Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27751) begrimisu


begrimisu
aktív tag

Sziasztok! Otthoni wifizés-re milyen routert ajánlanátok? Mely adatok lényegesek a vásárláskor? köszi

begrimisu felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#27752) Intruder2k5 válasza begrimisu (#27751) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Legfőképpen a neted sebessége...

(#27753) begrimisu válasza Intruder2k5 (#27752) üzenetére


begrimisu
aktív tag

A router-nál mi az amit nézzek?

begrimisu felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#27754) Gubek-Einste válasza begrimisu (#27753) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Első körben milyen a netednek a sebesség, utána jöhet a környezete ahol is használni akarod. Ha leírod a következőeket akkor pontos típust is tudunk ajánlani:
Milyen a neted sebessége?
Milyen környezetbe kellene (falak száma/anyaga, távolságok, panel/családi ház, stb)?
Mennyit szánsz a beszerzésre?
Mik az igényeid az eszközzel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27755) begrimisu


begrimisu
aktív tag

StartNET-em van.
Garantált letöltési sebesség 4 Mbit/s
Garantált feltöltési sebesség 2 Mbit/s
Feltöltési sebesség 10 Mbit/s
Panelba kellene, különösebb igények nincsenek igazából arra kéne hogy legyen wifi kapcsolata a mobilomnak és max egy netbook kapcsolódni tudjon! És az igényekhez mérten alacsony áron! köszi

[ Szerkesztve ]

begrimisu felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#27756) Gubek-Einste válasza begrimisu (#27755) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez a nethez bármilyen ma kapható N-es eszköz megfelelő lesz, ami ajánlott: TP-Link 841ND v8 vagy Asus N12 D1.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27757) begrimisu válasza Gubek-Einste (#27756) üzenetére


begrimisu
aktív tag

Köszönöm ! :R

begrimisu felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#27758) poero


poero
aktív tag

Sziasztok!

Router cserén gondolkozom, és ebben kérnék egy kis segítséget tőletek, kik jártasabbak vagytok a dologban!
Előre leszögezném, nem kell több helységet átlőnie, a wifi részét igazából csak a telefon/tablet kombó használná.
Az elképzelésem az lenne, hogy a routerre rá tudjak kötni egy külső HDD-t, meg esetleg a nyomtatóm (de éppen ezt megoldanám pl a TP-Link-nél látott, nyomtatókat utólagosan wifi képessé tevő csodakütyüjével). A HDD-t olyan céllal szeretném rákötni hogy esetlegesen a tabletről, vagy későbbiek folyamán laptopról is el tudjam érni a rajta lévő zenéket/filmeket/stb. Valamint vagy a gyári firmware-el vagy valami egyedivel de lehessen rajta torrentezni a PC helyett. Jah és azért az ára se legyen csillagászati az eszköznek! :)
Tudom eléggé nagyok az igényeim, de hátha tudtok ajánlani 1-2 ilyen routert amikel ezek megoldhatók!

Köszi előre is a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

Csinálj egy képet a hangjáról!

(#27759) p2pp válasza begrimisu (#27755) üzenetére


p2pp
őstag

Nekem Tp-Link 841ND van panelba.
Mivel a router a lakás másik végében van,
vettem hozzá nagyobb antennákat (8dbi), belső sma csatisat.
Így tökéletesen megy mindenhol.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#27760) begrimisu válasza Gubek-Einste (#27756) üzenetére


begrimisu
aktív tag

Ez esetleg ez mennyire lenne jó nekem? [link] Vagy inkább TP-Link 841ND ?

[ Szerkesztve ]

begrimisu felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#27761) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#27758 poero Torrent-ezés miatt mindenképpen valami erősebb eszköz javasolnék, pl.: TP-Link 3600/4300m áruk 15-20k.

#27760 begrimisu Semmiképpen sem javasol G-s eszköz vásárlása 2013-ban, mindenképpen jobban járt a TP-Link 841ND v8-al.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27762) begrimisu válasza Gubek-Einste (#27761) üzenetére


begrimisu
aktív tag

:R

begrimisu felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#27763) begrimisu válasza Gubek-Einste (#27761) üzenetére


begrimisu
aktív tag

Úgy néz ki ez 5 ös ért lenne egy ilyen [link] szerintem megveszem igaz hogy használt de még jócskán garis!

begrimisu felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#27764) ledgeri válasza Gubek-Einste (#27761) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Hagy kérdezzem már meg, hogy a torrentezés miért veszi igénybe a routereket? Mi az ami miatt már 15 k fölé kell menni?

(kezdő..)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#27765) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#27763 begrimisu Megfelelő lesz, ajánlott kategóriás ez is.

