Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48551) bbubby00


bbubby00
őstag

Ti mi alapján mentek be egy boltba vásárolni???
Majd csinálok egy kérdőívet, de ha van pár percetek, akkor leírhatjátok a véleményeteket :)

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#48552) canniball válasza Something_ (#48549) üzenetére


canniball
nagyúr

Már tavaly is az volt. :)

Jól emlékszem hogy neked van FF Tornado felsőd? Ha igen találtál hozzá kezelési útmutatót? Én se bevarrva, se a dobozon nem találtam...

bbubby00!
Van-e a boltban a kinézett cuccból és ha igen akkor milyen áron.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#48553) Xaels válasza bbubby00 (#48551) üzenetére


Xaels
félisten

Én magam részéről először tájékozódom interneten majd azután célirányosan szeretek vásárolni menni. Ritka, hogy sok holmit próbálgassak. Szerintem simán ráállhatnátok a tesztekre/bemutatókra mint a revzilla, mert ilyen téren baromira kevés ami hazai lenne.

Na igen, ahogy Cannibal is mondja jó ha van raktáron amit meg lehet fogdosni, ha méret nincs is de jó ha az ember tud a termékkel ismerkedni.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#48554) Something_ válasza canniball (#48552) üzenetére


Something_
őstag

Nincs benne semmi, rajta volt vagy 10 db bileta, azon volt a sok szoveg.

Amugy a kozepso reszebe kell bedugni a fejed, a ket kulso lyukba pedig a kezeid ;] :DDD

(#48555) Shad0w válasza bbubby00 (#48551) üzenetére


Shad0w
senior tag

Miután kitaláltam, hogy mit akarok venni megnézem melyik boltban a legolcsóbb és oda megyek (mondjuk Budapesten van bőven választék).

Most amikor elhoztam a protektort ketten voltak előttem és mindketten úgy kezdték, hogy: "láttam az online felületen ezt meg azt, meg szeretném nézni.". Szal fontos az is, hogy up-to-date legyen a weben a raktárkészlet és az ár.

[ Szerkesztve ]

(#48556) canniball válasza Xaels (#48553) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen igen, így értettem: neten kinézem/utánaolvasok, aztán megnézem melyik boltokban kapható és melyikben kedvező az árfekvés, ott aztán szemügyrevétel/próba és ha minden pipec akkor veszem.

HGabor89!
Neb@ssz, akkor pont fordítva próbáltam felvenni, azért nem sikerült. :Y :DDD
Komolyra fordítva: biléták az enyémen/hez nem voltak... És kezelési útmutatót kérdeztem :P, hogy teljesen egyértelmű legyek: lehet-e gépben mosni, ha igen hány fokon, centrizni lehet-e, egyéb speciális "igények" stb.?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#48557) jFox


jFox
őstag

Sziasztok!

Most váltottam 50-ről 125-re és volna pár kérdésem.
Most csinálom még a B125 jogsit, májusban lesz a gyakorlati vizsga. Mennyi idő utánna míg a jogsit megkapom? Le kell adni a jogsit és abba bele írják, vagy adnak valami papírt és majd ha lejár a jogsim (szeptember) akkor bele írják?

Vettem egy Kymco Grand Dink-et. Jó kis robogó, tetszik, de van 1-2 apróság...
Hidegen idítva az alapjárat fel-alá járkál 1500-3000 között. Ha bemelegszik beáll rendesen 1700 körül. Megnéztem az automata szivatót, elég gányul volt bekötve (több menet szigszalag alatt nagy duncsos forrasztás, oxidos vezetékek) ezt rendbe raktam de nem lett jobb. :( Lehet hogy bedöglött az automata szivató?

