Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28151) proradeon válasza Lui76 (#28150) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Kifejtenéd nekem miért szükséges ADSL mellé Telenor net? :B

:R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28152) Smithy87


Smithy87
senior tag

Sziasztok kellene segítség. Egy 40/20 as upc netem van, a jelenlegi router nagyon küzd napjában több restat kell neki. Beszaggat minden egy youtube videó is. Lenne egy kis stream mellette torrent és online game amihez ugye nem ártana a folyamatosság a sávszél igénye nem vészes. Ehhez kellene egy wifi router mert kábelezés nincs a kecóban. ár max 15 ha megoldható, nagyon olcsót nem akarok mert annak híg a leve de elszállni sem akarok árban. Segítsetek légyszi.

köszi

S.

(#28153) Intruder2k5 válasza Smithy87 (#28152) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

40/20-as nete a DIGI-nek van, UPC-nek viszont nincs!

A youtube nagyjából az egész országnak szaggat!

Erre esetleg egy ASUS RT-N12 D1 megteszi...

(#28154) proradeon válasza Smithy87 (#28152) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Az általad leírt igényekre tökéletesen megfelel egy TP-Link TL-WDR3600 :K

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28155) Smithy87 válasza Intruder2k5 (#28153) üzenetére


Smithy87
senior tag

Szia!

Küszi az infót igen valóban digi benéztem. késő van már :)

(#28156) Gubek-Einste válasza proradeon (#28151) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha elolvastad volna a kérdését akkor láttad volna, hogy tartaléknak kell a mobilnet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28157) proradeon válasza Gubek-Einste (#28156) üzenetére


proradeon
őstag

Elolvastam a kérdését kedves kolléga. És azt figyelembe véve vagyok kíváncsi rá, hogy miért van rá szüksége. (Instabil ADSL? ... stb). Remélem nem gond... :U

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28158) Kobor válasza RedBullFan (#28137) üzenetére


Kobor
aktív tag

TP-Link TL-WDR4300:
CPU: Atheros AR9344@560MHz
Flash: 8MB
RAM:128MB
N750

ASUS RT-N66U:
CPU: Broadcom BCM4706 Broadcom BCM4706
Flash: 32 MB
RAM: 256 MB
N900

(#28159) Gubek-Einste válasza proradeon (#28157) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Biztos fel akar készülni minden eshetőségre.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28160) RedBullFan válasza Kobor (#28158) üzenetére


RedBullFan
csendes tag

Köszönöm

(#28161) Torry


Torry
addikt

Sziasztok!

TP Link WDR3500 és 3600 között mi a lényegi különbség?
Egy erős router kellene, kizárólag wifin lenne használva. 40/20-as DIGI-vel kb 4 eszköz folyamatosan lenne rajta.

Előre is kösz!

(#28162) proradeon válasza Torry (#28161) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

A különbség annyi, hogy míg a TL-WDR3600-on gigabites LAN portok és WAN port van, valamint 2 db USB port, addig a TL-WDR3500-on csak 100 Mbit-es LAN portok és WAN port van, valamint csak 1 db USB.

A 40/20-as Digihez, és a leírt igényekhez tökéletesen elég a TL-WDR3500. :K (De ha esetleg tervezed a jövőben leváltani a csomagot 80/25-re, akkor inkább a TL-WDR3600-at válaszd.)

:R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28163) Torry válasza proradeon (#28162) üzenetére


Torry
addikt

Végül én is erre jutottam, de köszi a megerősitést.
Ha a wireless tulajdonságok teljesen megegyeznek, akkor miért optimális a 3600 a 80/25-ös netre?
A gigabites WAN port miatt?

(#28164) proradeon válasza Torry (#28163) üzenetére


proradeon
őstag

Igen, pontosan. A gigabites WAN port miatt.

Régebben voltak tapasztalatok azzal, hogy egy másik, csak 100 Mbit-es WAN porttal rendelkező TP-Link modell (TL-WR941ND) nem tudta teljesen kihajtani a 80/25-ös csomag letöltési sebességét. És nem a processzora volt a szűk keresztmetszet, vagy más hardverelem, hanem a 100 Mbit-es WAN port.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28165) PNP


PNP
őstag

Megint felraktam Vargalex-féle OpenWRT-t. Kérdésem, hogy van ehhez valami bővebb leírás? Fogalmam sincs, hogyan kellene beállítani dolgokat.

(#28166) Intruder2k5 válasza PNP (#28165) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mindenre nem lehet leírás, így nincs is! Alex blogja van, illetőleg ezen fórumon, és az OpenWrt WiKi-ben is rengeteg a hasznos infó hozzá...

(#28167) balazsovics


balazsovics
tag

Sziasztok!

