Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28651) Intruder2k5 válasza betyarr (#28650) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

RT-N12 D1
RT-N10U

Mondjuk azért nem mellékes, hogy milyen nethez kellene?

[ Szerkesztve ]

(#28652) betyarr válasza Intruder2k5 (#28651) üzenetére


betyarr
veterán

:R egyelőre 20/10 van,talán,de nagyon talán lesz 50/10-es.
mennyire egyszerű egy ilyet bekonfigolni?

[ Szerkesztve ]

(#28653) Intruder2k5 válasza betyarr (#28652) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Értem! Azt még kiszolgálják ezek is... VPN szervert bekonfigolni többféleképpen is lehet, a legegyszerűbb megoldás talán a statikus kulcsos módszer! De ezen kívül is, több féle variációra is, van egy halom tutorial szerte a neten! Végső esetben pedig használhatod a PPTP VPN-t is, amitől egyszerűbbet nem találsz! Itt csak simán felveszed a kívánt user-t, majd a kliensben az ADSL kapcsolathoz hasonlóan PPP kapcsolatot kell beállítanod neki! De azért azt tudni kell, hogy a PPTP nem túl biztonságos megoldás...

Szerintem a fentebb linkelt leírás alapján pofon egyszerű a beállítás!

[ Szerkesztve ]

(#28654) betyarr válasza Intruder2k5 (#28653) üzenetére


betyarr
veterán

úgy is lehet csatlakozni,hogy egyszerűen a hálózati központban hozzáadom új kapcsolatként?vagy az kevésbé biztonságos?ugyanis a munkahelyemen nincs rendszergazdai jogosultságom,így openvpn-t sem tudok telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#28655) Intruder2k5 válasza betyarr (#28654) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt így nem tudom megmondani, mert akkor lehet PPP interfészt sem lesz jogosultságod felvenni az új kapcsolathoz! Végső esetben használhatsz PuTTY-al SSH Tunnel-t, a végeredmény hasonló (bár pontosan nem tudom mit akarsz elérni), de azt talán meg tudod oldani júzerként is!

[ Szerkesztve ]

(#28656) betyarr válasza Intruder2k5 (#28655) üzenetére


betyarr
veterán

lehet PPP interfészt sem lesz jogosultságod felvenni az új kapcsolathoz!

ez lehet :-( na majd megpróbálom kideríteni.
köszönöm a válaszokat!

(#28657) Intruder2k5 válasza betyarr (#28656) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK! Az SSH tunnel-hez viszont nem kell más, csak egy portable putty, esetleg egy portable firefox, és már használhatod is az otthoni netedet! Ezeket le is töltheted, de egy pendrive-on is beviheted, ha azt van jogosultságod használni! Persze megint más kérdés, hogy egy esetleges proxy mit enged ki...?!

[ Szerkesztve ]

(#28658) ACE-


ACE-
addikt

Korábbi kérdésemtől eltérően egy másik helyre egy olyan zsír egyszerű router kellene nekem egy kábeles 8/512 nethez, amit leginkább arra használnék, hogy egy Toshiba Wifis TV fele osztanám a netet, illetve a TV-vel néznék filmeket a számítógép vinyójáról, tehát USB port sem szükséges rá. Ehhez kellene a legolcsóbb megoldás.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#28659) ACE-


ACE-
addikt

Egyébként WDR4300-ra rá lehet nyomni torrent klienst viszonylag egyszerűen? És bírja is?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#28660) Gubek-Einste válasza ACE- (#28658) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez a nethez bármelyik N-es típus jó lesz. Ajánlottak TP-Link 74x/84x/94x, Asus N10x/N12x, Linksys E900.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28661) Gubek-Einste válasza ACE- (#28659) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen de csak 3rs party firmware alatt. Viszonylag jól bírja de nem szabad egy gép/NAS teljesítményét elvárni tőle.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28662) st6969 válasza Intruder2k5 (#28657) üzenetére


st6969
őstag

őőőőőő bocsi, lehet, hogy baromira félreértek valamit, de elkaptam egy mondatot, ami ha arra vonatkozik, amire gondolok, akkor az nagy királyság lenne:
"Az SSH tunnel-hez viszont nem kell más, csak egy portable putty, esetleg egy portable firefox, és már használhatod is az otthoni netedet!"

