Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49501) pityaa23 válasza Outlander (#49498) üzenetére


pityaa23
senior tag

Jah ebből a szempontból fasza a vidék. Nálam motor átíratás kb 10-15 perc volt, sorba nem álltam, tegnap tele lett a kocsim forgalmija, újat kellett csinálni, ez is 10 perc volt. Persze bankkártyával, mert nálunk is messze van a Posta.

[ Szerkesztve ]

(#49502) Peczek válasza pityaa23 (#49501) üzenetére


Peczek
aktív tag

Ja, bocs a motor (autó, egyéb gk.) átiratása Bp.-en is 10-15 perc (jó esetben van posta az okmányirodán belül, ha nincs kártyád). De a fényképes okmány készítése (jogosítvány, személyi, útlevél), na az kanosszajárás, jó pár óra (nekem kb. 10 óra volt, több részletben, mert el is rontottak 1-2 dolgot) a postázás meg még 30 nap is lehet (na jó nekem 10 nap volt pont).

[ Szerkesztve ]

(#49503) V.Stryker válasza Peczek (#49502) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ma nekem várakozással együtt is 15 perc volt a jogsi valami csoda folytán. Két ember ha volt előttem. Viszont mikor kijöttem, úgy kellett a tömegen utat törnöm. Szerintem egy jó pillanatban mehettem. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49504) Peczek válasza V.Stryker (#49503) üzenetére


Peczek
aktív tag

Szerintem az valami féreg lyuk lehetett az tér-idő kontinuumban.

(#49505) Burt1793 válasza V.Stryker (#49503) üzenetére


Burt1793
veterán

Ez Budapesten történt?

(#49506) V.Stryker válasza Burt1793 (#49505) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Igen, XIX. kerületi okmányiroda. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49507) Burt1793 válasza V.Stryker (#49506) üzenetére


Burt1793
veterán

A központi közelebb van nekem. Egyszer -igaz ott dolgozó ismerős miatt- sikerült egy nap alatt új szeémlyit csináltatni nlláról, akkor is a központiba mentem...
Hétfőn el is viszem majd a papírokat.

(#49508) StoneBridge válasza zoltanz (#49485) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Hol vetted?

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#49509) amdk7


amdk7
aktív tag

Azért srácok, ha nem mindenki sírna-rína, hanem egy picit utánamennétek a dolgoknak azért lehetne ezen-azon gyorsítani (tapasztalataim alapján): [link]

Ha valakit érdekel és veszi a fáradságot, akkor ez volt a személyes adatok nélküli eredeti email:

"
Tisztelt Vetési Iván Úr,

2014.05.19-én a Kukutyini Járási Hivatalban benyújtottam
kérvényemet az új vezetői engedélyre kategóriabővítés
miatt.

Év/Sorszám: 2014/xxxxxxx
Nyilvántartó hivatal bizonylatszáma: xxxxxxxxxxxxxxxV
Ügyfélazonosító: xxxxxxxx
Személyes adatok:
Név: XY
Szül: XY 19XX.XX.XX. Kukutyin
Any. neve: XY
Vezetői eng szám: CBXXXXXX

2014. 06.02-án utaznék külföldre (Németország) és az
autó bérlését csak érvényes, kártya alapú vezetői
engedéllyel tudom megoldani.

Segítségét szeretném kérni abban, hogy a kártya alapú
Vezetői engedélyemet legkésőbb 2014. 05.30-án át tudjam
venni a Kukutyini Önkormányzat Járási Hivatalában.

Megértését köszönöm,
Tisztelettel,
XY"

Persze tudom úgyis lesz még ez után 26000 hozzászólás, hogy 30 nap átfutási idő stb., de aki nem megy utána a dolgoknak, az ne csodálkozzon, hanem várja ki. :D
Sajna ez a hozzáállás Mo.-on -> Ha nem sürgeted, nem sürgős....

