Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28051) Plaguee


Plaguee
tag

Sziasztok!
Segitseget szeretnek kerni abban, hogy most szeretnek routert vasarolni, tudnatok ajanlani valamit?
netem: upc 25/1,5
2 gepre szeretnem szetosztani a netet, laptopra meg egy asztalira
"vezetekes" routert keresek, szamomra felesleges, hogy wifis legyen.
Udv: Plaguee

(#28052) proradeon válasza Plaguee (#28051) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Ma már szinte minden SOHO router alapból fel van ruházva WiFi képességgel. Bár lehet kapni csak vezetékes router-eket is, de azok hardverben elmaradnak WiFi-s társaiktól, és mégsem olcsóbbak.

Ennek fényében tudom ajánlani neked a TP-Link TL-WR841ND modellt.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28053) erikjoee


erikjoee
tag

Sziasztok! Tudtok ajánlani egy jó minőségű routert? Mot köttetem be a 50megás netet. Van egy TP-Link WR543G megy egy WR642G routerem mind a kettővel csak 20 at adott. Vagy többet kéne?

(#28054) alexforever


alexforever
csendes tag

Sziasztok Mindenki!
Nekem most két problémám is van, amik megoldásában remélem, hogy valaki tud segíteni nekem.Az egyik ilyen, hogy a google-chrome újratelepítése után linuxon, a chromeban eltűntek a könyvjelzők ikonjai és azt is vettem észre, hogy a keresőben a megszokottnál kicsit nagyobbak a betűk.Illetve, hogy ha egy bizonyos oldalon rákeresek valamire utána azt szürke háttérben adja ki és csak shift+del-el lehet törölni.A másik nagy problémám, hogy a vuze eddig úgy jelent meg, hogy baloldalon volt szinte minden, a lényeg és középen meg fehérben egybe minden.Most meg olyan, mintha ketté lenne választva és van egy alsó meg egy felső rész.Kérem, aki tud, az segítsen megoldásokat találni.Előre is köszönöm a segítséget.

(#28055) erikjoee válasza erikjoee (#28053) üzenetére


erikjoee
tag

Ja és toshiba satellite l775-15n laptopom van.

(#28056) krealon válasza erikjoee (#28055) üzenetére


krealon
veterán

A Router gondok topikban megkaptad a valaszt.

(#28057) Plaguee válasza proradeon (#28052) üzenetére


Plaguee
tag

Ohh ezt jo tudni :S akkor az lesz amit ajanlottal, koszi a segitseget!!!

(#28058) Soma01


Soma01
veterán

Olyan routert keresek ami:
- Tomato fw rámegy,
- külső antennás,
- min. N-es 300-as,
- gigabites portok
- (esetleg USB csati, de az nem fontos)

Az esetleges lista a legolcsóbb megoldással kezdődjön.

(#28059) proradeon válasza Soma01 (#28058) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Akkor ahogy kérted, ár szerint növekvő sorrendben:
Asus RT-N16
Asus RT-N66U
Asus RT-AC66U (Ha gondolkozol AC-s WiFi-ben... Erre csak Shibby féle Tomato van.)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28060) J0shu4M1ll3r


J0shu4M1ll3r
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy gyors kérdésem: digis 80-as top nethez milyen router kellene, hoyg ne legyen veszteség? 300-as? Sajna dolgozom, úgyhogy nem tudok sokat netezni, ezért nem feküdtem rá a keresésre. Tudnátok valamilyet ajánlani?
Üdv!

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#28061) proradeon válasza J0shu4M1ll3r (#28060) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Amennyiben UTP-n keresztül akarod kihajtani a 80/25 Mbit-es Digi csomagot, akkor elég egy TP-Link TL-WR1043ND, ha pedig WiFi-n keresztül szeretnéd a teljes sávszélességet kihasználni, akkor ajánlott egy TP-Link TL-WDR3600 router, és gép oldalról is egy - legalább - 300 Mbit-es, 5 Ghz-es, dual band képes WiFi eszköz.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28062) J0shu4M1ll3r válasza proradeon (#28061) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Értem.
Ha mondjuk a 1043ast választanám, az wifin mennyit tudna adni?

