Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49351) Czimby


Czimby
addikt

Uraim segitséget kérnék!

Itt porosodik már egy éve a HJC-FG15 bukó a szekrény tetején.
Új, fóliás, dobozos, abszolut 0 kilométeres.
XL méret, 61-62cm fejkerületre való, fekete-feher grafikás.
Arra kérnélek titeket, hogy ha van olyan nagyfejű ismerősötök mint én, ajánljatok neki a sisakomat.
30e-t szeretnék érte, boli ára 42volt. És vadi újat kapsz tőlem is.

Nem keresked vele, ez az 1db van magamnak vettem, de nyom sajnos.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#49352) -Mosquito- válasza V.Stryker (#49344) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Ésszel mész és tudsz kanyarodni is na meg a helyenként rossz útminőség nem tántorít el, akkor menjél. Bár elsőre szerintem ezt még ne. Innen nem tudni/látni, hogy hogy kezeled a motort.. :U

Sirkero:

Mennyire Sos? Héten megyek szerelőhöz, ő többet tud,na meg olcsóbban is szerezheti be. Addig olvasgass. [link], [link] , [link]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#49353) Topiccsendőr válasza Bogyó bá' (#49345) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Valamilyen rossz tapasztalat?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#49354) Burt1793 válasza -Mosquito- (#49352) üzenetére


Burt1793
veterán

Azért ennyire nem vészes. :D Ha betartja a sebességhatárt mindenhol, akkor nem lesz semmi gond, gondolom ésszel megy.

(#49355) Outlander


Outlander
őstag

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#49356) mm89 válasza Outlander (#49355) üzenetére


mm89
őstag

Rákérdezhetek? Ez rendszám tábla!
Egyébként ha jól tudom le kell adni a rendőrségen. Előtte érdemes Facebook motoros csoportokban is hirdetni, ott többen látják.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#49357) Outlander válasza mm89 (#49356) üzenetére


Outlander
őstag

Mi? Dehogy...

Fent középen az milyen fa lehet? Tetszik az a mintázat, ilyennel rakatnám le dolgozószobámat...

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#49358) Daywalker válasza Outlander (#49355) üzenetére


Daywalker
addikt

Valaki pont keres egy rendszámot a hegylakók fb oldalán de ez nem az:D

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49359) FIREBLADE78 válasza Bogyó bá' (#49327) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Ezt az aláöltözőt nem értem,5000 ft a komplett piros-feka és 4000 a nadrág?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#49360) SirKero válasza -Mosquito- (#49352) üzenetére


SirKero
őstag

Nem tegnapra kéne :DDD kb. két hét múlva lesz aktuális akkor mennénk a haverral mert ő is ezt nézte ki a DL 650-re :K

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#49361) Outlander válasza FIREBLADE78 (#49359) üzenetére


Outlander
őstag

:F

Mit nem értesz?

Van egy felső meg van alsó, mindkettő mellett van egy összeg és van illusztrált kép, külön-külön illetve egyben felvéve hogy hogyan néz ki...

Szerintem ennél nem lehet egyértelműbb, max ha másik oldalon van....Hosszú hétvége utáni hétfő van igaz? :DDD ;]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#49362) FIREBLADE78 válasza Outlander (#49361) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nekem nincs hosszúthétvégém,még hétvégém sincs. Heti 6 napot dolgozok. tehát egy 9-es kompletten

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#49363) Bogyó bá' válasza Topiccsendőr (#49353) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Csak hallomásból, 2 jó ismerőstől, meg itt-ott a neten. Drágák, nem kicsit, hanem nagyon. Kb. ennyi.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#49364) Bogyó bá' válasza FIREBLADE78 (#49359) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A felső rész (van piros-fekete és sima fekete is) 5000,- pénz. A nadrág (ugyanezen színekben) 4000.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#49365) vlevi válasza SirKero (#49346) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nagyon sokan használják a Tourcance-t, V-Stromon, GS-en, Varán, nagy megelégedéssel.
Viszont a Stromra nem ez a méret kell, hanem

Tourance-ból van már többféle elnevezés, Next, EXP, egyik drágább, mint a másik :D Ez itt a normál Tourance.

(#49366) mm89 válasza Outlander (#49357) üzenetére


mm89
őstag

:C :DD

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#49367) SirKero válasza vlevi (#49365) üzenetére


SirKero
őstag

Köszönöm :R
Tudom,hogy a V-Storm más méret csak a márka lenne ugyanaz :K
Én még hezitálok a Metzeler Tourance és a CONTINENTAL Trail Attack 2 között. A Conti egy tizessel olcsóbb lenne de a hátsó 130 helyett csak 120-as. 90% -ban országúton lesz használva.