[ Szerkesztve ]

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#49510) Daywalker válasza amdk7 (#49509) üzenetére


Daywalker
addikt

Igen, meg nem:D Az a baj ezzel, hogy ez egy személyes kérelem, amit az irodavezető bírál el, tehát vagy olyan kedve van, vagy nincs. Megér egy próbát. Egyszer kénytelen voltam élni a lehetőséggel, mert mentünk külföldre kisbusszal síelni, és a kiutazás másnapján járt volna le a jogsi, viszont addig már nem volt sok idő, én meg későn realizáltam, hogy ez bizony lejár. A központiba körmöltem egyet gyorsan. Nem tudom, milyen eredménye volt, de gyanúsan hamar készen lett...szóval érdemes megpróbálni!

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49511) amdk7 válasza Daywalker (#49510) üzenetére


amdk7
aktív tag

Azt nem írtam, hogy mindenkinek automatikusan legyártják hamarabb, aki kéri... de minden bizonnyal többet ér egy akármilyen kérvény mint itt rinyálni.

Amúgy meg mindenre fixen rögzítve van a maximális ügyintézési idő, ki kell várni, mert minden hivatal kihasználja!!!
Pl.: a jogosítványt plussz ügyintézési díjért (külön elbírálású kérelem nélkül, azaz gyorsított ügyintézéssel) ~10 nap alatt is le lehet kérni, holott semmi energiával nem tartana többe kinyomtatni az összest 10 nap alatt.
De az útlevélnél és minden egyéb iratnál ez megy sajna.
Vagy pl a vizsgaigazolást is 3napra állítják ki, holott a vizsga után a vizsgabiztosnak még aznap fel kell vinnie a rendszerbe (még munkaidőbe) és az onnan már rögtön nyomtatható. ;) Vagyis legkésőbb már másnap minden erőlködés nélkül lehetne kérni a lapot... persze mivel van 3 munkanapjuk rá, nem adják ki. :D

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#49513) Burt1793 válasza amdk7 (#49511) üzenetére


Burt1793
veterán

Ezek csúnya és szomorú dolgok, bár ebbe a pár napba senki sem fog belehalni. Amúgy senki sem rinyált, csak megbeszéltük a dolgokat. Sajnálatos, hogy nem adnak bele mindent ezeknél a szerveknél.
Ha nem lenne olyan messze, holnap bepróbálkoznék a vizsgaigazolásért, hogy teszteljem az állításodat, de így nem ér annyit, nem akarok lyukra futni, jó nekem hétfőn is.

(#49514) Daywalker válasza amdk7 (#49511) üzenetére


Daywalker
addikt

Szomorú igazságok ezek, amiket leírtál :( Túl van lihegve az egész...mivel online megy, ezért szerintem nagyon hamar meg lehetne ezeket csinálni ma már, csak lusták meg szarnak bele. Olyan, mint a pénteki nyitva tartás...de hát az állam hülye, sokkal több mindent elintézhetővé kéne tenni online, de valakinek megéri fenntartani ezt a bonyolult, vízfejű, átláthatatlan és legfőképpen finanszírozhatatlan rendszert.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49515) Doki16


Doki16
addikt

Erről a dobról van valakinek véleménye esetleg tapasztalata? LeoVince SBK EVO II

Ha ez nem túl jó kipufogó akkor tudnátok ajánlani másikat egy 2008 Suzuki GSF 650 SA-ra.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#49516) V.Stryker válasza amdk7 (#49509) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Jó jó, de kinek kell címezni az e-mailt?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49517) Xaels


Xaels
félisten

Hehe. Felhívtam a RedBaron szervizt, egyelőre az az állás, hogy beszállítóiknál nincs csere alkatrész a motorhoz. :(

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49518) Daywalker válasza V.Stryker (#49516) üzenetére


Daywalker
addikt

Helyben kell leadni, nem emailben...(nekem legalábbis úgy kellett).

