Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27951) tomatos


tomatos
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg egy TP-Link 1043ND-t nyúzok ami wifin lő át egy 851ND-re netet/hálózatot. Szeretném cserélni a 1043ND-t olyan routerre ami tud VOIP-ot is, mert költözünk és az új házba nem szeretnék vonalas telót már hanem VOIP lenne. FritzBox-okat nézegettem de elég borsos áron vannak. Ötlet milyen routerek vannak még amik tudják a 1043ND szintjét plusz tudják a VOIP-ot, esetleg 2 telefoncsatlakozó van rajtuk és be lehet állítani 2 VOIP szolgáltatót (1 lenne magyar amihez kapnék telszámot, a másik pedig a Freevoipdeal lenne)

1043ND-re jelenleg csatlakozik az ADSL modem és egy PC lanon + néha wifis telók/tablet. Az új helyen nem lesz ADSL, kábelnet van.

851ND-re átlőve wifin csatlakozik kábellel PC és wifin szintén telók és tablet.

Családi ház volt ez és sajna csak 2 eszközzel tudtam megoldani, hogy az egész házba legyen wifi. Az új helyen valószínű elég lesz egy fő router.

Köszi

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#27953) Gondwana válasza tomatos (#27951) üzenetére


Gondwana
addikt

Mindenképp a routerben kell lennie a VoIP hardvernek, vagy lehetne éppenséggel külön doboz is?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#27954) krealon válasza tomatos (#27951) üzenetére


krealon
veterán

Nem lenne egyszerubb egy 2 portos VoIP adaptert hasznalni?

(#27955) tomatos válasza krealon (#27954) üzenetére


tomatos
aktív tag

Köszi a linket. Nálunk ezt 10000+ árulják. :) Szerintem ez jó ár érte :)

Köszi még1x

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#27956) Gubek-Einste válasza Kalandor (#27952) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem tudom de nem sokat, nyugodtan mehet 24/7-ben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27957) Brogyi válasza krealon (#27954) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ha már itt tartunk akkor nekem [ilyen] van, de mi a túrót kell ezen unlock-kolni? :W

(#27958) Ceko


Ceko
senior tag

Sziasztok!

Lehet, hogy kicsit OFF lesz amit kérdezek ,de kimondottan ilyen topikot nem találtam.Vagy rosszul kerestem :U Szóval, a meglévő WiFi routerem hatótávolságát szeretném megnövelni.Mivel a T-Home által kapott beépített antennás routeren (ami egyben a modem is) nincs külső antenna kimenet, gondoltam veszek egy Access Point-ot. Ezzel kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni.Milyet érdemes vennem?
Van már egy kiszemeltem ez pedig a: Tp-Link TL-WA5210G Van netán valakinek tapasztalata ezzel az AP-vel kapcsolatban? Vehetek ilyet vagy inkább ajánlanátok mást?

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#27959) junkeer válasza Ceko (#27958) üzenetére


junkeer
tag

Ez egy kültéri AP.... nagyobb távolságú pont-pont kapcsolatokra, vagy kliensnek szokás használni... Neked nem inkább egy beltéri megoldás kéne ?

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#27960) balagedebr


balagedebr
tag

Sziasztok!
Ismerős keres Wifi Routert. Ajánljatok légyszi valamit.
Árban olyan 20k-ig gondoltunk.
Felhasználás: kb. 150nm családi ház, tehát jó lenne a rendes hatótáv. 2 notebook, 2 tablet és 2 telefon csatlakoznűnak rá, plusz tervben van vezetékes helyi háló is.
Cél, hogy ne nagyon kelljen hozzá piszkálni újraindítgatni, szóval stabilan működjön.
Én TP-link 941nd? vagy valami ilyesmit használok, kb. 2 éve be lett üzemelve, azóta egyfolytában megy, bár a wifi-jét nem mondanám valami erősnek, de nem kellett soha hozzányúlni.
Ezért gondoltam, hogy ajánlanék neki valami frissebb Tp-linket, hátha javítottak rajtuk jelerősség szempontjából és mindig stabilak, vagy ha tudtok jobbat akkor ne tartások magatokban.
Köszi előre is a segítséget, üdv.

