Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28251) Gubek-Einste válasza Mate (#28249) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link 3600

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28252) Mate válasza Gubek-Einste (#28251) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszönöm!

Nem tudom mennyire ismered UPC-nek a beépítette wifi-s cisco csodáját, de ahhoz képest kb. hány %-al erősebb a wifije ennek a kütyünek?

[ Szerkesztve ]

(#28253) Gubek-Einste válasza Mate (#28252) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Annyira, hogy én is egy Cisco HGW-t használom FP120 (jelenleg FP240) mellé.
Mivel külső antennás így jelentősebb javulásra lehet számítani de természetesen csak megfelelő körülmények között és semmire sincsen garancia.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28254) simonzsoli


simonzsoli
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni router vásárlásan. 240/20-as UPC net van, ehhez kellene router. Jelenleg TP-Link TL-WR741ND van, de ezzel csak 100Mbit-es sebesség van.
7 PC-t és 5 telefont kellene kiszolgálnia, és kábelen viszonylag sok adat van a gépek között másolva, ezért fontos lenne a nagy sebesség. A keret jelenleg 20-25e.
Köszönöm előre is a segítséget!

"Modern tánczene, amitugye éntaláltam ki." - Hamvai P.G.

(#28255) Mate válasza Gubek-Einste (#28253) üzenetére


Mate
nagyúr

Nekem is fb240-el lesz beüzemelve. Wifin mennyi a max. amit átnyom?

(#28256) proradeon válasza simonzsoli (#28254) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Amennyiben csak UTP kábelen szeretnéd kihasználni a teljes 240 Mbit-es letöltési sebességet, akkor az általad leírt igényeket tökéletesen ki tudja szolgálni egy TP-Link TL-WDR3600 router.

Ha WiFi-n keresztül is szeretnéd kihasználni a teljes 240 Mbit-es letöltési sebességet (1 kliensen), akkor AC képes router, és az adott kliensen AC-s WiFi kártya / stick szükséges.

Ajánlott AC képes router-ek:
Asus RT-AC66U
TP-Link Archer C7

Ajánlott AC képes WiFi kártya és USB stickek:
Asus PCE-AC66
Netgear A6200
D-Link DWA-182

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28257) Gubek-Einste válasza Mate (#28255) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem tudom mert csak egy mobillal van használva a wifi-je.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28258) simonzsoli válasza proradeon (#28256) üzenetére


simonzsoli
csendes tag

Szia!
Wifin nem fontos hogy 240Mbps legyen, viszont kábelen igen. Gépek közötti másolás körülbelül milyen sebességű ezen a TP-Link WDR3600-on? Az USB nyomtató megosztás csak Windows alatt működik vagy esetleg Mac és Linux alatt is?
Üdv

"Modern tánczene, amitugye éntaláltam ki." - Hamvai P.G.

(#28259) Gubek-Einste válasza simonzsoli (#28258) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a portjai gigabitesek így két kábeles gép között gigabites sebességgel mehetnek az adatok.
3rd party firmware alatt biztosan működik Linux és Mac alatt is a nyomtató megosztás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28260) Brogyi válasza proradeon (#28256) üzenetére


Brogyi
senior tag

Hát azért kíváncsi lennék azért rá kinek fog sikerülni wifi-n, és főleg mikor. A sebességmérős dolog nem ér.
Ftp vagy torrenet 240Mbps. Na arra befizetek. Persze nem 20cm-ről.

(#28261) proradeon válasza Brogyi (#28260) üzenetére


proradeon
őstag

Prohardveres AC-s WiFi tesztben 8-ből 6 esetben bőven 240 Mbit felé jutottak. :U

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28262) Brogyi válasza proradeon (#28261) üzenetére


Brogyi
senior tag

Hát egy NAS mellett nekem ez még akkor se alternatíva. Köszi a linket.

(#28263) boozoo


boozoo
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a alábbi dologban.

