(#49467) emre válasza Daywalker (#49459) üzenetére


emre
veterán

Köszi! :R

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#49468) Sianis válasza stereodead (#49466) üzenetére


Sianis
addikt

Attól, hogy te már mennél vizsgára még nem lesz hely. Mindenki nyárra, nyáron akar jogsit, A-t is, B-t is, tehát tele vannak a vizsgaidőpontok.

(#49469) Daywalker válasza stereodead (#49466) üzenetére


Daywalker
addikt

Reklamálj az NKH-nál, ugyanis ők osztják a vizsgaidőpontokat. Másrészt hiába tudod te az anyagot, attól még van elméleti óra, amit nekik le kell igazolniuk annak ellenére, hogy te nem jársz be. Kicsit gyanús lenne, hogy a beiratkozás után mész azonnal vizsgázni, nemde? Kicsit gondolkodjunk, mielőtt fikázunk.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49470) Xaels


Xaels
félisten

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49471) stereodead válasza Daywalker (#49469) üzenetére


stereodead
csendes tag

Pont a gyorsaság miatt az online tanfolyamot választottam, ami annyit jelent, hogy egy online felületen megcsinálhatom a vizsgát ahányszor akarom, tehát elméleti óráim nincsenek is. De egyébként sem használom ezt a rendszert, mert még amikor a B-s jogsit csináltam azzal együtt tanultam az A-t is.

Érthető, hogy mindenki tavasszal akar vizsgázni (főleg motorra), de az akkor is túlzás számomra, hogy másfél hónap mire kapok egy időpontot, hogy egy húszperces kreszvizsgát megcsinálhassak.

Igazából az elméleti és a gyakorlati tudás is megvan már régóta, mégis hónapokba fog telni mire megkapom a jogosítványt, ami igazolja, hogy tényleg tudom azt amit.

[ Szerkesztve ]

fgsfds!

(#49472) Bogyó bá' válasza Xaels (#49470) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na ez tényleg szép! (Amikor viszont csopperből faragnak borzalmas kinézetű "kávégépet", attól elfog mindig a röhögőgörcs...)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#49473) Outlander válasza stereodead (#49471) üzenetére


Outlander
őstag

A hozzád hasonlók miatt van a vizsga.... fejben vezetésben/pénzkeresésben/sexben stb stb stb nálam sincs jobb.

Azért mert te azthiszed hogy egyedül vagy, attól még hidd el van más is... bakker tudod te hány fiatal kap ballagásra akármilyen jogsit? Vagy téli keresetből vagy akármi kezdi el?
Még mindig él a tévhit h csak nyáron lehet és könnyű megtanulni vezetni..

A gyorsjogsi név nem egyenlő a teljesítménnyel... pl Faszállító céghez sem mész oda h most azzonnal legyen kemény... mert nem azzal foglalkozik ha nem közúti fa árufuvarozással.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#49474) Daywalker válasza stereodead (#49471) üzenetére


Daywalker
addikt

Ilyen a rendszer. Kicsit dühönghetsz ezen még, de változtatni úgysem tudsz. Aztán majd azon is, hogy ~3-4 hét mire megkapod a jogsit kézhez.
Amit tudtál volna tenni, hogy időben lépsz, nem utolsó percben...mint mindenki.
Amúgy nem most változott a vizsgasor? Vagy az csak terv? Nem lehet, hogy mégis kéne készülni? :U

Outlander: +1

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49475) Xaels válasza Bogyó bá' (#49472) üzenetére


Xaels
félisten

Szívesen meghallgatnám a hangját az tuti. Egyébként Virago-ból rengeteg durva gép van szerintem. Például ez is elég komoly Fenrir

