Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28301) Intruder2k5 válasza gg72 (#28300) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze ezek mind megvannak benne... Mondjuk azt nem tudom, hogy mi a DDNS választék a gyári fw-ben, de ha más nem, akkor az ASUS sajátja, az asuscomm.com egész biztosan használható!

Neked milyen nethez kellene?

RT-AC66U gyári fw-ről tudok emulátort, ezek az említett funkciók szerintem az RT-N12-ben is ugyanígy vannak benne!

Például DDNS...

[ Szerkesztve ]

(#28302) gg72 válasza Intruder2k5 (#28301) üzenetére


gg72
veterán

Ez az emulátor nagyon hasznos volt, kösz!

T-Home-os ADSL 15 Mbit/s netünk van.

Ez az Asus-os DDNS szolgáltatás jól és megbízhatóan működik?

(#28303) Intruder2k5 válasza gg72 (#28302) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, működik rendesen az ASUS DDNS!

Csak azért kérdeztem a netet, mert mondjuk a 15-ös DSL-t (és még jóval többet is) az RT-N10U is elbír! Ez szintén BroadCom alapú ajánlott darab, annyi, hogy a WiFi-je 150Mbps-t tud, viszont van rajta USB port is! Árban hasonló az RT-N12 D1-hez!

[ Szerkesztve ]

(#28304) gg72 válasza Intruder2k5 (#28303) üzenetére


gg72
veterán

Kösz a tippet. Az RT-N10U B ugyanez, csak feketében?
[link]

A két antenna miatt nem lenne erősebb az N12 D1 jele?

(#28305) Intruder2k5 válasza gg72 (#28304) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az RT-N10U és az RT-N10U B csak a külső dizájnban különböznek egymástól, belül ugyanaz minden!

Amennyiben a médialejátszód MIMO képes, úgy jobb lehet a két antennás N12, egyéb esetben nem sok hasznát veszed! Az RT-N10U-nak szintén 5dBi-s, cserélhető antennája van...

(#28306) gg72 válasza Intruder2k5 (#28305) üzenetére


gg72
veterán

Kösz a sok segítséget! Első körben megpróbálom az N12 D1-et beszerezni, mivel nem olyan sürgős (van egy jól működő Linksys E1200-esem) a dolog.

(#28307) gg72 válasza Intruder2k5 (#28301) üzenetére


gg72
veterán

Nézegetem ezt az emulátort, de nem látom azt a beállítási opciót, hogy vonalszakadás esetén automatikusan újra létesíten kapcsolatot, ezt hol találom?

Linksys E1200-nél itt van:

(#28308) Intruder2k5 válasza gg72 (#28307) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha ide 0-t írsz, az elvileg folyamatos kapcsolatot jelent!

(#28309) gg72 válasza Intruder2k5 (#28308) üzenetére


gg72
veterán

Szuper, kösz! :K

(#28310) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Sziasztok !

Milyen routert vegyek?

kb 50-60 m2-es tégla lakás 3 szoba, 2 gép,20/10es net, ezt kellene beteríteni Wifivel, jó jelerősséggel. Minél olcsóbb annál jobb, de az is fontos, hogy ne kelljen kukázni egy év múlva, szóval minéál tovább szolgáljon.

(#28311) proradeon válasza VinoRosso (#28310) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Az általad leírt igényekre tökéletesen elég egy TP-Link TL-WR841ND router. (Amennyiben nem tervezel a közeljövőben 80/25 Mbit-es csomagra váltani.)

Lehetőleg próbáld a lakás közepén elhelyezni a router-t. :K

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28312) VinoRosso válasza proradeon (#28311) üzenetére


VinoRosso
veterán

Szia !

köszi a választ, találtam egy sima -WR841N (D nélküli) típust is, ez miben különbözik attól amit linkeltél ? Nekem látszólag ugyanaz

(#28313) proradeon válasza VinoRosso (#28312) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

A D annyit jelent, hogy Detachable, azaz levehető antennákkal rendelkezik a TL-WR841ND modell. A sima TL-WR841N modellen nem levehetőek / cserélhetőek az antennák.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28314) VinoRosso


VinoRosso
veterán

és ez mennyiben előny/hátrány ? Egy antenna nem nagyon tud elromlani, hogy cserélni kelljen.

