Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28801) proradeon válasza Ursache (#28798) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Az általad leírt igényekre tökéletesen megfelel egy TP-Link TL-WDR3600 router. :K

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28802) Intruder2k5 válasza Vakegérke (#28800) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Inkább úgy mondanám, hogy a BroadCom Chipset-es routerek, de tény, hogy mostanában ebből szinte csak ASUS van elfogadható darab! Kisebb Linksys esetleg az E900, a nagyobbak már kikoptak, mint E3000, E3200, vagy E4200 v1! Ezeket már elég nehéz, szinte lehetetlen beszerezni, az EA sorozat meg... Na mindegy! Így tényleg szinte az ASUS marad!

(#28803) krealon válasza Ursache (#28793) üzenetére


krealon
veterán

"Van egy 1043nd-m. O osztja a netet a modembol kozvetlen. Szeretnek egy full kulonallo halozatot letrehozni. Kene egy masik router (vagy valamilyen halozati eszkoz) ami ezt megoldana nekem. 1043nd egyik lan portjabol jonne a net az uj eszkozbe, ami tovabb osztja a netet."

Ha OpenWRT lenne a routeren, akkor az egyik LAN portra definialhatnal egy uj VLAN-t, ami a tobbi porttol szeparaltan mukodhetne.
Reszletes beallitasban Vargalex tud segiteni valoszinuleg. (DHCP es routing / firewall beallitasok kellenek)

(#28804) vargalex válasza Ursache (#28793) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Ha a különálló hálózaton kell vezetékes kapcsolat is, akkor megoldható a jelenlegi 1043ND-vel+switch, ha csak wifi kell, akkor elég az 1043ND. Persze gyári firmware-val nem, csak alternatívval (pl. OpenWrt).

Szerk.: Közben megelőztek. :)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#28805) Ursache válasza krealon (#28803) üzenetére


Ursache
senior tag

Nem vagyok megelegedve az 1043nd teljesitmenyevel. Nem terhelnem ezzel tovabb... uj eszkoz kell! Amugy openwrt van rajta.

vargalex: vezetekes es vezeteknelkuli kapcsolat egyarant kelleni fog. De 1043nd keves lesz hozza... meg hardwaresen szeretnem ezt megoldani. Uj hardwarerel.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#28806) pocokxx válasza Gubek-Einste (#28787) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Köszönöm, ez kiindulási alapnak jó. (Bár még így sem egyszerű elindulni, mert a listán ömlesztve van a 3g és 4g, plusz fogalmam sincs, melyiket lehetne kapni itthon...)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#28807) pocokxx válasza pocokxx (#28806) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Nem gondoltam, hogy ez ilyen bonyolult lesz... Lehet, hogy én vagyok ilyen szerencsétlen, de egyszerűen nem találok 4G-s usb modemet, amit boltban meg lehetne venni. Közben megkérdeztem: feltöltő kártyáshoz, csak 3G modemet adnak.
Egyébként, ha a noti szinte egész nap megy, akkor is kell nekem router? Vagy elég a stick + ÍGY meg tudom osztani, és kész?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#28808) Vakegérke válasza pocokxx (#28807) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ilyesmit keresel?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28809) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok! Otthonra kellene szülőknek egy wifis router. Kábeles 20Mbites net van. Olcsó megbízható routert keresek. TP-Link 741ND megfelelő erre a célra vagy van jobb vétel is? Ezt 4000 Ft körül már lehet kapni.
Köszönöm

(#28810) pocokxx válasza Vakegérke (#28808) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

ebayen már én is megtaláltam, sőt vaterán, aapron, jofogason is van, de jobban örülnék, ha lenne boltban is.
Egyébként igen...:R

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#28811) proradeon válasza dudi6 (#28809) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Az általad leírt igényekre az alábbi router ajánlott: TP-Link TL-WR841N

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28812) pocokxx válasza pocokxx (#28810) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Közben találtam egy boltot, de horror ára van a 4Gs eszközöknek...[link]

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#28813) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nemrég megérkezett Asus RT-N10U routerem, mellyel most szopok keményen. Brother DCP-130C multi gépemet szerettem volna szétosztani a házban. A nyomtatással nincs gond, de a scannelés sehogy sem akar működni egy gépre sem, pedig több szoftverrel is próbáltam, de mindegyik azt mondja nem látja. :(

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#28814) Vakegérke válasza pocokxx (#28812) üzenetére


Vakegérke
veterán

Akkor marad a hirdetések böngészése, vagy az eBay. Utóbbi vásárlásban kapsz segítséget.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28815) kovi166


kovi166
tag

Sziasztok.