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#28063) proradeon válasza J0shu4M1ll3r (#28062) üzenetére


proradeon
őstag

Nekem is 80/25 Mbit van Digi-től, és TP-Link TL-WR1043ND WiFi-jén keresztül 65 Mbit-et tudtam elérni.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28064) J0shu4M1ll3r válasza proradeon (#28063) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Akkor azt hiszem az lesz a nyerő. Wifin, az nem olyan sok szerintem, főbb feladatokra úgyis az asztali lesz használva.
Köszönöm a dsegítséget!!
Üdv!

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#28065) J0shu4M1ll3r válasza proradeon (#28063) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Még egy kérdés felmerült:
Ez a router ugyebár gigabites. Ha mondjuk vezetékkel kötöm rá a laptopot is meg az asztalit, akkor kell valami spéci kábel, avgy a szabvány bármilyen boltban vásárolható kábel is tudja a gigabites sebességet?

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#28066) proradeon válasza J0shu4M1ll3r (#28065) üzenetére


proradeon
őstag

A lényeg, hogy az adott UTP kábel legalább CAT5e besorlású legyen. Tehát CAT5e ; CAT6 ... és amik felette vannak mind megfelelnek gigabit-es kapcsolathoz, de persze a CAT5e a legolcsóbb.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28067) J0shu4M1ll3r válasza proradeon (#28066) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Értem.
Ismét köszönöm a segítséget! Sokat segítettél!!
Üdv!

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#28068) kjuhasz válasza Kobor (#28050) üzenetére


kjuhasz
csendes tag

Szia!

Én is a WNDR3700-on gondolkodom. Amikor Te akartad venni honnan tudtad, hogy melyik verzió? Csak azért kérdem mert én rákérdeztem az ipon-tól, ők meg a nagykertől és nem tudtak rá válaszolni mert a dobozon nincs feltüntetve.

Egyébként Te mikor akartad venni?

Üdv

(#28069) proradeon válasza kjuhasz (#28068) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Rajta van a dobozon, ahol felsorolják mi is van a dobozban. (v1/v2 ; v3 )

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28070) tthom


tthom
senior tag

Sziasztok!

Olvastam, hogy az UPC által adott Wifis router-modem kombó nem az igazi.. Milyen más önálló routerekkel lehetne összehasonlítani teljesítményileg? Gondolkodtam rajta, hogy kérek tőlük egyet, mert most 0ft lassan az összes csomaghoz a wifi, aztán akkor két eszköz helyett egy menne, de elbizonytalanodtam a kritikák miatt.. Érdemes használni? Pl. egy Tplink 3600-hoz képest milyen?

Thx.

(#28071) matyi94 válasza tthom (#28070) üzenetére


matyi94
senior tag

En regebben talalkoztem egy szamomra ismeretlen netgear modellel, nem feltetlen nyerte el a tetszesem, foleg a ui, ami nem tetszett benne. Az 1043ND-vel kozel sem volt egy kategoria, bar nagyon jol nezett ki :W

Legyen szép napod!

(#28072) tthom válasza matyi94 (#28071) üzenetére


tthom
senior tag

Most, ha minden igaz Cisco EPC3925-t adogatnak.. A jelenlegi modemjuk is Cisco, azzal nincs gond.. Csak körülményes lenne kiharcolni tőlük eszközcsere díj nélkül, azért érdeklődök előbb. :)

(#28073) Intruder2k5 válasza tthom (#28072) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem feltétlen, mert mostanában sokan már Technicolor-t kaptak!

(#28074) Brogyi


Brogyi
senior tag

[Itt] egy teszt az új TP-ről.

(#28075) Kobor válasza kjuhasz (#28068) üzenetére


Kobor
aktív tag

Szia!

Hát kb. 4-5 hónapja akartam venni, úgyhogy lehet, hogy v4-lesz, már mindenhol.
Böngészgetve a forumokat sokan írták, hogy a v3 gyengébb, de ezt én is csak olvastam sohasem teszteletem őket. Én szinte minden nagykert, megkerestem, kiskereket is mindenhol v3 volt kapható.