Van egy családi ház, 50/5 UPC-s nettel, Cisco-s kábelmodemmel, 1 asztali PC-vel. Ezt használom du-tól éjfélig.
A feleségem otthoni munkára lett ítélve (annak előnyeivel és hátrányaival) és kapott egy laptopot.
A munkához neki is kell net.
Az nem jó, hogy ott ül az én helyemen ( :) ) és a PC seggéből állandóan ide-oda kell dugogatni az utp-t. (Reggel az ő toplapjába, du vissza az asztalimba.)

Lakáson belül, kb 15-20 méterrel az asztali géptől (3 közfal) csinálnék egy helyet, ahol ő dolgozhatna.
(A padláson biztosan kell még valamit kötögetni - azt majd később kérdezem :). )

Milyen megoldást/routert javasoltok, hogy ne kelljen ide-oda dugni, hanem hogy a 2 gép, nem egy időben tudjon működni az egyik szobában és a másikban. Neki a stabil kapcsolat a fontos (a munkában is), nekem meg a sok seed-elt törrent. És a stabil kapcsolat.

Ha megoldható router nélkül, az is jó lenne. De amikor valami internet Y elosztóról érdeklődtem, mindenki körbenevetett. Joggal? :)

Köszi a segítséget!

(#28264) junkeer válasza boozoo (#28263) üzenetére


junkeer
tag

Strukturált kábelelosztót (Y) arra szokás használni, hogy egy 8 eres kábelen két független 100mbites linket lehessen átvinni. Neked router kell....

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#28265) Intruder2k5 válasza boozoo (#28263) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az internet megosztásához router szükséges! Ha lesz egy ilyened, akkor már akár egy időben is használhatjátok a netet! 50-es csomaghoz, amennyiben belátható időn belül nem terveztek nagyobbra váltani, jó lehet például egy ASUS RT-N12 D1 típus, de ha esetleg szóba jöhet később nagyobb sebesség is, akkor Gbit-es eszközt kell venned, hogy akkor ezzel már ne legyen gond! A WiFi jel erőssége, hatótávolsága sajnos előre megjósolhatatlan, és nekem ez a 15-20 méter a három közfallal kicsit soknak tűnik! Ha stabil kapcsolat kell, akkor mindenképpen javaslom inkább, hogy egy központi helyről, ahol a modem és a router is lesz, mindkét géphez húzz ki UTP kábelt! Persze lehet a WiFi-vel is próbálkozni, aztán majd ha nem lesz stabil, akkor kábelezel...

(#28266) proradeon válasza boozoo (#28263) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Ha jól sejtem, akkor az asztali géped a ház egyik végében van, a hely, ahol a feleséged a jövőben dolgozna a lapotopján, az pedig a ház másik végében. (?) Ez esetben érdemes lenne venni egy router-t (kerettől függően TP-Link TL-WR841ND vagy TP-Link TL-WDR3600) és azt nagyjából a ház közepén beüzemelni, hogy az egész lakást le tudja fedni megfelelő jelerősségű WiFi-vel.

Persze hogyha mindez nem kivitelezhető, és mindenképp az asztali gép mellé kell tenni az új router-t, akkor is van rá esély, hogy a 15-20 méterre lévő laptoppal tudja fogni a WiFi-t a feleséged, de ezt nehéz megjósolni, főleg a falak miatt. (Hogy ha csak 10-15 cm-es falakról van szó, akkor én olyan 2-3-as jelerősséget tudnék tippelni így látatlanba. De ezt nem garantálhatom. :B )

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28267) simonzsoli


simonzsoli
csendes tag

Valaki esetleg tudja, hogy a TP-Link WDR3600-nak a Wifi hatótávja milyen egy TL-WR741N vagy egy TL-WR841N routerhez képest?

"Modern tánczene, amitugye éntaláltam ki." - Hamvai P.G.

