Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28201) Motyi


Motyi
senior tag

Sziasztok!

Az egyik notimhoz szükségem lenne egy USB dual bandes wifi adapterre. Egy Asus RT-N65U routerhez csatlakozna és az 5g tartományban használnám. A cél az lenne, hogy stabil, egyenletes kapcsolatot biztosítson.
A router és a laptop között 2-3 méter távolság lesz, közvetlen "rálátással". Sajnos a laptop beépített wifije ilyen feltételek mellett 15-30 Mbit között ingadozik, de ami még roszabb szakadozik, instabil.
Az alábbi 2 modellt néztem ki:
Asus USB N53 [link]
TP-Link TL-WDN3200 [link]

Ahogy néztem a két eszköz között tudásban nincs különbség, de árban az Asus duplája a TP-LINK-nek.
Szerintetek érdemes az Asus-t megvennem vagy jó lesz a TP-LINK is? Feleslegesen nem fizetnék dupla árat.

Segítségetek kelőre is köszönöm! :)

(#28202) Wsn válasza Gubek-Einste (#28200) üzenetére


Wsn
csendes tag

Köszönöm.

3x3 MIMO-t is tudna?

(#28203) Gubek-Einste válasza Motyi (#28201) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

#28201 Motyi Jó lesz a TP-Link is, de azzal "csak" 300-as sebesség lesz 5 GHz tartományban, a router 450-re is képes lenne. Ha kellene a teljes sebesség akkor TP-Link 4200.

#28202 Wsn A 4200 igen, a 3200 "csak" 2x2-es.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28204) Motyi válasza Gubek-Einste (#28203) üzenetére


Motyi
senior tag

Köszi szépen az infót! :)
A max sebesség nekem a notinál nem fontos, gyanítom így is gyorsabb lesz mint a mostani 15-30 Mbit, de ami fontos, hogy stabil legyen (a 4200-t meg amúgy ha jól látom még kapni sem lehet nagyon, max külföldön, de a TP-LINK weboldalán is csak káming szún van).

Egyébként nálam tuti az a bökkenő, hogy a notiban lévő wifi 2,4G-s és ahol lakom min. 15 ilyen hálózat üzemel, szerintem nagy a zavarás. Az Asus routert hétvégén vettem, odáig egy olyan volt ami cak 2,4G-s (TP-LINK 1043ND) és pl. a mobiljaim (Note 2, S4) azzal max 5-15 Mbit-et vittek át és szintén döcögősen.Az új routert ezekkel már 5G-n használom (nincs más ilyen hálózat a közelben) és lazán megvan a 80-100 Mbit a lakásban. Ezért akarom a notinál is átvinni a kommunikációt 5G-re.

[ Szerkesztve ]

(#28205) pero19910606


pero19910606
csendes tag

Sziasztok!

Eddig nem igazán használtam routert játékhoz, otthon csak laptopon netezésre. Pontosan azért mert pl Fifa 13-nál rengetegszer megszakadt játék közben a kapcsolat, így inkább maradtam a vezetéknél, amivel aztán semmi probléma sem volt.

Most viszont albérletbe költöztem és a PS3-mam kb 6-7 méterre lenne a routertől, ráadásként két fal is van közötte. Router nincs, így nekem kell venni, de nem igazán tudom, hogy milyet érdemes. Kb 10-15 ezer ft-ot tudok költeni rá maximum, ebben a kategóriában lehet olyat találni ami megbízható és nem okoz idegtépő perceket?

50 megás netet kéne megosztani egyébként és alkalmanként 5 gép és a ps3 is csatlakozhat rá egyszerre.

Köszönöm előre is!

Sziasztok!

[ Szerkesztve ]

(#28206) Szabi020


Szabi020
tag

Üdv!

Egy olyan kérdésem lenne,hogy egy 250Mbps internethez milyen routert tudnátok ajánlani ami tudja ezt a sebességet?
Ki volt próbálva több olyan TP-link routerrel amire ugyan rá van írva,hogy Gigabites de maximum 100-al megy csak az internet!
A legtovább egy ilyen routerrel jutottunk Linksys WRT610N bár ez is csak 124Mbps-ig tudja!