A műszerfalon van egy óra, ami nem működik. Akitől vettem azt mondta, hogy elemet kell benne cserélni, viszont nem látom hogy lehetne szétszedni a müszerfal komplexumot. Meg nem is értem minek elem bele, mikor ott az akkumulátor.:F

Előre is köszönöm a válaszokat!
:R

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#48558) bbubby00 válasza Shad0w (#48555) üzenetére


bbubby00
őstag

(#48553) Xaels: Nem is rossz ötlet, majd bedobom, hogy csinálhatnánk mi is ilyen videókat! Esetleg, hogy motoron ülve is mit mutat.. :)
(#48555) Shad0w: Most fizettünk elő egy új számlázóprogramra, ami összeköti a raktárkészletünket a webshop és számlázó között, így megkönnyíti a munkánkat, hogy nem kell duplán levenni/feltölteni.
Szívesen fogadom az építő és negatív kritikákat is!!! Hisz az a legjobb, ha egymásnak tudunk segíteni. A motorosok nekem én a motorosoknak :) :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#48559) Bogyó bá' válasza jFox (#48557) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A vizsgaigazolást (és az autós jogsidat) a vizsga után leadod az okmányirodában. Kapsz egy ideiglenes sajtpapírt, amivel kocsit vezethetsz (de motort még nem!), amíg el nem készül az új jogsi. Aztán 10-20 napon belül megjön az új dokument, innentől kezdve motorozhatsz is.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#48560) kcsa válasza jFox (#48557) üzenetére


kcsa
veterán

Van elemes órával szerelt típus, de neken gyanús hogy a Grand Dink nem olyan. Keress neten service manualt. Ha nem elemes, akkor akku vagy óra halódik.

(#48561) pakriksz válasza jFox (#48557) üzenetére


pakriksz
őstag

én 2 hét múlva kaptam meg a jogsimat, teljesen újat, de az átvételig maradt a régi jogsi. Érdemes úgy indtézni hogy sokáig tartson a jogsi. Bár nekem még a B-s jogsiból volt 1 évem hátra, inkább kértem egy orvosi alkalmasságit amit vittem az okmányirodába, így az új jogsit rögtön 10 évre kaptam.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#48562) jFox válasza kcsa (#48560) üzenetére


jFox
őstag

Az lesz. :K Az akksi új, mert nem adta hozzá a srác így vettem bele egyet. Uh az óra lesz a lúdas. :K

A másik kérdés fontosabb. Hidegen az alapjárat ingadozás. Ezek tényleg ilyenek, mert az eladó ezt állította, vagy ez minek a hibája lehet?

Bogyo112: köszi az infót.:R
Pakriksz: köszi a tippet.

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#48563) Xaels válasza bbubby00 (#48558) üzenetére


Xaels
félisten

Én is akartam blogot csinálni videókkal motoros cuccokról, de egyelőre a technikai háttér hiányos.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#48564) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Érdemes használt 2 részes bőrgöncöt venni? Nézegettem,de úgy sem találok olyat,ami jó árban van és jó állapotban. Talán egy volt,de az is csak 30-40 ezerrel olcsóbb,mint az új és lehet nagy is.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#48565) mm89 válasza FIREBLADE78 (#48564) üzenetére


mm89
őstag

Persze, hogy érdemes. (szerintem)
Próbálj fel valahol az adott márkából, akkor már méret szerint tudod nézni a kepesmotort.
Sok olyat találni aki megvette, de alig használta, majd a motort eladva megmaradt a ruha. Ha már 30-40e -rel olcsóbb az miért nem elég? Mivel tudna többért ugyanaz, csak drágábban? Mire akarod használni? Ha elesel valószínűleg úgyis dobhatod ki.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#48566) FIREBLADE78 válasza mm89 (#48565) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Használni,mire? Hát hordani :) OK,olcsóbb,de tegyük fel kukutyinfalván van és mehetek vaktában 2-300 km-t és nem nyeri el tetszésem vagy mégsem jó,akkor buktam leve min. 10k-t. Persze,ha féláron van,akkor megéri kockáztatni
Illetve felpróbálni hol? Szegeden itt lófasz sincs, sehol nem árulnak bőroverált, nem tudom méretem sem. 48-50 körül lehet.

