Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48951) Something_ válasza FIREBLADE78 (#48950) üzenetére


Something_
őstag

Nem igazán értem, hogy 25e-es farmert megveszel utcára, akkor mi a francért 9990-es kesztyűt nézel motorozáshoz?:D
Olyan mintha lenne pár db 45e-es Air Max-ed és 15e-es robogós probiker motorcipőt akarnál venni a motorra :D

(#48952) Xaels válasza Something_ (#48951) üzenetére


Xaels
félisten

Nem értem megveszed az aranyárú Alpine meg Dainese cuccot akkor miért nem a 100k-s Alpine térdprotit veszed... Ne turkáljunk más zsebében, a te értékrended is más, meg az övé...

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#48953) Something_ válasza Xaels (#48952) üzenetére


Something_
őstag

Van 100k-s alpinestars puha térdprotektor? Mutasd és megveszem.

Szerk. Kellemetlen lenne ha talalnal ilyet es meg kene vennem :D

[ Szerkesztve ]

(#48954) canniball válasza tboldi (#48940) üzenetére


canniball
nagyúr

Persze, vannak drágább darabok is, ahogy Xaels is írta azok már teljes anyagában erősített példányok (és/vagy a név miatt kerülnek annyiba). Küllemre viszont nem látszik rajtuk semmi különös.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#48955) pakriksz válasza polimorf (#48935) üzenetére


pakriksz
őstag

audistól bmw-stől félni kell. Valami fura játszódhat le az ember agyában ha szert tesz egy ilyen autóra...

Én ma mentem így pontosan így ahogy a képen van, és amikor felbukkant előttem egy bmw terepjáró, ami a belső sávban guruló másik autót előzte a záróvonalon, félig belógva az én sávomba, méghozzá úgy hogy, hogy a képen látható bal szélső sávban nem ment senki...

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#48956) Something_ válasza canniball (#48954) üzenetére


Something_
őstag

Nézegettem ezeket az 50e-es farmereket, de nem vitt rá a lélek, hogy ennyit kiadjak rá. Plusz akkor már nem is egy kéne, azért az elég cink, hogyha ugyan abban a gatyában vagyok heti 5 napot, aztán hétvégén mosás, aztán megint abba :D

pakriksz: köcsög bmw-sek ja. Így van ahogy mondod! Bezzeg a többi autós!:D

(#48957) jaktib


jaktib
tag

Én is gondolkodóba estem motoros farmer vásáslás kapcsán. Nézegettem a Shoxban is, meg a Super zone-ban is, azok jónnak tűntek de drágának találtam őket. A cordura nadrágom nyáron elég meleg. Ezért nézegettem farmerokat kb. 30 ezer forintba vannak. De térdvédőn kívül nincs más bennük, no meg azt írják, hogy az anyaguk erősebb mint a normál farmernak. A Darázs Garázsban volt "akció" 15 volt. (30 ezer helyett) Gondoltam, ez az, pont ez kell nekem! De nem hittem a szememnek mikor láttam. Tescós F&F nadrágba belevarrtak egy 4500 ft-os Tucano térdvédőt. Azt onnan tudom, hogy az eladó mondta, és külön is meg lehet venni a bevarrható térdvédőt. Gondoltam ezt inkább kihagyom. Így vettem Egy farmer alá vehető térdvédőt és egy szintén farmer alá vehető protektoros nadrágot. A motoros csizma sípcsont védője pont ott ér véget majdnem ahol a térdvédő kezdődik. A nadrágon meg elől hátul van ütéselnyelő szivacs. Nagyon kényelmes mindkettő és nem annyira meleg. Pont van olyan farmerom ami alá befér kényelmesen. Ezért jó, ha fogy az ember. :) Én csak motoros felszerelésben motorozom. A baleset az olyan, hogy soha nem lehet rá számítani. Ha nem is a legmárkásabb, legjobb de ha már van használom és biztos jobb mint a semmi.

[ Szerkesztve ]

(#48958) canniball válasza Something_ (#48956) üzenetére


canniball
nagyúr

Miért, az nem cink ha 5 napot ugyanabban a bőrgatyában vagy? ;]
Komolyra fordítva: nyilván mindenkinek egyénileg kell mérlegelnie, hogy mit tud/akar megengedni magának. 50k-t én sem szívesen adnék ki érte, így kb. 2/3 ennyiért vettem egy részben kevláros darabot. Én nyáron (sőt már ilyenkor is) a cordurába belerohadok, ez viszont (annak ellenére hogy a hétköznapok során nem hordok farmert mert nem szeretem) bazi kényelmes. :K

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#48959) Xaels válasza Something_ (#48953) üzenetére


