Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48901) Ferdzsoo válasza Pocee (#48892) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Eskü kipróbálom, de csak 1,5 hét múlva tudom... :)
Messze van a garázs! :D

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#48902) sznorbert86


sznorbert86
csendes tag

motoralkatresz.eu oldalról rendelt már valaki? megbízható?

(#48903) jFox válasza Trub (#48897) üzenetére


jFox
őstag

A váltó is olajban forog, még azt se felejtsd el, hogy amikor tolod akkor pont fordított a lánc áttétel is. Nagy hajt kicsit.

sznorbert86: Öcsém szokott tőlük rendelni. Eddig nem volt gond.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#48904) canniball válasza sznorbert86 (#48902) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#48905) Topiccsendőr válasza Trub (#48897) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Motorokban nem azonos tengelyu nyomatekvalto van.
Elotettengely az azonos tengelyu nyomatekvaltonal van...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#48906) Pocee válasza Trub (#48900) üzenetére


Pocee
senior tag

De ha visszanézed Feree azt írta ugyan olyan a kettő szitu,Te meg azt írtad neki van igaza.jelzem nem háborúzni akarok...

Mr.Brightside

(#48907) tboldi válasza sznorbert86 (#48902) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igen. Igen. :)

(#48908) Topiccsendőr válasza Pocee (#48906) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Haboruzni ezert kar. Egyertelmu, h visszafogja a kuplung, ezert nehezebb egy kicsit tologatni, es uresben azert forog a hatso kerek, mert ekkora ellenallasa van a nem azonos tengelyu nyomatekvaltonak.

De akinek egynel tobb motorja volt, az nem csodalkozik ilyenen. :)

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#48909) tboldi


tboldi
nagyúr

Szeretnék nektek megmutatni egy részletet a mai gurulásomból: [link].

Kanyar közben arrébb táncolt a motor hátulja, valószínűleg azért, mert poros volt az út. Próbáltam óvatosan a hátsó fékkel a sávban maradni, de nem volt elég, le kellett térnem az útról. Szerencse, hogy éppen nem jött semmi. :Y

Lehet, sőt, biztos, hogy nem csináltam jól és helyes technikával elkerülhettem volna mindezt. Akarok majd veztech tréningre menni, de egyelőre nem tudom, mikor fogok ráérni.

[ Szerkesztve ]

(#48910) V.Stryker válasza tboldi (#48909) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mi ez a csuklórángatás? Furi, még így nem láttam. :)

Illetve milyen kamerád van? Az egyik legjobb minőségű, amit mostanság láttam.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#48911) Bogyó bá' válasza tboldi (#48909) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én is motorkáztam ma, de a kamerát még mindig lusta voltam felszerelni magamra. A karbijaim beállítását akartam tesztelgetni hosszabb távon is. Szóval megjöttem a Mecsekből a Csótánnyal: szétültem a s*ggemet. 277km lett, 7,36l benyából, gyakorlatilag végig nyélgázon. Segítek kiszámolni: ez 2,66l/100km. :B

Szóval kevesell, nem kicsit, hanem nagyon. Ha lehűl, nézek gyertyaképet is, bár a "tünetek" enélkül is egyértelműnek tűnnek (nem megy rendesen, és túlmelegszik). Vagy 2-300 motorossal találkoztam ma, izomlázat kapott a bal karom! :DDD Orfű környékén hegynek fölfele a szerpentinen egész csapatok motoroztak körbe vigyorogva, lejtőn viszont próbáltam állni a versenyt, de hülye ötlet volt, nem sokon múlt, hogy ki nem törtem a nyakam egy elsokallt kanyarban. Szóval - a nagy gépesekkel ellentétben - nekem nem csak motorozni tudásom, hanem rendes gumim, fékem, futóművem sincs sajnos. De bátor voltam (egy darabig...), aztán "leszoktam" erről.

