Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48851) Pocee válasza Daywalker (#48850) üzenetére


Pocee
senior tag

:R

Mr.Brightside

(#48852) StoneBridge válasza Daywalker (#48850) üzenetére


StoneBridge
senior tag

+1

Nem hittem volna, hogy ekkora lavinát indítok a fékkar témával, de jó olvasni az építő jellegű kritikákat is. ;) Igen, amúgy nálam a csere mellett itt nagyrészt a dizájn (írtam, hogy a "lecsupaszítás" miatt pár dolog áldozattá válik) játszott szerepet, figyelembe véve, hogy nem teszek olyan módosítást, amivel veszélyeztetem magam vagy mást. Elfogadom, hogy valakinek ez egy lehetséges veszélyforrás. :R
Annyiban kiegészítem, hogy tegnap felkerült a kuplung kar, beállítottam, kipróbáltam, elégedett vagyok. Így külön tudom tesztelni a kettőt, a fékkar felmegy ma vagy holnap. Megígérem, hogy szólok, ha kopik/hajlik/reped/szorul, megy is a kukába ha ez történik.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#48853) Xaels válasza Topiccsendőr (#48841) üzenetére


Xaels
félisten

Állandóan megfolyó karbi pontosan mit jelent?

(#48850) Daywalker: +1. A tárcsa amit vettem, sem aluból van. Azt mondták vigyem lézervágóhoz vagy vizeshez mert az eszterga nem viszi annyira kemény. Azok meg sokba kerülnének ezért ment fel netre. Ugyanilyet rendelek majd csak méretben :DDD A neoprén maszk is nálunk ott kezdik a noname cuccokkal, hogy 2000.-, az enyém megjött 500.- ból és télen is használtam gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#48854) FIREBLADE78 válasza Something_ (#48846) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Milyen kesztyűt ajánlasz? Annyira nem lehet szar ez a acerbis. Anno shox-om volt,van is,de már régen volt használva és elengedett a varrásnál,van 2 cm-es lyuk illetve össze is van száradva és estem is vele,semmi baja nem lett.

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#48855) Something_ válasza FIREBLADE78 (#48854) üzenetére


Something_
őstag

Hat 10 korul nem sok valasztas van.
13.000 BF Sport-ert talan ezt. Fogtam a kezembe, nem veszes, de lagalabb bor es van rajta sok protektor. De csodat ne varj.

(#48856) Xaels válasza FIREBLADE78 (#48854) üzenetére


Xaels
félisten

Nyári kell vagy átmeneti inkább? Milyen ársávban? Ha rám hallgatsz olyat veszel aminek a szára hosszú és a csuklónál is van valamilyen protektor.

(#48855) HGabor89 ez nekem semmivel sem tűnik jobbnak mint bármelyik sajátmárkás kínai

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#48857) -Mosquito- válasza Something_ (#48855) üzenetére


-Mosquito-
őstag

9-10eft is van,annyit ér többet nem. (Ilyet használok)

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#48858) Ferdzsoo válasza FIREBLADE78 (#48854) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Várjál még 2 hónapot gyűjts hozzá 15k-t és annyiért vehetsz egy fasza kesztyűt...
Ez az én tanácsom...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#48859) Xaels válasza Something_ (#48855) üzenetére


Xaels
félisten

Érdekesség: [link] - [link] - BF.

(#48858) Feree13: ha vár még 2 hónapot addig a szezon fele el is megy. Mármint azoknak akik csak melegben motoroznak. Ezek az olcsóbbak is megteszik 1 szezonra, majd ráér gyűjtögetni télen ha lerakja a motort. A nyári kesztyűn nem múlik annyi mint a télin. Téliből nekem is kell valami jobb a Shox-nál.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#48860) -Mosquito- válasza Xaels (#48859) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Így biza.. :K