Xaels: Belpiac :( Néha még a nem belpiacosoknál is rohadt sokat kell várni...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49519) Xaels válasza Daywalker (#49518) üzenetére


Xaels
félisten

De még gyári sem nagyon. Az egészben az a szomorú, hogy amúgy motorikusan rendben volna.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49520) Bogyó bá' válasza Xaels (#49517) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem 2 éve, mikor elszakadt a fordulatmérő spirálja, egy hondás szerelő ismi (tehát abszolúte bennfentes) közbenjárására a japók másfél hónap alatt legyártották becsületből az alkatrészt, és csak a légiposta költségét (kb. 3000 forintot) kellett fizessek érte. Az új spirál élt 2 évet, és az ismi azt mondja, hogy már a cikkszám sem létezik, nem rendelhető. Persze semmi mással nem kompatibilis, a felső vége szokvány, a hengerfejbe menő alsó viszont eltér a járatos megoldásoktól. Pedig nagyon hiányzik a műszer... :(((

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#49521) zoltanz válasza StoneBridge (#49508) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ezt pl Győrben a Suzuki motornál, de sztem ilyesmi helyeken lehet kapni.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#49522) tboldi válasza StoneBridge (#49508) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem a vateráról van ilyenem, kb 600 Ft-ot fizettem postával együtt, ha jól rémlik. De eBay-en vehetsz ződet is akár. :)

(#49523) V.Stryker válasza Bogyó bá' (#49520) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem ilyen fordulaszámmérő spirál kell neked? :B

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49524) Bogyó bá' válasza V.Stryker (#49523) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

De igen. Viszont ha találnék megoldást, akkor használtat nem vennék, valamiért a gyári újnak is piszok rövid volt az élettartama (13k km). Pesten biztos van bowdenes cég, aki tudna új belet tenni bele, de az nekem nagyon macerás.

szerk: a Suzuki GN-é is "majdnem jó", csak rövid sajnos. A csatik stimmelnek.

Mármint a bele stimmelne, a külső csatlakozása az nem jó sajnos ennek sem.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#49525) V.Stryker válasza Bogyó bá' (#49524) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Itt van ilyen pl. De akkor annyira még sem hiányozhat, hogy kajtass utána. :) Kapcsolatfelvétel, felpostáz, legyártják, elutal, visszaküldik. Annyira nem bonyolult. :)

De ha gondolod nekem is felküldheted, ha meglesz a jogsi, elviszem neked, de te beszéld le velük,hogy mit szeretnél csináltatni. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49526) Xaels válasza Bogyó bá' (#49520) üzenetére


Xaels
félisten

Ezzel nem hiszem, hogy ez megoldható. Nagyon ebay-en sincs alkatrész. Kérdeztem, hogy esetleg a GPZ-hez való nem-e jó de az másmilyen. Túl sok volt az érzelem tavaly. :/

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49527) N0RBI


N0RBI
újonc

Motoros forgalmi vizsga. Ha az oktató egy megállást kért akkor ez a tábla után megállhatok motorral?
kép

(#49528) Burt1793 válasza N0RBI (#49527) üzenetére


Burt1793
veterán

Itt autóval is megállhatsz, de attól függ igazából, hogy mit kér, parkoláshoz nem állhatsz meg, egy pillanatra megállhatsz nem forgalmi okból sztem.

(#49529) Something_


Something_
őstag

Ezek a skodások bazze, állandóan tolják neki..
[link]

(#49530) Burt1793 válasza Something_ (#49529) üzenetére


Burt1793
veterán

Ez most nem is biztos, hogy skodás volt, ráadásul azt írja kocka autó volt. Pedig nagyon megy az 1.2 tsi ;] .

(#49531) Something_ válasza Burt1793 (#49530) üzenetére


Something_
őstag

Nyilván ha az autó rendszáma beleállt a motorba, elég hamar ki fog derülni :D
A cikkből az jön le, hogy elhajtott az autós vagy netán a motoros kórházba került? Érdekes levél.

