Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28451) Rolli


Rolli
aktív tag

Sziasztok.
Tud valaki ajánlani router,ami 3 antennás,és tud repeater módot gyári firmware-val?
15.000 környékén.
Köszönöm.

(#28452) Intruder2k5 válasza Rolli (#28451) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Miért is lényeg a három antenna? Kell a 3x3 MIMO? Csak azért kérdem, mert hatótávolság szempontjából - és gyanítom, hogy erre menne ki a dolog - tapasztalatok szerint a 2x5dBi-s megoldások jobbak szoktak lenni, mint a 3x3dBi!

(#28453) thoger


thoger
csendes tag

Sziasztok.
Tudnátok ajánlani nekem egy routert a következő kikötésekkel?

-Meglévő wifi továbbosztása.
-Antenna cserélési lehetőség (erősebbre, később...)

Csak ennyi, természetesen a legolcsóbb megoldás érdekel.

Köszönöm szépen a szakértelmet.

(#28454) Rolli válasza Intruder2k5 (#28452) üzenetére


Rolli
aktív tag

Igazából egy 2 szintes házban kellene átlöni egy 50 cm-es vasbeton falat:)
Vettem egy huawei ws320-as repeatert,de sajnos kevésnek bizonyult:(
ezért gondoltam a 3x3-as antennára.De ha erősebb a 2x5,akkor egyértelműen az érdekelne.
Mit tudnál ajánlani?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#28455) Intruder2k5 válasza Rolli (#28454) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egy 50cm-es vasbeton falhoz leginkább vídia fúrót és némi utp kábelt, de egyébként meg ASUS RT-N12 D1, természetesen mint minden WiFi-re irányuló kérdésnél, itt is garancia nélkül! Ez már elég komoly kihívás egy routernek, és sajnos 100%-os megoldást próba nélkül senki nem fog tudni javasolni!

(#28456) Rolli válasza Intruder2k5 (#28455) üzenetére


Rolli
aktív tag

Tökéletesnek tűnikaz az asus router.
viszont innen melyiket lenne érdemes szerinted 15.000-ig?
Sajna azt a huawei repeater az extreme digitalon vettem,és visszavihetem,viszont onnan kell vásárolnom a másikat is.
Olyatz amit linkeltél nem találtam,csak hasonlót.Az is jó lenne?Vagy van esetleg jobb is?
előre is köszönöm.

(#28457) Intruder2k5 válasza Rolli (#28456) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez esetben sajnos passz! Az RT-N12E nem jó, azt ne vedd meg! Más chipset van benne, kis sz@r csutka antennái vannak, nem ajánlott darab!

15k-ig ezen az oldalon - az itt ajánlottak közül - legfeljebb TP-LINK-et kapsz, de én azokat annyira nem ismerem, nem is preferálom, nem tudom, hogy egyáltalán gyári fw-vel mondjuk a 841ND, vagy a 842ND tud-e repeater módot, vagy se...?! Ezt majd megmondja más valaki!

(#28458) Rolli válasza Intruder2k5 (#28457) üzenetére


Rolli
aktív tag

Esetleg más valaki tudna segíteni?
Azért köszönöm a segítséget,az asus tényleg jónak tűnik,de sajna az meg nincs náluk:(

(#28459) And válasza thoger (#28453) üzenetére


And
veterán

Mivel elég kevés dolgot specifikáltál, ebbe nagyon sok - főleg régebbi - b/g-szabványú routertípus belefér. Például Linksys WRT54G-sorozat cserélhető antennás és külső firmware-ekkel kompatibilis verziói (WRT54G vagy -GS v1..v6, GL, stb).
#28457: Ahogy látom, a TP-Link 841 / 842 típusok gyárilag nem ismerik a repeater-módot (csak a WDS-t), de húzható rájuk 3rd-party firmware, azzal már támogatják.
Mod. @Rolli: Ahogy említették, ne az antennák számából próbálj következtetni a lehetséges hatótávra, mert az könnyen tévútra visz. A több antenna szerepe alapjában nem az, hogy a lefedett területet növelje.

