Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48751) Outlander válasza kcsa (#48749) üzenetére


Outlander
őstag

Pedig nem.... többször is beállítottam (szervizkönyve alapján), egyszer szervizben is járt...
Ha nyélgázon használtad, akkor 6 liter...
Amúgy én 95-100 kg között mozgok, szaal kellett neki erőlködnie. :DDD

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#48752) canniball válasza Shad0w (#48746) üzenetére


canniball
nagyúr

Bármi bekerülhet ami a témához kapcsolódik és amit a topiklakók "megszavaznak". ;)

kcsa!
Alattam is 6l körül fogyaszt...az SV. :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#48753) Morris válasza Peczek (#48743) üzenetére


Morris
veterán

Apukámnak van egy Honda dio-ja, csak nem akarja eladni. Pedig azt szivesen hajtanám. Tökéletes állapotban van. Arra tökéletes lenne, amire nekem kell.
Úgy látom, sokan azt hiszik, hogy motoros szeretnék lenni. Ez nem így van. Egy B-s jogsival nem nagyon lehetne nagyot villantani. Nem tervezek nagy(obb) motort venni. De még jogsit sem szeretnék csináltatni.
Megnéztem útvonaltervvel, 4km-re van a munkahelyem. Nekem csak erre a napi 8km-re kell a moci.
Minden másra ott az autó.
Max 40-50-et kell menjen, a többi nem érdekes. De inkább tényleg lépek a robogós topikba, mert ez nem az a kategória.
Tehát nagy beruházást nem terveztem.

Köszönöm mindenkinek az észrevételeit. :)

(#48754) Burt1793 válasza Morris (#48753) üzenetére


Burt1793
veterán

Segédmotoros kerékpárral 40 a megengedett ;)
Én egyedül a yamaha jog-ot ismerem ebben a kategóriában, mivel egy példány végigszállt a család tagjain. Az bírta a 60at is, pedig én is megvagyok 90 kg. Szóval én azt tudom ajánlani.

Tudom, ezért is írtam, hogy max 40km/h kell. Csak városban lesz használva. :R - M

[ Módosította: Morris ]

(#48755) Something_ válasza FIREBLADE78 (#48711) üzenetére


Something_
őstag

Na erre befizetek :D

Kihagytam ma Kakucsot, a szél miatt nem akartam elmenni és ezért fizetni, plusz 16 fok még kevés, vagyis nekem :D
Helyette elmentem északra :D Nógrád megyébe molyoltam kicsit, lehet, hogy a rutintalanságom miatt van, de nem nagyon élveztem. M2-esen rengeteg helyen homok van az úton, dzsuvás az út, figyelni kell minden szarra. Kamionok a külsőbe, szembejövőbe, kanyarodok közbe, elég ijesztő. Számomra. Pályázást jobban élvezem.
Lőttek rólam ma egy képecskét :D

Bőrkabát fehér részéről mivel lehet letakarítani a sárga bogárfost? Elcsaptam párat, emelem kalapom aki felhajtott bukóval mer menni :R :C

(#48756) mm89 válasza Something_ (#48755) üzenetére


mm89
őstag

Én meleg szappanos vízzel szoktam a bogarakat leszedni, vagyis próbálom. A fehér részekről elég macerás, van olyan amit nem sikerül már vagy egy éve... :((( Amúgy nem aggódok rajta, minden kis bogármaradvány plusz védelmet jelent :D
Én azokat se értem akik olyan bili-bukóban robogóznak aminek nincs plexije... De még biciklizni se szeretek napszemüveg nélkül, este is inkább felveszek egy (szinte) átlátszót.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#48757) canniball válasza Something_ (#48755) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem csoda hogy nem tetszett az M2, szvsz bazi unalmas (ennél már csak az M0 gázabb); de ijesztőnek azért nem mondanám. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#48758) Something_ válasza canniball (#48757) üzenetére


Something_
őstag

Vác után, habár igen, az már nem M2.

(#48759) pakriksz válasza Ferdzsoo (#48667) üzenetére


pakriksz
őstag

Az integral ABS a bmw a saját marketingbullshit neve , a C-abs-re. Ennyi. Lehet hogy egy másik cég elnevezi OMGWTF ABS-nek, attól még ugyan az lesz.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#48760) vlevi válasza kcsa (#48749) üzenetére


vlevi
nagyúr

A 650-es vstrom országuton 100-110 korul elvan 5 alatt. Városban is elég neki annyi, szóval én is sokallom az 50-es robeszra a 6 litert. Hacsak nem lyukas a benzincső :)

(#48761) canniball válasza Something_ (#48758) üzenetére


canniball
nagyúr

Ja, nekem is csak M2 az egész. :) Vác után ritkán járok rajta (inkább Szob felé), de arról is csak az ugrik be hogy uncsi (de ha legközelebb errefelé jársz/jártok szólj/atok, ha ráérek becsatlakozok).
Olyan 1-1.5 hónapja voltam Dogobókő felé Esztergomban, az volt a tuti: ugye nem kicsi kanyarok (én eleve tartok tőlük :B), jó sz@r út, ahol lehetne menni ott szöszmörgő autósok, és mindezek tetejébe néhány erdős részen nedves útszakaszok; na az izgi volt. :D

