Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48051) Ferdzsoo válasza Ribi (#48048) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Gyertyát 24-48k km-kor kell abban a motorban a gyertya nincs időhöz kötve.., fékolaj 2 évenre.
folyadékok vannak időhöz kötve.
légszűrő álltában lassan öregszik. :DDD

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#48052) Something_ válasza Ribi (#48050) üzenetére


Something_
őstag

Mire irnak masfel evet?

(#48053) Ribi válasza Something_ (#48052) üzenetére


Ribi
nagyúr

Úgy van az egész táblázat, hogy 6kkm/6hónap, 12kkm/12hónap ...
És mellé, hogy amelyik előbb jön. Vagyis olvasatomban nem másfél, hanem 2 évnél kellene cserélni a gyertyát, akármennyit is mentem vele. Ugyanígy az olaj és szűrő is. Amire replace van írva. adott idő vagy km után.

(#48054) Something_ válasza Ribi (#48053) üzenetére


Something_
őstag

Nalam is igy van, kiveve gyertya. Szoval nalam a gyertyahoz nincs irva ido, csak km.


I: Ellenorzes es ha szukseges csere.
R: Csere

[ Szerkesztve ]

(#48055) Topiccsendőr válasza dellfanboy (#48044) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Az akkori Gsxr kupaban pl Rizmayer is kimotorozza. Az "amatoroktol" ne varjunk olyan teljesitmenyt, mint attol, aki 3 evesen kezdte.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#48056) Something_


Something_
őstag

Szombaton Kakucson SuMo parti van. Erdemes lemenni gyakorolni vagy a sok supermotos orult miatt inkabb ne? Elvileg 20 percenkent van valtas, de furcsalnam ha mindenki lejonne.

(#48057) FIREBLADE78 válasza Something_ (#48056) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Kakucsra szerintem nem való egy spíd gép. Túl kicsi a pálya,mi értelme van a 50-60km/h átlagsebességnek?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#48058) Something_ válasza FIREBLADE78 (#48057) üzenetére


Something_
őstag

Megtanulni kanyarodni, súlypontot átrakni, kiülni, dönteni, ismerkedni a motorral.

(#48059) Archer válasza Something_ (#48054) üzenetére


Archer
őstag

Igen, csak honnan tudod, hány km van a mociban. Meg ha cserélni nem is kell, de néhány évente azért szerintem érdemes "megjáratni" őket, hogy ne gyógyuljanak bele a hengerfejbe.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#48060) Something_ válasza Archer (#48059) üzenetére


Something_
őstag

Szoval azt javaslod, hogy 2 evente csereljen gyertyat ezentul, ha 2 ev alatt megy vele 10.000et akkor is? Olvass vissza, mit irt.

(#48061) Archer válasza Something_ (#48060) üzenetére


Archer
őstag

Nem, én az írtam, hogy időnként érdemes kivenni őket meg visszacsavarni. 2 év vagy akármennyi cserénél nyilván értelmetlen, km függő a dolog.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#48062) Polemius


Polemius
aktív tag

Bp, IX. kerület, Liliom u. környékén nem tud valaki biztonságos és jóárasított motortárolási lehetőséget?

(#48063) Something_ válasza Polemius (#48062) üzenetére


Something_
őstag

1 hónap 19.000 ft a Corvin parkolóházban, ez autóra vonatkozik, hátha motorra olcsóbb.
Vagy talán lehet rá lehetne kérdezni a Mol benzinkúton, ami a lábánál van, hátha egy 10.000-ért figyelnek rá. Habár lehet, hogy az nem non stop kút, csak este 10ig van nyitva, úgy meg felesleges.

Most ugrik be, hogy pár parkolóházba elvileg motorral be sem lehet bemenni.

(#48064) Something_


Something_
őstag

Tesztmotor.hu is képben van:D
Ingyenes tréning a Hungaroringen
Írta: Hírszerkesztő 2015-04-08 18:00:01

Facebook:
Motoros Family
április 2., 8:59 ·
Sziasztok! Tegnap délután elérte a regisztrálók száma a 200 főt. Ennyi a keretlétszám az április 10-i Biztonságos Közlekedés Napja programra, így az érkező regisztrációkat sajnos már nem tudjuk elfogadni.
Figyelmetekbe ajánljuk, hogy a Motoros Family Green Kártyával egyik partnerünk, a Vezetéstechnikai Centrum jóvoltából 30%-os kedvezménnyel tudtok részt venni vezetéstechnikai tréningen. Ne felejtsétek, a biztonság az első! Széles utat!

