Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27901) Gubek-Einste válasza XuChi (#27900) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ide való kérdés, ITT tedd fel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27902) Intruder2k5 válasza XuChi (#27900) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Először is megfelelő topikba menni a gonddal! :)

http://itcafe.hu/tema/asus_rt-n66u/friss.html
http://itcafe.hu/tema/router_gondok/friss.html
http://itcafe.hu/tema/wlan_wifi_vezetek_nelkuli_halozat_kerdesek_es_valaszok/friss.html

Bakker, már megint ezt a hsz-t hozta utolsónak a fórum!

[ Szerkesztve ]

(#27903) jarlax


jarlax
tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném router választásban, mert régi 543G-m kezdi megadni magát. Olvasgattam a topicot, nagyjából elképzelésem is van, de leírom mihez kéne elsősorban.
50/5 Mbit/s csomagom van, 5 gép csatlakozik (2 vonalas, 3 wifi-s) egy médialejátszó (vonalas), és random (max 3-4) mobil kütyü. A hátsó szobába lévő gépeket (wifis mindegyik) 2 db 30-as fal választja el a routertől, de eddig is a jó és a közepes erőség között váltakozott a jelerőség, viszont az adatátvitel elég gyönge volt. A gépek WN422G-s adapterrel kapcsolódnak a hálózatra.
Eddig viszonylag normálisan működött az egész, de mostanában nagyon sűrűn megszakad a net, IP kiosztási problémák vannak, amit restart orvosol csak, és a nagyon gyenge wifis-s adatátvitel jellemez.
A hátsó gépeken olyan 2-500 KByte/s a max sebesség ami elérhető, és meglehetősen ingadozik ez is.
Az lenne a kérdésem hogy nekem elsősorban stabil kapcsolat, kicsit nagyobb adatátvitel kéne a wifi-s vonalon, és mondjuk nem árt ha tud usb-s HDD-t kezelni, valamint kell-e cserélnem az adaptereket is, vagy azok megfelelnek (arra most nem nagyon lenne keret)
Eddig a WR1042ND és a WDR4300-s (vagy WDR3600) model között vacillálok. A hardveres Wifi kikapcsoló gomb előnyt élvez (kölköknél egyszerűbb kikapcsolnom így büntetés célzattal), bár én a WR1042D-nél is azt olvastam hogy van, de itt valaki azt írta hogy nincs.
Szóval várom a javaslataitokat, akár ezen modelleken kívül is.
A válaszokat előre is köszönöm.

(#27904) feri1


feri1
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Van egy LG Optimus L 7 ii típusú telefonom amivel nem tudok az itthoni routerrel netezni.

Tehát a wifi kiírja,hogy
Feri
csatlakoztatva

ha rákattintok akkor:

Státusz
Csatlakoztatva
Jelerősség:
Kiváló
Sebesség:
54 Mbps
Biztonság:
WEP
Ip-cím:
192.168.1.100

Miért nem megy a net?

Valaki segítene ebben?

Üdv: feri 1

(#27905) proradeon válasza jarlax (#27903) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

A TL-WN422G adaptereket felesleges lecserélned. Semelyik másik stick-kel nem tudnál jobb jelerősséget elérni. A falak már csak ilyen hatással vannak a WiFi-re... :(

Nem árt tudni, hogy a különbség a TL-WDR3600 és a TL-WDR4300 között csupán annyi, hogy előbbinek kettő, utóbbinak 3 antennája van (ami azt tekintve, hogy egyszerre csak az egyik aktív, nem sokat jelent ...), valamint az, hogy míg a TL-WDR3600 mind 2.4 Ghz-en mind 5 Ghz-en "csak" 300 Mbit-et tud biztosítani, addig a TL-WDR4300 2.4 Ghz-en 300 Mbit-et, 5 Ghz-en 450 Mbit-et tud. Nem hinném, hogy ezért megérné TL-WDR4300-ért kiadni +4500 Ft felárat. Úgyhogy én a TL-WDR3600-at javaslom neked. :K

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#27906) jarlax válasza proradeon (#27905) üzenetére


jarlax
tag

Köszi a gyors választ.
Még egy kérdés, ahol rendelném (mást is rendelek, és csak náluk láttam) jelen pillanatban csak a WDR 3500-as van, viszont az még olcsóbb, mi a különbség közöttük 3500 vs 3600?