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#48567) canniball válasza FIREBLADE78 (#48566) üzenetére


canniball
nagyúr

1. Nézel közeli hirdetéseket.
2. Motorozni nem kerül pénzbe, mert (bár van némi költsége, de cserébe) az élmény megfizethetetlen. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#48568) Topiccsendőr válasza jFox (#48562) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem, ezek termeszetesen nem ilyenek.
Szelephezagot kene nezni. Lancfeszitot. Lanc nyulast. Veztengely hezagot extrem esetben.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#48569) kcsa válasza jFox (#48562) üzenetére


kcsa
veterán

Szóval eladó gányolt, és kamuzott is. Nem biztató előjelek.

(#48570) Topiccsendőr válasza kcsa (#48569) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Hasznaltmotorok ebben a szegmensben (kis kobcenti, kis ar) 99 szazalekban ilyenek.
Nem egy kirivo eset :)

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#48571) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Találtam egy helybelit. Ennyit megér?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#48572) kcsa válasza Topiccsendőr (#48570) üzenetére


kcsa
veterán

Tapasztaltan már én is. Csak aggodalmamnak adtam hangot :(

(#48573) Ferdzsoo válasza FIREBLADE78 (#48571) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ennyit szerintem rohadtul megér...
100k legalább egy ilyen cumó.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#48574) Daywalker válasza jFox (#48562) üzenetére


Daywalker
addikt

A másik kérdés fontosabb. Hidegen az alapjárat ingadozás. Ezek tényleg ilyenek, mert az eladó ezt állította, vagy ez minek a hibája lehet?

Ekkora ingadozás nem normális, és hidegebb időben valószínűleg meg is fog fulladni így. Az eladó át akar b.szni.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#48575) dellfanboy válasza FIREBLADE78 (#48571) üzenetére


dellfanboy
senior tag

ez sztem is jó ár de a hirdetés januári.. ha jól látom...

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#48576) mm89 válasza FIREBLADE78 (#48571) üzenetére


mm89
őstag

Mindenképp, ha más nem, elmész és felpróbálod. Az ingyen van :)
Legalább a méretet tudni fogod, hogy ekkora kell e.
A használatot arra értettem, hogy túrázni, pályázni vagy endurózni (:DD) akarsz e benne.
Nekem is hasonló berikem van csak kék. 80k volt szintén használtan...

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#48577) Something_ válasza dellfanboy (#48575) üzenetére


Something_
őstag

feladva: 2014. január 24.

(#48578) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Basszus,azt hittem idén januári :Y
"pályázni",városozni használnám. Ezért utálom a képesmotort,nem képesek levenni a régi,eladott dolgokat.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#48579) jFox válasza Topiccsendőr (#48568) üzenetére


jFox
őstag

Szelephézag is okozhat ilyet? :Y Ez eszembe sem jutott. Hiába eddig 2T mocim volt csak.
Most 5700km van a járgányban. 7000-nél ír szelephézag állítást. Előtte meg 3000-nél. Kérdés, hogy megcsinálták-e? Meg tudom azt itthon csinálni? Hézagmérőm van. :) Vagy inkább vigyem szervízbe? Miskolcon tudtok ajánlani valakit?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#48580) jFox válasza Daywalker (#48574) üzenetére


jFox
őstag

Akkor már átb.szot, mert megvettem. :B Ezt leszámítva hibátlan. Jön-megy, erő van benne. :K
Az nem okozhat ilyet, hogy túltöltötte olajjal? Vagy 3dl -t szívtam le belőle mire a felső szint alá ment. :F

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#48581) Xaels


Xaels
félisten

Mit gondoltok ilyen plexit hol tudnék szerezni? Vagy, hogy keressek ilyen típusra? Mondjuk nekem nem kell átlátszóba, mert úgy is festve lesz majd. Na meg gumis teleszkóp védőt milyet ajánlanátok? Jövő hónapban szét lesz kapva az eleje és akkor már megcsináltatnám.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#48582) canniball válasza Xaels (#48581) üzenetére


canniball
nagyúr

A Puig gyárt ilyesmit.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#48583) Topiccsendőr válasza jFox (#48580) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#48584) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Valaki nem tudja hol nézhetnék (ha lehet használtan) gsx750F-re oldaldoboz tartót? Nem nagyon találok. Na jó, találtam....házilag hebrácsoltat. :W -találtam. :)

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#48585) Xaels válasza canniball (#48582) üzenetére


Xaels
félisten

Köszi, de ezt a formát nem találtam sajnos.

