Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49601) mindkilla válasza Ribi (#49600) üzenetére


mindkilla
tag

Ha már rendőr: mikor kell előtte, illetve mögötte elhaladni balra történő kanyarodás esetén?

(#49602) pityaa23 válasza mindkilla (#49601) üzenetére


pityaa23
senior tag

Ha nem jelzi, hogy előtte menj, akkor mögötte kell.

(#49603) FIREBLADE78 válasza V.Stryker (#49596) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nálam 3 óra van összesen,mert a1 2éven túlin vok,1x már lenyomtam nem hivatalosan a kreszt csak lejárt a jogsim és nem engedtek elindulni a tanfolyamon, csak végig ülhettem

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#49604) N0RBI


N0RBI
újonc

Az mennyire lenne hülyeség ha a láncot először féktisztítóval fújnám át, hogy a dzsuva nagy részét leszedje és utána a motul lánctisztítóval folytatnám majd láncsprével fejezném be ezt a kombót ? :)

(#49605) Something_ válasza Xaels (#49599) üzenetére


Something_
őstag

Jaja, cipzar feletti varrasnal jott szet..
Asszem 1 ev, kulfoldrol jott, de van itthoni markakepviseletuk, ilyen bardi szeru nemzetkozi cegtol van.
Haverom intezte, nala van a szamla, de mar szolt a kapcsolattartonak, csak be kene vinni.
Amugy szeretem, nagyon jo taska. Ez a sisakberakas nagyon fasza dolog. Nagyon kenyelmes ha be kell mennem valahova.

(#49606) Bogyó bá' válasza N0RBI (#49604) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A féktisztító "kiszárítja" az O-gyűrűket, nem jó ötlet. Brigéciol, kefélgetés, lemosás, száradás, aztán lánc-spray.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#49607) V.Stryker válasza Bogyó bá' (#49606) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Vagy még petróleumot olvastam, de szerintem olyat már nem lehet kapni.

Na, ma megvettem én is az Asesso térdvédőt, a közepest. Elég baba, baromi kényelmes. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49608) amdk7 válasza V.Stryker (#49607) üzenetére


amdk7
aktív tag

Pontosan így szoktam láncot tisztítani:
- Petróleumos kendővel vagy erre a célra használatos cipőkefével nagyjából megtisztítom (csak a külső belső részeket, de csak kb. annyi petróleum olajat használok, hogy ne tocsogjon vagy sercegjen)
- Majd papír vagy szövet törlőre öntök pici petróleumolajat és megfogva a láncot áttörlöm azt.
- Aztán finoman lánctisztító spray-vel megtisztítom, ettől talán egy fokkal jobban tapad a később ráfújt láncspray.

Egyébként nekem van / volt petróleumolaj, de pl. bármelyik gyógyszertárba lehet venni.

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#49609) Xaels válasza Something_ (#49605) üzenetére


Xaels
félisten

Én rá szoktam csatolni a fogantyúra a bukót. Bering meg Bagster táskát néztem, de egyelőre a motor legyen kész.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49610) Peczek válasza mindkilla (#49588) üzenetére


Peczek
aktív tag

Én most vizsgáztam február végén, ugyanazok a képek meg a kérdések a vizsgán is. (csak a vizsga oldal design-ja más).

[ Szerkesztve ]

(#49611) Xaels


Xaels
félisten

[link]. Hát igen nem mindegy mit és kitől vesz az ember.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49612) Daywalker válasza Xaels (#49611) üzenetére


Daywalker
addikt

Itthon megúszta volna egy kis ejnye-bejnyével.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49613) tboldi válasza V.Stryker (#49607) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én is berendeltem a moto.hu-ról. :) Remélem, nem lesz túl nagy. Sajnos nincs módom próbálgatni, így találomra berendeltem a 2XL-est (194 cm, ~120 kg).

(#49614) kcsa válasza tboldi (#49613) üzenetére


kcsa
veterán

Az a legnagyobb méret, akkora van nekem is, kb. pont jó lesz neked is.