Xaels
félisten

Nem néztem utána, de nem is ez volt a mondandó lényege...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#48960) Ferdzsoo válasza jaktib (#48957) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ha megy egy kicsit a német érdemes elolvasni, ha nem akkor nézzétek meg a képeket, és akkor gondolkodjunk el aki még cordurát sem akar húzni...

kombitest

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#48961) FIREBLADE78 válasza Something_ (#48951) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

De miért vegyek 25k kesztyűt?? Mondtam,hogy majd veszek olyat is,de most beérem a szutykabbal is :D illetve az is közrejátszik,hogy az csak egy kesztyű,sokan bukót nem vesznek 25-rt :D :((

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#48962) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

ez jó lehet?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#48963) Something_ válasza canniball (#48958) üzenetére


Something_
őstag

Most megfogtál :D

Xaels: okéjó. Igazad van :R

Fireblade: a 10e-es kesztyűhöz viszonyítva ez kb 11e-et ér a név miatt.

[ Szerkesztve ]

(#48964) canniball válasza FIREBLADE78 (#48962) üzenetére


canniball
nagyúr

Hát nemtom, szigorúan szvsz de ennyiért AS vagy sem már lehetne bőr...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#48965) FIREBLADE78 válasza canniball (#48964) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

van benne egy kicsi,tehát a 10 rugós (ákciós)bőr acerbis még mindig jobb :DD

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#48966) Something_ válasza FIREBLADE78 (#48965) üzenetére


Something_
őstag

Jaja. Most utána olvastam és ezt az acrebis kesztyűt használják az úrben a NASA emberei, de most van valami új fejlesztés, amivel az orrukban is tudnak turkálni az űrhajósok, ezért gyorsba készletkisöprés miatt leakciózták a régebbi csúcsmodellt 10e-re.

(#48967) FIREBLADE78 válasza Something_ (#48966) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

;] ;] Akkor mehetek az úúúú állomásra

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#48968) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Látszik mindegyikőtök a motoron ül, nem pofázik senki...
:DDD

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#48969) FIREBLADE78 válasza Ferdzsoo (#48968) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Én dolgozok ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#48970) Xaels válasza Ferdzsoo (#48968) üzenetére


Xaels
félisten

Bár úgy lenne. Az idei szezonom sem úgy indul ahogy szerettem volna. Tavaly az olajleeresztő, idén a karbi...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#48971) Daywalker válasza Ferdzsoo (#48968) üzenetére


Daywalker
addikt

Áh, tegnap értem haza messzi földről, aztán 13 órát aludtam, még most sem tudom hol vagyok. Jövő héten meg éljen a fos idő :O

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#48972) canniball válasza Daywalker (#48971) üzenetére


canniball
nagyúr

13 órát??! :Y Az igen kérem, élni tudni kell...
A fos idő meg úgy döntöttem érdeklődés hiányában elmarad! :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#48973) Archer válasza Daywalker (#48971) üzenetére


Archer
őstag

Kinek mi. Egyrészről motoros szempontból meg kirándulósból kedvezőtlen, másrészről viszont egy aszályos tavasz után amikor minden kidöglik a földeken és 20%-ot drágul az összes élelmiszer, már más a dolog. Idén eddig nem nagyon volt errefelé eső sajnos, azért kell az a fos idő is néha, de mindig csak a köcsög szél ért ide belőle.

Csesznek: megfogadtam, hogy hétvégén nem megyek arra mert időnként kriminális, ami ott van motoros szempontból. Amikor a beláthatatlan kanyarban, záróvonalon, szembe forgalomnál elmegy az ember mellett a helyi májergyerek az R1-gyel, akkor azért elgondolkodok, hogy nem kéne ezt ilyenkor annyira erőltetni. Mondjuk annyiból jó, hogy összegyűlik sok motoros a pihenőben, vannak azért normálisak is bőven, egész jókat lehet velük beszélgetni motoros témákról.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#48974) pakriksz válasza Archer (#48973) üzenetére


pakriksz
őstag

"amikor minden kidöglik a földeken és 20%-ot drágul az összes élelmiszer, már más a dolog. Idén eddig nem nagyon volt errefelé eső sajnos, azért kell az a fos idő is néha, de mindig csak a köcsög szél ért ide belőle."

Az drágul amúgy is. Ha esik az eső az a baj, ha nem esik az eső az a baj, ha fagy az a baj, ha nem fagy az a baj...

