Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28751) Real93


Real93
aktív tag

Sziasztok!

Eddig az emeleten használtam a laptopomat, viszont néhány napja "leköltöztem", és nem vagyok elégedett a nettel. A router egy TP-LINK TL-WR740N, a laptopban Intel Centrino Advanced-N 6200 AGN 2x2 HMC hálókártya van, a net pedig 20/5-ös. A baj nem a sebességgel van, sokszor teljesen jól jön (esetleg 10-20%-kal lassabb, de az még nem nagy gond), viszont néha meg nagyon belassul egy kis időre, és akkor addig teljesen használhatatlan, vagy esetleg meg is szakad, tehát nem túl stabil. Milyen routert ajánlotok helyette, amivel már valószínűleg jó lesz? Nincs semmi extra elvárás, csak működjön jól a net.

[ Szerkesztve ]

(#28752) Intruder2k5 válasza Real93 (#28751) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Egy ASUS RT-N12 D1-et esetleg...

(#28753) Gabeee


Gabeee
tag

Sziasztok!

Routerekhez nem értek (soha nem volt rá szükségem), de most olyan igény merült fel, hogy a TV-n is szeretnék netezni. Valamilyen vezeték nélküli megoldás kellene, a TV-ben (Sony Bravia) van vezeték nélküli LAN eszköz. A net 20 Mbit-es, a számítógép és a TV egy szobában van.
Más eszköz nem csatlakozna (egyelőre), és nem hátrány, ha valami olcsó megoldást ajánlanátok.
Az 1. hszben láttam ezeket: TP-Link 741ND vagy TP-Link 743ND, ezek megfelelnének erre a célra?

"Jó nyitott elmével élni, de azért annyira ne nyitottal, hogy kiessen rajta az agyad." Carl Sagan

(#28754) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Már csak egy kérdésem volna.

Korábban ezt az ajánlatot kaptam.
Elnézegettem a gyári specifikációt, és összehasonlítottam a TL-WR1042ND-ével.
Az antennán kívül semmi extrát nem látok az újabb ketyerében, bár már korábban bevallottam, nem értek hozzá. Viszont szemet szúrt, hogy a TL-WR1042ND leírásában szerepel a Windows 8, a drágábbikban nem.
A kettő között cirka 2 ezer az árkülönbség, és ez bizony számít.

Nyugodt szívvel megvetethetem az ismerősömmel a 1042-est?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28755) Intruder2k5 válasza Vakegérke (#28754) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1. A 1042-ben más Chipset van! (Realtek)
2. A router operációs rendszer független dolog!

[ Szerkesztve ]

(#28756) Real93 válasza Intruder2k5 (#28752) üzenetére


Real93
aktív tag

Köszi. :R Keretet nem írtam, mert nem tudtam mennyiért lehet megfelelőt találni, de egy kicsit többre számítottam. Úgyhogy van valami ajánlott 10-12k körül, és megéri a felárat arra, amire nekem kell, akkor az még belefér.

(#28757) Vakegérke válasza Intruder2k5 (#28755) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ahamm, szóval érdemes az újabbat venni?
Azt hiszem, ez már felesleges kérdés volt. :B

Hopp, még valami.
Használtan, cirka másfél éves darabot meg szabad venni? Konkrétan erre gondoltam.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28758) Intruder2k5 válasza Real93 (#28756) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, szerintem ha nem tervezel 60-70Mbps-nél nagyobb netet a közeljövőben, akkor felesleges többet kiadnod most routerre! Adott keretben úgysem tudnák mást mondani, a következő lépcső a Gbit-es osztály, aminek általam is preferált példányai inkább 18-20 körül indulnak!

(#28759) Intruder2k5 válasza Vakegérke (#28757) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én személy szerint nem szeretem a TP-LINK-et, így nem is nagyon szoktam ajánlgatni ezeket a típusokat! De egyébként igen, a kettő közül mindenképpen a 1043 a jobb, és vehetsz használtat is, de csak akkor ha van rá papíros garancia! A TP-LINK-ekre 5 évet adnak eredetileg, tehát az még egy vastagon garis router kell legyen! Szerintem hirdetnek többet is, tehát olyanba ne menj bele, hogy nincs gari, vagy mondjuk "rajtam keresztül tudod intézni" című dolgok, egész biztos van olyan is, amihez kapod a kisker garancia papírját is, így tulajdonképpen kockázatmentesen veheted meg! Ja, és persze érdemes azért azt is megnézni, hogy ha Te szombathelyi vagy, akkor lehetőleg ne Szegedre szóljon a garancia! A használt várásláshoz ennyit tudok hozzátenni! :)

