Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28551) Intruder2k5 válasza kali (#28549) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Biztosan így van! Gondolom nincs sok belőlük, és elvesznek itt a topikban... :)

(#28552) kali válasza Intruder2k5 (#28551) üzenetére


kali
legenda

nem erre a témára gondoltam, nyilván nem itt kell olvasgatni.
más kérdés, hogy én is csak végszükség esetén szoktam módosított firmware verziót javasolni, mert sokan csak a több elállítási lehetőséggel élnek, nem pedig a beállításival... :)

(#28553) Intruder2k5 válasza kali (#28552) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jól van na... Mi már úgyis mindketten tudjuk - hogy még ha a véleményem valóban ez is ;) - ide akkor is csak heccelődés gyanánt írom be, és ezen mi már nem veszünk össze! Ugyanígy én sem kötök bele abba, amikor proradeon azt írja, hogy bizony nem éri meg a 20k pluszt az N66U, egy TP-LINK-hez képest, holott... Na mindegy, nem is folytatom, nem akarunk mi itt TP-LINK vs ASUS vitafórumot indítani, mindenki azt ajánl, amit Ő jónak tart! :)

[ Szerkesztve ]

(#28554) kali válasza Intruder2k5 (#28553) üzenetére


kali
legenda

nem hát, és én is az asus újabb típusait preferálom, ha úgy adnak rá keretet, az rt-n66u pláne jó, bár az az igazság, hogy manapság egyre jobban érződik, hogy inkább az olcsóbb ár számít, és abból a nagyobb tudást és jobb specifikációt kérik kihozni, a többi szempont másodlagos...
nem ritka, hogy már eleve úgy várnak, ezt meg ezt a típust nézték a neten, olcsóbb mint az azonos specifikációval rendelkező, de nevesebb gyártótól származó ilyen vagy olyan típus, ezért ezt szerezzem és tegyem be, ha megoldható.
akkor szoktam csak nemet mondani, ha nagyon problémást típust néznek ki, mert az nekem is gond, ha utána naponta hívnak, hogy probléma van, de amúgy rábólintok én már sok gyártóra/típusra, mert látom az embereken, hogy tényleg inkább csak az ár dominál...

(#28555) martonzsolt


martonzsolt
tag

sziasztok,

ASUS RT-N14U van valakinek tapasztalata?

(#28556) Intruder2k5 válasza martonzsolt (#28555) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Bár nem tapasztalatból, de eddig tudtommal senki sem ajánlgatta innen! Egy kevésbé ismert chipset hajtja, custom fw nem létezik rá, 100-as portjai vannak, és közel azonos áron kapható a nagyobb testvére az RT-N15U, BroadCom chipset-el, Gbit-es portokkal, custom fw támogatással!

(#28557) martonzsolt válasza Intruder2k5 (#28556) üzenetére


martonzsolt
tag

köszönöm a gyors választ,akkor az érdemes választani

(#28558) Intruder2k5 válasza martonzsolt (#28557) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A kettő közül mindenképpen! Milyen nethez kellene?

(#28559) martonzsolt válasza Intruder2k5 (#28558) üzenetére


martonzsolt
tag

40Mbps

(#28560) Intruder2k5 válasza martonzsolt (#28559) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja OK, ahhoz minden további nélkül! Gyári fw-vel HW NAT-al 3-400Mbps körül tud, de custom fw-vel, HW NAT nélkül is elviszi a 120-as UPC Fiver Power-t, szóval ezzel nem lehet gond!

