Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49251) Ferdzsoo válasza m4rc! (#49247) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Alig nedves rongy, majd bőrápoló folyadék.
Egy szezonban 2x bőrtisztító folyadék majd megint az ápoló.
Én a bogarakat hetente egyszer biztosan leszedem,
különben beleeszi magát a bőrbe...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#49252) SirKero válasza Bogyó bá' (#49250) üzenetére


SirKero
őstag

Nem tudom,hogy mennyinek kéne lenni gyárilag a tartaléknak :( Sehol nem találok róla semmit a szerviz könyv is csak a teljes űrtartalmat írja de nincs benne adat a tartalék méretéről :F
A Transalpos fórumon is csak annyit válaszoltak, hogy most már tudom hogy mennyi az annyi :W

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#49253) Archer válasza Topiccsendőr (#49243) üzenetére


Archer
őstag

Hullámos tárcsáról amúgy mi a véleményed? Parasztvakítás vagy javít valamit az összképen? Paraszti ésszel inkább fontosabb a tárcsa anyaga, meg valamiért csak a Kawa nyomatja nagyon ezeket, a többi gyártó nem. Hondának van pl. az NC700-on, de ott meg az egész egy spórolós konstrukció, miért pont a tárcsával akartak villogni... Brembonak is pl. a verseny tárcsái egyik sem hullámos pedig nem éppen az olcsó kategória.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#49254) mm89 válasza SirKero (#49252) üzenetére


mm89
őstag

Egy takarítás biztos nem árt neki.

Bőr ruha:
Én csak meleg szappanos vizes szivaccsal szoktam a bogarakat leszedni amikor már nagyon ganés. Bőrápolón csak gondolkoztam, hallottam olyan is, hogy egyszerű testápolóval kenjem be :)

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#49255) Outlander válasza m4rc! (#49247) üzenetére


Outlander
őstag

Auchanban vettem színtelen , illatosított tubusos cuccot a cipők sorában, 500 ft körül, valami hihetetlenül jó az illata, és fater régi repedt utcai bőrkabátját is fasán újra puhította. Nagyon jó cucc, sajnos nevet nem tudok, de majd fényképezek egyet.

Ui: természetesen előtte szintén szappanos langyos/meleg vízzel való takarítás.

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#49256) Archer


Archer
őstag

Én ilyennel szoktam, 2-3-szor egy szezonban meg ha elkap valami nagy eső. Sokáig elé és nem is drága. Vannak mindenféle Dájnízos meg egyéb csodaszerek jó sok Ft-ért, de biztosan nem jobbak annyival.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#49257) Bogyó bá' válasza Archer (#49256) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Apropó, Cordurát milyen időközönként takarítunk? Én eddig évente átlag 3x mostam ki gépben, 30 fokon, folyékony mosószerrel, de öblítő nélkül (azt a belevarrt címke tiltja valamiért). Ezt a fajta cuccot kell valami egyéb dologgal kezelgetni időnként? (Amúgy - mivel sok évesen, használtan vettem őket - elég kopottasak már sajnos. A fényvisszaverő felfestések helyenként kifakultak, stb. A kabát egy japán Kushitani, a nadrág meg egy bóvli, nyáron egyáltalán nem szellőző Shox. A kabátot imádom, a nadrágba viszont bele tudok rohadni nyáron... :(((

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#49258) mm89 válasza Bogyó bá' (#49257) üzenetére


mm89
őstag

Esetleg valami impregnáló anyaggal bevonni? :F
Nekem is van egy Shox nadrágom, télen hasznos, mert 3 rétegű és tényleg nem szellőzik :D
Bár nem is motorozok hidegben, úgyhogy nem használom.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#49259) Archer válasza Bogyó bá' (#49257) üzenetére


Archer
őstag

Szerintem amikor megkívánja ;) Bőrt azt nem lehet csak úgy bevágni a mosógépbe de ezeket azért könnyebb tisztítani, akkor meg minek mászkáljon az ember koszos cuccban. Én pl. az aláöltözőket is szinte minden nagyobb motorozás után átlöttyintem (szigorúan kézzel, a kényesebb ruháimat sosem bízom mosógépre), a bőrruha belseje is így tovább bírja mert ugye ott nincs sok variáció, tisztító ha tisztítani kell.

