Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49301) Something_ válasza Archer (#49300) üzenetére


Something_
őstag

Ez amugy igy az egyertelmu..
Ha meg mar akkor valt sargara a lampa, amikor az elso autonal van a motoros, akkor huzni kell egy gazt es le kell lepni vagy normalisan kanyarodni kis levagassal..
Ott kell lenni a forgalomban fejjel, mert ha nincs ott az ember, akkor eltapossak..
Ezert is "orulok", hogy Budapesten tanultam meg autozni es motorozni, mert baromi nagy rutint ad. Itt tul kell elni minden nap :D

(#49302) Outlander


Outlander
őstag

"Motoroztam" vagy 2 órát, igaz 3 km-nél többet nem mentem...

Miden összejött aminek össze kellett jönnie... :DDD :W

Volt egy laza ellenőrzés, kb 100m-re otthonról, nem volt semmi, elindulok, pár 100 m után, kifogyott a benya (nem figyeltem :B ), aztán trafipax időben észrevettem, de onnan kísértek egy darabig a mocis rendőrök, majd egyszercsak leszakadt a kipu, a leömlőtől, Anyum csuklott szerintem végig, mert 100-as harley-s felvonulás hozzám képest légy zümmögés volt...:DDD
(ennek volt elő sztoryja, de semmi különös, nem azzal hegesztettem akivel kellett volna)

Asszem mára ennyi...

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#49303) Trub válasza Xaels (#49289) üzenetére


Trub
tag

Szerintem ez a szabály nem csak párhuzamos közlekedésre alkalmas utakra vonatkozik.
Azt látom, hogy abban a részben van megfogalmazva, viszont a mondatban sehol sem említi, ezt a korlátozást.

A másik verzió, hogyha nem érintette a záróvonalat akkor előzésnek minősül, az meg szintén szabad szerintem.

(8) Tilos előzni:
e) útkereszteződésben és közvetlenül útkereszteződés előtt, kivéve
- ha a forgalmat rendőr vagy fényjelző készülék irányítja és az előzés az úttest menetirány szerinti bal oldalának igénybevételével nem jár,

(#49304) Xaels válasza Trub (#49303) üzenetére


Xaels
félisten

Sávon belül előzni? :N De a megfelelő oldaltávolság is necces lenne...

Úgy közlekedsz ahogy jól esik. Azt nem véletlenül tették a PK-hoz és nem az előzéshez.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49305) Trub válasza Xaels (#49304) üzenetére


Trub
tag

Sávon belül is előzésnek hívják. Vagy nem lehetne? (ha balra kanyarodót jobbról kikerülsz az is sávon belüli előzés)
A megfelelő oldaltávolság is elég megfoghatatlan. Ha az előzött jármű áll, én meg lassan megyek akkor szvsz pár cm elég.

Szerintem az is megengedett, ha egy sima széles (nem pk) úton az előttem lévő autót megelőzzem úgy hogy közbe jönnek szembe (a másik sában) ha van elég hely a saját sávomban. Ha van elég hely 2 sávban lehetünk egyszerre hárman is. Kreszben nem találtam erre korlátozást. Ha lenne kérlek világosítsatok fel. :R

Próbálok nem úgy közlekedni ahogy jól esik, hanem ahogy a kresz előírja. :U De annak minden lehetőségét kihasználni.

[ Szerkesztve ]

(#49306) Xaels válasza Trub (#49305) üzenetére


Xaels
félisten

Az kikerülés... Az előzés az azonos irányba haladó jármű melletti elhaladás. Na majd otthon gép előtt összeszedem neked...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49307) Trub válasza Xaels (#49306) üzenetére


Trub
tag

Ebben igazad van :R Megzavart, hogy maga a kresz is előzésnek írja:

34/(4) Csak jobbról szabad előzni
a) azt a járművet, amely a balra bekanyarodási szándékot irányjelzéssel jelzi és az úttesten a 31. § (1) vagy (2) bekezdésében foglaltaknak megfelelően helyezkedik el;

Bár a kikerülésre azt írja, hogy az előzés szabályait alkalmazzuk. Szóval szerintem teljesen mindegy minek nevezzük.

