Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27101) kali válasza laca500 (#27100) üzenetére


kali
legenda

elképzelhető, hogy a jobb antenákkal, csak 2.4 gigahertz képes ellenoldal esetén is jobb lesz a kapcsolat! :)

(#27102) laca500 válasza kali (#27101) üzenetére


laca500
aktív tag

Köszi a kielégítő válaszokat és a türelmedet. :R

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#27103) les_polish


les_polish
csendes tag

Sziasztok,

A TP Link TL WR1043ND és a TL-WDR4300 közül melyiket ajánlanátok?

A routerből direktbe (gigabites kábelen) lenne bekötve egy műholdvevő, valamint a PC, wifin csatlakozna hozzá egy netbook, egy hálózati médialejátszó és egy mobiltelefon.

Panellakásról van szó, a wifi esetében az eszközök és a router között 1-1 betonfal van.

HA a fentiektől eltérő javaslatot adtok azt is megköszönöm!

a lényeg, hogy olyan 20-25k-ból kijöjjön.

köszönöm,
Les

(#27104) Gubek-Einste válasza les_polish (#27103) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyértelműen a 4300 ajánlott, több okból is. Egyrészt frissebb hardvere van, másrészt szimultán dual band ami főleg panelban nagyon jól jöhet. Ha nincsen 450-es eszközöd akkor elég lehet egy 3600 is, majd nem teljesen ugyan olyan mint a 4300, csak 5 GHz-s sávon 300-as.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27105) lordmark válasza Gubek-Einste (#27046) üzenetére


lordmark
tag

Érdeklődni szeretnék az AP módról?
Jelenleg van egy TP-LINK TL-WDR4300 és egy us robotics usr5461 routerem.
Mivel a tp-link nem ad elég lefedettséget, ezért szeretném hozzákötni a másik routert (us robotics), hogy távolabb is legyen wifi elérhetőség.
Mit kell ehhez beállítanom? Milyen típusú ethernet kábelt érdemes ehhez használni?

(#27106) pogi7


pogi7
csendes tag

Sziasztok!
Az a kérdésem lenne, hogy a Netgear WNR3500L eszközzel van valakinek tapasztalata? Esetleg korábbi routeréhez képest össze tudta hasonlítani a hatótávot?
Csak azért kérdezem, mert jelenleg ilyen van: [link] (1 db 2dBi-s antennával) és mindenhol megfelelő a jelerősség.
A 3500L-nél ha jól olvastam 8 db beépített antenna van, de nem találom, hogy hány dBi-sek. Gondolom 8 azért van, hogy minden irányban jól szórja a jelet.
Összegzett kérdésem, hogy a jelenlegi routert erre cserélve is megkapom a megfelelő jelerősséget? Azt szeretném elkerülni, hogy veszek egy újat és az meg nem tudja az elvárt távolságot.

(#27107) lordmark válasza lordmark (#27105) üzenetére


lordmark
tag

Közben sikerült összekötni, esetleg még arra kérnék választ hogy milyen típusú ethernet kábelben érdemes gondolkodni (minimum)

(#27108) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#27106 pogi7 Azt hogy egy eszköz meddig és mekkora sebességre lesz képes azt előre nem lehet megmondani, van arra esély, hogy ugyan olyan lesz az új mint amilyen a régi volt de arra is hogy nem.
v2-t érdemes venni mivel hardveresen sokkal jobb mint a v1.

#27107 lordmark Mivel a US Robotics elég régi eszköz így elég egy cat5 kábel is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27109) aneda válasza aneda (#27073) üzenetére


aneda
aktív tag

Közben nézegettem, a D-Link DIR-636L-t, tetszik benne az hogy Androidról elérhető, van mögötte szoftveres háttér. (kérdés milyen színvonalú)
Ami nem tetszik, állítólag nem látható a rádugott vinyó hálózati meghajtóként, csak webes felületről lehet macerálni.
Esetleg a DIR-826L tudhatja ezt a funkciót?

