Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48451) ALI_G válasza Something_ (#48251) üzenetére


ALI_G
veterán

Szia!

Szép! :)
Elől sose fog eltűnni a majrécsík a gumiprofil miatt, azt pedig gondolom már írták, hogy egyik irányba mindenkinek jobban megy :) Az átlagnak balra megy jobban, köztük nekem is.
100 kör az tisztességes nap, mostanra biztos jól ismered a pályát, de 1000 kör után is lehet jobb ívet találni, úgyhogy gyakorlás a tudás anyja.
A guminyomás szerintem elől jó lesz, de hátul én engednék belőle 2-3 tizedet minimum. Érdemes melegen belőni a guminyomást, mert az számít. Utcára érdemes visszafújni gyári értékhez közelire.
Telóolaj és szimeringet gyári előírás szerint cserélnék, vagy ha indokolt, pl folyik. Egyébként utcára, hobbi pályázásra felesleges.
Milyen köridőmérőt vettél?

Forcefield téren volt szerencsém beszélni a magyarországi forgamlazóval. A mellkas protektorra azt mondta, hogy a régi tökéletes, szinte semmi különbség, csak egy kis ergonómiai finomítás. Fel kell próbálni és amelyik jobban passzol, azt kell venni. De a régi tipus hamarosan kikopik a boltokból.
A gerincprotektorra is azt mondta, hogy az új majdnem ugyanaz mint a régebbi (mint ahogy a képeken is látszik). Én mégis az újabbat vettem, mert méretben jobban passzol. Nekem S-es kellett 178 magassághoz. A forgalmazó segített a méretválasztásban :)

[ Szerkesztve ]

(#48452) ALI_G


ALI_G
veterán

Ajánlom figyelmetekbe a blogom: https://www.facebook.com/pages/Balog-Zolt%C3%A1n/332770903573514?fref=nf :DD

[ Szerkesztve ]

(#48453) DigitXT válasza canniball (#48448) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha elolvasod a kommenteket, akkor ez "kicsit több volt" a bunkóságnál.:(((

(#48454) Ribi válasza DigitXT (#48453) üzenetére


Ribi
nagyúr

No igen.
Cihiátriai eset. Mondjuk én sem ilyen lassan mentem volna el mellette, mert az első megmozdulásából már látszódott, hogy a következőnél ugyanez lesz. És ha akkor rárántja rendesen, akkor az árokban köt ki, esetleg még át is megy rajta. :(

(#48455) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Sziasztok,

Egy ismerősömnek motor, ami bírja a mindennapos használatot (napi 80-120 km) 125-200 cm3 környékén. Leginkább városban használná, és egyedül ülne rajta. A fogyasztás fontos, így kétütemű kilőve (vagy ha van olyan kétütemű, ami mondjuk max. 3 literből eljár, akkor az is jó), krosszmotor meg nem jön be neki annyira. Pénz viszont kevés van rá, kb. 200 ezer Ft. A kinézet nem gond, lehet karcos, de műszakilag rendben kellene lennie. Valami ötlet?

(#48456) Bogyó bá' válasza Hauptmann (#48455) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kevés lesz a keret, annyiért még a legleütöttebb sz*rokat sem igen kapja meg. Pluszátírás, kezdeti szervizelés költségeire még egy százast számolhat nyugodtan... :(

Ha bár ki tudja. HaHu-n szűrtem érvényes magyar okmányokra, árra, 4 ütemre:

[link]

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#48457) Hauptmann válasza Bogyó bá' (#48456) üzenetére


Hauptmann
addikt

Én tudom, mondtam is neki, de köti az ebet a karóhoz, pont ezért keres olyat,ami kívűl nem szép, mit tudom én, horpadt tank,ilyesmi, de műszakilag viszont oké. Persze az átírás és a szervíz az külön költség, ezzel tisztában van.

Én hirtelen az MZ-t gondoltam neki, de a kétöteműsége miatt a fogyasztása sok.

(#48458) Bogyó bá' válasza Hauptmann (#48457) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

MZ-t SOHA!