Nem tudom jó helyre írom e a kérdésemet.
A következőre lenne szükségem egy olyan routerre vagy elosztóra ami a sebességet is ketté szedi.
Tehát adva van egy 8MB net ketten használjuk ezt szeretném szétszedni igazságosan hogy mindenkinek 4-4MB jusson!
Van e ilyen szerketyü?
Köszönöm a válaszokat.

Kovi

(#28816) dudi6 válasza proradeon (#28811) üzenetére


dudi6
senior tag

Köszönöm a választ! Lehet kevesebb a sávszélesség (talán 10 körüli), akkor is a 841-t ajánlod? Ez már 5000 Ft körül mozog sajna, ami már kicsit sok.

(#28817) pocokxx válasza Vakegérke (#28814) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Köszönöm, lehet, hogy tényleg ebay lesz a vége...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#28818) proradeon válasza dudi6 (#28816) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Természetesen tökéletesen megfelel a TL-WR741ND is. Csak és kizárólag azért ajánlottam inkább a TL-WR841N modellt, mert ~500 Ft a két modell közti árkülönbség, és a TL-WR841N 2 db 5 dBi-s antennával rendelkezik, és erősebb processzorral. DE mint írtam, tökéletesen megfelel a TL-WR741ND is. :K

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28819) pinnacle


pinnacle
nagyúr

3G Wi-Fi HotSpot-ot szeretnék venni. Külföldön vennék bele mobilinternet adatkártyát, hogy ne kelljen roaming díjat fizetni. Én csak a Tp-Link TL-M5350-et találtam. Más nincs ezen kívül? Valakinek van ilyen kütyüje?

(#28820) Reader


Reader
csendes tag

Sziasztok!

10 Mbps-es (T-Home) optikai internet osztásához (vezetékes és wifi) és otthoni hálózat létrehozásához szeretnék javaslatot kapni router ügyben. A net sávszélessége a jövőben bővülhet. A netet egy Huawei Echolife HG850a optikai modem biztosítja.

Előre is köszi!

(#28821) proradeon válasza Reader (#28820) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Amennyiben max. 50 Mbit-es optikai csomagra tervezel váltani a jövőben, akkor megfelel neked egy TP-Link TL-WR841ND v8 router. Ha 120 Mbit-es csomagra tervezel váltani a későbbiekben, akkor viszont a TP-Link TL-WDR3600 router ajánlott.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28822) Intruder2k5 válasza Dr. Romano (#28813) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hi!

Ez előfordul, mivel ugye a routerben print szerver funkció van gyárilag, ami nem azonos a scanner szerverrel (sane)! Alternatív firmware-el esetleg lehet rá tenni ilyet is, de személy szerint nem próbáltam, mert már jó ideje nincs itthon scannerem, és ehhez kell egy háttértár is, mondjuk egy pendrive!

Visszaolvastam a hsz-eidet, de egyikben sem említetted, hogy szkenneres a nyomtatód, vagy, hogy szükséged lenne erre a funkcióra is!

(#28823) krealon válasza pinnacle (#28819) üzenetére


krealon
veterán

Nem lenne egyszerubb egy hasznalt Android 2.3+ okostelefont venni fillerekert es abba tenni a SIM katyat?
Bekapcsolva rajta a Personal Hotspot opciot pont ugyanazt a hatast ered el.
Az egyeduli gyenge pontja ennek a akkumulator.

(#28824) Dr. Romano válasza Intruder2k5 (#28822) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hali.

Ma már szinte majd minden nyomtató multis amit az átlag embör vásárol, így evidensnek vettem a dolgot. Egyébként az Asus is írja alul a scannelést.