Szóval a munkahelyemen nekem sincs rendszergazdai jogosultságom, de böngészni tudok, igaz sokminden tiltva van (pl. webshopok, vatera, fórumok, stb.). Elképzelhető, hogy tudnék valamiféle kapcsolatot létesíteni az itthoni routeremmel, és azon keresztül netezni?
Bocs az offért, nyugodtan küldjetek el a megfelelő topicba (ha van ilyen, ahol erre tudnának válaszolni), esetleg privi is jöhet. Hálózatokhoz full láma vagyok
:R

(#28663) Rolli


Rolli
aktív tag

Köszi a segítséget mindenkinek, az ASUS RT-N12 D1 átlőtte az 50cm-es vasbeton falat,és 3-as jelet sugároz,ami elég:)))

(#28664) probizz válasza proradeon (#28646) üzenetére


probizz
tag

Huawei E173 (T-Mobile Broadband STICK E173) [link]

kali: Köszi, ez mindkettő jó hozzá. Olcsóbb lehetőségekből valami megbízható van?

(#28665) Intruder2k5 válasza st6969 (#28662) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, a fentebb is linkelt SSH tunnel-es módszerrel ez megoldható! A feltételei is lényegesen egyszerűbbek mint az OpenVPN-nek, mert nem kell hozzá hálózati interfészt telepítened, tehát elvileg egy felhasználó, esetleg kiemelt felhasználói jog elegendő hozzá! Ami kell, az egy Portable PuTTY, és egy Portable Firefox! Ezeket vagy letöltöd, vagy pendrive-on is beviheted, persze ha ezt van jogod használni a benti gépen! Aztán PuTTY-al kapcsolódsz az otthoni routerre, ha ezt is engedi a proxy szerver! És tulajdonképpen, ha eddig eljutottál, akkor már nincsen más dolgod mint a Firefox-ban beállítani a socks proxy-t a leírás szerint, és használhatod is az otthoni netedet úgy, hogy a céges rendszeren ebből csak annyi fog látszódni, hogy az otthoni routerhez csatlakozol, a többi adatátvitel titkosítva történik!

További kérdésekkel, ha jobb helyet nem találsz neki, akkor mehetsz a Tomato-s topikba, vagy akár az én fórumomra is!

(#28666) kali válasza probizz (#28664) üzenetére


kali
legenda

ezek elég olcsónak számítanak - és ahhoz képest jók -, másmilyen gyártó/típus esetén, inkább csak drágább irányban lehet nézelődni.

(#28667) Darren82


Darren82
tag

Sziasztok.
Segítséget szeretnék USB wifi adapter ügyben:
[link]
Ehez a termékhez szükséges plusz antenna,vagy használható önmagában megfefelően?
Mennyire ajánlott az eszköz?

[ Szerkesztve ]

(#28668) thomson9505


thomson9505
csendes tag

Üdv !
Minap vettem egy TP-LINK WR741ND routert. Összekötöttem a megfelelő módon (Zhone-os ADSL2+modemem van) , viszont összekötés után nem tudok csatlakozni az internethez(WAN PPoE).
Adtak hozzá telepítő cd-t is viszont az is kiírja h nincs internet kapcsolat.
Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném !

Előre is bocsi, ha néha összeszavakat a keverem !

(#28669) probizz válasza kali (#28666) üzenetére


probizz
tag

Oké, köszi még egyszer!

[ Szerkesztve ]

(#28670) proradeon válasza probizz (#28664) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Ez esetben azok ajánlottak, amiket kali kolléga linkelt neked. (Az ukrán kompatibilitási listán rajta van a Huawei E173.)
- TP-Link TL-MR3220
- TP-Link TL-MR3420

Csak azért ajánlanám inkább utóbbit, mert annak van egy kisebb közössége prohardver fórumban, így ha bármi gond merül fel vele kapcsolatban, ott tudsz kérdezni. (Egyébként megfelel a TL-MR3220 is.)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28671) probizz válasza proradeon (#28670) üzenetére


probizz
tag

Köszi a linkeket! Igen, az MR3420-at gondoltam én is.

[ Szerkesztve ]

(#28672) Intruder2k5 válasza Darren82 (#28667) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez önmagában használható! Olyan területet nyilván nem fog lefedni, mint egy több dipól antennás eszköz, de itt nem is ez, hanem a kényelmes használhatóság volt az elsődleges szempont! Helységen belül, de legalábbis a routerhez közel biztosan teszi a dolgát, de ha mondjuk a ház ellentétes sarkába képzelted el, akkor keress másikat!

(#28673) Darren82 válasza Intruder2k5 (#28672) üzenetére


Darren82
tag

Köszönöm a választ!
Akkor ez megfelelő lesz. Remélem,a szoftver is problémamentes lesz.