Létezik min.6 portos jó minőségű wifis router elérhető áron?

köszi
B

(#28168) Gubek-Einste válasza balazsovics (#28167) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott nem, egyszerűbb ha veszel egy sima wifi router és egy 5-8 portos gigabites switch-et.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28169) balazsovics válasza Gubek-Einste (#28168) üzenetére


balazsovics
tag

Köszi, ez a B terv.

üdv
B

(#28170) PNP


PNP
őstag

Gyors segítséget kérnék!

DD-WRT firmware frissítés lehet hogy nem sikerült, legalábbis nem tudok csatlakozni a routerhez.
http://192.168.1.1/-t beírva a böngészőbe egyből ezt hozza be: http://192.168.1.1/cgi-bin/luci
És hogy nem jó a jelszó.
Mi lehet ez?

(Ami furcsa, hogy beüzemeltem a régi, soha nem módosított, gyári default értékekkel rendelkező TP-Linket, és most azt sem tudom elérni. Hálózatok közt megjelenik, de a 192.168.1.1-re, de a 0.1-re se lép be.

[ Szerkesztve ]

(#28171) Gubek-Einste válasza PNP (#28170) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Most már innen megy a bejelentkezés, alapból a DD-WRT-s user/pass kell használni.
Egyébként nem ide való, menj át a router gondos témába.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28172) Lui76 válasza proradeon (#28151) üzenetére


Lui76
őstag

Mivel van az adsl-hez egy ingyen 3G stick , és egy telken két háztartást lát el a rendszer , én meg nem vagyok otthon napközben. Ha már van miért ne segítse hiba esetén az egész rendszert. 70 éves apám aki még online sakkozik nem szereti a szolgáltatás kiesést :)
Egyébként nagyon ritka a kimaradás.

www.kezmuveskeramia.hu

(#28173) proradeon válasza Lui76 (#28172) üzenetére


proradeon
őstag

Értem. :R :R

Ezekkel a 3G stick-es router-ekkel nincs tapasztalatom, de a TL-MR3420 modellnek van prohardveren topic-ja. Szerintem olvasd át azt a kemény 173 hozzászólást, és abból levonhatod a következtetést, hogy érdemes e belefektetni egy ilyen router-be. (Valamint azt, hogy egyáltalán kompatibilis e az adott stick-kel ez a router. :U )

:R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28174) vargalex válasza Lui76 (#28172) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

OpenWRT kompatibilis USB-s modemmel minden gond nélkül megoldható a multiWAN (ha jól emlékszem maximum 7 WAN kapcsolatot tud kezelni). Lehet failover, vagy load balancing.

Alex

(#28175) MeszarosG


MeszarosG
csendes tag

Sziasztok.
3-4 éves routerem szórakozni kezdett és úgygondoltam beújítok. Jelenleg egy gyenge ADSL kapcsolatom van de később (ha ide is bevezetik) lehet hogy előfizetek Fiberre. Fontos szempont, hogy az UTP csatlakozók kis "pöcökjei" a routerbe is belehessenek "pöcinthetők" mert a mostaniból sokszor kicsúsznak a kábelek. Árban úgy 5K-10K gondolkoztam 4 kiment elég. Prefferencia esetleg a WPS is. Ha ebben az árkategóriában nincs ilyen nyugodtan ajánljatok drágábbakat.
Előre is köszönöm. :R

(#28176) 5150head


5150head
senior tag

Sziasztok! UPC Fiber Power 15 - 15 / 1 Mbit/s nethez milyen wifiroutert ajánlanátok. 2 teló és 2 laptop menne róla, később lehet növelném a netsebességet. Max 10et szánok rá. Előre is köszi.

(#28177) proradeon válasza 5150head (#28176) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Amennyiben a későbbi sebesség növelés során max. 60/5-ös csomagra váltasz, akkor tökéletesen megteszi egy TP-Link TL-WR841ND. Ha viszont későbbre 120/10-es csomagot tervezel, akkor egy TP-Link TL-WR1043ND modellt ajánlok, 240/20-as tervezett csomag esetén pedig TP-Link TL-WDR3600 modellt. (Bár utóbbi kettő már kívül esik az általad írt 10k-s kereten, gondolom azért is írtál ekkora keretet, mert nem tervezel 60/5 Mbit-es csomagnál nagyobbra váltani.)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28178) Fernet


Fernet
senior tag

Sziasztok!

IPTV és hamarosan VoIP lemondása után lehetőségem lesz lecserélni a T-Home-os Thomson SpeedTouch HGW-t.

