Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49701) mm89 válasza Redneck (#49682) üzenetére


mm89
őstag

Értem. A b125 miért lehúzás?

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#49702) Bogyó bá' válasza Xaels (#49699) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

5 lityit városon kívül ez as kis gép?! :Y Akkor marad a kis 250-es Virago azt hiszem, azzal ismerős 3 literrel eljárogat, 85-90-es tempóban. (Többel én se nagyon mennék)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#49703) Xaels


Xaels
félisten

A nyaram most lett elkaszálva... Hengerfejes a motor most hívott a szerelő.

(#49702) bogyo112 igen 5-öt. [link]

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49704) Bogyó bá' válasza Xaels (#49703) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem gondoltam volna, hogy ennyire elbonyolították: :W A linket köszi, a rajzot el is mentettem, hátha egyszer szükségem lesz rá! :F
Akkor is sokallom a fogyasztását, persze ha tépik neki, meg turn-out kipufogó, akkor érthető.

szerk: az enyém sem túl biztató, nincs kellő kompresszió, zabálja az olajat is (3 deci/1000km) , és - gyári túlméretes dugattyú és gyűrűszett hiányában - fúrni sem lehet. Csak az idei szezont bírja még ki (6-7000km) , aztán megy a levesbe sajnos... :((( Nagyon sajnálom, első motorom, és IMÁDOM!

szerk2: mit ért pontosan hengerfejes alatt? Nem lehet, hogy csak a szelepeket kell becsiszolni?

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#49705) Xaels válasza Bogyó bá' (#49704) üzenetére


Xaels
félisten

Nem tapostam ki a belét én sem. Most kolléganőnek aki jönni szokott velünk van Virago-ja és neki is megeszik annyit.

Még összeírja pontosan mi mennyi, de hengerfej tömítést mondott.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49706) Daywalker válasza Bogyó bá' (#49704) üzenetére


Daywalker
addikt

De a múltkor nem találtál hozzá végül gyűrűt?! Vagy az alapméretes nem oldotta meg?

Xaels: :( szomorúan hallom...de nem csak gyertyapipa gondod volt?

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49707) canniball válasza Xaels (#49703) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem semmi, éccsapám a 750-esre is annyit mondott.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#49708) Xaels válasza Daywalker (#49706) üzenetére


Xaels
félisten

Ezek szerint nem csak. Az is elég strapált volt már.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49709) Bogyó bá' válasza Daywalker (#49706) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Sajnos nem oldotta meg. A szelepcsiszolás, stb. után picit jobb lett a kompresszió, a motor megy is normálisan (mármint önmagához képest), de zabálja az olajat. Nem kicsit, hanem nagyon. Alapjárat is beszabályozhatatlan (az új karbikkal is). 8-8,5 bar volt hibásan, 9-9,5 lett javítva, de 13-nak kellene lennie a sűrítési végnyomásnak. Ez van sajnos... ...lehet kinőttem a 125-ös kategóriát, állandóan nyélgázzal kínozom, az meg nem tesz jót neki a mellékelt ábra szerint. Amúgy 2 év alatt több, mint 15k km-t raktam bele, folyamatosan kínozva szegényt, és soha nem hagyott ott sehol sem.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#49710) Daywalker válasza Bogyó bá' (#49709) üzenetére


Daywalker
addikt

Hm, de mintha azt mondtad volna (máár nem emléxem), hogy felöntötted a hengert és ott nem ment el, hanem csak szelep baja lesz...akkor most mi a helyzet pontosan?

Xaels: és akkor merre tovább?

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49711) Xaels válasza Daywalker (#49710) üzenetére


