Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28101) Intruder2k5 válasza RedBullFan (#28099) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Érdekességképpen, ASUS gyári fw! Magyarul is tud...

[ Szerkesztve ]

(#28102) RedBullFan válasza Intruder2k5 (#28101) üzenetére


RedBullFan
csendes tag

Nemsemmi... Bar elsore bonyolultnak tunik de akkor ennek is utanaolvasok.. Igazan koszi

[ Szerkesztve ]

(#28103) Intruder2k5 válasza RedBullFan (#28102) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem bonyolultak egyébként, de azok csak plusz, extra dolgok, amiknek a telepítése nem kötelező! A trx file-ban, amit flashelsz a routerre, már ott is egy halom extra dolog van, és persze minden alap router funkció is elérhető!

Szívesen!

[ Szerkesztve ]

(#28104) brumi1024 válasza RedBullFan (#28097) üzenetére


brumi1024
veterán

Tényleg jó az N66U, nekem is nagyon bejött, és a smallnetbuilderen az N900-as kategóriában a legjobbnak tartják összességében. .

(#28105) lgabster válasza junkeer (#28089) üzenetére


lgabster
csendes tag

Szia!

No sikerült feltérképezzem a terepet...valóban 3-4 AP-re lesz majd szükség.

Kivitelezhető, a következő?

Wifi Router ----> AP-1 ----> AP-2 ----> AP-3 ----> AP4
(Az Ubiquiti Unifi AP-kel)

Tehát hogy az AP-k sorban egymásra csatlakoznak és úgymond egy láncban továbbítják a jelet?
Illetve az utolsó ap-hez csatlakozóknak mennyivel lesz kevesebb az adatforgalma, mint akik a routerre csatlakoznak?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Aki korán kel, egész nap álmos!

(#28106) lgabster válasza lgabster (#28105) üzenetére


lgabster
csendes tag

Illetve WDS módban lehet őket ily módon üzemeltetni?

Aki korán kel, egész nap álmos!

(#28107) junkeer válasza lgabster (#28105) üzenetére


junkeer
tag

Szia !

UniFi-vel nem fogod tudni megcsinálni ezt a felfűzéses megoldást... olyat tudsz csinálni, hogy egy vezetékes betápú eszközre egy kvázi repeater AP-t akasztasz, de azt már nem fogod tudni tovább repeatelni...

Hagyományos AP-val meg lehetne csinálni, de semmiképp se javaslom... Minden ismétlőpont felezi a sávszélességet, és duplázza a ping időt... A második pont után már hulladék lenne a jel....

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#28108) junkeer válasza lgabster (#28106) üzenetére


junkeer
tag

Az UniFi nem ismeri a WDS-t.... A hagyományos multifunkciós AP-kal szemben, ez célhardware...

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#28109) Soma01 válasza junkeer (#28108) üzenetére


Soma01
veterán

(#28110) junkeer válasza Soma01 (#28109) üzenetére


junkeer
tag

Csak egyszer lehet repeatelni... láncban nem...

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#28111) Ivy.4.Ever


Ivy.4.Ever
őstag

Szóval ha mondjuk egy tp link 841N-ről torrenteznék úgy napi 8-12 órát, már az is a tervezettnél nagyobb terhelés lenne számára?
Másik kérdésem, hogy egy chieftec fi-01b házba 1 antennás Asus PCE-N10 kártyát vagy a 2 antennás Asus PCE-N15-t lenne érdemesebb szerezni esetleg egy jobb usb vevővel ugyanott lennék?

[ Szerkesztve ]

(#28112) CrAck69


CrAck69
senior tag

Hali, szeretnék venni egy routert.
És ebben a segítségeteket kérném.
Olyan kellene amivel kb a 15méterre lévő TV-n tudok
full hd filmeket nézni wifin.

Szeretném ha olyan lenne ami megállja a helyét később is
mert hosszú távra tervezek. (gondolok itt a ramra és a proci mhz-re)
esetleg mert talán feltennék rá vami moddolt FW-t később.
Az elvárások kb annyi h (márkát is mondjatok milyet éri meg)
dual sávos
ha árban elfogadható akkor tudja az A-s wifit
és mindenképp olyan amire tudok külső HDD-t kötni
és arról is lehessen filmet nézni hálózaton
kb ennyi lenne :)
ja az ára max 20 körül vagy ha nagyon megéri az árát akkor max 25 :B :R
ja és nézegettem az 1hszt abban az ajánlottakat azért is kérdem
hogy melyik lenne nekem jó. Ha nincs ott a listában akkor olyan is érdekel.

[ Szerkesztve ]

Egyszer fenn....

(#28113) laceeek


laceeek
aktív tag

Sziasztok!