#27764 ledgeri Ez abba esetben kell amikor nem egy router-re csatlakozó eszközön történik a torrent kliens futtatása, hanem a router-en lecserélésre kerül a gyári firmware olyanra mellyel a router-re kötött vinyóra is lehet torrent-et használni, ebben az esetben a torrent kliens futtatása közvetlenül a router-en történik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27766) ledgeri válasza Gubek-Einste (#27765) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nem írtam konkrétan: A torrentező routerre gondoltam... "ennyire" számításigényes a feltöltés?
A Gyengébbek korán halnak, vagy csak nem képesek megcsinálni?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#27767) Gubek-Einste válasza ledgeri (#27766) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Router-en való torrent-ezés csak korlátozottan használható, erősen limitálni kell a sebességet/használt erőforrást.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27768) ledgeri válasza Gubek-Einste (#27767) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Van topikja itt? Vagy hol járjak utána?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#27769) Intruder2k5 válasza ledgeri (#27768) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#27770) ledgeri válasza Intruder2k5 (#27769) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#27771) odipapa válasza Intruder2k5 (#27769) üzenetére


odipapa
senior tag

A pendrive-ok, igen rövid élet tartamán mit kell érteni?
Vannak már tapasztalatok?

(#27772) fogtunder válasza odipapa (#27771) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát nem perceket, de mivel folyton írni fog rá, hamar elhasználódik pár cella, mert ezekben nincs wear leveling, mint az ssd-kben és akkor kezdődik a szívás. pendrive-tól függ, hogy meddig bírja, de a lényeg, hogy nem kellene hosszú távon csinálni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27773) odipapa válasza fogtunder (#27772) üzenetére


odipapa
senior tag

Hát ez nem jó hír, én energia takarékossági szempontból,illetve a router tápjának kímélése szempontjából választottam a pendrive ot.
Mégis mire lehet számítani? Hetek, hónapok?

(#27774) Intruder2k5 válasza odipapa (#27773) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jobb minőségű, mondjuk legalább egy Kingston pen esetén hónapok, esetleg egy év, silány noname cuccok esetén akár 2-3 hónap is elég lehet! De ezek nincsenek kőbe vésve, simán lehetnek eltérő esetek, csak mondtam valamit, ha már ennyire hallani akartál valamit, nyilván minden eset egyedi, és rengeteg dolgon múlik, ezt kiszámolni nem lehet! Engem személy szerint az SSD sem győzött meg, két ismerősöm is van, aki SSD-t használt a routeren, és már megdöglött nekik legalább egy darab! Jó persze, ez is lehet véletlen, de a takarékosságra visszatérve, kiszámoltad már, hogy éves szinten mennyi áramot fogyaszt egy 2,5"-os HDD, ez mennyibe kerül, és mennyivel drágább mondjuk egy azonos méretű SSD?

szerk.:
És a penhez még annyit, hogy brutálisan lassú a több (sok) szálú írás olvasás miatt, ugyanis nem erre van tervezve, és emiatt a router cpu-ját is eléggé megterheli, folyamatos magas load-ot okoz a "nagyobb sebességű" lemezművelet!

[ Szerkesztve ]

(#27775) odipapa válasza Intruder2k5 (#27774) üzenetére


odipapa
senior tag

Értem, meg is nem akartam belefektetni egy 2,5"-os HDD-be ameddig nem látom hogy mennyire működőképes ez a rendszer, de most pár nap után már elég meggyőző számomra.
Szóval tartósság szempontjából a 2,5"-os HDD az ajánlott?

(#27776) Intruder2k5 válasza odipapa (#27775) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem mindenképpen igen a HDD javasolt!

Persze a teszt az egy más dolog, amikor nekikezdtem anno ennek a routerrel torrentezős dolognak, akkor 2-3 hónapig én is pendrive-val nyomtam! Mondjuk nekem ASUS routerem volt két USB-vel, így két 4GB-os Kingston pen lett beledugva, egyiken a rendszer és a swap, még másikon az adatok voltak, így megoszlott a terhelés köztük! Bár az is igaz, hogy akkoriban talán 4M-es (vagy már 8?) DSL-em volt, így túl gyorsan nem is tudtam tölteni...

(#27777) fogtunder válasza odipapa (#27775) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha anergia takarékosság a szempont, akkor 2,5" HDD egyértelműen. a pendrive-ok nagy része már TLC chipekkel van szerelve, ezek még az MLC-nél is kevesebb írást viselnek el, megfelelő vezérlő nélkül a gyakran használt cellák rohadt gyorsan meghalnak. SSD-nél jobb a helyzet, de sok kis file írása azt is meghalasztja gyorsan. sok I/O műveletre, ha nem a sebesség az elsődleges szempont (mivel router megosztást használsz ez egyértelmű), akkor egy laptop HDD egy USB 2.0 házban bőségesen elég lesz, és sokkal tartósabb is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27778) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Hali!