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#49368) V.Stryker válasza Burt1793 (#49347) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem tudom, szerintem nem szokta az ökör a szántást, ugye mert sose volt még nagymotorom. Valószínűleg reflexből nem testből kanyarodok, hanem mindent karból akarok megoldani, fene tudja. Majd gyakorlással jobb lesz. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49369) Bogyó bá' válasza V.Stryker (#49368) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem vagy elkésve, én egy év (és 8000 km) elteltével, tavaly az erdélyi szerpentineken kezdtem igazán érezni a motorozást. Azóta a felét elfelejtettem... :B

(#49370) polimorf: nekem olcsó Metzelerjeim (elöl ME22, hátul ME77) vannak (abban a lehetetlen méretben nem nagyon van választék), de nem szeretem őket különösebben. Ugyan alig kopnak, szárazon tűrhetően tapadnak, de a nedves út (és azon való fékezés) maga a halál.... :(((

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#49370) polimorf válasza SirKero (#49367) üzenetére


polimorf
tag

Én a Metzeler gumimra 17000km-t tettem de a totál lekopásig kibírta volna 20000km-ig. Mivel nem szeretek reckírozni inkább lecseréltem de maradtam ugyan annál a márkánál és típusnál, mert én meg vagyok vele elégedve.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#49371) Daywalker válasza polimorf (#49370) üzenetére


Daywalker
addikt

Ezek szerint jók lettek a "száz éves özvegycsináló" új gumik? :DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49372) polimorf válasza Daywalker (#49371) üzenetére


polimorf
tag

Nem is százéves.
Miért lenne "özvegycsináló"? Ha az Erdélyi dőlésemre gondolsz arról nem a gumi tehet, csakis én.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#49373) Daywalker válasza polimorf (#49372) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem...félreérted, mert már nem emléxel.
Mindenki le akart téged beszélni róla a megvásárlásáról, mert nem volt friss gyártás. Kb. én voltam egyedül, aki mondta, hogy nyugodtan vedd meg. Na ezért vicceltem vele...tudom én nagyon jól, hogy nem az... :C
Megjegyzem, autómra is 2013-as évben készült gumik kerültek fel újonnan és vaj puhák, mintha sínen menne az autó. Kár ezen aggódni, ha jól van tárolva. Idén kíváncsi leszek a 2009-es slickek hogy teljesítenek.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49374) yodamastah válasza Daywalker (#49373) üzenetére


yodamastah
őstag

Láttam már 9 éves slickkel próbálkozni valakit. 2x esett pofára fél órán belül. Akkor kezdtük el nézegetni milyen gumival bénázik ennyire :D Hozzáteszem hogy használt gumi volt. Ha nincs megkezvde és jól van tárolva van esély hogy még jó lesz. De ilyen 5-6évesnél öregebbel nem próbálkoznék.... Drága sport ez, ha nincs jó gumira lé akkor hagyni kell a p*csába,

(#49375) polimorf válasza Daywalker (#49373) üzenetére


polimorf
tag

Már pontosan nem tudom de valami 3 éves lehet a gyártási ideje, mivel én nem pályázásra használom hanem túrázásra így amennyire én meg tudom ítélni erre a célra tökéletes még ha nem is idei gyártású. Tökéletes a tapadása. Nekem jó.
Ha ez a garnitúra is elmegy 17000-et akkor meg pláne.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#49376) Topiccsendőr válasza Bogyó bá' (#49369) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Red Baron sztorit mindig csak ismeros ismerosetol hallok en is. Kivancsi lennek egy eslo kezbol jovo tortenetre. Egyebkent a ceg itthoni vezetojevel (Kennel) beszelgettem, illetve bemutatta a ceget. Draganak dragak, de amit en lattam, az az, h gyari alkatreszeket epitenek be, eleg jo szakembergarda, a cegfilozofia nagyon tetszett, es nem kokanymegoldas jellemzi oket.
Ha a fele igaz, mar jobban allnak, mint a szokvanyos magyar kiscegek, szerelomuhelyek.

Amugy tenyleg kivancsi lennek mindket nezopontra, kiindulva abbol, h a magyar baromi arerzekeny, ha kiad egy valag lovet egy oreg szar japan motor szervizere, es ra egy hetre megfolyik a karbi, azt o kidobott penznek es atverve erzi magat, es a TEKeseket akarja hivni, h terdeljenek mindenki hatara, mert nincs egy ruppoja, es nem akarja elengedni a rozsaszin almocskait.