(#28760) Vakegérke válasza Intruder2k5 (#28759) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem az én zsebemből megy a költekezés, így sokszorosan óvatos vagyok. :K

Értem, és köszönöm a választ. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28761) Intruder2k5 válasza Vakegérke (#28760) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK! Van fent sok 1043ND, még olcsóbb, és BP-i papíros garis is! Ide nem nagyon illik aprót linkelni, de használd a keresőt, és megtalálod!

[ Szerkesztve ]

(#28762) Vakegérke válasza Intruder2k5 (#28761) üzenetére


Vakegérke
veterán

Olyan nagyon sokat nem találtam, de van egy pesti, 2 és fél éves, Ipon garis zuglói gazdával 8 és félért. Azt hiszem, benevezünk rá.
Kipróbálható az eladónál. Van valami, amire oda kell figyelni? Még soha nem volt routerrel dolgom, az ismerősnek meg fogalma nincs erről az egészről, csak reménykedve néz rám, hogy nem potyára bízik bennem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28763) Intruder2k5 válasza Vakegérke (#28762) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, semmi különös, annyi mint bármi más használt termék vételénél! Nézd meg, hogy ne legyen rajta fizikai sérülés, törés, stb..., mert akkor ugye nincs gari, még ha papír van is! Kipróbálod a helyszínen, aztán meg ha mégis valami gond lenne, ott a bolti garancia! Ez azért is jó, mert így túlzottan az eladónak sem áll érdekében, hogy szart sózzon el, mert ha baj lenne vele, akkor nyugodtan visszavihetné Ő is! Egyszerűbb, mint utólag aztán vitába keveredni emiatt valakivel!

(#28764) Vakegérke válasza Intruder2k5 (#28763) üzenetére


Vakegérke
veterán

Értem, és köszönöm értékes segítséged. :R

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28765) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy 4g re váltok, és ehhez keresek egy routert, ha lehet, akkor innen, ha jobbak vannak 6-8000 Ft körül, akkor máshonnan. Tudnátok ajánlani valamit? (Két géppel lesz állandóan használva: egy asztali gép - csak kábel, és egy noti akár wifivel)

Egyébként ez, hogy működik? A routerbe bedugom a sim kártyát, és kész? Tehát "modemként" is funkcionál? Csak Wifin osztja tovább a netet, vagy rá lehet dugni kábelt is?

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#28766) Gubek-Einste válasza pocokxx (#28765) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van olyan is amelybe a SIM kártyát kell tenni és olyan is amelybe az USB-s modemet.
Szerintem nem éri meg a szolgáltatótól venni/kérni a mobilnet router mert azzal csak wifi elérés lesz.
Mi a TP-Link MR3220/3420 típust szoktuk ajánlani mobilnet megosztáshoz vagy 3rd party firmware kompatibilis USB-s router-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28767) pocokxx válasza Gubek-Einste (#28766) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Nekem mindenképp olyan kéne, amibe Sim kártya megy, mert nem kapok usb sticket hozzá. (Ugyanis csak egy eszközt kaphatok, az meg egy ASUS Fonepad lesz.) Ha jól látom, akkor ebbe mindkettőbe kellene a Stick.

Vezetékkel össze tudom majd kötni asztali géppel, vagy mindenképp kell vennem Wifi kártyát hozzá?

szerk.: Most látom, hogy nincs túl sok SIM fogalatú router, ami meg van, az nem kicsit nyúlik túl a kereten... Akkor hogy lehetne megoldani...?

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#28768) fogtunder válasza pocokxx (#28767) üzenetére


fogtunder
nagyúr

kártyafüggetlen stick, vagy veszel egy feltöltőkártyás mobilnet csomagot, megtartod belőle a sticket, a SIM pedig kuka.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#28769) fa4hu


fa4hu
őstag

Milyen router-t javasoltok egy kisebb iroda hálózatának kialakítására (4-5 gép, hálózati nyomtató, NAS fájlszerver)? Az iroda egy lakáson belül helyezkedik el. Milyen wifi kártyák javasoltak a gépekbe? Előre is köszönöm a segítséget!