[ Szerkesztve ]

(#28460) Rolli válasza And (#28459) üzenetére


Rolli
aktív tag

Szia.
Köszi az infót,és a tplinkből melyiket tudnád ajánlani?
Esetleg access point is érdekelne,ha abból van valami erős

(#28461) Intruder2k5 válasza And (#28459) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen ezt tudom, csak az eredeti kérdés egyik kikötése volt a gyári fw!

(#28462) proradeon válasza Rolli (#28460) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Intruder2k5 kollega által említett TP-Link TL-WR841ND tudja gyárilag a repeater módot. Két darab 5 dBi-s antennával rendelkezik. Ha ez a router nem tudja átlőni az említett 50 cm-es vasbeton falat, akkor semmi, az adott kereten belül.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28463) And válasza Rolli (#28460) üzenetére


And
veterán

Nem nagyon ismerem a TP-Link routereket, de felejtsük el azt, hogy az egyik 'erősebb', mint a másik: ilyen nincs! Elvileg /adatlap szerint/ mindegyik ugyanakkora (EIRP-) teljesítményt tud, mivel annyit engedélyeznek a rendelkezések.

(#28464) Rolli válasza Intruder2k5 (#28461) üzenetére


Rolli
aktív tag

jólenne végülis a moddolt fw is,csak nekem itthon 841nd van,ésaz nem igazán szereti a ddrt-t,mert állandóan szaggatja a netet vele,meg megáll a net letöltés közben.

(#28465) Intruder2k5 válasza Rolli (#28464) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát többek közt ezért is írtam, hogy én nem szeretem a TP-LINK-et!

(#28466) proradeon válasza Intruder2k5 (#28465) üzenetére


proradeon
őstag

Azért, mert egy belépő szintű router-en nem megy normálisan DDWRT, ami amúgy is egy rakat sz@r OpenWRT-hez képest? :) Szép...

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28467) Intruder2k5 válasza proradeon (#28466) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A 84x széria az egyik legtöbbet ajánlott família itt, de ebbe itt most nem mennék bele, ha nem haragszol!

Amúgy meg fw-kről is mindenkinek más a véleménye, én hozzád hasonlóan pl. nem sokra tartom a DD-WRT-t, de ha ezt írtam le, abba is volt aki belekötött, mint ahogy abba is, hogy a TP-LINK minőségével is vannak problémáim!

[ Szerkesztve ]

(#28468) proradeon válasza Intruder2k5 (#28467) üzenetére


proradeon
őstag

Persze, hogy ajánlott, mivel gyári firmware-rel, és OpenWRT-vel tökéletesen működik. Azon nincs semmi meglepő, hogy DDWRT-vel sz@rul megy, mivel szvsz. a DDWRT egy rakat sz@r, és akkor visszafogtam magam a jellemzésben. :) De tényleg ne OFF-oljuk ezzel szét a topic-ot. :R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28469) Intruder2k5 válasza proradeon (#28468) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ez a Te véleményed! Viszont van aki ugyanezt állítja a gyáriról is! Mármint, hogy szar...

Épp ezért kár is ezen vitatkozni, mert mindenkinek megvan a saját meggyőződése, kialakult véleménye egy-egy típusról, és ahogy én sem foglak (és nem is akarlak) Téged meggyőzni arról, hogy a TP-LINK egy használhatatlan szar, úgy Te sem fogsz engem meggyőzni ennek az ellenkezőjéről!