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49476) jFox válasza stereodead (#49471) üzenetére


jFox
őstag

Ez sajnos ilyen. Én március elején kezdtem hasonló kavlitásokkal. (több mint 20 éve van B joggsim, 50-essel meg még régebben közlekedek) áprilisban volt a kresz vizsgám és jövő héten megyek a gyakorlatira.
Azért az oktatók is elfelejtik a dolgokat ezt is bele kell kalkulálni. Nekem annó többször ígérte, hogy felhív, hogy mikor lesz a vizsga, persze mindíg én hívtam, ő meg lerázott valamivel, hogy most ezért most azért nem lehet.
Aztán kb. egy hónap mulva végre mehettem vizsgázni. Rá még egy hónap és mehetek gyakorlatból is. Szóval gyorsjogsi ide-vagy oda ez sajnos így működik. Ráadásul, ha lehet hinni az oktatómnak, csak szerdánként van motor vizsga. Ez még tovább lassítja a dolgot. :(

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#49477) Polemius válasza Daywalker (#49474) üzenetére


Polemius
aktív tag

De, ettől az évtől jóval nagyobb adatbázisból dobál kérdéseket a gép.
A másikról, mivel gyakorlati oktatás csak március közepétől van (ami szintén előírás), így aki előre gondolkozik addig simán letudhatja előtte télen az elméletet.
Egyébként ahol én voltam, ott tényleg expressz módon ment: december elején beiratkoztam, január elején már küldtek is vizsgázni. Persze akkor kevesebben is mennek. :)

[ Szerkesztve ]

(#49478) Genesistibi


Genesistibi
tag

Május 4-én 10:30-kor vizsgáztam B125-ből én is. Kicsit mások a képek, mások a kérdések, de igazából a lényeg (szerencsére) nem változott. 8 éve tettem le a B-t, nem nagyon kellett megszakadnom, hogy a pár új dolgot betanuljam, amúgy is figyelemmel szoktam kísérni a változásokat. Az online (eTitan) rendszert viszont mindenkinek csak ajánlani tudom tanuláshoz vagy akár csak felfrissítéshez is!

(#49479) zoltanz válasza Xaels (#49475) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nekem mindegy csak két kupufugó legyen, az sem baj ha egyesítve vannak elötte a csövek, azért az úgy is adja a megfelelő hangot. Persze a külön kör jobb, plusz ha V motor, vagy L -es Ducati és 2 hengeres.
20 éve nekem is Honda-m volt, ismerőseimnek is, mára beérték őket, a másik manapság pl sok Suzuki alkatrész jó egy Aprilia-hoz stb, nem annyira egyéniek a gyártók.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#49480) Daywalker válasza Polemius (#49477) üzenetére


Daywalker
addikt

:R

Amikor én kitaláltam javában nyár volt (valójában 6 éves voltam kb, de 25 voltam vagy 26 mire megléptem - de ez most mindegy) így elkezdtem nyár végén az elméletet, meg is lett, ősszel már a rutinpályán keringtünk és kb. az utolsó turnusokban tettem rutinvizsgát. Kora tavasszal lenyomtuk a forgalmat és az első lehetőségeknél már vizsgáztam fogalomban. Gyakorlatilag április végén - május elején kezemben volt a jogsi. Valahogy így kell értelmesen csinálni. Nővérem is nyáron akart anno autóra vizsgát tenni de ott is csak a szívás volt.
Akkor érteném a meglepettséget, ha évtizedek óta lassan nem ez lenne... :U

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49481) Something_ válasza Daywalker (#49480) üzenetére


Something_
őstag

Azért az nemigen normális, hogy 3 órás az elméleti oktatás B125-nél, aztán 1,5 hónapra rá van vizsgaidőpont. De hát ez Mo. Asszem leírtam, hogy Amerikában, hogy is megy ez az egész autós/motoros jogosítványszerzés.

(#49482) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Voltam megcsináltatni a jogsit. Sajnos néhány urbán legendát megdöntött ott a néni.
Szóval, tök mindegy,hogy kártyával fizetsz-e vagy csekkel, nem gyorsít rajta. (Hallottam már,hogy 3 napot is számít ha kártyával fizetsz.) Továbbá 20 napot kell mondaniuk hivatalosan és semmilyen módon nem befolyásolhatják a gyártást,hogy hamarabb meglegyen, plusz igazolást sem tudnak adni, hogy vezethess.
Budapestieknek egyetlen gyorsítási lehetőség,hogy a központi okmányirodába kérik a jogsi átvételét, ugyanis a gyártástól oda minden nap megy futár, míg a kerületi okányirodába csak heti egyszer. SMS-t kapsz, hogy mehetsz érte ha adsz meg mobilszámot, akkor kell leadni a régit.

