Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49151) V.Stryker válasza canniball (#49150) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát ilyen 10k körül max...ha drágább, akkor használtam vadászom.

Igazából idénre az volt a lényeg,hogy el tudjak kezdeni motorozni... mindenből azt hiszem a legjobbat kihoztam amit a pénz engedett, jelenleg 0 forintom maradt. :) Most jön az, hogy a lehető legtöbb km-ert menjek idén és ha valamit kell vennem, pl. most, hogy a térdprotektor felmerült, akkor meg már a jobbak közül venni, hosszútávra. Ha a legdrágább, jó cuccokat kezdtem volna beszerezni, akkor idén nem is lett volna meg a moci. :)

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49152) canniball válasza V.Stryker (#49151) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor a FF nem játszik, úgy látom 20+k-ért mérik őket.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#49153) pakriksz válasza Something_ (#49124) üzenetére


pakriksz
őstag

én is józan paraszti ésszel gondolkodtam, amibe nálam a márkához ragaszkodás nem illik bele :)

Viszont furák ezek az árkülönbségek [link] :)

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#49154) Topiccsendőr válasza FIREBLADE78 (#49137) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

En voltam az, es tovabbra is azt allitom, h nem lehet.
Szet kell szedni es merni.

Milyen persely? Vezermulanc becsorog azt meg lehet hallani, de szelephezagot mar nem!
Csak ha nagy gaz van, azt hallod. De laikuskent lehet velemenyed, de az mindenkinek van ugye.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#49155) FIREBLADE78 válasza Something_ (#49145) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Most akkor assesso? Vagy dajneze?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#49156) FIREBLADE78 válasza Topiccsendőr (#49154) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Szelephézagot nem lehet állítani,mert valami elvan kopva stb. Mutatta, nem értek hozzá. Lényeg,hogy lánc a drága,27k többi pár százas tétel és van még egy 12k tétel.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#49157) yodamastah válasza FIREBLADE78 (#49156) üzenetére


yodamastah
őstag

Vezérműlánc és feszítője kopó alkatrész, néha cserélni kell. 40-50k-ért nagyon drágának nem nevezném a cseréjét.

Épp minap számoltam össze olyan 200-250 ezret kell ráköltenem most a motorra, ami ér talán 800 ezret. Ez ilyen móka az üzembentartás nincs ingyen....

[ Szerkesztve ]

(#49158) Daywalker válasza FIREBLADE78 (#49156) üzenetére


Daywalker
addikt

Nyilván már nem lehet hova állítani...szelepet kell cserélni?

yodamastah: mechanikus feszítő megoldja a problémát és nem 30K :D Egyébként annyiért nem drága tényleg, ha a munkadíj is benne van...
Én nem mertem összeszámolni: idomok, gumi, kipuf, biszbaszok ide-oda (kipufogó tartó konzol, szélvédőcsavar stb).

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49159) yodamastah válasza Daywalker (#49158) üzenetére


yodamastah
őstag

Van mechanikus feszítőm. Nem használom. 5-8ezer km-enként kellett utána állítani. Aztán persze minden egyes alkalommal hang alapján találgattam hogy vajon kellő feszességet tekertem-e utána :D

(#49160) Daywalker válasza yodamastah (#49159) üzenetére


Daywalker
addikt

Hát elvileg másképp nem is tudod, de azt mondják, pályára biztosabb megoldás, mint a többi, jobban bírja, amikor kenik a száját.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49161) FIREBLADE78 válasza yodamastah (#49157) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

51k úgy jön ki,hogy van vagy 10 cucc,de inkább 15 a listán és ezekből a lánc 27k, 12k valami más,már elfelejtettem mi az, többi ilyen szir szar pár százas,ezres tételek. Nincs ebben semmi munkadíj. Árlistát mxon Küldte,tehát nem tett rá a gyerek semmit. Majd áfát próbálok boltolni vele

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#49162) yodamastah válasza Daywalker (#49160) üzenetére


yodamastah
őstag

Igen ha a retesz visszaugrik akkor nagy a baj :D Mondjuk nem tudom ez mennyire gyakori. Én még nem hallottam ilyenről.