(#27961) Ceko válasza junkeer (#27959) üzenetére


Ceko
senior tag

Igazad van ez lemaradt. :U Nekem kültérre kéne vagy max a padlásra, mert a szomszédba is szeretném ,hogy jó legyen jel.A házon belülre elég a Cisco ami van. De, ha végülis van olyan ami beltéren használható csak és elég erős jelet tud biztosítani a szomszédban is az is jó. :K

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#27962) proradeon válasza balagedebr (#27960) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Hát 150 m2 az nem gyenge. Bár nem lenne rossz tudni, hogy 2 vagy 1 szintes házról van e szó. Mert 1 szinten, 150 m2-en, nem tudom létezik e olyan router, ami WiFi-vel képes lefedni azt úgy, hogy az okostelefonok is a ház minden pontján fent tudjanak lenni WiFi-n.
Így hirtelen azt mondanám, hogy TALÁN ... ismétlem TALÁN ha az ismerősöd a 150 m2-es ház közepén helyez el egy TP-Link TL-WDR3600 router-t, akkor az le tudja fedni azt. DE ezt nem tudom biztosra mondani, mert se TL-WDR3600 router-em, se 150 m2-es házam nincs. :DDD (Csak arra tudom alapozni, hogy nekem TL-WR1043ND-m van, és az lefedi a mi 90 m2-es házunkat. És TL-WDR3600 tulajok írták fórumban, hogy jobb annak a jelerőssége, mint TL-WR1043ND-nek.)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#27963) wandorka válasza Intruder2k5 (#27827) üzenetére


wandorka
tag

Köszönöm a választ. Tegnap meg is vettem az Asus-t (RT-N12 D1).

Szuper! Csak ajánlani tudom mindenkinek. Panelban is 2 - 3 fal távolságra lazán visz majdnem teljes jelerősséggel. Minden úgy működik, ahogy szerettem volna, most látszik milyen öreg volt már a régi :D

Viszont van egy észrevételem! Ez már tudja a VPN szervert tomato nélkül is!

(#27964) junkeer válasza wandorka (#27963) üzenetére


junkeer
tag

Igen, de csak PPTP-t... A VPN, IPSec-nél vagy Open-VPN-nél kezdődik....

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#27965) PNP


PNP
őstag

TP-Link 3600-ra felkerült a Vargalex-félr OpenWRT. Kérdésem, hogy amikor USB HDD-t particionálok, melyik módon érdemes formatálni a három közül? (2 part. - without extroot, 3 part. - extroot pivot overlay, 3 part. - extroot pivot root)

Köszönöm.

(#27966) Intruder2k5 válasza wandorka (#27963) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Remek, örülök, hogy jó lett!

(#27968) PNP válasza krealon (#27967) üzenetére


PNP
őstag

Gyári fw-t vissza tudom rakni OpenWRT firmware frissítés pontja alól?

(#27969) vargalex válasza PNP (#27968) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Igen, amennyiben az nem tartalmaz bootloadert (a firmware file nevében nincs benne a boot szó). Gond van az OpenWrt-vel?

Alex

(#27970) PNP válasza vargalex (#27969) üzenetére


PNP
őstag

Hirtelen elvesztem a sok beállítási lehetőség között, még a titkosítást sem találtam meg, hogy be tudjam kapcsolni.
Most visszament a gyári firmware. Viszont: vettem hozzá dual band usb adaptert, amin nincs külső antenna.
A korábbi felálláshoz képest (741ND + 150-es adapter = 26 Mbps) sokkal lassabb a netem, 2.4-en 6 Mbps, 5 GHz-en 15 Mbps. :F

(#27971) vargalex válasza PNP (#27970) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

A titkosítás a helyén van: Hálózat->Wifi->Radio0 (vagy 5 GHz-nél a Radio1) oldalon alul a Vezetéknélküli biztonság fül. A beállítás után engedélyezni is kell a Wifi-t a felső részen található Engedélyez gombbal. Ugyanis OpenWrt alatt defaultban a wifi ki van kapcsolva, lévén titkosítatlanul nem biztonságos bekapcsolni.