(#28561) tombar válasza Gubek-Einste (#28524) üzenetére


tombar
senior tag

oké, köszi! :)

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#28562) martonzsolt válasza Intruder2k5 (#28560) üzenetére


martonzsolt
tag

torrenteznék is, menne rá custom fw

(#28563) Intruder2k5 válasza martonzsolt (#28562) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen Tomato-val simán megy rajta a torrent is, akár transmission, akár rtorrent! Beüzemelésben is tudok segíteni, ha kell! Addig is olvasnivaló a témában itt...

http://users.atw.hu/asusrouterforum/index.php?board=2.0

(#28564) honda130


honda130
tag

Sziasztok!
Internet problémám van már jó ideje. Időnként újra kell indítani a gépet és csak akkor működik a net. Gyanakszom hogy a routher lehet, mert ilyenkor a feleségem laptopja is lepukkan, de az én gépem újra indításával az övé is helyreáll. Érdekesen hangzik gondolom, de a lényeg, hogy szeretnék egy normális routhert. Piszok drágát nem biztos hogy meg akarok venni, de ha ismertek olyan típust ami jó és megfelel a mai elvárásoknak, akkor kérlek ne tartsátok magatokban az információt. Most egy TP-link TL-WR741ND router-em van. Állítólag ez nagyon jó. Mondjuk részemről ez nem feltétlenül oké, mert valami akadozik és az 55nm-es lakásomban térerő gondokkal küzdök. Vagyis én nem, de ha a másik szobában be van kapcsolva a laptop, akkor ott már nem teljes a térerő. Ötleteket szeretnék tőletek típusra és akár megoldásra az akadozó netemmel kapcsolatban.

Köszönöm!

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#28565) Intruder2k5 válasza honda130 (#28564) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Alternatíva lehet például egy ASUS RT-N12 D1!

Na de ne szaladj ennyire előre... Tehát a géped újraindítása megoldja azt a problémát, hogy a nejed gépén sincs net, és ebből azt raktad össze, hogy szar a router? :)

Milyen neted van? Modem van hozzá, vagy csak kábel jön be a lakásba?

Amikor lehal a net, a router admin felületét sem éred el?

(#28566) kali válasza honda130 (#28564) üzenetére


kali
legenda

szia,

a gép ki- majd bekapcsolásával orvoslásra kerülő hiba miatt nem feltétlenül router hiba lenne az első tipp.
a tl-wr741nd 5 dbi antennával rendelkezik, az nagyon jónak számít, érezhető javulást csak akkor fog hozni egy új router, ha az ellenoldal mimo képes, tehát legalább 300-as wifi modullal rendelkezik, ezért leírhatnád, hogy a notiban milyen wifi modul van!?!?
a wifi csatorna a környezeti tényezőknek megfelelően van beállítva? mert ha nem, akkor az is okozhat akadozást, és ez minden router - illetve wifi eszköz - esetén igaz!
milyen sebességű neted van?
mennyit szánsz az új eszközre?
lassú is voltam... :)

[ Szerkesztve ]

(#28567) honda130 válasza Intruder2k5 (#28565) üzenetére


honda130
tag

UPC 50Mps-os netem van. Kábelen jön, de modomem is van. Hogy a routher mittudom én milyen menüjében elérem-e nem tudom, de ha megírod hol kell megnézni, akkor megnézem. Ma már nem, mert azt hiszem lefexem.

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#28568) honda130 válasza kali (#28566) üzenetére


honda130
tag

Hú. Nagyon érdekeseket kérdezgettek tőlem. Nem igazán tudok válaszolni rá. De most is azt mondom, hogy holnap kellene folytatnunk ha nem gond. Holnap korán kelek és még előtte aludni is kellene. Elszaladt az idő, de jó lenne kinyomoznunk, hogy mi a probléma nálunk a nettel.
Addig is köszönöm.

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#28569) gboszi


gboszi
senior tag

Erre megoldás lehet nekem egy repeater?

"If you're good at something, never do it for free!"

(#28570) #73959936 válasza gboszi (#28569) üzenetére


#73959936
törölt tag

Olvasd el, és szerintem döntsd el magad:

http://pcworld.hu/kozelet/wi-fi-turbo-okosan.html

(#28571) kali válasza gboszi (#28569) üzenetére


kali
legenda

szia,

akár egy range extender/expander is megfelelő lehet, oda kell betenni, ahol még elé jó a jel, és megnyújtja a szórást.