Legelső gondolatom 2 évvel ezelőtt (még a jogsi előtt) egy 125-ös ETZ volt, aztán az Index MZ-s fórumát pár hónap alatt esténként végig olvastam (100k hozzászólás! :Y ): ott mindenki szerel, gányol, szopik az utángyártott, hasznavehetetlen alkatrészekkel, és nem motorozik. Ekkor tettem le róla végleg... :N

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#48459) Ferdzsoo válasza Hauptmann (#48455) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

50-es vagy 125-ös robi és ennyi. Bár 200 -ból még ezekből is csak tizenx éves jön ki.
ott meg gumi stb... én gyűjtrnék még...
Mindegyik nagyobb géppel szinte amit megspórol benzinen rákölti majd szervizelèsre...
motorozás nem a takarékosságról szól...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#48460) Outlander válasza Bogyó bá' (#48458) üzenetére


Outlander
őstag

Mz-Simson-Etz-babetta az nem a motor és nem is a motorozásról szól a tulajdonlása..

Az arra van, hogy ha valaki szeret szerelni és elvonulni a garázsba a családtól akkor legyen mivel foglalkoznia...

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#48461) Daywalker válasza Hauptmann (#48455) üzenetére


Daywalker
addikt

Úgy hívják robogó...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#48462) Hauptmann válasza Daywalker (#48461) üzenetére


Hauptmann
addikt

Hát ja, ennyiért tényleg csak robogók vannak, ha az MZ-ket és a teljesen lepusztult 20-25 éves japán gépeket nem nézzük. Mindenesetre tényleg nehéz lesz valami működőképes, rendszámosat találni.

(#48463) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Ha gépkönyv SG vagy SF olajat ír, akkor gondolom az SJ mehet a gépbe ugyanolyan viszkozitás mellett ugye?

Lánc spray-ből mindegy mit? Repsol pl mehet nyugodt szívvel?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#48464) Something_ válasza Hauptmann (#48457) üzenetére


Something_
őstag

Szerintem csapjon hozza meg egy 100ast es vegye meg Digi-tol a nagy majat. Normalis tempoval 3 literbol el lehet vele jarni.

(#48465) Hauptmann válasza Something_ (#48464) üzenetére


Hauptmann
addikt

Igen, ez ésszerű lenne, de nincs még plusz 100k-ja egyelőre. Kis pénz, kis foci.:DDD

(#48466) Something_ válasza ALI_G (#48451) üzenetére


Something_
őstag

Szayer félét vettem, örök garis, még esés esetén is díjmentesen javítják/cserélik. Asszem neked is ilyen van.

Érdekes dolog ez a gerincvédő hosszúság téma. Én azt gondolom és azt is olvastam, hogy a külön felvehető gerincvédő lényege az, hogy hosszabb, mint a kabátba rakható, ergo túllóg. Felül ugye kb egy tenyérnyi távolságtól kell kezdődnie tarkótól, viszont ugye gerincvédő, ergo védje a gerincet alul is, szóval a farokcsontig le kéne, hogy menjen. Ennek ugye akkor van jelentősége főleg, hogyha gatyába betűri az ember és összecipzározza a gatyát és a kabátot, akkor van a helyén.
Én ezért is cseréltem le az L-es méretet a 180 centimhez, mert ennyi erővel ugyan akkora a mérete, mint a kabátba rakhatónak.
De ez is olyan kérdés, mint az olaj :D Mindenki mást gondol, mindenkinek más jön be.
Ha jól emlékszem pont, hogy az alsó 3(?) csigolya felelős a bénulásért ha sérül.

(#48467) Something_


Something_
őstag

Aki az SOS-nél rakta le tavaly a jogsit, az kapott 20.000-es kupont tréningre. Most írták ki az időpontokat, hátha érdekel valakit. E-mailben kell jelentkezni. Jelentkeztem én is köv hét péntekre.
http://www.vezetestechnikaicentrum.hu/

Amúgy 34.000 Ft lenne, 1 napos, szóval alapáron sztem baszom drága.

(#48468) Daywalker válasza Something_ (#48464) üzenetére


Daywalker
addikt

125 felett a karbantartás egyre költségesebb. Kis pénz kis foci mellett érdemes a 125-150 ccm mellett dönteni.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#48469) Something_ válasza Daywalker (#48468) üzenetére


Something_
őstag

Ertem. De sajna b125 miatt vicc aron vannak a rendszamos 125osok.

[ Szerkesztve ]

(#48470) Daywalker válasza Something_ (#48469) üzenetére


Daywalker
addikt

Nekem mondod? Tavaly vettünk...300 alatt nincs normális, de inkább 350+átírás stb.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#48471) tboldi válasza Bogyó bá' (#48458) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ezt alá tudom támasztani. Nem is volt meg másfél évnél tovább a 125-ös ETZ. Financial mistake, ahogy a művelt kínai mondaná.