(#49615) V.Stryker válasza tboldi (#49613) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

186cm/100kg-ra nekem az XXL-es volt jó. Azért elég tág tartományban lehet a tépőzárat használni. Érdemes majd megjelölnöd a jobb és a bal oldalot, mert memóriahabos. Legalábbis ezt javasolta ott a srác nekem ma.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49616) kcsa válasza V.Stryker (#49615) üzenetére


kcsa
veterán

Én arra figyelek hogy a felirat mindig kifelé álljon. De egyébként ez nem "úgy" memóriahabos szerintem, de mindegy is, szebb ha kifelé néz a cimke :D

(#49617) tboldi válasza V.Stryker (#49615) üzenetére


tboldi
nagyúr

És kcsa!

Köszi!

(#49618) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok! 26 évesen most szántam rá magamat egy A2-es jogsira. 10 évvel ezelőtt szereztem segédmotoros jogsit, és 5-6 évig Simsonoztam, viszont most nyilván vennék egy "komolyabb" kezdőmotort, lehetőleg "olcsón". Nem akarok feltétlenül nagyon erős motort, csak mégis legyen valami.. most egy 250-es Suzuki Bandit-ot néztem ki, konkrétan ezt. A kérdésem az lenne, hogy erről mi a véleményetek? Esetleg hasonló árban van még valami alternatíva, amit tudtok javasolni? :R

(#49619) tboldi válasza Geri89 (#49618) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hali!

Nem kötekedni akarok, puszta kíváncsiságból kérdezem. Miért A2, miért nem a teljes A? Az életkorod megvan hozzá és azzal is lehet kisebb gépet vezetni ugyanúgy. Ha meg később nagyobbat szeretnél, akkor ez nem lehet akadály. :)

[ Szerkesztve ]

(#49620) Geri89 válasza tboldi (#49619) üzenetére


Geri89
aktív tag

Igazából régebben a Simsont is éveztem, így nem vágyom nagyon nagy teljesítményű motorra.. Az A2-nél 17 óra vezetéssel megvan a jogsi, így kb. 35-40-el olcsóbban megvan, mint a korlátlan. Őszintén szólva először azon is gondolkoztam, hogy most jogsi, és csak később veszek motort (jövőre), de most megláttam, hogy ilyen áron is tudok motort venni, így összességében beleférne a "motor projekt-re" szánt anyagi keretembe :)

(#49621) zoltanz válasza Geri89 (#49618) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Hasonló árban ~125-ős ajánlottabb, én 12-13 évest választanék, és jól karbantartottat/keveset futottat. (50-60 000 alattit) Ilyen 20 év körüliekhez nehéz alkatrészt találni. Persze nem lehetetlen, bontó stb, vagy veszel egy donor blokkot.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#49622) Daywalker válasza Geri89 (#49618) üzenetére


Daywalker
addikt

Ha rám hallgatsz, ezeket a 14-16 ezerig pörgő kisköbcentis motorokat elfelejted. Ezeket végig nyélen használták, hogy menjenek, így ennyi idősen bizonytalan, mibe nyúl az ember, és ha baj van, akkor egy vagyon javítani a 4 henger miatt.
Ráadásul ha ennyire nincs zseton, akkor ne kezdj bele, mert nincs olyan motor, amire nem kell költeni megvásárlás után. Vagyis de: az újra. Meg nagyon kevés kivételre...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49623) SirKero válasza Daywalker (#49622) üzenetére


SirKero
őstag

mert nincs olyan motor, amire nem kell költeni megvásárlás után.

Csütörtökön hoztam el az enyém a szerelőtől. Összes folyadék + szűrők cserélve + első fékpofa csere +karbi szinkron + gyertyák csere átnézve után húzva vagy állítva amit kell = 41 000 HUF. És ez egy baráti ár volt :K

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#49624) Geri89 válasza Daywalker (#49622) üzenetére


Geri89
aktív tag

Van rá pénz, inkább az a helyzet, hogy összesen 3-400-nál nem szeretnék többet költeni most erre. Ha nem ez, akkor milyen más motort tudtok javasolni a 250-300 000-es kategóriában?