(#28572) Tommy1982


Tommy1982
tag

Sziasztok,
sikerült vennem egy TP-Link TL-WDR4300-as routert, a Vargalex firmware-t egyszerűen webes felületen kell rárakni vagy trükkösebb?
Köszi

(#28573) fogtunder válasza Tommy1982 (#28572) üzenetére


fogtunder
nagyúr

van saját topicja

I hate morning people. And mornings. And People.

(#28574) Tommy1982 válasza fogtunder (#28573) üzenetére


Tommy1982
tag

Bocsi... :DDD

(#28575) honda130 válasza kali (#28566) üzenetére


honda130
tag

Szia!
Emlékeztetőül, hogy ezt írtad nekem tegnap:

"a gép ki- majd bekapcsolásával orvoslásra kerülő hiba miatt nem feltétlenül router hiba lenne az első tipp.
a tl-wr741nd 5 dbi antennával rendelkezik, az nagyon jónak számít, érezhető javulást csak akkor fog hozni egy új router, ha az ellenoldal mimo képes, tehát legalább 300-as wifi modullal rendelkezik, ezért leírhatnád, hogy a notiban milyen wifi modul van!?!?
a wifi csatorna a környezeti tényezőknek megfelelően van beállítva? mert ha nem, akkor az is okozhat akadozást, és ez minden router - illetve wifi eszköz - esetén igaz!
milyen sebességű neted van?
mennyit szánsz az új eszközre?"

Szóval, ha esetleg neki tudnánk futni a dolognak és el tudnád picit mondani, hogy mit hol kell megnézzek? Megköszönném. Abszolút lehet hogy nincs jól beállítva a routerem, mert az unokaöcsém üzemelte be két éve és nem hiszem hogy lelkiismeretesen sikerült neki. Azóta többször is telepítettem a rendszert, lehet hogy ez is baj. Esetleg valami alapon van, aminek nem kellene. Ka kell, megkeresek bármit és képkivágással lei s mentem a beállításokat. A Dell Inspiron M5010-ben nem tudom már hogy milyen modul van, de utána nézhetek ha kell. UPC 50Mbps internetem van, ennek szerintem mennie kéne.
Hogy mennyit szánok? Az is kérdés, hogy mennyinél indulnak a rendes routherek? viszont ha találnánk rosszul beállított pontot, akkor engem egyáltalán nem zavarna hogy ez a router van itthon, mert kell így is csomó dolgot vennem.

Köszönöm!

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#28576) Rolli válasza honda130 (#28575) üzenetére


Rolli
aktív tag

Egy távsegítséggel bárki rátudna nézni a routeredre,aki ért is hozzá.

(#28577) honda130 válasza Rolli (#28576) üzenetére


honda130
tag

Hát ez az... Aki ért is hozzá...Meg komolyan veszi.

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#28578) kali válasza honda130 (#28575) üzenetére


kali
legenda

a router adminisztrációs felületén (192.168.0.1 vagy 192.168.1.1 a típus és a firmware verzió függvényében, és admin/admin) a csatorna beállítása; wireless -> wireless settings -> channel
ezzel az alkalmazással feltérképezed a környezetet, és olyan értéket kell belőni - lehetőleg 1 - 11 között, mert bár 13 csatorna adott, de 11 feletti értéket nem minden eszköz kezel/szeret -, amely csatorna szabad, lehetőleg a szomszédos értéke(i) is legyen(ek) az(ok); link (nem kell telepíteni, csak futtatni, és a csatorna értékét nézd, alapban hátrébb van a sorban, de előrébb is lehet húzni)
az adminisztrációs felület azonos oldalán a régió magyar legyen.
az ssid és s jelszó ne tartalmazzon ékezetes betűt, vagy nagyon speciális karaktert.
a noti esetén az eszközkezelő kiírja a wifi modul típusát, ha az megfelelően van illesztve.

(#28579) ACE-


ACE-
addikt

Milyen routert érdemes most venni ha megbízható, Gigabit-es, jó Wifis stabil sok kapcsolatot bíró routert akarok?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#28580) Intruder2k5 válasza ACE- (#28579) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Például ASUS RT-AC66U / RT-N66U

(#28581) honda130 válasza kali (#28578) üzenetére


honda130
tag

Köszi!
Letöltöttem, elindítottam az alkalmazást, de nekem az ablak teljesen üres. Nem sorol fel semmit. Vagy rosszul csinálom? Biztosan. Azt az izét hol találom? "a router adminisztrációs felületét"?

