Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27201) smallmer válasza Gubek-Einste (#27199) üzenetére


smallmer
őstag

Netgearom nem volt még, lehet ki kellene próbálnom :D viszont olyan kérdésem lenne, hogy amelyiken van usb azt mindegyiket meg tudnám úgy csinálni, hogy torrent kliens menjen rajta egy külső vinyóra? :)
melyik a legjobb választás? a belső antennás routereknek nem kisebb a lefedése?
köszönöm

(#27202) Gubek-Einste válasza smallmer (#27201) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha lehet rá tenni 3rd party firmwasre-t egy USB-s router-re akkor meg lehet csinálni a torrent-ezést is. Az általam ajánlott összes típusra van megfelelő 3rs party firmware így a torrent-ezés megoldása nem lesz gond.
Elvileg kisebb a belső antennásoké de ez csak a konkrét helyszíni próba során lehet kideríteni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27203) individor válasza Intruder2k5 (#27200) üzenetére


individor
csendes tag

egy ideig nem akarom piszkálni amíg garis(bár 2év elég sok)
az volt a fura hogy webes felületen csak annyit csinált hogy tegyem be a cd-t az meg 90% mindig megállt
ha meg megszakítottam resetelt
aztán átvágtam mert kikapcsoltam és nem tudta resetelni és már jó is lett :)
utána már a webes felület is működött, csak az első aktus volt a cd-s verzió
az a másik eszköz meg nem volt a kínálatban, és gyorsan kellett

(#27204) individor


individor
csendes tag

végülis azon agyaltam hiába sugároz a wifi 500 méterre is vissza nem tudja tolni az adatot a telefon wifije szóval lehet nem is kell egyenlőre módosítgatni, majd kiteszem az ablakba a routert

(#27205) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Üdv,

3-4 ezer forintért szeretnék wifi-s router-t vásárolni. Mit ajánlotok? :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#27206) kali válasza PumpkinSeed (#27205) üzenetére


kali
legenda

szia,

4 e ft környékén már talán akad tl-wr740n.

(#27207) PumpkinSeed válasza kali (#27206) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

:R :R

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#27208) TeZZ


TeZZ
csendes tag

Sziasztok!

Elolvasgattam itt, hogy milyen routert ajánlotok az adott kategóriákban, de nekem egy kicsit réginek tűnt az utólagos google-zás után ez a lista, úgyhogy kérdeznék.

Kihervadt a Linksys WRT 120N routerünk itthon. Csatlakozik rá egy NAS ami elég sokat megy (feltöltés ált 100kB alatt van, letöltés ha új torrent kerül be akkor 3 Mb körül)

40/20 Mbps netet kellene megosztani (digi). És örülnék, ha a NAS-on tárolt adatokhoz minél gyorsabban férnék hozzá (eddig olyan 6-8 Mb-tal kaptam róla a cuccot). A NAS egy D-Link DNS-320-as.

Wi-Fi-n csak mobiltelefonok nyúzzák a routert, minden gép UTP-n csatlakozik. Néha laptoppal is rácuppanunk, de nem jellemző.

Kérdés, hogy milyen routert vegyek ami bírja a nyüstölést és árban is jó (20 ezer alatt szerintem ennek illene kijönni)? Jó lenne ha az élettartama nem fél meg egy év lenne, hanem minél több.

Köszi!

Mindenhol jó, de mindig elzavarnak.

(#27209) Gubek-Einste válasza TeZZ (#27208) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

20k-ból már kijön egy gigabites típus is ami jó lesz akár 80/25-ös csomag alá is, ajánlott típusok: TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16, Netgear 3500Lv2. Ha olcsóbb kellene akkor Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND v8.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27210) McSzaby


McSzaby
őstag

Erről valaki, valamit? :Y

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#27211) Gubek-Einste válasza McSzaby (#27210) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó eszköz csak jelenleg felesleges megvenni mivel nem lehet kihasználni az AC előnyeit ellenoldal hiányában, inkább vegyél egy N66U-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27212) McSzaby válasza Gubek-Einste (#27211) üzenetére