(#28268) Intruder2k5 válasza simonzsoli (#28267) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt sajnos így nem lehet megmondani! Ha valaki ad is rá választ, semmi garancia nincs rá, hogy az úgy is lesz! A WiFi már csak egy ilyen bizonytalan dolog! De bővebben erről az első hsz-ben olvashatsz...

[ Szerkesztve ]

(#28269) p2pp


p2pp
őstag

841 ND volt anno. Most 4300.
Jobb a vétel, de ez mindenkinél más.
Mindenkinél más körülmények vannak.
Más panelban, más önálló téglaházban.
Más vályogházban, stb. Panelban a legrosszabb!

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#28270) boozoo válasza proradeon (#28266) üzenetére


boozoo
tag

Mindannyiótoknak köszönöm a választ!

Igen, az egyik gép a ház egyik sarkában, a laptop meg a másikban lenne, igazából, így átnézve a házon, légvonalban 10-15m, 10-es falakkal.
A TV/Internet kábel a padláson lett húzva, így nem tudom megoldani, hogy féltávon legyen a router.
Úgy tudnám megcsinálni, hogy a laptopnál lejön a koax->modem->router->egyik utp a laptopba, a másik vissza fel a padlásra, át az asztali géphez. De ez kb 15-20m.
Amúgy egy utp kábel max milyen hosszú lehet?

A másik, hogy a net sebesség esetleg nőni fog, és ahhoz inkább Gb-es routert vennék. Gondolván a jövőre.
Esetleg ilyeneket 2-3 tudnátok ajánlani?

Meg, ugye egy routert nem tehetek a padlásra? A meleg miatt, meg időnként ki-be kell kapcsolni, jól gondolom?

Utolsó kérdésem: mit jelent az a 2-3 jelerősség?

Üdv!

(#28271) proradeon válasza boozoo (#28270) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Azt sejtettem, hogy a már behúzott koax-szal nem tudsz variálni. :( Én éppen úgy képzeltem a dolgot, hogy koax bejön modem-be, modem-ből egy UTP megy a ház közepén elhelyezett router WAN port-jába, és a router egyik LAN port-jából jön vissza egy UTP az asztali gépnek. A laptop pedig WiFi-n csatlakozik. :B De ezt te tudod, hogy hogy tudod a legideálisabban megoldani. :P Az UTP hossza miatt pedig ne aggódj, mert 100 méterig gond nélkül működik. :)

Azt, hogy a router hogy bírja a padlás körülményeit nem tudom megmondani. Mindenesetre én a téli hidegtől jobban félteném, mint a nyári melegtől. (De semmiképp nem raknám ki a padlásra.)

Az általam linkelt két router közül a TP-Link TL-WDR3600 gigabites, és továbbra is tudom ajánlani. :K

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28272) BrownB válasza boozoo (#28270) üzenetére


BrownB
tag

Ha mégis a padlásra tennéd a routert, akkor Mikrotiket vegyél. Jól bírja a hideget és a meleget is. Nem véletlen, hogy több mikrós szolgáltató is routerboardokat rak a tetőn a kis dobozkába. (Mínusz 20° - 40° és plusz 40° - 70° között bírják típustól függően.)

Ha megoldod és nem teszed a padlásra, akkor tökéletes a TP-Link.

(#28273) Mate


Mate
nagyúr

Korábban ajánlottátok a Tp-Link TL-WDR3600 routert. Lehet nagyobb lesz picit a keret így gondolkodom még a TP-Link TL-WDR4300.

Pár kérdést viszont feltennék még, hogy tudjak dönteni.

1. a 4300-nak 3 antennája van. Wifi erősségben van lényegi különbség?
2. UPC 240-es netéből egy 80-at át tudnak lőni wifin?

Milyen lényegi különbségek vannak ami miatt érdemes lehet megvenni a 4300-at?