(#49163) Laraxior válasza V.Stryker (#49148) üzenetére


Laraxior
titán

Mennyi km-el volt hirdetve? huszonpár ezer? Létezik hogy tényleg ennyi van benne? Most lesz 10 éves baszki :Y

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#49164) Daywalker válasza yodamastah (#49162) üzenetére


Daywalker
addikt

Na igen...
Mindenesetre meglátjuk mit hoz az idei év. Holnap megy fel a slick, hétvégén készre reszelem a gépet, aztán go!

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49165) V.Stryker válasza Laraxior (#49163) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

20500 akármennyivel. Valós. Végig pecsételt szervizkönyv, karbantartási számla, állapot után meg egyértelmű. Mi több, elsőre nem is a használtautón találtam, hanem itt ajánlották, hogy egyszer említette Doki16 fórumtárs, hogy a faterja eladná, mert a kora miatt már nem kényelmes...tavaly nem is nagyon használták. Szóval PH-ról indult a dolog, nem kereskedőtől vagy hülyegyerektől van. :) Ráadásul új hátsó gumi, ha nem is márkás, de új...első gumi 12ezret még elmegy... olajat meg szűrőt cseréltem, lánckarbantartás, oszt csókolom. Tavaly volt fékolaj és fékpofa csere, karbiszinkron, meg mit tudom én mik...számla tételesen megvan róla.

Annyi hogy augusztusban el kell vinnem műszakira, de nagy kaland...

Tény, hogy nem is a legolcsóbb volt a kínálatban, meg sikerült egy jót alkudni is belőle. :) (800k-ért volt hírdetve, 700k-ért hoztam el. )

Pár napja írhatta Doki16, hogy lehozták az utódját, egy Bandit 650SA-t...linkelt is képet.

Most nézem b@szki, hogy privátban még te említetted és innen indult a dolog. :DDD

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49166) Laraxior válasza V.Stryker (#49165) üzenetére


Laraxior
titán

Én ajanlottam... Johogy, csak a kmre voltam kivancsi :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#49167) Doki16 válasza Laraxior (#49163) üzenetére


Doki16
addikt

Tuti annyi van benne, tavaly alig ment nálunk. Az előző tulaj is csak alkalmanként használta. A 2008-as banditát is 20700-al vettük most meg, de ebbe már tuti többet bele rakunk :D Már hétfőn meg kedden belement 300+ km.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#49168) Topiccsendőr válasza Daywalker (#49160) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Modern motoroknal azert eleg jo a lancfeszito. Pl R6R. Rugosricnis, plusz olajnyomasos. Az eleg atombiztos. Jol peldazza, h (a tudodkinek) a motorjan reg tulvoltunk az ellentarto ricniken, ennek ellenere az olajnyomas ott tartotta a lancfeszesseget, es nem ugrott at, palyahasznalatnal sem. 3mm volt hatra a feszitokepessege hataraig. Azert ez eleg szep teljesitmeny. En siman bizok egy ilyen konstrukcioban.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#49169) Something_ válasza Xaels (#49149) üzenetére


Something_
őstag

De ez "csak" bringás nem? Plusz ezt farmerra nem tudom elképzelni, hogy rácuppantom és ott marad. Amúgy nem meleg az asesso, tavaly nyáron folyamatosan rajtam volt motorozás közbe, nem volt kellemetlen.
Forcefield könyökprotektorom van, az egész jó, viszont próbáltam térdprotektort is, az nem jött be, ezért lett asesso. DigitXT-nek van ilyen FF térdprotektora, ha jól emlékszem neki sem tetszik annyira.

pakriksz: te direkt nem akarod felfogni, hogy itt nem a márkaragaszkodás volt, hanem az, hogy mutattál egy 125-ös sportmotort és 600 ccm-es sportmotorhoz lett hasonlítva.

[ Szerkesztve ]

(#49170) Topiccsendőr válasza FIREBLADE78 (#49156) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Olyan nincs h nem lehet allitani. Az elmeletben azt jelenti h 2-3 mm el ult beljebb a szelepulekben a szelep. Olyan nem tud tortenni. Es most nem allitott szelephezagot?
A szelephezagot pl sportmotoroknal, vagy ugy altalaban motoroknal azert nem leht hallanni mert nem no, hanem fogy. Azaz egyre "halkul".

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#49171) Daywalker válasza Topiccsendőr (#49170) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem lehet h úgy értette, hogy lehet állítani, de akkor sem zár már jól? (nem vágom annyira...nekem is kellett egyszer cserélni egyet).

