Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27851) Intruder2k5 válasza Keresztapper (#27850) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én RT-N12 D1-et írtam! Az E verzió nem csak az antennái miatt, sokkal inkább a Chipset miatt nem ajánlott!

[ Szerkesztve ]

(#27852) Keresztapper válasza Intruder2k5 (#27851) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Bocs, azt hittem, csak a chipset eltérő...

http://palscoffeetech.com/

(#27853) Intruder2k5 válasza Keresztapper (#27852) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, nem csak az! És ehhez igazából még a specifikáció sem kell - bár nyilván az a hiteles - de ha szimplán csak ránézel a két routerre, azonnal látható az antennák különbsége!

RT-N12 E

RT-N12 D1

És, hogy fokozzuk még a dolgot, RT-N12 HP :)

(#27854) Beppe91


Beppe91
aktív tag

Sziasztok.
Routert szeretnék venni, most egy ezer éves SMC wbr14g2 routerem van amivel állandóan megszakad a net kapcsolatom, kihúzom vissza dugom a tápkábelt és megint jó egy ideig. Legtöbbször torrent közbe jött elő, de ma sima nettel folyamatosan megszakad. SOS-be ma szeretnék venni egy újat, mert nem tudok itthonról dolgozni. Mit tudtok ajánlani? 25 megás net van a lakásba, ezt kell elosztania egy PC-re vezetéken 3 laptop és 3-4 telefon wifin, de a nagy adatforgalom csak 1-2 laptopomon megy. TP-linkeket néztem, viszont rengeteg típus van belőle. 841N és ND között mi a különbség pl? elegendő lehet ez nekem? Mivel tud többet mondjuk egy 1042?

Iphone 8 Plus // Microsoft Lumia 950 // Logitech DFGT // SJCAM SJ4000

(#27855) proradeon válasza Beppe91 (#27854) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Annyi a különbség, hogy a TL-WR841N modellnek nem levehető az antennája, a TL-WR841ND-nek pedig levehető. Elvileg arra a célra elegendőnek kell lennie, amire neked kell.
A TL-WR1042ND és a TL-WR1043ND modellek annyiban különböznek az előbb említettektől, hogy kábeles kapcsolaton tudják a gigabites kapcsolatot (max. ~128 MB/s), míg a fentebbi olcsóbb modellek csak 100 Mbit-es kapcsolat-ot tudnak. (max. ~12.5 MB/s). A TL-WR1043ND pedig 3 antennával rendelkezik, a többi pedig 2-vel. (De ennek nincs különösebb jelentősége.)

Én mint kábelpárti ... a gigabit, az erősebb processzor, valamint a dupla annyi RAM miatt a TL-WR1042ND-t választanám. DE mint említettem azokra a célokra, amit leírtál, elvileg elég a TL-WR841ND is. :K

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#27856) Brianiac


Brianiac
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valami jó routert, jó árban? Wifin kellene osztani 20/10-es netet 2 gépre meg esetleg telefonra egy kis lakásban. Tp linkekről halottam, hogy jók, ti mit ajánlanátok alapárban? :R

[ Szerkesztve ]

Lumia 520

(#27857) proradeon válasza Brianiac (#27856) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Az előző hozzászólásomban lévő router-ek valamelyike megfelel neked is. Igényeidnek és a pénztárcádnak megfelelően válassz a TL-WR841ND ill. a TL-WR1042ND között azok alapján, amit leírtam a #27855-ös hozzászólásomban. :K

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#27858) krealon válasza Brianiac (#27856) üzenetére


krealon
veterán

"Tp linkekről halottam, hogy jók,..."

Az arukhoz kepest, jok. Kulonosen az alternativ firmware tamogatassal rendelkezok.
A TL-WR1042ND nem ilyen.