(#49625) Daywalker válasza Geri89 (#49624) üzenetére


Daywalker
addikt

Vennék egy jó 125-ös robogót:)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49626) Bogyó bá' válasza Daywalker (#49625) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ne szórakozz már, főnök! ;] Motort keresett, nem görhokedlit.

(#49627) Geri89: majdnem belefér a keretedbe.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#49627) Geri89 válasza Daywalker (#49625) üzenetére


Geri89
aktív tag

akár robogó is szóba jöhet, bár szívesebben mennék egy váltós motorral.. egy 125-ös robogót nem tudom, hogy mennyire éreznék "erősnek" ám ha robogó, akkor ott mi az ajánlott? :)
szerk: illetve a 125-ös motorokkal az a bajom, hogy a kínálat háromnegyedét 50-es papírokkal árulják..

[ Szerkesztve ]

(#49628) Daywalker válasza Bogyó bá' (#49626) üzenetére


Daywalker
addikt

Hát me miért? 300-ból lehet már normálisabbat kapni, nem csillió km-rel, olcsó a fenntartása, keveset fogyaszt, pakolható...ok nem erős, autópályára nem érdemes vinni. De a Simsont sem lehetett:D

Geri89: bármi, ami belefér és magyar rendszámos, itthon forgalomba helyezett, nem olaszból behozott lom. Ezeket keresni kell, de lehet találni. Konkrétat nehéz ajánlani, hiszen van kis, közepes, nagykerekű stb...
Vagy olyasmit keresel amit Bogyó mutatott, de akkor zsebbe kell nyúlni.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49629) Bogyó bá' válasza Daywalker (#49628) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkor a "Nagyrobogós" topikot miért hívjuk egyszerűen csak szopóroller-topiknak? "Olcsó a fenntartása" :DD

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#49630) Geri89


Geri89
aktív tag

Köszönöm a tanácsokat, de őszintén szólva nem lett sajnos könnyebb a döntés :D most végképp nem tudom még, hogy mi legyen..

(#49631) Archer válasza Topiccsendőr (#49583) üzenetére


Archer
őstag

Mostanra egy kiforrott technika lett, legalább is kb. 2010-től nem nagyon írnak róla komolyabb problémákat (az más kérdés, hogy a konkurencia elhaladt mellette, -hiába volt egy SP kiadás- de attól még egy nagyon jó motor, egyszer majd szeretnék egy olyat.
Hondáéknál szinte mindegyik CBR sorozat első darabjainál voltak gondok, 900-asnál, 600-asnál, SC59-nél (SC57-et nem nagyon ismerem), de ahogy te is írod, szerintem a többi gyártó sem különb, verseny van, gondolom nincs idő rendesen kitesztelni a modelleket, inkább a következő évi gyártásnál javítják a hibákat.

V.Stryker: hogyne lehetne, nagyobb festékboltban tuti kapsz.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#49632) Archer


Archer
őstag

Sportmotoron rakták fel, nemdohányzó női tulajdonostól, csak a hétvégi telekre használták kijárásra :DDD

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#49633) Bogyó bá' válasza Archer (#49632) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Mi érte azt a telószárat? Rálőttek géppuskával? :Y

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#49634) Pocee válasza Bogyó bá' (#49633) üzenetére


Pocee
senior tag

az átvitte volna :) amúgy így kis képről nehéz megmondani,hogy ütve van vagy csak tükrözi/domborítja a sárvédőt,úgy értem nem ezt szúrnám ki először,inkább felni ütött,a gumi széle meg van kicsit dolgozva,és féknyereg sehol.

Mr.Brightside

(#49635) emre válasza Archer (#49632) üzenetére


emre
veterán

Ez se sokkal jobb. :DDD


A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#49636) polimorf válasza Geri89 (#49630) üzenetére


polimorf
tag

Én a helyedben idén csinálnék egy korlátlan jogsit, közben spórolnák ezerrel és jövőre vennék egy normális motort.
Sajnos ebben az árkategóriában 99%, hogy szemetet fogsz kapni amire csak locsolhatod a pénzt, és így könnyen elveheti a kedved a motorozástól is.
Persze mindenki azt csinál amit akar. :R

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#49637) vlevi válasza emre (#49635) üzenetére


vlevi
nagyúr

AZ a betöltendő olaj mennyisége.
Suzuki is ráírja a DL, SV blokkjára.

