Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49551) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Tegnap megvolt a légszűrőcserém, légyszűrő, meg ház.

Azért kicsit bebogarasodtam rendesen, dde a durva hogy könyv csak 48k km-nél írja elő a cseréjét most meg 25k-nál vagyok. Azért hogy ezzzel mégegyszer ennyit elmenni.... nemtudom...
Azért nemtudom az megvane hogy a HONDA milyen szép faág szerű motívumokat rajzol a légszűrőhába... :DDD :DD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#49552) Genesistibi válasza Outlander (#49550) üzenetére


Genesistibi
tag

Nekem is csak jó tapasztalatom van velük garanciálás ügyintézés terén.

Igazad van, mások viszont azt mondják amit lehet, azt ki kell használni ameddig csak lehet. Becsületességből itthon nem lehet megélni, ilyen az élet..

(#49553) canniball válasza Outlander (#49547) üzenetére


canniball
nagyúr

A sí aláöltöző nem ugyanaz, az vastagabb anyagból van.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#49554) Outlander válasza canniball (#49553) üzenetére


Outlander
őstag

Nem.... Még a doboza is ugyanaz volt, nem hogy az anyaga és tulajdonsága.
Ebből van futásra vagy futáshoz is, ott valóban van különbség...
Illetve most h mondod a sielősből is mintha lenne vastagabb is?
Mindegy ez ugyanaz 1:1 ben...

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#49555) -Mosquito- válasza Ferdzsoo (#49551) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Biztos a 48? nem a gyertya annyi? Fura lenne,mert nálam 18ekm-nél írja a cserét ami meg is történik. Ennyire sosem volt szutykos/bogaras mint a tiéd,pedig csak a városban kruzolgatok.. :D Szerintem 12-18ekm-ént dobáld ki a légszűrődet.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#49556) FIREBLADE78 válasza Outlander (#49550) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

aztahétszentségit

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#49557) canniball válasza Outlander (#49554) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem tudom, lehet az őszi sielős akcióban volt két fajta is, de amit akkor vettem az vastagabb, mint amit a múltkori "motoros napokon".

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#49558) StoneBridge válasza -Mosquito- (#49555) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Szerintem annyi. Nekem pl. 40.000 km-enkénti cserét ír elő a szervizkönyv. Soknak tűnik nekem is, biztos hogy előtte jóval megejtem a cserét.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#49559) kcsa válasza Ferdzsoo (#49551) üzenetére


kcsa
veterán

Ezzel a légszűrővel semmiképp sem mennék el többet, át is van szakadva...

(#49560) emre


emre
veterán

Oh, yessss megvan a műszaki :))

Oh noooo, kellett vennem rá egy pár új gumit :O,

BT023 volt készleten, 67k volt szereléssel, centrírozással. De azt kell mondjam nem bántam meg, mert kellett már rá valami normális cucc.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#49562) Ferdzsoo válasza -Mosquito- (#49555) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nem, 24k-nál ellenőrzést ír rá, meg fujassam ki légpisztollyal (persze legnagyobb faszság amit csinálhatsz.) Alapból úgy álltam neki hogy lecserélem meg is volt már az új szűrő, amikor megláttam akkor meg végképp kukáztam, igazad van simán legközelebb 15-18k km múlva cserélni fogom. Most képzeld el ha megvárom az 50-et. :F
Alacsony fordulatú finom gázadásokat sokkalszebben veszi a gép. Nem ránt, nagyon kezes lett. Szét volt dugulva már a régi szűrő.
MA2-es olajat meg rohadtul érezni a váltón, csak úgy hullik bele a sebeségekbe... :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#49563) pityaa23 válasza Outlander (#49550) üzenetére


pityaa23
senior tag

Szegeden még van a lidlben aláöltöző, bukó és kesztyű is. A Petőfi sugárutasnál.

(#49564) Polemius válasza pityaa23 (#49563) üzenetére


Polemius
aktív tag

A másikban nem jártál, vagy ott már nincs bukó? :)

(#49565) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Áááá, nem bírom én ezt a várakozást ebben a gyönyörű időben. :W Ha a kabátot két napja nem adtam volna le megvarratni gariban, akkor már tuti meglógtam volna egy körre. ;]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49566) -Mosquito- válasza Ferdzsoo (#49562) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Vicc a 48eKm-nél csere.. :F :Y Ki lehet fújni pisztollyal,na de nem ilyen állapotban lévőt. Ezt egy szerelő/tulaj messzire eldobja. Kezdődhet a szezon. :)

---
Voltam Lidl-ben Nagytétényi úton. Volt aláöltöző nadrág/felső S-XXL-ig,kesztyű is van. (Ennyiért -nekem- kicsit bazári.) Sisak nyitott/nyitható volt még.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#49567) tboldi válasza pityaa23 (#49563) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ezt mintha már egyszer említetted volna... ;] :D