(#27907) proradeon válasza jarlax (#27906) üzenetére


proradeon
őstag

A különbség annyi, hogy míg a TL-WDR3600 2 db USB porttal rendelkezik és Gigabit-es LAN portokkal, addig a TL-WDR3500 csak 1 db USB porttal, és csak 100 Mbit-es LAN portokkal.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#27908) bopeti98


bopeti98
őstag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy hordozható ( tehát akkus ) 3G/4G-s routert de nem szolgáltatótól mivel újabb hűséget nem akarok aláírni és nekem függetlenre lenne szükségem. Ki is néztem ezt. Szerintetek jó lenne? Megéri azt a 10.290 Ft-os árat?

(#27909) Gubek-Einste válasza bopeti98 (#27908) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27910) Focke-Wulf


Focke-Wulf
csendes tag

És erről a rúterről mi a véleményetek? Jó a 10 megabites nethez?
http://szamitastechnika.vatera.hu/halozati_eszkoz/router/edimax_router_1786837088.html

(#27911) Focke-Wulf


Focke-Wulf
csendes tag

Vagy mondhatnánk úgy is összefoglalva, hogy amelyik működik, az ehhez a nethez jó lesz, mindegy milyen? Régi, új, stb, vinnie kell? Mert akkor csak kiválasztom a legolcsóbbat :)

(#27912) Intruder2k5 válasza Focke-Wulf (#27911) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt a sebességet a legutolsó, legszarabb router is átviszi, gond esetleg azzal lehet, ha megveszel valami hulladékot, hogy majd 15 percenként lefagy!

Nem jött be a 100Ft-os Tenda? Vagy sokallod az árát? :)

[ Szerkesztve ]

(#27913) Focke-Wulf válasza Intruder2k5 (#27912) üzenetére


Focke-Wulf
csendes tag

A laptopom szarabb, mint a legutolsó router :@ 20 másodperccel aukció zárása előtt lefagyott, majd zárás után 6 másodperccel éledt újjá. Így nem tudtam bevinni a legutolsó licitet, pedig 450 forintért megkaptam volna!!!! Ráadásul postaköltség se lett volna, mert személyesen átvettem VOLNA! Nagyon mérges vagyok a gépemre!

(#27914) Intruder2k5 válasza Focke-Wulf (#27913) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet, hogy sok idegeskedéstől kímélt meg az a gép! :)

(#27915) Focke-Wulf válasza Intruder2k5 (#27914) üzenetére


Focke-Wulf
csendes tag

Ennyire szar csak nem lehet egy zsír új router, vagy igen? :O Ennyi erővel akármit veszek olcsóéktól, az le fog fagyogatni? De miért gyártanak olyat, ami lefagy?
Mindegy, egy normális árából 3 féle használt olcsó is kijön valamelyik jó lesz :D

(#27916) bopeti98 válasza Gubek-Einste (#27909) üzenetére


bopeti98
őstag

Köszi. :R

(#27917) PNP


PNP
őstag

Kezd egyre jobban tetszeni a TP-Link 3600 (hol érdemes venni?). Jelenleg az asztali gépben egy 150 megabites adapter van, gondolom ezt érdemes lesz lecserélni egy dual-band stickre. (Net miatt nem, FiberPower 25, de film stream, illetve az 5 Ghz-es sáv miatt igen ?)
Ami kellene még, az FTP (ahogy néztem, dyndns.org fizetős, van valami ingyenes alternatíva?), illetve egy statikus honlap elérhetősége (kezdésnek akár egy sima index.html, csak legyen az adott címen valami).
OpenWRT garanciavesztéssel jár?

(Illetve, ha amúgy van szabad csatorna 2,4 Ghz-en, akkor valójában a fentiekhez egy 842ND is megteszi feleannyiért?)

[ Szerkesztve ]

(#27918) proradeon válasza PNP (#27917) üzenetére


proradeon
őstag

argep.hu alapján jelenleg a digistreet-nél a legolcsóbb, és az jó bolt. :K
Az említett WiFi stick-et valóban érdemes lecserélni egy 300 Mbit-es dual band stick-re. :K
Az OpenWRT használata pedig nem jár garancivesztéssel, tekintve azt, hogy vissza tudod tenni a gyári firmware-t, és ebből semmit nem látnak a boltban, ha esetleg garanciáztatásra kerül sor.