(#28770) Fernet


Fernet
senior tag

Sziasztok!

Segítenétek kitalálni mi lenne a legjobb megoldás az alábbi problémára?

Ha minden jól megy jövő héten megszabadulok a T-Home-os HGW-től és helyette szeretnék egy normális routert. Csak itt egy kisebb dilemmába estem. Amikre nekem kellene az eszköz, azok a következők:

1. Gigabites LAN
2. Print Server (USB-n HP LaserJet M1132 MFP)
3. NAS funkció (USB-s HDD) Dune 101 médialejátszó kiszolgálásához
4. WiFi

Nem tudom mi a jobb megoldás, venni egy olyan routert ami ezt mind tudja, pl. az ASUS N56U/N65U, vagy venni egy "olcsó buta" routert és mellég egy NAS-t amiben van printserver funkció is (pl. D-Link DNS-315)?

Ahogy néztem a fórumot többen írtátok, hogy a routerre kötött HDD-nél az írási sebesség elég rossz. Van olyan router esetleg, ahol legalább 6-7mb/sec írási sebességet el lehet érni és árban megáll max. 30k-nál (de azért inkább alatta)? Igazából a router felé hajlanék, csak ez a 3mb/sec írási sebesség nagyon kevés...

[ Szerkesztve ]

(#28771) Intruder2k5 válasza Fernet (#28770) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

6-7MB/sec körülbelül egy ASUS RT-N16 sebessége, az ettől újabb RT-N66U már 10MB/sec feletti sebességekre képes, ami változik a használt protokolltól is (Samba, FTP, etc...)! Mondom mindezt 3rd party firmware-el, és ext3 filerendszerrel!

Az általad említett ASUS N56U/N65U típusokat személyesen sosem próbáltam, de állítólag elég gyorsak!

(#28772) Fernet válasza Intruder2k5 (#28771) üzenetére


Fernet
senior tag

Köszönöm a gyors választ! RT-N66U sajna már bőven felette van a rászánt összegnek, igazából 20-25 körül nézelődöm. (ráadásul kiderült, hogy modemet is kellene venni, mert a T nem ad, de ez már más téma) RT-N16-ot megnézem még alaposabban, árban elfogadhatónak tűnik.

Esetleg ha van a fórumon valaki akinek ASUS N56U/N65U routere van, megoszthatná velem az USB-s HDD írás/olvasás sebességeket.

Köszi!

(#28773) Intruder2k5 válasza Fernet (#28772) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen netes sebességhez kellene egyébként?

(#28774) Gabeee válasza Gabeee (#28753) üzenetére


Gabeee
tag

Lehet, hogy rossz helyen kérdezősködöm. Ajánlanátok mások topikot?

"Jó nyitott elmével élni, de azért annyira ne nyitottal, hogy kiessen rajta az agyad." Carl Sagan

(#28775) Intruder2k5 válasza Gabeee (#28774) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár én sosem ajánlok senkinek TP-LINK routert, mert nem sokra tartom, de igen, elviekben megfelelő amit kinéztél!

(#28776) Kobor válasza Fernet (#28772) üzenetére


Kobor
aktív tag

N56U R:~23 , W:~15, nem gyári FW.
EXT4

[ Szerkesztve ]

(#28777) Gabeee válasza Intruder2k5 (#28775) üzenetére


Gabeee
tag

Köszi szépen!
Igazából nincsenek nagy elvárásaim, és tényleg nem sokat néztem utána. Csak megerősítés kellett, hogy valóban a nekem megfelelőt veszem meg.

"Jó nyitott elmével élni, de azért annyira ne nyitottal, hogy kiessen rajta az agyad." Carl Sagan

(#28778) Intruder2k5 válasza Gabeee (#28777) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gyári paraméterei alapján megfelelő, de én nem adnék pénzt olyan dobozért, amire az van ráírva, hogy TP-LINK! Valamivel drágábban kapsz ASUS RT-N10U-t, vagy RT-N12 D1-et is!

(#28779) Kobor válasza Kobor (#28776) üzenetére


Kobor
aktív tag

(#28780) Fernet válasza Intruder2k5 (#28773) üzenetére


Fernet
senior tag

20 Mbit/s DSL van jelenleg, de bízom benne, hogy előbb-utóbb elér hozzánk az optika vagy kábel.
Jelenleg elsősorban a LAN sebesség lenne fontos, illetve az említett nyomtató és HDD megosztás.