A dobozt, már megírták.

Üdv

(#28076) kjuhasz válasza proradeon (#28069) üzenetére


kjuhasz
csendes tag

Szia,

köszönöm

Üdv

(#28077) kjuhasz válasza Kobor (#28075) üzenetére


kjuhasz
csendes tag

Szia,

köszönöm,

Üdv,

(#28078) lgabster


lgabster
csendes tag

Sziasztok, a segítségeteket kérném!

Feladat lenne egy általános iskola wifi kiépítése.

A költségvetés szűkössége (igazából nincs keret...a lehető legolcsóbb, de még megbízható) miatt úgy döntöttem, hogy inkább magam építem ki a hálózatot, mintsem egy céget megkérek. Ez eddig nem is lenne gond...
A baj ott kezdődik, hogy a bevezetett e-napló miatt minden tanár tabbletről használná a netet, amiknek ugye jóval gyengébb az antennájuk, mint egy mezei laptopnak.
Másrészt a régi építésű sulinak jó kis 40cm-es téglafalain vannak a folyósók felől (termek között valamivel vékonyabb), mindez két emeleten.
Harmadrészt sajnos annyi dolgom még nem volt AP-kel, hogy a jelerősség szempontjából tapasztalatom legyen a pozicionálásban, antenna beállításban, stb...
Negyedrészt ....hehe, igen, lehet még tetézni ;] ... nem megoldott a kábel elvezetés, ezért is gondoltam AP-kre.

Drive-ra feltöltöttem egy alaprajzot.
Jelmagyarázat:
piros - kell wifi
szürke - nem kell wifi
zöld - van már wifi
kék - innen kell kivezetni
(fehér - folyosó)

Ez van a második emeleten, és ugyanígy néz ki nagyjából az első emelet is.
Áramellátás csak a termekben, folyosón nincs, de ha nagyon muszáj, akkor bekábelezem

Szval ha tudnátok segíteni hogy nagyjából mennyi AP kéne, és hova helyezzem el őket, nagyon hálás lennék.

Visszaolvastam itt a fórumban, és talán ezek tűnnének jó választásnak:
AP:
D-Link DAP-1320 ennek talán túl gyenge lenne az antennája?
TP-Link WA901ND 3 anennában én valahogy több potenciát látok
Ubiquiti UAP - ez már a drága kategória, viszont ha jól tudom ez a legmegbízhatóbb, és ha ki tud váltani 2 TP-linket, akkor már megéri (azt írják, hogy 122m a hatótáv)

Router:
TP-Link TL-WR1043ND - 3dBi-s cserélhető antennák
TP-Link TL-WR941ND - 3dBi-s cserélhető antennák
MikroTik RouterBoard 751U-2HnD - 2xMIMO 2.5dBi belső antenna + külső csatlakoztatható
Asus RT-N12E - 2x5dBi-s nem cserélhető antenna (ha jól látom :( )

Mit ajánlotok megoldásnak?
Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Aki korán kel, egész nap álmos!

(#28079) kjuhasz


kjuhasz
csendes tag

Sziasztok,

Szükségem lenne egy megbízható, stabil, nagy teherbírású routerre, fejlett szülői felügyelet szolgáltatással. Amikre szükségem van:
torrentezés
egyszerre max 3 tv kiszolgálása NAS-ról (ehhez egyébként valszeg beszerzek egy gigabites switchet is)
internet megosztás wifin 4 okos telefonra és 2 laptopra
fejlett szülői felügyelet megoldás
80/25-ös DIGI nethez kell, tehát gigabites megoldás kell

Az egyik kiszemelt áldozat a NETGEAR WNDR3700-as modell de elég régi modellnek tűnik, az a kérdés, hogy a v4-es mikori kiadás. Ezzel kapcsolatban várnék (főleg a v4-es modellel kapcsolatban) felhasználói tapasztalatokat. Olvastam azt is, hogy nem igazán erős a wifi-je a gyári firmware-el. Ez igaz? 3 szobás panel lakásba kell. Valóban jó ez a felhő alapú (opendns) szülői felügyelet?

