Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49801) Outlander válasza V.Stryker (#49798) üzenetére


Outlander
őstag

Ez szerintem viccesebb... :DDD

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#49802) vlevi válasza .mf (#49793) üzenetére


vlevi
nagyúr

"rostély fel, szemüveg bepasszíroz, voila."
Sisakja és szemüvegje válogatja, meg persze a fejed formája is :(

Régebbi napszemüvegem pl. egész elfogadható volt, de a mostani sajnos valamiért nem fér el úgy a sityakban. Egész napos túránál marha kellemetlen, volt, hogy inkább fel sem vettem.
A környékünkön pedig az a pár optikai bolt, ami van, szétnéztem, épolárszűrős barnaüveges napszemcsi, ami kisebb egy pilótaszemüvegnél, olyan alig van. Ha meg emberi áron akarnék venni, akkor már szinte 0 a választék :(

Én egyszer láttam egy ilyet , egy csopperes srácon, nyitott bukósisakban, nagyon ütősen nézett ki :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49803) -Mosquito- válasza .mf (#49793) üzenetére


-Mosquito-
őstag

45-50 éves Nőnek elmagyarazni,csináljon egy tigrisbukfencet repülés közben.. :( Háát nem tudom.. Biztos kivitelezhető, ha be/gyakorlod de ne kerüljön sor rá. Sok mindenre fel lehet készülni, de mindenre nem. Egyébként pont szombati eset, egér útról index nélkül akart felkanyarodni a 7-es útra lámpa után!! egy busz a külső sávból!! Fék majd ezt látván necces helyzetet,gáz és a szembejövő sávba áttérve kerültem ki a félig elém fordult buszt. :((( :W Mondom ilyen nincs!

Más,
Előjött a Hondan az első hiba. Tirolban észrevettem, hogy alig/nem melegszik a motor. 1kocek ég a 3helyett. Most, hogy le lett cserélve a hűtöviz ránéztünk a termosztátra. Nyitott állapotban volt a tengelyen volt valami mocsok és e miatt nem zárt/nyitott. Megpucoltuk, kimostuk a rendszert majd össze lett rakva, műxik faxányosan. Ennyi km/használat után ez bagatel hiba.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#49804) -Mosquito- válasza Daywalker (#49786) üzenetére


-Mosquito-
őstag

[link] ;] A szomszédok nem xaroznak..

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#49805) jaktib


jaktib
tag

Ma először mentem Budapesten kívül. Közeli célpontot választottam Veresegyházát. Jó volt az út is. Nagyon tetszett a motor is kényelmesen tudtam menni, de azért még óvatosan. Szóval lassan kezdődik nekem is az igazi szezon. Jó idő is volt. Csináltam ott egy kis videót is. [link]

[ Szerkesztve ]

(#49806) Daywalker válasza -Mosquito- (#49804) üzenetére


Daywalker
addikt

Igen, de itthonról van szó, mármint a vizsgáról. Pont ezen a cikken rugóztunk két (?) napja.
De amúgy ez egy balfaszság, mármint a rendszer, hiszen ha nem mérik, akkor honnan tudod, hogy jó vagy sem?! Miért lennél köteles elmenni egy ausztriai túra előtt beméretni? Agyrém! Ezért nem megyek én sehova, bassza meg az összes szerv, mert ez is csak a szopatásról szól. És még hogy itthon van csak szopatás!

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49807) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Nagyon erőltetik az új kresz könyvet hogy vegyük meg nincs rajta hasznuk stb. Enélkül nem lehet levizsgázni? Illetve szakoe teszten megint feladott ilyen hülye járda tisztító géppel 10 el vagy 20-al mehet a járdán? Tele van gyalogos kérdéssel is. Mi közöm van nekem a gyalogoshoz? Így soha nem megyek át az biztos

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#49808) Burt1793 válasza FIREBLADE78 (#49807) üzenetére


Burt1793
veterán

Járdán biztos nem mehet 20-szal semmi.

(#49805) jaktib: Jó ez a moci? :) Erősen nézegetem, bejáráshoz kell elsősorban, 35 kW-ra visszafojtva. Magas embereket szereti ez az ER-5-ös és fordítva?