Digis netet kellene megosztanom ugy, hogy legyen wifi is.
Megfelel erre a celra egy wr741nd kutyu?
:R

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#27779) proradeon válasza JohnnyX (#27778) üzenetére


proradeon
őstag

20/10 Mbit-es csomaghoz valószínűleg elég lesz. 40/20-as csomaghoz már kétséges. Ahhoz már legalább egy wr941nd ajánlott. 80/25-ös csomag esetén pedig legalább egy wr1043nd vagy annak az utódja, egy wdr3600.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#27780) p2pp válasza JohnnyX (#27778) üzenetére


p2pp
őstag

Inkább 841ND. Még nekem is az van, de már úton van a 4300!

A 841ND simán vitte a 116/16 Optikai netet, mint az állat!
Pedig azt mondták sokan oda már Gigabytes kell.
Nem kellett! Most 50/5 T-Home van. Szépen megy.
Routert egyedül a nagy interferencia miatt kell cserélnem
a 4300-ra. 2,4Ghz-en 15 hálózatot látok.
Esténként nagyon zavaró tud lenni!
5Ghz teljesen üres! Már nem sokáig!
Sokan írnak a kábelozásról. Sztem sokat számít.
Áthúztam mindent CAT 7 kábellal, nem játszottam.
Tökéletes, érezhető változást hozott.

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#27781) Intruder2k5 válasza p2pp (#27780) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Írd be még három topikba ezt a hülyeséget ha lehet! :)

(#27782) Kobor válasza Intruder2k5 (#27781) üzenetére


Kobor
aktív tag

"de már úton van a 4300" remélem a segítség is :O

(#27783) Bandi995


Bandi995
aktív tag

Sziasztok! Éppen pont most csomagolom el a ma vett EA6400-as szuperokos Cisco-t, mert kiderült, hogy nem igazán felel meg a házunk méreteinek és az anyagainak. Elég nagy családi házba kéne, vastag falak, egy emelet, az alsón a router. Mit érdemes vennem? legalább 25 métert tegyen meg a jel viszonylag kis veszteséggel és elvigye az 50-es netet is! :)

[ Szerkesztve ]

(#27784) Intruder2k5 válasza Bandi995 (#27783) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

ASUS RT-AC66U vagy RT-N66U!

Bár a WiFi kapcsán mindig is hangoztatott igazságok itt is érvényesek, de ezen két routeren legalább külső antennák vannak, és egyébként pozitív visszajelzések vannak róluk, WiFi jelerősség kapcsán is!

[ Szerkesztve ]

(#27785) junkeer válasza Bandi995 (#27783) üzenetére


junkeer
tag

Mielőtt messzire csomagolod magadtól a routert, azért csinálhatnál vele egy heatmap-et a kecóról, hogy legyenek fogalmaid arról, hogy milyen a jelterjedés az épületen belül... akár a kertet is lemérheted...
Valami ilyesmi eredményed lenne :
Viszonyítási alapnak használhatod. Ajánlott progik, Ekahau Heatmapper, Fluke Airmagnet Survey

[ Szerkesztve ]

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#27786) Bandi995 válasza junkeer (#27785) üzenetére


Bandi995
aktív tag

Köszi szépen, ezt elvégzem majd, de erre van egy régi Linksys-em (na az tényleg jó, sokkal erősebb, csak már eljárt az idő felette). Mappingre tökéletes lesz az :)

(#27787) junkeer válasza Bandi995 (#27786) üzenetére


junkeer
tag

Jó az öreg Linksys, de inkább egy 2x2-es vagy 3x3-as N-es Wifit kéne mérni...

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#27788) TomyLeeBoy válasza Intruder2k5 (#27784) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

RT-N66U wifi terjedésével kapcsolatban éppen a napokban csalódtam egy nagyot kellemesen. A 2. emeleten van a lakásunkban a router, az utcánkban nem túl messze (de azért jóval több mint 50 méter) van egy kávézó, ahol néhány napja kávézgatás közben a telómon észrevettem hogy a saját netemet használom. Igaz az 5-ből csak 1-es térerőt mutat, de stabilan és gyorsan működik. 2,4 Ghz-en mert ugye a teló csak azt tudja, ha jól sejtem 5 Ghz-el még jobb lehet talán..