Mivel a routerek világában nem mozgok otthonosan, ezért a segítségeteket szeretném kérni. Egy routerre lenne szükségem amivel tökéletesen fogom tudni fogni a jelet a 10-15 m-re is a vastag falak miatt az árnyékolás nem tudom mekkora probléma. Olyan 10 000 Ft alatt lehet-e megfelelő egységet kapni? És ha igen akkor milyet.
Válaszotokat előre is köszönöm
( A netem 4 megás )

Laceeek :)

[ Szerkesztve ]

(#28114) Soma01 válasza laceeek (#28113) üzenetére


Soma01
veterán

A neted "4 mega" mi?

(#28115) laceeek válasza Soma01 (#28114) üzenetére


laceeek
aktív tag

kábeltv-vel mellett jön be 4 megabites vagy mi :D sima kábeles :)) :F :F :F Semmi digi vagy ilyesmi errefelle nem lehet ilyet rendelni :)

(#28116) proradeon válasza laceeek (#28113) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Hát nem ártana kicsit jobban kifejteni, hogy mégis hány, meg milyen vastag falakról van szó, valamint, hogy mivel akarod fogni a WiFi jelet. :F

Nekem ház másik végében van, 10 méterre a router. Köztünk 2 db 10 cm-es fal. És így van 3-4-es jelerősség notebook-on, beépített WiFi-vel.
:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28117) laceeek válasza proradeon (#28116) üzenetére


laceeek
aktív tag

Bocsánat a tudatlanságomért :) kb 2-3 fal olyan 30-50 cm vastagságban és notebook-al szeretném fogni a jelet (ASUS X550VB-XO016 ilyen típusú laptoppal). Örülnék ha nem 1 vagy 2-s lenne a jelerősség. Meg esetleg a kert végébe ami úgy 15 méter vagy 20 is lehetne még fogni ha nagyon muszáj lenne. De ez már csak másodlagos dolog nem szükséges.

Tehát egy routerre lenne szükségem amivel meg tudom osztani 2 laptop között a netet hogy ne húzkodjuk a kábeleket a házba össze-vissza..

[ Szerkesztve ]

(#28118) Soma01 válasza laceeek (#28117) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor tedd majd olyan helyre a leendő routert ami kb. a lefedendő terület közepén van (a két széle között)

(#28119) proradeon válasza laceeek (#28117) üzenetére


proradeon
őstag

Nehéz megmondani, hogy milyen lesz a WiFi jelerősség. 2-3 db 30-50 cm-es fal plusz 15m távolság azért komoly akadály a WiFi-nek. :F Az általad megadott 10000 Ft-os kereten belül egy TP-Link TL-WR841ND-t tudnék ajánlani, ha pedig a keretet nem veszem figyelembe, akkor TP-Link TL-WDR3600-t. (Elvileg utóbbinak erősebb a WiFi-je. Ez mondjuk látszik az árán is.)

Viszont sajnos egyik esetben sem tudom garantálni, hogy nem csak 1-2-es lesz a jelerősség. Mint írtam túl sok az akadály, és ezt megjósolni nem lehet. Csak akkor derül ki, ha kipróbáltad.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28120) laceeek válasza Soma01 (#28118) üzenetére


laceeek
aktív tag

Most beszéltük hogy úgy lesz csak szükségem lenne tippre hogy milyet vegyek :)

[link]

Eddig ezt néztem. Ez megfelelne nekem?

(#28121) laceeek válasza proradeon (#28119) üzenetére


laceeek
aktív tag

:R :R :R

(#28122) Soma01 válasza laceeek (#28120) üzenetére


Soma01
veterán

+1 a TP-Link TL-WDR3600-ra. Szánj rá kicsit többet.

(#28123) lgabster válasza junkeer (#28110) üzenetére


lgabster
csendes tag

Csak úgy viszonyítás képpen...

TL-WR842ND routerrel teszteltem a lefedettséget.
Ehhez képest az Ubiquiti UAP LR-nek nagyságrendileg mennyivel jobb a jelerőssége?

Aki korán kel, egész nap álmos!

(#28124) junkeer válasza lgabster (#28123) üzenetére


junkeer
tag

Kategóriákkal jobb az LR, de a sima UAP is... Szerintem nem túl sokat profitálnál az LR plusz kimenő teljesítményéből, mivel a vételi érzékenysége ugyan annyi, és a tabletek miatt az lesz a mérvadó...

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#28125) lgabster válasza junkeer (#28124) üzenetére


lgabster
csendes tag

Ezek szerint nem érdemes a Long Range változatot megvenni?
De mit értesz az alatt, hogy vételi jelerősség, és hogy a tabletek azt érzékelik?

Mindenesetre [ez] most pont akciós! :DD

Valszeg akkor Powerline-os (vagy egy hosszú UTP) megoldással az épület közepébe lesz az egyik végpont amire csatlakoztatok egy routert és onnan csillagpontos hálózattal rádobálom az UAP-ket.