Az fw-re még ránézek.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#28825) Intruder2k5 válasza Dr. Romano (#28824) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát lehet, nekem még ma is egy HP LaserJet 6L-em van, amit a cégnél vettem selejtezve 1000HUF-ért, és amíg megy, mivel semmi baja, addig nem is kell másik! Vsz evidensnek semmi sem evidens, ennyi erővel az is evidens lehetne, hogy manapság mindenkinek legalább 80Mbps nete van, de ez még sincs így...

A szoftver telepítés megvolt?

[ Szerkesztve ]

(#28826) Dr. Romano válasza Intruder2k5 (#28825) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nekem, neked, nekik stb... kinek mi az evidens arról mehetne azzal betelne a fórum. Lépjünk;

Igen, ez is felment már (ez annyit csinál, hogy nem kell manuálisan a portot állítgatni, hanem magától megoldja). Meg a weboldalról letölthető utility (semmi extra, fw restore, device discover, quick setup) de semmi. Pedig az asus azon az ábrán írja hogy hogy scannelés is mehet. Már írtam volna nekik hogy kenjék a hajukra, de a magyarországi oldalon lévő kapcsolatok fül be sem jön, a globalon meg nagyon el van dugva, mert nem találom az e-mail címet.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#28827) Intruder2k5 válasza Dr. Romano (#28826) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jobb klikk -> Hivatkozás címének másolása -> Új lapra beillesztés, és ugrás!

http://support.asus.com/Hotlines.aspx?SLanguage=en
Hungary +36-15054561 09:00-17:30 Mon-Fri

Technikai támogatás
https://eu-rma.asus.com/pick_eu/h/#techsupp

[ Szerkesztve ]

(#28828) Dr. Romano válasza Intruder2k5 (#28827) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Egyszóval középső gomb és kész ;]

Kösz, felhívtam őket de úgy látszik nagyon péntek lehet mert senki nem veszi fel. Hétfőn szenvedek vele(ük) tovább akkor talán már elérhetőbb lesz mindenki.

Kösz a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#28829) Intruder2k5 válasza Dr. Romano (#28828) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK! Esetleg ha van egy felesleges pendrive-od, akár 256MB-os is elég, akkor megpróbálhatod a Tomato fw-t, és a fentebb linkelt sane szervert!

(#28830) Dr. Romano válasza Intruder2k5 (#28829) üzenetére


Dr. Romano
veterán

:R Vagy egy krétakori 512MB-osom.
Megvárom még mit mondanak Asusék, és ha semmi, akkor nekiesek az fw-nek.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#28831) pinnacle válasza krealon (#28823) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Majd még meggondolom. Közben találtam egy összesített mobilinternet szolgáltató oldalt. Néha ilyen megjegyzés van. "no modem usage allowed" A Wifi hotspot, modemnek számít, illetve, még a mobiltelefonnal sem lehet megosztani?

(#28832) Reader válasza proradeon (#28821) üzenetére


Reader
csendes tag

Szia!

Köszönöm a választ! A TP-Link TL-WR841ND-vel kapcsolatban: van valós gyakorlati haszna a cserélhető antennáknak? A TP-Link TL-WR841N ezen kívül ugyanazt tudná és egy ezressel olcsóbb.

(#28833) proradeon válasza Reader (#28832) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Nincs valós haszna, mivel nem éri meg lecserélni őket. Tökéletesen megfelel a TL-WR841N is, csak arra figyelj, hogy v8.x hardver verziós modell legyen. (A hardver verziót a doboz oldalán egy matricán találod, ilyesmi formában: Modell: TL-WR841N ver.: 8.1)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28834) fa4hu válasza Gubek-Einste (#28785) üzenetére


fa4hu
őstag

Köszönöm szépen a választ, a középkategória tökéletesen meg fog felelni!

(#28835) NY_A


NY_A
őstag

Sziasztok.

Lenne egy kérdésem.
A szülőházam egy kis faluban van, ahol még mobilinternet is csak nyögve működik. A barátom két házzal odébb lakik, tehát egy ház van köztünk. Nála van internet. Ez távolságban kb 50-60 méter. Tudtok ajánlani valamilyen wifis routert, ami ezt a távolságot és a házfalakat áthidalhatná?