Ami elvárásom lenne az új routertől (nem tudom mind megoldható-e)

1. A jövőre való tekintettel gigabites legyen (bár egyelőre csak DSL van nálunk)
2. USB-re kötött HP LaserJet M1132 nyomtatót kellene megosztani a hálózaton. (nyomtatás mellett a scanner funkció is működhet?)
3. USB-re kötött HDD-ről egy Dune TV-101-et kellene kiszolgálnia. (HD-s, de nem 20-50gigás filmekről van szó)

A hálózaton egy PC (LAN-on) és egy laptop (WiFi-n) lenne, filmnézés esetén egyik sem volna használatban, illetve különösebb hálózati forgalmat nem bonyolítanának. (Nem tudom számít-e, de szoktunk MMO játékokkal is játszani.)

Eddig amit néztem és jónak tűnik:
Asus RT-N56U

Esetleg:
Asus RT-N65U

Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#28179) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Tegnap megkértek, hogy nézzek át egy hálózatot, ami eléggé érdekesen van összerakva. Végtelen+1 hálózati eszköz van bekötve és ezt én nagyon nem szeretem, viszont sehogyan nem tudom megoldani a komolyabb ritkítást. A lényeg az, hogy egy iroda és egy gyártelep összekötésére jelenleg UTP-t használnak, de mivel elég nagy a távolság, ezért be van iktatva félúton egy switch jelerősítőnek, ami elég régi, ezt szeretném lecserélni valami újabb, stabilabb eszközre, aminek semmi mást nem kell tudnia, csak repeater módban működni. Ami még nagyon fontos, hogy ez az eszköz a semmi közepén egy dobozban van elhelyezve, ezért a melegedés probléma lehet, tehát mindenképpen olyan eszközre lenne szükségem, ami nem melegszik. Ha esetleg van erre céleszköz (nem találtam ipon-nál) az lenne a legjobb. Gondoltam a vezeték nélküli megoldásra, de egy erdő és nagyjából 30m-es szintkülönbség választja el a telepet az irodától, így ez nem megoldható (csak nagyon drágán). Van olyan eszköz, ami megfelelne nekem, vagy tegyek be egy normálisabb switch-et és majd kiderül mennyire lesz jó?

(#28180) proradeon válasza Fernet (#28178) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

A linkelt két Asus router tökéletesen ki tudja szolgálni a felsorolt igényeket. :)

Esetleg még tudom figyelmedbe ajánlani a következő két router-t:
TP-Link TL-WDR3600
TP-Link TL-WDR4300

Képességekben ~ ugyanott vannak mint az általad linkelt Asus router-ek. A TP-Link TL-WDR3600 kb. az RT-N56U-nak megfelelő képességekkel rendelkezik, a TP-Link TL-WDR4300 pedig az RT-N65U-nak megfelelő képességekkel. Csak a TP-Link modellek ára kevésbé horribilis. :)

A scanner-es kérdésedre sajnos nem tudom a választ. :(

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28181) Met válasza Fernet (#28178) üzenetére


Met
nagyúr

Nekünk egy Epson multifunkciós nyomtató van a hálózaton és driver telepítéskor települt egy Epson Scan nevezetű program amivel tudok scannelni.
Nem tudom HP-nál hogy van, szóval elvileg működhet.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#28182) Fernet válasza proradeon (#28180) üzenetére


Fernet
senior tag

(#28180) proradeon, (#28181) Met

Köszönöm a válaszokat! :R
Megnézem a két másik routert is, örülnék, ha minden menne simán, akkor megoldódna a nyomtató probléma és NAS-t sem kellene venni külön.

Már csak a T-Home válaszát várom, hogy visszaállítsák a VoIP-ot PSTN-re, de nem kapkodják el...

(#28183) Ivy.4.Ever


Ivy.4.Ever
őstag

Sziasztok!
ASUS RT-N10E bevállalható? Van olyan mint egy 841N-es TP link?

(#28184) Gubek-Einste válasza Ivy.4.Ever (#28183) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem, mivel Realtel chipset-es. N150-es a TP-Link 841N N300-ázval szemben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28185) Intruder2k5 válasza Ivy.4.Ever (#28183) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

ASUS-ból RT-N12 D1

(#28186) bel6


bel6
tag

Sziasztok!

Technikai kérdésem lenne.
Röviden: Hogy lehet az, hogy egyszerre két gépről is működik a wifi?
Hosszabban: Van egy TP Link WR741ND (még a régi tégla forma), teljesen jól teszi a dolgát évek óta, de elköltözik ezért újat tervezek venni és gondoltam akkor már olyat, hogy két wifi-s készüléket is kiszolgáljon, mert egyre több az ilyen eszköz idehaza. Szóval teszt képpen kipróbáltam mi történik, ha egy teló, meg egy tablet egyszerre csatlakozik és böngészi a netet. Semmi különös. Várakozás nélkül bejönnek az oldalak (különbözők) mindkettőn egyszerre. Akkor mit is jelent a 2 wifi port egyes gépeknél? Hogy lehet az, hogy két gép, egy wifi portra, kis idő eltéréssel, egyszerre csatlakozik és egyszerre működnek is? Kb. hány eszközt lehet így rácsatlakoztatni egy routerre?