35. § (1) Az úttest menetirány szerinti jobb oldalán álló jármű vagy ott levő egyéb akadály melletti elhaladásra (kikerülés) a 34. § (1)-(5) bekezdésében foglalt rendelkezéseket kell - értelemszerűen - alkalmazni.

Csak azért érdekel a téma, mert szerintem a rendőr nem teljesen jogosan büntette meg m4rc!-t, vagy legalább ki lehetett volna dumálni.

Meg ha velem történik ilyen, jobb ha toppon van kreszből az ember.

[ Szerkesztve ]

(#49308) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ronin' Triumph T100 Bonneville
Build by Shibuya Garage / Deguchi Garage

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#49309) Xaels válasza Trub (#49307) üzenetére


Xaels
félisten

Arra utaltam, hogy álló járművet nem lehet "előzni", hisz az nem halad. A megfelelő oldaltávolságot bár leírva most nem tudom, hogy van-e valahol, de érdemes úgy tartani, hogy autónál nagyjából egy nyitott ajtónyi míg motoros vagy kerékpáros esetén azok magassága. Persze lehet ezzel vitatkozni, de gondolj bele 50cm egy kerékpárosnál vagy SMK-nál ahol kézzel kell jelezni az irányváltoztatást elég karcsú lenne. Ugyanakkor a KRESZ az egynyomon haladó járművek melletti elhaladásra ad lehetőséget gépjárművek számára viszont fordítva nem. A kikerülésre is az előzés alap 5 szabálya vonatkozik, de attól még nem ugyanaz. Előzés esetén több szabály van ennél.

Egyébként a terelővonalon sem szabad tartósan közlekedni. Tehát ha bemész középre ugyanúgy szabálytalan vagy, arról nem is beszélve, hogy a festék egyébként sem a tapadásáról híres.

Teljesen jogosan kapta a büntit a fórumtárs. Neki az adott helyen semmi keresnivalója nem volt. Ha előzésről volna szó akkor azért kapná mert helytelenül előzőtt mert jobbról kellett volna a balra kanyarodót előzni. De lehetne ott a záróvonallal is pedálozni

(#49308) zoltanz: szép építés.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49310) zoltanz válasza Xaels (#49309) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Igen, itt egy másik kávégép (cafe racer), fáj az ember szíve, bár nekem már ezen túl fekvős a kormány: (CX500)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#49311) Bogyó bá' válasza zoltanz (#49310) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Vétek volt ezt a szépséget így elcsúfítani...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#49312) Xaels válasza zoltanz (#49310) üzenetére


Xaels
félisten

Ez is tetszetős, bár igaz ami igaz ez már nem a sérves öregembereknek való mint én :DDD Mondjuk ez a típus is elég közkedvelt a Café építők körében mint az XJR is. Még sok Virago-t láttam átépítve.

Ez egy kicsit modernebb jószág.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49313) zoltanz válasza Xaels (#49312) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én is a negyedik X-nél járok. :DDD Azért még nem teljesen véncsont.
Ezek a lámpaidomok is tetszenek.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#49314) m4rc! válasza Xaels (#49309) üzenetére


m4rc!
őstag

Ahogy egyre többet olvasgatok neten és itt is eléggé megoszlanak a vélemények...

Mindenesetre az biztos, hogy nem volt szabályos, ahogy haladtam, de az autó sofőrje sem volt az. Én ott hibáztam, hogy ilyen helyzetben záróvonalon (inkább a záróvonal másik felén) előregurulni pirosnál nem szabályos.
A BMW-s meg szart a világra, látta zöld, jó gyorsan akart kanyarodni még a szembejövök előtt...