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

(#28274) proradeon válasza Mate (#28273) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

80 Mbit-et gond nélkül át tud engedni WiFi-n keresztül mindkét említett router. (Persze ez függ a klienstől is.)

A különbség a TP-Link TL-WDR3600 és a TP-Link TL-WDR4300 között csupán annyi, hogy előbbinek kettő, utóbbinak 3 antennája van, valamint az, hogy míg a TP-Link TL-WDR3600 mind 2.4 Ghz-en mind 5 Ghz-en "csak" 300 Mbit-et tud biztosítani, addig a TP-Link TL-WDR4300 2.4 Ghz-en 300 Mbit-et, 5 Ghz-en 450 Mbit-et tud. És míg előbbi csak 2x2 MIMO-t tud addig utóbbi 3x3-at.

A +1 antenna jelerősséget nem növel. Csak sávszélességbeli különbséget eredményez, amit az előző bekezdésemben ki is fejtettem. :K

Röviden elmondható, hogy a lényegi különbség a két modell között csak a WiFi sávszélességben nyilvánul meg. :K (És mivel én kábelpárti vagyok, én biztos nem fizetnék ezért a plusszért +4 ezert forintot. Inkább megvenném a TL-WDR3600-at. De ez csak az én személyes véleményem. Te tudod, hogy neked mire van szükséged. :B )

:R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28275) Mate válasza proradeon (#28274) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszönöm a segítséget!

2 asztali gépet, 1 laptopot, telefonokat szolgál ki.

2 asztali gépen lényeg a sebesség, de azok cat6-os kábelekkel csatlakoznak úgy is. Laptopnál ha 60-80-at hoz, az már jó. Telefonoknál meg pláne mindegy, ha 5-6-al mennek az már jó.

Úgyhogy ha wifi távolságban nincs különbség, maradok az olcsóbbiknál :)

Köszönöm a segítséget!

(#28276) body007


body007
addikt

Sziasztok!

Ajánlanátok nekem ~15k környékén egy eszközt aminek erős a jele (panel lakásba kell). A TP wr3400at ajánlották de jelenleg nem tudják beszerezni... Vagy ha tud vki egy helyet ahol kapok, azt is megköszönném :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#28277) proradeon válasza body007 (#28276) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

WR3400? :F Nem inkább TP-Link TL-WDR4300? Esetleg hívd fel digistreet.hu-t, és kérdezd meg, hogy házhozszállítással mennyi idő lenne beszerezni a router-t. Egyik kollega írta itt egy TL-WDR3600-al kapcsolatban, hogy mikor ő vette, akkor is az volt a weboldalukon, hogy "Rendelésre", és mégis volt raktáron. :)

(Ha más nem, iPon-ban mindig elérhető. Csak hát eleve drágább, meg a szállítás is 2500 Ft és nem 1000 Ft, mint digistreet-nél.)

Amúgy ha nem akarsz komoly sávszélességet elérni WiFi-n keresztül, akkor lehet, hogy elég lenne neked egy TP-Link TL-WDR3600 is. (digistreet)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28278) Intruder2k5 válasza body007 (#28276) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Milyen nethez kellene?

(#28279) body007 válasza proradeon (#28277) üzenetére


body007
addikt

Bocs, 3600at akartam írni :B Lejjebb olvasom, h csak sávszélességben van különbség (meg +4k) a kettő között. Nekem digi 20/10es a netem azt gondolom a 3600 is kiszolgálja tökéletesen :)

A digistreet-től is próbáltam a 3600ot beszerezni, 2 héten belül nem lesz nekik (meg senkinek akikkel beszéltem...). Megnézem az ipon-t is, köszi

Intruder2k5: 20/10 digi és min. 3 de van, h 6-8 eszköz lógna rajta

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#28280) body007 válasza proradeon (#28277) üzenetére


body007
addikt

Ipon-on csak 3500as van... Az jó lenne nekem?

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#28281) Intruder2k5 válasza body007 (#28279) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A fentebb említett két router Gbit-es portokkal van szerelve, ami a jövőre nézve persze nem árt!