(#49568) canniball válasza V.Stryker (#49565) üzenetére


canniball
nagyúr

Kitartás, most kezdődik az igazi motoros idő, lesz még bőven alkalom. Mérgelődés helyett míg megjön a kártya intézz el mindent, hogy később ne azon bosszankodj hogy mehetnél de ezt meg azt kell csinálnod. :)

tboldi!
Előfordul néha véletlen duplázás, nyilván erről volt szó. ;)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#49569) V.Stryker válasza canniball (#49568) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Minden kész... forgalmi, biztosítás, felszerelés, lezáró lánc, olajcsere, guminyomás.... Jah, basszus, jó hogy mondod, kéne egy szelepsapka. :DDD Bár ezzel egy hétig nem leszek el. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49570) Ferdzsoo válasza -Mosquito- (#49566) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Most néztem meg mégegyszer 48k-nál is csak inspectiont ír.
No komment....
Tökre igaz hogy a hígabb olaj jobban hűti a blokkot is. Nagyobb áramlás - jobb hűtés...
Régen ilyenkor már szinte nonstop ment a hűtőventi városban. Most meg néha néha bekapcsol 20 mp-re....

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#49571) canniball


canniball
nagyúr

Az otthoni (nem motoros) teendőkre gondoltam (fűnyírás, kert(sz)építés ilyesmi). :)

Más.
A külföldön túrázók figyelmébe.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#49572) tboldi válasza canniball (#49568) üzenetére


tboldi
nagyúr

Tudom, nekem is sikerült már párszor. Csak előjött belőlem a Humor Harold. :)

[ Szerkesztve ]

(#49573) Something_ válasza V.Stryker (#49565) üzenetére


Something_
őstag

Most vetted a kabit es mar gariztatni kell?
Habar en az 50e-es hatizsakot is vihetem gariztatni, de remelem nem varrjak, hanem cserelik. Akar az ujabb fajtara :D

[ Szerkesztve ]

(#49574) Xaels válasza Something_ (#49573) üzenetére


Xaels
félisten

Mi baja lett a táskának?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49575) Daywalker válasza -Mosquito- (#49566) üzenetére


Daywalker
addikt

Állítólag a fújkálás nem tesz neki jót...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49576) Xaels


Xaels
félisten

[link] jó kis írás :DDD

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49577) pityaa23 válasza tboldi (#49567) üzenetére


pityaa23
senior tag

Telefonról voltam, többször küldtem el? :D

Egyébként a felsőből az M-es méretem helyett L-est vettem, ezen felbuzdulva a nadrágból is, na az viszont hosszú, de feszül, szóval odaigazítom a térdemhez amit kell. Vagy valaki nem akar cserélni egy szürke-fekete M-es gatyát L-esre? :D

[ Szerkesztve ]

(#49578) V.Stryker válasza Something_ (#49573) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Igen, volt rajtam vagy 3x. :DDD A belsejében van a kabátoknak ez a fekete nagyon vékony anyag és annak a varrása honaljban szétjött, így most hogy még nincs jogsi és várakozóban vagyok, gondoltam időszerű visszavinni. Kifutó modell volt, így javítják, mert már nincs belőle. Igazából nem gond, mert jó áron volt és jó kabát, legalábbis eddig szeretem.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49579) Something_ válasza Xaels (#49574) üzenetére


Something_
őstag

(#49580) Archer válasza Ferdzsoo (#49562) üzenetére


Archer
őstag

Miért lenne faszság? Ez nem egy cross motor, de ahol nyeli a gép rendesen a port (mondjuk kerti vagy mezőgazdasági gépek) ott vagy olajfürdős légszűrő van, van olajozott szivacsos, vagy száraz szivacs+papír, vagy simán papír és azt nem fogják minden műszak végén kidobálni, hanem inkább kifújkálják kompresszorral. (Persze nem célszerű 10 barral de nem dísznek teszik rá a regulátort).
A "15-18k km múlva cserélni fogom" amúgy szerintem teljesen reális, az 50k tényleg elég meredek. Autóban én évente cserélem csak ott 3k körül van, nem 15.