(#28776) Kobor
Ezek elég szimpatikus adatok, már amennyiben nem Mbit/s-re gondoltál :D
Ebben az esetben nekem megfelelne az N56U is. Nem gyári firm elég stabil? Megbízható?

Szerk:
Most néztem a (#28779) hsz-ed, ebben az esetben nekem megfelelne...
Köszönöm az infot!

[ Szerkesztve ]

(#28781) Gabeee válasza Intruder2k5 (#28778) üzenetére


Gabeee
tag

Köszi az ajánlatot, utánanézek, és megfontolás tárgyává teszem. :)

"Jó nyitott elmével élni, de azért annyira ne nyitottal, hogy kiessen rajta az agyad." Carl Sagan

(#28782) Intruder2k5 válasza Fernet (#28780) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az RT-N16 nagyjából 130-140Mbps-ig tud helytállni!

MFP nyomtató ügyben nem árt tudni, hogy a scannelés körül lehetnek gondok, ezek a routerek Print Servernek vannak tervezve, és nem automatikus a dolog, hogy a szkennelés is fog menni!

LAN sebesség közelítőleg 1Gbit/sec a valóságban is!

(#28783) proradeon válasza Gabeee (#28781) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Az általad leírt igényekre tökéletesen elég az általad említett TP-Link TL-WR741ND, DE kb. ugyanennyiért kaphatsz TP-Link TL-WR841N router-t, amin jobb WiFi antennák vannak, és erősebb hardverrel is rendelkezik.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28784) Kobor válasza Fernet (#28780) üzenetére


Kobor
aktív tag

A FW szerintem megbízható, a jelenlegi verzióval, nekem semmi gondom, esetleg nézz be ide .

Üdv,

(#28785) Gubek-Einste válasza fa4hu (#28769) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyakorlatilag ide bármilyen típus jó lesz.
Milyen net sebesség alá kellene?
Mennyi lenne a beszerzésre?
10k alatt és max 50-60 Mbps mellé: TP-Link 841ND v8 vagy Asus N12 D1
15-20k: TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2
20k fölött: Asus N65U/N66U, Netgear 3700/3800/4x00
Wifi adapterből érdemes már N300-as vagy jobb típust venni, pl TP-Link 822N/8200ND

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28786) pocokxx válasza fogtunder (#28768) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Tudnál linkelni egy 4G sticket, amit boltban lehet vásárolni? Egyszerűen nem találok, vagy, amit találok azt nagyon drágállom...

Ja és még egy kérdés.

Ha veszek egy 4G sticket, amit bele dugok az általatok ajánlott router valamelyikébe (TP-Link MR3220/MR3420), akkor a routert össze tudom kötni az asztali géppel? (vezetékkel) Vagy ahhoz még fog kelleni egy WiFi adapter is?

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#28787) Gubek-Einste válasza pocokxx (#28786) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Olyan 4G stick-et kell venni amely kompatibilis az ajánlott router-ekkel.
Lehet haszmálni vezetékkel és anélkül is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28788) attesza


attesza
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 3szintes családi ház meglehetősen vastag falakkal és födémmel. A földszinten jelenleg üzemel egy TP-LINK WR841N típusú router. A cél az lenne, hogy a tetőtérben is fogható jele legyen. Jelenleg régebbi típusú laptoppal egyáltalán nem lehet, illetve új S4-es telefonnal is csak alig lehet venni a jelét.
Milyen megoldást javasolnátok arra, hogy normális vétel legyen fent?
A routert szeretnénk cserélni mégpedig egy Asus RT-N56U-ra. Megoldás lehet a gondunkra a router cserélése, vagy pedig valahova tegyünk be ismétlőt (repeater)? Vagy húzunk fel kábelt valahogy? Ha felhúzunk egy kábelt, akkor arra tehető további router, úgy hogy majd a tetőtérbe az megoldja a wifizést?

Köszi előre is

(#28789) kali válasza attesza (#28788) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem valószínű, hogy a router cseréjével érezhetően javulni fog a wifi kapcsolat milyensége.
a kábeles megoldás a biztos, de egy range extender/expander is megoldás lehet.
kivitelezhető, hogy az alsó routerből felmegy a kábel, és arra fent teszel egy másik routert, és utóbbit router vagy switch módban is bekonfigurálhatod.

