Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27601) milestone válasza fogtunder (#27588) üzenetére


milestone
tag

Koszonom.

(#27602) odipapa válasza Intruder2k5 (#27598) üzenetére


odipapa
senior tag

Szia!

Az RT-N10U B-t egyébként már forgalmazzák Mo.-n?
Nem igazán látom a komolyabb boltoknál.
Tudom hogy csak a külsőben más, de mivel látható helyen lenne, az újabb verzió jobban mutatna.

(#27603) Intruder2k5 válasza odipapa (#27602) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Hogyne, sőt, szerintem manapság már csak ez kapható! A képekkel ne foglalkozz, jobbára csak illusztráció gyanánt vannak kitéve! Már tavaly is feketéket vettek többen is innen a fórumról...

(#27604) Gubek-Einste válasza Crystalheart (#27600) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

120-as nethez mindenképpen gigabites típus kell, az általánosan ajánlottak 15-20k-s kategóriában vannak, ezek: TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2.
Hatótávolság ügyében nem lehet előre semmit sem garantálni, a helyszínen fog kiderülni, hogy mennyi is az annyi.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27605) Crystalheart válasza Gubek-Einste (#27604) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Köszi! De azért valami tapasztalatok csak vannak, nem? Azért nem darabonként változik ez a paraméter, csak modellenként. :) Ezeknek, amiket írtál, utánanézek, hátha valaki ír róla.

[ Szerkesztve ]

(#27606) junkeer válasza motoflug (#27578) üzenetére


junkeer
tag

Ne használj ékezetet az SSID-ban, és menni fog... :)

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#27607) Feri_1


Feri_1
csendes tag

Sziasztok!

Megfogadva a tanácsotokat, megvettem a TL-MR3420 routert.

Viszont ezzel új problémám lépett fel.
a modemem egy kikódolt huawei k3520, T-mobilos kártyával.
Az öröm, hogy működik, a gond, hogy ha a Samsung GT-N8020 Galaxy Note 10.1 LTE -be teszem 29-es ping-gel, 38 Mbit/sec letöltéssel és 18,6 Mbit/sec feltöltéssel megy, de ha beteszem a stickbe és a routerbe, akkor 291 ping-gel, 5,9 Mbit/sec letöltéssel és 0,35 Mbit/sec feltöltéssel megy.

Másik stickket kéne szereznem? Ha igen, milyet?
Kösz, Feri

(#27608) junkeer válasza Feri_1 (#27607) üzenetére


junkeer
tag

A modemed csak HSDPA-t tud... Másik modem megoldás lehet... nézz olyat, ami a router kompatibilitási listáján szerepel.....

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#27609) xors


xors
senior tag

Sziasztok:)
Routert szeretnék vásárolni, csak nem vagyok nagyon otthon a hálózatban. Nézegettem őket, de láttam hogy elég széles a választék már 2000Ft -ért is lehet kapni... Azt szeretném megkérdezni, hogy mi a lényeges különbség közöttük? Avagy melyik márkát ajánljátok vagy melyiket nem? Nem kell torrentre, csak egy 70nm -es lakásban el tudjon látni 1okostelefont és 2laptopot. És nem szeretnék rá nagyon sokat költeni max 8000Ft-ot :B
Előre is köszönöm válaszotokat :R
Szerk: Kimaradt a netem 20megás.

[ Szerkesztve ]

(#27610) Feri_1 válasza junkeer (#27608) üzenetére


Feri_1
csendes tag

Köszi.

A lista megvan, majd rájuk keresek.