Gumi temahoz: heidenaut kiprobalhatnat. Tudom h draga az RSW, kb 25e, de baromira tapad, 18as youngtimerekre eleg nagy a valasztek. Continental is beszallt ide, igaz, nem akkora valasztekkal. Azzal a teljesitmennyel, ami neked van, evekre le lenne tudva a gumitema, es meg biztonsagban is lennel.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#49377) Something_ válasza V.Stryker (#49344) üzenetére


Something_
őstag

Szolj majd ha lehet csatlakozni :-)

(#49378) Bogyó bá' válasza Topiccsendőr (#49376) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Hátulra 110/90-16" kell sajnos. Olcsó alig van, a normális ára meg egy vagyon (legalábbis nekem). Gyárilag Bridgestone volt rajta mikor vettem (igen, az eredeti, a DOT megegyezett a motor évjáratával :DDD ), itthon nem találtam még hasonlót sem.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#49379) Daywalker válasza yodamastah (#49374) üzenetére


Daywalker
addikt

Egyelőre nem a 2:00 alatti időhöz kell...csak gyakorolgatni. Nem öreg utcai metzelerrel is sikerült már fikálni. Tomi is régebbi slickkel tolta és nem esett még pofára emiatt. Meglátjuk...ha nem jó akkor csere (amúgy ez is használt).

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49380) Topiccsendőr válasza yodamastah (#49374) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

8-10 eves skickkel mentem tavaly vegig. Volt olyan hogy fekkel kanyarbejaratot elso kereken sikerult bevenni majd a hatulja a motornak egy 40 centival arreb ert foldet, a levegoben keresztbe kezdett allni. Nekem nem volt bajom veluk.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#49381) yodamastah válasza Topiccsendőr (#49380) üzenetére


yodamastah
őstag

Én egyszer mentem csak egy nagyon öreg használt hátsóval pringen. Annyit nem csúszkáltam sosem :D Akkor megfogadtam ilyenekkel nem próbálkozom. Legnkább az a bajom ezekkel az öreg használt hátsókkal hogy a jó ég tudja hogy kezelték őket. Lehetnek teljesen jók, vagy hulladékok.

Mondjuk az is igaz hogy a legjobb köridőmet a hringen egy olyan htásóval mentem, amit a gumisomtól kunyeráltam el edzésre. Ki volt dobva az udvarra állt benne a sár :D (3 éves 195/65 Medium KR108 volt) Viszont ránézésre nem volt benne több mint 20 kör :)

(#49382) -Mosquito- válasza Burt1793 (#49354) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Az,hogy mennyire veszélyes ill. jelentett-e gondot neki majd ő leírja a saját szemszögéből. :) Február óta jártam már párszor arra.

SirKero:

Megteheted akkor minimum a Metzelert tegyed fel. Conti felejtős,ránehezedel összerogyik nincs tartása a guminak.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#49383) Grillo válasza Bogyó bá' (#49327) üzenetére


Grillo
senior tag

Habtestemre vajon melyik méret ajánlott? 90 kg, 179 cm. Hasam is van. :DDD

(#49384) Daywalker válasza Peczek (#49350) üzenetére


Daywalker
addikt

Ez nem túl jó hír :(

Grillo: Elég jól tágul az! Jó cucc, én is sokat hordom, bringázáshoz is.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49385) Xaels válasza Topiccsendőr (#49376) üzenetére


Xaels
félisten

Kifejezetten nem tartom a szervizüket drágának és eddig mindent megcsináltak amit kellett. Kopó alkatrészekre van is némi engedmény ha tőlük veszi az ember és RB klubtag. Annak idején a Viragot vittem Harmatiékhoz, de semmit nem csináltak vele és otthagytam 40k-t, még a szar gyertyákat is visszatették bele... Motorjaik nem olcsók, de azért a motor mellé sok egyéb dolgot is kap az ember. Ilyen például a roadservice kupon. Persze most kicsit bánt, hogy 1,5hete ott van a motor és még mindig nincs kész, de legalább átnézték, megkeresték a hibaforrást és nem tudták le az első megérzéssel. Kérdés mikor lesz meg hozzá az alkatrész. Még szerencse, hogy nem kell nagyon korán mennem mostanában.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49386) yodamastah válasza Topiccsendőr (#49380) üzenetére


yodamastah
őstag

Amúgy mivel mentél, dunlop? Az általam említett problémák pirellivel voltak...

(#49387) Daywalker válasza yodamastah (#49386) üzenetére


Daywalker
addikt

Pirellivel kapcsolatban olvastam, hogy nem jó használtan venni, mert azok már 3 mm-nél már kuka mind, csúszik mint a franc. Persze én ehhez nem értek, nem tudom mi az igazság, de több helyen is ezt írták. Nekem most Metzeler van, K2 medium. Van két hátsóm, egyiken 5,5 (!!!) mm van mindenhol, a másikon 3,5-3,9, elöl szintén mindenhol 3,4-3,7. Mind 2009-es. Puhának tűnik még...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49388) Bogyó bá' válasza Grillo (#49383) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