Dyndns.org szolgáltatása pedig nem feltétlen fizetős, csak havonta be kell lépni, és akkor ingyenesen is tudod használni. (Amiről amúgy mindig küldenek figyelmeztető e-mail-t, szóval elég nehéz elfelejteni) Azt meg nem értem hogy jön ide az FTP. :F

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#27919) Intruder2k5 válasza PNP (#27917) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Arra viszont készülj fel, hogy elmondások alapján manapság erre a legtöbb helyen heteket kell várni! A fentebb említett boltban is "Állapot: Rendelésre" felirat látható mellette, ami sok jót nem jelent! Ez tehát nem egy olyan router, hogy bemész a legközelebbi boltba, és megveszed! Tehát lehet ott a legolcsóbb, de ha esetleg azonnal kell, akkor lehet jóval többe fog fájni!

(#27920) Intruder2k5 válasza proradeon (#27918) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

DynDNS oldalán az új regisztrálók már csak bankszámlaszám megadása után tudnak host-ot aktiválni! Ugyan az összeg csak az első próbahónap letelte után kerül levonásra, de volt már olyan, aki ezt elfelejtette megtenni, vagy szimplán csak nem értette az egészet, és kattintgatott a NEXT gombra, majd így járt! Amit Te mondasz, az a régi regisztrációkra érvényes, de okos routerrel ez a belépés egy scripttel megoldható időzítve! Amúgy alternatíva van, ingyenesen is, mondjuk a no-ip.com! Ennek a hátulütője akkor jön ki, ha mondjuk kábelneted van, amin sokáig állandó az ip, mert ha 30 napig nincs változás, akkor itt is be kell lépni az oldalra! Ha van ip csere, akkor ez nem érvényes, tehát mondjuk dsl-hez tökéletes, illetve scripttel ez is kijátszható 3rd party fw-vel!

(#27921) proradeon válasza Intruder2k5 (#27920) üzenetére


proradeon
őstag

Ezt nem tudtam. Látszik, hogy régi felhasználó vagyok. :B :R

(#27917) PNP
Esetleg a http://freedns.afraid.org/ is jó alternatívának. Alap TP-Link firmware nem tudom tudja e kezelni, de OpenWRT biztos, hogy tudja. :K

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#27922) PNP


PNP
őstag

Intruder2k5, proradeon :R

(#27923) p2pp


p2pp
őstag

Vki írt inSSIDer http://www.metageek.net/support/downloads/
programról. ami nagyon hasznos!
Mobilon a Wifi Analyzer is hasonló.
Play-ről bárki leszedheti, érdemes.
2,4 és 5Ghz sávokat is látja szerencsére.
Jelerősség, csatorna, stb.

Így néz ki nálunk!

és így néz ki 1 mázlistánál!

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#27924) Intruder2k5 válasza p2pp (#27923) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#27925) p2pp válasza Intruder2k5 (#27924) üzenetére


p2pp
őstag

Igazad van!

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#27926) p2pp


p2pp
őstag

Ez a mostani állapot inSSIDer progival.
5 GHz teljesen üres szerencsére!
Természetesen még nem mindenki látszik rajta.
Amikor hazaérnek bekapcsolják a kis kapcsolós
hosszabíttójukat és még több látszik!
Tényleg a routereknek mennyire esik jól az állandó ki-be kapcsolgatás?
Még sosem kapcsoltam le. Nem kellett.

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#27927) Intruder2k5 válasza p2pp (#27926) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen szépen látszik a három alap beállítás, amit az AUTO mód eredményez! 1, 6, és 11-es csatornák, szinte mindenkinél! Én sem szoktam lekapcsolni, és nem is javaslom senkinek! Mondjuk az enyémen futnak az alkalmazások éjjel is, 24/7! Bár a routert szerintem nem zavarja, nem árt neki, de van olyan net, aminek ez nem tesz jót! Például a DSL/VDSL központ szakadásként értékelheti ezt, miáltal növelni fogja a vonali tartalékot, és ezzel egyenes arányban fog csökkenni az elérhető sebesség!

(#27928) Magnum PI


Magnum PI
tag

Tanácsot szeretnék kérni.