Xaels
félisten

Hát meglátjuk mennyi lesz a vége. Jelenleg nem állok úgy, hogy másik motort vegyek. Ha nem lesz túl durva akkor igénybe veszem a RB szervizrészletfizetését ha igen akkor megkeresem mivel bukom a legkevesebbet és gyalogkakukká válok.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49712) Bogyó bá' válasza Daywalker (#49710) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Már én sem tudom mit higgyek: attól félek, hogy - mivel a dugattyú oldaláról, és a gyűrűhornyokból is eltávolítottam a lerakódott kokszot, mindjárt megnőttek a hézagok, ahol az olaj szökhet. A hengerfejben a 2 kipufogószelep fészkét marták-csiszolták, a szívószelepeket csak csiszolni kellett. Benzinnel ellenőrizték, az orrom előtt. Kapott új szelepszár-szimeringeket is. Összeraktam, működik (előtte jóval gyengébb volt és többet is evett benzinből), viszont most sokkal jobban fogy az olaj, mint a javítás előtt, pedig most sehol nem csöpög, szivárog, tehát megeszi. A benzinfogyasztásom viszont kevesebb, mint eddig valaha is volt.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#49713) -Mosquito- válasza FIREBLADE78 (#49700) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Persze, Erdélybe oda jogsi sem kell. ;]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#49714) Topiccsendőr válasza Bogyó bá' (#49694) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Pont nemreg volt szerencsem xv535 hoz.
Regebben teljesen tajidegen volt nalam a chopper-cruiser kategoria, de miutan lattam a karbijat (az a fektetett konstrukcio baromijo), illetve az ules alatti tankot benzinpumpaval. Eleg igenyes. Es meg kenyelmes is volt. Eroben sajnos nem az igazi, kb a dt200 asom tudja ezt, de jo volt vele menni. :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#49715) Daywalker válasza Bogyó bá' (#49712) üzenetére


Daywalker
addikt

:( Azért ebayt figyeld hátha szembe jön valami, sosem tudni. Esetleg meg kéne keresni olyan boltokat, ahol vannak régi motorokhoz mg elfekvő cuccok. Kawasakinak van ilyenje az angoloknál...talán H-nak is.

Xaels: mondjuk attól függ, hogy a hengerfejes mit jelent pontosan esetedben...sajnos a szelepek cseréje stb drága dolog, szóval hogyha az, akkor kell rá gyűjteni :(

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49716) KoVee84 válasza Something_ (#49684) üzenetére


KoVee84
senior tag

cimborámnak adtam a kamerát, hogy rakja fel ő, mert én 3 éve nem pályáztam és akkor is utánfutóval hoztak le, szóval nagyon benne volt az első etapomban a bizalmatlanság a gumival meg a motorral szemben (meg a para) :DDD ...
kakucsi videó

Rólam amúgy lett pár kép, de a második etapon már húztam neki rendesen, arról pedig a kawások egy csomó képet csináltak, majd a héten kerülnek fel az Ivanics fb oldalára...

(#49717) Bogyó bá' válasza Daywalker (#49715) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem bontom szét újra (baromi nehéz volt tömítéskészletet szerezni hozzá), sűrűbb, ásványi olaj megy bele a következő olajcserénél, így remélem, hogy a szezont végig tudom vele csinálni. Aztán meg egy géposztállyal feljebb lépek (250-es nekem már bőven elég lenne), annak nem kell kicsavarni a lelkét is a 90-es tempóhoz.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#49718) Xaels válasza Daywalker (#49715) üzenetére


Xaels
félisten

Tudom, néztem az árakat. Itt már csak abban reménykedhetnék, hogy nem találnak alkatrészt mert akkor cserélik a motort elvileg.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49719) Daywalker válasza KoVee84 (#49716) üzenetére


Daywalker
addikt

Örülj, hogy csak az első...nekem az első három-négy etapban volt ugyanez a problémám. Balra dönteni nem mertem, nem bíztam a gumikban sem...de hát ez van, ha az ember nem csinálja meg ha perecel és utána kihagy:(

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49720) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Elég volt egy kis napsütés és már megint.... :(

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49721) polimorf válasza Bogyó bá' (#49717) üzenetére


polimorf
tag

Havernak akivel motorozni szoktunk 535-ös virágoja van. 150-es tempó nem probléma neki a kis géppel, viszont ha normálisan jár vele (90-110) akkor 3-4 l-nél nem eszik neki többet két személlyel sem. Meglepően jó a gyorsulása. Viszont Ö is a kisméretű tankra panaszkodik, hogy nagyon sűrűn kell tankolnia, és a tartalékot kapcsoló szerkezet neki is bedöglött rajta. Amúgy elmondása szerint igénytelen megbízható kis masina.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#49722) Bogyó bá' válasza polimorf (#49721) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Hű de fogom utálni a kis tankot (már ha lesz valaha ilyen gépem), főleg, hogy egy rohadt benzinszintmérő sincs a gépen. A kis Csótány ilyen szempontból elkényeztet: oldalsztender (visszajelző lámpával), középsztender, fordulatmérő, benzinszintmérő... Ő utána szinte minden megfizethető, nagyobb gép fapados lesz. :(((

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#49723) -Mike- válasza V.Stryker (#49720) üzenetére


-Mike-
addikt

Minden hétre jut egy halálos baleset.