Ha valaki tudna olyant ajánlani ami a 250-260-at is tudja azt előre is köszönöm!

(#28207) proradeon válasza Szabi020 (#28206) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Amennyiben csak UTP kábelen akarod a teljes 250 Mbit-es sávszélességet kihasználni, akkor bőven elég egy TP-Link TL-WDR3600 router. (Persze a gép hálókártyájának is tudnia kell a gigabitet, valamint a gép és a router között legalább CAT5e besorolású UTP kell hogy legyen.) (Megj.: Ez a router ~800 Mbit-et is tud NAT-olni, így meg se kottyan neki a 250 Mbit.)

Ha esetleg WiFi-n is ki szeretnéd a teljes 250 Mbit-es sávszélességet használni, akkor AC képes eszközök kellenek.
Ajánlott AC képes router-ek:
Asus RT-AC66U
TP-Link Archer C7

AC képes hálókártya és USB stick:
Asus PCE-AC66
Netgear A6200
D-Link DWA-182

:R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28208) proradeon válasza pero19910606 (#28205) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Amennyiben az említett két fal max. 10-15 cm-es, akkor az általad leírt igényeket tökéletesen ki tudja szolgálni egy TP-Link TL-WDR3600 router.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28209) Szabi020 válasza proradeon (#28207) üzenetére


Szabi020
tag

Hello!

Nagyon szépen köszönöm a korrekt és egyben nagyon hasznos segítségnyújtásodat!
Kiderült belőle pár új hasznos dolog amit eddig nem tudtam.
Végül is az Asus mellett döntöttünk.

(#28210) Nixon18


Nixon18
senior tag

Hello!

A milyen router vegyek kérdésen ugyan már tól vagyok, de lenne egy másik kérdésem, aminek nem találom a helyét:
Ha boltban veszek routert, akkor 3 napon belül indok nélkül vissza kell, hogy vegyék? Vagy ilyesmi mr nem létezik?

(#28211) Intruder2k5 válasza Nixon18 (#28210) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem, ilyesmi nem létezik! A 3 nap csak cseregaranciát jelent, tehát ennyi időn belül nem küldhetnek szervizbe ha valami gond lenne vele, hanem azonnali csere illet meg! Netes, webáruházból történő beszerzésnél van 8 napos elállási jogod a vásárlástól, amit indoklás nélkül is megtehetsz! Viszont a visszajuttatás költsége ez esetben is Téged terhel, és a pénzedre esetlegesen 30 napot is várhatsz, ugyanis ennyi idejük van visszafizetni!

(#28212) Nixon18 válasza Intruder2k5 (#28211) üzenetére


Nixon18
senior tag

Értem! Köszönöm a segítséget. A csere gondolom ugyanarra a típusra cserélést jelent.... jól értem?

(#28213) Intruder2k5 válasza Nixon18 (#28212) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elvileg igen, de ezt már kereskedője válogatja! Ha van benne némi jóindulat, akkor esetleg adhat más típust is, volt már erre példa nem egyszer, de egyébként semmi sem kötelezi őt erre!

(#28214) Motyi válasza Gubek-Einste (#28203) üzenetére


Motyi
senior tag

Na megvettem a TP-LINK cuccost...sajna totál halott volt és mivel nem volt több belőle ezért ráfizetéssel az Asus USB-N53 lett belőle.

N65U router és N53 tapasztalatok: WOW :D
Hihetetlen lett a különbség a noti beépített 2,4G-s N-es wifije és as Asus 5G-s N-es között.... Szó szerint mintha kábellel lenne a noti direktbe a modemre kötve.Még 120/10-es netem van, speedtest 123/10, és ezt stabilan hozza FTP vagy törrent letöltése közben is az egész lakásban mindenhol.Asszony nem értette miért viszem be a laptopot a budiba... :DDD
Szóval mindenkinek csak ajánlani tudom, igaz 2x annyi mint egy TP-LINK, de megéri. :)

Ui: a héten állítják át a netet 240/20-ra, kíváncsi leszek azt mennyire tudja kihasználni, bár a notinál nem a sebesség a lényeg, de érdekel mi lehet a max. amire képes. Erről esetleg tapasztalata van valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#28215) Intruder2k5 válasza Motyi (#28214) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor mégsem véletlenül kerül 2x annyiba...