(#28836) Intruder2k5 válasza NY_A (#28835) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A házfalakat áthidalni nagyon nehéz lenne, illetőleg szerintem nem is sikerülne! Két ház, az legalább 6-8 fal a jel útjában, és akkor még nem is beszéltünk a távolságról! Sokkal célszerűbb lenne, ha meg tudnátok oldani, hogy kitenni a tetőre (vagy bárhova) két antennát egymással szemben, így teljesen stabil kapcsolatot lehetne létrehozni, ha megoldható a kölcsönös rálátás a másik antennára! Egy-egy ilyen kis távolságra megfelelő kütyüt már akár 3-4 ezer Ft-ért is kapsz darabját! Méretük kicsi, 10-20cm, így nem kell nekik komoly tartószerkezet sem...

[ Szerkesztve ]

(#28837) NY_A válasza Intruder2k5 (#28836) üzenetére


NY_A
őstag

Ez is problémás lehet, mert a köztünk lévő ház jóval magasabb építésű mint a szüleimé és a barátomé. Akkor ezek szerint ez nem igazán kivitelezhető dolog.
Köszönöm a segítségedet.

(#28838) Intruder2k5 válasza NY_A (#28837) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Előtte, vagy mögötte esetleg nincs átlátás? Ha már felette nem megy...

(#28839) NY_A válasza Intruder2k5 (#28838) üzenetére


NY_A
őstag

De mögötte van, a kert felől.

(#28840) Intruder2k5 válasza NY_A (#28839) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor oda ki lehet tenni egy-egy kültéri AP-t, és rálátással ilyen rövid távon - gondolom 30-50 méter maximum - lehet betonbiztos, és gyors kapcsolat is akár...

[ Szerkesztve ]

(#28841) fortune


fortune
tag

Sziasztok. Egy routert szeretnék venni. Kolibna lenne használható. A célom az hogy jó erősségú jelet tudjon nyujtani. A hálozatiról kábelen képes vagyok 10MB/sec el is tölteni. Egy Tp-link WDR4300 vagy WDR-4900-on gondolkozok. Melyik lenne jobb? 2-3 gépet szolgálna ki meg egy ps3-t. Mintha valahol olyat is hallottam hogy a4300-asra merevlemezt is lehet kapcsolni. Ez miben adna nekem pluszt?

(#28842) NY_A válasza Intruder2k5 (#28840) üzenetére


NY_A
őstag

Értem. Nagyon köszönöm.

(#28843) Wayne


Wayne
aktív tag

Sziasztok! Router keresésben vagyok. Németországi kábeles internetról lenne szó 100/6 mbit. [link] Onlány játékra is használnám ezért fontos a jó ping. A helyi kirendeltségnél azt ajánlották, hogy ezt a tőlük bérelhető FRITZ!Box 6360-val tudom elérni, havi 5 euro ellenében... Kis info a boxról: [link] Mit gondoltok, csak a saját terméküket akarják rámsózni, vagy hasonlóan jó pingeket tudok elérni egy bármilyen más, saját routerrel is?
Amire kellene: Egy pc kábelen, wifine pedig két laptop, két telefon, sat beltéri, mediaplayer. Jó lenne, hogy router usb-re kötött rackről simán vigye a hd-s tartalmakat, illetve torrent is fusson a routerről.
Kicsit beleolvasgatva a fórumba szimpatikus volt az Asus RT-N56U. De ennek ha jól emlékszem ralink chipsete van. Okoz ez valami hátrányt? Érdemesebb a broadcomos verziókat venni? Ha ésszerű akkor áldoznék szívesen valami drágább modellbe is.
Egy két szinte 92 nm-es, két szintes lakásról van szó, szerintem gipszkarton falakkal(még nem költöztünk be:) ) Válaszokat előre is köszönöm
üdv.:
Wayne

(#28844) proradeon válasza Wayne (#28843) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Én semmiképp nem választanám ezt Fritzbox csodát, főleg nem havi 5 € ellenében.
Inkább vennék egy TP-Link TL-WDR3600-at vagy egy Asus RT-N66U-t vagy esetleg ha WiFi-t tekintve a jövőre akarsz tervezni (és már kiadsz ennyit egy router-ért) akkor egy Asus RT-AC66U-t.

