Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27701) FefeeX válasza Gubek-Einste (#27698) üzenetére


FefeeX
veterán

pl az enyim, ha megjön a 3600-am :)

(#27702) Intruder2k5 válasza ledgeri (#27697) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ennyire nem részletezted az igényeket! Egyébként 3rd party firmware-el tudja az ASUS is, és szinte mindegyik, amelyiken van programozható "felesleges" gomb!

[ Szerkesztve ]

(#27703) ledgeri válasza TeeJay (#27700) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Most kapcsoljam be a gépet, ha telóról neteznék, vagy érjem el mobilneten keresztül, hogy ha ki van kapcsolva aktuálisan a routeren a wifi???

(B)(I)(#27702) Intruder2k5(/I)(/B) van-e kihívója, ami ugyanazokat tudja, ... gondoltam linkekkel mellékelve elég pontos volt a meghatározás...
Köszönöm (most nézhetek újból körbe az új lehetőség miatt.. :P )

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#27704) fogtunder válasza ledgeri (#27703) üzenetére


fogtunder
nagyúr

csak érdeklődés szintjén, miért jó, ha kapcsolgatod a wifit?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27705) Gubek-Einste válasza ledgeri (#27703) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég kevés eszközök van manuális wifi kapcsoló gomb, ezt nem is nagyon szokott igény lenni így erre nem is figyelünk ha külön nem kéri az illető, hogy legyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27706) ledgeri válasza fogtunder (#27704) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nálam nincs tervbe véve, további eszközök vásárlása, így a következőket tudom elképzelni
Ha nem megy semmi, nem megy semmi;
Ha a gép megy, nem használnám a telefonom: WIFI nem kell, így kikapcsolható... (és bárki bármit mond [ és nem megy a hardver rovására], én akkor ki is kapcsolnám..);
Ha a NET kell ,de a gép nem megy, akkor a mobilért nyúlnék (ha elég arra...) és itt a gomb lényege..: Ha be volt kapcsolva a WIFI leálláskor, akkor semmi probléma router-boot és kész, de ha ki volt kapcsolva, akkor mi tehetnék gép nélkül??

//csak megnyomnám a gombot....

(#27705) Gubek-Einste Ok...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#27707) Gubek-Einste válasza ledgeri (#27706) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szinte mindenkinél router uptime = wifi uptime, ami előszokott még fordulni az az éjszaki wifi kikapcsolás de ebben az esetben is tervezeten van ki-be kapcsolás, manuálisan vagy 3rd party firmware esetén automatikusan.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27708) TeeJay válasza ledgeri (#27706) üzenetére


TeeJay
félisten

de úgy őszintén miért zavar ha éjszaka is van wifi? ha normális a titkosítás úgysem tudja senki feltörni, a router nem fog ettől tovább élni azt meg nem hiszem hogy nem tudsz aludni a sugaraktól :D
ez szerintem amit csinálsz elég marhaság, 10éve nyomatok routereket mindenhova ahol van otthoni net de még soha senkinek nem fordult meg a fejében hogy ha nem használja a wifi-t akkor jó lenne lekapcsolni.
sőt a mostani okos telefonok igénylik is hogy folyton legyen wifi mert akkor pl tud folyton frissíteni minden infót... szerintem ha amúgy se használja semmilyen eszköz akkor mit zavarna ugyan a lakásban ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27709) ledgeri válasza Gubek-Einste (#27707) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ebben és az előbbi hsz-edben is hagysz kiskaput, amin én át is járnék...
Manuális alatt a futó gép mellőlit érted?
(#27708) TeeJay Értem amit mondasz, de egyet vele nem értek...

OK: meglett a gombos WIFI (létezik a piacon, én IS a célközönség része vagyok...)Kész :R

Ezt be lehetne (típus korábban..) fogni torrentre?

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#27710) Gubek-Einste válasza ledgeri (#27709) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A manuális lehet admin felületen és gombbal való kikapcsolás is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27711) fogtunder válasza ledgeri (#27706) üzenetére


fogtunder
nagyúr

értem, de nem értem, miért jó ez. én biztos nem mászkálnék napi szinten a routerhez, hogy wifit kapcsolgassak, nekem pont az a lényeg benne, hogy folyton ott van. ha a biztonság a szempont, akkor extrém esetben MAC cím szűrés, egyébként meg soha nem törte még fel senki wifi hálózatomat. de hát ez van, nem vagyunk egyformák.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27712) TeeJay válasza fogtunder (#27711) üzenetére


TeeJay
félisten

10 év alatt még az enyémet se pedig publikus az SSID és nincs MAC szűrés sem
csakis WPA2+AES és legalább 10 karakteres bonyolult jelszó
szevasz, mióta routert vettem megy a wifi vele együtt folyamatosan és bolond lennék kikapcsolni mikor ma már minden használja szinte :D lassan már az összes TV hűtő mosógép mindenben lesz de még a fényképezőgép és társai is :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27713) ledgeri válasza Gubek-Einste (#27710) üzenetére


ledgeri
nagyúr

OK, Köszönöm!