(#49532) Burt1793 válasza Something_ (#49531) üzenetére


Burt1793
veterán

Látom nem olvastad el, az írás szerint lopott volt a rendszám, hátul nem is volt. Szóval nem biztos, hogy előkerül... A motorosról nem láttam semmit, az utasa könnyebben sérült.

(#49533) Something_ válasza Burt1793 (#49532) üzenetére


Something_
őstag

Lehet tényleg debil vagyok, de én nem látok ilyet a cikkben.

(#49534) Burt1793 válasza Something_ (#49533) üzenetére


Burt1793
veterán

Bocs, asszem az a kommentek között volt.

[ Szerkesztve ]

(#49535) Grillo válasza V.Stryker (#49482) üzenetére


Grillo
senior tag

Nem vagyok jogász, de ezt így értelmezni sajnos elég veszélyes. A jogászok is úgy csűrik, ahogy akarják.
Van a szigorúbb értelmezés, ami azon alapszik, hogy amit nem enged a jogszabály nevesítve, azt nem szabad (elvileg pl. a BTK értelmezésénél ez az irányadó).
A másik értelmezés, hogy amit nevesítve nem tilt, azt szabad.
Az meg, hogy a rendőr épp melyik táborhoz tartozik aznap, csak az "aktuskor" dől el.

(#49536) Archer válasza Topiccsendőr (#49462) üzenetére


Archer
őstag

Nem nagyon értem a németet :( Az SC59 nekem is nagy kedvencem, egyszerűen nekem tetszik, ahogy van (gondolom, hogy ez nálad, aki inkább technikai oldalról közelíti meg a dolgokat, elég gyenge érv, hogy miért jobb, mint a többi :DDD ). Anno beszélgettem egy Hondás szerelővel, neki is ilyen van, még az első szériából (a réz színű blokkos) és kerek-perec megmondta, hogy valóban sok gond volt ezekkel, garanciában elvileg orvosolták őket (amelyiket). A főtengely kuplung oldali végén lévő fogaskereket nem megfelelően edzették, a hengersor-dugattyúkat túl passzentosra tervezték és hajlamos volt meghúzni a henger falát, emiatt az olajevés. Van aki az olajevésre azt mondta, hogy valami új eljárással kísérleteztek, túl durvára sikerült a honolás, a gyűrű nem tudta lehúzni és ebből következik az abnormális olajfogyasztás. A 2008 szeptember utáni gyártásúaknál elvileg javították ezeket.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#49537) fzr1000 válasza emre (#49484) üzenetére


fzr1000
tag

Az "A" kategória szétbontását igazából 1990-ben kezdték el, mert akkor nyáron vizsgáztunk, és mivel Simson Enduro-val nyomtuk, így csak A1-et kaptunk végül. Aztán később kiderült, hogy a vonatkozó jogszabály csak következő év elejétől lett hatályos, így rendes A-t kellett volna kapnunk...

(#49538) Topiccsendőr válasza Archer (#49536) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Hat meg jott le a nikaszilreteg a hengerfalrol jonehanynal. A tesztpeldanynal is csereltek a kuplungot gariban.
Ettol fuggetlenul a kedvenceim kozott van.
Ami zavar, h az itthoni szaksajtoban ezeket nem irjak le. De hogy miert?
Azonnal besertodne egy ilyen cikknel a forgalmazo? Es van akkora kapcsolatrendszere/belterjes annyira a szakujsagiroi kor, h senki nem boritja magara a szarosbilit? Fogalmam sincs.
Szamomra ez nagyon kiabrandito. Ez nem szaksajto.

Lehet osszefugges van ekozott a jelenseg es a markabuzisag kozott, ami nalunk hihetetlenul el tud uralkodni embereken.
Erre ratesz a hozzanemertes, az alulinformaltsag. Vagy fogalmazzunk ugy, hogy az arrogancia es a butasag.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#49539) Daywalker válasza Topiccsendőr (#49538) üzenetére


Daywalker
addikt

Erről a magyar hozzáállásról tudnék mesélni :U

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49540) Genesistibi


Genesistibi
tag

Vettem kesztyűt meg First Aid csomagot a Lidl-ben! Nekem egész minőséginek tűnik meg mindenképp kell, hogy mehessek vizsgázni. :D

(#49541) Daywalker válasza Genesistibi (#49540) üzenetére


Daywalker
addikt

Mekkora a legkisebb méret lidliben?