Hogy mivel kell kezelni, vannak a mindenféle impregnáló szerek, víztaszító bevonatot képez az anyagon, van belőle ráfújós meg beáztatós, én a téli kabátomat az utóbbival szoktam. Mondjuk ami jobb fajta, az nem olcsó, a spéci mosószer (gyárilag víztaszító bevonatos anyagokat nem szabad hagyományos mosószerben mosni, mert tönkremegy a víztaszító réteg) plussz az áztatós impregnálót együtt kb. 10k körül vettem, kb. 3 mosásra elegek de én a kabátot csak tél végén szoktam kimosni, úgy 3 szezonra elég, annyira így nem vészes, viszont egy komoly kabát, úgyhogy nem akarom elcseszni ezt a képességét.
Ja meg amit én használtam, kell hozzá a meleg impregnálás után, vagy szárítógép vagy hajszárító, akkor alakul ki ez a bevonat.
Egy régebbi használt ruhára nem biztos, hogy megéri ilyesmiket költeni. Ha egyszer veszel egy újat és arra vigyázgatni akarsz, akkor érdemes ilyesmin elgondolkodni.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#49260) Bogyó bá' válasza Archer (#49259) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

:R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#49261) Topiccsendőr válasza Archer (#49253) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Sztm ez a bevagott tarcsa ertelmetlen. Ranezesre a versenytarcsak baromi vastagok az utcaihoz kepest.
A tarcsa anyaga altalaban ontottvas otvozet. H milyen otvozet, az lenyeges a rezges elnyeles (chattering, feknyikorgas) kemenyseg, kopasallosag szempontjabol, de a fekbetet anyaga is kozrejatszik ezekben.
Gondolnam en, h a kettot egyutt fejlesztik.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#49262) V.Stryker válasza Topiccsendőr (#49261) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Erről jut eszembe, hogy van motoros alkatrészbolt, ahol nagyjából minden van? Pl. mint autóknál a Bárdi és a Unix? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49263) Bogyó bá' válasza V.Stryker (#49262) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ki van zárva sajnos... ...típusspecifikus alkatrészeket gyakorlatilag a márkaszervizekben tudsz csak szerezni. :((( Na nem a szűrőkre, fékbetétekre gondoltam, hanem az összes többire.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#49264) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Erre a Balaton megkerülős dologra megy valaki?

Sanszos, hogy nem jön meg addig a jogsim. :(

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49265) Bogyó bá' válasza V.Stryker (#49264) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kezdő jogsisként ne menj "csordában" motorozni. Baromi fárasztó, és könnyű (végzetes) hibát véteni. Majd néhány ezer km magányos túrázgatás után, szerintem...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#49266) Xaels válasza V.Stryker (#49264) üzenetére


Xaels
félisten

Tavaly mi megkerültük... Nem akarod te azt, dögunalom a fele 40-el araszolás. Inkább célirányosan menj valahova. Idegenekkel tömegben pláne.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49267) dellfanboy válasza V.Stryker (#49262) üzenetére


dellfanboy
őstag

kizárt, annyira specifikus néhány modell, és olyan kevés rá a kereslet...

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#49268) V.Stryker válasza Xaels (#49266) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Pestről 100km-es körzetben merre érdemes motorozni ahol jó az út és a forgalomse életveszély?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49269) Burt1793 válasza V.Stryker (#49268) üzenetére


Burt1793
veterán

Még nem motorozom, de a Dobogókő örökzöld. Sajna nem nagyon van errefelé hágó vagy ilyesmi. ;] Etyek, Alcsút, Tarján egész szép vidék és az utóbbi helyen van egy nagyon jó bajor étterem többek között csapolt búza Paulanerrel. :B

[ Szerkesztve ]