(#49809) Peczek válasza FIREBLADE78 (#49807) üzenetére


Peczek
aktív tag

Segítek: 10-el mehet (a 20 már egy közepes kerékpáros sebesség).
Egyébként szerintem a könyv felesleges, ha meg van "B" kategóriád, ahhoz képest 2 eltérés van:

1. mehetsz a buszsávban is
2. parkolhatsz a járdán is

[ Szerkesztve ]

(#49810) zoltanz válasza canniball (#49790) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ha van érvényes műbizonylat a kipufogóról, az sem elég? :Y
Amúgy van mikor a rázópadra is rakják, lengéscsillapítók állapotának mérése, (1-2 éves motornál is megcsinálják néha). Hallottam olyat, hogy nem jó a fék, mondják, szakaszosan fog. Erre ismerős az az ABS, ja. :DDD
Nekem utoljára mikor voltam 5-6 éve, elindít, ok, vége. :D

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#49811) FIREBLADE78 válasza Peczek (#49809) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Megvan. Azt hiszem 4 eltérés van. Leszedtem egy 2013-as kotra könyvet azt olvasgatom. remélem idióta gyalogos kérdések nem lesznek

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#49812) Anulu79


Anulu79
addikt

Sziasztok!

Ha olyan motort szeretnék venni ami 2 emberrel megpakolva is megállja a helyét (nem száguldozni meg gyorsulgatni szeretnék) és az ára 600k körül van ráadásul a hengerek elrendezése is "V" akkor sportmotoron kívül mit ajánlanátok?

(#49813) Bogyó bá' válasza Anulu79 (#49812) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Choppert: Yamaha Virago 535. A2 jogsival is vezethető. Mondjuk méretre pici, de szedi a lábát rendesen... :))
Amúgy meg komolyra fordítva a szót: Honda CBF 500. Az a világból is kimegy. Ez utóbbi nem V2, viszont jó. V2-ből a V-Strom.ok (Suzuki DL650) lenne jó neked, de 600k-ért nem nagyon adják őket.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#49814) Anulu79 válasza Bogyó bá' (#49813) üzenetére


Anulu79
addikt

Viragot sokat megnéztem de nem tudom, hogy a kánikulát mennyire szereti vajon a léghűtés miatt. :) Az elektronikájáról sokan nem írtak jókat. Korábban már olvasgattam utánuk.

(#49815) Daywalker válasza zoltanz (#49810) üzenetére


Daywalker
addikt

Hol raknak motort rázópadra?! Ne őrjíts meg:DDD És mi fogja egyenesben tartani? Az, hogy ül rakta valaki? :D Nem nézik sehol.

Anulu79: Én is szeretnék toronyórát lánccal! Talán SV-t kapsz annyiért, de az tuti nem olyan jó hosszú túrákra.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49816) Anulu79 válasza Daywalker (#49815) üzenetére


Anulu79
addikt

Titokban már lemondtam amúgy a "V"-ról de gondoltam azért megérdeklődöm hátha itt a hozzáértőktől kapok valamit.

Amúgy a Banditokról van valakinek véleménye? 600,1200

(#49817) emre válasza Anulu79 (#49816) üzenetére


emre
veterán

Használt: Suzuki GSF1200 Bandit S
Hat kilóért a hülyének is megéri

Én még elgondolkodnék ezeken a típusokon is. Ha nem is konkrétan ezeken a gépeken.
Yamaha YZF 1000r Thunderace - 580.000 Ft
Yamaha tdm 900 - 690.000 Ft
Yamaha FZ6S Fazer - 679.000 Ft
Honda CBF 600 - 678.000 Ft

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#49818) Something_ válasza KoVee84 (#49716) üzenetére


Something_
őstag

Hát felkerültek a képek, sajna olyan gyorsan mentem, hogy a 3 fotós egyike sem tudott lekapni :-( Vagy nem akarták rontani a kawák összképét egy hondával :D

Legközelebb tényleg szólnunk kell .mf-nek, hogy legyen rólunk kép :D

(#49819) Daywalker válasza emre (#49817) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem V, de legalább lég-olajos. Amúgy minden stimmel. :DDD