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49542) Bogyó bá' válasza Daywalker (#49541) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Boltja válogatja: én szerettem volna még egy aláöltöző felsőt venni, nyitásra o6tt voltam, és nem volt egy darab sem. Összesen vagy 5-6 pár kesztyű, 3 bukó meg 3 aláöltöző alsó volt, az is mind bazi nagy méretben.. :-(((

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#49543) Daywalker válasza Bogyó bá' (#49542) üzenetére


Daywalker
addikt

Akkor leszarjuk :D :R

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49544) Bogyó bá' válasza Daywalker (#49543) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez egy kalocsai kicsi üzlet, másutt attól még lehet normálisabb felhozatal... :F
szerk: azért teljesen üres kézzel nem jöttem el, vettem egy 2db-os csomagrögzítő hevedert, 799,-ért.. :D

(#49545) Genesistibi: első órákban? Itt egy darab aláöltöző felsőt sem kaptak, semmilyen méretben.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#49545) Genesistibi válasza Daywalker (#49543) üzenetére


Genesistibi
tag

Nálunk Szhelyen volt még 2db L meg 2 db XL. Nekem jó lett az L-es amin meglepődtem, általában mindenem M-es, de azt most még megpróbálni se tudtam.

Sisak is volt még jó pár dobozzal, de méreteket nem néztem.

Az aláöltözőt el is felejtettem megnézni.. :(

Amúgy elmondható minden Lidl-ös szezonális akcióról, hogy a méretek M-től vannak XXXL-ig. Sajnos mindegyikből kb. egyforma készlet van, de mivel több az átlagos méretű ember, ezért már az első órákban elfogynak a kisebb méretek.

(#49544) bogyo112: 7:20 körül értünk oda. Korábban nem szeretek menni, mert lökdösődés van, nekem meg könnyen elpattan az agyam, ha valaki tolakodik meg hasonlók..

[ Szerkesztve ]

(#49546) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Ne mondjátok,hogy ilyen aláöltözőt nem lehet kapni máshol 10k körül? Valamiért csak 9k, és még haszon is van rajta :DD

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#49547) Outlander válasza Genesistibi (#49545) üzenetére


Outlander
őstag

"nekem meg könnyen elpattan az agyam, ha valaki tolakodik meg hasonlók.."

Múltkor én is a saját csirkafarhátjával csapkodtam a bevásárlókocsis nénit... :DDD ;]

Amúgy hihetetlen h mennyi a retardált...

Nadrág délután megnézem, bár nem hiányzik, felsőt még akkor vettem mikor még sí aláöltőzőnek volt hirdetve feleannyiért.. :)

(#49546) FIREBLADE78

Ennél csak drágábban van jóval szarabb minőségben.. és akkor hol van még a 3 év pénzvisszafizetős garancia?

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#49548) FIREBLADE78 válasza Outlander (#49547) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

3 év,lidiben? Hol,mikor :F mesében esetleg

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#49549) Genesistibi válasza FIREBLADE78 (#49548) üzenetére


Genesistibi
tag

Sisakokra annyit adnak.

(#49550) Outlander válasza FIREBLADE78 (#49548) üzenetére


Outlander
őstag

Mindenre annyit adnak... :U

És nem csak mondják... pár hete vittem vissza egy 800 ft-os szemüveget poénból... mert nem poénból megadta magát a szára, 3 év rajta volt, blokkja meg volt.... 2 éve vettem.

Simán , szó nélkül visszaadták a pénz...

Mondjuk azzal is h ezt itt leírtam a sok ingyenélő gettó iindián rá fog majd szokni és ugyanúgy megszünik ez is mint ahogy a decathlonban / hervisben is..

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.