[ Szerkesztve ]

(#28470) And válasza proradeon (#28468) üzenetére


And
veterán

Nem vagyok egy DD-WRT fan (egyszerűen csak használom), de van egy előnye: olyan hardvereken is fut, amelyekre egyszerűen nincs másik 3rd-party fw. Egyébként meg az, hogy 'szar', természetesen erős általánosítás: Igen, van olyan chipset, amelyikre nem igazán sikerült megbízható dd-wrt-t készíteni, ugyanakkor én már 8-9 éve használom Broadcom chipset-es Linksys-eken (ugye ez azért manapság már a belépőszint alatti kategória, újonnan erősen ellenjavallt ilyenek beszerzése), és soha hozzá nem kell nyúlni, teljesen stabil és megbízható. Újraindulás szinte csak áramszünetkor, sok-sok hónap elteltével történik. Mellesleg használunk melóban TL-WR741-est repeaternek dd-wrt-vel, ahhoz sem kellett nyúlni az elmúlt két évben.
A TP-Link 841 és a többi hasonló kategóriájú adatlapja pedig nem említ - univerzális - repeatert, csak WDS-bridge módot, ami firmware-től függően elvileg nem teljesen ugyanaz. De ha be lehet állítani úgy, hogy ne kelljen az 'ellenoldali' routert is hasonlóan konfigurálni, és hozzáférést biztosít wifi-n is, akkor nevezhetjük jelismétlőnek.

(#28471) Rolli


Rolli
aktív tag

Esetleg róla valami vélemény?
TP-LINK TL-WA901ND ő tud repeatert is...

(#28472) proradeon válasza Rolli (#28471) üzenetére


proradeon
őstag

Elvileg a célra megfelel. Azért nem ajánlottam, mert kikötötted, hogy "router"-t ajánljunk. :U (De persze ez esetben se lehet garantálni, hogy át tudja vinni az említett falat.)

Amúgy milyen eszközhöz szeretnél netet juttatni az 50 cm-es fal másik oldalán?

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28473) Rolli válasza proradeon (#28472) üzenetére


Rolli
aktív tag

egy laptophoz szeretnék netet juttatni,vezeték nélkül.a 2 emelet között van sajna ennyi vasbeton.

(#28474) proradeon válasza Rolli (#28473) üzenetére


proradeon
őstag

Értem. Kár, hogy ki van kötve, hogy extreme digital jöhet csak szóba vásárlás céljából. Egyéb esetben inkább javasolnék egy Power Line Adapter párost. Nagyobb eséllyel és nagyobb sávszélességet tudnál velük átjuttatni, mint bármelyik SOHO WiFi router-rel / Access Point-tal, az adott kereten belül. (Persze az említett Power Line Adapter csak egy lakáson belül működik!)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28475) Rolli válasza proradeon (#28474) üzenetére


Rolli
aktív tag

Sajna ott vettem azt a huawei cuccot,és igy visszaveszik:)

(#28476) Rolli


Rolli
aktív tag

Rá gondoltál?
http://www.edigital.hu/Kiegeszito_tartozek/On-Networks_1_portos_PowerLine_200_S_Home_Network_bundle_KIT-p356790.html

De ő nem wifin csatlakozik a laptophoz ugye?
Sajna kábelezgetni nem szeretnék,

(#28477) proradeon válasza Rolli (#28476) üzenetére


proradeon
őstag

Igen, ez nem WiFi-n megy. Úgy műkodik, hogy a fal egyik oldalán - ahol gondolom van egy router jelenleg - bedugod a konnektorba az egyik egységet, és egy UTP-vel összekötöd a router-rel. A másik egységet pedig a fal túloldalán dugod be a konnektorba, és egy UTP-vel összekötöd a laptoppal.

Lényegében akkor hasznos, ha nem szeretne az ember falat fúrni, vagy a WiFi nem képes áthidalni egy területet.

De ha nálad csak WiFi jöhet szóba, akkor ... ez van. :)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28478) Rolli válasza proradeon (#28477) üzenetére


Rolli
aktív tag

a 841nd router tutira tudja a repeater funkciót gyári fw-vel?

(#28479) Rolli


Rolli
aktív tag

Mert nekem is olyan van,de nem találom sehogy.