(#28216) proradeon válasza Intruder2k5 (#28215) üzenetére


proradeon
őstag

Na de azért ugye nem írjuk le egy hibás termék alapján az egész TP-Link márkát? :U :P

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28217) Intruder2k5 válasza proradeon (#28216) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Óóó, én már régen leírtam, ehhez nem kellett ez a hiba! :)

(#28218) proradeon válasza Motyi (#28214) üzenetére


proradeon
őstag

Nekik van tapasztalatuk erről. :) (Mármint arról, hogy az adapter maga hány Mbit/s-re képes.)

(#28217) Intruder2k5: Tudom, téged már meg se próbállak meggyőzni. :DDD (Azzal nincs bajom, ha valaki okkal nem szeret egy márkát. Az szokott zavarni, ha valaki már-már divatból leírja, mondván "a TP-Link az sz@r!", de megindokolni már nem tudja. És itt most nem rád gondolok, mert nyilván neked nyomós okod van. ;) )

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28219) Intruder2k5 válasza proradeon (#28218) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondolhatsz rám is, én nem haragszom meg érte, már megszoktam! Bár szerencsére az ezzel kapcsolatos összetűzéseknek már vége van itt a fórumon, ahogy látom idővel mindenki elfogadta, hogy én nem szoktam TP-LINK-et ajánlani, mert nem szeretem, mert rosszak vele a tapasztalataim, de ugyanúgy én sem kötök bele másba, amiért TP-LINK-et ajánl! Úgy gondolom ez mindenkinek a szíve joga, saját döntése, és bizonyos mértékig saját felelőssége is kell legyen, hogy kinek mit ajánl! :)

Na meg tök mindegy, hogy mit akarok ajánlani, ha nagyon sokan eleve olyan, főleg anyagi jellegű kritériumokat szabnak, hogy azokba amúgy is csak TP-LINK fér bele! Akkor nem mondhatom, hogy vegyen RT-AC66U-t! :)

[ Szerkesztve ]

(#28220) p2pp


p2pp
őstag

Nemrég találkoztam olyannal, hogy a 2,4 és az 5 Ghz automatikusan átváltott egyikről a másikra.
Nem úgy mint otthon, hogy vagy 2,4-et vagy az 5 Ghz-et használom.
Ez hogy lehet? Router vagy beállítás függő?

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#28221) Gondwana válasza p2pp (#28220) üzenetére


Gondwana
addikt

Ha ugyanazt az SSID-t meg enkripciòt àllìtod be, akkor sem vàlt?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#28222) junkeer válasza p2pp (#28220) üzenetére


junkeer
tag

A WDR4300-as a gyártó állításával ellentétben, NEM dual-band router, hanem dual-radio router. 2 külön rádiós interface kezeli a 2,4Ghz és 5GHz-es adatkommunikációt.... Ha felcsatlakozol az egyik rádióra, és stabil a jelszinted, miért akarna átdobni a másik interface-re ?

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#28223) CrAck69 válasza junkeer (#28222) üzenetére


CrAck69
senior tag

Megkérdezhetem mi a különbség? :B
Attól még jó router? Mert én is azzal szemezgettem.
Vagy ne vegyek olyat?

Egyszer fenn....

(#28224) Gubek-Einste válasza CrAck69 (#28223) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A dual band-nél egyetlen chip kezeli mind a kettő sávot, a dual radio-nál pedig kettő, az egyik a 2,4-et és egy másik a 5-t.
Nyugodtan megveheted, ez csak technikai részlet kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28225) junkeer válasza Gubek-Einste (#28224) üzenetére


junkeer
tag

Így igaz... tényleg jó cucc....