HGabor89: h vicc az egész...az a baj, hogy hosszú obi kéne oda fotózáshoz...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49820) emre válasza Daywalker (#49819) üzenetére


emre
veterán

"Amúgy a Banditokról van valakinek véleménye? 600,1200"

Erre válaszoltam. ;)

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#49821) -Mosquito- válasza Daywalker (#49806) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Annyi a különbség, hogy külföldön (osztrák) csak akkor fog megállítani a szerv, ha valamiben tényleg sáros vagy, vagy pedig ellenőrzés/átvizsgálás céljából. Míg itthon ami eszükbe jut. Itthon lehet, hogy elgurul egy füstölő, hangos motor az utakon, de kint ez nem fog működni. Pedig tudható, hogy valamilyen szinten nem jó a géped.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#49822) V.Stryker válasza Anulu79 (#49816) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Az SV biztos nem lesz jó neked. Kényelmetlen hosszútávon az ülése, a második személynek meg pláne. Plusz a világítása sem egy világbajnok.

Banditot bátran nézetsz az biztos. Mondtad, hogy sportot nem, de esetleg nézz rá a GSX750F -re.Én is azért vettem, mert ár/értékben verhetetlen.

Mondjuk az ár pont szerintem rosszul van megválasztva. Tapasztalatból mondom, mert pár hónapja hasonlóan voltam, mint te. 600.-ért akartam motort. Viszont pont valahol itt van a határ a régi lefingottaknál. 600-ért alig kapni szépet és jót, még fiatal is legyen. Viszont 700-800 között már teljesen kicserélődik a kínálat, fiatalabbak, szebbek és minden szempontból nagyobb a minőségi ugrás, mint egyébként amit az a +100-as jelent. Fontold meg,hogy tegyél vagy gyűjtsél hozzá.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49823) Anulu79


Anulu79
addikt

Köszi az eddigi tippeket! :R

Évjáratban meddig érdemes vissza menni? Úgy értem, hogy alkatrész ellátottság terén milyen öreg motort érdemes venni? Vagy nincs ilyen mert szinte minden kapható?

(#49824) Daywalker válasza emre (#49820) üzenetére


Daywalker
addikt

Áááá, elnézésedet kérem! :W

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49825) .mf válasza Daywalker (#49819) üzenetére


.mf
veterán

Annyira nem kell vészesen hosszú... Ezek a Kakucson tavaly pl. egy ekv. 90-es obival készültek, egyetlen menet idejére voltam csak ott, ha van időm körbejárni és helyeket próbálgatni, biztos lettek volna jobb "pózok" is. Meg akad teleobi is. PDAF hiányában viszont nem lesznek olyan mozgásban elmosott hátteres képek, de legalább egyáltalán lesznek képek ;)
Meg hát, azért én is szeretek néhanapján pályázni, úgyhogy azért se hagyjatok ki :P

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#49826) Laraxior válasza V.Stryker (#49822) üzenetére


Laraxior
titán

Szezonban... viszont amikor én vettem, akkor már 600-ért patikát kaptam :D (Október)

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#49827) emre válasza Anulu79 (#49823) üzenetére


emre
veterán

Belpiacosat és / vagy USA verziót nem vennék. Az évjárat nem feltétlenül szempont, állapotot vásárolunk. (téma összefoglaló rulez). Én speciel a nem irtózók a régi karbis gépektől. Egyébként ha most úgy lenne pénzem motorra ahogy nincs akkor egy FZ1S, CBF1000, vagy FJR büszke tulajdonosa lennék.

(#49824) Daywalker

Semmi gond. :)

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#49828) Anulu79 válasza emre (#49827) üzenetére


Anulu79
addikt

Az évjáratot úgy értettem, hogy ha kell valami akkor legyen a boltban pl. és ne kelljen hajkurászni. :)

(#49829) Daywalker válasza .mf (#49825) üzenetére


Daywalker
addikt

Okok, én azt hittem még itthon sem vagy, azért nem szóltam. De csütörtökre (most) alakul vmi, ha érdekel. Délutános program.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49830) emre válasza Anulu79 (#49828) üzenetére


emre
veterán

Mire gondolsz?