Nem biztos hogy nagy ötlet volt a múltkor vissza tenni a hosszabb láncáttételt, ami az Alföldön tutinak tűnt, az a hegyek között meghalt. Megy is vissza előre a 14 fogú.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#48912) Topiccsendőr válasza tboldi (#48909) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Semmi nem latszik a felvetelen sajnos h mi tortenik.
Ilyen kis dolesszognel olaj csinal ilyet, (elso kerek miert nem csuszott akkor?) de se sebesseg, se nagyon ledontott motor nem volt, igy nem ertem a besokallast sem.
Megegyszer kijelentenem h igy hasznalhatatlan a felvetel, h barki megmondja, mit kell csinalnod (szerintem)
Ha a motoron lett volna a kamera, latszott volna h megmozdul-e valamije, es hogy mennyire. De az is atverheti az embert, tapasztalatbol mondom

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#48913) tboldi válasza V.Stryker (#48910) üzenetére


tboldi
nagyúr

Sony AS20-as. A tapasztalatok szerint sajnos nagy a szórás a darabok között (főleg nem jól beállított fókusz), de nekem sikerült egy jót kifognom. :)

persuader: Erre gondoltam én is. Nem értem én sem, hogy miért történt így és miért csak a hátsó. A gumikkal amúgy semmi gond nincs, még a gyáriak, alig 2 évesek és csupán 5300-at futottak. És - mint írtam - biztos, hogy nem megfelelően reagáltam. Muszáj lesz egyszer elmennem egy tréningre.

[ Szerkesztve ]

(#48914) pakriksz válasza tboldi (#48909) üzenetére


pakriksz
őstag

én ebből csak annyit látok, hogy túl kevés bedöntéshez képest túl nagy sebességgel mentél.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#48915) Xaels válasza tboldi (#48913) üzenetére


Xaels
félisten

Van ABS-ed?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#48916) mm89 válasza Xaels (#48895) üzenetére


mm89
őstag

Jogos, nem néztem meg egyiket sem igazán, főleg a képeket nem, mert mobilon voltam, csak gondoltam akkor már Szegeden is van "olcsó" és jó kesztyű. Legalábbis én elégedett vagyok vele.
:R

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#48917) mm89 válasza tboldi (#48909) üzenetére


mm89
őstag

Ha nem írod, hogy mászott a hátulja, akkor nem is értem, hogy mi történik a videón.
Egyébként végig érezted ez a csúszást? Mert amikor érzed, hogy visszanyeri a tapadást, akkor szépen rá kell tenni a kanyarra és simán vissza is mész a sávodba. Az úton nem nagyon látszik (így videó alapján), hogy lett volna valami nem odavaló.
Persze így monitor elől könnyű okosnak lenni...
Én is szabtam már el pár kanyart, szerencsére ugyanígy nem jött szembe senki. Én inkább olyan kanyarokat néztem be régebben ami nem volt belátható és volt még egy plusz törés benne, egy kanyar a kanyarban ami még nagyobb dőlést kért volna. Persze nem mertem tovább dönteni. Azóta eltelt pár km és szépen eltűntek az ilyen hibák. A tréningek mellé szerintem fizess be néhány pályanapra. Nem kell nagyra gondolni, elég a Kakucs vagy a Kecskemét is. Rá kellett, hogy jöjjek, hogy a dőlésszög korlát csak a fejemben létezett, mert a lábtartó karcolása után is tapad a gumi. Nyilván közúton nem kell ilyen stílusban motorozni, de ha már a szembesáv van becélozva akkor érdemes meríteni egy kis bátorságot és bedönteni a motort, mert a gumi bírni fogja.
Persze, ha ganés az út akkor ganés az út...

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#48918) Something_ válasza tboldi (#48909) üzenetére


Something_
őstag

Olyan fura ez a videó. Olyan, mintha nem is akarnál kanyarodni, se kormány, se döntés.

Menj el tréningre, jópofa dolog, tegnap voltam egy 8 órás tréningen, fáj mindenem :D Csak én voltam sportmotorral, meg is szenvedtem a szokásos bójázós dolgokkal :D De nem gondoltam volna, hogy meg tudom csinálni, aztán sikerült.

(#48919) Burt1793 válasza tboldi (#48909) üzenetére


Burt1793
veterán

Nem lehet, hogy az autók kerekei által (sáv két széle) kikoptatott úton megcsúszott a kerék és akkor ijedtél meg? Csak egy pillanatra csúszott meg?

(#48920) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Szeretnék kérdezni új akkuval (6V 11Ah) kapcsolatban.
Ma savaztam fel a hozzá kapott savval, pihentettem ~1 órát és most töltőn van. Meddig kell tölteni (trafós töltő)?
Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#48921) Outlander válasza dewil666 (#48920) üzenetére


Outlander
őstag

Ha te savaztad fel, és meg kell kérdezned h meddig kell tölteni?! Akkor annak már teljesen mindegy. ;]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#48922) dewil666 válasza Outlander (#48921) üzenetére


dewil666
őstag

Miért? Száraz akkut adtak és adtak hozzá savat amit bele kell önteni. Vagy nem hallottál még ilyenről? :W

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#48923) Bogyó bá' válasza dewil666 (#48922) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Elvileg semeddig. Hagyományos trafós (autós) töltővel viszont nem illik motorkerékpár akkut tölteni....