Van egy közel 3 éves TP Link 542G routerem ami kezdi megadni magát.
Tudnátok ajánlani nekem helyette valami jobb, erősebb routert?
15 Mbit-es netem van és van illetve lesz rákötve egy smart tv egy média lejátszó. Ezen kívül két gépet szolgálna ki az egyiket wifin át kb 3 szoba távolságra tőle. Alkalomadtán 1-1 laptop és telefon is csatlakozik rá.
Jó lenne ha bírná a torrentet is :) A maximum távolság ahol még mondjuk használnám az olyan 6-8 méter kb. 3-4 falat kellene "átlőnie" ilyenkor.

(#27929) Intruder2k5 válasza Magnum PI (#27928) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Én BroadCom párti vagyok, így ASUS-t ajánlok, RT-N10U vagy RT-N12 D1! De ha továbbra is inkább TP-LINK-et vennél, akkor 741ND, 841ND, 842ND ami ehhez a nethez ajánlott!

(#27930) PNP válasza Intruder2k5 (#27919) üzenetére


PNP
őstag

Volt náluk, át is vettem ma.

(#27931) Magnum PI válasza Intruder2k5 (#27929) üzenetére


Magnum PI
tag

Szia!

Szívesen váltok nem ragaszkodom görcsösen semmihez nekem a lényeg, hogy megbízható legyen és tegye a dolgát :) Miért ajánlod inkább az Asusokat? Nem sokat tudok ezekről a routerekről.

(#27932) Intruder2k5 válasza Magnum PI (#27931) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem eddig sokkal jobban bejött a BroadCom Chipset, és az ASUS az, amiben mostanság ez van! Illetőleg még a Linksys-nek is vannak BCM-es routerei, de azok jellemzően nem külső antennásak (pl. Linskys E900), így aztán 3-4 falas WiFi-hez semmiképpen nem javaslom! Számomra szimpatikusabb a 3rd party fw választék is BroadCom platformon, de ezek ugye szubjektív dolgok, az én véleményem, amihez nem feltétlenül kell mindenkinek tartania magát! Viszont a TP-LINK-kel meg úgy vagyok, hogy elmondtam az ajánlottakat, amiket mások szoktak ajánlani ebben a kategóriában, de én azokat személy szerint nem szeretem!

PNP, akkor szerencséd volt, tényleg sokan hetekig várnak! Lassan már olyan lesz a WDR3600, mint anno a zsiguli, majd lesni fogják a Chip magazinba a sorszámokat, hogy mikor mehetnek átvenni! :)

[ Szerkesztve ]

(#27933) feri1


feri1
aktív tag

Valaki segítene a 27904 hsz-ban leírtakkal kapcsolatban?

(#27934) Magnum PI válasza Intruder2k5 (#27932) üzenetére


Magnum PI
tag

Értem, köszi a véleményed mindenképpen átgondolom! Amúgy az RT-N10U és a RT-N12 D1 közt mi a lényeges különbség?

(#27935) Intruder2k5 válasza feri1 (#27933) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Router gondok!

Bár vsz ez inkább kliens oldali probléma lesz...

(#27936) Intruder2k5 válasza Magnum PI (#27934) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az RT-N10U hátulján van egy USB port is, amivel megoszthatsz akár 3G netet, mondjuk amolyan backup vonalként, de 3rd party fw-vel a maga teljesítményével torrentet, ftp, vagy webszervert is működtethetsz rajta, természetesen bekapcsolt PC nélkül! A WiFi-je 150Mbps-t tud, 1 antenna van rajta!

Az RT-N12 D1 300Mbps WiFi-s, 2x5dBi antennával!

Egyébként elég hasonló teljesítményűek!

RT-N10U
RT-N12 D1

[ Szerkesztve ]

(#27937) Magnum PI válasza Intruder2k5 (#27936) üzenetére


Magnum PI
tag

Ok, köszi az infókat! :)

(#27938) Intruder2k5 válasza Magnum PI (#27937) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincsmit! WiFi szempontból mindenképpen az RT-N12 D1-et javasolnám, de ha úgy gondolod, hogy jól jönne az USB port is, akkor az RT-N10U is jó lehet...

(#27939) Magnum PI válasza Intruder2k5 (#27938) üzenetére


Magnum PI
tag

Ok. Mindenképpen átgondolom, hogy melyik lenne a jobb megoldás nekünk itthonra.