Természetesen várok más gyártó és modell ajánlatokat is max 30k-ig.

Köszi és Üdv

(#28080) junkeer válasza lgabster (#28078) üzenetére


junkeer
tag

Szia !

Ubiquiti UniFi AP-t javasolnám neked erre a célra.... Több nagyméretű hálózatot terveztem már vele, amik azóta is stabilan működnek. Menedzsment, teljesítmény és költséghatékonyság szempontjából, csak a Mikrotik és az UniFi játszik, ha ilyen jellegű projectről van szó, azonban "kezdő" usernek inkább az UniFi-t szoktam javasolni, mert könnyebb beállítani, és üzemeltetni.
Routernek, használhatsz Ubi EdgeRoutert is, de Mikrotikkel sokkal több lehetőséged lesz a hálózati forgalom szabályozására. Ideális választás lehet egy RB450G.
Régi mondás a szakmánkban : Minden Ubiquiti hálózat mögött van egy Mikrotik :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#28081) proradeon válasza kjuhasz (#28079) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

A "fejlett szülői felügyelet szolgáltatás" miatt a legtöbb márka kiesik, és gyakorlatilag csak a Netgear marad.
A TP-Link eszközökön csak annyit lehet állítani, hogy mikor és milyen weboldalak legyenek elérhetőek. Az Asus modelleken pedig csak annyit, hogy mikor legyen elérhető az internet az adott gépen. :F

A Netgear WNDR3700-al csak annyi gond van, hogy kevés felhasználónak van, így kicsi a mögötte álló közösség, ebből kifolyólag nem nagyon fogsz tudni tapasztalatokat gyűjteni róla, mielőtt megvennéd. :F Prohardveren is van egy topic-ja, kemény 150 hozzászólással. :F

A lényeg az, hogy a "fejlett szülői felügyelet szolgáltatás" miatt nem tudok neked mit ajánlani. :(

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28082) kjuhasz válasza proradeon (#28081) üzenetére


kjuhasz
csendes tag

Szia,

Köszi, tehát ha eltekintek a szülői felügyelettől akkor Tp-link, asus amikkel érdemes foglalkozni? Esetleg linksys?

Köszi és Üdv

(#28083) BrownB válasza lgabster (#28078) üzenetére


BrownB
tag

Én is megerősítem junkeer fórumtárs hozzászólását. Mi egy szállodába telepítettünk UniFi-t (kb 20 db-ot) és egy RB450G van a háttérben ott is. Megfizethető áron lehet vele igen jó rendszert építeni.

Az alap UniFi-nél létezik egy kb. 2e Ft-tal drágább long range-es változat is, érdemes lehet azon is elgondolkozni. [link]

(#28084) lgabster válasza junkeer (#28080) üzenetére


lgabster
csendes tag

Köszönöm a segítséget, de a kérdésem lényegére még nem kaptam választ :N

A problémám lényege, hogy mindegyik osztályteremben legyen böngészésre alkalmas internet elérés tabbletről.
Menedzsment nem annyira szempont, mert csak a tanároknak lesz hozzáférésük és (jó esetben) csak az e-naplót fogják használni, őket pedig szóban is lehet menedzselni :D
Így a gyenge láncszem a jelerősség továbbítása, és hogy ne fagyjanak le hetente az AP-k.

Ebben nem vagyok jártas, hogy hány AP-t és hova kéne telepíteni, melyik fajtából (wifi jelerősség szempontjából), hogy ne legyen gond a jelerősséggel sem. (első hozzászólásomban az alaprajz)

Az Ubiquiti és Mikrotik-nek ennyivel erősebb lenne az antennája, mint a TP-Link, D-Linknek?

... most futottam bele a Powerline technológiába. Ez mennyire megbízható, hány %-osan továbbítja a kapott jelet, ha két külön emeleten dugom be az adaptereket? (függ az elektromos vezeték hosszától?)
Igazából nem tudom hogy ez hogy is működik, és mennyire bevált és alkalmazott megoldás...