(#27711) giorgio utolsó három szavad, és legutsó karaktered!.... ;]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#27714) gortys


gortys
csendes tag

Üdv!

A napokban meghalt a pár éve betonstabilan működő WRT54GL routerem (DDWRT-vel), ezt a pár napos 40 fokot szerintem nem bírta... Tudtok ajánlani helyette olyat, ami tudja az n-est is? Hasonló tudással hasonló árkategóriában, vagy inkább megint ilyet vegyek? Mert hogy nem annyira fontos, hogy n-es legyen, de ha van ennyi pénzért, ami jobb, akkor inkább azt venném.

(#27715) Gubek-Einste válasza gortys (#27714) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Manapság csak N-es eszköz érdemes venni, semmiképpen se vegyél még egyszer Linksys WRT54GL-t, már régen kifutott minden szempontból.
10k alatt: TP-Link 841ND v8 vagy Asus N12 D1 ami nagyon ajánlott.
Gigabites portokkal: TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2, áruk 15-20k, minden van USB port.
Az összes 3rd party firmware támogatott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27716) fogtunder válasza TeeJay (#27712) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem még a jelszavam is egyszerű, mint a faék :D

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27717) Gondwana válasza fogtunder (#27716) üzenetére


Gondwana
addikt

:C
Most csak azokon kuncogok, akik csak a szomszéd VeérIstván törögetésére számítanak, aki majd jól átnevezi pl. az AP-nket, vagy valami vicceset csinál vele. Nos, amikor törnek, nem ezért törnek, hanem egy példa a sok közül: azért, hogy valakinek a kergetése nálad érjen véget, te meg bizonygathatod, hogy mégse te voltál.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#27718) fogtunder válasza Gondwana (#27717) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én úgy vagyok vele, hogy ha törnek, nem a jelszó fogja megállítani őket. és egyszerűt mondtam, nem rövidet, ha a karakterszám alacsony, kvázi mindegy, hogy mennyire bonyolult. és ha nem a te hálózatodra a legegyszerűbb bejutni az épületben, már nyert ügyed van.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27719) junkeer válasza fogtunder (#27718) üzenetére


junkeer
tag

Sokat segít, ha Static DHCP leasing-et használsz, szűkített DHCP tartománnyal, valamint egy MAC Address alapú ACL szűrést... ezeket manapság szinte az összes router tudja...

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#27720) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok!

Szerintetek egy ilyen megéri 8k-ért?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#27721) Gubek-Einste válasza Vladi (#27720) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mondhatjuk. Milyen környezetbe kellene?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27722) Vladi válasza Gubek-Einste (#27721) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

1,5 szobás albérletbe, 2-3 gépet szolgálna ki, semmi extra. Használtan hirdetik ennyiért.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#27723) fogtunder válasza junkeer (#27719) üzenetére


fogtunder
nagyúr

persze, ha tartósan csak ugyanazokat az eszközöket használod.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27724) Gubek-Einste válasza Vladi (#27722) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen net alá?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27725) Keresztapper


Keresztapper
senior tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék, mert egy barátom megkért, hogy szerezzek egy tabletet a kislányának, de akkor már wifi hálózat is kellene otthonra.

Digi netjük van, így vettem egy D-Link DIR-605L routert és azt gondoltam, rendben is leszünk. Hát nem. A D-Link nem tudott PPPoE szabvánnyal kapcsolódni, még a WDR3600-as TP-Link-em simán felépítette a kapcsolatot.
Szóval új router kell, de árban nem nagyon mehetek a 605L fölé, mert most ennyi a keret. A NET 40/20-as asszem, szóval nem kell túl erős vas, sokkal inkább szempont a megbízhatóság, mert nem nagyon akarok folyton odaugrálni, ha valami gond van vele.

Az ASUS RT-N12E-t és az E900-as Linksys-t néztem, de ajánlhatnátok mást is, a kritérium még annyi lenne, hogy az eDigital-nál lehessen kapni, mert a D-Link-et oda kell visszavinnem.

Előre is köszönök minden tanácsot!

http://palscoffeetech.com/

(#27726) Vladi válasza Gubek-Einste (#27724) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

20/10 digi net. Tényleg alap dolgok kellenek csak.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#27727) CrAck69


CrAck69
senior tag

Sziasztok srácok, nem tudom pontosan melyik topikban kellene
ezt a kérdést feltennem ezért elnézést, remélem jó helyen vagyok.