(#49270) Czimby válasza Xaels (#49266) üzenetére


Czimby
addikt

Mi bringával kerültük meg tavaly, 3 nap alatt. :))

Siófok-Vonyarcvashegy-Balatonfüred-Siófok

Sok a 3nap?
Bele kell számolni azt is, hogy minden este Partyztunk de keményen :DDD
Szóval összesen 5 napot voltunk, és 5nap aljasodás közepére tettünk némi tekerést is :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#49271) Xaels válasza V.Stryker (#49268) üzenetére


Xaels
félisten

Tatabánya - Esztergom - Nagymaros - Dobogókő. De igazából kezdésre simán lemész Vácra, rövidebb távokkal ráedzel. Az is fárasztó tud lenni. Balatonra ha mész akkor érdemes elkerülni a Velencei szakaszt mert ott is lepetézel és nincs semmi, lassan be van épülve teljesen is. 811 - 8 ason Veszprémnek. Legalább is szerintem.

(#49270) Czimby Már leszoktam jópár éve az elfekvős bulikról. Nem élvezem a részegséget, ritkán találkozok hozzám hasonlóval koncerteken is, olyanokkal akik a zenére oldódnak pia nélkül. Na de a Balatont megkerültük 1 nap alatt motorral, nagyon fárasztó volt a 7-esen, nagyon lassú és forgalmas. Hazafelé el is szakadt kicsit a cérna, Velencénél egy sort kielőztem 140-el, persze aztán várhattam be a többieket.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49272) Burt1793 válasza Czimby (#49270) üzenetére


Burt1793
veterán

Hehe, Balaton párszor már megvolt biciklivel egy nap alatt, akkor nekem nem is kell motoros jogsi. Nem gondoltam volna, hogy szerveznek olyat, hogy motorral a Balaton körül egy nap alatt. :C

(#49273) Czimby válasza Burt1793 (#49272) üzenetére


Czimby
addikt

Mi is gondoltunk az 1napos teljesítmény túrára, de akkor mi lesz a beach-el meg a sok bitch-el??? :DDD

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#49274) Burt1793 válasza Czimby (#49273) üzenetére


Burt1793
veterán

Minél gyorsabban kerülöd meg, annál több marad ezekre a haszontalan dolgokra. ;]

(#49275) m4rc!


m4rc!
őstag

Köszönöm a sok jó tanácsot bőrápolással kapcsolatban :)

Más: ma megvolt a tűzkeresztség:
BMW-s kicsit elcsapott..
Szituáció: Fehérvári út vége felé, Fonyód utcai kereszteződés. Áll a sor, piros a lámpa 5-6 autó áll egymás mögött. Elkezdem kielőzni a sort balról, közben zöldre vált a lámpa, eddigre már odaértem az első autó mellé, az meg kivágja az indexet és bekanyarodik balra. Motor közepénél talált el, még jó, hogy volt rajtam csizma. Én el se estem, az ő autója viszont jól le lett horzsolva..

Nem ismerte el, hogy hibás, akkor rendőr. Azok meg még a végén engem hoztak ki hibásnak és meg is büntettek!!!

Tudtommal pirosnál előre lehet gurulni, de azt mondták, hogy csak párhuzamos közlekedés esetén...
Tényleg igazuk volt??

We are analog players in a digital world

(#49276) Xaels válasza m4rc! (#49275) üzenetére


Xaels
félisten

Ott tudtommal a kereszteződés előtt záróvonal van. Oda-vissza 1 sávval. Előre menni az álló sorok között mehetsz. ITT történt nem?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49277) m4rc! válasza Xaels (#49276) üzenetére


m4rc!
őstag

Aha,csak a másik irányból. Én eddig abban a hitben éltem, hogy pirosnal simán előre lehet gurulni..