(#28315) proradeon válasza VinoRosso (#28314) üzenetére


proradeon
őstag

Véleményem szerint semmilyen hátrányt nem jelent. Gyárilag 5 dbi-s antennák vannak rajta, amik nagyon jók. Bár a TP-Link forgalmaz 8 dbi-s antennákat, de prohardveres felhasználók tapasztalata alapján jóformán semmivel nem nyújt többet, mint a gyári 5 dbi-s antennák.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28316) VinoRosso válasza proradeon (#28315) üzenetére


VinoRosso
veterán

Rendben akkor ez jó lesz, köszönöm a segítséget.

(#28317) Mate


Mate
nagyúr

pcx.hu oldaláról lekerült a 3600-as router....

Úgyhogy előröl indul a keresgélés. Előreláthatólag 15k lesz a keret. Ennyiért mit tudtok onnan ajánlani, ami kábelen áttolja a 240-es netet és erős a wifi-je? Illetve gyárilag tudjon printszerverként működni.

(#28318) Intruder2k5 válasza Mate (#28317) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ilyen router nem létezik szerintem!

A legolcsóbb Gbit-es router a 1043ND, de ezzel többen szívnak, nem viszi át a 240-es netet, tehát egy erősebb vas kellene! WDR3500 nem kapható, és tudtommal nincs más olyan Gbit-es TP-LINK router, ami 15k-ba beleférne, és itt bárki is ajánlaná! A következő a WDR4300!

Árban közel van még az ASUS RT-N15U, de az csak belső antennás, és szerintem a 240-et is csak gyári fw-vel, HW NAT-al viszi át! Bár ez nem tapasztalat, de akkor is szinte biztos! Saját részre én egész biztos nem vennék ilyet 240-es nethez, így nem is ajánlom!

Én passzolom a kérdést, majd meglátjuk a többiek mit mondanak, de szerintem még gyűjtened kell majd hozzá!

(#28319) Mate válasza Intruder2k5 (#28318) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszi!

Akkor marad a WDR4300. Számolgatok majd, remélhetőleg ki tudom gazdálkodni.

(#28320) proradeon válasza Mate (#28317) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Javaslom kérdezd meg mobilx-et és zóna computers-t, mert mindkettő weboldalán az van feltüntetve, hogy van raktáron nekik TL-WDR3600. (Bár utóbbinál már tegnap óta 'kissé' feljebb ment az ár. :U )

Ahogy Intruder2k5 kolléga írta, nincs más ajánlott gigabites router 15k-n belül, ami át tudja engedni 240 Mbit-et LAN-on. :(

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28321) Mate válasza proradeon (#28320) üzenetére


Mate
nagyúr

Ha jól néztem náluk olyan 17-18.000 körül lenne házhoz szállítással a dolog. PCX-ben 19 a 4300, akkor már inkább azt választom.

De köszönöm a linkeket!

Egyébként mi az oka, hogy 3600 elkezdett eltűnni? Jön újabb verzió? Érdemes esetleg várni 1-2 hónapot?

(#28322) proradeon válasza Mate (#28321) üzenetére


proradeon
őstag

Jó kérdés mi az oka. Szerintem nemes egyszerűséggel az, hogy nagyon keresett. :K Lényegében - szerintem - a legjobb ár-érték arányú router. Lehet alábecsülték a nagykerek a várható keresletet. De amúgy én is kíváncsi lennék a valódi okára. :U

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28323) Mate válasza proradeon (#28322) üzenetére


Mate
nagyúr

De nem nagyon várható 1-2 hónapon belül új best-buy router, ügye? :) Egyébként azt néztem, hogy 19k-ért a 4300 se vészes. Az is jó ár/érték arány és jó pár évig kiszolgál.

(#28324) proradeon válasza Mate (#28323) üzenetére


proradeon
őstag

Én nem tudok róla, hogy jönne új best buy router. Pedig nap mint nap olvasom híreket, és az ilyesmi szemet szúrna. :K Sok ideig a TL-WR1043ND volt a best buy a TP-Link-nél. Most szerintem 1-2 évig a TL-WDR3600 fogja betölteni ezt a szerepet. :K

És igen, TL-WDR4300 is remek ár-érték arányú modell. :K

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28325) junkeer válasza proradeon (#28322) üzenetére


junkeer
tag

A 3600/4300-asok készlethiányának az az oka, hogy február környékén kiderült, hogy azt Atheros MIPS alapú processzoraiban felfedeztek egy széria híbát, aminek visszahívás lett az eredménye... A TP-LINK-et 3 hónapja érte utol ez az ügy... Más gyártók is szenvedtek a dolog miatt....