Aki korán kel, egész nap álmos!

(#28085) proradeon válasza kjuhasz (#28082) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Amennyiben a torrent-ezést gépen gondoltad, és nem router-en, valamint ha nem a router-t akarod használni NAS-nak, hanem már van egy meglévő NAS eszközöd, akkor a legolcsóbb megfelelő megoldás az igényeidhez egy TP-Link TL-WR1043ND router, de ajánlom inkább ennek az utódját, a TP-Link TL-WDR3600 modell-t, esetleg egy TP-Link TL-WDR4300-t.

A különbség a TL-WDR3600 és a TL-WDR4300 között csupán annyi, hogy előbbinek kettő, utóbbinak 3 antennája van, valamint az, hogy míg a TL-WDR3600 mind 2.4 Ghz-en mind 5 Ghz-en "csak" 300 Mbit-et tud biztosítani, addig a TL-WDR4300 2.4 Ghz-en 300 Mbit-et, 5 Ghz-en 450 Mbit-et tud, és a TL-WDR3600 2x2 MIMO-t, a TL-WDR4300 3x3 MIMO-t tud. Azt pedig te tudod, hogy van e szükséged ilyen extra WiFi teljesítményre. (Amit amúgy kétlek.) Ha nincs, akkor a TP-Link TL-WDR3600 bőven megfelel neked. :K

Asus-ban nem vagyok otthon 30k alatt. Ha szerencséd van, akkor azt majd egy másik kolléga ajánl. :K

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28086) RedBullFan


RedBullFan
csendes tag

Sziasztok... Router választás elött vagyok... Valami jó megbízható routert, szakadásmenteset :D keresnék 80/25 ös digi nethez.. torrent asztali gépen de az is wifi-ről megy tehát kell a jó wifi 2telo meg 1 tv... igaziból ciscot akartam de abból nem találtam oylat ami 5ghz-en menne úgyhogy linksys cisco felé hajlok most.. de arról volt aki lebeszélt, hogy már nem oylanok mint rég... Mit ajánlanátok kedves kollégák?? Nálam most ez vezet??? Linksys EA6300.. Előre is nagyon köszönöm!!!!!!!!

(#28087) junkeer válasza lgabster (#28084) üzenetére


junkeer
tag

4-5 AP elég lehet a rajz alapján.... A pontos elhelyezést, csak egy mérés után lehetne belőni... Erre a legjobb módszer, ha megveszel egy AP-t, amit leraksz a tervezett pontokra, és csinálsz egy heatmap-et a lefedettségéről... a legjobb, ha az egyik tabletre rakod fel a mérő progit, mivel a tabletek vételi érzékenysége lesz a mérvadó.

A powerline tökéletes megoldás, ha nem tudsz kábelezni... villamos hálózattól függően, maximum 200 méter a hatótáv. Van olyan átadott rendszerünk, ahol powerline az UniFi-k betápja... :)

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#28088) lgabster válasza junkeer (#28087) üzenetére


lgabster
csendes tag

Értem!

Milyen programot ajánlanál a hálózat lefedettségének feltérképezésére?

inSSIDer megfelel a célnak?
Ismersz valami bevált célprogram tabbletre?

Esetleg powerline adapterből is van konkrét készülék amit tudnál ajánlani?

Köszönöm a sok segítséget!

Aki korán kel, egész nap álmos!

(#28089) junkeer válasza lgabster (#28088) üzenetére


junkeer
tag

inSSIDer nem rossz program, de hőtérkép készítésére inkább ezt ajánlom : Airmagnet

Poweline-ra pedig bármelyik minimum 200Mbps-es TP-Link bridge jó...

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#28090) mazza


mazza
tag

Üdv!

Mi a véleményetek erről a routerről? [link]

Jelenleg egy 1 PC, 1 laptop, 2 telefon működik ezen, de a telefont a másik szobában ledobja + újra is kell indítani a routert, mert addig a laptopon se működik.