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#48975) canniball válasza pakriksz (#48974) üzenetére


canniball
nagyúr

A mezőgazdaság már csak így működik...a kereskedelemről nem is beszélve...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#48976) Bogyó bá' válasza Archer (#48973) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

(#48975) canniball: na ja. Amikor drágul a benya, akkor automatikusan drágul a kenyér. Amikor olcsóbbodik az üzemanyag, a kenyér akkor is drágul. Értem én. :W

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#48977) V.Stryker válasza Bogyó bá' (#48976) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem mintha téged annyira befolyásolna. Gyakorlatilag a Csótánnyal "ingyen" közlekedsz, mert termeli az üzemanyagot. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#48978) canniball válasza Bogyó bá' (#48976) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezt mintha nemrég már hallottam volna valahol... ;]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#48979) Bogyó bá' válasza V.Stryker (#48977) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Azért 80-100k HUF így is elfogy egy évben benzinre a kis gépben, és sajnos tényleg keveset keresek.

(#48980) V.Stryker: ha nagyobb motorom lehetne, akkor én is csak a felét mehetném. Mivel nálam a motorozás az csak motorral való kirándulást, poroszkálást, nézelődést jelent, így nem is nagyon bánom, hogy csak egy 125-ösöm van. Nekem az is jó...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#48980) V.Stryker válasza Bogyó bá' (#48979) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát akkor az kb. 10.000km egy évben. Szerintem ez nem sajnos, hanem szerencsés vagy,hogy ennyit motorozhatsz egy évben. :K Én a felének is örülnék.

Még csak szerdán lesz a forgalmi vizsgám.... áhhh...még vagy 3 hét mire lesz jogsi, ha sikerül . :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#48981) Bogyó bá' válasza V.Stryker (#48980) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Lekéstem a szerkesztést: bár ha 2 év motoros tapasztalata után most kellene jogsit csinálnom, motort választanom, akkor egy 20-25 LE-s 250-re voksolnék. Azok sem esznek többet legfeljebb pár decivel, és mégsem kell őket állandó nyélgázon kínozni a 90-es tempóhoz. (Mondom ezt, mint 52 éves, beteges öregember...)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#48982) Daywalker válasza Archer (#48973) üzenetére


Daywalker
addikt

Már azt hittem, hogy a mezőgazdász topikba írtam. Azon kívül, hogy igazad van, én most jöttem haza, és ott is szar idő volt, esett eleget, és most is esni fog. Ezért a morgás részemről.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#48983) zoltanz válasza Bogyó bá' (#48976) üzenetére


zoltanz
nagyúr

20 éve ilyen volt hivatalosan az elsö gépem. Az Mz-k után. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#48984) Xaels


Xaels
félisten

Beszarás. Minden napra jut egy súlyos motoros baleset. Így folytatódik nagyon rá fognak a nyakunkra mászni. :(((

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#48985) V.Stryker válasza Xaels (#48984) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Azért hülye is van rendesen. Pénteken voltam vezetni és rutinra jött egy hülyegyerek...zsír séró, zsírul kigyúrt test...kord naci, trendi cipó, izompóló....protektor tök ismeretlen fogalom volt...na jó, volt bukósisakja. Én meg már kellemetlenül kezdtem érezni magam tetőtől talpig a 30 fokba beöltözve. :W

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#48986) Doki16 válasza V.Stryker (#48977) üzenetére


Doki16
addikt

A te géped meg, jó karburátoros nagy köbcentishez híven nyakalja a benzint mintha muszáj lenne :D De cserébe megy is ahogy az illik.

Holnap megyünk az utódjáért, már nagyon ki akarom próbálni :)

(#48985) V.Stryker: Sok a hülye, de ő szívja meg ha elesik. Én is full szerkóban mentem az oktatáson.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#48987) Xaels válasza V.Stryker (#48985) üzenetére


Xaels
félisten

Persze sok a hülye is, de nem csak ők fognak bűnhödni ha elkezdenek idiótábbnál idiótább szabályokat hozni a "biztonságunk érdekében"...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#48988) Bogyó bá' válasza zoltanz (#48983) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Pontos típust légy szíves! ;]
(Csodálkoznék rajta, japán belpiacos kis gép, az okmányiroda szerint Magyarországon az egyetlen példány)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#48989) V.Stryker válasza Doki16 (#48986) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Remélem annyira nem fogja nyakalni. Örülnék, ha 5 liter körül lenne. Havernak 4,8-5,2 lityi volt az átlaga 160ezer km alatt. :DDD

És mi lesz az utód?