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49172) Xaels válasza Something_ (#49169) üzenetére


Xaels
félisten

Bringás, de nem hiszem hogy kevesebbet védene.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49173) FIREBLADE78 válasza Topiccsendőr (#49170) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Teljesen hülye vagyok ezekhez,ott mutogatott kettő ilyen kis henger valamit és mondta,hogy a perselyek mozognak ez kuka. Az övén is most cserélt,neki is sm610 van és maga szereli,ezért is bízok benne. Nem hinném,hogy passzióból megvetetne velem x ezres dolgokat,csak hogy beszedje azt a 10 ezres munkadíjat. Mondott pár dolgot,hogy nem vagyok köteles cserélni,de ő erősen ajánlja,ha már szétszedtük,mert volt már kókányolva ( pár ezres tételek)

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#49174) Topiccsendőr válasza FIREBLADE78 (#49173) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nagyszeru.

Minek gyartunk akkor errol a temarol hszeket azt nem tudom.
Baromi felrevezeto.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#49175) FIREBLADE78 válasza Topiccsendőr (#49174) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

:F Kár róla beszélni,mert fingom sincs hozzá? Ez van

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#49176) Grillo válasza V.Stryker (#49138) üzenetére


Grillo
senior tag

El ne felejts vinni iskolai bizonyítványt, mert mehetsz vissza annak hiányában.

(#49177) Burt1793 válasza V.Stryker (#49128) üzenetére


Burt1793
veterán

Miért mész a Petczválba a papírért? Nem kapod meg a vizsga után (mintha B-nél megkaptam volna).
A központi okmányirodába viszed a papírokat?
Majd írsz a folyamatról pár szót, én jövő héten forgalmi vizsgázom... :)

(#49178) Archer válasza Something_ (#49110) üzenetére


Archer
őstag

Az összes kereskedő ezt az árlistát adja meg és itt azok az árak vannak, amit írtam. Nem tudom, hogy lehetnek milliós különbségek. Mindenesetre az R6 mindenhol majdnem 4,5, azért az tényleg meredek egy 600-asért.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#49179) Something_ válasza Archer (#49178) üzenetére


Something_
őstag

Durva a különbség. Yamaha Harmati

(#49180) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Valaki szaki mondja meg nekem légyszives mi a különbség a két olaj között.
Az ajánló mindkettőt dobta a kardánhajtáshoz.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#49181) V.Stryker válasza Burt1793 (#49177) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Vizsga után te nagyon nem kapsz semmit. Egy papírt a forgalmi vizsgáról, ahol alá van húzva, hogy mit hibáztál, oszt csókolom. Azzal nem méssz semmire. 4 munkanap múlva a Petzválban adják ki a vizsgaigazolást, ahová kell a jogsi, valami bizonyítvány,hogy tudsz írni olvasni, meg mit tudom én mi és ott kiadják a vizsgaigazolást, amivel lehet menni az okmányirodába. Írták már, hogy magyarisztánban élünk, ez ilyen.

A vizsga..szerintem egyszerűbb, mint a rutin. Elsőre motor ellenőrzés,de úgy hogy oda se néz, csak szól,hogy nézd át, hogy menetkész-e. Úgy csináld,hogy lássa, hogy megnézed a gumikat, a kormányt, fékeket, világításokat, rendszámtáblát,majd mondod,hogy a jármű rendben van. Nekem még tételt is kellett húzni, bár nem kellett megcsinálnom. Aztán mehetünk. Mi ketten vizsgáztunk, elvileg először az egyik megy elől, a felénél a másik. Rádión adják az utászt. Arra figyelj, hogy jobbkezes utcáknál ne csak benézz, hanem kicsit fékezz rá, hogy lássa felvillanni a féklámpát. Ezt külön kérte. Igazából ennyi. Figyelj arra, hogy ha azt mondják,hogy a következő lehetéségnél pl. menjünk be balra, akkor valószínűleg a következő utca vagy zsákutca, vagy behajtani tilos és pl. csak a harmadik lehetőség lesz, ahol bekanyarodhatsz. Ilyen szívatás azért lehet.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49182) Topiccsendőr válasza Ferdzsoo (#49180) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Teljesitmenyszint azonos, az egyik egy kicsit higabb, a jeloles ellenere. Ugyanaz majdhogynem

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#49183) DigitXT válasza Something_ (#49169) üzenetére


DigitXT
félisten

Nekem semmi bajom az FF térdprotektorral.:N
Igaz, robogón másképp ülök, mint Te az RR-en.