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#28582) proradeon válasza ACE- (#28579) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Ajánlott router a TP-Link TL-WDR3600 vagy a TP-Link TL-WDR4300, esetleg a TP-Link TL-WDR4900 modell, valamint a TP-Link Archer C7, ha szükséged van AC-s WiFi-re. :K

:R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28583) kali válasza honda130 (#28581) üzenetére


kali
legenda

wifi képes, és bekapcsolt wifi modullal rendelkező eszközön - adott esetben a notin - kell futtatni, mert wifi útján térképezi fel az elérhető wifi hálózatokat.
leírtam a két ip címet, a feltételek függvényében valamelyik működni fog, ha olyan eszköz böngészőjének a címsorába írod be, ami kapcsolódva van a routerhez.

(#28584) honda130 válasza honda130 (#28581) üzenetére


honda130
tag

Jaj oké. Úgy látom most működni fog. De a jelszóhoz most kell kitalálnom valamit, vagy már adott és valamikor elfelejtődött?

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#28585) Intruder2k5 válasza honda130 (#28584) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

admin / admin páros nem működik?

(#28586) honda130 válasza kali (#28583) üzenetére


honda130
tag

Sikerült belépnem.
A regiont átállítottam magyarra, a Channel-t átállítottam 10-re. Így jó? És hogy tovább?

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#28587) honda130 válasza Intruder2k5 (#28585) üzenetére


honda130
tag

De működik. Bocsi! Közben fellapoztama kisfüzetet és rájöttem hogy admin/admin. :C

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#28588) honda130 válasza honda130 (#28587) üzenetére


honda130
tag

Nem tudom jól csináltam-e, mert közben a segítőm megszökött. Minden esetre ha jól értettem, a csatornákat kell ugyanarra állítani. Igaz-e? nem-e? Talán sosem tudom meg. Elmentettem, és újraindítottam a routert. Kérte a rendszer. Meglátjuk csináltam-e valamit. Egyenlőre működik, de hosszútávon derül majd ki a dolog.
Minden esetre köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#28589) Gubek-Einste válasza proradeon (#28582) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link 4900 és Archer C7 esetén a 2,4 GHz-s sávon belső antennások így inkább nem ajánlott, mivel a képességeik teljes kihasználásához szükséges adapterekből viszonylag kevés van és azok sem túl olcsóak így elég a 3600 vagy 4300 is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28590) kali válasza honda130 (#28588) üzenetére


kali
legenda

nem, olyan csatornát kell keresni, ami szabad, tehát senki által sem használt, és az az igazi, ha a szonszédos értéke(i) is szabad(ok), hogy ne legyen ütközés.

(#28591) st6969


st6969
őstag

Sziasztok,
bár elolvastam az első hozzászólást, de sajnos nem igazán értek a témához. Úgy néz ki, vennem kell egy wifi routert, mert az előző (Belkin) haldoklik...
25Mbps UPC netet szeretnék megosztani egy 100m2-es ház legsarkából. Kisméretű téglából vannak a falak, és szeretném, ha jól besugározná az egészet, de legalábbis jó részét. Olyan típus kellene, ami eléggé elterjedt, így a beállításban könnyen kapható segítség, ha elakadnék. Torrent is szokott menni...
Szeretném igencsak 10k alatt megúszni...
Előre is köszönöm, ha segítetek.

