Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48201) FIREBLADE78 válasza amdk7 (#48200) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Tehát elég fizetnem dr-nél az alkalmasságiért,nem kell bemennem ideiglenes jogsit csináltatni? :C Kva anyjukat,2x húznák le a bőrt rólam,bekakálok

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#48202) Outlander válasza FIREBLADE78 (#48201) üzenetére


Outlander
őstag

Ja.. :K

Az meg, én most 7.200 ft-ot fizettem az üzemorvosnál... az éves vizsgálat egybe esett a lejárattal.
Megkérdeztem h megtudja-e csinálni, a válasz igen, és ennyi.

Nem tudom h máshol mennyi, vagy ez sok vagy kevés-e?! De kb betudod lőni h nem egy sör ára lesz. :)

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#48203) Bogyó bá' válasza amdk7 (#48200) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem eü. alkalmasságról , hanem sikeres elsősegélynyújtó tanfolyamról volt szó. Ha van érvényes jogsid, akkor tanfolyamod is. ennyi.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#48204) amdk7 válasza Bogyó bá' (#48203) üzenetére


amdk7
aktív tag

????
Ha van jogsid de lejárt, akkor azt feltételezed, hogy nincs elvégzett EÜ tanfolyam? :D LOL
Azt elvégezted akkor, mikor letetted a kategóriára a jogsit. ;)

Egyébként nem vitatkozni jöttem csak tényeket közölni.
Annyi még a fenti sztorihoz, hogy mikor az okmányirodába megigényled az új kategória bejegyzését (és ugye egyben érvényesíttetted a lejárt B kat. jogsit) akkor az természetesen onnan fog datálódni, amikor megcsináltattad a dokival az alkalmasságit.

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#48205) FIREBLADE78 válasza Bogyó bá' (#48203) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Megbaszná,ha mentős létemre tanfolyamot végeztetnének velem :DD

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#48206) canniball válasza Xaels (#48198) üzenetére


canniball
nagyúr

G kiokosított, már mindent értek. :)

FIREBLADE78!
Ha nem a teljes tanfolyamot kell tolnod akkor mindjárt más a helyzet, erről eddig nem szólt a fáma. :P

bogyo112!
Dehogyisnem, az eü-alkalmasságiról van szó (az elsősegély tanfolyamnak nincs szavatossága), egyedül az tud lejárni, csak emiatt kell a jogsit is újítani.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#48207) polimorf


polimorf
tag

Még szerencse, hogy nálunk Szlovákisztánban nem jár le sosem a jogsi, az orvosi alkalmassági sem.
Ilyen szarságokkal nem nyúznak még egyenlőre minket, de szerintem amint tudomást szereznek a Magyar pénzlehúzásokról előbb utóbb itt is bevezetik. Volt már rá példa, hogy átvettek dolgokat a Magyarban bevezetett baromságokból.

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#48208) Outlander válasza polimorf (#48207) üzenetére


Outlander
őstag

Német nyelvű országokban sincs, Angliában is 30-35 évre adják meg.

Viszont nálunk meg nincs olyan h koszos/repedt a szélvédőd 20-60 euró. :U :DDD

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#48209) Xaels válasza canniball (#48206) üzenetére


Xaels
félisten

Pár napon belül lehet kikerül egy rövid irományom is róla a Logoutra :B Ez a motor teljesen összezavar állandóan, ránézek és teljesen belebolondulok, de amikor felülök nem az igazi még sem. Nincs vele technikailag semmi baj csak még is hiányzik valami.

20 éves az XJR1300. Ilyennel ünnepel a Yamaha: Skullmonkee Nem csoda, hogy az egyik legkedveltebb Café alap. Ezt is elvinném 1 próbaútra.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#48210) fattyu válasza Outlander (#48208) üzenetére


fattyu
veterán

... jajj hagyjuk

mennyi a minimáltétel itt trafival? 30ezer

odaát belecsúsztunk eccer egy tábla mögé lassításba.

valami 15ből megúsztuk. Ehhez udvarias volt normális volt végezte a dolgát jó utat kívánt.

ittmeg?

utolsó találkozásom sünnel.

Állunk éjjel Ivecónál haverokkal beszélgetünk. Sehol egy járó motor se illegális tevékenység. jön a sün.

és kiszól az autóból hogy Menni kéne.
Nézünk rá. Miér?