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#28226) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha már a szavakon lovagolunk, akkor kérdezem én, a "Dual Band" kifejezésben hol van arra utalás, hogy ezt a két sávot - mert ugye ezt jelenti - egy chipnek kell kiszolgálnia? Az mondjuk igaz, hogy vannak szimultán, és nem szimultán dual band eszközök, és nem vitatom a "két rádiós" meghatározást sem, de attól, hogy valami két rádiós, még lehet két sávos is! Sőt, egy router esetén ez egyértelmű is, mert olyan, hogy két darab 2.4GHz-es rádió, elég értelmetlen dolog!

(#28227) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#28226) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Abban az esetben nem értelmetlen a két 2,4-es chip ha az egyik egy külső antennáról veszi a wifi jelet. másik pedig beltéren szórja. Vagy mind a kettő más-más irányba szórja a jelet irányított antennán keresztül.
Van még 1-2 eset amikor kellhet több azonos tartományú chip egy eszközben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28228) junkeer válasza Gubek-Einste (#28227) üzenetére


junkeer
tag

Mint pl. a beltéri Hotspot rendszereknél.... Van egy két olyan AP, aminek 500 konkurens usert kell egyszerre kiszolgálnia.... pl.: Aruba, Ruckus...

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#28229) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#28227) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, én nem is azt mondtam, hogy egyáltalán nem létezik ilyen eset, de ez a topik 99%-ban alap soho routerekről szól, maximum szimpla repeater vagy wds ami még szóba kerül, sőt volt már irányított antenna is, de szerintem így hirtelen Te sem tudnál olyan esetet visszakeresni itt, amikor valaki kimondottan olyan két rádiós eszközt keresett, ami darab 2.4, vagy 2 db 5GHz-es rádióval rendelkezik!

Sőt, ettől függetlenül is igaz azon állítás, hogy a WDR4300 router Dual Band!

(#28230) tailor


tailor
őstag

Sziasztok!

UPC netünk van, és az oldalukon most látom, hogy lehetőség van kérni wifis modemet a "sima" helyett. Jelenleg egy D-link 300-zal van megosztva a net, de tízből kilencszer nem lehet a wifire csatlakozni, a routert meg óránként kell a hálózatból ki-, majd bedugni, mert nem továbbítja a jelet.

Megéri váltani erre a modemre, vagy inkább vegyek egy különálló wifis routert? (FP 25-ös netünk van, 1 PC + 2 telefon csatlakozik rá).

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#28231) Intruder2k5 válasza tailor (#28230) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Milyen modemed van?

Lehet amiatt megérné, mert akkor már ED3 modemet kapsz, és bár ezek az eszközök sem valami nagy durranások, de a DIR-300-től azért jobbak! Ha már most is ED3 modemed lenne, akkor nem javaslom a HGW-t, ha megteheted anyagilag, akkor sokkal inkább egy külön router javasolt!

(#28232) tailor válasza Intruder2k5 (#28231) üzenetére


tailor
őstag

Szia!

Köszönöm a választ!

A modemmel most megfogtál :) Még a régi típusú, szürke van (Scientific Atlanta talán?) :F :B
Azért gondoltam a wifis modemcserére, mert alig kerül valamibe (2500 Ft), míg egy normálisabb router ugye 20 körül leledzik. Ráadásul lassan itt az AC-s wifi korszaka is, tehát majd inkább ilyet vennék, amikor normális áron kaphatóak lesznek.
De ezek szerint megéri cserélnem - el is indítom a folyamatot. :R

[ Szerkesztve ]

(#28233) Intruder2k5 válasza tailor (#28232) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az még nem ED3 modem!

(#28234) tailor válasza Intruder2k5 (#28233) üzenetére


tailor
őstag

De most ezt a SA modemet lecserélhetném egy Cisco EPC3925 -re. Ez nem jó :F (Bocs, abszolút nem értek a hálózati dolgokhoz - nem tudom, mi az az ED3 modem :B )

(#28235) Intruder2k5 válasza tailor (#28234) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem a UPC Technicolor TC7200 HGW-t fog adni, és nem CISCO EPC3925-öt, ha csak nem üzleti előfizetésről beszélsz! Ezen kívül - vagy belül - az EPC3925-ből is van több féle, van amelyik csak 2.4GHz-es, de tudtommal van DualBand verzió is belőle...