(#28592) st6969


st6969
őstag

Kis fogyasztás és álló formátum (kevés hely miatt) előny, de nem feltétel :P

(#28593) proradeon válasza st6969 (#28591) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Nehéz megmondani előre, hogy bármely router le fogja e tudni fedni az általad említett területet. Sőt, megjósolhatatlan. A 100 m2 eleve sok, és én kizártnak tartom, hogy a ház legsarkából le lehetne fedni az egész területet WiFi-vel. Ha esetleg meg tudod oldani, hogy a router nagyjából a ház közepére kerüljön, akkor egy TP-Link TL-WR841ND modell tökéletesen megfelel az igényeidnek, amennyiben nem tervezel a jövőben 120 Mbit-es, vagy 240 Mbit-es csomagra váltani. (Félreértések elkerülése végett: Más router-rel se lenne több esélyed a nagyobb lefedettség elérésére, amennyiben a ház legsarkában akarod elhelyezni azt.)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28594) honda130 válasza kali (#28590) üzenetére


honda130
tag

De az IP cimen akkor jókat állítottam?
Ha igen, akkor hogy tudom megállapítani hogy szabad-e a csatorna vagy sem?

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#28595) st6969 válasza proradeon (#28593) üzenetére


st6969
őstag

Rendben. Értem, és köszönöm. :R
Jelenleg egyébként egy BELKIN F7D1301qaz routerem van, ennek a hatótávja még éppen-éppen elmegy (de úgy néz ki cserélem, mert elhajigálja a netet mostmár szinte pár percen belül bekapcsolás után).
Nem tudom, azt esetleg lehet-e tudni, hogy az általad javasolt TP-Link TL-WR841ND várhatóan (akár egy kicsivel is) jobban sugároz-e, mert ha igen, akkor már megfelel.

(#28596) #73959936 válasza st6969 (#28591) üzenetére


#73959936
törölt tag

Nem tudom miért de én megkockáztatnám, hogy az ominózus ASUS rt-n12d1 el is jól járnál...vannak akik a tp linkre és vannak akik az asusra esküsznek stabilitásban. Most ennek is 10 alatt van az ára...

Kérd ki a bolti szakember véleményét, de igaza van az előttem szólónak (Proradeon). A puding próbája az evés, csak akkor fog kiderülni mire elég akármelyik is, ha beüzemelésre került...Én az x-et az Asus-ra teszem, nem is tudom miért pontosan (egyébként most olyan 2,5 ezer választja el egymástól árban)

Talán én is azt fogok venni nemsokára a wifi miatt...

Üdv. Csaba

[ Szerkesztve ]

(#28597) gboszi


gboszi
senior tag

Lázas keresésbe kezdtem wifi repeater ügyben. Náhány router tudja, de bogarásznom kell az aprokban. Kérdésem az lenne, hogy ha egy router "DD-WRT firmware kompatibilis", akkor mókolva tudok belőle repeatert csinálni igaz? Köszi a választ
Ajánlhattok vmt, kb 2-3ezerből szeretném meguszni, hogy legyen az emeleten is rendes wifi jel.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#28598) proradeon válasza st6969 (#28595) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Az általad jelenleg használt Belkin modellnek csak belső, nyákra épített antennája van, amely valószínűleg 2 dbi-s lehet. Ezzel szemben mind a TP-Link TL-WR841ND mind a kovacsen222 kolléga által említett Asus RT-N12 D1 két darab külső 5 dbi-s antennával rendelkezik, így mindenképp várható javulás a jelerősségben. De továbbra sem garantált, hogy a ház sarkából lefedi a 100 m2-es házat. (Javaslom továbbra is, hogy próbáld meg a ház közepére helyezni az új router-t. :K )

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28599) Intruder2k5 válasza gboszi (#28597) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

2-3 ezer miből, forintból? 3rd party firmware kompatibilis routert? Az érdekes lesz... Esetleg ha szerencséd van, talán sikerül valahol találnod egy használt 7xx TP-LINK-et, de másra ne nagyon számíts!

(#28600) #73959936 válasza proradeon (#28598) üzenetére


#73959936
törölt tag

Nem vitatkozni akarok, csak sejtem a 100 m2-es házat nem úgy kell elképzelni h.az egyik végében van a router és a ház másik, szembenéző fala attól majd 100 méterre van....

Lehet, hogy mégis így van, de nem ez a logikusabb. Különben is, ha 1 ilyen Belkinnel majdnem normálisan működött, akkor a két említett, attól sokkal modernabb már miért ne hozná azt, amit elvárnak tőle?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.