(#28790) proradeon válasza attesza (#28788) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Nem valószínű, hogy új router-rel komolyabb jelerősség növekedést tudnál elérni a tetőtérben. Az alapvető probléma az, hogy három szintes lakásról van szó, és a WiFi router-ek antennái főleg horizontális irányban sugároznak, így nem csoda, ha a földszinten lévő TL-WR841N jele már alig fogható az emeleten.

Én úgy oldanám meg, hogy földszinten maradna a jelenlegi TL-WR841N, és vennék egyet a tetőtérbe is. A földszinti router LAN portját összekötném egy UTP kábel segítségével a tetőtéri router LAN portjával, és kikapcsolnám a tetőtéri router DHCP-jét. Így azonos alhálózaton, de lenne két WiFi hálózat. Egy a földszintnek, egy pedig a tetőtérnek.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28791) attesza válasza kali (#28789) üzenetére


attesza
csendes tag

Rosszul írtam le. A routert nem konkrétan emiatt cseréljük, hanem mindenképpen csere lesz többek között az usb-s nyomtató hálózatba kötése miatt.

(#28792) kali válasza attesza (#28791) üzenetére


kali
legenda

akkor alulra mehet az asus, kábelen fel a kapcsolat, és arra fentre a tp-link, vagy ha a kábelezés nem megoldható, akkor módosított firmware a tp-link routerre, így azt is beteheted ap módba.

(#28793) Ursache


Ursache
senior tag

Sziasztok!

Van egy 1043nd-m. O osztja a netet a modembol kozvetlen. Szeretnek egy full kulonallo halozatot letrehozni. Kene egy masik router (vagy valamilyen halozati eszkoz) ami ezt megoldana nekem. 1043nd egyik lan portjabol jonne a net az uj eszkozbe, ami tovabb osztja a netet. De fontos hogy a kulonallo halozatra csak az odabekotott/csatlakoztatott eszkozok csatlakozhatnak. 1043nd-rol ne lehessen elerni. Ez softwares kerdes, de a tortenet resze. A kulonallo halozatban lesz smart tv, (nas), laptop, jbod vinyok usb-n, xbox360, medialejatszo, es egy rakas wifis eszkoz.

Melyik a legmegfelelobb router (halozati eszkoz) erre a celra?

Koszonom!

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#28794) #73959936


#73959936
törölt tag

Segítsen valaki, sürgős

Asus rt n12 d1 router

Van mód arra h.a routerban a wifit teljesen letiltsam és csak akkor kapcsoljam be, amikor én szeretném ?

Nem időintervallumra gondolok....

Köszönöm szépen Csaba

(#28795) kali válasza Ursache (#28793) üzenetére


kali
legenda

szia,

bármilyen router megfelelő lehet, legalábbis nem adott szempont fogja meghatározni a router milyenségét, hanem minden más fontos elvárás.
annyi az egész, hogy a tl-wr1043nd lan pontjából a másik router wan portjába megy a net, és utóbbi eszközön teljesen külön hálózatot kell beállítani minden érték szerint.

kovacsen222; szia, igen, a router adminisztrációs felületén teljesen kikapcsolahtó a wifi.

[ Szerkesztve ]

(#28796) Intruder2k5 válasza #73959936 (#28794) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Wireless -> Professional -> Enable Radio -> No

[ Szerkesztve ]

(#28797) #73959936 válasza Intruder2k5 (#28796) üzenetére


#73959936
törölt tag

Thanks !

(#28798) Ursache válasza kali (#28795) üzenetére


Ursache
senior tag

Rendben, koszonom! Tudsz ajanlani 1-2 routert? Mert nem kovetem a piacot. Egyetlen krit.: <20k. :R

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#28799) kleinguru válasza Ursache (#28798) üzenetére


kleinguru
addikt

Tp-Link 3600 szeritem sokáig jó lesz:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#28800) Vakegérke válasza Intruder2k5 (#28759) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha jól vettem észre, Asus a kedvenced. Épp most tárgyalok egy ASUS RT-N15U ügyében. 12-ért adják dobozban, minden tartozékával, nincs fél éves, számla és garilevél rendben. Ismerősöm megcsodálta(, persze a NET-en,) és úgy döntött, hogy ennyit megér neki. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.