Mer menni kéne...

kösz tahó

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#48211) Outlander válasza fattyu (#48210) üzenetére


Outlander
őstag

Azért az nem mindegy hogy mondvacsinált vagy valós. De hagyjuk.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#48212) Daywalker válasza polimorf (#48207) üzenetére


Daywalker
addikt

Szerintem ha eddig nem tették...évtizedek óta így megy ez itt.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#48213) Laraxior


Laraxior
titán

Gumicsere letudva, legalábbis elöl. Meddig kell ezzel vigyázni? Gondolom középen hamarabb bekopik mint a szélein :F

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#48214) fattyu válasza Laraxior (#48213) üzenetére


fattyu
veterán

ésszel. látod hol kopik le róla a fényes.

szépen finoman döntögessed mindig csak icipicivel tovább a függőlegestől indulva.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#48215) canniball válasza Xaels (#48209) üzenetére


canniball
nagyúr

"...ránézek és teljesen belebolondulok, de amikor felülök nem az igazi még sem."
Szóval se veled se nélküled kapcsolatban álltok. :DDD

fattyu!
Mi van a vassal?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#48216) Laraxior


Laraxior
titán

Mesélte a szerelősrác, hogy volt aki csak a kapuig jutott, olyan lendülettel indult kifelé :D

Az idei szezont már kibírja a hátsó, majd év végén kap az is egy ilyet és akkor le van tudva jó időre. :C

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#48217) fattyu válasza canniball (#48215) üzenetére


fattyu
veterán

fesszabályzó megsemmisült. járulékos veszteségek akksi az összes izzó ami csak volt a motorban némi kábel. Elvileg mást nem vitt el.

Azt mondta Szati ilyen púpos akkut ami nem durrant el még nem láttak, meg hogy azt se hogy nem vitt el mást a megsemmisült fesszabályzó.

iszonyuan nem érzem hogy mákom van. így is szabad szemmel messziről jól látható összeg.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#48218) canniball válasza Laraxior (#48216) üzenetére


canniball
nagyúr

"Mesélte a szerelősrác..."
Ezek szerint te még nem láttad ezt: Brand new Gixxer crashed?

fattyu!
Faca. :(

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#48219) Xaels válasza canniball (#48215) üzenetére


Xaels
félisten

Ja kb. Dögös a kicsike, de az ágyban mintha egy zsák krumpli lenne :DDD

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#48220) Laraxior válasza canniball (#48218) üzenetére


Laraxior
titán

:Y Ez új motor volt? :( baszki... :DDD

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#48221) F1DO


F1DO
senior tag

Sziasztok,

Dúzs Peti elérhetőségét megtudnátok adni?

Köszi

(#48222) yodamastah válasza canniball (#48218) üzenetére


yodamastah
őstag

Ugyan ezt néha a profiknak is besikerül:

Vincent Philippe, sokszoros endurance világbajnok: [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48223) citkar válasza Laraxior (#48216) üzenetére


citkar
addikt

Hát már tartottam tőle, hogy mire megjön az új szett mi lesz, kicsit késtek, de sikerült lecserélni időben :)
Pedig nyárra terveztem, de már muszáj volt. Bár valahogy nem volt jó ez a Pirelli szett, valahogy olyan "szögletes" vagy nem is tudom, hogy mondjam milyen volt, de szerintem ezzel én fogtam ki egy szart.

[ Szerkesztve ]

(#48224) -Mosquito- válasza fattyu (#48217) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Túltöltesed volt.. "Örülj" neki, hogy kábelek, biztik/foglalata túlélte ezt.

Laraxior:

Benzines rongyal át szoktam törölni az új gumit vagy poros utcába megyek.
Ui, Szoktál te ezzel a motorral kanyarodni is? :DDD Conti gumi.. :U

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#48225) citkar válasza -Mosquito- (#48224) üzenetére


citkar
addikt

Biztos a kép csal, de nekem úgy tűnt, mintha egy kicsit csak jobbra dőlve közlekedne :D

(#48226) Laraxior


Laraxior
titán

Kezdő vagyok, nem kell meglepődni azon sem ha fordítva ülök rá. :DDD Én nem döntögetem annyira, le is maradok mindig a csoporttól, de nem is sietek sehova :B Majd idővel megtanulom, hogy mit, mikor, mennyire lehet... :))