(#28236) tailor válasza Intruder2k5 (#28235) üzenetére


tailor
őstag

Na szép... akkor sztornó, és marad a jelenlegi modem + egy normális router - ennek viszont majd utánajárok a fórumot olvasva, hogy melyiket érdemes beszerezni.

Köszönöm még egyszer a segítséget!

(#28237) default.


default.
őstag

sziasztok
gyökér vagyok a témához, türelmeteket kérem:

egy (rendszergazda) ismerősömtől hallottam, hogy a upc modemét simán ki lehet játszani, és "átmenni" a gépemen, meg használni a netem, meg ki tudja még mit, és ő olyan routert ajánlott, aminek van belső tűzfala.
namost kérem tisztelettel, minden routernek van belső túzfala?
valami olcsóbb megoldást keresek, olyan 5-6k ig mennék el forintban.

köszönöm előre is az építő jellegű hozzászólásokat.

üdv!

(#28238) Intruder2k5 válasza default. (#28237) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Először is, a modem és a router két külön fogalom! A UPC - a megrendelt szolgáltatástól függően - ad modemet, vagy pedig HGW-t, ami modem és router egyben! A modemnek nincs semmilyen tűzfala, de szoftveres tűzfalat ebben az esetben is használhatsz, sőt inkább úgy mondanám, hogy erősen ajánlott használni! De ez így van akkor is, ha van routered, ugyanis a router a kifelé irányuló forgalmat nem kontrollálja, ezért kell a szoftveres megoldás is mellé! Ha egyébként nem kívánod megosztani az internetet, csak egy munkaállomáson használod, akkor szerintem nem szükséges routerre költened, csak mert egy rendszergazda ismerős ezt mondta!

(#28239) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Van egy TP-Link TL-WR841N tipusó routerem amivel nagyon elégedett vagyok,megbízható és tökéletesen teszi a dolgát.Egy aprócska bajom van hogy a közös udvarban lévő szomszéd házban már nagyon gyenge a wifi jele.Netbookkal még csak csak fogható (bár lassú a net) ám tablettel már esélytelen a csatlakozás.

Mivel ennek a routernek fix antennája van így segítséget kérnék hogy mi lenne a méltó utódja aminek szükség esetén erősebbre cserléhető az antennája? :)

Üdv:Viktor

(#28240) gg72


gg72
veterán

Sziasztok! Már jó ideje használok nagy megelégedéssel egy Linksys E1200 routert, aminek csak egy hibáját véltem eddig felfedezni, hogy nem túl erős a wifije, de ez eddig nem okozott problémát. Egészen mostanáig. Pár napja vettem egy Samsung smart BD-lejátszót és ez sajnos már alig látja a Linksys wifijét, gyakran meg is szakad a kapcsolat. Gondoltam beruházok egy olyan eszközre, ami tudok wifi repeaterként, vagy bridge-ként használni. Itt jöttek aztán a problémák: eddig kettőt próbáltam ki (TP-LINK TL-WR702N és D-Link GO-RT-N300), de sajnos a Samsung egyikkel sem kompatibilis, nem jön létre internet-kapcsolat, bármilyen más eszközzel működnek, vagyis egyértelműen a Samsung lejátszó a túl válogatós. A Linksys-t azonban látja és kapcsolódik is rá, csak hát annak meg gyenge a jele és máshová helyezni a routert és a lejátszót sem tudom... Így gondoltam lecserélem a Linksyst az itt is ajánlott TP-Link 841ND v8 / 842ND vagy az Asus N12 D1 valamelyikére. Ha jól tudom, akkor a Linksys-emben Broadcom chip van, ezekben is? Lehet a Samsung csak azokat szereti... :U

(#28241) Intruder2k5 válasza gg72 (#28240) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az ASUS RT-N12 D1-ben az van, a TP-LINK-ek Atheros-ra épülnek...