A történet ez lenne, hogy:
Van nekem egy TP-Link TL-WR542G routerem,
Egy hete vettünk egy LG 42la640s -TVt
És szeretnék rajta hálózaton filmeket nézni, de nem jön össze
mert a 720p és a FullHD/3D filmek szaggatnak rajta ( a DivX ek nem)
(vagyis töltenek 10-15 sec-ként) gondolom mert nem elég a sávszél

Ezért az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám ezt kiküszöbölni?
Vegyek egy NAS-t vagy vegyek egy nagyobb/erősebb wifis routert?
Áthelyezni egyiket sem tudom.

A távolság az kb 12-14 méter légvonalban és egyetlen Ytong fal van kb(15cm)
a TV és a router között csináltam egy képet
(a hátsó szobában a TV sarka látszik)
A segítségeteket kérném mit tudok tenni?
Előre is köszönöm. :R

Egyszer fenn....

(#27728) vargalex válasza CrAck69 (#27727) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Ha jól értem, a TV Wifi-n csatlakozik. 720p-hez a router által biztosított G-s wifi (elméleti sávszélesség 54 Mbps) kevés lehet.

Alex

(#27729) CrAck69 válasza vargalex (#27728) üzenetére


CrAck69
senior tag

Rendben, akkor ha jól értem az első HSZ-ben leírt
"Felső kategória" - itt mindegyik gigabit LAN-nal és teljesértékű (300Mbit) n wifivel rendelkezik.
Innen választok egyet akkor nem fog jelentkezni a probléma?

N (300Mbit): 80-130Mbit (itt nagyobb a szórás)
(mindez zajmentes környezetben, 100%-os jelszint mellett, az adott szabványt mind a két oldalnak támogatnia kell)

És a TV-nem támogatja az N-es szabványt? Nem találtam erre utaló dolgot az LG-oldalán :(

És ha veszek egy USB-s routert amire rácsatlakoztatok egy USB3-as 2,5" HDD-t akkor
látni fogja a hálózaton a filmeket és le is tudná játszani azt?

[ Szerkesztve ]

Egyszer fenn....

(#27730) sztanozs válasza vargalex (#27728) üzenetére


sztanozs
veterán

Nem tudom milyen filmejei vannak, de nekem a 1080p-s mp4-ek is simán mennek g-s wifivel - persze laptopon, nem TV-n, és persze nem oda-vissza wifin (a megosztott tartalmat kiszolgáló eszköz vezetékkel csatlakozik a wifi routerhez)...
Ha wifi-n keresztül megy fel az adat a routerhez és wifin keresztül is jön le (és még van néhány wifis eszköz a lakásban), akkor lehet, hogy egy n-es eszközzel sem lesz röccenésmentes.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#27731) CrAck69 válasza sztanozs (#27730) üzenetére


CrAck69
senior tag

a Wifis router nekem is vezetéken csatlakozik a géphez.
Tudnátok akkor egy olyan routert ajánlani ami talán jó lenne?
Ha tudja azt a funkciót, hogy USB-bele és onnan megosztás hálóztra
az nagyon jó lenne ha van ilyen :)

Pl egy film:
Zero Dark Thirty - A Bin Laden hajsza és ez csak 720p
Codec..........: x264
Resolution.....: 1280x692
Bitrate........: 6400 kbps
Fps............: 23.976

Egyszer fenn....

(#27732) Claude Leon válasza CrAck69 (#27731) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Előtte érdekes lehetne egy kísérlet, ahol a tévét tyúkbélen próbálod ki.

Mivel az említett 7Mbites film bőven a g-s wifi optimálisan 20Mbites képességein belül van, ahogy nézem, a beépített wifi paramétereit gondosan elhallgatják (pl. mi van, ha g-s)

Esetleg, ha csak a kedvezőtlen helyezkedésen múlik, előfordulhat, hogy router tologatással is javíthatsz az ügyön, de lehet egyéb hálózatos probléma is.

szerk: most olvastam végig, az a falon túli (még ha csak ytong is az) 10-en valamennyi méter, néhány egyéb zavaró tényezővel karöltve beleszólhat már ennyire a forgalomba.
(a cserépkályha épp a terjedés vonalában vet jókora árnyékot)

[ Szerkesztve ]

(#27733) sztanozs válasza CrAck69 (#27731) üzenetére


sztanozs
veterán

Ha zavar van az erőben, akkor akár az antenna polarizációjával válztoztatásával (jobbra-balra döntésével), akár kevésbé foglalt csatolna használatával sokat lehet javítani az átviteli sebességen.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#27734) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#27725 Keresztapper Asus RT-N12E-t semmiképpen se vegyél, inkább D1-t vagy TP-Link 841ND v8-at. A Linksys E900 is jó lesz.