persuader: szerintem nagyrészt a csóróság az oka, örülnek, ha egyáltalán kapnak valami tesztmotorokat. Amikor még olvasgattam ilyen újságokat, valahogy az jött le, hogy szinte az össze modellről többnyire pozitívan vagy semlegesen nyilatkoznak, éles kritika sosem volt. Ami lehet persze azért is, mert ma már kifejezetten rossz motorokat nem gyártanak, gyengébbek valamiben vagy spórolnak valamin/valamiken (mindenen) de az összkép azért teljesen vállalható. Ezek a kezdeti gyermekbetegségek még később jönnek ki, arról meg külön már nem fognak cikkezni, pláne ha a forgalmazó is igyekszik elsumákolni a dolgot, hátha később nem kapnak az új modellből.
A márkabuziságot én sem értem, nincsenek itt nagy csodák, amibe belerakják a minőségi alkatrészeket, azt egyik gyártó sem fogja 3 epres nyalókáért árulni, az agyon-vissza költség csökkentett modell meg mindegyiknél az olcsó tömegmotor érzését fogja kelteni.
Amin meg Öhlinses, Brembós, Marchesinis mindenféle kutyafüle van, azt Ducatinak vagy Apriliának hívják :DDD

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#49581) Ferdzsoo válasza Archer (#49580) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Valahol volt erről egy cikk hogy a papír szűrőt hogyan teszed tönkre a légpisztollyal...
papírszűrő=csere. Ez volt a cikk lényege...
Azt az apró port aki a lamellákba már beleivódott nem fújod te kis emmilyen légpisztollyal.... :N

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#49582) -Mike- válasza V.Stryker (#49565) üzenetére


-Mike-
addikt

Szép volt az idő, jogsira várakozás ide vagy oda én kimentem egy körre. ;]

(#49583) Topiccsendőr válasza Archer (#49580) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem pont a gyerekbetegsegekrol beszelek, hanem egesz egyszeruen magyar sajtoban nem lehet ezt az 50ezres tesztet igy egyazegyben lekozolni.
Ezek a nagyon megkimelt 100e feletti futasteljesitmennyel rendelkezo tartosteszt motorokat kozolnek, amik teljesen eletszerutlen hasznalat mellett tudnak ilyet teljesiteni.
A magyar embernek ezert van irrealis elvarasa motorokkal kapcsolatban.

Egyebkent te is irtad, h az sc59 nem sikerult valami jol.
De. Teljesen szokvanyos beszallitoi/tervezesi hibak. Mas gyartoknal sem kulonb a helyzet. A ducati desmo vezerlese megovja a hengerfejet, a 4T leggyengebb lancszemet, de ok L2 es leven henger-dugoban hatalmas terhelest kapnak. Csodak nincsenek.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#49584) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Németországban érdemes kiegészítőket venni? Pl. Protektort. Ismerős jönne haza, érdemes lenne nézelődni valamilyen webáruházban? :U

-Mike-: :C

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49585) Pocee válasza V.Stryker (#49584) üzenetére


Pocee
senior tag

[link]

Mr.Brightside

(#49586) V.Stryker válasza Pocee (#49585) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hááát...egy kb 40k -s bukónál 4000 forintot spórolnék. Nem hiszem,hogy azért megéri vacakolni, főleg ha gariztatni is kell... :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49587) Something_ válasza V.Stryker (#49586) üzenetére


Something_
őstag

Nyilvan minel dragabb, annal tobbet lehst sporolni. Nekem a 160-180e-ed kabat szallitassal egyutt 130ba megallt. Viszont a gatya az ugyanannyi volt itthon, mint fcmoton.

(#49588) mindkilla


mindkilla
tag

A Szakoe kérdésbankja eléggé friss, illetve kellőképpen bő? Azt szeretném tudni, hogy vizsgán találkozhatok-e olyan kérdésekkel, amiket az imént említett adatbázis nem tartalmaz.

(#49589) V.Stryker válasza mindkilla (#49588) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én is azt használtam, mivel nagyon más nincs. A felület ne tévesszen meg, mert a vizsgán a régi megszokott program lesz, csak az új képekkel. A kérdések többnyire fent vannak, de volt olyan, amit a szakoe nem dobott. Sőt, nekem állandóan az volt az érzésem,hogy kb. 100 kérdést forgatott ott a gép. De ha most kéne vizsgáznom, akkor is a szakoe-t használnám.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49590) mindkilla válasza V.Stryker (#49589) üzenetére


mindkilla
tag

Nekem is ez volt az érzésem kb 10 teszt után, hogy ugyanaz az x kérdés forog. Köszi a beszámolót! :)