(#28674) Gubek-Einste válasza Darren82 (#28667) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az ilyen kis méretű típust kerülni kell mert nagyon rossz vele a vétel, inkább vegyél egy TP-Link 722N/722NC/822N/7200ND/8200ND közül egyet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28675) Gubek-Einste válasza thomson9505 (#28668) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A hozzá adott CD semmire sem jó, ki kell dobni.
Reset-eld le majd webfelületen állítsd be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28676) thomson9505 válasza Gubek-Einste (#28675) üzenetére


thomson9505
csendes tag

Köszönöm a választ !
Egy kis útbaigazítást tudnál adni a webfelületen lévő beállításhoz,mert router témában sajnos elég zöldfülű vagyok !
Előre is köszönöm !

Előre is bocsi, ha néha összeszavakat a keverem !

(#28677) berbatov2 válasza Intruder2k5 (#28641) üzenetére


berbatov2
senior tag

Szia!
Igen biztos, hogy beraktam a telepito cd-jet es arrol ment fel a driver

(#28678) Gubek-Einste válasza thomson9505 (#28676) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A továbbiakhoz ez nem a megfelelő téma, folytatás inkább ITT.

#28677 berbatov2 Neked ITT.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28679) 5000watt


5000watt
aktív tag

Valakinek volt már Linksys E4200 routere ? :R

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#28680) Intruder2k5 válasza 5000watt (#28679) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mi a kérdés? Nem nekem, de egy ismerősnek volt, v1 verzió... Mert ugye több féle is van belőle, amik merőben másak, így nem mindegy, hogy melyikről is kérdezel!

(#28681) 5000watt válasza Intruder2k5 (#28680) üzenetére


5000watt
aktív tag

Nem tudom m ilyet kapok pontosan,nem tudtam hogy hány verzió van belőle,esetleg tapasztalatot tudnál írni a v1ről ?

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#28682) Intruder2k5 válasza 5000watt (#28681) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A v1 teljesen megbízható, stabil darab, BroadCom Chipset-el! Belső felépítése erősen hasonló az ASUS RT-N16-hoz! Több custom fw is létezik rá... A v2-ben azonban már Marvell processzor van, ami bár gyors, de sajnos semmilyen 3rd party fw nem támogatja!

http://www.smallnetbuilder.com

szerk.:
ITT a v1 smallnetbuilder cikk is!

[ Szerkesztve ]

(#28683) pepe_g


pepe_g
tag

Sziasztok!

Adott egy osztrák T-mobile 21M előfizetés + egy webstick. [link]
Kérdésem az lenne hogy ezt az előfizetést milyen módon tudnánk 2 gépre szétosztani. Lehetőleg olcsón! Egyáltalán megoldható? Nem értem ezt a témát valahogy... :(
Bocs, ha marhaságot kérdeztem... ;)
Várom a válaszaitokat! :R :R

Üdv: Peti

[ Szerkesztve ]

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival=

(#28684) Intruder2k5 válasza pepe_g (#28683) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A legolcsóbb nyilván az, ha átdugdosod! Valamivel kifinomultabb megoldás a 3G megosztásra alkalmas router használata, mint például az ASUS RT-N10U B1, de vannak más gyártóknak is ilyen képességű termékei!

(#28685) pepe_g válasza Intruder2k5 (#28684) üzenetére


pepe_g
tag

Ahha, és ebbe az usb stick-et kell bedugni? Vagy a SIM kártyát kell csak belerakni? :U

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival=

(#28686) Intruder2k5 válasza pepe_g (#28685) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ebbe az USB stick megy bele! A SIM-es routerek ettől sokkal sokkal többe kerülnek...

Video tutorial

[ Szerkesztve ]

(#28687) proradeon válasza pepe_g (#28683) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Amennyiben az általad használt webstick szerepel valamelyik ország kompatibilitási listáján, akkor tökéletesen megfelel az általad leírt célra egy TP-Link TL-MR3420 router.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28688) pepe_g válasza Intruder2k5 (#28686) üzenetére


pepe_g
tag

Ok.
Több értelmetlen kérdésem nincs, csak még annyi, hogy van még alternatíva amit ajánlani tudnál?
(Mármint az árára gondolok. Tudom hogy az ASUS jó, de elég drága is...)

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival=

(#28689) 5000watt válasza Intruder2k5 (#28682) üzenetére


5000watt
aktív tag

Köszönöm a gyors válaszodat :)

3rd party fw nem támogatja! ezt leírod nekem,mert az Fw azt tudom hogy Firmware de azt a 3rd partyt nem értem :(

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#28690) Intruder2k5 válasza pepe_g (#28688) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Van TP-LINK, de én azt nem szeretem, így nem is ajánlom! Előttem más viszont megtette!