We are analog players in a digital world

(#49278) Xaels válasza Xaels (#49276) üzenetére


Xaels
félisten

Kicsúsztam: [link]. Rosszul tudtad. A záróvonalat ugye KRESZ szerint érinteni sem szabad. Csak a sorok között mehetsz szabályosan előre.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49279) polimorf válasza m4rc! (#49275) üzenetére


polimorf
tag

Szerintem a balra nagy ívben lekanyarodó jármű vezetőjének mindenképp meg kell győződnie arról. hogy a bekanyarodást meg tudja e valósítani. Magyarán bele kellett volna néznie a tükrökbe. Mivel neked ment így nem valószínű. hogy alaposan körülnézett. Én nem hagytam volna annyiba még a rendőrrel szemben sem.
Mi az, hogy "csak a párhuzamos közlekedés esetén"?
A kreszben ilyen kitételről én nem tudok, bár az is igaz, hogy már rég vizsgáztam.
Meg kellene nézni a kresz ide vágó szabályát.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#49280) Burt1793 válasza m4rc! (#49275) üzenetére


Burt1793
veterán

Sajnos nem mehetsz el az autók mellett, ha egy sávos az út, csak biciklivel és segédmotoros kerékpárral, mindezt jobbról megtéve. Bár ez így szívás. Amikor elindult a sor, miért nem hagytad abba a kikerülést? Nem úgy szokták csinálni?
Polimorf: igen, a bmwsnek bele kellett volna néznie a tükörbe, de akkor is a mögötte jövőnek kell rá figyelnie, plusz az indexet hamarabb kellene kirakni, bár ezt kamera híján nem lehet bizonyítani, miért kéne pont a motorosnak hinni?

Jó hír, hogy asszem módosítani akarnqk ezen a szabályon, bár mint ahogy a példa is mutatja, nem biztos, hogy ez jó ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#49281) -Mike- válasza m4rc! (#49275) üzenetére


-Mike-
addikt

Mekkora bírságot szabtak ki?

[ Szerkesztve ]

(#49282) Xaels válasza polimorf (#49279) üzenetére


Xaels
félisten

(4) Az R. 36. §-a a következő (12) bekezdéssel egészül ki:
„(12) Ha a járműveknek útkereszteződésben, útszűkületekben, szintbeni vasúti átjárónál vagy egyéb forgalmi okból meg kell állnia, – előre sorolás céljából – kétkerekű motorkerékpárral, illetve kétkerekű segédmotoros kerékpárral az álló járművek mellett, vagy azok között, kétkerekű kerékpárral az úttest szélén, az álló járművek mellett jobbról szabad előrehaladni, ha:
a) az előrehaladáshoz elegendő hely áll rendelkezésre, és
b) az irányváltoztatási szándékot jelző járműveket az irányváltoztatásban nem akadályozzák.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49283) polimorf


polimorf
tag

Érdekes, hogy az esetek többségében a BMW, Merci, Audisokkal van a galiba.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#49284) m4rc! válasza Burt1793 (#49280) üzenetére


m4rc!
őstag

Mikor elindultak én már ott voltam mellette, nem volt hova mennem már, és mivel zöld lett még gyorsítottam is a szembejövők miatt.
Ő annyiban volt hibás, hogy gyorsan akart balra fordulni és ráadásul kis ívben, még a szembejövők előtt. Meg, ha eleve indexel, akkor számítottam volna rá. DE mindez hiába, mert semmi keresnivalóm nem volt ott a rendőr szerint..

We are analog players in a digital world

(#49285) m4rc! válasza -Mike- (#49281) üzenetére


m4rc!
őstag

Ebből a szempontból viszont rendesek voltak, a minimálisat, 5k-t.

We are analog players in a digital world

(#49286) vlevi válasza polimorf (#49279) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mivel a kereszteződésig záróvonal van, ezért őt nem előzheti senki balról, emiatt nem kell meggyzőződnie róla. Az más lapra tartozik, hogy az autós biztosan nem emiatt nem nézett a tükörbe, (egyébként se tette volna), de ez felmenti a felelősség alól.
Lehet, hogy ez így betű szerint nincs benne a Kreszben, de emlékszem erre a példára, amit az oktatón elmondott.