(#49591) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Könyvet melyiket szerezzem meg? Az a baj,hogy fizetni nem akarok 😃 és torrent oldalon csak régebbi van fent. Az is jó lehet?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#49592) V.Stryker válasza FIREBLADE78 (#49591) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Szerintem...de ez az én véleményem...könyvből ezt nem lehet jól megtanulni. Járd végig a kressz oktatást, ott tudsz kérdezni. Közben meg orrba szájba csináld a szakoe-n és a régi programmal is a teszteket, gyakorold be a kérdéseket. Amit nem értesz a kérdéseknél, azt meg az oktatáson megkérdezed. Könyvnek nem tudom mi értelme van...én legalábbis egyet se nyitottam ki, nem is hiszem,hogy ilyen gyakorlati dolgot meg lehet-e tanulni belőle.
Van néhány szabály, amit ha betanulsz, akkor rájössz, hogy az összes többi a témában arra épül. Pl. rendőri karjelzés. Hót eccerü... ha csak egy vállát látod, akkor mehetsz, ha kettőt nem mehetsz. Ezt megtanulod, tök mindegy mit kalimpál, el tudod dönteni,hogy mehetsz vagy nem. Az új kérdéseknél már mondjuk ott van, hogy merre kanyarodhatsz, de mondom, gyakorold a kérdéseket szerintem.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49593) Bogyó bá' válasza V.Stryker (#49592) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

"...ha csak egy vállát látod, akkor mehetsz, ha kettőt nem mehetsz... ...tök mindegy mit kalimpál..."
- Ez nagyon szemléletes egyszerűsítés, de teljesen jogos. Tetszett! :R :C

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#49594) Burt1793 válasza V.Stryker (#49592) üzenetére


Burt1793
veterán

És ha kalimpál a kezével? :D
A lényeg, hogy azért ez nem ilyen egyszerű, én most a motoros kresz-t online csináltam, végig kellett pörgetni a tananyagot, "részvizsgákkal", 2 napig folyamatosan azt csináltam és végigértem vele és megérte a felfrissítés. :) Ráadásul abban a programban benne voltak a kérdések, hibátlan lett a kreszvizsgám. :B

(#49595) Ribi válasza Bogyó bá' (#49593) üzenetére


Ribi
nagyúr

Azért ez nem így van, mert ha van kanyarodó sáv is akkor nem árt ha nézed mit kalimpál :U
Plusz tök mindegy merre áll, ha feltartja a kezét, akkor megállsz.

[ Szerkesztve ]

(#49596) V.Stryker válasza Ribi (#49595) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

ha feltartja a kezét, akkor megállsz. - ha oldalról jövök már miért állnék meg? A felkartott kéz a neki szembe és háta mögöttieknek szól. Egy vállát látom...mehetek.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49597) Ribi válasza V.Stryker (#49596) üzenetére


Ribi
nagyúr

A feltartja a kezét jelzi, hogy "sárga a lámpa" és fordulni fog. És meg kell állnod. Akik állnak nekik nem igazán számít, csak felkészülnek az indulásra.
Az, hogy az emberek szarnak rá, nem jelenti, hogy jól csinálják. Persze nálunk a sárgára is szarnak...

Ez az egy vállát látom ez faszság. Egy kö egyszerű kereszteződésben max. De egy BAH csomópont ahol minden irányban van 1-2 kanyarodósáv ott vagy 2-3 rendőr áll és nézni kell merre kalimpál!

(#49598) V.Stryker : na hanyagoljál...

[ Szerkesztve ]

(#49598) V.Stryker válasza Ribi (#49597) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Sárgánál nem kell megállni féktávolságon belül. :)

Mondjuk az 5. pont alapján van igazság abban, amit mondassz. :) De leegyszerűsítve, amit mondtam a vállakról, az az esetek többségében támpont a kérdéseknél. Nekem legalábbis így tanították.

FIREBLADE78: Egy dologra még nagyon figyeljetek a kérdéseknél. A megkülönböztető jelzést használó jármű (mentő, rendőr, tűzoltó) és a figyelmeztető jelzést használó jármű (pl. kukás, úttakarító) közötti különbségre. Én az elején rendszeresen besz.ptam, míg nem kezdtem rá figyelni. :)

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49599) Xaels válasza Something_ (#49579) üzenetére


Xaels
félisten

Ezek a zipzárok ilyen macerásak. :((( Mondjuk azért a pénzért többet várna az ember. Mennyi garit adnak egy ilyen táskára?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49600) Ribi válasza V.Stryker (#49598) üzenetére


Ribi
nagyúr

Egy kö egyszerű kereszteződésben is előfordulhat az 5-ös pont. Aki tanította az nagyon leegyszerűsítette a dolgokat. Inkább annyi benne a hasznos, hogy ha mind2 vállát tátod, akkor biztos nem mehetsz. Ha oldalát áll nézni kell mit kalimpál. :K

És még az 1-5 utáni kiegészítő 1-2 is fontos. Pont a BAHon volt már olyan, hogy valaki nem nézte. Rendőr sípol mint az állat és kalimpál, hogy neeem nem mögöttem mész, mert ott szembejönnek, hanem előőőteeeem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.