[ Szerkesztve ]

(#28691) Intruder2k5 válasza 5000watt (#28689) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

3rd party fw minden olyan firmware, ami nem a router gyártójától származik! Manapság ezek használata egyre jobban elterjedt, mert jobban kihasználják a hardver képességeit, stabilabbak, gyorsabbak mint a gyári szoftok, a fejlesztők gyorsabban reagálnak az esetleges hibákra, és új funkciókkal kapcsolatos igényekre, stb... Így aztán nem nagyon szoktunk olyan routereket ajánlani, amihez nincsen ilyen jellegű támogatás!

(#28692) 5000watt válasza Intruder2k5 (#28691) üzenetére


5000watt
aktív tag

Köszönöm az okosításomat :) még van mit tanulnom :) így már teljesen érthető a dolog ,legyen szép estéd : :R :R :R :R

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#28693) pepe_g válasza proradeon (#28687) üzenetére


pepe_g
tag

És ha nem szerepel? Se ASUS, se TP? Akkor lutri? :F
Vagy várok türelmesen míg fel nem frissítik?

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival=

(#28694) Intruder2k5 válasza pepe_g (#28693) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha 100% biztosra akarsz menni, akkor kénytelen vagy várni! Viszont az, hogy nincs rajta a listán, nem azt jelenti, hogy nem fog vele menni, hanem azt, hogy nem tesztelték...

(#28695) pepe_g válasza Intruder2k5 (#28694) üzenetére


pepe_g
tag

Ahha, oksi.
Ezt nem értettem még...

Köszönöm szépen a segítségeteket! :C :R :R
Üdv: Peti

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival=

(#28696) Intruder2k5 válasza pepe_g (#28695) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg nem tudom, hogy Ausztriában mik az ide vonatkozó szabályok, de ha itthon valamit neten vásárolsz, akkor 8 napon belül indoklás nélkül elállhatsz a vásárlástól, azaz visszajuttatod a terméket, és Neked visszajár a vételár!

(#28697) pepe_g válasza Intruder2k5 (#28696) üzenetére


pepe_g
tag

Igen biztosan létezik ilyen, mert a szórólapjukon is volt valami hasonló "2 hét próba-, és pénz visszafizetési garancia. De nem merültünk még ennyire a témába... Még alszok rá.. ;)
ÜDV! :R

[ Szerkesztve ]

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival=

(#28698) h0b0ard


h0b0ard
csendes tag

Hy all! milyen router ajánlotok emeletes családi házba? most egy tp-link. TL-WR541G/TL-WR542G van de az emeleten már elég lassu a net :((

(#28699) proradeon válasza h0b0ard (#28698) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Mivel emeletes házról van szó, így kissé bonyolultabb a helyzet. Tekintve azt, hogy WiFi-s router-ek körsugárzó antennái főleg horizontális irányba sugároznak, nem csoda, hogy ha csak azon a szinten van megfelelő WiFi jelszint, amelyiken a jelenlegi router található.

Mivel belépőszintű router van jelenleg, így gondolom az internet se gyorsabb ~50 Mbit-nél, így a javaslatom a következő: A földszintre vásárolj egy TP-Link TL-WR841ND router-t, az emeleten pedig üzemeld be "range extender" módban a jelenlegi TL-WR542G-t, amennyiben a TL-WR841ND nem biztosít megfelelő jelszintet az emeleten.

(Ha esetleg tervezel a közeljövőben 80 Mbit feletti internetcsomagra váltani, akkor TP-Link TL-WDR3600 router az ajánlott.)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28700) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni!

Adot egy tp-link 1043-as routerem, ami (a padlástérben) osztja a netet. Vásároltam egy tv-t a nappaliba (pince) és ide szeretném levezetni az internetet egy másik router segítségével oly módom, hogy a fenti és a lenti rész közös alhálózaton legyenek. Ami még fontos, hogy mind a 2 szinten (padlástér, pince) használjuk, használnánk a wifit is. Lenn jelenleg egy régi router van bekötve és egy switch így oldottam meg, hogy a tv és a fenti gép egy alhálóban legyenek, de nagyon szeretném, ha a wifi is ilyen lenne.

Egy tp-link 3600-as modellben gondolkodom, menni fog vele az elképzelésem? És ha igen, hogy kell beállítanom?

Segítségeteket előre is köszönöm:R!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.