#27726 Vladi Elég lesz alá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27735) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

megvettem ezt az asus routert, de nagyon gyakran szétkapcsolódik a net, mi szabályozza ezt, vagy mi lehet a gond?

(#27736) Gubek-Einste válasza -secret- (#27735) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ITT tedd fel a kérdésedet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27737) -secret- válasza Gubek-Einste (#27736) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

:R

(#27738) Vladi válasza Gubek-Einste (#27734) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Ok, köszi. :R

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#27739) Keresztapper válasza Gubek-Einste (#27734) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Köszi!

Igen, az ASUS-ról lemondtam, mert kiderült, hogy nem elírás, tényleg 2 dbi antennák vannak rajta!!! Az eDigital bemérette és kiderült, hogy Európának erre a felére ilyet szállít az ASUS.

Amúgy egy 842ND lett belőle végül. Ha nem muzsikál jól, majd hegesztek rá egy OpenWrt-t. :D

http://palscoffeetech.com/

(#27740) p2pp


p2pp
őstag

TL-WDR4300 vagy TL-WDR4900 Routert vegyek?
Várom a tapasztalatokat mindkettőről.
Jót és rosszat is.
Köszi!

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#27741) Gubek-Einste válasza p2pp (#27740) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább 4300 mivel az olcsóbb és 2,4 GHz sáv is külső antennás kivitelű. A 4900 előnye csak a 2,4 GHz-s sávban a 450-es működés de kevés ezt kihasználó eszköz van, hátránya, hogy 2,4-s sáv belső antennás megvalósítású.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27742) p2pp válasza Gubek-Einste (#27741) üzenetére


p2pp
őstag

Köszi!

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#27743) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok. A közeljövőben szeretnék egy synology ds112+ nas-t vásárolni. Ez a nas gigabites lan-nal csatkakozik a routerhez. A synology oldala szerint ez a nas kb 70-80 mb/s írásra és 90-110 mb/s olvasásra képes. A kérdésem az hogy ezt a sebességet melyik/milyen router tudja lekezelni anélkül hogy megadná magát. Szeretném stabilan elérni ezeket a sebességeket!!!! A másik kérdés hogy ehhez a sebességhez mind a nas-router és a gépem-router közé gigabit kábel kell ??? Nagyon reménykedem benne hogy tudtok segíteni és a beruházás után nem az lesz hogy mindent megvettem és megint 10-20mb/s lesz a max sebességem :W

(#27744) grizlisandor válasza grizlisandor (#27672) üzenetére


grizlisandor
addikt

Megérkezett a switch, a számítógépeken van rendesen net, a hozzá mellékelt lemezről a használati útmutató alapján konfigurálva! A telefonok látják a wifi-t, beírok nekik a kódot, amit generált a konfigurációnál, de mind2 telefon megáll az "IP cím lekérésénél". Ezt hogy tudnám megoldani?

(#27745) junkeer válasza XuChi (#27743) üzenetére


junkeer
tag

Ha szeretnéd max sávszélen kihasználni a NAS-t, akkor egy Gigabites routert válassz. Mivel ez belső hálózati, Layer 2-es forgalom, így nem terheli a processzort. A NAT-olási sebesség az külön történet. Kábelezés tekintetében a Cat5E FTP kábelezés a javallott, aktív eszköztől, aktív eszközig.

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#27746) XuChi válasza junkeer (#27745) üzenetére


XuChi
addikt

A nas-t a routerrel is cat5e kábellal kössem? Az én gépem kb 10m-re van a routertől. Elég oda is a sima cat5e ftp?? A másik hogy kell e a sftp duplán árnyékolt kábel ??

[ Szerkesztve ]

(#27747) junkeer válasza XuChi (#27746) üzenetére


junkeer
tag

Ethernet szabvány szerint a Cat5E kábelen 100m az áthidalható távolság Gigabiten. A kábelezési szabványok picit mindig szigorúbbak, 80m fali kábel és 2x5m patch kábelt engednek meg egy szakaszon. A 10m-es patchkábeled bőven benne lesz a "keretben". A dupla árnyékolás (S/STP és S/FTP) csak zavart környezetben indokolt, de ott is érdemes a zavarásnak megfelelő típust alkalmazni. Én egy normál otthoni felhasználásra FTP-t ajánlok.

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#27748) grizlisandor válasza grizlisandor (#27744) üzenetére


grizlisandor
addikt

Megoldottam...

(#27749) XuChi válasza junkeer (#27747) üzenetére


XuChi
addikt

Router-ből mit ajánlasz ami nem tp-link??

(#27750) junkeer válasza XuChi (#27749) üzenetére


junkeer
tag

http://routerboard.com/RB2011UAS-2HnD-IN
http://routerboard.com/RB951G-2HnD

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.