McSzaby
őstag

Jah, hát egyelőre esélytelen, hogy ilyet vegyek :D Majd ha 20-30 közé megy az ára, csak néztem, hogy 1300 MBps Wlan-n?? :Y Az mi már, valaki rúgott már egy ilyet, valami normális tapasztalat róla? Mennyire gyors az adatátvitel? Ha minden wlan törvényt veszek, akkor a stabil/gyakorlati adatátvitel kb. 7-800 mbps lenne, ami azért nagyon nem kevés... Igazam van? (Persze ha lenne megfelelő ellenoldal..)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#27213) Intruder2k5 válasza McSzaby (#27212) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#27214) McSzaby válasza Intruder2k5 (#27213) üzenetére


McSzaby
őstag

Akkor ha jól értem, egy 50e-s routerből is "csak" 500 mbps körül értékeket tudtak kihozni wlan-n. Drága, nem éri meg, még mindig ez a véleményem. :F

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#27215) Intruder2k5 válasza McSzaby (#27214) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem sem éri meg, de ez részletkérdés! :)

Mondjuk engem nem a WiFi "gyenge" teljesítménye zavart benne eddig sem, mert amúgy se nagyon használok WiFi-t, AC szabványút meg végképp nem, hanem főként a fizetésemhez viszonyított ára, illetőleg, hogy nem volt Tomato kompatibilis! Az N66U-t meg sikerült 32xxxFt-ért megvenni még tavaly Ipon-ban!

(#27216) McSzaby válasza Intruder2k5 (#27215) üzenetére


McSzaby
őstag

Lényegtelen, a wifi technológiát túlértékelik szerintem, komolyabb munkára még mindig nem lehet használni. Azt hittem 1300 mbps-ből már kihoznak egy használható sebességet, de nem, ráadásul az én fizetésemnek is közel a fele az ára... Kábelen 800 mbps körül teljesít a router, ha ennyit tudna az 1300 mbps-s wifi is, akkor még talán,talán, nagyon talán lenne is értelme az árának, de ez egy csaját vélemény. :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#27217) Barnes


Barnes
aktív tag

Sziasztok!

1pc, 1htpc és 2 wifi laptop + 2wifi telefonhoz kéne vmi router nem túl magas összegben.
A pc-k kábelen csatlakoznának a hálózathoz.
A netem jelenleg 20 Mbps, de lehet 60-ra fogom majd bővíteni nemsokára. Milyen routert ajánlotok?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#27218) TeZZ válasza Gubek-Einste (#27209) üzenetére


TeZZ
csendes tag

Danke!

Mindenhol jó, de mindig elzavarnak.

(#27219) Gubek-Einste válasza Barnes (#27217) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

20-as nethez bármilyen ma kapható N-es router jó lesz, 60-ashoz is elég egy N300-as típus.
100-as portokkal Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND v8, 10k alatt vannak.
Gigabites portokkal TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16, Netgear 3500Lv2, áruk 15-20k.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27220) Barnes válasza Gubek-Einste (#27219) üzenetére


Barnes
aktív tag

Koszonom.

Tp-link 842ND 1.0-t tudok jo aron szerezni. Az is jo?

(#27221) Gubek-Einste válasza Barnes (#27220) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az is megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27222) Barnes válasza Gubek-Einste (#27221) üzenetére


Barnes
aktív tag

Koszonom szepen a segitseget!

(#27223) Tepsifüles


Tepsifüles
tag

Sziasztok!

Egy 3 szintes családi házban a kolléganőm szeretné megosztani a netet. A modem a legfelső szinten van. Az a kérdésem, hogy egy ilyen: Tp-Link TL-WR940N router elég e ahoz, hogy lefedje a házat?

Válaszokat előre is köszi.

Sabee

(#27224) AlmaZoli


AlmaZoli
tag

Sziasztok,

Kaptam egy Note 10.1 tabletet, ami már ki tudja használni a dualband (2,4 és 5 Ghz) előnyeit. Úgyis routert kell cserélnem, sztetek megéri egy dualband routert venni (és ha igen, melyiket) vagy keressek egy normált, mondjuk erről már sok jót olvastam?

Kösz a választ előre is!

"Korán keltem, hol az arany?"

(#27225) Intruder2k5 válasza AlmaZoli (#27224) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az 5GHz előnyét olyan helyen tudod igazán kihasználni, ahol a 2.4GHz-es sáv már nagyon zsúfolt! Lakótelepek, stb... Egyéb helyeken jobb a 2.4GHz, mert sokkal jobbak a terjedési tulajdonságai! Egy tablettel meg egyébként sem hiszem, hogy nagy szükséged lenne arra a plusz 30-40Mbps-re, amit nyújt a magasabb frekvenciaÍ De persze, ha úgy gondolod, azért lehet Dual Band eszközt is venni hozzá!