(#48065) kcsa


kcsa
veterán

Elhaladás vs. előzés

Kivételesen korrektül értelmezték, ahogy én is értelmeztem, meg ahogy le is vagyon írva:

"az előírások elsődlegesen a hirtelen, és ezért különösen veszélyes sávváltásokkal való előrehaladást tiltják. Így szabályos lehet az is, ha a jármű cikázás, szlalomozás nélkül, folyamatosan a külső sávban maradva halad el jobbról a belső sávban lassabban autózó mellett."

(#48066) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Hadd dicsekedjek, megjött a "túrázós" kompresszorom, és qrva jó: [link]

szerk: ráadásul mázlim van, mert most árazták át. Én még 7990,-et fizettem érte! :))

Fele akkora mint a teszkós vackok, igaz nem "17 bárt" tud, csak 6-ot, de azt tudja is. Valamint az előbbivel ellentétben nem "kapugaranciás" (értsd addig garanciális, míg kilépsz vele a boltajtón), hanem a papírja szerint 2 év van rá. Vízhatlan gyöngyvászon hordzsák is jár hozzá.

Tavaly Erdélyben óriási segítség volt a bajban Laci barátom még komolyabb kompresszora, de az nekem egyrészt drága lett volna, másrészt méretileg sem tudnám hová tenni a motoron: [link]

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#48067) Ribi válasza Something_ (#48054) üzenetére


Ribi
nagyúr

Na nálam nincs külön írva a km a gyertyára. Na mind1, szerintem felesleges cserélni.

kcsa: Azért már ők is megtanulták, hogy kell fogalmazni.
Elsődlegesen ez a feladata, másodlagosan a pénz behajtás.
"szabályos lehet" de majd a rendőr eldönti, hogy nem volt az és fizetsz.
Gondolom egy ideig majd nem büntetnek emiatt, vagy ha valaki erre hivatkozik elengedik, de 1 év max és csinálják tovább.
Az meg hogy a rendőr a jó arc, hogy 130-al beáll a belső sávba egyenesen nevetséges.

(#48068) kcsa válasza Ribi (#48067) üzenetére


kcsa
veterán

A szabályosságom biztos tudatában nem fogom hagyni a helyszíni bírságot, jelentsen fel. Persze ismerem az esélyeimet, de a rendőr is át fogja gondolni, hogy feljelentsen-e.

(#48069) Ribi válasza kcsa (#48068) üzenetére


Ribi
nagyúr

Sosem az a kérdés, hogy ki a szabályos, hanem tudod-e bizonyítani. Majd az adott helyzet nyilván eldönti, hogy lesz-e kedve vacakolni. Én is örülnék ha nem ilyen pénzbehajtásokkal meg direkt szívatásokkal szarakodnának naphosszat. De mégis ezt csinálják.

(#48070) canniball válasza kcsa (#48065) üzenetére


canniball
nagyúr

Zsír. Még egy olyan razzia kéne melynek során a belső sávban szöszmörgőket szedik ki, és akkor talán már haladni is lehetne az utakon.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#48071) Pocee válasza Ribi (#48067) üzenetére


Pocee
senior tag

ezt hogy érted?még nem telt le a csere intervallum vagy,hogy a gyertya nem romlik el soha?

Mr.Brightside

(#48072) Ribi válasza Pocee (#48071) üzenetére


Ribi
nagyúr

Úgy, hogy idővel nem megy tönkre magától (mint az olaj ami elromlik/elbomlik idővel). Szóval csak azért mert 3 éves, de van benne 6k km, nem kell cserélni.

(#48073) Daywalker válasza Ribi (#48072) üzenetére


Daywalker
addikt

Akkor kell cserélni, amikor a hézag határon van. Én minden komolyabb szervizelésnél megnézettem. Öregek voltak a gyertyák, bajuk sem volt, de a szerelő azért kicserélte. Semmi változás nem volt. Szóval a kor valóban nem számít :DDD

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#48074) -Mike-


-Mike-
addikt

A 180/55 zr17-es hátsó gumi helyére melyik az a max. méret ami még felmegy? 190/50, 190/55?