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#48762) pakriksz válasza Something_ (#48755) üzenetére


pakriksz
őstag

ma engem is megijesztett az M2, mégpedig az hogy majdnem ráhajtottam vácnál, de sikerült elkerülnöm, és a 2-es úton menni, igaz hogy közben kicsit eltévedtem nógrád felé.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#48763) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Végre megvan az új sityakom, GT veloce lett végül, a K5-öt is néztem de nem kell nekem a napszemcsi, amúgy is vettem rá rögtön egy Arany irridium plexit, sokkal természetesebbek a színek vele mint a füst plexikkel, míg azok hidegek, ennek ilyen enyhén melegárnyalatú színe lesz.

Hihetetlen amúgy 5 év alatt miket fejlődtek a sisakok, fényévekkel minőségibb anyagokból van összerakva. (igaz magasabb kategória is mint az előző K4-em, de durva akkoris...)

Akkora mákom volt hogy "restposten"-en :D volt egy Druids s-st kesztyű is, méret is fasza volt, utolsó darab 35%-al olcsózva, merthát ez már már tavalyi modell. :W

Annyi hogy ajándékba kaptam egy hasitasit is...

Ez egy üzletpolitika... :K

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#48764) canniball válasza Ferdzsoo (#48763) üzenetére


canniball
nagyúr

Csinos az a kesztyű, egy ilyet hangyabőrből én is elfogadnék nyárra. :K

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#48765) StoneBridge válasza Ferdzsoo (#48763) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Hülye kérdés, de este nem motorozol vagy mindig van nálad egy víztiszta plexi is?
Én is ezen gondolkodom - új sisak vásárlás előtt szintén - hogy az amúgy nekem tetsző irridium plexit hanyagoljam és legyen beépített napszemüveges, azaz a kényelem oltárán áldozzam a színezett plexiket.

A dainese táska fasza, pont múlt héten vettem meg az S-es hátitáska verzióját karasánál, nagyon kényelmes, viszonylag kevés pakolható bele, ellenben látványos darab. ;)

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#48767) Ferdzsoo válasza StoneBridge (#48765) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Este nem motorozok. Ennyire egyszerűen oldom meg...
Felhúztam a napszemcsis k5-öt engem konkrétan kurv@ra zavart hogy csak egy részen van ugye előttem a napszemüveg. Engem kimondottan idegesít hülyen van az ember látóterében...
Nekem ponthogy a színezett plexi a kényelmes, hogy az egész látóteremet megszűri nemcsak az 1/3-át. A napszemcsi a kényelmetlen és zavaró. Egyszerűen kicsi benne a napszemüveg...
A hasitasi nekem pont arra tökéletes és elég hogy ha elgurulok valahova egyedül akkor teló pénztárca és ennyi belefér.
ha meszebb megyek akkormeg úgyis dobozzal megyek.
szóval hasznát fogom venni.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#48768) Xaels válasza canniball (#48757) üzenetére


Xaels
félisten

M0... Tavaly jöttem haza Újpalotáról. Komolyan alig vártam, hogy körbeérjek. Olyan bezártságérzetem volt rajta és még a sebesség sem tudott felvidítani. Monoton és nincs semmi csak töménytelen beton és aszfalt, nekem nem erről szól a motorozás.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#48770) fattyu válasza Xaels (#48768) üzenetére


fattyu
veterán

még a sebesség sem tudott felvidítani

:D

Akkor nem használtál belőle eleget :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#48773) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Elviszem majd a mocit feszítő cserére, ugyanis a vezérműlánc laza, hozzáér a lemezhez. (súrlódás hang, először azthittem a szelepek, de lenről jön.)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#48774) Xaels válasza fattyu (#48770) üzenetére


Xaels
félisten

170-nél kitapostam a belét is, annál többet nem nagyon visz. Akkor már a fejem a kormány között volt és kapaszkodtam erősen. Nem élveztem.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#48775) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Az eredeti hosszú alu fékkarokat leváltandó, fekete rövidített állítható fékkarokat rendeltem, tegnap meg is érkeztek Kínából.
Hihetetlen, hogy a nyugati gyártok áraihoz képest töredék áron milyen minőségű cuccokat árulnak már keleten is. CNC mart, feketére eloxált, egy hibát sem találtam rajta, az állító is tökéletesen mozgatja a kart.

Kép

[ Szerkesztve ]

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#48776) -Mosquito- válasza Something_ (#48696) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Mikor mész legközelebb?

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#48777) Xaels válasza StoneBridge (#48775) üzenetére


Xaels
félisten

Én is szeretnék arany színben, kitől rendelted?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#48778) Ribi válasza StoneBridge (#48775) üzenetére


Ribi
nagyúr

Amikor csak alap megmunkálás van, az még oké. Viszont amikor kb. ugyanilyen anyagból csinálnak féktárcsát is akkor azért rájössz mi a max szint.