A lényeg, hogy megúsztam egész minimális karcolással a motoron és a csizmámon. Jó lecke volt. Legközelebb jobban kell figyelni, ha már szabálytalanul előzök/gurulok/haladok. :)

We are analog players in a digital world

(#49315) Something_ válasza m4rc! (#49314) üzenetére


Something_
őstag

Hát a záróvonal miatt nem lehettél ott, plusz lehetséges, hogy holttérbe is voltál. Ergo ez olyan, mintha a jobbkezes utcánál balra nem néz a sofőr (mármint elvileg nem kell, de ugye ajánlott:D). Mert ha záróvonal van mellette, akkor elméletileg semmi nem jöhet ott ugye.

Na muta, mennyire amortizáltad le az ex-csizmám :-)) Érezted, hogy sokat fogott? Lábaddal nem lett gebasz?

Motorral mi lett? Eldőlés volt vagy meg tudtad tartani?

[ Szerkesztve ]

(#49316) m4rc! válasza Something_ (#49315) üzenetére


m4rc!
őstag

Azóta az ex-csizmád, már tovább vándorolt :) Vadi-új Alpinestars csukám kapott picit, egészen bepirosozta a fehér bmw lökhárítóját :)) Bokámnak/lábamnak semmi baja nem lett, áldom az eget, hogy mindig csizmába vagyok. Motorral sem dőltem, akár húzhattam volna neki egy kövéret és ott se vagyok..

We are analog players in a digital world

(#49317) Xaels válasza zoltanz (#49313) üzenetére


Xaels
félisten

Én csak a 3.-at töltöm idén, de a csipőm nem az igazi. Egy hosszabb nap végén durván be tud állni úgy, hogy km-eken keresztül fáj. Olyankor nagyon kényelmetlen tud lenni a Varjú. Ezért sem akarok ilyen motort vagy Cafét ezután. A jó kis terpesztősön kényelmesen lennék és a kurta lábamat sem lenne nehéz rajta átdobni.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49318) Something_ válasza m4rc! (#49316) üzenetére


Something_
őstag

Akkor jól megúsztad, máskor viszont húzz egy kövéret. Most miért nem toltad el neki?
Csizma alap, jó biztonságban érezni a lábat. Plusz ugye most jól is jött :-)

Nem sokat volt nálad :-))

Amúgy az az érdekes, hogy barátom kb 3x koccant a városban autóval, semmi extra dolog nem történt, de mindig amikor kihívták a rendőrt a jegyzőkönyv miatt 50.000 Ft-os bírságot kapott, mert elvileg ez a kötelező a helyszínelés miatt. Szóval te úgy mond jól megúsztad az 5000-el.
Már a harmadik koccanásnál könyörgött a másik autósnak, hogy ne hívjanak rendőrt, beismer mindent :D De hát ráhívták a rendőrt :D

[ Szerkesztve ]

(#49319) Burt1793 válasza Something_ (#49315) üzenetére


Burt1793
veterán

Én ma egy pozitív példát tapasztalhattam meg autóval. A Délinél a Városmajor felől az Alkotásra jobbra kanyarodó sávba mentem át éppen és ott ugye van egy "zöld hullám", csak lassan kell menni. Meg persze parkoló autókból sincs hiány abban a sávban (amivel nincs gond, mert ott megengedett a parkolás). Na szóval autóval voltam, indexeltem jobbra, lassan elkezdtem áthúzódni, jött egy robogós, nem is lassan, még piros volt a lámpa, már elkezdett elmenni mellettem jobb oldalt, de aztán váltott piros sárgára és ő szépen mögöttem maradt. pedig már elkezdtem neki helyet csinálni a korlát és az autóm között. Szóval na! Működik a dolog, így kell csinálni. :)

(#49320) Something_ válasza Burt1793 (#49319) üzenetére


Something_
őstag

Hát ennek így kell(ene) működnie.