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#27110) Gubek-Einste válasza aneda (#27109) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen net alá kellene?
Ki használnák (mobil/laptop/asztali, vezeték/wifi)?
Milyen a környezet (falak száma/anyaga, távolságok)?
Mennyit szánsz rá?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27111) aneda válasza Gubek-Einste (#27110) üzenetére


aneda
aktív tag

Valami digi net, gondolom lefelé min.10Mbit/sec.
Elvben kettő laptopot, egy tabletet, és két telefont kellene kiszolgálnia, de egyszerre max. három eszközt.
Kicsi panellakás, a router bekerülne a befoglaló méret egyik oldalának a közepére. Sajna nagyon sok (~10) wifi hálózat fogható.
Minnél kevesebbet szánnék rá, itt nyilván nem a pár ezer forintos kategóriáról beszélünk, de 20k fölött nem igazán szeretnék.
Jut eszembe, jó lenne ha futna rajta egy torrent kliens. :F

Tetszik a cloud szolgáltatás, jó lenne, ha a távolból a neten keresztül is el tudnám érni a vinyót, lehetne telóról képeket feltölteni, zenéket lementeni, stb.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#27112) Gubek-Einste válasza aneda (#27111) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

20k-ból már gigabites típus lenne érdemes venni. Ami ebben a kategóriában ajánlott TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16, Netgear 3500Lv2. Panelban jobb a 5 Ghz sávot ismerő típus. Mindre lehet tenni 3rd party firmware-t ami kell a torrent futtatásához.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27113) lordmark válasza Gubek-Einste (#27108) üzenetére


lordmark
tag

Értem. Ezekről az utp kábel toldókról van valakinek tapasztalata?
http://www.argep.hu/trend/UTPC/UTP-cat5-toldo.html
"Szabad" használni, vagy sokat ront az átvitelen?

(#27114) Max V. Power


Max V. Power
csendes tag

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni megfelelő router választásához.

Amit most használok az egy Linksys WRT54GL, dd-wrt-vel.
Mindent tud, amire szükségem van, egy dolgot kivéve: packet injection.
Először próbáltam aireplay-el, nem ment, összeraktam egy programot a célra raw socketekből, nem ment, aztán valaki felvilágosított hogy a hardver alkalmatlan rá.

Tudnátok ajánlani routert, kategóriában/árban hasonlót, ami rendelkezik ezzel a plusz funkcióval?
Köszönettel: M.

(#27115) nepszter1


nepszter1
addikt

Keresnék egy routert aminek eléggé erős a wifije és akár több falon keresztül is észlelhető . Használt is jó lesz az ára max 10k . Köszi

(#27116) Intruder2k5 válasza nepszter1 (#27115) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én itt is az ASUS RT-N12 D1-re szavazok!

(#27117) Intruder2k5 válasza nepszter1 (#27115) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egyébként milyen net sebességhez kellene? Azt tudom, hogy jelenleg 741ND-vel használod, meg Invitel, de sima ADSL-ről, vagy optikáról van szó?

(#27118) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Van olyan SO/HO router ami kompatibilis a Telenor féle Hipernettel (4G/LTE)?
Kell ehhez még bármi, vagy csak berakom a SIM kártyát a routerbe 'oszt jónapot?

Előre is köszi!
üdv
J

[ Szerkesztve ]

(#27119) Gubek-Einste válasza joysefke (#27118) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Telenor által adott stick-kel kell kompatibilisnek lennie a router-nek, gyári firmware esetén a weboldalon kell ellenőrizni a kompatibilitást.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27120) Radványi


Radványi
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Linksys E4200-as routerem amire kapcsolodik egy Desktop PC kabelen egy laptop es egy tablet.
A laptopal van gondom sajnos hiaba kapcsolodik a routerhez 10 bol 9 szer nincs internet eleres.
2 dolgot vettem eszre a savszelesseg leesik 450 rol 6,9 Mbps re illetve nem talalja az atjarot vagy nem kap a routertol.
A wifi adapter tipusa egy Intel Centrino Ultimate-N 6300 AGN
A laptop es a router alltalaban 5m en belul van es nincs koztuk semmi akadaly.
A routeren a legfrissebb gyari firmware van de korabban probaltam masokat is Tomato, DDWRT.
A tabletnel nem tapasztaltam semmilyen kiesest de ettol fuggetlenul nem vagyok biztos benne, hogy csak software problema van e valamelyik oldalon vagy esetleg hardware problema.
A router 1.0 verzio nem a legjobb a kategoriajaban de addig amig egy helysegen belul vagyok minden eszkozzel azt gondolom mukodnie kellene stabilan.