A gyári firmware-val wifin elérhető sebességben nem igazán tudok segíteni, soha nem próbáltam, de mennie kell rendesen. Próbálj csatornát váltani, átállítani 40 MHz-es csatornaszélességre, stb.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#27972) .Ishi. válasza Gubek-Einste (#27881) üzenetére


.Ishi.
aktív tag

Köszönöm a gyors segítséget! :R

Egy 841 ND v8 router és egy 722N stick mellett döntöttem, és egyáltalán nem bántam meg. Mindkét eszköz stabil, online játékra tökéletes!

(#27973) PNP


PNP
őstag

Be lehet olyat állítani dual band eszközöknél, hogy mindkét frekvencián fent legyek? Most egyszerre csak az egyikhez tudok csatlakozni.

(#27974) Intruder2k5 válasza PNP (#27973) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, két külön klienssel! Gondolom azt szeretnéd, hogy majd összeadódjon a két kapcsolat sebessége, egy kliensen... Na az, nem fog menni!

[ Szerkesztve ]

(#27975) PNP válasza Intruder2k5 (#27974) üzenetére


PNP
őstag

Kár. Más: egy antenna csak bizonyos frekvencián működik? Az nem csak egy passzív eszköz (mondjuk egy drót/rúd)? Azért kérdezem, mert a 3600-nak levehető antennái vannak, de a TP-Link oldalán az összes antennához, így ahhoz is ami nekem van pluszban (8dBi) 2,4 GHz-et írnak. Létezik külön antenna 5 Ghz-re, csak még nem árulják?

(#27976) Intruder2k5 válasza PNP (#27975) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az antenna végül is egy drót, ám de pontosan méretezve, a hullámhossz és a nyereség függvényében! Van egy sávos, és van több sávos antenna is!

http://www.ebay.com/bhp/5ghz-wifi-antenna

Pl...

http://www.ebay.com/itm/3x-New-Dual-Band-2-4GHz-5GHz-9dBi-RP-TNC-High-Gain-WiFi-Wireless-Antenna-USA-/130951648776

A kulcsszó a Dual Band!

[ Szerkesztve ]

(#27977) p2pp válasza PNP (#27975) üzenetére


p2pp
őstag

Ez a bajom nekem is, h a régi antenna
állítólag nem jó 5GHz-re. Csak 2,4GHz-re.
Igaz ez? Vagy csak üzleti fogás?

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#27978) p2pp válasza PNP (#27975) üzenetére


p2pp
őstag

Az a bajom nekem is, h a régi antenna
állítólag nem jó 5GHz-re. Csak 2,4GHz-re.
Igaz ez? Vagy csak üzleti fogás?

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#27979) PNP válasza Intruder2k5 (#27976) üzenetére


PNP
őstag

És a meglévő 8 dBi antennára lecserélhetem a gyári 2,4 GHz antennát? Gondolom, a router (3600) két antenna kimenetén a két frekvencia megy, külön. Valaki viszont azt írta, hogy a két sávnak egyforma antenna kell, de ezt végképp nem értem, miért.

(#27980) vargalex válasza p2pp (#27977) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Valószínűleg nem lesz optimális. Én anno a notebook-omban cseréltem Wifi kártyát, amiben eredetileg egy G-s wifi volt. Vettem bele egy dual band-os N-es kártyát, aminek ráadásul 3 antenna csatlakozója van. A notebook-ban pedig ugye csak 2. De azért vígan megy 5 GHz-en is, ráadásul sokkal gyorsabban, mint 2,4 GHz-en.

Alex

(#27981) Intruder2k5 válasza PNP (#27979) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ahogy Alex is írja, itt nem arról van szó, hogy nem fog menni, egész biztos menni fog, de nem fogod tudni elérni az optimális hatótávolságot, sebességet, amit egyébként a hozzá kitalált, megfelelően illesztett és méretezett cuccokkal lehetne! Ha rákötsz egy darab bányászdrótot, azzal is menni fog, csak nem mindegy, hogyan!