(#27859) proradeon válasza krealon (#27858) üzenetére


proradeon
őstag

Valóban. Ha a kolléga TL-WR1042ND szintű router-t akar használni OpenWRT-vel, akkor kénytelen lesz TL-WR1043ND-t választani, vagy akkor már inkább az utódját, a TL-WDR3600-at. :K

De ezek már teljesen más árkategóriák, legalábbis a TL-WR841ND-hez képest, amire - mint utaltál is rá - szintén elérhető az OpenWRT. :K

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#27860) FrezeR válasza proradeon (#27859) üzenetére


FrezeR
senior tag

A TL-WR1042ND és a TL-WDR3600 közt milyen lényeges eltérés van amit érdemes tudni?

(#27861) krealon válasza FrezeR (#27860) üzenetére


krealon
veterán

TL-WR1042ND vs TL-WDR3600
Chipset: realtek - atheros
Alternativ firmware (ld Vargalex build) tamogatas: nincs - van
RAM: 64MB vs 128MB
WiFi: csak 2.4GHz - 2.4 es 5 GHz egyszerre
USB port: 1db - 2db
Fizikai WiFi kapcsologomb: nincs - van
Ar: 11e - 15e HUF

(#27862) FrezeR válasza krealon (#27861) üzenetére


FrezeR
senior tag

Köszi :) Ahogy látom, akkor megéri azt a plusz pár ezer Ft-ot.

(#27863) T_Stark


T_Stark
őstag

Üdv!

Használt wi-fi routereket nézegetek, olyan 5K körül szánnék rá.
Lényeg hogy stabil legyen, tudjon UPnP-t, tűzfala legyen, N-es wifi, WPA2 természetesen, minél nagyobb wifi hatótávolság, és ne legyen gondja ha 20-30 torrent fut a kliensben.
Mit érdemes nézni?

[ Szerkesztve ]

(#27864) Beppe91 válasza proradeon (#27855) üzenetére


Beppe91
aktív tag

Köszi a gyors választ. Nem volt időm elmenni megvenni, talán holnap, addig is tudok gondolkozni mi legyen. Kábelesen nem szükséges a gyors kapcsolat nekem, mert nem használom csak egy PC-n kábellel, azon pedig csak szüleim neteznek. Wifi lenne a fontos, hogy bírja a sok eszközt, terhelést, és a hatósugara is jó legyen viszonylag mert kétszintes családi házat kell lefednie. Gondolom mindegyik típusnak 5dbi antennája van az csak elég lehet. Ez az erősebb proci és több ram dolog viszont lehet fontos lenne, főleg a viszonylag nagy adatforgalom miatt, csak majdnem kétszer annyiba kerül. Viszont lehet megéri és akkor egy két évig megint jó.
Esetleg az Asus vagy TP-link? N12E-t néztem belőle.

Iphone 8 Plus // Microsoft Lumia 950 // Logitech DFGT // SJCAM SJ4000

(#27865) Intruder2k5 válasza Beppe91 (#27864) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ASUS RT-N12E-t ne vegyél, sokkal inkább RT-N12 D1 az ajánlott!

(#27866) p2pp


p2pp
őstag

A 741 nekem állandóan ledobálta a Sony Xperia Arc S-t.
A 841 ND gyönyörűen megy, persze a "nagy" antenákkal!
A 2db "nagy" 8dbi antenna a 3 vasbeton fal miatt kellett.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#27867) Gubek-Einste válasza T_Stark (#27863) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mekkora nethez kellene az eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27868) T_Stark válasza Gubek-Einste (#27867) üzenetére


T_Stark
őstag

25/1,5

(#27869) begrimisu


begrimisu
aktív tag

Sziasztok ! Az mitől lehet hogy amióta beüzemeltem a routert azóta a torrent feltöltések megálltak lehet köze a routernak ehhez?

[ Szerkesztve ]

begrimisu felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#27870) junkeer válasza begrimisu (#27869) üzenetére


junkeer
tag

UPnP-t kapcsold be... passzívban vagy....

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#27871) begrimisu válasza junkeer (#27870) üzenetére


begrimisu
aktív tag

Hol kell bekapcsolni?

begrimisu felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#27872) mondo


mondo
csendes tag

Sziasztok.
Kezd haldokolni a router az irodában, és a segítségeteket szeretném kérni.