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#48861) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Motormosás után most vettem észre, hogy a láncszemeket összetartó szegecseken sok helyen rozsda van. Kifejezetten a lánc oldalán látható a jelenség a szegecsfejeken. A lánc belsejében, ahol a fogaskerék meghajtja nincs semmi gond. Ezt most én rontottam el azzal, hogy fõleg a lánc belsejét fújtam inkább? Illetve mennyire lehet komoly ez a probléma? A lánc három éves, 14 ezret futott.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#48862) Ferdzsoo válasza KubanitoS (#48861) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A láncot csak belülről kell fújni, ezt jól csináltad...
roszdával ne törődj, akkor kezdi a végét járni a lánc ha már a szemek beszorulnak és nem tudnak teljesen kiegyenesedni... ezt úgyis látni fogod majd...
én amikor cseréltem már 3 helyen is be volt állva a szem.
ha helyes láncfeszességnél hátul a fogaskerékről kézi erővel el tudod emelni a láncot akkor már cserés.
egy jobb lánc átlag használaz mellett 20k-t elmegy szvsz...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#48863) KubanitoS válasza Ferdzsoo (#48862) üzenetére


KubanitoS
veterán

Köszi szépen az infót!

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#48864) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Normális-e a következő dolog: Menet közben minden oké, váltás is sima. Ma kicsit odébb kellett tennem, oldalsztenderen áll a motor, sebességben, ráültem,álló motornál kuplung behúz és .... és nem bírtam tolni. Elsőre legalábbis azt hittem nem emel ki, aztán rájöttem, hogy lehet tolni, csak k.rva nehezen. :U Kuplungot behúzva nem ugyanolyan könnyen kéne tudnom tolni, mint üresbe? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#48865) V.Stryker válasza V.Stryker (#48864) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ha jól emlékszem, akkor járó motornál simán tudom tolni kuplungot behúzva, pl. hátrafele valahonnan kitolatva. Ez azt jelenti,hogy hidraulikus a kuplung és azért van ez így?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#48866) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Nyári,őszi kellene. 10 fok alatt úgy sem motoroznék. Nem a plusz 5k vág földhöz,de 20-30-t nem vennék most. Talán később

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#48867) Daywalker válasza V.Stryker (#48865) üzenetére


Daywalker
addikt

Semmi köze hozzá annak, hogy bowdenes vagy hidraulikus a rendszer, ugyanúgy ki kell emelnie, hiszen a motor járása egyiknek a működését sem befolyásolja (értsd nincs rásegítés vagy hasonló). Összeragadhattak állásban a lamellák. Olaj- és kuplungfüggő.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#48868) Peczek válasza FIREBLADE78 (#48866) üzenetére


Peczek
aktív tag

Nekem is ez a BF Sport típusú kesztyűm van 13-ért. Próbáltam ott a többit, de ez volt a legjobb szerintem. Véleményem szerint ronda (én nem szeretem ezt a sportmotoros designt, és a sima fekete nem volt, csak a fehér), de iszony kényelmes, és ma délután a 24 fokban még nem tűnt melegnek.

[ Szerkesztve ]

(#48869) Ferdzsoo válasza V.Stryker (#48864) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Kuplungot behúzva term. Ugyanolyannak kell lennie mint üresben....

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#48870) Xaels válasza FIREBLADE78 (#48866) üzenetére


Xaels
félisten

Ez a 10fok alatt úgysem nem mindig tartható. Persze ha kevesebb van fel sem ülsz, de tegyük hozzá ma délután elmész motorozni, és kint ér az éjszaka valahol ahol simán leeshet 10fok alá még. Vagy ha tudod, hogy délután 20fok lesz, de reggel mikor elindulnál még nincs 10?