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#28326) Mate válasza junkeer (#28325) üzenetére


Mate
nagyúr

Mi ez a szériahiba? Ha most veszek routert akkor még szériahibásat kapok vagy már javítottat?

(#28327) Rolli


Rolli
aktív tag

Sziasztok.
Olyan problémám van,hogy egy családi házban a t-home-os router jelét nem tudom fogni az emeleten.
Milyen megoldást tudnátok ajánlani,ami egyszerű,és tutira felviszi a jelet?
AP-ra gondoltam,de milyet vegyek,és azt hogy kell beállítani?Csak csatlakoztatom a wifi-re és ennyi?

Köszönöm.

(#28328) Toolfan


Toolfan
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék tanácsot kérni tőletek. Routert szeretnék venni, és nem tudom eldönteni, hogy melyik legyen. A kiszemelt egy Netgear DGN2200 lett volna, haverom ajánlotta. Viszont itt nagyon dicséritek a TP-Link TL-WDR3600- ast, ami jóval olcsóbb.
Igények: 20/3- as net megosztás vályogházban, elsősorban tablettel akarom elérni, de sajnos a tableten gyenge a jel a szobán túl (Jelenleg vezetékes routerem van és WAP54G Linksys Access Point van rákötve). A későbbiekben szeretnék kiokosodni a router-ről történő torrentezésről, így USB- s routert szeretnék.

Előre is kösz a tanácsokat!! :R

[ Szerkesztve ]

(#28329) proradeon válasza Toolfan (#28328) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Erre a célra kiváló választás az általad említett TP-Link TL-WDR3600 router. Egyetlen hátránya, hogy mint fentebb írta egy kolléga, még ~2 hétig semelyik boltban nem lesz kapható. :( De ha tudsz várni annyi időt, akkor mindenképp ezt a modellt ajánlom. :K (Ha pedig nem tudsz várni, és a keretedbe belefér, akkor a TP-Link TL-WDR4300-as modellt ajánlom.)

(A Netgear DGN2200 a TL-WDR3600-tól jóval gyengébb hardverrel rendelkezik. Csak egy 320 Mhz-es Broadcom processzor van benne 32 MB RAM társaságában, míg TL-WDR3600-ban 560 Mhz-es Atheros processzor van 128 MB RAM-mal.)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28330) Toolfan válasza proradeon (#28329) üzenetére


Toolfan
csendes tag

Kösz a választ!

http://www.mediaker.hu/product_info.php?products_id=4350
Itt jó áron van és azt írják: rendelhető. 2 hetet kivárok, nem annyira sürgős ;)

(#28331) proradeon válasza Toolfan (#28330) üzenetére


proradeon
őstag

Ja korrekt áron van. De digistreet-nél is "Rendelhető" állapotban van, és még olcsóbb. :) (Egészen pontosan ők mondták egy fórumtársnak, hogy 2 hét múlva lesz leghamarabb.)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28332) Toolfan válasza proradeon (#28331) üzenetére


Toolfan
csendes tag

Igazad van, ez még jobb!!! :R Kösz!

(#28333) junkeer válasza Mate (#28326) üzenetére


junkeer
tag

Az Atheros visszahívta az összes hibás chipet a gyártóktól.... nem került le a futószalagról egyetlen egy termék sem, amiben hibás lenne a chip...

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#28334) Mate válasza junkeer (#28333) üzenetére


Mate
nagyúr

Ja, értem. Akkor csak simán emiatt kevesebbet tudtak gyártani és így készlethiány van.

Köszönöm az információt!

(#28335) gologolo


gologolo
tag

TP-Link TL-WDR3600-as router nagyjából maximum milyen sebességet tud huzamosabb ideig kiszolgálni wifi-n keresztül?

(#28336) Gubek-Einste válasza gologolo (#28335) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Erősen függ, hogy 2,4 vagy 5 GHz-en használnád, milyen a környéken az egyéb hálózatok zavaró hatása, milyen környezetben van használva (falak száma/anyaga, távolság, berendezési tárgyak, stb), milyen adapterrel/ellenoldallal van használva, mennyi és milyen eszközzel használod egyidejűleg. A rádió technika sajátosságai miatt könnyen lehet, hogy ingadozni fog a sebesség a használat során -> előre nem lehet egyértelmű választ adnia kérdésedre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28337) vargalex válasza junkeer (#28325) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Ez az infó egyébként honnan származik?