[ Szerkesztve ]

(#48472) FIREBLADE78 válasza Polemius (#48439) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Erre csak annyit,hogy főnök nem engedi azt sem,hogy bele olvassunk a könyvbe,mert az az övé. Többi meg ki sincs bontva,csak ha megveszed.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#48473) Peczek válasza FIREBLADE78 (#48472) üzenetére


Peczek
aktív tag

És ezért az oktatásért még fizetni kell, haha

(#48474) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Az itteni fórumos találkozót (bősi gát meglátogatása, ha jól rémlik) végül elvetettétek?
Jó volna egyet közösen gurulni. ;)

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#48475) Hauptmann


Hauptmann
addikt

A Yamaha SR 125 rendszámosan, vizsgával 130-160 ezer körül nagyon szar lehet? Pl. van egy 160-ért rossz akkumulátorral, és magas fordulaton néha kihagyó gyújtással. De ahogy olvasom, van megszakítós és cdi-s gyújtás is.

[ Szerkesztve ]

(#48476) Doki16


Doki16
addikt

Nézzétek már meg ti is légy szíves ezt a motort. Hátha láttok rajta valamit ami nem okés. [link] Köszi :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#48477) V.Stryker válasza Doki16 (#48476) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát ezt helyben kell megnézni. Ha itthoni, meg mindenről megvannak a számlák, szerviz füzet, akkor azért nem lehet rossz, de biztos jól meg kell nézni, itt is azt fogják mondani a fiúk. :)

De látom ez is a világ f.szán van hozzátok képest. Szegény bocit még el sem hoztam, már mindjárt begurítják az utódját. Meg fog sértődni. :DDD :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#48478) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Ezek a full protektoros ingek vagy minek mondják. Tehát hálós,tud szellőzni. Ezek mennyire jók? Pl pofára esek városban akkor leszakad rólam? Most nincs pénzem 150 ezres bőr overálolra,használtat annyira nem akarnék venni.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#48479) Outlander válasza FIREBLADE78 (#48478) üzenetére


Outlander
őstag

A 5-6 ezer ft-os ebayes az felejtős...

A 30+-os kategória már egész jó.... de annyiért azért akad használtban 100x jobb kabát is.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#48480) Something_ válasza FIREBLADE78 (#48478) üzenetére


Something_
őstag

30e ft-os noname hálós protektoringbe csapódott bele kollégám az elő kihajtó autóba kb 30-al. Nem lett baja az adott részeken sem neki, sem az ingnek. Asszem az ilyen kemény-protektorokat esés után cserélni, a legtöbb ingnél pedig asszem nem lehet darabonként cserélni, mert egyben van.
De azért nem csúsznék benne..

(#48481) FIREBLADE78 válasza Outlander (#48479) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Persze nem a hitvány kategóriát gondoltam. Itthon 30 alatt nincs is. Kabátot azt nem akarok,mert úgy is veszek két részes szerkót és akkor minek annyi kabát?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#48482) Lipton válasza Hauptmann (#48455) üzenetére


Lipton
őstag

Vespa ET4, 125 es 150ccm valtozat is van belole. Fogyasztas 3 liter alatt, leader blokk "igenytelen", aranylag jol megy es idotlen a forma. Alkatresz olcso es otthon is konnyen szerelheto.
Nekunk van egy vagy 10 eve de mostanra mar 200-as blokk es egyeb tuning is rakerult.

[ Szerkesztve ]

(#48483) Ferdzsoo válasza FIREBLADE78 (#48478) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nekem volt ilyenem 50k-s kategória.
szerettem nyáron nagyon faja hogy tök szellős.
Aztán mesélték meg én is végiggondoltam mennyi ideig fog tartani kiszedni a dokiknak a kis müanyag darabkákat amik a bőrömbe olvadtak mert 20m-ert csúsztam a betonon.
mert ugyanis sajnos ez ilyen. Kabát alatt 1 osztály de annélkül ha csúszol nagyon kellemetlen is lehet...
inkább használt bőrkabát.... :K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#48484) FIREBLADE78 válasza Ferdzsoo (#48483) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Értelek,akkor nem veszek. Kénytelen leszek overált venni. Bőrkabátom van kettő is,igaz utcai

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#48485) canniball válasza Something_ (#48450) üzenetére


canniball
nagyúr

Hejj, pedig bíztam benne hogy azt mondod olyan faca kialakítása van hogy átjárja a levegő és cseppet sem izzad benne az ember...