Az idő sebessége: 1s/s

(#27789) Intruder2k5 válasza TomyLeeBoy (#27788) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem biztos, mert bár az 5GHz a nagyobb frekvenciából adódóan nagyobb átviteli sebesség elérésére képes, de sajnos a tereptárgyak jobban útját állják, mint az alacsonyabb rezgésszámú hullámokét...

(#27790) p2pp


p2pp
őstag

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#27791) Zoli133


Zoli133
őstag

Sziasztok, nem találtam a routeremhez topikot (tp-link tl-wr841nd) és első hsdz alapján itt tenném fel a kérdésemert, amennyiben hibásan kérlek irányítsatok a megfelelő helyre.

A jelenlegi otthoni felállás szerint van egy gatewayként funkkcionáló PC-m (ubuntu server alapokon0), ami nem lát el többet mint a pppoe kapcsolat és az openVPN kezelése. Ezután van a router kötve.

A kérdés, hogy egy open WRT vagy más custom firmware segítségével a GW kihagyható e és átadható e a routernek annak funkcionalitása (VPNre nem taáltam egyértelmű megoldást), illetve, talán a hely hiáyna lehet a korlát, hogy a belső memóriában nem fér el minden, de ne foglalkoztam még túl sokat a témakörrel.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#27792) Intruder2k5 válasza Zoli133 (#27791) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A 3rd party firmware-ekben, így például a Tomato-ban is, van VPN szerver, és kliens is, akár több is!

Azért persze kérdés még, hogy hány VPN kliensed van, illetőleg milyen sebességet vársz el ettől, mert egy ilyen routeres megoldás nem 10-20 kliensre, és 80-100Mbps tunnel-en belüli sebességre van kitalálva!

Kompatibilis router listát találsz az oldalon!

A Tomato oldala ma reggel kicsit rakoncátlankodik, legalábbis nekem nem jött be, majd nézz rá később!

[ Szerkesztve ]

(#27793) Zoli133 válasza Intruder2k5 (#27792) üzenetére


Zoli133
őstag

Ez jól hangzik, használva minimálisan van céges levelezésre, meg időnként egy serverre lépek be rajta keresztül, elvileg ehhez elég kell legyen. (Pontos adataim nincsenek, mert most nem látok rá a GW-emre)

De mindneképpen pozitívan hangzik a dolog, már csak egyezteten kell a céges admin-al, kísérletezési jogokat kérni. :)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#27794) Intruder2k5 válasza Zoli133 (#27793) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja hát ilyen szerény adatátvitelre mindenképpen elég, csak azt akartam jelezni, hogy mondjuk nem feltétlen a tunnel-ben kellene torrentezni! :)

Ilyen apró dolgokra akár egy 4-5000Ft-os használt router is megteszi szélsőséges esetben, mármint erőforrást tekintve!

Persze még nem tudjuk a neted sebességét, ami nem mellékes...

[ Szerkesztve ]

(#27795) Zoli133 válasza Intruder2k5 (#27794) üzenetére


Zoli133
őstag

40/20 Mbit-es Digi van behúzva.

Firmware-nek vaan ajánlott, vagy nyugodtan próbáljam ki a lehetőségeket és álljak meg a nekem tetszőnél?

A torrent az nem a vpn-en megy keresztül :)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#27796) Gubek-Einste válasza Zoli133 (#27795) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Router típusa/verziója válogatja, hogy melyikre mi van de leggyakrabban az DD-WRT, OpenWRT, Tomato és Gargoyle kerül szóba.
Ha van vállalkozó kedved és nem riadsz vissza a kihívástól akkor nyugodtan próbálgathatsz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27797) Zoli133 válasza Gubek-Einste (#27796) üzenetére


Zoli133
őstag

Kedvem van próbálgatni, kihívásnak remélem nem lesz igazi kihívás és könnyen elboldoulok velük. Inkább az idő hiánya a határoló tényező.

opneWRT felé húzok látatlanban mert a kernel patcheiknek időnként saját fejlesztés során jó hasznát veszem. :)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#27798) p2pp válasza Kobor (#27782) üzenetére


p2pp
őstag

Inkább azt mond meg légyszi a 4300-ra hogyan kell Vargalexet rádrótozni!

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#27799) Intruder2k5 válasza p2pp (#27798) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Letöltöd a neked kellő verziót, betallózod a firmware upgrade menüben, és feltöltöd! Különben meg ez is le van írva alex blogjában, pont azért, hogy ne kelljen mindenkinek egyenként megírni!

(#27800) begrimisu


begrimisu
aktív tag

Lehet hogy buta kérdés de megkérdezem ha a sz gépem kivan kapcsolva wifire akkor is tudok csatlakozni mobiltelefonnal? :)

begrimisu felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.