De utálok tableten pötyögni...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#48924) tboldi


tboldi
nagyúr

Akkor sorban:

(#48915) Xaels: Igen, van ABS, de semmi kombináltság nincs az első-hátsó között.

(#48917) mm89: Igen, amíg le nem mentem az úttestről, addig éreztem a oldalirányú csúszást. Ha nem lenne ABS, lehet, hogy taknyolás is lett volna, ha leblokkol a kerék. Az út két szélén látszik, hogy tiszta por, de az már nemigen, hogy jutott belőle beljebbre is.

(#48918) HGabor89: Tudom, ebből a szempontból jobb lenne, ha a motorra lenne rögzítve a kamera. Ráadásul még ferdén is állt rajtam, útközben valszeg elmozdult. Ennél jobban dönteni meg nem mertem így csúszás közben.

(#48919) Burt1793: Az ilyen piciktől már nem ijedek meg. Városban többször előfordult már, főleg az útburkolati jeleken. Ez most hosszabb volt.

[ Szerkesztve ]

(#48925) kcsa válasza dewil666 (#48922) üzenetére


kcsa
veterán

Hát te a szárazon töltött akkuról hallottál-e? :)

(#48926) Xaels válasza tboldi (#48924) üzenetére


Xaels
félisten

Az ABS-t azért kérdeztem mert én olyankor tapasztaltam ilyet amikor a hátsó túl lett fékezve és elkönnyűlt, megszűnt a rendes tapadás. De akkor nálad nem valószínű.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#48927) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Hamár felszerelés. Kellene egy térd protektor,mert ha meglesz a bőrszerkő,állandóan nem akarnám felvenni és farmerben nem szívesen verem szét megint a térdizületem

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#48928) Something_ válasza FIREBLADE78 (#48927) üzenetére


Something_
őstag

En ezt nagyon csipazom: [link]
Magyar termek

[ Szerkesztve ]

(#48929) Xaels válasza FIREBLADE78 (#48927) üzenetére


Xaels
félisten

Kemény vagy puha? Rövid vagy hosszú? De miért nem nézel akkor már protis, motoros farmert ilyen esetre.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#48930) FIREBLADE78 válasza Something_ (#48928) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Ez a hab ennyire véd? :Y
Xeals,rövid és a keménységről nem tudok nyilatkozni,melyik a jobb?

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#48931) Ferdzsoo válasza FIREBLADE78 (#48927) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ne haragudj de veszel egy bőrszerkót és nem akarod állandóan hordani? :F
A hideg is kirázna ha egyszer nem venném fel tutti akkor borulnék fel...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#48932) FIREBLADE78 válasza Ferdzsoo (#48931) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

pl,ha elugrok anyagért egy áruházba városon belül,nem öltöznék fel csilivili cuccba ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#48933) Ferdzsoo válasza FIREBLADE78 (#48932) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ponthogy a balesete 90%-a városban történik.-
Ha a boltba ugrok le 2km-re akkor is beöltözök.
Ha nincs kedvem sz@rakodni, akkor lemegyek gyalog vagy biciklivel.
Term. no offense de az ilyet sosem értem ha már odáig eljut valaki hogy vesz egy fasza bőrcuccot hogy ne vegye fel... :B

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#48934) tboldi


tboldi
nagyúr

A farmerről jut eszembe... Van valami extra ezeknél a motoros farmer nadrágoknál, hogy 30-40-50e-be kerülnek? Mert ha csak egy térdprotektor van beléjük varrva, akkor nem túl jó bolt, ha külön-külön megúszható cirka 15e-ből.