(#49321) canniball válasza Xaels (#49309) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem akarok belefolyni (mert sajna elég szelektív a memóriám és már nem emlékszem pontosan mi a szabályos), de én senkit nem bíztatnék a jobbról előzésre. Így is tele van vak sofőrökkel az út; ha van ahova főleg nem néznek hát az a jobb oldal.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#49322) Topiccsendőr válasza Xaels (#49312) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ha a holographic hammer bejon nektek, ajanlom Roland Sands munkait.
Nagy kedvencem, mivel motorepitoi karrierje elott gyorsasagi motorversenyzo is volt. Szereti, ha van futomuve a motorjainak, es jol lehet oket motorozni. Tudja, mitol lesz jo egy motor, nem csak kulsore. Szoval szamomea az egyetlen ember, aki megfogta az esszenciajat a motorozasnak.
Mellesleg o csinalta a bmw concept ninety-t

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#49323) Burt1793 válasza canniball (#49321) üzenetére


Burt1793
veterán

Pedig pont, hogy jobbra fontosabb benézni kanyarodáskor, mivel ott lehetnek gyalogosok a zebrákon például.

(#49324) Something_ válasza Burt1793 (#49323) üzenetére


Something_
őstag

Jobbra elnezni es benezni/hatranezni mas. Termeszetesen az a jo, hogyha mindenfele nez az ember, tisztaban van, hogy mi merre.

(#49325) Burt1793 válasza Something_ (#49324) üzenetére


Burt1793
veterán

OK, bár én valahogy mindig látom a tükröket, benne van mindhárom a periférikus látómezőmben, így észreveszem a motorosokat és utat adok nekik (persze ha nem cikáznak észrevehetetlenül és nem a megengedett sebesség többszörösével jönnek).
Aki balra kanyarodik, az ugye a szembejövőt figyeli, aki jobbra, az meg a gyalogosokra, biciklisekre.

(#49326) Burt1793


Burt1793
veterán

Ezeket kéne még kielemezni: [link] ;]

(#49327) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

A Lidl-ben 7-étől (csütörtöktől) megint motoros cuccok: sisakok, kesztyű, aláöltözők. Mivel nekem az utóbbi nagyon bevált, ezért venni fogok egy újabb garnitúrát belőle, így már egy egész hetes túrára is elég lehet.... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#49328) Xaels válasza canniball (#49321) üzenetére


Xaels
félisten

Nem bíztatok senkit. A KRESZ egyértelműen kimondja, hogy a balra kanyarodót csak jobbról szabad kikerülni.

(#49322) persuader ez nekem új információ volt. Igazából nézni szoktam inkább csak ezeket, ennyire nem folytam bele. Technikailag nem sokat értek hozzá :B Bár szeretnék, de egyelőre se időm se szerszámom nincs.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49329) V.Stryker válasza Bogyó bá' (#49327) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem tudsz linkelni valami újságot? Nem találom... :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49330) Outlander válasza V.Stryker (#49329) üzenetére


Outlander
őstag

Lidl.hu :U

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#49331) V.Stryker válasza Outlander (#49330) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi. Hát elég ronda ez a sisak. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49332) kcsa válasza V.Stryker (#49331) üzenetére


kcsa
veterán

Még mindig nyitva áll előtted a lehetőség hogy vegyél mást. Drágábban.

(#49333) Daywalker


Daywalker
addikt

Vajon az a kesztyű lesz kis méretben? Asszonynak kéne valami hasonló de múltkor csak L-től volt talán vagy M-től?

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49334) V.Stryker válasza kcsa (#49332) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Úgy is lesz. Már megvan a kiszemelt. Caberg lesz a moto.hu-tól, csak pénz kell rá. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49335) Xaels


Xaels
félisten

Gyertya pipakábel milyen tétel? Van olyasmiből univerzális vagy az mind típusspecifikus?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49336) Daywalker válasza Xaels (#49335) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem mindegy mit veszel. Nálam a tekercs magában a pipában van...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49337) Xaels válasza Daywalker (#49336) üzenetére


Xaels
félisten

1,5hete darabokban van a motor. Először a karburátorra volt gyanakvás, de ki lettek pucolva, kapott új tömítéseket. De most úgy néz ki az elöregedett pipakábel a szopóka. Remélem valami ritka darab lesz csillagászati árban :(((

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49338) Grillo válasza Xaels (#49337) üzenetére


Grillo
senior tag

A pipakábel szerintem vásárolható méterben, a pipa az, ami szopó lehet. Vagy, ha olyan a gyújtótrafód, hogy egybe van öntve az egésszel. Nekem is kellett vele foglalkoznom, szerencsére lehetett venni kábelt és pipát is külön, a trafóra meg fel kell csavarni a menetes csöcsre.