(#49287) polimorf válasza Xaels (#49282) üzenetére


polimorf
tag

Így már egyértelmű.
Én sem tudtam jól. (Rég volt már) :B
Köszönöm a pontosítást :R

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#49288) Burt1793 válasza m4rc! (#49284) üzenetére


Burt1793
veterán

ÉRtem, ez szívás. Pont mellette voltál, viszont amikor elindult, az már onnantól előzésnek számított szerintem és amúgy is jobbról kellett volna kerülni. Tényleg szar helyzet és valóban, az autósnak asszem ilyenkor tényleg nem kell tükörbe néznie. Ezek szerint jobbról érdemes kikerülni, persze jobbra is kanyarodhatnak, viszont akkor bele kell nézni a tükörbe, mert jöhet biciklis, mehet a zebrán gyalogos, meg minden.

[ Szerkesztve ]

(#49289) Xaels válasza polimorf (#49287) üzenetére


Xaels
félisten

De egyébként sem mehetett volna előre hisz a párhuzamos közlekedés feltételei sem adottak, mint amiért megkata a büntit. Sokszor nehéz követni a módosításokat, még nekem is aki negyedévente oktatást kapok ezekből, ha vannak. Idén vizsgázom is így benne vagyok kicsit a témában is. [link]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49290) Peczek válasza Xaels (#49282) üzenetére


Peczek
aktív tag

Ezen előírás szerint nem szükséges, hogy pârhuzamos közlekedés legyen, hogy álló autók mellett előre sorolj. Max. a záróvonal lehet kizáró ok.

(#49291) Burt1793 válasza Peczek (#49290) üzenetére


Burt1793
veterán

Igen, de a lámpák előtt mindig van egy pár méter záróvonal, amin pl akkor sem szabad átmenni párhuzamos közlekedésre alkalmas.úton, ha zöld a lámpa.

(#49292) Peczek válasza Burt1793 (#49291) üzenetére


Peczek
aktív tag

Elvileg a kresz a keresztezödésben nem engedi az előzést ( kivéve párhuzanos közlekedés ) a keresztezödés előtt nem tiltja.

(#49293) pakriksz válasza V.Stryker (#49268) üzenetére


pakriksz
őstag

ahol nem nagyon van forgalom, ott szar az út általában(meg ott is ahol van forgalom, hiszen ez magyarország :D). Dobogókőn pl az esztergom felőli oldal kiszámíthatatlan, mert váltakoznak a töredezett, foltozott útszakaszok, és a vadi újak, akár néhány száz méterenként.

Ahol jó utat láttam, és élvezetes volt arra menni, az vác fölött a 2-es út... kivéve amikor a bmw szembe jön a beláthatatlan kanyarban...

Viszont a 2-es úton vác és bp között pár száz méterként kisebb fekvőrendőr szerű huplik vannak, úgy hogy arra felé erősen kell fogni a kormányt :)

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#49294) Xaels válasza Peczek (#49290) üzenetére


Xaels
félisten

36.-os paragrafus(párhuzamos közlekedés) 12-es alpontjáról beszélünk. Ott az egész az előtted levő kommentben linkelve.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49295) polimorf válasza Xaels (#49289) üzenetére


polimorf
tag

Nem tudom jól értelmezem e?

A KRESZ módosítás után, 2010 január 1-től:

(12) Ha a járműveknek útkereszteződésben, útszűkületekben, szintbeni vasúti átjárónál vagy egyéb forgalmi okból meg kell állnia, - előre sorolás céljából - motorkerékpárral, illetve segédmotoros kerékpárral az álló járművek mellett, vagy azok között, kerékpárral az úttest szélén, az álló járművek mellett jobbról szabad előrehaladni, ha

a) az előrehaladáshoz elegendő hely áll rendelkezésre, és

b) az irányváltoztatási szándékot jelző járműveket az irányváltoztatásban nem akadályozzák.