(#28480) proradeon válasza Rolli (#28479) üzenetére


proradeon
őstag

WDS-t tud, ami nem ugyanaz. Itt egy videó a beállításáról.

Más: 5 percen belül tudod szerkeszteni a hozzászólásodat. Így ha a hozzászólás elküldése után 5 percen belül még eszedbe jut valami, ne új hozzászólást írj, hanem szerkeszd az előzőt. ;)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28481) Intruder2k5 válasza proradeon (#28480) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A WDS leginkább azonos hardverek és szoftverek közt működik megfelelően, ha eltérő eszközök vannak beállítva, azzal csak a probléma szokott lenni!

Rolli, mivel azt mondtad, hogy végül is jöhet a custom fw, ha megfelelő a hardver verziód hozzá, akkor leginkább egy Gargoyle-al tudnád beállítani a repeater módot!

[ Szerkesztve ]

(#28482) Rolli válasza Intruder2k5 (#28481) üzenetére


Rolli
aktív tag

már a garygoyle fw-vel is próbáltam.
a 40/40-es netemből 16 jött át vele,az volt a gondom.a gyári fw-vel simán jön a 40/40

(#28483) Rolli válasza proradeon (#28480) üzenetére


Rolli
aktív tag

az lehet hogy ez tud wds-t,de a másik thome-os pirelli router tutira nem tud wds-t:)

(#28484) Rolli


Rolli
aktív tag

Ha megveszem őt, TP-LINK TL-WA901ND 300M Wireless Acces Point, és mondjuk a középső antennát kicserélem 8dbi-re,az sokat javítana a helyzeten,vagy felesleges?Ez már talán lefedi a házat.

[ Szerkesztve ]

(#28485) kali válasza Rolli (#28484) üzenetére


kali
legenda

az csak rontana a helyzeten.
mimo képes eszközökön vagy mindegyik antennát cseréled azonosra, vagy egyiket sem.

[ Szerkesztve ]

(#28486) Toolfan


Toolfan
csendes tag

Sziasztok! Beszereztem az általatok javasolt egyik routert, (TL- WRD4300), viszont nem tudom, hogyan kell erről torrentezni. Van valahol jó leírás? A merevlemezemet megoszthatom úgy, hogy máshol is láthatóak legyenek a tartalmak? Szóval, kellene egy szájbarágós oktatás...hol találok ilyet? Előre is kösz!

(#28487) Intruder2k5 válasza Toolfan (#28486) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#28488) Toolfan válasza Intruder2k5 (#28487) üzenetére


Toolfan
csendes tag

:C Kösz :R

(#28489) Voice24 válasza Gubek-Einste (#28449) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi!
Még egy kérdésem lenne: több helyen olvastam a TP-Link routerek és a D-Link modemek közti nem baráti viszonyról. Ez minden TP-Link routerre igaz, és csak a szürke D-Link modemmel, vagy az összessel? Nekem a fekete 360-as modemem van.

[ Szerkesztve ]

(#28490) C$igu$sz


C$igu$sz
csendes tag

Sziasztok!
A kérdésem a következő: függőleges irányban azaz egy emelet különbséggel illetve viszonylag nagyobb területen (kb 200 m2) továbbá kőkemény szovjet betonon keresztül kellene egy vezeték nélküli hálózatot kiépíteni. Milyen routert ajánlanátok ami ár/érték arányban elég jó, de inkább alacsony ár :DD ...
Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#28491) Rolli


Rolli
aktív tag

Ha mondjuk egy meglévő netet szeretnék továbblőni wifin.
Gondolok arra hogy a t-home-os modemből ami adja a netet, egy utp kábellal csatlakoztatok egy routert,akkor a routerrel is tudom tovább osztani a netet wifin?
Ezt hallottam ma,nem tudom igaz-e?Mert akkor inkább vennék egy routert,mint egy repeatert.

(#28492) Intruder2k5 válasza Rolli (#28491) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Már hogyne tudnád...?! Ez egyáltalán nem gond! Annyi routert kötsz egymás után, amennyit csak akarsz!