[link]

(#49638) Pocee válasza vlevi (#49637) üzenetére


Pocee
senior tag

naneeee ;] ;)

Mr.Brightside

(#49639) ujskodas válasza vlevi (#49637) üzenetére


ujskodas
tag

Szerinted nem tudta? Bekarikázta, aláhúzta. Az eladó.... , na az , valóban bida hozzá.

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#49640) Bogyó bá' válasza ujskodas (#49639) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem mindegy mennyi? Ötvenes "papírokkal" van! ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#49641) emre válasza vlevi (#49637) üzenetére


emre
veterán

Tudom, meg azt is hogy ez nem egy Yamaha F1, hanem egy első (inkább második, mert az első generációs két körlámpás volt) generációs FZR600-as talán (3He motorkóddal) amit kb 93-ig gyártottak. :)

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#49642) Daywalker válasza Bogyó bá' (#49629) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem a 600-asokról meg ezekről beszélek...125-250 még elfogadható. Azért mert lelakott lomokkal van tele a piac és azokat meg is veszik, majd szopnak, az nem a robogó hibája, hanem a kókány köcsögöké.

Más: megjártuk ma Kakucsot, HGabor89, Mosquito34, KoVee84, Persuader és én. Fasza volt, elején nagyon fostam a tavalyi perec miatt, de a végére kezdtem belejönni, még ha nem is vagyok formában:) Szezonnyitó motorozásnak fasza volt.
Sajnos közös képet nem csináltunk, csak kettőt lőttem Tomi és az én motoromról.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49643) Xaels válasza Daywalker (#49642) üzenetére


Xaels
félisten

A lényeg, hogy jól éreztétek magatokat és mind rendben vagytok. Majd egyszer megnézem én is mit alkottok, csak legyen motor.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49644) Daywalker válasza Xaels (#49643) üzenetére


Daywalker
addikt

Senki sem kockáztatott :DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49645) -Mosquito- válasza Daywalker (#49642) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Látom mindenki egyben hazáért. Köszi srácok jó volt,legközelebb is megyek. :)

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#49646) Daywalker válasza -Mosquito- (#49645) üzenetére


Daywalker
addikt

Király. Délután nekem nyugisabb volt, jobban lehetett körözni meg koncentrálni. Kösz a "bogyót" (mmint nem a fórumtársat:DD) nagyban hozzájárult a délutáni mókához :D

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49647) kcsa válasza Daywalker (#49646) üzenetére


kcsa
veterán

Speeddel jobban érzed a sebességet? ;]

(#49648) Daywalker válasza kcsa (#49647) üzenetére


Daywalker
addikt

Cataflam power volt, mert fájt a hátam:DDD Az elején az is hozzájárult a bénázásomhoz...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49649) Bogyó bá' válasza Daywalker (#49646) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na azért! :))

Amúgy én is nem régen jöttem meg egy durván 210 km-es dunántúli karikából. Pakson még meg is sikerült áznom egy kicsit, de lusta voltam megállni és előrámolni az esőgöncöt (picurka felhő volt csak fölöttem)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#49650) kcsa válasza Daywalker (#49648) üzenetére


kcsa
veterán

Egyszer kollégám foga fájt, mert húzta az időt, kapott nővérétől valami Cataflam verziót (pontosan nem emlékszem hogy mit, valami fejműtétje volt, eredetileg arra kapta :D). Azt tudom hogy aznap már nem fájt a foga, csak furcsán mosolygott. Ha nem látom nem hiszem el :DDD

Mondjuk vele azt is megcsináltuk, hogy mivel erősen koffeinfüggő, ezért fokozatosan cseréltük a munkahelyi kávéját koffeinmentesre. Egy hét alatt eljutottunk odáig, hogy elaludt bent az irodában délelőtt. Plusz amikor már bevallottuk neki, konkrétan volt egy kis hiszti a barátnőjétől is, hogy már érti hogy este miért nincs semmi "program", mert mostanában nyolckor bealudt :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.