A laptop jart szervizben alaplapcseren es a javitas hagyott kivannivalot magautan az jutott eszembe hatha rosszul kotottek vissza azt a 3 vezeteket (sajnos nem ertek hozza) illetve nem vagyok biztos benne, hogy a problema azota all-e fent eleg szeszelyes neha mukodig 1 hetig is gond nelkul de az elmult par napban szinte alig.

Esetleg tudnatok javasolni milyen firmware valo hozza a leginkabb illetve ha uj routert kell vennem akkor milyet? Gigabites kellene ami pici lakason belul mukodne.

Halas lennek ha valaki tudna segiteni mert mar uj router vasarlasan jar az eszem.
Elore is koszi.

[ Szerkesztve ]

(#27121) pacman789


pacman789
aktív tag

DynDns szopatás :W :W :W

Az a helyzet állt fent, hogy 3 napja nem érem el, de a nas-t, se a kamerákat, se a routert...
Mondom király megint valami összeszarta magát a routerben, újraindítás megvolt, megnéztem a routerben és a dyndns-él azt írja, hogy updtelve.. Egy darabig eltartott mire rájöttem, hogy a dyndns törölte a domain neveimet..

Ha más is Dyndns-t használ és az ingyenes felhasználója van akkor nekik havonta 1x be kell lépni különben törlik a domain neveidet...

SLA Update For Dyn Non-Paid Users

Starting now, if you would like to maintain your free Dyn account, you must now log into your account once a month. Failure to do so will result in expiration and loss of your hostname. Note that using an update client will no longer suffice for this monthly login. You will still continue to get email alerts every 30 days if your email address is current.

We understand that the possibility of resulting service interruptions may be frustrating, so we are offering a transition upgrade offer to VIP status (Dyn Pro) for just $10 USD for the first year. Under this status, login will not be required and service will remain uninterrupted for an entire year.

Here's how you get this done in two easy steps:
1) Log in to account.dyn.com.
2) Click here to add the Pro service to your cart at the $10 VIP rate.

(#27122) Gubek-Einste válasza Radványi (#27120) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Első körben inkább meg kellene tudni, hogy mi a gond, hátha egyszerűen orvosolható, menj át IDE további segítségért.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27123) Osiris


Osiris
őstag

Sziasztok!

A szomszéd WIFI-jét használnám internetezésre a következő képpen:
A szomszéd wifije csak a kert végében fogható elfogadható minőségben, ezért ide tennék egy routert, ami a szomszéd wifire klienskénk csatlakozna és az UTP kimenetein szolgáltatná a netet, illetve itt az UTP-re lenne rákötve egy másik router, ami a kert másik végében és az egész házban is elérhetővé tenné a wifit. (Nem lopom a wifit, a szomszéd engedélyével történik a használat, de az ő oldalára nem tudok semmilyen eszközt beépíteni.)
Milyen megbízható, újraindítást szinte sosem igénylő routert tudtok ajánlani, ami képes kliensként wifi-re kapcsolódni és nem döglik meg esetleges torrentezéstől sem? (Az sem feltétlenül kizáró ok, ha nem N-es)

(#27124) joysefke válasza Gubek-Einste (#27119) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Mindenképpen kell stick? Olyan router nincs amibe csak belepattintom a SIM kártyát??

Mivel nem hűséggel szándékozom a Telenorhoz menni, ezért nem fogok "ingyen" kapni 4G/LTE sticket..

J.

(#27125) Intruder2k5 válasza joysefke (#27124) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#27126) Kopi_52


Kopi_52
csendes tag

Sziasztok!

Kérnék hozzáértő, esetleg gyakorlatban is kipróbált segítséget.
Asus RT-N12E routerem van.
A háztól 10-15 méteren túl nem fogható a jele.
Szeretném a wifit laptopon használni 40-50 m távolságon.

Milyen eszköz(ök) beszerzését javasoljátok.
(A router antennái nem cserélhetők.)

Köszi!

ƹ̵̡ӝ̵̨̄ʒ Tévedni emberi dolog, de ha igazán el akarsz rontani valamit, számítógépre van szükséged.(Paul Ehrlich)

(#27127) Intruder2k5 válasza Kopi_52 (#27126) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

40-50 méterre? UTP kábelt!