(#48935) polimorf


polimorf
tag

Ma legurultunk Balatonalmádiba, és sajnos út közben a 82-es úton a Cseszneki pihenő előtt 3 kanyarral láttunk egy nagyon csúnya karambolt. Egy Audis a záróvonal ellenére a beláthatatlan kanyarban előzött egy másik autót de sajnos szembe jött vele egy motoros elég nagy sebességgel így frontálisan ütköztek, A motorosnak több törése lett de a mentős a koponyasérülése miatt aggódott leginkább, mivel kifejelte szegény a szélvédőt. A motor a felismerhetetlenségig összetört (suzuki volt a matrica alapján) Mondanom sem kell, hogy ezek után mi is nagyon óvatosan folytattuk utunkat, szinte el is ment a kedvünk a motorozástól.
Lesújtó tud lenni egy ilyet látni :(

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#48936) Something_ válasza Ferdzsoo (#48933) üzenetére


Something_
őstag

Minden nap motorral megyek melozni, en sem veszem fel, majd ha egyszer elesek farmerban, akkor fel fogom venni :D
De amugy igazad van.

(#48937) Xaels válasza tboldi (#48934) üzenetére


Xaels
félisten

Nem csak a protektorok. Az anyag is erősített, a komolyabbak ugye egészében tartósabb anyagból vannak, az olcsóbbak a problémás területeken erősítettből. [link] ez pl nem sokkal drágább mint egy márkás natúrfarmer.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#48938) dewil666 válasza kcsa (#48925) üzenetére


dewil666
őstag

Háttal nem kezdünk mondatot!
Az akku boltban mondták hogy hiába van szárazon töltve jó ha töltőre teszem. Csak azt nem mondta hogy meddig.
Baja nem lesz ha töltöm hiszen a motorban is olyan mint ha töltőn lenne.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#48939) canniball válasza tboldi (#48934) üzenetére


canniball
nagyúr

Olyat amiben csak térdprotektor van emlékeim szerint pont ilyen 15k-s magasságban láttam.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#48940) tboldi válasza Xaels (#48937) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R

canniball: Én egyszer néztem az egyik motorosboltban egyet. Nem tűnt jobbnak, mint egy bármilyen casual farmer és 45e pénz volt. :Y

(#48941) Bogyó bá' válasza dewil666 (#48938) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A motorban viszont van egy feszültségszabályozó. Az olcsó trafós töltőkben meg semmi...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#48942) FIREBLADE78 válasza Xaels (#48937) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Jó árban van,sima fermarjaim is ennyibe vannak

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#48943) Ferdzsoo válasza tboldi (#48934) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ezeket el kell felejteni, volt egy német teszt cordura-bőr- motoros farmer meg ez a farmer volt tesztelve, alig bírta tovább mint a rendes farmer...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#48944) Something_ válasza FIREBLADE78 (#48942) üzenetére


Something_
őstag

Ha ilyet veszel, akkor mindenképpen nézd meg, hogy a protektor fixen legyen, kicsit se mozogjon.

(#48945) FIREBLADE78 válasza Ferdzsoo (#48943) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Ma voltam rakparton,nálunk ott van a motoros találkozó hétvégente. Legtöbb ember sima,ócska cipőben,sima nadrágban küldte. Nagyon nem adnak az emberek cuccra :(

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#48946) Something_ válasza FIREBLADE78 (#48945) üzenetére


Something_
őstag

Mert majomra van pénz, banánra már nincs.

(#48947) Ferdzsoo válasza FIREBLADE78 (#48945) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A motorosok többségével az a baj hogy szeretnek kényelmesen lenni motorozás után.
Kényelmes, lenge szellős ruhában, meg ha leszállnak a gépről akkor kényelmesen legyenek.
A beöltözés egy külön szeánsz nekem.
Én kurv@jól érzem magam motoros szerkóban akár a motoron ülök akár az utcán megyek.
Természetesen nyáron izzad leszálva a gépről de ez hozzá tartozik. Ettől vagy motoros..

Ez egyéni vélemény. :C
Ha nem épp otthon vagyok én nyárom többet vagyok motoros ruhában mint rendesben. :U

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#48948) emre válasza FIREBLADE78 (#48942) üzenetére


emre
veterán

tökön is szúrnám magam ha egy sima farmerért ennyit adnék

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#48949) Xaels válasza FIREBLADE78 (#48942) üzenetére


Xaels
félisten

Azért linkeltem. Motorozni célszerűbb a proti miatt mint egy sima farmer, ha még az anyag nem is bír sokkal többet mint egy sima farmer.

Nekem is van két 501-es amiket múltkor vittem varrónőhöz, mert szét voltak menve az ágyékomnál, azok darabja is egy 20-asba volt.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#48950) FIREBLADE78 válasza emre (#48948) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Retrot veszek,az is 15-25k között mozog. Nem egy GAS,ami 4-50k

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.