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#48227) citkar válasza Laraxior (#48226) üzenetére


citkar
addikt

Nem is kell feltétlen sietni, alapvetően én is városban közlekedek és túrákon is ritkán döntöm meg jobban, csak kellően széles, jól belátható utakon, leginkább autópályákon.
Engem visszafog az a dolog a szerpentineken és a dombokon, hogy nem látom be a kanyart vagy a lejtő kezdetét (egy emelkedőt követően) és ha fizikailag nagyobb sebességgel is át lehet menni, én nem szeretem, ha a látótávolságon belül nem csak megállni nem, de még lassítani is alig tudok, ha netalán valami váratlan dolog jelenik meg előttem. Ennélfogva sokszor lassabban közlekedem másoknál és kevésbé koptatom a gumim széleit. Szerbiában pl volt sok nagy, széles és jól belátható kanyargó autópályaszakasz.

[ Szerkesztve ]

(#48228) Lipton


Lipton
őstag

Karasnaban 25-ot mondtak olajcserere es altalanos atnezesre, ez realis? (Cb1000r)
Mosas 3,5+afa, lanctisztitas 4,2+afa...

[ Szerkesztve ]

(#48229) canniball válasza Xaels (#48219) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem akartam én így megfogalmazni (még ha erre is gondoltam). :D

Laraxior!
Azt írják...
Mosquitoval meg ne törődj, minden kezdőt ezzel talál be. ;]
Csak menj ahogy biztonságosnak érzed. ;)

yodamastah!
Ő biztos direkt csinálta. :))

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#48230) #TOTTI válasza citkar (#48177) üzenetére


#TOTTI
őstag

Köszi a válaszokat, MT-03 lesz. Sokkal fiatalabb, jobban bejön a karaktere, autópálya nem lesz, kisebb túrák max 80-100km lehet. Illetve ami fontos, hogy nem gányolt, külföldi bontószökevény mint a 6-800e közötti FZ6N-ek. 4-et néztem meg.

(#48231) FIREBLADE78 válasza #TOTTI (#48230) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Vagy duke 390.?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#48232) Daywalker válasza citkar (#48227) üzenetére


Daywalker
addikt

A hozzászólásod második felével teljesen egyetértek. Nem tudhatod mikor jön másik hülye szemből. Épp ezért kell pályára menni, ott nincs meglepetés, ha ott elkottázod akkor sem tragédia a vége. Közúton nem lehet kimotorozni semmit rendesen a szabályok áthágása nélkül, de még döntögetni sem lehet felszabadultan, hacsak nem izgat, hogy talán nem éred meg a holnapot. (Persze ezzel nem kell egyetérteni, sőt a sok Mátra-menő sem értene egyet).

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#48233) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ma láttam egy érdekeset: Moto-Guzzi V35 Custom -ot, (346.2 cc, 1983-ast) lefotóztam. Szép hangja van a dupla kipufogónak.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#48234) Czimby válasza Laraxior (#48216) üzenetére


Czimby
addikt

Azta mekkora repedések is voltak már rajta :Y

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#48235) canniball válasza zoltanz (#48233) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez kéne bogyonak! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#48236) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Túra, túrasport vonalon a K1200S mennyire vállalható? Kiforrott, megbízható, jó vas?
Mennyivel szervizigényesebb, mint mondjuk egy klasszik sor 4 600-as japán?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#48237) Laraxior válasza Czimby (#48234) üzenetére


Laraxior
titán

Ne is mondd... :(

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#48238) Daywalker válasza runner 125 (#48236) üzenetére


Daywalker
addikt

Ah az egy szép motor, nekem is kéne :DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#48239) Xaels válasza Laraxior (#48237) üzenetére


Xaels
félisten

Az enyém nem nézett ki ilyen rondán, de rendesen csúszott tavaly tavasszal. Leizzasztott párszor. Szerencse, hogy nem dobtad el.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#48240) mm89 válasza FIREBLADE78 (#48199) üzenetére


mm89
őstag

Én úgy tudom, hogy már nincs ilyen 2 éven túli "átképző" jogsi. 1 éven belül lehet nagyobb kategóriára menni.
Én is így voltam, meg volt az A1-em és a két évem, de ez már senkit nem érdekel, kezdtem elölről mindent. :(((

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#48241) Laraxior válasza Xaels (#48239) üzenetére