[ Szerkesztve ]

(#28493) Rolli válasza Intruder2k5 (#28492) üzenetére


Rolli
aktív tag

Akkor az esetemben jobban járok,ha mondjuk routert veszek nem?

A thomos modem adja a netet, egy utp kábellel összekötöm az új routerrel,azob beállítok egy wifi nevet,és azon keresztűl tudok netezni ugye?
nem kell mindig jelszót beirnom,azaz csatlakoznom a nethez,azt athomos megteszi..
Nagyjából ugyanazt érem el mint egy repeaterrel,csak bármi más nevet adhatok a wifinek.

Köszi

(#28494) Rolli


Rolli
aktív tag

akkor innen melyiket ajánlanád 15.000-ig?
http://www.edigital.hu/Szamitastechnika/Halozati_eszkoz/Router-c939.html?pagenumber=1&limit=15&orderby=view&order=1&oldies=0&dosearch=0

Köszi.

(#28495) bajoros


bajoros
csendes tag

Üdv Nektek

Talán nem a legjobb helyen kérdezem....de talán tudtok segíteni.
Adott egy működő internetet adó hálózat router mögött.Minap szomszédba át lett vezetve egy UTP kábel amin van internet azonnali elérés.Kábellel megy is hiba nélkül.Ma egy Tenda wifi router lett téve eme kábel végére.LAN portba kábel bedug internet telefonon hibátlanul elérhető.Laptop Skypo azonnal bejelentkezik azonban ugyanezen laptopon semmiféle webböngésző nem kapcsolódik a netre. Böngésző oldalt nyitva a Tenda router konfig felülete jött be míg a kezdőlapot be nem állítottam pl Google-ra. Azóta sem lehet webböngészni.Hálózati wifi kapcsolatoknál a tálcán internetelérést jelez.
DHCP-t a hálózaton levő első router oszt ki.
Mit tanácsoltok???

Előre is köszönet bárminemű ötlet ill reakciót illetőleg.

Üdv :Bajoros

Bajoros®

(#28496) Intruder2k5 válasza Rolli (#28493) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"A thomos modem adja a netet, egy utp kábellel összekötöm az új routerrel,azob beállítok egy wifi nevet,és azon keresztűl tudok netezni ugye? nem kell mindig jelszót beirnom,azaz csatlakoznom a nethez,azt athomos megteszi.."

Pontosan így van!

(#28497) Rolli válasza Intruder2k5 (#28496) üzenetére


Rolli
aktív tag

szerinted ez végezné a dolgát?

a lényeg,hogy az antenna cserélhető,ha gyenge lenne esetleg.
http://www.edigital.hu/Router/TP-LINK_TL-WR941ND_300M_Wireless_Router_3x3MIMO-p322595.html

Köszönöm.

(#28498) Intruder2k5 válasza bajoros (#28495) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Állíts be neki valami más IP tartományt, ami eltér az első routerétől! Tehát, ha az első router mondjuk 192.168.1.1, akkor ez legyen 192.168.2.1, és a kábelt a WAN portjába dugd! Menjen a saját DHCP szervere, stb, szóval normál módon üzemeljen, mintha csak szólóban lenne!

Ha továbbra is gond lenne, akkor Router gondok!

(#28499) proradeon válasza bajoros (#28495) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Ez inkább illik a Router gondok topicba. :P

A tippem az, hogy valamiféle DNS szerver probléma áll fent. Próbáld ki, hogy a Tenda router-re kötött laptop hálókártyájának IP beállításainál beállítod az alábbi (google féle) DNS szervert: 8.8.4.4

Ha így sem megy a böngészés, akkor nekem nincs ötletem. :B

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28500) Gubek-Einste válasza Voice24 (#28489) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az újabb N-es típusok nincsenek jobban a régi szürke-kék típussal, az újabb feketével már nincs gond.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.