Ha komolyan hozzá kell nyúlni akkor eredeti alkatrészek fognak kelleni ami senkinél sem lesz a polcon, de pár napon belül beszerezhetőek (ha van belőle Európában). A kopó alkatrészeket meg szezon előtt cseréljük ki. Minden más esetben meg ott a bontóból való vásárlás lehetősége. Pl nem lennek meglepve ha egy blokk felújítás helyett 10-ből 9 ember a bontott blokk vásárlását választaná. 1990 előtti gépem van de nem sok eredeti alkatrészre volt még szükségem.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#49831) canniball válasza zoltanz (#49810) üzenetére


canniball
nagyúr

Passz, az említett géphez/kipuffhoz nincs műbizonylat. :D

Anulu79!
Nem az évjárattól, hanem a típustól függ hogy mennyire van alkatrész.

.mf!
Én a pamut maszkot közel sem szeretem annyira, mint a lidliset.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#49832) zoltanz válasza V.Stryker (#49822) üzenetére


zoltanz
nagyúr

GSX750F az inkább túrasport, nehéz, túrasport kormány, (nem annyira fekvős) valamint a sportmotorok a legújabb technikát alkalmazzák. (persze a blokk sport, de már akkoriban is egy réginek számító GSX-R karbis megoldásból való volt)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#49833) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Kesztyűt szeretnék venni, valaki tudna egy gyorstalpalót, vagy nem olyan nagy ügy ez? :)

Főként városban, nyáron, de kinézem magamból hogy ősszel is használnám. (+ ha kitévedek havi egyszer városból, akkor is legyen azért jó)

Cordura? Marhabőr? Melyik hogy szellőzik, és melyiket ajánljátok?

(#49834) .mf válasza Daywalker (#49829) üzenetére


.mf
veterán

Ez a csütörtök sajnos pont kiesik (fogorvos - Japánban a bringás eséssel elrepedt két fogam (de hogy hogy pont a nagyörlő és bölcsességfog? :F ), amikből 1-1 darab itthon ki is tört...), meg amúgy is legkorábban 5-f6-ra érnék csak oda.
A hónap végén meg megint utazok el, úgyhogy jah, nem egyszerű. Arra a Hringesre is épphogycsak ki tudok menni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#49835) Something_ válasza RAiN91 (#49833) üzenetére


Something_
őstag

A raszant della segit legkonnyebben eldonteni, hogy mik a lehetosegeid.

(#49836) V.Stryker válasza zoltanz (#49832) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem sportmotort keres a kollega... Túrázni két személlyel...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49837) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Urak! Jogosítvány hosszabbításához (orvosi alkalmassági vizsgálat) mit kell vinni? Jogsi meg kp., slussz? :F

(#49838) Outlander: köszi szépen! :R

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#49838) Outlander válasza Bogyó bá' (#49837) üzenetére


Outlander
őstag

Igen.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#49839) Daywalker válasza .mf (#49834) üzenetére


Daywalker
addikt

3 hét múlva nekem is Tajvan...aztán csak 8-án érek vissza...addig ki kell élvezni, meg utána is.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49840) canniball


canniball
nagyúr

Így tedd le a fejed!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#49841) Archer válasza Daywalker (#49779) üzenetére


Archer
őstag

Én már a legelején mondtam, hogy teljesen felesleges itt köridőzni, ne az legyen a lényeg, úgyis érzi, hogyan fejlődik. Ne is mondtam, hogy fékezve menjen be a kanyarba, de azért elég komoly motorfék van magasabb fordulaton, sokat segít az is a kanyar előtt és akkor nem csinált mást, csak elengedte a gázt. Persze a tapasztaltabbak gondolom elég durvákat fékeznek a kanyarok előtt, amikor már a komolyabb köridő a cél de itt most nem erről szól a dolog. Én sokat használom a motorféket (lehet amúgy, hogy helytelenül), ha meg aztán még a fékre is rámarkol az ember, eléggé más dimenzió a lassulás, mint mondjuk egy átlag autónál :DDD

Más: facebook tele van a trafipaxos útszegély jelzőoszloppal, hogy már mindenhová ilyet tesznek, persze osztják ezerrel de van ennek valami valóságalapja? Ha arra gondolok, hogy egy Fama azért nem kis darab, egy hitelesített mérőeszközt hogy paszíroznak bele egy ilyen bizb@sz oszlopba?