(#27128) Kopi_52 válasza Intruder2k5 (#27127) üzenetére


Kopi_52
csendes tag

Wlan nem megoldható?

ƹ̵̡ӝ̵̨̄ʒ Tévedni emberi dolog, de ha igazán el akarsz rontani valamit, számítógépre van szükséged.(Paul Ehrlich)

(#27129) kali válasza Kopi_52 (#27128) üzenetére


kali
legenda

szia,

megoldható, ha betehető a két eszköz közé egy range extender/expander.

(#27130) Kopi_52 válasza kali (#27129) üzenetére


Kopi_52
csendes tag

Szia!

Ha lehet, kicsit bővebben, nem vagyok teljesen láma, de a hálózatépítés kezelés eddig kimaradt...

Köszi

ƹ̵̡ӝ̵̨̄ʒ Tévedni emberi dolog, de ha igazán el akarsz rontani valamit, számítógépre van szükséged.(Paul Ehrlich)

(#27131) kali válasza Kopi_52 (#27130) üzenetére


kali
legenda

vannak olyan - említett - eszközök, amik felkapcsolódnak a router által szórt wifi hálózatra, majd megnyújtják adott szórást, tehát ha van lehetőség a router és a noti közé betenni valahová egy ilyen szközt, akkor annyi a teendő, hogy kell egy range extender/expander, amit oda helyezel el, ahol még megfelelően fogható a router wifi jele, és az eszköz kiterjeszti a használni kívánt wifi hatótávot.

Intruder2k5; ezért írtam, mint lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

(#27132) Intruder2k5 válasza kali (#27131) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak akkor van gáz, ha ez mondjuk az utca közepe! :)

(#27133) Kopi_52 válasza kali (#27131) üzenetére


Kopi_52
csendes tag

Ez eddig Ok! ... milyen "jó" ár/érték arányú eszközt javasolsz?
Nem az utca közepe:) tulajdonképpen egy közbeeső kertet kellene áthidalni.

[ Szerkesztve ]

ƹ̵̡ӝ̵̨̄ʒ Tévedni emberi dolog, de ha igazán el akarsz rontani valamit, számítógépre van szükséged.(Paul Ehrlich)

(#27134) kali válasza Kopi_52 (#27133) üzenetére


kali
legenda

tudni kellene, hogy milyen sebességhez kell, milyen ellenoldalak csatlakoznak majd fel, elég 150-es lite-n, vagy 300-as és mimo képes kell?!?!
olcsóbb kategóriában, például a tl-wa730re vagy a tl-wa830re is megfelelő lehet.

(#27135) Kopi_52 válasza kali (#27134) üzenetére


Kopi_52
csendes tag

Köszönöm. Nem kell semmi extra, csak stabilan fogható legyen egy cca 150-es jel.

ƹ̵̡ӝ̵̨̄ʒ Tévedni emberi dolog, de ha igazán el akarsz rontani valamit, számítógépre van szükséged.(Paul Ehrlich)

(#27136) Nimda


Nimda
addikt

Sziaszok!

Nem tudom még mennyire aktuálisak az első hsz-ben linkelt routerek,ezért megkérdezném,hogy milyet ajánlanátok egy 10/20-as digihez? panelban használnám és wifin keresztül szeretnék csatlakozni,1 max 2 pc-hez.Valamint egy vevőt is szeretnék,de teljesen laikus vagyok a témában :) előre is köszi a választ!

(#27137) Gubek-Einste válasza Nimda (#27136) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

10/20-as nethez bármilyen ma kapható N-es eszköz megfelelő lesz, ami most nagyon ajánlott az a Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND v8. Vevőnek TP-Link 722N vagy 822N.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27138) Mantin


Mantin
aktív tag

Hali! N-es kétsávos 2,4 és 5Ghz routert szeretnék az olcsóbb régióból, tudtok valamit ajánlani?

GTX 1060 - Ryzen 3 1200@3,85Ghz - Corsair 3200mhz - ASRock AB350M Pro 4 - Cooler Master Masterbox Lite 5 RGB

(#27139) kali válasza Mantin (#27138) üzenetére


kali
legenda

szia,

tl-wdr3600

(#27140) aneda válasza Gubek-Einste (#27112) üzenetére


aneda
aktív tag

Köszönöm a választ, az ASUS N16-ban van torrent kliens, de nem 5GHz-s, a Netgear 5GHz-s, de nincs benne torrent kliens.
Ha egyedi rom-ot telepítek a Netgear-re, bukom a gyári cloud megoldásokat?