Laraxior
titán

Nem tudom mennyire tapadt, annyira sosem próbálgattam. Nincsen se bukógombám, se bukócső, nem hiányzik anyagilag egy restaurálás... :(
Meg, na.. nem merem annyira megdönteni. Ez van. 4000km-t mentem vele, azelőtt nem volt semmim, csak bringa, örülök, hogy nem álltam vele fejre :B

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#48242) Xaels válasza Laraxior (#48241) üzenetére


Xaels
félisten

Az enyémhez nem kellett varázslat, hogy menjen a p*csába. Voltak azok a szép napok amikor szakadt az eső, majd kisütött a nap majd megint esett. A Margit körúton tartottam a követési távolságot annak a tudatában, hogy nem tapad a gumim rendesen, pláne ilyen félig száradó úton. Két autós betalálta egymást előttem, húztam a féket és azzal a lendülettel már ment is el az eleje fúl sík egyenes úton. Fék ki, kuplung be majd gyors körbenézés után kerültem őket a másik sávban. A Lehelen utána a kanyarban mászott majdnem ki alólam. Mentem be a Generaliba és full folyt rólam a víz.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#48243) polimorf válasza Laraxior (#48241) üzenetére


polimorf
tag

Van egy haver aki tavaly kezdte a motorozást, még megfordulni sem tudott. Tegnap együtt gurultunk és egyszercsak a nagy forgalomba kilőtt mögülem, aztán a felesége mondta, hogy 170-től már nem merte nézni a kilóméterórát.
Mikor megálltunk szóvá tettem neki, hogy utassal a feleségével ment , otthon várja a két pici lánya és ilyen forgalomban az autók közt szalomozás 170-el nem biztos, hogy egy kezdő motorosnak való mulatság.
Egy picit elgondolkozott.
Ezzel csak azt akartam érzékeltetni, hogy amíg az ember kezdő addig csak a saját tempójában óvatosan közlekedjen. Nem szégyen ha valaki nem száguldozik.

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#48244) FIREBLADE78 válasza mm89 (#48240) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Rosszul tudod. Lehet 2 éven belül is és lehet túl is,mind1,kell a régi érvényes jogsi,levan járva az összes,hogy baszná meg.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#48245) citkar válasza Laraxior (#48241) üzenetére


citkar
addikt

Egy bukócső vagy gomba aranyat ér szükség esetén.
Pár hete a motorom eldőlve találtam, a többi motor között, a szokásos parkoló helyén. Nem derült ki mitől dőlt el, valaki nehezen fért be vagy ki, egy részeg egy éjszaka arra tévedt volna, de éjszaka még egy tűzoltó autó is ment a közelében...hát a lényegen nem változtat, eldőlt és a bukócsőnek hála semmi sem sérült.

[ Szerkesztve ]

(#48246) kcsa válasza FIREBLADE78 (#48244) üzenetére


kcsa
veterán

Mondjuk lehet hisztizni a lejárt jogsi vs. új kategória megszerzése témakörben, de beláthatod hogy valószínűleg te vagy idén az első (esetleg egyetlen :) ), aki úgy akar új kategóriát szerezni, hogy a meglévőt nem is használja...

(#48247) canniball válasza mm89 (#48240) üzenetére


canniball
nagyúr

A 2 éven túlit nem tudom, de az "1 éven belül lehet verziót" (aka különbözeti) két éve módosították "2 éven belül lehet"-re (egyben megemelték a kötelező óraszámot).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#48248) Bogyó bá' válasza canniball (#48235) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez bizony: imádom a V2-őt, de csak ha jó irányban van beépítve a motorba! ;]
Mondjuk egy harminc éven felüli, olasz motor szervizelését nem nagyon szeretném csinálni... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#48249) FIREBLADE78 válasza kcsa (#48246) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nem hisztizek,nem izgat a dolog. Meglesz csináltatva a papír oszt csá,majd lesz következő bandával vizsga,ennyi

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#48250) zoltanz válasza Xaels (#48242) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Igen elég egy vizes csatornafedő a kanyarban. De hallottam már olyanról, hogy a nagyon finom por is csúszik az aszfalton (tengerparton).
Én, régebbi motorral jártam úgy, hogy fékeztem (elsőfék), és a hátsókerék kezdett megemelkedni és beugrált a motorféktől.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.