Na de ilyen 10k körül érdemes körbe nézni nyári kesztyűk tekintetében. Van választék és egy bizonyos típust akár ezresekkel olcsóbban is megvehetsz máshol. B-Star 7500, R-Cup

Ja és 4. verzió a BF elnevezésű kesztyűből. [link]. Ilyeneket amúgy ömlesztve lehetett venni 10k-ért kint AMTS-en.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#48871) mm89 válasza FIREBLADE78 (#48854) üzenetére


mm89
őstag

Úgy rémlik szegedi vagy, nézz be Alexhoz, én EZT vettem. Használtam már 3fokban is meg 33ban is. Nyilván 20 körül a kényelmes :)

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#48872) Xaels válasza mm89 (#48871) üzenetére


Xaels
félisten

5. :DDD

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#48873) tboldi


tboldi
nagyúr

Ha már kesztyű... Erről mi a vélemény? Valakinek van ilyen, vagy legalább nézegette valamikor? [link]

szerk.: Bocsi rosszat linkeltem. Most már a jót nyitja meg.

[ Szerkesztve ]

(#48874) Ferdzsoo válasza tboldi (#48873) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Hát 110 eur-ért már kapsz olyat is aminek rendes kézél védelme van...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#48875) tboldi válasza Ferdzsoo (#48874) üzenetére


tboldi
nagyúr

Pl? Szívesen fogadok bármilyen ajánlatot, ami kb 20-30k-be kerül és hasonló, mint a linkelt darab. :)
Louis-nál van pár eurós kedvezményem.

[ Szerkesztve ]

(#48876) tboldi válasza tboldi (#48875) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ja, és rá tudjam húzni a kabát ujjára. Ez kimaradt. :B

(#48877) Ferdzsoo válasza tboldi (#48875) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

PL.:
Carbon cover s-st
Nemis tudom mit vártál mit fogok linkelni. :DDD

szerk.: akkor ez nem játszik, a hosszab verziója pedig már drágább...
miért akarod ráhúzni a kabát újjára? Nem jobb ha szellősebb?

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#48878) Xaels válasza Ferdzsoo (#48877) üzenetére


Xaels
félisten

Ezt nem tudja ráhúzni a kabát ujjára. Na meg ezen a csuklód sincs rendesen védve szvsz.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#48879) tboldi válasza Ferdzsoo (#48877) üzenetére


tboldi
nagyúr

Egyszerűen jobban szeretem úgy, nem jönnek be a rövid kesztyűk. Azért köszi!
Amúgy sejthettem volna, mit linkelsz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48880) Ferdzsoo válasza Xaels (#48878) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Az enyém is pont ilyen hosszú és a csuklómat bő en eltakarja....

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#48881) Xaels válasza Ferdzsoo (#48880) üzenetére


Xaels
félisten

Felőlem azt vesz mindenki amit akar. Nekem is a nyári egy nagyon szellős példány. De ezeken a rövid kesztyűkön nincs igazi protektoros csuklóvédelem, hiába lóg rá és valakinek ez például fontos. Ha drága kesztyűt veszek ez szempont lesz.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#48882) fzr1000 válasza V.Stryker (#48864) üzenetére


fzr1000
tag

Tedd fel középállványra, aztán nézd meg, hogy behúzott kuplungnál forgatja-e a hátsó kereket, ha sebességben van... Ha igen, akkor ugye nem emel ki teljesen...

(#48883) Burt1793 válasza fzr1000 (#48882) üzenetére


Burt1793
veterán

Nem értek hozzá, de azt tapasztalatból tudom, hogy a robogók kereke szokott forogni alapjáraton középállványon. Ez a robogók automataságának "hibája"? :B

(#48884) Something_


Something_
őstag

Na a 8 oras treningen tul vagyok. Nap vegere meghalltam. 8an voltunk, 2 oktatoval. Fasza volt. Nem tudom, hogy lehet birni a 2 naposat :D

Hazafele sajnaltam, hogy nem vagyok Symbian (kamera miatt).
Kifele a Kerepesin a mekinel latom, hogy anyuka es 130 centis gyerek all a zebranal. Lassitok, villogok, kb 10 meterre vagyok toluk, kb 10el csorgok, erre a belsoben egy fereg penzbehajto elhuz kb 50-60nal a B Mercivel.
Alszent fereg nepseg.

Ennel a zabranal kb havonta van baleset es evente minimum 3 embert elutnek. Tavaly meg is halt asszem 2 no.