A kapott papírral,hogy lehet-e vezetni? A határozott NEM sem helytálló, ugyanis erről a jogszabály nem mond semmit. Azt sem mondja, hogy lehet és azt sem, hogy nem. Ezt helyben a rendőr eldönti. Azért elvileg annyira tiltani nem kéne, mert ahogy átnéztem, rajta van a kategória, érvényessége is rajta van, tehát már fel van vezetve. Sőt, az sincs rajta, hogy miért kértél új jogsit, csak hogy adatváltozás miatt. Egyetlen dolog ami a kategória bővítésre utal, az a dátum, hogy mikor vizsgáztál.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49483) Ribi válasza Daywalker (#49480) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem értem mi ez a felháborodás. Jogsi letétel irreálisan lassan megy. És azért mert régóta tetves lassan megy, akkor az a normális? WTF?
Ha valami szar akkor szokjunk hozzá? Hiába van gépesítve az egész? Vagy csak azért hogy legyen idő kit lefizetni vagy miért megy lassan? Had legyen már kicsit felháborodva. Legalább ez az egy dolog legyen meg ha már normál sebességű ügyintézés nincs. :W

V.Stryker: Mivel nincs a jogosítványodban, hogy van arra jog vezetni, így megbüntethet. Ha nincs nálad a jogsi, megbüntethet. Arra van szabály, hogy akkor vezetheted az adott járművet, ha a jogsidban van rá bejegyzés. Ha nincs akkor csak a rendőr jóindulatán műlik de 1 mukkot sem szólhatsz ha megbüntet érte.

[ Szerkesztve ]

(#49484) emre


emre
veterán

Hát visszaemlékezve nekem is elég lassan lett meg a jogsi. Még az mhsz-nél mentem a sorkatonai szolgálat miatt teherautóra. Ott azzal a lendülettel befizettem a nagymotorra is, mivel kocsira akkor már megvolt és csak a vizsgadíjat kellett letennem. A tanfolyam valamikor a nyáron volt, szeptemberben vizsgáztam teherből városban és december 19-én meg motorból. Mindez történt 1992-ben. De mákom volt mert a következő évben választották szét az A kategóriát.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#49485) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Vettem egy ilyen gumihálót, műanyag kampós, sisak csomagot fel tudom rögzíteni könnyen a hátsóülésre, 1000 Ft volt.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#49486) Djuree


Djuree
félisten

srácok ereszt a motoromon a benzincsap, kicsit csepeg. van vmi alternatíva egy csapcseréhez?
yamaha fazer 600 2002

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#49487) emre válasza Djuree (#49486) üzenetére


emre
veterán

A nagyvas-nál nézd meg van-e hozzá javítókészlet.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#49488) Daywalker válasza Ribi (#49483) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem, de tudsz rajta bármit is változtatni? Nyilván mindenki tudja, hogy odafent f.szlengetés folyik...Attól, hogy idegeskedsz rajta, nem változik meg semmi. Lehet egy picit morogni, de azért nem kell miatta ennyit verni az asztalt. Az, hogy te mire jelentkezel nem hatja meg őket, ha tele van minden hely. Egyetlen amit tehetsz, hogy előre gondolkodsz. De persze könnyebb mást hibáztatni, mint mindig. :U (ettől függetlenül szerintem is irreálisan sokáig tart...)

V.Stryker: "Azért elvileg annyira tiltani nem kéne, mert ahogy átnéztem, rajta van a kategória, érvényessége is rajta van, tehát már fel van vezetve. Sőt, az sincs rajta, hogy miért kértél új jogsit, csak hogy adatváltozás miatt."

Ugyanezt mondtam én is. Szerintem többnyire riogatás ez az egész.