Egyik említett router esetében sem ajánlom, hogy torrent-et futtass rajta. Nem erre lett tervezve. Főleg nem arra, hogy 100 Mbit-tel töltsön lefele. (Persze ha bekorlátozod a letöltést 20-30 Mbit-re, akkor még működhet is rendesen a dolog. A 6 Mbit-es feltöltéstől biztos nem terhelődik le a router. A TP-Link modell esetében OpenWRT firmware-rel, az Asus modellek esetében Tomato firmware-rel tudsz torrentezni.)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28845) Gubek-Einste válasza fortune (#28841) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább nem ajánlott a TP-Link 4900 mert 2,4 GHz sávon belső antennás.
4300 jó lehet de mivel kevés és drága a 450-es 5 GHz adapter így elég lehet egy 3600 is.
Mind a háromra lehet kötni külső vinyót amiről lehet torrent-et futtatni és fájlokat megosztani de ehhez már 3rd party firmware kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28846) fortune válasza Gubek-Einste (#28845) üzenetére


fortune
tag

Szia. Ezt a mondtatot eltudnád kérlek magyarázni egy picit jobban. Nem nagyon értek a routerekhez csak azért kérdem :) Valamint a 3600-ast kb 12500-ért a 4300-ast pedig 16000-ért tudnám megszerezni.
"4300 jó lehet de mivel kevés és drága a 450-es 5 GHz adapter így elég lehet egy 3600 is"
Köszi előre is a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#28847) Gubek-Einste válasza fortune (#28846) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 3600 és a 4300 között a fő különbség, hogy a 3600-ban 2,4 és 5 GHz wifi is 300 Mbps elméleti link sebességű, ezzel szemben a 4300 2,4 GHz-en 300, az 5 GHz-es sávon 450 Mbps elméleti link sebességű de az ennek a képességnek a ki használásához olyan adapter kell mely ezt támogatja is és ez nem az általánosan elterjedt típusok között van, viszonylag ritka az ilyen adapter és azok sem a legolcsóbbak. A leginkább elterjed adapterek 150 vagy 300 Mbps elméleti link sebességűek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28848) sutszi


sutszi
veterán

Üdv,

Routert keresek. :)
2 gép és 2 telefon lesz kiszolgálva vele. Amire első körben gondoltam, hogy jó lenne ha a vezetékes rész gigabites lenne a vezeték nélküli pedig legalább n-es (150Mbit) max sávszél képességgel.
Ha sikerülne az árba beletuszkolni egy 300Mbit-es n-es wifi-t az jó lenne...

Opcionálisan 3rd party fw telepíthetőség is jó lenne. Pl vargalex fw...és társai.
A keret az kb 10K lenne, kivételes esetben 12K-ig felmehetne.

Előre is köszi.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#28849) RedBullFan


RedBullFan
csendes tag

Sziasztok.. Teljesen elvagyok akadva,, Kérlek segítsetek.. Adott egy Digi 80 as net .. Egy frissen beszerzett tplink 4300 és az asztali gépembe egy wdn 4800. Kábelek összedug router elindít Dual channel ... beállítom a 2.4-et aztán az 5ghz-et... Kipróbálom egy laptopon a 2.4-et mert az csak az tudja... Tökéletes... Bejövök kb 4 métert a nappaliba csak kettes jelem van az asztalival és 5Ghz-en max 10 mbit-em.. Mondom jó biztos sok a fal(2) ezen az 4méteren majd holnap veszek kábelt aztán ennyi.. addig visszaállok 2.4ghz-re itt is,,, ott erősebb a jel ott 3csík.. kapcsolodik de azt írja korlátozott... de a laptopon megy?? mit rontok el?? előre is köszi

(#28850) proradeon válasza sutszi (#28848) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Ilyen árban a TP-Link TL-WR1043ND modell az ajánlott. Tudja a gigabit-es LAN sebességet, és a 300 Mbit-es elméleti WiFi sebességet. (Ami a valóságban max. 60-80 Mbit-es WiFi átviteli sebességet jelent.)

Megj.: Ennél olcsóbban nem igen találsz gigabit-re és 300 Mbit-es WiFi-re képes új router-t.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.