(#48075) mm89 válasza -Mike- (#48074) üzenetére


mm89
őstag

Miért akarsz eltérni a gyári mérettől? Gondolom azért, hogy vagányabbul nézzen ki, de ugye tudod, hogy ha ugyanarra a felnire egy szélesebb gumit húzol, akkor jobban összehúzza és kúposabb, hegyesebb lesz a gumi profilja. Ez kanyarban meglepő lehet. Van aki szereti, van aki nem.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#48076) Ribi válasza Something_ (#48054) üzenetére


Ribi
nagyúr

Na beszéltem szervízzel, mondták, hogy olaj+szűrő, fékolaj, valszeg hűtőfolyadék, de légszűrő valszeg nem. Gyertyát sem említett. De majd megnézik mi hogy áll. Így látatlanba 25-öt mondott. Mivel régen is volt szervízben, így gondolom mindent átnéznek.
Akksi mondjuk kezdetek óta furán alacsony feszt mutat, olyan 12V körül/alatta. Viszont sose volt gond indítással, vagy mással. Télen bent áll és töltögettem kb havonta. Nem tudom ezek meddig bírják.

(#48077) canniball


canniball
nagyúr

A biztonság záloga - vezetéstechnikai tréningek a Kawasakinál Avagy Kawa-Rili tréning május 31-én, korlátozott számú résztvevővel, "zöld paripa" nem feltétel.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#48078) Pocee válasza -Mike- (#48074) üzenetére


Pocee
senior tag

Ami valószínűleg jobban megemeli a motor hátulját,kopottabb első gumival már jelentősen változik a motor karakterisztikája,haverom egyszer csinálta,úgy szitált a motorja mint a picsa.

Mr.Brightside

(#48079) yodamastah válasza Pocee (#48078) üzenetére


yodamastah
őstag

Hozzá kell emelni az elejét. Motorfüggő, de nagyon sokat lehet (és néha kell) varázsolni a geometria állítgatással. Természetesen megfelelő rugókat kell alkalmazni, be kell állítani a lógásokat (előfeszítés) és alkalmazni lehet/kell a rendelkezésre álló geometria állítási lehetőségeket. Persze olyan csinálja aki érti mit miért hova kéne állítani :)

Legnagyobb hátsó amit 5.5ös felnire raktam az 200/55 volt. Ehhez már állitani kellett a geometrián rendesen, de nem volt gond :) Áttevős részeken nehézkes volt ekkora hátsóval, mert összehúzza a gumit a felni és gömb forma lesz kicsit :) Érdekesség: a 200as hátsóval nem tűnt el soha a rinyacsík, előbb ért le a blokk oldala :)

[ Szerkesztve ]

(#48080) Pocee válasza yodamastah (#48079) üzenetére


Pocee
senior tag

ez egy 99 es hornet volt aminek ráadásul még 16"os kereke volt elől és forintbaszásból vettek csak hátsó pályagumit ugye ami középen szinte érintetlen volt(190es) szóval az elejének az emeléséről szó sem eshetett.főleg,hogy kb 10 éve volt ez.

Mr.Brightside

(#48081) yodamastah válasza Pocee (#48080) üzenetére


yodamastah
őstag

Ezért írtam hogy motorfüggő. 10évvel ezelőttel meg semmi gond nincs, amiről írtam az egy 2004es gsxr-el csináltam :) A horneten ha nem is lehet a villákat letolni a villahidakban, előfeszítésekkel lehet kicsit játszani a geometrián. De igaz, fillérbaszó hozzáállással nekiesni enne nem jó ötlet. Képben kell lenni mit hova és miért állítasz :)

(#48082) -Mike- válasza mm89 (#48075) üzenetére


-Mike-
addikt

Csak megkérdeztem.

(#48083) yodamastah válasza -Mike- (#48082) üzenetére


yodamastah
őstag

A gumi gyártója megadja hogy mekkora felnire rakható fel. Pl a 200/55 dunlop ntec mehet 5.5ösre, de vigyázni kell mert beleérhet a lengővillába. A geometria változásokat pedig korrigálni érdemes.

(#48084) canniball


canniball
nagyúr

Nem tudom van-e környékbeli, 04.25-én ingyenes veztech. tréning Szolnokon.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#48085) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Motorrad szervízéről mik a vélemények? NOrmális áron dolgozó, normális szervizt (Suzukihoz) tudtok ajánlani? Olyan kéne, aki szervizkönyvbe is tud pecsételni.