DigitXT!
Mivel ciril betűs volt a cím a kommentekig le sem pörgettem. De így már értem. :(

Holnap (is) óvatosan:
Csütörtöki traffipax akció: ezeken a helyszíneken számíthatsz mérésre

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#48486) Something_ válasza canniball (#48485) üzenetére


Something_
őstag

Nem veszes, de azert erzi az ember, hogy meleg. Viszont kenyelmes :D Vedd a kabatra, akkor lehet nem izzadsz :D meg nem probaltam igy :D

(#48487) Czimby válasza Something_ (#48486) üzenetére


Czimby
addikt

Úgy nem is ér kb semmit, szóval ne használjátok úgy, esésnél egyből elmozdulna.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#48488) canniball válasza Something_ (#48486) üzenetére


canniball
nagyúr

Jó ötlet! Van még? :D

Czimby!
Nyilván nem komolyan gondolta. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#48489) Czimby válasza canniball (#48488) üzenetére


Czimby
addikt

Azt nem tudhatom, csak mert létezik pl berikből is olyan ruha amin kívül van elhelyezve a kemény gerincprotektor. Na ha most egy avatatlan szem meglátja akkor azt gondolhatja ő is felveheti a kabáton kívülre a protektort.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#48490) Something_ válasza Czimby (#48489) üzenetére


Something_
őstag

Melyik az a ruci? Nem is láttam még ilyet.

Cannibal: ok, elmozdul. Akkor fogod és ráragasztod palmatex-vel a kabátra :D

(#48491) canniball válasza Czimby (#48489) üzenetére


canniball
nagyúr

Gerincvédő kívül?? Azt még nem láttam. De nyilván más egy kemény meg egy lágy protektor. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#48492) Czimby válasza Something_ (#48490) üzenetére


Czimby
addikt

Nem tudom pontosan, nem mostani modell, de ismerősömnek olyan van már jó pár éve,
szóval nem neten láttam, meg hallottam, hogy valaki látott már olyat :DDD

Berik és kb 8db helyen van rá csatokkal rögzítve a gerincvédő, amit természetesen le is lehet venni róla.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#48493) Czimby válasza canniball (#48491) üzenetére


Czimby
addikt

A külső rétege kemény műanyag a belső fele szivacsos gumi, és teljesen a ruhán kívül van.
Szerintem nem egy rossz elgondolás, hasonlóan a ruhán kívüli titánium koptatókhoz.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#48494) canniball válasza Czimby (#48493) üzenetére


canniball
nagyúr

Fene tudja, ahogy te is írtad az elmozdulhat, pláne ha nem passzentos a ruha. A kabát alatt csak jobb helyen van...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#48495) Czimby válasza canniball (#48494) üzenetére


Czimby
addikt

Ha jó a ruha mérete akkor nem lehet baj, a bibi ott kezdődik, hogy elég sokan nagyobb ruhát hordanak mint kellene mert az a kényelmes.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#48496) mm89 válasza Hauptmann (#48455) üzenetére


mm89
őstag

Kollégámnak volt azt hiszem ILYEN. Ez az YBR-125 kínai változata. Elégedett volt vele, tényleg 2-2,5 literből lehet vele járkálni.
Én amúgy városi mászkálósnak tuti egy Sachs Madass -t vennék! ;]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#48497) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

nagyon zsír ez a kabát-pulóver Ilyen icont lehet külhonról rendelni?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#48498) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

fc-moto.de-ről rendelt már valaki? Eléggé jó árban vannak a felszerelések,szállítás sem drága

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#48499) canniball válasza Czimby (#48495) üzenetére


canniball
nagyúr

Meg van aki nem konfekció méret. Meg van aki folyton változik. Meg biztos van még pár dolog ami miatt nem mindenkire mindenhol passzentos a ruha. Szóval jó helyen van az a protektor belül. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#48500) #TOTTI


#TOTTI
őstag

Megvettem az MT-03-at, amit sajnos nem vettem észre, de haza úton tapasztaltam. Amikor fékezek, kb. 10km alatt kicsit rángat? Ez féktárcsa lehet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.