(#49184) Ferdzsoo válasza Topiccsendőr (#49182) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Akkor inkább a kicsit hìgabbat rakjam nem?
A Hd a hígabb...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#49185) Something_ válasza DigitXT (#49183) üzenetére


Something_
őstag

Akkor lehet összekeverem a kesztyűddel. Valamivel elégedetlen voltál :-)
Én felpróbáltam mindkettőt, az asesso jobban bejött, jobban rácuppant a lábamra, kényelmesebb volt és biztosabbnak éreztem a viselését. De biztos, hogy a FF is baromi jó.

(#49186) Xaels


Xaels
félisten

[link] Safety nyíltnap hétfőn.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49187) DigitXT válasza Something_ (#49185) üzenetére


DigitXT
félisten

A téli kesztyűmmel tuti, ami nem igazán protektoros, de legalább hideg is,
de az nem valami drága/márkás cucc, hanem Probiker. (Idén lecserélem.)

Szerk: az Asesso rögzítése tényleg strapabíróbbnak érződik, azt aláírom...

[ Szerkesztve ]

(#49188) Daywalker válasza Xaels (#49186) üzenetére


Daywalker
addikt

Egyébként baromság, hogy ezt nyílt napnak hívják. Mintha máskor nem lehetne menni...kedvezményes alkalom oszt' kész :D Nyílt nap akkor lenne legfeljebb, ha ingyé' lenne... :U

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49189) kcsa válasza DigitXT (#49187) üzenetére


kcsa
veterán

Most vettem Asesso közepes térdvédőt én is, egyelőre jónak érzem, hosszabb távon meglátjuk.

(#49190) Something_


Something_
őstag

Baszki, bemertek autoval hatulrol: [link]

Dozsa Gyorgy uti rendorseg elott mernek autobol a nyomorekok szinte minden nap. Az a para, hogy motorral is azota minden nap jartam arra. Koltsek gyogyszerre.

(#49191) fattyu válasza Something_ (#49190) üzenetére


fattyu
veterán

én ott 150 körül szoktam jönni menni :D még nem kaptam sose.

részvét :((

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#49192) DigitXT válasza Something_ (#49190) üzenetére


DigitXT
félisten

77-tel, tolatva, ejj...:DDD (Amúgy szarügy: motort is lelőhetik ugyanígy.)

(#49193) Xaels válasza Daywalker (#49188) üzenetére


Xaels
félisten

Kedvezményes tréningre regisztrálhatsz nem az van.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49194) yodamastah válasza fattyu (#49191) üzenetére


yodamastah
őstag

150el te hol mész te ott ne csináld már. Ha esetleg még is igaz, valaki jól picsánrúghatna érte.

(#49195) Daywalker válasza Xaels (#49193) üzenetére


Daywalker
addikt

Őő ezt nem egészen értem, mit szerettél volna mondani?:D

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49196) fattyu válasza yodamastah (#49194) üzenetére


fattyu
veterán

ott a dózsán. arrafelé lakok. Nem rúgnak.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#49197) Bogyó bá' válasza Something_ (#49190) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Mindig az a rohanás.... :O

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#49198) Daywalker válasza Bogyó bá' (#49197) üzenetére


Daywalker
addikt

Hát jah...én már Pesten leszoktam róla autóval, nincs értelme. 2 percen nem múlik, mert kb. annyi lehet vele spórolni, bukni viszont annál többet. Általában minimálisan (5-10 km/h) én is túl szoktam lépni a megengedettet olyan szakaszon, ahol tudom, hogy ez kell a zöldhullámhoz (Váci út pl.). Máshol felesleges. Robogóval meg nem pálya semmi ilyen, ott simán többet nyerek azzal, hogy mindenhol elférek.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49199) Something_ válasza Daywalker (#49198) üzenetére


Something_
őstag

Rendorseg elotti lampanal nezd meg, hogy mekkora tempo kell a kutig levo lampaig :-)

(#49200) Daywalker válasza Something_ (#49199) üzenetére


Daywalker
addikt

Ott azé van egy kanyar is:D

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.