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#49842) tboldi válasza Archer (#49841) üzenetére


tboldi
nagyúr

Néhány havonta én is összefutok ezzel az oszloptraffival a fácsén, de én nem hiszek benne.

(#49843) tboldi


tboldi
nagyúr

Jut eszembe, ha esetleg valaki Mosonmagyaróvárra tévedne, akkor ezzel a Transporterrel kell vigyázni. Ebben tényleg van traffipax. Illetve a civil rendőr-Swiftekből is jutott ide egy fekete. ;)

(#49844) Daywalker válasza Archer (#49841) üzenetére


Daywalker
addikt

Há, hja!:)) Én direkt be se kapcsoltam a köridőmérőt most. Persze le is volt merülve, de elem épp lett volna kéznél. Nem idegesítem magam ilyenekkel, majd ha megint addig döntöm, mint tavaly előtt:D

Amúgy az oszloptrafi kamu, ellenben a kolléga által mutatott furgonos mérés nem, Pesten is van belőle. Út mellett beállnak a parkoló autók közé és észre sem veszed, megy a csekk :(

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49845) PoLizei válasza Bogyó bá' (#49837) üzenetére


PoLizei
aktív tag

TAJ kártyát, szig-t vigyél még magaddal! Én kishajós jogsi hosszabbításra jelentkeztem be, ott ezeket is mondták.

P*L****

(#49846) Megane2000


Megane2000
aktív tag

Üdv,

Tanácsot szeretnék kérni. Korlátlan motorra szeretnék jogosítványt szerezni. 22. kerületben lakom, így örülnék neki ha 22 vagy 11. kerületben találnék motoros iskolát. Van valakinek tapasztalata ezen környék motoros sulijaival kapcsolatban?
SOS jogsit és csigavért néztem, hogy ők vannak 11. kerületben, de SOS jogsiról sem a csigáról nem olvastam túl jókat.

(#49847) Polemius válasza Anulu79 (#49816) üzenetére


Polemius
aktív tag

Banditom van, 600-as, naked, 2002-es.
Imádom. :)
Az első motorom, kezdő jogsival is terelgethető, de a nagybanditról azt mondják, kicsit vadállat, az nem lenne annyira ideális kezdésnek.
S/N verzió gyakorlatilag csak a fejidomban tér el, egyébként minden ugyanolyan és ugyanott van.
Az ülése kényelmes, jóval kényelmesebb mint az SV (nyilván átalakítással azon is lehet segíteni), az utas alatt is.

Ha nem is így szezon elején, de lehet találni 600e körül jó állapotúakat. Nekem első gazdásat sikerült kifognom.

A 2000 utániak egyenes vázasak, modelltörténetet találsz itt meg itt.
Nagyobb változás volt azóta a motor injektorosra és vizesre cserélése, de ott erősen ugrik az ár...
Alkatrésszel nagyon nem lehet gond, elég sokat gyártottak belőle, és fut mai napig.

(#49848) Something_


Something_
őstag

Elmondhatatlan erzes az, hogy kocsival kellett ma jonnom dolgozni es 10 km-t 43 perc alatt tettem meg(google utvonalak), bejottem masfel oraval nyitas elott, mert sok a munkam, de a ceges kulcs a motoroskabatban maradt. Termeszetesen rajtam kivul mindenki 10 elott esik be 5 perccel.
Jol indul ez a nap es kb este 10kor er veget.

Szerk: motorral atlagosan 15-17 perc az ut normal tempoval.

[ Szerkesztve ]

(#49849) ludsimon


ludsimon
veterán

Ő él még?
Be tudjátok linkelni a csatornáját?

undefined

(#49850) Yoshida válasza ludsimon (#49849) üzenetére


Yoshida
aktív tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.