Feri

(#27611) Gubek-Einste válasza xors (#27609) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

20 megás nethez bármelyik ma kapható N-es router jó lesz, ajánlottak: TP-Link 74x/84x, Asus N10x/N12x, Linksys E900/E1x00, amik most a leginkább: TP-Link 841ND v8 és Asus N12 D1.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27612) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Azon gondolkodom, mi a helyzet a TP-Link kültéri wifi eszközével (TL-WA7510N)? Kiválthatja-e a routert, vagy kell mellé legalább egy lanos? Milyen módon működik, körben sugároz, és kell-e mellé egy másik? Az a gond, hogy a honlapjukon igazán csak reklámszöveg van, de ilyen részletekbe nem mennek bele. Lehet, hogy valakinek egyértelmű a technológiából adódóan, én nem vagyok képben. Viszont igen csábító, hogy akár a határ másik végében is lehetne használni a netet, megédesítené a kecskelegeltetést :D Az stimmel, hogy nem olyan gyors, mint egy fullspeed beltéri router, de egyelőre most még okostelefonra menne a jel főként, és a 120-as letöltést úgysem használja ki soha egy oldal letöltése sem, igazából a 10 megás feltöltés miatt van ez a csomag nekünk.

[ Szerkesztve ]

(#27613) Beri válasza Crystalheart (#27612) üzenetére


Beri
addikt

Kiválthatja-e a routert, vagy kell mellé legalább egy lanos?
Ez itt egy access point. Tekints rá úgy, mint egy külső wifi hálókártyára.

Milyen módon működik, körben sugároz, és kell-e mellé egy másik?
"The TL-WA7510N features a 15dBi dual-polarized antenna, which is a key feature used in building a long-distance Wi-Fi connection. It is designed with signal transmission covering 60 degrees on a horizontal plane and 14 degrees on a vertical plane, improving signal strength in a concentrated direction."
Tehát 60 fok horizontálisan és 14 fok vertikálisan amit lefed.

Viszont igen csábító, hogy akár a határ másik végében is lehetne használni a netet
Ezzel csak annyi a baj, hogy egy telefon (vagy akármi más, aminek kis nyereségű antennái vannak) nem tud olyan messzire "elkiabálni", mint ez az AP. Az egy dolog, hogy te a háztól hangosabban adsz és érzékenyebben hallgatózol, de attól még a kliens jele simán elvész, ahogy távolodsz.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#27614) xors válasza Gubek-Einste (#27611) üzenetére


xors
senior tag

Köszönöm a választ :))
Úgy néz ki a TP-LINK TL-WR841ND -t fogom venni, ez tűnik a legjobbnak.
:R

(#27615) Rick3D


Rick3D
senior tag

:R

[ Szerkesztve ]

(#27616) Wsn


Wsn
csendes tag

Sziasztok!
Routert szeretnék venni, de minimális a tudásom, Tudnátok tanácsot adni az következő paraméterek alapján? Lakótelepi panelházban lenne használva sok szomszéddal, ezért gondolom muszáj titkosítani. Két asztali gép mindig rá lenne kötve. Az első gép kábellel. A második antennával, ehhez kellene egy olyan valami, ami a jelet veszi (mi a neve UTP?). Néha egy vendég laptop is csatlakozna, meg egy telefon.
A jelet át kell küldenie 10 méteres légvonalban 3 betonfalon.
Az internet most 20/10 Mbps, de lehet, hogy később 80/25-re váltok.
A válaszokat köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#27617) Intruder2k5 válasza Wsn (#27616) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A 80/25 sebesség miatt mindenképpen Gbit-es, a sok szomszéd miatt pedig lehetőleg 5GHz-et támogató eszközben kell gondolkodni, főleg annak tudatában, hogy a kliens is csak most lesz beszerezve! Az a sáv jelenleg - és várhatóan egy jó darabig még - sokkal szabadabb, messze nincs annyi zavar rajta, mint a 2.4GHz-en! A dolog hátulütője, hogy az ezt támogató eszközök kicsit drágábbak, de mondom, sok bosszússágtól kímélheted meg magad, ha ilyet veszel!