ER-5-re tudtok mondani féktárcsa méreteket?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#48586) pakriksz válasza Xaels (#48585) üzenetére


pakriksz
őstag

280mm

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#48587) Xaels válasza pakriksz (#48586) üzenetére


Xaels
félisten

Az ok, de a furatok hogy vannak?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#48588) ujskodas válasza jFox (#48579) üzenetére


ujskodas
tag

Tóth József Shox mellet van a műhely. Állítólag jó. Nekem régebben Csapkó csinálta, de újabban nem veszi a telefont. Így maradt a Honda szerviz Ny.házán.

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#48589) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Lemértem 3,6 l, 100-on a fogyasztása a Kawa EX250F Ninja-nak (2003) főleg városon kívül használva.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#48590) jFox válasza ujskodas (#48588) üzenetére


jFox
őstag

Köszi a tippet. :R
Csapkó az nem Csapkó Péter véletlen? Volt egy ilyen nevű osztálytársam. :)

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#48591) Abri


Abri
aktív tag

ÚJ Contiental Raceattack 120/70r17 sportgumi 29000Ft
Conti Raceattack
MEDIUM vagy SOFT keverék
2014 es gyártás
Boltban 44000Ft!!

(B)

(B)ÚJ Continental Contiattack SM 120/70r17 supermoto első gumi 25000Ft
2014 es gyártá
Supermotora fejlesztve[
Boltban 31000Ft!!!/B]

(B)vagy szettben 120/70 + 160/60 60000Ft(/B)

[ Szerkesztve ]

(#48592) mm89 válasza Abri (#48591) üzenetére


mm89
őstag

Légyszi legalább itt ne kelljen ezt olvasni...
Fb is ezzel van tele, itt meg tiltja a szabályzat is.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#48593) jFox válasza Bogyó bá' (#48559) üzenetére


jFox
őstag

Még egy kérdés jogsival kapcsolatban:
Van még ilyen, hogy gyakorló jogsi? Arra gondolok, hogy régen a motorjogsi vagy 2 évig gyakorló jogsinak számított és addig nem lehetett személyt szállítani. De ha jól emlékszem korhoz is volt kötve. (21 év alatt)
Most meg azt olvastam valahol, hogy nincs korhoz kötve, hanem mindenképpen annak minősül.
Most akkor ez hogy van? Vihetem az asszonyt nyáron motorozni, vagy majd csak két év múlva?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#48594) Abri válasza mm89 (#48592) üzenetére


Abri
aktív tag

ok, nem tudtam

(#48595) Grillo válasza jFox (#48593) üzenetére


Grillo
senior tag

Úgy tudom, hogy van a 2 év, de ha van B-d régebbről, és az túl van a 2 éven, akkor szállíthatsz már utast.
Majd kijavítanak, ha rosszul tudom.

(#48596) Bogyó bá' válasza jFox (#48593) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A legelső megszerzett jogosítványodtól számít a 2 év. Ha régebben vezetsz autót, akkor azonnal motorozhatsz utassal is.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#48597) Trub válasza Bogyó bá' (#48596) üzenetére


Trub
tag

Erről jó lenne valami hivatalos link, mert nekem meg külön kihangsúlyozták A1-nél, hogy a legelső kategóriából megszerzett jogosítványtól számítják a 2 évet. Így hiába van már B jogsim, nem számít.

(#48598) runner 125 válasza Bogyó bá' (#48596) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez annó is így volt, én is meglepődtem rajta, mert azt hittem teljesen evidens h a motorjogsitól számolják a két évet, hisz egy autójogsinak vajnyi köze van a 2 személyes motorozáshoz.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#48599) Bogyó bá' válasza Trub (#48597) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A legelső kategória a Te esetedben (és az enyémben is) a B-s jogsi. Az SMKP nem számít bele, ha jól tudom.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#48600) Trub válasza Bogyó bá' (#48599) üzenetére


Trub
tag

Ez jó hír. Köszi! :) Ezek szerint nagy balgaságokat mondott az oktatóm...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.