Djuree: bontott csap. De nem lehet, hogy csak a rámenő gumicső repedezett, szivárog, és folyik le a csapon? Azok el szoktak érni...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49489) Djuree válasza Daywalker (#49488) üzenetére


Djuree
félisten

nem, maga a tankon lévő csap ereszt.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#49490) Daywalker válasza Djuree (#49489) üzenetére


Daywalker
addikt

:( Akkor ahogy kolléga mondta, felújító (Tourmaxnak szokott lenni) vagy bontott.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49491) Burt1793 válasza V.Stryker (#49482) üzenetére


Burt1793
veterán

Ma lett meg a forgalmi vizsgám, természetesen a bp-i központi okmányirodába megyek majd vele, amúgy hétfőn vehetem át a papírokat elvileg.

(#49492) emre válasza Djuree (#49489) üzenetére


emre
veterán

Most jutott eszembe hogy talán nem pesti vagy, ebben az esetben a láng autoalkatrész webshopjában is körülnézhetsz.

mod: náluk sajnos nem láttam.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#49493) Peczek válasza stereodead (#49471) üzenetére


Peczek
aktív tag

A vizsgaidőpontot nem a iskola adja, hanem a vizsgáztató felügyelet, tehát emiatt náluk reklamálj. Ha majd lassan / nehezen kerülsz motorra, akkor reklamálhatsz náluk, de: tavasszal mindenki motorozni akar, tehát Gyorsjogsi vagy Lassújogsi, mindenképpen várni kell. Egyébként úgy néztem, ők az egyik legolcsóbbak a piacon, tehát szerintem sorbanállás lesz. (de szerintem nem csak náluk, hanem máshol is).

[ Szerkesztve ]

(#49494) Peczek válasza stereodead (#49471) üzenetére


Peczek
aktív tag

Na majd akkor leszel ideges, amikor a sikeres vizsga után a jogosítvány kiváltáshoz kb. 10-12 órát állsz sorba az okmányirodákban.

Én most próbáltam áprilisban.

(#49495) Outlander válasza V.Stryker (#49482) üzenetére


Outlander
őstag

Hááát, az a Gizike tuti nincs képben.

A kártyás fizetés azonnali és jóváíródik helyben... a csekket ki kell tölteni , el kell battyogni befizetni, és majd ha jóváírta a posta a hivatalnak akkor lesz "befizetve"... na most egy csekk befizetés visszaigazolása nem egy azonnali történet remélem nem kell levezetni h miért.

Igazolást ott helyben kapsz, ami asszem 2 hónapig érvényes... miről beszélsz?

Egyedül az újonnan megszerzett kategóriában nem vezethetsz addig míg meg nem kapod a jogsit.
A kapott "ideiglenes" papír is csak országon belül érvényes.

"Egyetlen dolog ami a kategória bővítésre utal, az a dátum, hogy mikor vizsgáztál."
és az nem elég?

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#49496) Djuree válasza emre (#49492) üzenetére


Djuree
félisten

hugom el tudja hozni a nagyvastól nekem. :)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#49497) V.Stryker válasza Outlander (#49495) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nálunk rögtön ott van a postafülke bent az asztalok között. Igazolásnak meg ott van a posta által hitelesített csekk második fele.

A régi jogsimat el se vették. Mondták jön sms, ha kész az új, akkor menjek leadni és átvenni az újat. Azzal vezethetek, nem a sajtpapírral.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49498) Outlander válasza V.Stryker (#49497) üzenetére


Outlander
őstag

Ja, ahol ott van, itt vidéken el kell sétálni a postára. :)

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#49499) -Mike- válasza V.Stryker (#49482) üzenetére


-Mike-
addikt

Én is most csináltam meg a kormányablaknál, kíváncsi vagyok kinek készül el hahamarab. :) 30 napot mondott nekem, kértem egy zsepit annyira elszomorodtam..

(#49500) -Mike- válasza Burt1793 (#49491) üzenetére


-Mike-
addikt

Hétfőn veheted át a papírokat igen, a vizsgaigazolásról szólót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.