(#27226) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

Tudom ez nem a switch-es topic, de ott nem nagyon van elet, ezert inkabb itt kerdeznem:

Van valakinek tapasztalata az alabbi ketyerekkel?
TL-SF1016D
TL-SF1016DS
(Jol sejtem, hogy a kulonbseg csak az, hogy a felso desktop kivitel? A leirasuk tobb ponton elter, de nem igazan tudom kihamozni nelole.)

Megbizhatoak?
Ha inkabb ajalnlanatok valami mas markat/tipust, akkor az is johet.
Ami lenyeges, az a hasonlo arkategoria (max 10e) es a 16 port.

Koszi elore is.

(#27227) AlmaZoli válasza Intruder2k5 (#27225) üzenetére


AlmaZoli
tag

Köszi a választ :R Társasházban lakom, 1-2 routert érzékelek lakáson belül, annyira még nem zavar, úgyhogy sztem egyelőre maradok a single-band-nél. Az a TP-Link, amit küldtem, mennyire megbízható szerinted? Árgépen egész jó kommenteket írtak hozzá és tetszik az USB-s megosztási lehetőség is. Utóbbival látja majd a media player is a rákötött vinyót szerinted?

"Korán keltem, hol az arany?"

(#27228) Intruder2k5 válasza AlmaZoli (#27227) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ezt nem a legjobb embertől kérdezed, mert én TP-LINK gyűlölő vagyok, szerintem nem megbzható! De van saját topikja, ott esetleg olvasgathatsz, kérdezhetsz, stb... WiFi problémáról - bizonyos DMA hiba - lehet sokat olvasni ennek kapcsán! Egyébként gyári fw elég hulladék, szionte mindenki moddolja OpenWrt-vel!

(#27229) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#27223 Tepsifüles Előre nem lehet megmondani, hogy melyik eszköz meddig és milyen sebességre lesz képes, csak a helyszíni teszt során derül ki, hogy mennyi is az annyi, nagyban függ az eszköz elhelyezésétől is.
Mennyi lenne a beszerzésére?
Milyen net alá kellene?
Pontosan milyenek a körülmények (falak száma/anyaga, távolságok)?

#27226 tPedro_ Milyen környezetbe kellene?

#27227 AlmaZoli A TP-Link 1043ND már régi típus, helyette inkább egy szintén TP-Link gyártmányú 3600-t ajánlanék mivel ez már dual-band, nem sokkal drágább mint a 1043ND de annál hardveresen jóval erősebb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27230) stevve


stevve
nagyúr

Ezt a routert szeretném lecserélni valamikor a közeljövőben.

Felhasználás: általános, nincs állandóan 100%-os sávszélen le-feltöltésre kényszerítve, viszont lényeges, hogy wifis legyen és ez utóbbi minél gyorsabb legyen. Az új draft is jöhet, viszont viszonylag baráti árat szeretnék fizetni érte. Mondjuk kb. 15-20 alatt.

Még annyi, hogy gigabit jól jönne és a net, amin jelenleg használnám, 50/5 UPC net.

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#27231) Intruder2k5 válasza stevve (#27230) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

15-20k értékben Gbit-es routerek...

TL-WDR3600 / TL-WDR4300
Gbit-es portok, 300 / 450-es WiFi, szimultán Dual Band, erős proci, sok RAM, USB, custom firmware támogatás!
Ehhez hozzáteszem, hogy nekem a TP-LINK sosem volt a szívem csücske, de mivel ezeket egyébként sokan ajánlják, és mert enélkül elég szűkös lenne az adott kereten belül a választék, így ideírtam! De én személy szerint ezekért sosem álltam jót! :)

ASUS RT-N15U / RT-N16
Gbit-es portok, 300-as WiFi, csak 2.4GHz, erős proci, sok RAM, USB, custom firmware támogatás!

ASUS RT-N56U
Gbit-es portok, 300-as WiFi, Dual Band, erős proci, elegendő RAM, USB, custom firmware támogatás!