Ne is mond, hogy ki mennyire kívánja kipróbálni....bár ugye a múlt héten mentem vele, míg elvittem eredetiség vizsgára. :B Kb 5km-es út..odafele beleszaladtam egy közúti ellenőrzésbe, szerencsére nem vettek ki. Visszafele meg az utolsó 1 km-en jött utánam egy rendőrautó, de azt is megúsztam. Basszus, máskor meg sose látom őket, de most kétszer is betaláltak 40 perc alatt. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#48990) Doki16 válasza V.Stryker (#48989) üzenetére


Doki16
addikt

Egy 2008-as Suzuki GSF 650 SA lesz. Már megnéztük, akkor minden rendben volt vele. Holnap viszont jön az éles bemotorozás :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#48991) zoltanz válasza Bogyó bá' (#48988) üzenetére


zoltanz
nagyúr

1984 Honda CM 125csak azokon még nem volt tárcsafék. Akkoriban ilyen sem nagyon jött szembe velem az úton. :)
Itt egy kép, ez arról készült: (bocs a minőségért, de korabeli)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#48992) Bogyó bá' válasza zoltanz (#48991) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ja, a tiéd két hengeres, meg tíz évvel öregebb az enyémnél. Az enyém csak egyhengeres, de legalább ez is két karburátoros és 2 kipufogós. :D Honda CBX 125 Custom

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#48993) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Erről van valakinek tapasztalata?
[AGV]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#48994) polimorf


polimorf
tag

Ma egy 300km-es gurigát sikerült összehozni. Az Üvegtigris, Dobogókő és környéke lett megtámadva. A fogyasztáson meglepődtem mindössze 4,3-ra jött ki két személlyel, igaz nem is siettem max 120km/h volt a legtöbb.
Idén már sikerült 2000km-t összemotorozni és még egy komolyabb túrán se voltam, csak itt 300km-es körzeten belül. A hosszabb túrák még csak ezután kezdődnek (már nagyon várom őket) :)

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#48995) zoltanz válasza Bogyó bá' (#48992) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Az enyém igaz, hogy kéthengeres, de ikerhengeres, egyszerre járt a két dugattyú, 360°-os elékelésű, soros motor volt. Egy karbis volt emlékeim szerint, két személlyel 110 km/h viszont tudta.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#48996) Bogyó bá' válasza zoltanz (#48995) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az enyém - egy személlyel - úgy 95-öt megy, ketten rá sem lehetne ülni, a hátsó "ülés" van vagy 10 centi hosszú... :O

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#48997) Ferdzsoo válasza beci (#48993) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Alig egy hete volt a fejemen, ez és a GT-veloce között vaciláltam aztán végül a veloce lett...
2 ok:
nem kellett a beépített napszemüveg
a gt veloce belül lorica anyagból van ami sokkal finomabb/kellemesebb viselet volt már rögtön felhúzáskor...
De összességében azt is egy jó sisaknak tartom, kényelmes belül a kiképzése, fülednek is van benne hej stb.
Menni nem mentem benne... :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#48998) Bogyó bá' válasza Ferdzsoo (#48997) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem csak olcsó, sz*r sisakra tellett, de napszemüveg nélkül nem tudnék létezni motoron (szemüveges vagyok, így a különálló szemcsi nem játszik sajnos).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#48999) fattyu válasza Bogyó bá' (#48998) üzenetére


fattyu
veterán

kontaktlencse, diopriás napszemüveg. fényre sötétedő szemüveglencse... vannak ám lehetőségek.

én is hülyét kapok a beépítettek helyzetétől. nem jó helyen van vége. pedig a schubert állítólag...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#49000) stereodead


stereodead
csendes tag

Megírtam a posztot a kismotoros topikba is, de azt hiszem itt is elfér, elvégre a motor méretének itt nincs sok jelentősége, és szeretném a ti véleményeteket is hallani.

Múlt csütörtökön volt egy kisebb balesetem.

Gurulok úgy 50-nel a Teréz körúton a Nyugati pályaudvar irányába 50cc-s Honda Today robogómon. A kereszteződésnél áll egy autó, kerülném jobbról de egyszercsak úgy dönt a sofőr hogy index vagy bármiféle jelzés nélkül befordul jobbra. Rámarkolok a fékekre, félrerántom a kormányt de így is súroltam, annyira hogy a térdem bevertem, a robogó oldalát meghúztam és az idom is eltört egy ponton. Még fel sem fogtam mi történt amikor látom hogy megindul az autó tovább. Visszagurulok mellé megkérdezni, hogy hallott-e már az irányjelzésről, mire elkezdi magyarázni hogy ő erre nem ér rá, sietnie kell.

Mondom hogy azon túl hogy csak a reflexeim meg a kurvanagy mázlim mentett meg egy komoly sérüléstől a robogómat is összetörte. Mire elkezd kurvaanyázni és kiránt a tárcájából egy ötszázast (azaz ötszáz forintot) azzal, hogy tessék bazmeg ittvan.

Megkérdezem, hogy ezt komolyan gondolja-e, mire "akkor jelents fel baszdmeg!" felkiáltással beletapos a gázba és elhúz.

A rendszámot felírtam, és elvileg a térfigyelő kamera is látta az esetet. Ti tennétek feljelentést? Ha megteszem mire számíthatok? Hogy szokott az ilyesmi zajlani? Ez volt az első olyan balesetem amelynek nem én voltam az egyetlen résztvevője.

fgsfds!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.