A nagymotorokra mennyi a műszaki vizsga? NÉztem valami 4k körüli árat az nkh oldalán, de nem létezik a mai világban, tuti elnéztem. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#48086) Daywalker válasza V.Stryker (#48085) üzenetére


Daywalker
addikt

4K akkor, ha közvetlenül hozzájuk viszed a Mozaik utcába, ott ugyanis csak a hatósági árat fizeted, ellenben szopatósabbak, mint máshol. Én legutóbb az autoklubhoz vittem, ott is vmi 9000 forint volt talán.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#48087) V.Stryker válasza Daywalker (#48086) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hááát, én az autót direkt oda vittem az NKH-hoz....semmi sz.patás nem volt, leszámítva,hgoy a sok csókos, aki fejenként 5-6 autót vitt, az tolta magát előre, néha úgy mozogtak meg rakosgatták a papirokat az ügyintézőknek, mintha tényleg ott dolgoznának. :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#48088) Daywalker válasza V.Stryker (#48087) üzenetére


Daywalker
addikt

Minden nepper oda viszi, meg a haverok, szervizesek stb...ők minden nap ott kezdenek. Ez ilyen. Van ismerősöm, én is szoktam oda vinni.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#48089) -Mosquito- válasza V.Stryker (#48085) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Jó párszor már belinkeltem.. Tmotor, pecsétel is, Motorradnál dolgozott. Motorradról meg vegyes vélemények vannak. A hatósági ár 4360Ft, hátránya hogy sok időbe telik,meg kukacoskodnak.

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#48090) Archer válasza Bogyó bá' (#48066) üzenetére


Archer
őstag

Milyen 17 bar? :DDD Ez melyik hordozható kompresszorra volt írva? :DDD A nagy, 100 literes meg nagyobb kéthengeres műhely kompresszorok is általában 10 bar körül dolgoznak.

Más: nemrég volt téma a fagyálló, ma vettem Basf Glysantin G30-at, 3,3k volt a másfél liter, szerintem a Mol-os Premium G30 is ugyanez csak ott 1 liter van 3k-ért. 3-3,5 literre felkeverve is kijön -30 fok körülre szóval elég egy cseréhez egy flakonnal, ennél jobb/drágább szerintem felesleges.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#48091) Czimby válasza Archer (#48090) üzenetére


Czimby
addikt

Én mol kúton 2e ért vettem az 1L G30-ast, 3e nagyon drága, hol volt annyi?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#48092) V.Stryker válasza -Mosquito- (#48089) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát ez nem BP. :) Dél-Pestről meg elég messze van. Főleg ha nem lehet megvárni a gépet.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#48093) Bogyó bá' válasza Archer (#48090) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én is ezen röhögök, de a 3-4 ezer forintos vackokra ilyesmi értéket adnak meg, Tessék, itt van egy, szintén a Conrad választékából: [link]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#48094) Daywalker válasza V.Stryker (#48092) üzenetére


Daywalker
addikt

Olyan nincs, hogy nem lehet megvárni. Mozaikban meg kell várni, sőt ott vagy az autó mellett. De elviheted bárhova, csak drágább lesz. Válassz, drága és közel, olcsó és távolabb.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#48095) V.Stryker válasza Daywalker (#48094) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Kevered a kérdést. :) A műszakit nyilván megvárom, a saját autómat is én viszem az NKH-hoz mindig.

A szerviz egy másik kérdés volt. :)

Elvileg 10 napon belül meglesz a moci! :))

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#48096) Daywalker válasza V.Stryker (#48095) üzenetére


Daywalker
addikt

Jaaa, hogy te a Tréémotorról beszél. Bocs, korán van :D Dél-Pestről Érd azért nincs olyan messze :DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#48097) V.Stryker válasza Daywalker (#48096) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Persze, csak ha nem lehet megvárni, akkor valaki kocsival vissza kell vigyen, majd érte kell vigyen...szóval úgy már időben is sok, nem csak pénzileg. Még így is esz a fene, hogy előbb lesz moci, mint jogsi, átíratni meg átkell, de hogy viszem el eredetiség vizsgára? Ott megint disznóság lesz. ;]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#48098) -Mosquito- válasza V.Stryker (#48092) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Sosem értettem meg,hogy egy szerelőt egyesek akár 50-100km-ről is felkeresnek,míg valakinek kb +10-20km már nagy gondot jelent... :U

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#48099) fattyu


fattyu
veterán

A honda ami nem romlik el.

Tegnap este hét Szentendre Gurulok be piroshoz eccer csak snitt kuss semmi. megáll önindítóra semmi. Félretol sisak levesz. Büdös van. Elektromos fajta... jólvan. Telefon jön Ati, ülés levesz hogy akksi ki. Nézem az akkut. Te ez nem sík lapokból szokott lenni? Kicsit púpos volt minden oldala... remélem sokminden elégett valahol jó mélyen.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#48100) bbubby00


bbubby00
őstag

Skacok. Ezekről a termékekről mit tudtok? Érdemes lenne tartanom őket raktáron??? Elég jó árban vannak :)
Shark Skwal Sisak
Held Cartagena Csizma

Köszi a segítséget!! :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.