(#28242) gg72 válasza Intruder2k5 (#28241) üzenetére


gg72
veterán

Kösz.
És az a D-Link GO-RT-N300 milyen lehet? Mert akkor talán tényleg a chipseten múlhat a dolog.
De ahogy nézem, az ASUS RT-N12 D1 jelenleg sehol sem elérhető...

(#28243) Intruder2k5 válasza gg72 (#28242) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A D-LINK alsóbb szegmense nem igazán ajánlott kategória! Az AQUA-ban talán még van ASUS...

Illetőleg még lehet máshol is!

[ Szerkesztve ]

(#28244) gg72 válasza Intruder2k5 (#28243) üzenetére


gg72
veterán

Hát ott is sincs készleten, szerintem kifogytak a nagykerek...

(#28245) proradeon válasza Viktoár (#28239) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

TP-Link TL-WDR3600 tulajok állítják, hogy erősebb a WiFi-je, mint egy TL-WR1043ND-nek, amiből egyenesen következik, hogy valószínűleg az általad említett TL-WR841N modellnél is erősebb. Bár előre megjósolni nem lehet, hogy jobb lesz e az említett TP-Link TL-WDR3600 router-rel a szomszéd házban a WiFi jelerősség, azért van rá esély. Ha más nem, helyezd át a router-t az első háznak azon részébe, amely közelebb van a második házhoz. :K

Szerk.: Az antenna cserét pedig nem nagyon tudom ajánlani. A TP-Link árul 8 dbi-s antennát, de prohardveres felhasználók szerint semmivel nem ér többet, mint a gyári antennák. Amire pedig 8 dbi-nél több van írva, az nagy eséllyel kamu.

:R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28246) Viktoár válasza proradeon (#28245) üzenetére


Viktoár
addikt

Szia

Köszi szépen,igazából nem gondoltam hogy 14 ropis mutatványról lesz szó. :))

Egy wr841nd -n gondolkoztam de írtad hogy az antenna csere nem jó megoldás.Gyárilag milyen erősségű antennával szerelik a tp-linket? :))

Üdv:Viktor

(#28247) proradeon válasza Viktoár (#28246) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Nem írtál keretet, így improvizálnom kellett. :P

Gyárilag a TL-WR841N és az ND is 5 dbi-s antennákkal van szerelve. Megpróbálhatod, hogy veszel egy ND modellt, és hozzá 2 db olyan 8 dbi-s antennát, amit előbb linkeltem, de NE várj csodát. Ha még tapasztalsz is némi jelerősség növekedést, közelbe sem hoz annyit, mint amennyit az 5 -> 8 dbi különbség sejtet.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28248) default. válasza Intruder2k5 (#28238) üzenetére


default.
őstag

UPC wifis modemem van, de a wifi ki van kapcsolva, nem használom.
Tűzfalnak a win7 beépített tűzfalát használom + Avast! ingyenes vírusírtóját. Ez az össz védelmem a gépre.
Tudsz esetleg tanácsolni bármit ezek mellé, akár szoftveres, akár hardveres tekintetben ?

köszönöm!

(#28249) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Router vásárlás előtt állok. 15k-ig pcx.hu-n mit tudnátok ajánlani?

Az elsődleges szempont a minél erősebb wifi. Második szempont nyomtatószerver létrehozása.

Előre is köszönöm!

(#28250) Intruder2k5 válasza default. (#28248) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amint mondtam is, ha egyébként megosztani nem akarod a netet, csak a tűzfala miatt megvenni egy alsó kategóriás soho routert, teljesen felesleges! Ez esetben maradj a szoftveres megoldásoknál, az is bőségesen elég tud lenni, ha megfelelően használod! Ha meg nem, akkor semmi sem elég...

Viszont szoftveres tűzfalakba itt most nem mennék bele, mert nagyon nem ide tartozik, gondolom ennek a témának is megvan a saját topikja!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.