Bár anyagilag nem jársz sokkal jobban azzal sem, de ha TP-LINK-ben gondolkodsz, és nem feltétlenül szükséges a Gbit-es LAN hálózat, akkor jó lehet a WDR3500 is, 80-90Mbps netig az is kiszolgál, és az talán könnyebben beszerezhető!

Sőt ehhez jelenleg még egy 842ND is bőségesen elég lehet!

(#28282) Mate válasza body007 (#28280) üzenetére


Mate
nagyúr

Én is 3600-ot készülök venni. Nézd meg pcx.hu-n. Ha onnan rendeled házhoz szállítással 16.500, pick-pack ponttal 15.600-ból megvagy. Vagyis majdnem annyi, mint ipon-on a 3500-ös.

(#28283) proradeon válasza body007 (#28280) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Amennyiben nem tervezel a közeljövőben 80/25-ös Digi csomagra váltani, vagy más szolgáltatónál ~90 Mbit-nél nagyobb csomagot igénybe venni, illetve nincs szükséged gigabites LAN hálózatra, akkor elegendő a TL-WDR3500 is. DE ugyanakkor az is megemlítendő, hogy HA az előbb kifejtett feltételek érvényesek, akkor még TL-WDR3500-ra sincs szükséged, mert egy TP-Link TL-WR841ND bőven elég neked. :K

Megj.: ZónaComputers-nél és Mobilx-nél is érdeklődtél? Mindkettő weboldalán az áll, hogy "Raktáron".

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28284) Intruder2k5 válasza proradeon (#28283) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért a WDR3500-nak a maga hardver kiépítésével igencsak illő lenne áttolnia 80/25-öt! Nagyjából a 100-as portok határáig, azaz ~93Mbps-ig szinte játszva kellene mennie!

[ Szerkesztve ]

(#28285) proradeon válasza Intruder2k5 (#28284) üzenetére


proradeon
őstag

Valóban illene neki. De TL-WDR3500-al nincs tapasztalatom. Csak arra tudok alapozni, hogy TL-WR941ND (ami a gigabites switch-et leszámítva ~ugyanaz mint egy TL-WR1043ND) már nem elég a 80/25-ös csomag teljes kihajtásához, TL-WR1043ND-nek meg meg se kottyan.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28286) Intruder2k5 válasza proradeon (#28285) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát pedig szerintem azon is át kellene, hogy menjen... De mindegy, ezen már nem veszünk össze! :)

(#28287) body007 válasza Intruder2k5 (#28281) üzenetére


body007
addikt

Nekem jelenleg egy WR740N-em van és egy olyan eszközöm ami nagyon érzékeny a jelre és ezért kell váltanom. A 842ND-nek jobb jele lesz? Ez a legfontosabb kérdésem.

mate3553: köszi az infót

proradeon: nem tervezek váltani net-et, router-t is csak a jel erősség miatt váltok

Még az se lenne hátrány ha olyan típus lenne amire az OpenWrt-t fel lehet hegeszteni. Torrent kliensnek és ftp-nek használnám.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#28288) Intruder2k5 válasza body007 (#28287) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

WiFi-vel kapcsolatban sajnos senki és semmire nem fog tudni neked garanciát adni felelősséggel! De ha elméletben gondolkodunk, akkor igen, jobban kellene lennie! Jelerősség szempontjából a lehető legjobb választás a 2x5dBi antennás router, és a 842ND ilyen! De ASUS RT-N12 D1 szintén ilyen, csak azon nincs USB port ugyebár... De ha a két TP-LINK közt kell dönteni, akkor azért a WDR3500 klasszisokkal jobb, mint a 842ND!