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#27141) Intruder2k5 válasza aneda (#27140) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, azzal minden gyári csicsát buksz!

(#27142) Radványi válasza Gubek-Einste (#27122) üzenetére


Radványi
aktív tag

Megprobaltam a masik forumon is de senki nem reagalt az irasomra. Mivel te legalabb biztosan olvastad es ugylatom masnak nincs otlete az a kerdesem, hogy ragodjak meg rajta vagy csereljek router? Mert jobb otletem nincs sajnos.

(#27143) Intruder2k5 válasza Radványi (#27142) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem ne kapkodd el a router cserét, én nem hiszem, hogy az lenne a hunyó! Firmware tekintetében én Tomato párti vagyok, de ez persze nem jelenti azt, hogy mással ne kellene működnie! Írtam a másik topikba!

(#27144) Nimda válasza Gubek-Einste (#27137) üzenetére


Nimda
addikt

Köszönöm!

Még egy kérdés: mi a különbség a TP-Link 841ND és a sima 841N között? az utóbbit is ajánlod?

(#27145) Intruder2k5 válasza Nimda (#27144) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az ND cserélhető, az N fix antennás!

(#27146) Nimda válasza Intruder2k5 (#27145) üzenetére


Nimda
addikt

Értem,akkor igazából ez csak extra,a sima N is megfelelne a céljaimnak.ND-t nehéz errefelé beszerezni,a másikat meg rendelés nélkül megvehetném.

(#27147) hl225


hl225
tag

Sziasztok!
25M net
1 számítógép
1 mkv lejátszására is képes műholdvevő
1 alapfokú multimédia képességű tv
1 db laptop
1 db androidos készülék
Első 3 vezetékkel, utolsó 2 wifi-n csatlakozna.
Kellene USB és torrent lehetőség saját táppal rendelkező merevlemezen keresztül.
Jó lenne ha menne a DNLA a tv miatt.
Samba a műholdvevő miatt.
5 Ghz nem fontos.
10-15e Ft között, persze lehet kevesebb is.
Van-e olcsóbb, jobb alternatíva a TP-LINK WDR 3600-nál?

(#27148) Gubek-Einste válasza hl225 (#27147) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link 842ND vagy Asus N10U ami még ajánlott és olcsóbb mint a TP-Link 3600. Ott van még a TP-Link 1043ND ami alig olcsóbb mint a 3600 de inkább a 3600 legyen mint a 1043ND. Személy szerint a 3600-at ajánlanám. A torrent és DNLA miatt mindenképpen 3rd party firmware kell majd.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27149) emlekmas válasza Gubek-Einste (#27148) üzenetére


emlekmas
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne ASUS rtn16 routerről, hogy ha usb-n rákötök egy dokkolót (ami önmagában biztosan nem tudja lekapcsolni a tányérok forgatását, hiába idle a vinyó akár napokig is), akkor remélhetem-e azt, hogy a router elveszi tőle az usb-n a tápot egy idő után, és nem forog fölöslegesen napokig, hetekig?

i5-3570K, ninja, asrock z77 pro3, 2*4 gb corsair vengeance, sapphire 7950, samu 120 ssd, 2*500Gb WD green, gigabyte IF333, corsair GS 600, valamilyen Labtech bill, Logitech G500, Creative S750

(#27150) Intelligencs

Aki erős wifit akar, annak tudom ajánlani az Asus RT-N66U-t plusz USB-N66 adaptert. 200 m2-es a ház, és a legelső szobában van a cucc. Még a leghátsó szobában is 20-30 mbittel megy a wifi laptopról (2.4 GHz), tehát a 25 mbites UPC-t nagyjából ki lehet használni teljesen. Az okostelefon is működőképes még a legtávolabbi pontban is. A korábbi router esetén ez nem volt igaz (TP-Link 741ND), ezért ott repeatert kellett használnom. Most már arra sincs szükség, eltávolítottam.

The Amiga, Born a Champion

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.