(#49724) polimorf válasza Bogyó bá' (#49722) üzenetére


polimorf
tag

A benzinszintmérő eleinte nekem is hiányzott, de mára már megszoktam, hogy 300km után kutat kell keresnem, szóval ma már nem hiányzik. Mondjuk ha lenne rajta nem szerelném le :)
Középsztender tényleg nincs a viragon.
Vagy meg szerelsz a Te gépedbe egy 535-ös virágó motort. :)

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#49725) Xaels válasza polimorf (#49721) üzenetére


Xaels
félisten

Biztos 535-ös? Kicsit hihetetlenül kevés az a 3-4l két személlyel. Mondjuk a tank még úgy is kevéske és mivel gyakorlatilag a két oldala közre fogja a vázat bele sem lehet nézni mert csak a gerincet látni. Persze meg lehet szokni, de anno engem is megsétáltatott.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49726) SirKero válasza V.Stryker (#49720) üzenetére


SirKero
őstag

Most olvasom a facén, [link]hogy egy szabálytalanul előző gépkocsival ütközött a motort vezető hölgy :(

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#49727) polimorf válasza Xaels (#49725) üzenetére


polimorf
tag

Nekem ennyit mondott fogyasztásnak, és igen 535-ös.
Azt mondta, hogy a feleségével meg a 60l-es csomag+ a két oldaltáska autópályán volt 4,5l ami eddig a legtöbb amit mért fogyasztást. Ha hazudok akkor Ö utána hazudok.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#49728) Bogyó bá' válasza Xaels (#49725) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha megkérdezhetem, a karakteres kis V2-esről miért váltottál egy kisebb köbcis, japán belpiacos sornégyre? Nagyon érdekelne, hogy vannak-e típushibái, "beépített időzített aknák", a Virago-ban. :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#49729) Xaels válasza polimorf (#49727) üzenetére


Xaels
félisten

[link] itt is 4,5-6l-t írnak. Mikor Balaton körül mentünk, én vittem utast, kolléganő egyedül jött és az én fogyim átlag fél literrel volt több mint az övé. Mindegy végül is.

(#49728) bogyo112 nem közvetlenül váltottam. Kb 3évet kihagytam. A Logoutpmon kifejtettem kicsit jobban. Nem ez a 400-as volt az igazi vágyam, csak ezt tudtam megvenni.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49730) Xaels válasza Bogyó bá' (#49728) üzenetére


Xaels
félisten

Leginkább a tartalék tank és rendszere a gyenge pont. A generátor a másik, de ez csak akkor gond ha sok extrát akarsz rákötni. Mást nem nagyon tudok, időtálló motor.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49731) -Mosquito- válasza SirKero (#49726) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Baxki,esélye sem volt.. :( :W

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#49732) Bogyó bá' válasza Xaels (#49730) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

De az előző linked alapján ez pár óra melóval évekre megoldható. Ha jól sejtem, akkor - hiba esetén - tartalékra váltáskor azonnal megáll a motor, ugye? Így vételkor ellenőrizhető is az állapota.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#49733) Xaels válasza Bogyó bá' (#49732) üzenetére


Xaels
félisten

Nem egészen mert nyitott állásban is maradhat valami miatt. Akkor meg ugyanúgy kap benzint. De meg lehet csinálni és érdemes is. Csak ugye út szélén nem kivitelezhető. Évekről nem tudok nyilatkozni, gondolom használat függő mikor áll be viszont ha évente kipucolod egyszer akkor nem okozhat különösebben gondot.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49734) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#49732) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A generátor egyszerűen kicsi, vagy túlterhelésre meg is döglik? Tizenöt- húsz éves gépen is rendben szokott lenni a kardánhajtás?

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#49735) Xaels válasza Bogyó bá' (#49734) üzenetére


Xaels
félisten

Megdöglik. A kardánról nem hallottam, hogy valaha is lett volna gond vele, azzal nem spóroltak.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49736) Outlander


Outlander
őstag

Üdv.

A mocimnak lejár(t) a műszakija... Pár hete van meg.
Nem tudni mi eredeti mi nem, de körbenézem E betűkért, illetve a neten is a képekkel összevetem...

Esetleg valaki leírná, h miket szokás nézni vizsgán? (főként aki mondjuk idén volt)
Már mint az alap dolgokon kívül.
-Jelző és világító berendezés
-gumi
-fék
-adatok összehasonlítása

Van még valami?

köszi.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#49737) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Na srácok,

Ma magam is megbizonyosodtam néhány alapvető dologról, amiről eddig csak hallottam. :)
- 100km/h felett már tényleg érzem,hogy hűti a vesém a szél. Így a gerincprotektornál alapvető lesz a vesevédelem is.