(#27618) Rick3D


Rick3D
senior tag

Sziasztok !
Szeretnék ötleteket kérni milyen rutert vásároljak , most lesz az internet cserélve egy 3000kb/s sebbeségűre , egy asztali pc (kábellel) +2laptop+2telefon (wifi) között szeretném majd elosztani. Az ár nem akadály nekem most a minőség számít !

Válaszokat előre is köszönöm ! :R :R

(#27619) Gubek-Einste válasza Rick3D (#27618) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez a nethez bármi jó lesz, ajánlottak: TP-Link 74x/84x, Asus N10x/N12x, Linksys E900/E1x00, amik most a leginkább: TP-Link 841ND v8 és Asus N12 D1.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27620) Intruder2k5 válasza Rick3D (#27618) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha jó minőséget szeretnél, ami még sok évig router lesz, akkor vehetsz egy ASUS RT-N66U-t! Bár tudom, ez itt most az ágyúval verébre esete lenne, de ez mindent tud, amit jelenleg egy router tudhat, elég sok okosságot rejt! Ha ennyire azért mégsem mennél messzire árban, akkor lehet egy ASUS RT-N12 D1, ami már egy lényegesen olcsóbb darab, viszont nincs USB-je, csak 2.4GHz-es, 100Mbps portjai vannak, és egyéb hardveres tekintetben (CPU, RAM, flash) is jóval gyengébb! Persze a 3Mbps sebességhez ez is bőségesen elegendő! A kettő közt lehet mondjuk ASUS RT-N15U, ami Gbit-es, de nem Dual Band, és csak beépített antennái vannak! Linksys-ből jók voltak az E3000 és E3200, de sajnos már nem nagyon lehet beszerezni, az EA3500 meg elég gyenge! Legolcsóbban TP-LINK-et tudsz venni, WDR3600, WDR4300, mindkettő Dual Band, Gbit és USB-s, vagy akár a kisebb modellek is, de ha vehetsz jobbat is, akkor én ezt inkább kerülném! Ez persze az én véleményem, vannak akik ez utóbbiakat is ajánlják...

Gubek-Einste, igazad van sorry, tudom én is, csak elírtam, de már javítottam!

[ Szerkesztve ]

(#27621) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#27620) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link 3500 csak 100 portokkal rendelkezik, a 3600 a gigabites.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27622) Rick3D válasza Intruder2k5 (#27620) üzenetére


Rick3D
senior tag

köszi szépen a kimelégítő választ:) ha jól látom nagyon értesz ezekhez priv-ben esetleg válaszolnál egy kérdésemre?elég komplikált gondom van a mostani ruteremmel.
:R :R :R

(#27623) Gubek-Einste válasza Rick3D (#27622) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tedd fel nyugodtan a router gondos témában így gyorsabban kaphatsz választ.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27624) Rick3D válasza Gubek-Einste (#27623) üzenetére


Rick3D
senior tag

Igen már megtettem :) de eddig semmi gondoltam ha szabad lecsapnék egy szakira :C

(#27625) Intruder2k5 válasza Rick3D (#27622) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár semmilyen hsz-ed nem találom a router gondok topikban, de persze, tedd nyugodtan priviben is, ha úgy gondolod, és ha tudok szívesen válaszolok rá!

(#27626) Wsn válasza Rick3D (#27624) üzenetére


Wsn
csendes tag

Lehet, hogy nem veted észre, de a #27615-ös kérdésed fent volt, majd eltűnt.