[ Szerkesztve ]

(#28187) Gondwana válasza bel6 (#28186) üzenetére


Gondwana
addikt

Neked elég lehet most hirtelen az a válasz is, hogy akár kb. 250 eszközt kezel egyszerre egy átlagos wifi router (ha ekkora DHCP tartományt adsz meg neki).

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#28188) bel6 válasza Gondwana (#28187) üzenetére


bel6
tag

Köszönöm!

Ma is tanultam vmit. :R

(#28189) Starlights


Starlights
csendes tag

sziasztok

szeretnék kérni egy router ajánlatot. Kábelnetre lenne, semmi extra 40 megás, a lényeg h 0-24 menjen és jó nagy táv kéne neki, h a kertbe is lehessen használni.
Az ár, 15körül kellene legyen +/- ...
előre is köszönöm.

--== Starlights ==--

(#28190) Gubek-Einste válasza Starlights (#28189) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

15k-ből már gigabites TP-Link 3600 érdemes venni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28191) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok.

Ő: ASUS RT-AC66U + Ő: Intel Dual Band Wireless-AC 7260 + Bluetooth, 867Mbps jó választás? Ph tesztek során a Netgear vagy D-Link közül szerintem az Asus a nyertes, bár a TP-Links csodája még nem volt tesztelve

vagy megéri várni ha már úgy is minden "High End"?

Az a Tomato féle "magán" gyártású "OS" mennyire éri meg? Ilyet OpenWrt meg DD-Wrt fogalmam sincs mi ez. :(

(#28192) Intruder2k5 válasza Goblin12 (#28191) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem nem éri meg várni, két okból sem!

1. Megjelenésekor egész biztos nagyon drága lesz!

2. Miután ez megjelenik, majd elkezdenek beszélni a következő utódról, és akkor meg várhatsz arra!

A Tomato-t tetszés szerint használod, vagy nem használod, de mint lehetőség, jó ha van! Én személy szerint már tuti sosem tennék vissza gyári fw-t...

(#28193) Starlights válasza Goblin12 (#28191) üzenetére


Starlights
csendes tag

köszönöm!

Ha beleférne a fentebb mutatott 4300 is, lenne különbség a távolságban? Csak mert néztem ott 3 antenna van, mennyire számít ez?

--== Starlights ==--

(#28194) proradeon válasza Starlights (#28193) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Hatótávolságon nem fog növelni a +1 antenna. A különbség a TL-WDR3600 és a TL-WDR4300 között - az antennák számát leszámítva - csupán annyi, hogy míg a TL-WDR3600 mind 2.4 Ghz-en mind 5 Ghz-en "csak" 300 Mbit-et tud biztosítani, addig a TL-WDR4300 2.4 Ghz-en 300 Mbit-et, 5 Ghz-en 450 Mbit-et tud, valamint hogy előbbi "csak" 2x2 MIMO-t, utóbbi 3x3 MIMO-t tud.

Azt pedig te tudod, hogy ez a plusz megér e neked + ~4 ezer forintot.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28195) buca84


buca84
őstag

Ez a board önmagában wifi képes vagy ebbe is kell vmilyen kártya?

(#28196) Intruder2k5 válasza buca84 (#28195) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"integrált nagyteljesítményű 5Ghz-es vezeték nélküli hálózati kártyával"

Arra ügyelj, hogy ez nem tud 2.4GHz-et!

[ Szerkesztve ]

(#28197) Starlights válasza buca84 (#28195) üzenetére


Starlights
csendes tag

Köszönöm ez kimerítette a hozzá nem értésemből fakadó összes felmerülő kérdést :) :R :R :R

A ténytől eltekintve hogy a tp linket választom, erről kaphatnék egy véleményezést?
http://hardver-teszt.hu/news.php?newsID=2012
(Asus Rt-N53)

[ Szerkesztve ]

--== Starlights ==--

(#28198) Goblin12 válasza Starlights (#28197) üzenetére


Goblin12
őstag

Te valahogy mindig rossz embernek válaszolsz. :P

(#28199) Wsn


Wsn
csendes tag

Sziasztok!

Ha TL-WDR3600-ast, vagy TL-WDR4300-ast vennék, úgy milyen külsős USB adapter passzolna hozzá?

Köszönöm a választ.

(#28200) Gubek-Einste válasza Wsn (#28199) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link 3200/4200

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.