(#48779) mm89 válasza StoneBridge (#48775) üzenetére


mm89
őstag

Én is vettem, tökéletes.
Azóta rendeltem bordó és arany színben is, lassan itt kell lenniük.

Xaels
[link]

[ Szerkesztve ]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#48780) StoneBridge válasza Xaels (#48777) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Innen: ebay
Nagy a típus és színválaszték, keresd ki a tiédhez illőt. Megjegyzésbe kell írni rendelésnél, hogy milyen színűt kérsz.

Ribi: Egyetértünk. Van amit onnan semmiképp sem.
Ez a fékkar viszont minőségibb benyomást kelt, mint a gyári (az én szememnek amúgy oda nem illő alu fékkar).

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#48781) canniball


canniball
nagyúr

Ez párban ennyi?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#48782) Genesistibi


Genesistibi
tag

Nincs véletlenül valamelyikőtöknek olyan ismerőse, aki CBR 125R-t árul? :)

(#48783) StoneBridge válasza canniball (#48781) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Igen, párban.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#48784) canniball válasza StoneBridge (#48783) üzenetére


canniball
nagyúr

F@ca, akkor ha valaki rendel csatlakoznék!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#48785) mm89 válasza canniball (#48784) üzenetére


mm89
őstag

Miért kell hozzá valaki? :)
Úgyis típusra vonatkozóan külön kell rendelni, tehát nincs értelme összeállni. Amúgy nincs pk, legalábbis az én linkemen.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#48786) Xaels


Xaels
félisten

Köszönöm a linkeket.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#48787) canniball


canniball
nagyúr

Nincs Pély Pál-om; így gondoltam ha más (is) rendel és nem probléma nekem is jöhetne. Persze ha úgy alakul van ismerős akit meg tudok kérni.
Az eladók meg gondolom nem csak egy típushoz árulnak. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#48788) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Jaj nekem is kell ilyen kar. Kár,hogy huskyra nincs 😓

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#48789) PoLizei


PoLizei
aktív tag

A színes karokkal vigyázzatok! Állítólag pár év alatt rendesen kifakulnak, pl. piros -> rózsaszín :DDD Én sima alut vettem, de a töve, amit becsavarozol, fekete. A szezon végén már láthatóan más volt ott a színe

P*L****

(#48790) Burt1793


Burt1793
veterán

Ha valamit, akkor a fékkart kínaira nem cserélném... miért nem jó a gyári?

(#48791) Ribi válasza PoLizei (#48789) üzenetére


Ribi
nagyúr

Sima festés olcsóbb mint eloxálás. :U
Aztán egy nagy féknél nehogy lekonyuljon.

(#48792) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Srácok,

A kulcs kérdésre kinek milyen trükkje van? Általában a gyújtáskulcs mellett gondolom mindenkinek van egy doboz kulcs, egy valamilyen lánc vagy lezáró kulcs. Na ezek rendesen karistolják menet közben a kormánynak a közepét. Erre van valami trükk? vagy valami kulcstartó?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#48793) Laraxior válasza V.Stryker (#48792) üzenetére


Laraxior
titán

Nekem egyedül van a motorkulcs, egy szilikon Suzuki logoval es ennyi. Nem bánt senki semmit :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#48794) polimorf válasza V.Stryker (#48792) üzenetére


polimorf
tag

Ez nálam is fejtörést okozott. Úgy oldottam meg,hogy a csak a motorkulcs van a motorban a többit pedig ráteszem a lakáskulcsra míg motorozok, addig a dobozban van a lakáskulcson mikor meg elmegyek a motortól akkor úgyis viszem a lakáskulcsot is.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#48795) canniball válasza V.Stryker (#48792) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekem sincs semmi rajta. Ha neked de, akkor vannak ilyen plüss-figurás kulcstartók amik úgy vannak kialakítva, hogy a figura hasába tudod rejteni a kulcsokat, vegyél olyat.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#48796) Ferdzsoo válasza Laraxior (#48793) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Dettó csak Honda szilikon. Ami ugye nem romlik el mint a suzukis... :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#48797) Bogyó bá' válasza V.Stryker (#48792) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az még hagyján hogy karistolnak, ráadásul még csörömpölnek is. Az én megoldásom: megszoktam! :DDD

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#48798) V.Stryker válasza canniball (#48795) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi mindenkinek. Ez a plüss figurás meggyőzött. :R

Egy helyen kell egyenek a motorhoz tartozó kulcsok, mert úgy van rendjén. :) A karistolást meg nem szokom meg, szeretem ha rendben vannak a cuccaim. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#48799) Xaels válasza V.Stryker (#48798) üzenetére


Xaels
félisten

Véletlenül elhagyod/lenyúlják akkor mindennek annyi, gond nélkül viszik az egész cuccot.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#48800) tboldi válasza V.Stryker (#48798) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ez kell neked! ;)

Amúgy nekem ilyen kulcstartóm volt egy darabig, de mivel nagyon hosszú, és párszor be is csípődött, ezért egy sima hondás szilikonra cseréltem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.