Vásárlási szempontok:
-új legyen
-stabil működés (ne dobálja el a netet és normálisan menjen mobilnettel is - lsd lentebb, alkalmanként akár egyszerre 30 csatlakozott eszköz vezetéken[switch] és wifin keresztül)
-egyedi/3rd party firmware nélkül is menjen aminek mennie kell - gari miatt
-wifi (nem kell nagy hatótáv)
-port-forward funkció
-minél több magyar garancia :)
-3Gmodem / mobilnet támogatás*
Max 20k-t tudunk rászánni, de ha olcsóbban is kijön, annál jobb :)

* előfordul, hogy időnként elmegy a net, ilyenkor jönne elő a mobilnet.
Van arra lehetőség, hogy folyamatosan bedugva akkor "kapcsoljon át" mobilnetre, ha észreveszi, hogy bomlott a net és ha visszajön magától "visszakapcsoljon", esetleg ezt manuálisan megoldani (valaki észreveszi, hogy elmegy a net, csak bedugja a mobil stick-et és onnantól megy tovább,admin-felület piszkálás nélkül)?

Mobilnet előfizetés még nincs, előtte körülnézünk, milyen opciók vannak :)

Ha esetleg tudtok olyan routert, aminek van SIM-foglalata (és lehetőleg független VAGY mobil-szolgáltatótól lehet venni mobilnettel és van LAN-portja), és tudja a fenti funkciót (elmegy a vezetékes net akkor átkapcsol mobilnetre admin-felület-piszkálás nélkül), akkor az is jó, ezesetben a keret 40k.

Előre is köszönöm a segítséget

(#27873) Intruder2k5 válasza begrimisu (#27871) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A routerben is, és a kliensben is!

Ja, és én is csak most nézem, hogy ez nem az a topik!

[ Szerkesztve ]

(#27874) fogtunder válasza begrimisu (#27871) üzenetére


fogtunder
nagyúr

google.hu

rooter típusa + how to turn on Upnp

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27875) krealon válasza mondo (#27872) üzenetére


krealon
veterán

A felteteleknek (a 30 kliens okozta egyideju terhelest kiveve) akar egy TL-MR3420 is eleg lehet 7-8e Ft-ert.

20-bol nem kapsz SIM foglalatos routert, de meg 40-bol is csak nehezen, radasul azokra alternativ firmware biztosan nincs.
Ha komolyan gondolod a dolgokat, akkor felkereshetsz egy junkeer-hez hasonlo Microtic Routerboard buvolot, hogy dobjon ossze egy stabil kis rendszert.

Ha nem okoz gondot az alternativ firmware hasznalata es a megfelelo beallitasoknak utanajarni, akkor egy TL-WDR3600 + OpenWRT Vargalex build-el meguszhatod a dolgot 15k-bol.

(#27876) T_Stark válasza T_Stark (#27863) üzenetére


T_Stark
őstag

Eddig ezeket néztem:

TP-Link 841N, 841ND
D-Link DIR-501, DIR-600
ASUS RT-N10E

Ezek közül melyik felelne meg legjobban a feltételeimnek? Vagy esetleg valaki lát jobbat ezeknél?

(#27877) Gubek-Einste válasza T_Stark (#27876) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link 841ND lenne a legjobb választás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27878) proradeon válasza T_Stark (#27876) üzenetére


proradeon
őstag

Hát én ezek közül biztos, hogy a TP-Link TL-WR841ND-t választanám. Elvileg tökéletesen ki tudja elégíteni az igényeidet. :K Ennél jobbat nem kapsz ~5k-ért. :N

Intruder2k5 kolléga pedig biztos nem véletlenül írta, hogy az ASUS RT-N10E nem ajánlott... :P

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#27879) T_Stark válasza proradeon (#27878) üzenetére


T_Stark
őstag

Rendben, akkor az lesz az első számú jelöltem.

(De ha valaki ráér, és átfutná nekem gyorsan a hardveraprót, neme lát még ennél is jobbat a megadott árban, azt megköszönném :B )

(#27880) .Ishi.