177 cm vagyok, 84 kg, az L-es kicsit feszül rajtam, de még pont jó. Szerintem rád már kicsi lenne. Egyébklnt tényleg nagyon rugalmas anyag, és elvezeti az izzadságot, nem büdösödik benne az ember. Ma is teszteltem egy bő másfél órás karikán. (Eddig csak hűvös időben volt rajtam).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#49389) Topiccsendőr válasza yodamastah (#49386) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Dunlop kr medium. De nekem 120 as a hatso gumim. Elso gumit hasznalok hatsonak.
Kiraktam instara az emlitett tortenetet, mert annyira vagany :D

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#49390) yodamastah válasza Topiccsendőr (#49389) üzenetére


yodamastah
őstag

Szép :) Mit mész az RS-sel eringen? Kéne tolni idén nekem is valamit. Tavaly nem mentem sehol :(

[ Szerkesztve ]

(#49391) Topiccsendőr válasza yodamastah (#49390) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

1:25 elrepedt kipuffal (tehat gyengebb motorral). Van benne meg boven. 1:23 erzesre kihozhato, utana nem tudom hogyan tovabb. De meg latom mit kene mashogy csinalni.

Iden en is kevesebbet megyek. De gyere ha tudsz :)

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#49392) yodamastah válasza Topiccsendőr (#49391) üzenetére


yodamastah
őstag

Az egész jó :) kéne menni, de ott minden egyes alkalommal kukára szaggattam a hátsókat. Lágyabb rugó kéne hátra, és sokkal keményebb gumi. Legutóbb voltam 2011ben, 22-t mentem úgy hogy nem raktam 3as alá sehol, és még úgy is szétment a dunlop 20 kör alatt :( Na mindegy valamit megpróbálok. Kéne hegeszteni a motort, meg engem is. Le kell tolni 5kg pluszt gyorsan. Kicsit szűk a bőrruha :D

[ Szerkesztve ]

(#49393) V.Stryker válasza Something_ (#49377) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Persze, szólok. De láttam, hogy most kezdesz gyakorolni, így hagynék még egy kis időt. Semmi értelme, hogy 10km-ként bevárjalak. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49394) -Mike- válasza V.Stryker (#49393) üzenetére


-Mike-
addikt

Kormányablaknál vagy okmányirodában intézed a jogsit? Nem tudod melyiknél gyorsabb az ügyintézés?

(#49395) Outlander válasza -Mike- (#49394) üzenetére


Outlander
őstag

Kormányablak... legalábbis nálunk.. mivel senki nem ismeri, mert "még csak" 1,5 éve van... :DDD

De amúgy tényleg, itt nem szórakoznak az ide-oda küldözgetéssel meg időpont foglalással h majd tudjál időpontot kérni egy időpontfoglalásra.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#49396) V.Stryker válasza -Mike- (#49394) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Most még elvileg el kéne jutnom a Petzválba a papírért. Holnaptól lehet menni az oktató szerint, de azért ma bepróbálkozom. Utána nem tudom. Legrosszabb esetbe a kerületi okmányirodában...jobb esetben nem tudom. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49397) Yoshida


Yoshida
aktív tag

Ez ugye jó motoros elsősegély csomagnak? (most csütörtöktől van lidl-ben)

[link]

Még a 2008-as forgalombahozott eredeti van, gondolom jobb lenne már egy új, és talán ez kisebb is egy picit, így visszaférne az izzókészlet az ülés alá :D

(#49398) Ribi


Ribi
nagyúr

Pont a használt gumik miatt eszembe jutott, hogy nekem is kezdeni kellene valamit a gumival.
Mivel alig használom a motort, így nem kopik ("frissül" a felület), emiatt hiába 4 éves, de kanyarban nem igazán szimpatikus nyekergős hangot hallat. Mint a pláza parkolókban használatos beton lehet hallani autónál is. Szóval mit érdemes tenni? Gondolkoztam, hogy megsmirglizem vagy valami hasonló. Ötletek?

(#49399) Outlander válasza Yoshida (#49397) üzenetére


Outlander
őstag

Nem... ez nem "A típusú" ez sima otthoni...

Amúgy már 2 éve nem vagy köteles magadnál tartani... ellenben ha nem tudsz elsősegélyt nyújtani emiatt akkor büntethető vagy..

Szóval ilyen, ha van jó, ha nincs akkor sincs nagy baj...

Meg úgy egyébként is, az emberek kis % lenne képes normálisan ellátni egy sérültet... én sem emlékszem már semmire sem szinte, szégyen vagy nem szégyen... :B

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#49400) Yoshida válasza Outlander (#49399) üzenetére


Yoshida
aktív tag

De ha ezzel tudok elsősegélyt nyújtani, akkor már nem vagyok büntethető, nem? :)

Néha érdemes felfrissíteni az elsősegély anyagot, sose tudhatod mikor lesz rá szükség, nekem is igen időszerű...

Közbe találtam 2 ezerért rendes motorosat, jó lesz az akkor. (köszi az infót)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.