(#27940) Beppe91


Beppe91
aktív tag

Sziasztok.
Napokban utána olvasgattam a routereknek, de nem nagyon jutottam előrébb. TP-linknél például 841nd,842nd, asusnál pedig n12 d1 jöhetnek szóba, legfőképpen ár miatt. 3 közül melyiket tudnátok leginkább ajánlani? Esetleg hasonló árkategóriában meghallgatok más ajánlatot. Fő szempont bírja a torrentezést, 25 megás netet ki szeretném 100%osan használni letöltésnél, és erős wifije legyen viszonylag, főként a sok wifis eszköz miatt, másrészt családi két szintes házat jó lenne lefedni. Egyedi firmware-t melyikre lehet telepíteni és milyen előnyökkel járna?

Iphone 8 Plus // Microsoft Lumia 950 // Logitech DFGT // SJCAM SJ4000

(#27941) Gubek-Einste válasza Beppe91 (#27940) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mind a három megfelelő lesz a kívánalmaidnak. Más eszköz ebben a kategóriában még van a Linksys E900 de az belső antennás így inkább nem venném meg. A TP-Lin 842ND előnye az USB port megléte amelyre 3rd party firmware esetén elég sok minden rádugható, pl. HDD, nyomatató, mobilnet, stb.
Mind a háromra lehet tenni valamilyen 3rd party firmware. A custom firmware előnye a hardver képességeinek teljes kihasználása, a gyárinál nagyobb szabadság a használat során, gyorsabb szoftver fejlesztési ciklus (kb havi rendszerességű hibajavítás), stabilabb müködés és még számos előnye van a 3rd party firmware használatának amit nehéz lenne most felsorolni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27942) Intruder2k5 válasza Beppe91 (#27940) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Elviekben közel azonos teljesítményű eszközökről van szó, ki-ki által mindegyik ajánlott típus, a döntés a Tied kell legyen, hogy melyikben bízol leginkább! 3rd party firmware mind a háromra tehető, a TP-LINK-ekre DD-WRT és OpenWrt, még az ASUS-ra Tomato!

Jómagam ASUS párti vagyok, de vannak itt olyanok is, akik meg a TP-LINK-re esküsznek!

[ Szerkesztve ]

(#27943) Beppe91 válasza Gubek-Einste (#27941) üzenetére


Beppe91
aktív tag

Köszönöm a gyors választ. Ez az USB-s dolog tetszene, működhet az is, hogy rádugok egy hdd-t és azon pörög a torrent közvetlenül éjjel nappal, vagy erre nincs kliens a routerben?

Köszönöm Intruder2k5 is. Valahogy éreztem, hogy kb ugyan az a tudás. Asus jobban tetszene kinézetre, viszont lehet nem érné meg drágábban és nincs rajta usb se.

Iphone 8 Plus // Microsoft Lumia 950 // Logitech DFGT // SJCAM SJ4000

(#27944) Intruder2k5 válasza Beppe91 (#27943) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát igen, nem egy (ár)kategória a TP-LINK-el! ASUS-ból hasonló kaliberű USB-s router az RT-N10U B, de az viszont csak 150Mbps LiteN, egy antennás példány! Ezt nem ajánlanám nyugodt szívvel több szintes házba, amibe sokszor még a 2x5dBi-s antennás routerek bicskája is beletörik!

[ Szerkesztve ]

(#27945) Beppe91 válasza Intruder2k5 (#27944) üzenetére


Beppe91
aktív tag

Igen-igen mindenképp kellene a két 5dbi antenna azért is néztem ezt a kettőt.

Iphone 8 Plus // Microsoft Lumia 950 // Logitech DFGT // SJCAM SJ4000

(#27946) psg5


psg5
veterán

BEFSR81-es routerem-en szeretném megnézni, hogy jól osztja-e ki az IP címeket, különös tekintettel arra, hogy van egy dune hd tv101-es médialejátszóm aminek az áramtalanítása után töbszöri utp kábel ki és bedugása után ismeri csak fel a lejátszó a hálózatot.
Merre kutakodjak a routernél?

F.K.T.

(#27948) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#27946 psg5 Nem ide való kérdés, tedd fel ITT.

#27947 Kalandor 12-15k-ért már gigabites TP-Link 3600-at is kaphasz ami megfelel az összes kívánalmadnak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27949) psg5 válasza Gubek-Einste (#27948) üzenetére


psg5
veterán

Rendben, de közben úgy tűnik nem itt lesz a hibám. Köszi!

F.K.T.

(#27950) Soma01 válasza psg5 (#27949) üzenetére


Soma01
veterán

MiFi-t ajánljatok már nekem légyszi!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.