(#49339) Daywalker válasza Xaels (#49337) üzenetére


Daywalker
addikt

Gyanítom a tied még nem olyan bonyolult technika, csak össze lehet legózni. Ha eredeti kell akkor Red Baron arany áron...ezért szívás a belpiacos motor, hacsak nem egyezik meg valami mással motorikusan, ami volt eu-ban.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49340) Xaels válasza Daywalker (#49339) üzenetére


Xaels
félisten

Az a gond, hogy múltkor is volt valami alkatrész amiből csak utángyártott volt mert már nem gyártják egy jó ideje. Igen ilyen téren szopás ez a belpiacosság. Amúgy a Red Baronnál van. Tőlük van és ők is szerelik. Csak jó lenne ha 15.-ig meglenne mert szeretnék menni Soltvadkertre, Tömörkény kimaradt mert pont előtte levő nap kakált be...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49341) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Megvolt a hétvégi kipuff teszt egy jó nagy gurulással karöltve a Mecsekben. Szerencsére kevés autós volt az utakon, nem volt döglesztő meleg, a szombat délelőtti esőt leszámítva szép idő volt.
Töltök egy képet is, mert abból úgyis kevés van itt. ;)

yam

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#49342) canniball válasza Xaels (#49328) üzenetére


canniball
nagyúr

A balra kanyarodót egyértelmű, azt elég agyhalott ötlet lenne balról előzni. Bár nem árt vigyázni, mert ugye egyes sofőröknél az nem jelent semmit ha balra jeleznek...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#49343) Topiccsendőr válasza Daywalker (#49339) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Mar a RedBaron sem hoz alkatreszeket, csak ha ok szerelik a motort.
Hozatni nem lehet.

Pipakabel filleres tetel.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#49344) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Na, ha megjön a pépör, akkor ezt a kört találtam ki magamnak. Elsőre nehéz lesz? Már 10 perc motorozás után is bedurran az alkarom, pedig nem vagyok annyira gyenge. :DDD Talán kicsit izomból tolom még.

Hasonló köröket szívesen veszek amúgy. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49345) Bogyó bá' válasza Topiccsendőr (#49343) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Egyre inkább imádni valóak... :(((

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#49346) SirKero


SirKero
őstag

Ezzel a gumival van valakinek tapasztalata :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#49347) Burt1793 válasza V.Stryker (#49344) üzenetére


Burt1793
veterán

Nem egy különleges útvonal, biciklivel már megvolt minden része, a Duna menti részen még az út is szar. Sajnos nem nagyon tudok jó utat motorozáshoz errefelé. Miért fájdul meg az alkarod, ezt nem értettem, azért mert folyton tövig húzod a gázt? :P

(#49348) canniball válasza V.Stryker (#49344) üzenetére


canniball
nagyúr

Arrafelé vannak elég nagy kanyarok meg olyan részek ahol qrva sz@r az út, úgyhogy óvatosan!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#49349) Peczek válasza V.Stryker (#49331) üzenetére


Peczek
aktív tag

Legutóbb volt egészen pofás sisak, de XXL-ben nem volt.

(#49350) Peczek válasza Daywalker (#49333) üzenetére


Peczek
aktív tag

Legutóbb próbáltam a Lidl-ben a kesztyűt, na annak nagyon műanyagos-műszálas volt a belseje. Aztán vettem darázsgarázsost 2x annyiért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.