.Ishi.
aktív tag

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni. A jó öreg routerem (TP-Link WR542G) egy-két hónapja folyamatosan eldobja a netet (20Mbps/2Mbps), ezért gondolom megérett a cserére. Firmware a legfrissebb (2008-as :D), channel-váltás, ki/bekapcsolás egy ideig-óráig segít, de ettől még random időközönként simán ledob. A sebességgel egyáltalán nincs gondom, csak ez a gyakori (naponta többször, szinte a szerencsén múlik) ledobás, ami nagyon zavar.

A netet főleg egy számítógép használja (főleg játékra, Steam, alkalomadtán torrent, stb.), meg néha egy-két laptop (Youtube, alap netezés, stb.). A wifi jelerőssége nem annyira fontos, hiszen a routertől max egy-két szobányira vannak a wifire "kötött" gépek.

Két kérdésem van:

1. Milyen routert és adaptert érdemes vennem? A teljes keret 10 k vagy maximum 15k. (A jelenlegi routert még egy adapterrel együtt vettük, kitben) A korábbi hozzászólásokból ítélve esetleg TP-Link TL-WR841ND vagy talán egy RT-N12 D1? Az adapter meg mondjuk TL-WN721N? Sajnos nehéz kiigazodnom. :)

2. Számít az, hogy milyen channelre van beállítva a router?

Előre is köszönöm a segítségeteket! :)

[ Szerkesztve ]

(#27881) Gubek-Einste válasza .Ishi. (#27880) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó lesz neked az Asus N12 D1 vagy a TP-Link 841ND v8, adapterből TP-Link 822N/8200ND de jó 722N vagy 722NC.
Számít a csatorna választás mivel a környékbeliek zavarhatják egymást ha ugyan azon a csatornán vannak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27882) Soma01


Soma01
veterán

Hordozható, SIM kártyát fogadó 3G (HSDPA 900Hhz is) routert ajánljatok nekem légyszi. Ja és ha lehet power bank funkciója is legyen. Kínai is lehet ha megbízható. Szóval nem a drága cuccok közt keresgélek. 20-25.000 max.
Szóval MiFi kellene.

[ Szerkesztve ]

(#27883) mondo válasza krealon (#27875) üzenetére


mondo
csendes tag

Köszönöm szépen, mindjárt írok neki :)

(#27884) Brianiac válasza proradeon (#27857) üzenetére


Brianiac
aktív tag

Köszi, megnézem őket! :R

[ Szerkesztve ]

Lumia 520

(#27885) Brianiac válasza Brianiac (#27884) üzenetére


Brianiac
aktív tag

A TP-LINK TL-WR841ND szimpatikus illetve az ára miatt a TP-LINK TL-WR741ND-t néztem még, ami kb. 1700-al olcsóbb. Ahogy eddig olvasgattam, a wifi szórásban van csak eltérés a kettő között, mivel a 841ND mimo képes, viszont ahhoz az eszköznek is annak kell lennie. Mennyire lényeges ez a különbség ill. azt honnan tudom, hogy pl. a laptop mimo képes-e?

Lumia 520

(#27886) Gubek-Einste válasza Brianiac (#27885) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a laptopban az adapter 300/450 Mbps elméleti link sebességű akkor MIMO képes az eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27887) molnar25


molnar25
csendes tag

Sziasztok...Segitségre lenne szükségem.. Van egy D link GO-RT-N300 Tipusu wifi routherem( http://www.dlink.com/hu/hu/home-solutions/connect/go/go-rt-n300-wireless-n-300-easy-router ).Az lenne a gondom hogy nem birom mukodesre birni... bekapcsolom beirom a routher ip cimet be is jon a beallitasi webfelulet ott beirom a ppooe felhasznalo nevem meg jelszavam es az istenert nem fogadja el.. mindig valami hibat ir ki.. pedig ugyanezzel a felhasznalio nevvel megy a masik routherem is amit le akartam cserelni erre... segitségeteket szeretnem kerni mert nem boldogulok vele :-(

Valaszotokat elore is koszonom...