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Aki korán kel, egész nap álmos!

(#28126) xyzikeee


xyzikeee
aktív tag

sziasztok!
Router vásárlás előtt állok, ugyanis nemsokára vásárolok egy okostelefont és kelleni fog hozzá otthonra egy wifi-s router.
Inviteles net van itthon, 10 megás.
Fehér, Huawei SmartAX MT880I modem.
Eddig egy Asus routerem volt, de nem wifis.
2 gépet szeretnék megosztani, 1 ps3-at ezeket mind vezetékesen mint eddig is volt.
És ehhez jönne még a telefon amivel wifin keresztül szeretnék kapcsolódni.
Milyen wifis routert ajánlotok amivel a gépeket vezetékesen tudom kapcsolni és jó a modemhez?
Mire figyeljek esetleg oda vásárláskor?

Ár max: 8-10 ezer.
Köszi

(#28127) CrAck69 válasza CrAck69 (#28112) üzenetére


CrAck69
senior tag

Valaki valami tipp vagy ötlet? 😊

Egyszer fenn....

(#28128) junkeer válasza CrAck69 (#28127) üzenetére


junkeer
tag

TP-LINK WDR3600/4300.... tud mindent, amit szeretnél...

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#28129) proradeon válasza xyzikeee (#28126) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Az általad leírt igényeket tökéletesen kielégíti egy TP-Link TL-WR841ND router.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28130) xyzikeee válasza proradeon (#28129) üzenetére


xyzikeee
aktív tag

Köszi
És ez és a WR842ND között mi a különbség?

Mert ez utóbbi drágább kicsit.

(#28131) proradeon válasza xyzikeee (#28130) üzenetére


proradeon
őstag

TL-WR842ND modellen van USB port is, amire köthető nyomtató, vagy HDD.

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28132) xyzikeee válasza proradeon (#28131) üzenetére


xyzikeee
aktív tag

értem, köszi az infót. :))

(#28133) CrAck69 válasza junkeer (#28128) üzenetére


CrAck69
senior tag

Rendben Köszi a választ
meg egy kérdés
Linksys EA3500 vagy TP-LINK WDR4300? Vagy tök Ugyanaz a kettő
es csak a markat fizettetik meg?

Egyszer fenn....

(#28134) Gubek-Einste válasza CrAck69 (#28133) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább a TP-Link mivel az külső antennás és van rá 3rd party firmware. egyébként tényleg a márkát kell megfizetni nagyobb részt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28135) mackosajt


mackosajt
addikt

Kérdés a következő:

Milyen routert vegyek ahhoz, hogy a UPC 240-es netet különös mókolás nélkül elvigye, megbízhatóan.
Wifi is legyen rajta (jó erős), és ha jobb, mint a jelenlegi 1043ND, az sem baj.
Persze ne kerüljön sokba sem.

tudom, hogy az olcsó, jó, gyors opciók közül általában csak kettőt lehet választani

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#28136) Gondwana válasza mackosajt (#28135) üzenetére


Gondwana
addikt

A WDR4300 másnak is bejött erre a célra. (A külső webadmin hozzáférést tanácsos letiltani, ha gyári FW marad)

Nekem is most érkezett egy, de még nem volt időm beröffinteni. Asus RT-N66U volt az elsődleges kiszemelt, aztán mégis ezt vettem feleannyiért. :K
Azt ugye, jól értettem, hogy jelenleg egy custom firmware sem támogatja a hardware-alapú NAT-ot? (azaz ahol a gyári FW 800Mbit/s-ra képes, ott a customFW-k vége valahol 300Mbit/s körül van - ami amúgy szintén sokmindenre elég lehet)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#28137) RedBullFan


RedBullFan
csendes tag

Sziasztok.. Még 1 kis segítséget kérnék... Mi a fő különbség e két router között.. ASUS RT-N66U és TP LINK TL-WDR4300.. Átlag felhasználónak 80/25 wifi kell erős mert az asztaliban is az van torrent a max amit kihajtok belőle... és a stabilitás a legeslegfontosabb hogy ne szakadozzon.. Megéri az asus a dupláját?? HA aztmondjátok megéri megveszem nem spórolni akarok végül is nem 1 évre venném... Előre is kösziii

[ Szerkesztve ]

(#28138) proradeon válasza RedBullFan (#28137) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Én úgy vélem, hogy annyival közelbe se jobb az ASUS, hogy dupla annyit kiadj érte. A 80/25-ös digi netet gond nélkül ki fogod tudni használni TL-WDR4300-al is. :K