Alex

(#28338) vargalex válasza Intruder2k5 (#28284) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Szerintem csak arról lehet szó, hogy a port sebessége miatt a két irányt egyidejűleg nem tudja kiszolgálni (illetve 80 Mbps-es letöltési sebességhez nyilván tartozik valamennyi feltöltés is a TCP protokoll miatt).

Alex

(#28339) junkeer válasza vargalex (#28337) üzenetére


junkeer
tag

Mikrotik disztribútorként Március óta tudunk erről a problémáról...

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#28340) vargalex válasza junkeer (#28339) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Az a fura, hogy rákeresve semmi nem találok róla (persze lehet, hogy rosszul keresem). Illetve a TP-Link-nél anno (illetve lehet, hogy folyamatosan) volt már olyan, hiány van itthon a TL-WDR3600-ból. Egyszerűen azért, mert az ár/érték aránya miatt nagyobb a kereslet irántuk, mint amit az itthoni eladók berendeltek.
Valamint kicsit fura lenne, ha egy februári visszahívás szeptemberben tetőzne. Persze, lehet, hogy nincs igazam.

Alex

(#28341) junkeer válasza vargalex (#28340) üzenetére


junkeer
tag

A gyártás több tízezres volumenben gazdaságos a TP-Link-nek, március óta elhasználták a készleteiket, és kb június-július környékére érték utol magukat. A hajós szállítást figyelembe véve, ami 80 nap, mostanság érkeznek majd az első szállítmányok az importőrhöz... múlt héten jött be a Mercuryhoz az első TP-LINK szállítmány, de elég sok cuccot nem kaptak még meg....

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#28342) ragamof


ragamof
csendes tag

Sziasztok!

Adott számomra egy 51m2-es lakás. 80/25 Digi net. Milyen wifi-s router tudna engem kiszolgálni, amire rá tudom dugni a Samsung Story Station külső HDD-met? Nem sok elvárásom van, csak ne szakadozzon a kapcsolat... T-link TL-WR1043ND-t néztem ki korábban, de nem olvastam jókat róla...

Más ötlet, ami nem kerül egy vagyonba... :D

Köszi előre is!

Üdv:

R :R

HP ProBook

(#28343) Keresztapper válasza ragamof (#28342) üzenetére


Keresztapper
senior tag

tl-wr3600

http://palscoffeetech.com/

(#28344) Intruder2k5 válasza ragamof (#28342) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ASUS RT-N15U

(#28345) proradeon válasza ragamof (#28342) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Valójában a TP-Link TL-WR1043ND modellel sincs semmi gond, de már inkább ajánlott az utódja, a TP-Link TL-WDR3600. Jelenleg hiány van belőle, de ha a hírek igaznak bizonyulnak, 2 hét múlva újra kapható lesz mindenhol. (Bár hardverkernél várható érkezést szeptember 13-ra írják. :U Csak hát ott jóval drágább, mint pl. digistreet-nél.)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28346) gg72


gg72
veterán

Több napos huzavona utan ma az egyik kisker tudott szerezni Asus RT-N12 D1 routert, pedig mindenhol azt mondtak, hogy mar nincs a nagykerben, igy kicsit pesszimista vagyok, hogy valoban azt hoztak-e meg, nem pedig a sima, vagy az E-s valtozatot. A boltban annyit tudtak mondani, hogy a dobozon RT-N12 szerepel, a hardververzional pedig D1. Akkor ez lehet az? Holnap tudom csak atvenni. Mire figyeljek, miböl tudom biztosan, hogy a D1 valtozat az?

(#28347) shteer válasza proradeon (#28345) üzenetére


shteer
titán

digistreet miért csak 2 év garit ad vajon? :U rufusz szintén

..szerintem jónak tűnik

(#28348) proradeon válasza shteer (#28347) üzenetére


proradeon
őstag

Ez valóban érdekes. :U Bár szerintem az a router, ami az első két évben nem hal meg, az a rákövetkező 3 évben sem fog. :N

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28349) fogtunder válasza gg72 (#28346) üzenetére


fogtunder
nagyúr

elvileg igen, az enyémen is ez volt.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#28350) gg72 válasza fogtunder (#28349) üzenetére


gg72
veterán

Az antenna levehetö?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.