Netgear WNR3500Lv2
Gbit-es portok, 300-as WiFi, csak 2.4GHz, erős proci, elegendő RAM, USB, custom firmware támogatás, márka hű is maradsz vele! :)

20k körülig nagyjából ennyi!

[ Szerkesztve ]

(#27232) stevve válasza Intruder2k5 (#27231) üzenetére


stevve
nagyúr

Köszönöm a részletes választ! :R Elkezdek nézelődni.

[ Szerkesztve ]

(#27234) tPedro_ válasza Gubek-Einste (#27229) üzenetére


tPedro_
őstag

Családi ház. T-Home net szétosztásához a különböző szobákba, helyiségekbe.
Egy időben valószínűleg 2-3 gép vagy mobil lenne a hálózaton.

Sajnos a 8 port pont kevés, meg gondolni szeretnék az esetleges jövőbeni bővíthetőségre is.
Amiket kinéztem:

TP-Link TL-SF1016D / TP-Link TL-SF1016DS
D-link DES-1016D
ASUS FX-D1162 V3

Ha nincs lényeges különbség akkor nyílván az olcsóbbikat venném, a D-Link és az ASUS 2x olyan drága mint a TP-Link.

[ Szerkesztve ]

(#27235) Gubek-Einste válasza tPedro_ (#27234) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Otthoni környezetbe jó lesz a kisebbik TP-Link is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27236) Tegla80 válasza tPedro_ (#27234) üzenetére


Tegla80
addikt

sziasztok
tapogatóztam már töbször,de még mindig ezen a router dolgon kattogok,és nemtom mit vegyek. :O
-valós,rendszeres erős igénybevételre, tetőtéri szoba,30c+ felett!! a Dlink ezt nem szereti :( . tudom 1ik sem,de ez van. )
Addig sikerült eljutnom,h külső antennás lesz és a
TP-Link TL-WDR3600 vs ASUS RT-N16 párosból lenne.
(Dualnak technikailag van annyi előnye,h az miatt a TP legyen??)
melyikkel járnék jobban,mert jelenleg sokszor van ,h az elején a D-link,összeomlik és ez általában a virágbolti beszerzéskor,vagy multi közben ,vagyis megterheléskor sikerül.
Rendszer:
30/2 es Net(coax-on),Thomson modem, Dlink dgl4300 (2pc-1ps3-1tv,kábelen,2noti+3teló wifin),ebből táplálva egy netgear wrg614 ami 'wan"-ban kapja a netet (1pc kábelen,2teló 1 tab wifi-n).
Legelőre kellene az "erőmű mert a másik2 is marad a rendszerben.(sőt ha nem elég így az udvaron akkor lenne 4. is!)

plusz, pl 1T1R, 2T2R,3T3R, 2T3R, stb router-ek vannak,ez fontos adat?? honnan tudhatnám,h nekem melyik kell?mi alapján kell eldönteni,vagy ez miért is lényeges?

Gubek-Einste , Intruder2k5 sztetek,mire költsem már végre el azt a 20ast ? (alap FW,mókolni nem fogom tudni :U , ezért a gyári legyen stabil!! )
THX :R

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#27237) kali válasza Tegla80 (#27236) üzenetére


kali
legenda

szia,

amennyiben van dual band eszközöd, úgy jobb lenne az azonos tudású router.
az xtxr a mimo képességet jelöli, szintén annak függvénye, hogy milyen ellenoldalad van.
a legjellemzőbb ellenoldalak a 2t2r képesek, az általában mindenre elég.
a nagyon meleg egyik router sem szereti, pláne húzós terhelés alatt.
hardverben mind a kettő erős, talán csak a jövőre nézve mondanám, hogy a dual band miatt a tl-wdr3600.

(#27238) Tegla80 válasza kali (#27237) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
Hát pont ez az,h jelenleg nincs itthon dual .... :B (ezért jelenleg felesleges)
Huh jó is,h itt (is)vagy,mert akkor telós oldalról (is) tudsz segíteni,mert van viszont egy Note2,egy Advance,(két Ace2 is,de az a régi routeren marad) ,egy "MT" procis Prestigio teló és egy "RK"-s Prestigio tab és egy "N"es Asus lapos a Wifi-re.!! Ezeket (is) nézve, melyiket szeretnék jobban,mert olvasgattam már minden felé és vannak "kényesebb" procik,amik "nem szeretik" egymást ugye. Dobálják a hálót olyankor. :((

Tudom Én bonyolítom a dolgot,de muszáj körbejárnom minden oldalt,mert ha valamelyik új router-t megvéve derül ki,h nem szeretik 1mást akkor kukinbököm magam.
Plusz ugye alapban legyen stabil a router , online játékra és virágboltra,nameg a plusz 1-2 másik router rárakására :B
ezek tekintetében is a wdr3600 akkor?