(#27627) Rick3D válasza Wsn (#27626) üzenetére


Rick3D
senior tag

köszi hogy szoltál , valóban ide írtam elöször , de mikor megláttam hogy ez a topic nem azzal foglalkozik igy tudtam csak kiszedni ;] » Wlan, wifi, vezeték nélküli hálózat kérdések és válaszok ide raktam ki valójában.
De offként azért bemásolom ide is több szem többet lát remélem senkit sem fog zavarni ,

Sziasztok !
Felmerült nálam egy egészen komplikált probléma és segítséget kérek hozzá mert önerőből nem tudom megoldani így is egy egész napomat elpocsékoltam rá.
Tehát a felállás : ADSL internetem van ami a modemből megy a ruterbe (D-LINK 524) Ami elosztja vezetékkel az asztali pc-be a netet és a wifiről megy a laptopom és még 2 másik telefon.Nos a probléma onnan indult ki hogy a wifi jelszavát elfelejtettem -> nyomtam egy ruter resit -> beléptem a ruterem oldalára és mindent beállítottam ahogy kell. A gond az hogy most se a telefonokon se a laptopon nincsen internet valamiért . . . ami vezetékkel jön a pc-be arról írok ott van , Megpróbáltam az összes security változtatást hogy melyik működne de egyik sem . . . Nem értem hol van a hiba , mivel a telefonok + a laptop kiirja hogy van kapcsolat a jelerősség fullos és müködik a gépek szerint de amikor oldalt próbálok betölteni akármelyiket 10p után kíírja nincs kapcsolat , de közben azt mutatja a hálózati /wifi beállításoknál hogy kapcsolódva és minden príma.Próbáltam leszűrni hogy hol lehet a hiba mert szerintem mind a 3 a telok és a laptop nem tévedhet .. tehát maradt a ruter a hibás vagy a ruter beállításinál nem klappol valami. Mielőtt valaki megkérdezné az antenna rendesen rögzítve van? Igen ..
Ezt még tetőzte hogy amikor beállítottam egy jelszót a dlink ruter kezelőjéhez hogy ne admin + (semmi) legyen a log in , utána nem tudtam belépni pedig ctlr +c+v nyomtam ez csak egy kisebb probléma.
Kérem ha valaki tudna segíteni akkor irjon mert sürgősen szükségem lenne a kapcsolatra.
Mihamarabbi válaszokat előre is köszönöm ! :R

(#27628) zsigripapa


zsigripapa
csendes tag

Sziasztok!!

Van egy problémám és remélem tudtok segíteni.
Adott egy nagy kétszintes családi ház ahol lent van router és fönt vannak a gépek. (nehéz lenne a kábelt elvezetni meg sok is kéne belőle úgy hogy azért nincs fenn a router). Linksys wrt54gl1.1 roterem van tomato 1.28 as okosítás, 3 as csatorna mert itt nincs senki meg előtte utána sem. na most az a baj hogy össze vissza ingadozik a letöltés mármint úgy hogy nagyon ritkán jön a 12 megás net de néha 7-8, legtöbször 3-4-5 jön csak.felturbóztam a router jelszintjét fullra de nem sokat ért az sem. a windowsban a tplink program 5 ből 2 es a csík. az inssider azt mondja hogy -80-85dbm a jel, link score 5 de van hogy 10 is néha. megnéztem a haverom wr841nd jével de még ennél is rosszab volt pedig azt mondják hogy egy kétszintes házhoz az nagyon jó. nagyon sok a fal meg födém is van de azon már nem tudok változtatni. gondoltam valami erősítésre de mi legyen az?? ebben kérném a segítségeteket. antenna pl 20dbi , konektoros jelerősítő, wifi extender eszköz?
előre is köszönöm

(#27629) szijartg


szijartg
senior tag

Urak. Szeretnék egy új routert. 120as FiberPower-hez.
Elsődleges szempont, hogy megbízható legyen. A wifi erős legyen.
Lan portjaira max 2db gép lenne rákötve. Wifi-n pár telefont, laptopot, tabletet kell kezelnie. De megbízhatóan, és persze gyorsan!
USB port nem kell, bár már a drágább készüléken mindegyiken van.
Árban 25k körül nézegelődtem.
Linksys(Cisco), TP-Link, max Asus ha jó.
WDR4300-assal szemeztem. Szerintetek?