(#27888) boken


boken
senior tag

Sziasztok,én is routert vennék 80/40 megás nett mellé,jelenleg egy Dlink DI-524 van,de ritkán játszom a neten fps játékot,rendszeresen van hogy kidob mert gyenge a net kapcsolat.
egyébként két gépre van kábelel osztva,és wifin csatlakozik váltakozóan 3 teló és néha két táblagép,de általában csak 2 telefon.a táblák hetente egyszer kétszer.
Lehet hogy kevés már a router?(kb 6 éves)
max 10k-ig keresnék valamit ha van.
Ha megmérem bármilyen progival max 30/20-at tud mérni,még a Digi saját progija is. :R

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#27889) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#27887 molnar25 Nem ez a megfelelő hely, tedd fel a kérdésedet ITT.

#27888 boken Nagyon gyenge a jelenlegi router-es ehhez a nethez, ide már gigabites típus kell ami sajnos nincsen 10k alatt, max használtan. Újonnan 15-20k-ért vannak a TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27890) boken válasza Gubek-Einste (#27889) üzenetére


boken
senior tag

Köszönöm,akkor körbenézek! :R

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#27891) boken válasza Gubek-Einste (#27889) üzenetére


boken
senior tag

Ilyen van ismerősömnek feleslegben,ez jó lehet?
TL-WR 1043 ND

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#27892) Gubek-Einste válasza boken (#27891) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27893) boken válasza Gubek-Einste (#27892) üzenetére


boken
senior tag

Köszönöm,akkor ezt hétfőn be üzemelem! :R :R

6.ezer ft-ért oda adja.

[ Szerkesztve ]

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#27894) Focke-Wulf


Focke-Wulf
csendes tag

Sziasztok!

Az internetet kellene megosztani két gép között, vezetékkel. Milyen routert kell vennem hozzá? Abszolút nulla a tudásom a témában, ezért kérdezem. Egyáltalán van többféle router, vagy a legolcsóbbat megveszem és menni fog? Vagy van valamilyen különleges dolog, amire figyeljek oda? Köszi!

(#27895) Focke-Wulf


Focke-Wulf
csendes tag

Pl. ez jó lenne szerintetek?
[link]

(#27896) Intruder2k5 válasza Focke-Wulf (#27894) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Milyen sebességű internetről van szó?

(#27897) Focke-Wulf válasza Intruder2k5 (#27896) üzenetére


Focke-Wulf
csendes tag

10 mbit per sec letöltés.

(#27898) Intruder2k5 válasza Focke-Wulf (#27897) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk 100Ft-ot biztosan megér az általad linkelt darab is, de ettől többet én valószínűleg nem adnák Tenda routerért! Vedd meg nyugodtan, 10Mbps-el simán el kell bírnia, de sokat egyébként sem bukhatsz rajta! :)

(#27899) Focke-Wulf válasza Intruder2k5 (#27898) üzenetére


Focke-Wulf
csendes tag

Ja, furcsálltam is, hogy ilyen olcsó?? De hátha ilyen "híg" internethez ez az olcsó húsnak híg a leve rúter is jó lesz majd. Köszönöm a gyors választ!

(#27900) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok.

Nagy vergődések, keresgélés, kérdezgetés, utánajárás után megvettem életem eddigi legdrágább wifi Router-ét.

A gondom a lakásunk szerkezete. VASBETON :((

A lakásban a kisszobában és a hálóban (itt van a router) max sebességgel hasít minden készülék. Telefon, asztali gép, notebook, tv-k. A hálóból nyílik a nappali, aminek a fala egy kb 30cm vastag vasbeton fal. Ebben a szobában sajnos már csak 2-5 megabit/s a sebesség :(((. A teraszról már nem is beszélek. Jó ha 0.5-2 megabit.

Mit kéne tennem/vennem hogy a lakás minden pontján meglegyen a közel max sebesség ???

Ha valamilyen jelerősítő kellene akkor milyet vegyek? Érdemes lenne az antennákat lecserélnem a Routeren? A gyári antennák kb 2dbi-sek vagy 5dbi-sek??

A segítségeteket előre is köszönöm. :R

Szép napot.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.