[ Szerkesztve ]

(#48885) tboldi válasza Burt1793 (#48883) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igen.

(#48886) fzr1000 válasza Burt1793 (#48883) üzenetére


fzr1000
tag

Sajnos én sem értek hozzá, bár robogózok is, de gondolom, olyan a hajtás felépítése, hogy állványon meghajtja a kereket a kisebb ellenállás/súrlódás miatt akkor is, ha a kuplung még nem lépett működésbe...

(#48887) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy 10 ezer forint körüli összegért nagyobb méretű értsd: nem mini, lehetőleg térképtartós tanktáskát tudnátok-e ajánlani.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#48888) Pocee válasza Ferdzsoo (#48869) üzenetére


Pocee
senior tag

álló motornál behúzott kuplunggal sokkal nehezebb a sebességbe rakott motort tolni mint üreseben.és ez normális és semmi hibája nincs.

Mr.Brightside

(#48889) Ferdzsoo válasza Pocee (#48888) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Kifejtenéd miért is?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#48890) jFox válasza Ferdzsoo (#48889) üzenetére


jFox
őstag

Mert a kuplung csak a motor és a sebváltó közti kapcsolatot oldaja. Ha sebességben van akkor forgatja az egész sebváltót, míg ha üresben akkor csak a kihajtást.

Más: Kimco Grand Dink125. Az ugye nem normális, hogy kb. 1 óra motorozás után alig mozdul ki a vízhőmérséklet jelző?

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#48891) Ferdzsoo válasza jFox (#48890) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ezt nehogymár érezd te a motor tolásakor...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#48892) Pocee válasza Ferdzsoo (#48891) üzenetére


Pocee
senior tag

Megtennéd a kedvemért,hogy kimész a garázsba és egyesben leállítva elkezded tolni a VFR-t?! aztán őszintén számolj be,hogy érzel e valami különbséget.

szerk:a kuplungot azért húzd be mert amúgy kurva nehéz lesz :D

[ Szerkesztve ]

Mr.Brightside

(#48893) mm89 válasza Xaels (#48872) üzenetére


mm89
őstag

? :F

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#48894) polimorf válasza KubanitoS (#48887) üzenetére


polimorf
tag

Most a louis-ban akciós a tanktáska [link]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#48895) Xaels válasza mm89 (#48893) üzenetére


Xaels
félisten

Csak arra utaltam, hogy ugyanaz a kesztyű 5. elnevezésen amit korábban linkeltünk is többen.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#48896) jFox válasza Pocee (#48892) üzenetére


jFox
őstag

+1 Ez eldönti a vitát. :K
Anno a Jawa Mustang-omnál is érezhető volt, pedig annak nem volt olyan komoly váltója.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#48897) Trub válasza Pocee (#48892) üzenetére


Trub
tag

Szerintem Feree13-nak igaza van. A váltónak szinte semmi ellenállása nincs. Sebességbe rakva azért nehezebb, mert az olajos kuplung nem old teljesen.

Egyébként nekem üresben is forgatja lassan a kereket, de ez előtét-tengelyes váltónál normális.

(#48898) Pocee válasza Trub (#48897) üzenetére


Pocee
senior tag

Ne magyarázd félre,arról beszélgetünk,hogy nehezebb tolni üresben,mint sebességben behúzott kuplunggal.tehát igen vagy nem,nem pedig ezért vagy azért.

Mr.Brightside

(#48899) Pocee válasza Pocee (#48898) üzenetére


Pocee
senior tag

Szerk: még a simot is nehezebb volt tolni fiatalon.

Mr.Brightside

(#48900) Trub válasza Pocee (#48898) üzenetére


Trub
tag

?? Én nem ezt írtam? :F Szerintem mindenki tudja hogy üresben könnyebb tolni a motort. Pont hogy az oka a lényeg, hogy ne keringjenek hamis mítoszok ezzel kapcsolatban. És én pont erről írtam....

És nem "félre magyarázom", hanem pont hogy "rá világítok" ... :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.