De ha esetleg mégis az ASUS mellett döntesz, akkor inkább vegyél egy Asus RT-AC66U-t, és akkor lesz egy AC képes router-ed. (Ezt csak azért javaslom, mert ha ASUS-t választod, akkor ha már kiadnál 40 ezret egy N-es router-ért, akkor már inkább adj ki 43 ezret egy AC képes router-ért.)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28139) RedBullFan válasza proradeon (#28138) üzenetére


RedBullFan
csendes tag

Köszönöm,, Tehát akkor a tplink se dob le 20 percenként... Az ac miért is számít? :D Bocsi a luzer kérdésért :) Ja és a gépbe PciE-s wifi vevő vagy jó a usb-s ?? mert az is cserlénem kell 5ghz-re

[ Szerkesztve ]

(#28140) proradeon válasza RedBullFan (#28139) üzenetére


proradeon
őstag

Bizony nem dob le 20 percenként. Nekem is TP-Link router van 80/25-ös Diginet alatt, és semmi gond nincs vele. :)
Az AC-t csak az ár miatt említettem. Mármint csak azért, hogy ha már 40-et kiadsz, akkor már inkább 43-ért az AC-s modell. Amúgy az AC-t hívják "gigabites wifi"-nek is, de azért közelben sem tud annyit. Egy AC-s router és egy AC-s kliens között - prohardveres teszt alapján - kb. 50 MB/s-os átviteli sebesség érhető el.
Ugyanez N-es WiFi esetén 30 MB/s-os érték körül lehet, de ezt csak tippelni tudom, mert prohardveres tesztben valamiért csak 2.4 GHz-en tesztelték az N-es WiFi-t, 5 GHz-en nem. :F
És mellesleg egy AC-s WiFi adapter is ~16 ezer körül kapható. Szóval egyelőre nem egy olcsó mulatság.
A 80/25-ös digi nethez bőven elég lesz neked az N-es WiFi 5 GHz-en. :K

És ha már asztali gépről van szó, akkor én inkább szavazok egy PCIe WiFi kártyára, mint egy USB-s stick-re.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28141) RedBullFan válasza proradeon (#28140) üzenetére


RedBullFan
csendes tag

Igazán nagyon köszönöm :R :R

(#28142) Lui76


Lui76
őstag

A villám tönkrevágott pár hálózati eszközöm , 2 router, egy lan kártya , meg egy modem (ADSL) . A 3. router egy TPlink WR842ND túlélte.
Tudtok ajánlani olyan routert amiben adsl modem is van , és esetleg vész esetén usb-n egy 3G stick-el is elbír (elenor :) ne adj i... két usb -s amire pl winyót lehet még kötni?

www.kezmuveskeramia.hu

(#28143) Gubek-Einste válasza Lui76 (#28142) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ajánlott a modem-router-ek több okból is. Egy részt másra módban csak részben vagy egyáltalán nem használható. Másrészt ha tönkre megy akkor két eszköz esik ki. 3G megosztás miatt sem lehet modem-router-t használni mivel ehhez már 3rd party firmware kellene ami nincsen ezekre az eszközökre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28144) liziantusz


liziantusz
csendes tag

Sziasztok!
Wifi routert szeretnék vásárolni a régi linksys wrt54gc szakadozós hálózati termék helyett.
Digi 20/10Mbs internet van ,mely utp kábelen jön be illetve acer 5820tg és acer 3830t laptop van használatba véve.Milyen típusút javasoltok?

(#28145) Gubek-Einste válasza liziantusz (#28144) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez a nethez bármilyen N-es típus megfelel, ami most ajánlott az a TP-Link 841ND v8 és az Asus N12 D1.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28146) liziantusz válasza Gubek-Einste (#28145) üzenetére


liziantusz
csendes tag

Szia!
A TP WR841ND routernél a v8 a verzió szám?Ez fel van tüntetve a dobozon?

(#28147) Ivy.4.Ever válasza Gubek-Einste (#28145) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

És csak a sima 841N-es a D nélkül nem jó?

(#28148) proradeon válasza liziantusz (#28146) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Igen. Fel van tüntetve. A doboz alján van rajta egy matrica az alábbi szöveggel:
"Model: TL-WR841ND Ver: X"

Az X helyén a hardver verziószámmal.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28149) proradeon válasza Ivy.4.Ever (#28147) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

De az is megfelel. A különbség a kettő között annyi, hogy a sima TL-WR841N-nél nem vehető le az antenna. A levehetőséget a TL-WR841ND esetén a D betű jelzi, azaz "Detachable antennas".

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28150) Lui76 válasza Gubek-Einste (#28143) üzenetére


Lui76
őstag

- egy áram fogyasztót akartam kivenni a körből azért gondoltam vmi kombinált cuccot...

Ez esetleg ? Tp-link TL MR3220 + egy adsl modem ?

www.kezmuveskeramia.hu

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.