(#27630) zsigripapa válasza zsigripapa (#27628) üzenetére


zsigripapa
csendes tag

esetleg ez http://hardverapro.hu/apro/2_4ghz_20dbi_rp-sma_wifi_antenna/hsz_1-50.html

vagy esetleg ez

http://hardverapro.hu/apro/awus036nhr_alfa_usb_elado/hsz_1-50.html

(#27631) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#27628 zsigripapa -80-85 dBm már nagyon gyenge jel, nem csoda hogy kevés a sebesség. Közelebb kell vinni a router a kliensekhez, erősítéssel próbálkozni lehet de egyszerűbb ha fentre kerül a router.
Mutass egy vázlatos rajzot, hogy mi hol merre van.
#27630 Egyiknek a megvétele sem ajánlott, az antenna biztos nem 20 dBi-s.

#27629 szijartg Jó lenne többet tudni a környezetről, falak száma/anyaga, távolságok.
Ami általánosan ajánlott: TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2, Linksys E2000 de már nem nagyon kapni.
A TP-Link 4300 ajánlott eszköz, nyugodtan megveheted.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27632) katalin888


katalin888
aktív tag

Sziasztok!

Ha jol tudom a TP-Link TL-MR3420 ket verzoban letezik....
Mik a kulonbsegek kozottuk? Gondolom hw nem sok.
Firmware tamogatottsagban vannak elteresek?

Esteleg valamilyen mas 3G routert tudtok ajanlani?
Elore is koszi a segitseget!

(#27633) kali válasza katalin888 (#27632) üzenetére


kali
legenda

szia,

hardrver tekintetében is van eltérés, a v2.0 már 4g/lte képes.
itt minden fontos infót megtalálsz; link

(#27634) katalin888 válasza kali (#27633) üzenetére


katalin888
aktív tag

Koszi, de ahogy nezem a 2 verzionak mar gyengebb a custom firmware tamogatottsaga.
dd-wrt for v2 nem is letezik ha jol latom :((

(#27635) krealon válasza katalin888 (#27634) üzenetére


krealon
veterán

Az atheros platformhoz inkabb az OpenWRT-t fejlesztik.

(#27636) krealon válasza zsigripapa (#27628) üzenetére


krealon
veterán

"megnéztem a haverom wr841nd jével de még ennél is rosszab volt pedig azt mondják hogy egy kétszintes házhoz az nagyon jó."

Ha a TL-WR841ND roszabb eredmenyt hozott mint a WRT54GL, az nem csoda. Utobbi a megengedettnel nagyobb sugarzassal kepes dolgozni.

Ha a kornyezet (falak, fodemek, berendezesi targyak) nem kedvez a WiFi jel terjedesenek, akkor probalhatsz kuzdeni a fizika ellen, de ugyis te fogsz vesziteni.

Az egyeduli megoldas, hogy megfelelo helyet keresel az AccessPoint-nak (router) vagy ha nem gond a savszelesseg felezodes, akkor Repeater-ekkel / Range Extender-ekkel lehet novelni a lefedettseget kabelezes nelkul.
Persze mindig a kabel leggyorsabb es legmegbizhatobb adat-atviteli kozeg.

(#27637) Hiperhuje válasza szijartg (#27629) üzenetére


Hiperhuje
aktív tag

Szia!

Én 4300-ast használok, csak ajánlani tudom.

Üdv

Hh

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#27638) katalin888


katalin888
aktív tag

Akkor senki tobbet? :)
Nincs mas jo ar/telj. erteku 3G-s router amit ajanlanatok? ( TP-Link TL-MR3420 )

(#27639) Gubek-Einste válasza katalin888 (#27638) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyi firmware-rel nincs, 3rd party firmware-rel pedig szinte az összes ajánlott USB-s router.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27640) Intruder2k5 válasza katalin888 (#27638) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez például gyári fw-vel is tudja a 3G-t...