[ Szerkesztve ]

(#28289) proradeon válasza body007 (#28287) üzenetére


proradeon
őstag

Ha OpenWRT alatt akarsz torrent-et meg FTP szervert futtatni,, akkor mindenképp legalább a TL-WDR3500 ajánlott. De előtte mindenképp érdeklődd meg az előző hozzászólásomban említett két boltban, hogy hátha van nekik TL-WDR3600. :) (Ha már kiadsz ennyit egy router-ért, akkor miért ne vennéd a jobbat?)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28290) body007 válasza proradeon (#28289) üzenetére


body007
addikt

Megrendeltem a 3600at a pcx-től, remélem lesz nekik és nem csak kint felejtették az oldalon...

Intruder2k5: köszi az infókat

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#28291) Livius


Livius
őstag

Hello!
Tudnátok ajánlani egy routert 7000 HUF körül egy UPC 60/6 Mbit/s-es nethez? Az elvárás hogy tudja a wifit, annak beállításaiban a jelszavazást, és a sebesség korlátozást, más extra nem kell ezen a téren. Továbbá legyen lehetőség benne DMZ-re, Port Forwarding-ra és DHCP Reservation-ra, vagyis hogy lehessen fixálni LAN IP-ket a helyi hálón lévő gépekhez.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#28292) proradeon válasza Livius (#28291) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Az általad leírt igényeket tökéletesen kiszolgálja egy TP-Link TL-WR841ND router.

Ha esetleg a későbbiekben tervezel 120/10 vagy 240/20-as csomagra váltani, akkor viszont ajánlott már most inkább egy TP-Link TL-WDR3600 modellbe befektetni.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28293) Livius válasza proradeon (#28292) üzenetére


Livius
őstag

A Linksys-től ilyen áron már nincs kínálat erre a pár igényre? :F A TP-Link minsőgileg mennyire érte el vagy múlja felűl már a Linksys-t?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#28294) Intruder2k5 válasza Livius (#28293) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

7000-ért Linksys? Szinte esélytelen! Az E900 a legolcsóbb, de tapasztalatok szerint annak a 60Mbps elég sok, én nem merném megkockáztatni, hogy vedd meg! Esetleg itt a hardverapro-n láttam E2000-et, az már bőségesen sok is erre!

(#28295) gg72 válasza Intruder2k5 (#27853) üzenetére


gg72
veterán

Ez vajon D1, vagy E verzió?
[link]

(#28296) Intruder2k5 válasza gg72 (#28295) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt én sem tudom, nincs feltüntetve! Az első két képen a D1 van, a harmadikon valami más, de inkább kérdezd meg tőlük!

(#28297) proradeon válasza Livius (#28293) üzenetére


proradeon
őstag

Nehéz erről nyilatkoznom, mert nekem a legutóbbi és egyetlen használt Linksys termékem egy WRT54GL volt. De elmondhatom, hogy nekem mind otthon, mind az albérletben TP-Link eszközök vannak, és sosincs velük semmi gond. (Szerintem elérik a Linksys minőséget.)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28298) gg72 válasza Intruder2k5 (#28296) üzenetére


gg72
veterán

Holnap kiderítem. Pénteken több kiskernek is írtam, a nagy többség azt válaszolta, hogy jelenleg hiánycikk a D1 (beszerzése folyamatban van), de máshonnan (Compker, Ipon) meg azt írták vissza, hogy egy munkanapon belükl beszerezhető. Ezek szerint több nagyker is forgalmazza?

(#28299) Intruder2k5 válasza gg72 (#28298) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt sajnos nem tudom, ilyen beszállítói témákban nem vagyok benne!

(#28300) gg72 válasza Intruder2k5 (#28299) üzenetére


gg72
veterán

Amúgy használható alap Asus FW-vel is, vagy mindenképpen ajánlott feltenni rá a Tomato-t? Én különösebb dolgokra nem akarnám használni, a lényeg, hogy ezek működjenek benne:
- DDNS
- állandó kapcsolat / szakadás esetén automatikus újraindulás (sajnos nálunk elég gyakran szétkapcsol az ADSL)
- állandó DHCP kiosztás

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.