- Hiába szerepelt tényleg jól a Grex R1 -em a Sharp teszten...120km/h-nál már kicsit cibálta a fejem a szél. Mondjuk túraplexi is elkéne...ha minden igaz, lesz is.

- Hiába a magas nyakú kabát, valamiért a szél nagyon verte a nyakam 100km/h felett. Erre milyen kendőt javasolnátok? nem kell halálfejes. Jó és praktikus legyen.

- Megdöbbentő volt számomra egy közel 100lovas mocinak a rugalmassága bárhonnan bárhova. :C Nyilván meg sem közelítettem a tudását, de azt már most érzem, hogy bőven sok az erő és jó ez így. :)

Természetesen a jogsi még sehol és mindezt egy messzi, lezárt, magánúton. :B naná, hogy amilyen mákom van itt is közúti ellenőrzésbe botlottam, fostam is, hogy kivesznek, mert néztek veszettül, aztán láttam,hogy csak a motort bámulják. :)

Outlander: Kipufogó...

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49738) Ferdzsoo válasza Outlander (#49736) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Holnap viszem műszakira, majd tudok pontos infót hogy mit is néznek...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#49739) Xaels válasza V.Stryker (#49737) üzenetére


Xaels
félisten

Egyszerű maszkot ajánlanék, nyáron azt egyszerűbb mosni is mint a sisak belét. A legolcsóbb is sokat számít.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49740) kcsa válasza V.Stryker (#49737) üzenetére


kcsa
veterán

-vesemelegítő hasznos, főleg ha érzékeny vagy rá.
-Shark teszt védelemről szól, nem a zajról :D pláne hogy nincs két egyforma ember, egyforma fejtartással, motorral, üléspozícióval :)
-maszk. Ami nyáron azért jó mert abba izzadsz, nem a sisakba, télen meg plusz egy réteg

(#49741) Outlander válasza V.Stryker (#49737) üzenetére


Outlander
őstag

Pl ez

Vagy ez.
Ez pl a nedszívós, gyorsan száradós anyag, ha akarod akkor fejre, ha úgy hajtod akkor meg nyakra.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#49742) Laraxior válasza V.Stryker (#49737) üzenetére


Laraxior
titán

Maszkot, vesevedot, meg nyakra huzhato baszast a lidlben talalsz fillerekert. Jo minőségűek.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#49743) V.Stryker válasza Laraxior (#49742) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát most épp nem, ma néztem. :N Majd ha hoznak...basszus...pedig valamelyik nap még volt. Fene egye meg. Csak akkor még nem tudtam,hogy kelleni fog.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49744) Peczek válasza Yoshida (#49683) üzenetére


Peczek
aktív tag

Szerintem itt nem lehet motorzni, mint ahogy a Margithíd buszos sávjában sem szerintem, mert van egy behajtani tilos tábla (kivéve BKK).

De itt lehet e motorozni a villamos sineken ? (Szabadság hídtól a Kálvin tér felé), elvileg azt buszsávnak jelöli (csak ugye vannak a sín szélén a kőbabák)

[ Szerkesztve ]

(#49745) Redneck


Redneck
veterán

Ért valaki itt a kis hengerűrtartalmú 2T motorokhoz?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#49746) ludsimon válasza Redneck (#49745) üzenetére


ludsimon
veterán

[link]

undefined

(#49747) emre válasza Outlander (#49736) üzenetére


emre
veterán

Egy darab piros prizma hátulra.
A múlt hét végén vizsgáltattam a vasat. Nekem két prizma volt, mert a doboztartó konzolon gyárilag volt két furat. Az egyiket le akarták szedni. :W Mondtam neki ha hozzáér kiverem a kulcsot a kezéből, majd fúrok rá egyet középen.

(#49737) V.Stryker

Nekem ilyen cipzáros sálam van hűvösebb időkre.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#49748) Topiccsendőr válasza Xaels (#49729) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

A nagyobb fogyasztast okozhatja siman elallitodott uszoszint.
Legutobb ilyennel talalkoztam.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#49749) Topiccsendőr válasza Redneck (#49745) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Attol fugg mirol van szo.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#49750) Bogyó bá' válasza emre (#49747) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Egy ilyen sálra majd én is benevezek, mert ugyan vettem olcsó maszkot, de a szemüvegességem miatt nem tudom használni. Előbb is gondolkodhattam volna...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.