ASUS RT-N10U B

[ Szerkesztve ]

(#27641) katalin888 válasza Gubek-Einste (#27639) üzenetére


katalin888
aktív tag

Apropo, szerintetek nem kellene frissiteni az elso hozzaszolast (ajanlott routerek)???

(#27642) polu123


polu123
csendes tag

Sziasztok,
Ti melyik routert ajánlanátok szívesebben?
Asus n16 vagy n56?
3 gép lenne rá csatlakozva, abból egy wifin.
1 DLNA TV, most vezetékelve van, de lehet megpróbálnám anélkül, legalább nem kell kifúrni az ajtómat....
2 telefon,
1 tablet
Táv nem nagy, kb 15m két vékony tégla fallal.
Igazából külső nem érdekel, sőt ebből inkább n16.
viszont az n16ot kicsit réginek találom, az n56nak a külseje nem tetszik, és a tomato firmware hiánya.
Köszi: Polu.

(#27643) christini


christini
csendes tag

Üdv!

Az alábbi problémába futottam.
Asus RT N16 router.
Firmware: tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-108-AIO.trx
Nem tudok táveléréssel belépni a webes felültére.
Az admin acces -nél mind a local, mind a remote acces engedélyezve, ez utóbbi https, 8080 porton keresztül.
Dinamikus ip -t kapok, ezért egy dyndns acc -ot használok, ami fel is oldható, valamint ezen keresztül működik az ssh és más telepített alkalmazás (pl: rtorrent) web felületének elérése.
Esetleg valakinek valami tapasztalat, hasonló hiba?
Helyi gépről be lehet lépni.

A válaszokat előre is köszönöm.

(#27644) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#27641 katalin888 Ráférne de ehhez kellene valaki aki megteheti.

#27642 polu123 Mind a kettő nagyjából egy idő, a N56U egy kicsit fiatalabb.
N56U - N600, 2,4 és 5 GHz-s sávban is használható egyszerre, belső antennás, van hozzá 3rd party firmware, többeknek van itt a fórumon
N16 - N300, csak 2,4 GHz-s sávot ismeri, külső cserélhető antennás, Tomato kompatibilis, ebből is akad itt tulaj
Én személy szerint inkább az N56U-t választanám de ez az én véleményem.

#27643 christini Nem ide való kérdés, menj át a Tomato témába.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27645) katalin888 válasza Gubek-Einste (#27644) üzenetére


katalin888
aktív tag

En irtam annak aki keszitette (Gábor vitéz) , de nem jott valasz! :(
Szerintem valaki kezbe kellne vegye a temat...

(#27646) hvb


hvb
tag

Sziasztok!

Van egy wrt54g v1.1 routerem tomato fw-vel. Ezt rá lehet bírni, hogy kliens módban is tovább ossza a wifi-t?
Ha nem van olyan router ami ezt tudja vagy mindenképpen kell hozzá egy másik router is?

[ Szerkesztve ]

zs.

(#27647) vargalex válasza kali (#27633) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Nem hw miatt támogatja a 4G/LTE-t. Azt a modemnek kell tudnia. Én is egy Huawei 4G/LTE modemet használtam az 1043ND-n OpenWrt-vel.

Alex

(#27648) vargalex válasza TeeJay (#27392) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Most néztem, hogy az TL-WR1041N/TL-WR1041ND-t éppen neked készítették. :) Persze van egy hátránya is: csak 4MB a flash.

Alex

(#27649) Intruder2k5 válasza hvb (#27646) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Shibby Mod-al elvileg tudja, de ezt a témát inkább a Linksys WRT54GL, vagy a Tomato topikba írd!

(#27650) FefeeX válasza hvb (#27646) üzenetére


FefeeX
veterán

Most igazából repeater/AP-ként akarod használni? Csak mert azt elvileg minden router tudja nem?
Nálunk a cégnél az én régi 54GL-em van, a kábeles netet (LAN port) ez osztja wifin (ennél mondjuk értem a kliens módot, a wifinél nem nagyon)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.