Én a vastagbetűs részből azt veszem ki, hogy a kerékpárosnak van megszabva az, hogy jobbról mehet előre. Viszont ezt nem látom a motorosoknál, ezért én úgy értelmezem, hogy a motoros mehet jobbról is meg balról is.
Vagy nem így van? :F
Csak ha már ezt a témát taglaljuk akkor tegyünk már tisztába minden részletet.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#49296) zoltanz válasza polimorf (#49295) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ha egysávos sztem csak jobbról mehetsz minden egy nyomvonalúval. Többsávosnál is jobbról, ott ugye már a kocsik között.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#49297) Yoshida


Yoshida
aktív tag

Mi két éve a motoros oktatóval ezt kiveséztük. Az tuti, hogy a sort balról meg jobbról is előzheted motorral, bringával csak jobbról.
Viszont!

Csak akkor ha a sima forgalmi sávban (amiben te mész, meg előtted a kocsik) van elég hely hozzá.
Tehát -szerintem- hiába van záróvonal, ha te a kocsi, és a záróvonal között mész előre, akkor szabályos vagy, ha pl. nem telt el kb. két másodperc a kocsi indexelése (neki már a szándékot is kell jelezni), és a kanyarodása között, akkor védhető lenne az előremenés is. (ezért is jó kamera, visszanézni)

Ha viszont átmész a szembejövő sávba a záróvonalon, úgy mész előre, akkor tényleg hivatkozhat arra a kocsi, hogy ő úgy állt, hogy tőle balra egy hajszál se fér el sávon belül, így nem számíthatott rá, hogy egy motoros ott megjelenik. (mondjuk kocsival én akkor is nézem a tükröt, mindegy hogy milyen vonal van)

Nekem az a megoldás, hogy ha nem ismerem a lámpát, és nem tudom mikor vált zöldre, akkor csak az első kocsiig sietek, mert ha közbe zöldre is vált, a második kocsinak idő mire elindul, szóval lehet kalkulálni mikorra érek, és hova.
Még így is látom néha, hogy az első kocsi nem indul el, mert várja hogy még őt is megelőzzem, szóval sokan figyelnek azért a tükörbe is.

És ami jó, hogy bármilyen forgalmi okból áll akár már csak 2 kocsi is, ha van hely mehetsz előre tök szabályosan...

(#49298) Xaels válasza polimorf (#49295) üzenetére


Xaels
félisten

Elvileg mehetsz jobbról is. Mondjuk az más kérdés mennyire célszerű.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49299) Ferdzsoo válasza Yoshida (#49297) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én az előrehaladást úgy oldom meg, hogy lassan haladok előre és amikor már látom hogy váltani fog a lámpa akkor nem gázthúzok hogy beérjek legelőre, hanem lelassítok és besorolok az autók közé. Így senki nem ideges, nem veszélyeztetem saját magam. Mert szerintem eléggé balesetveszélyes ez éppen az első autó indulásakor.
Meg ugye szemből is megindulnak neadjisten onnan valaki balra akar gyorsan kanyarodni a mi sorunk előtt abba pont faszán belegázolsz. szóval szerintem az egész nem éri meg. Ha szépen odaérek akkor meg úgyis első vagyok nyugodtan de a szemből balrakanyarodókra ebben az esetben is vigyázni kell!
Azthiszi elég gyors pedig nem...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#49300) Archer válasza Ferdzsoo (#49299) üzenetére


Archer
őstag

Én is így csinálom, amikor piros-sárgára vált, lassítok, hogy éppen csak guruljak, így van idejük az autósoknak beengedni, nem az van, hogy egyszer csak megjelenek mellettük. Az elinduló sorral párhuzamosan haladni, hogy márpedig csakazért is előre érjek, elég felelőtlen szerintem.

persuader: cross motorokon szoktam még látni, elméletben jobb az öntisztulása sáros, dzsuvás körülmények között, könnyebben "leveri" magáról a sarat. Utcán a hűtést szokták felhozni, összességében nagyobb felület a hullámok miatt, elvileg a hőleadás is hatékonyabb. Akkor már esetleg inkább a Vented Brakes nevű kis légterelő bizb@szok.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.