A cél az lenne, hogy hosszabb távon is és a később elterjedő szabvánnyal kiszolgáljon majd.
Elég gyors illetve stabil-e?

(#28091) Soma01 válasza junkeer (#28089) üzenetére


Soma01
veterán

A Mikrotik-nek is láttam AP-it. Nem hiszem, hogy azokkal gond lenne. Az árukat nem tudom, de szerintem nincs nagyon elszállva. De az Ubi a legjobb az biztos.

A Tp-Link "nagy szappantartói" milyenek? Mennyire stabilak? Mert ha jó árban vannak, azok is szóba jöhetnek.

(#28092) Gubek-Einste válasza mazza (#28090) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem éri meg még AC-s eszközöket venni mivel drágák és kevés is van belőlük.
Gigabites eszközből az ajánlottak: TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2, áruk 15-20k.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28093) mazza válasza Gubek-Einste (#28092) üzenetére


mazza
tag

Az iPon oldalán a TL-WDR4300 802.11.ac-nak lett feltüntetve, míg a hivatalos oldalon nem, akkor ez csak egy elírás ugye?

Esetleg tudsz ajánlani más webshopokat is?

(#28094) Intruder2k5 válasza mazza (#28093) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#28095) RedBullFan válasza RedBullFan (#28086) üzenetére


RedBullFan
csendes tag

Valaki nekem?? :D

(#28096) Intruder2k5 válasza RedBullFan (#28086) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

ASUS RT-N66U, vagy ha mindenképpen sokat akarsz költeni rá, akkor RT-AC66U! De szerintem bőségesen elég az N-es változat is!

[ Szerkesztve ]

(#28097) RedBullFan válasza Intruder2k5 (#28096) üzenetére


RedBullFan
csendes tag

Koszi.. Az asusok jol?? Semmit sem tudok roluk

(#28098) Intruder2k5 válasza RedBullFan (#28097) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem jók! Én már elég régen csak azt használok... Volt vagy 10 darab belőle, különféle modellek, de egyikkel sem volt gondom! Az általad belinkelt Linksys-nek az egyik fő baja, hogy nincs rá custom firmware, ami manapság már alap, főleg ha valaki egy fél vagyont költ routerre! Ezen kívül beépített antennás, és az EA sorozat tagjaira egyébként is voltak már panaszok! Az N66U egyébként BroadCom alapú, 600MHz-es procival, 256MB RAM-mal, és 32MB flashel! Ezen kívül szimultán Dual Band 2x450Mbps WiFi-vel (amit eddig utólag mindenki dicsért tudtommal), és 3db cserélhető antennával, illetve 2 USB-vel!

[ Szerkesztve ]

(#28099) RedBullFan válasza Intruder2k5 (#28098) üzenetére


RedBullFan
csendes tag

Akkor koszonom jol hangzik.. Bar most eleg butan erzem magam.. Custom fw... Telon ismerek ilyen folgokat na de routernel:)

(#28100) Intruder2k5 válasza RedBullFan (#28099) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bizony routernél is van, és manapság egyre többen használják is! RT-N66U esetében ez a Tomato! A cél itt is nagyjából ugyanaz mint a telefonnál, a hardver lehetőségeinek nagyobb fokú kihasználása, az elérhető funkciók bővítése, sebesség, stabilitás növelése, stb.. Ezen kívül ha bármi gond lenne a szoftverrel, arra a custom firmware készítők sokkal gyorsabban reagálnak, itt jönnek havonta, vagy ha nagy a gond, akkor akár hetente is a frissítések, még gyári szoft esetén erre hónapokat kell várni, és jellemzően 1-2 év után le is állnak a fejlesztéssel, és az adott típushoz nem adnak ki újabb ROM-ot! A cserének ASUS RT-N66U esetén zéró a kockázata, mivel a bootloaderbe épített webes recovery módja van, ahol korlátlan számban újra flashelhető, és szükség esetén a gyári fw is visszatehető!

További lehetőségek Tomato fw-vel...
http://users.atw.hu/asusrouterforum/index.php?board=2.0
http://users.atw.hu/asusrouterforum/index.php?board=3.0

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.