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#27239) kali válasza Tegla80 (#27238) üzenetére


kali
legenda

a galaxy telefonokat kivétel nélkül használtam már mind a két routerrel, biztos, hogy nem lesz gond, a prestigio eszközök passz...
a stabilitás mind a kettőnél okés, elég jól bírják a terhelést is.
jó az rt-n16 is, ha ne tervezel dual band vagy 5 gigahertz képes eszközt, bár már a note 2 és az s advance is dual band, de mobiltelefonok esetén pláne nem kiemelt feltétel az azonos tudású ellenoldal.

[ Szerkesztve ]

(#27240) Tegla80 válasza kali (#27239) üzenetére


Tegla80
addikt

mivel helyi beszerzés
TP 17150ft, és akkor plusz nála a dual a telók és a jövő miatt
Asus+1500ft és nincs plusz mellette

"technikailag" (cpu,ram) akkor a 2 eszköz kb egy tudás és szint ,így akkor a TP lesz a nyerő
remélem a Prestigio is el lesz vele otthon. Itt a melóhelyen "el van" a 740N en , ez talán jó előjel a TP felé
thx :R

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#27241) ma.ci23


ma.ci23
tag

Üdv!
Lehet láma kérdést teszek fel...tudok úgy wifi jelet küldeni számítógépről tabra vagy telóra?Nem routerről hanem csak simán mondjuk USB-ről valami stickel?

(#27242) kali válasza ma.ci23 (#27241) üzenetére


kali
legenda

szia,

igen, kivitelezhető a dolog.

(#27243) ma.ci23 válasza kali (#27242) üzenetére


ma.ci23
tag

és mivel?link? :)

(#27244) kali válasza ma.ci23 (#27243) üzenetére


kali
legenda

usb wifi stick is jó, számtalan típus létezik, nem is linkelek, és persze oprendszernek megfelelő beállítás/alkalmazás.
volt már róla szó itt, meg ide is tartozik inkább; link

(#27245) tPedro_ válasza Gubek-Einste (#27235) üzenetére


tPedro_
őstag

Köszönöm a segítségedet. :R

(#27246) cigam


cigam
félisten

Van olyan router ami tud heti/havi statisztikát készíteni a forgalomról? Elég lenne csak a WAN fel/le, de ha (LAN)ip-re bontva is tudja, az csak hab a tortán.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#27247) Intruder2k5 válasza cigam (#27246) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Custom fw-vel tudja sok router! Például Tomato is tud szám adatokkal megjelenítve napi, heti, havi statisztikát, és grafikusan az elmúlt 24 órát, valamint realtime módot, mindezt WAN, LAN, WiFi, és egyéb interfészekre is, de ugyanezeket tudja kliensenként is bontani!

(#27248) cigam válasza Intruder2k5 (#27247) üzenetére


cigam
félisten

Gyárilag nincs? :O Nem szeretem a mókolást (mondom ezt úgy, hogy vargalex van fent egy tp-linken :DDD )

Asus RT-N12E ~8k-ért jó, vagy az a fránya E bötü...

Szóval a jelenleg beszerezhető routerek közül melyiken fut probléma mentesen?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#27249) Intruder2k5 válasza cigam (#27248) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

RT-N12E nem jó, csak a sima RT-N12, a B1, C1, és a D1!

INNEN lehet választani! Net sebességtől is függ, de a legolcsóbbak...

ASUS RT-N10U
RT-N12 D1
Linksys E900

[ Szerkesztve ]

(#27250) gzbotii


gzbotii
veterán

Lehet nem pont ide kellen, de nem találtam megfelő topicot neki.

Tudnátok mondani, egy virtuális router programot? Virtual Router Managert ismerem, használtam is Win8-on, de most nem megy ...a lenyiló menüben nem tudom kiválasztani azt a hálózatot, amiről kapom a netet, ergo nem lehet megosztani sem...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.