(#27982) Handball94


Handball94
aktív tag

Milyen routert ajánlanátok a lehető legolcsóbban, ha legyen:
-N-es
-több laptop, okostelefon
-torrentet is bírja
-24/7-be menjen, ne dobja le a netet
-50/5-ös nethez kellene

Eddig egy TP-Link 1043ND-el szemezek, van ár/érték arányban jobb erre a célra?

(#27983) proradeon válasza Handball94 (#27982) üzenetére


proradeon
őstag

Lehető legolcsóbban valóban a TL-WR1043ND a legjobb választás azokra a célokra, amiket leírtál. :K
Nekem az van itthon vidéken, meg Budapesten is. Utóbbi esteben 80/25 Mbit-es internet van alatta, és sose szokott gond lenni vele, torrent esetén se. (Azért megjegyzem, hogy nem gyári firmware-el használom, hanem OpenWRT-vel.)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#27984) p2pp válasza vargalex (#27980) üzenetére


p2pp
őstag

Régi antennát nem próbálom fel az új routerre.
Megvárom amíg kiadják a dual band-hez való 8-as verziót.

Egyébként meg itt már van a segítség!

http://www.ebay.com/itm/3-9dBi-RP-SMA-WiFi-Dual-Band-Antennas-TP-Link-TL-WR2543ND-TL-WR1043ND-TL-WDR4300-/130935923654

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#27985) Intruder2k5 válasza p2pp (#27984) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak tudnám, hogy kerül a képbe a 1043ND, és miért maradt ki a WDR3500, és 3600? :)

[ Szerkesztve ]

(#27986) p2pp válasza Intruder2k5 (#27985) üzenetére


p2pp
őstag

Passz!
Ha tudnám 100%-ig, h jó lesz azonnal megrendelném.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#27987) Handball94 válasza proradeon (#27983) üzenetére


Handball94
aktív tag

Közben szétnéztem a kicsit olcsóbb kategóriás 300-asok között, és nem igazán jöttem rá, hogy mik a különbségek ezek között:
[link]
[link]
[link]
[link]

Illetve nekem, mint átlag felhasználónak ezek a különbségek észrevehetőek-e, vagy elég az olcsóbb ?

(#27988) Intruder2k5 válasza Handball94 (#27987) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

841N fix antennás, 841ND cserélhető antennás, 842ND cserélhető antennás és USB-s, 940N fix antennás 3x3 MIMO-s!

(#27989) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Sziasztok!

Melyik a legolcsóbb router, amelyen már megadható az is, hogy melyik kliensnek mekkora sávszélesség juthat maximum? Jelenleg 30/5 net van, de a lakótársaim nem értenek a géphez, mindenféle trágya programmal felfogják a netet, amiről nem is tudnak. Nem akarok fejfájást okozni magamnak ezzel.

Ráadásul a wifi vételem is elég gyenge, sokszor nem akarnak elsőre normálisan betöltődni az oldalak vagy sokáig gondolkodik a böngésző.

Mit tudnátok javasolni?

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#27990) Handball94 válasza Intruder2k5 (#27988) üzenetére


Handball94
aktív tag

Akkor fordítsuk meg a kérdést, ha nincs szükségem cserélhető antennára, de azért szeretném ha 24/7-ben vigye az 50/5-ös netemet a router - több eszközön - úgy hogy néha torrentezek is (nem a router esetleges usb-jén), akkor megfelelő lenne számomra bármelyik?
Az igazat megvallva az általad említett MIMO-ról még nem hallottam előtte, most kicsit utánaolvastam, ez egy átlagfelhasználó számára mennyire ajánlott/szükséges, a fentebbi igények figyelembe vételével?

(#27991) Intruder2k5 válasza Handball94 (#27990) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, azt a netet bármelyik el kell vigye ezek közül...

(#27992) Intruder2k5 válasza Jinxb1rd (#27989) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Elvileg ilyen sebesség limitálást tudnak már a 7xx tp-link-ek is, bár azt én nem tudom, hogy mennyire működik bennük megbízhatóan!

Az biztos, hogy egy jó 3rd party firmware-el sok szempontnak megfelelve tudsz limitálni! Pl. egy ASUS RT-N12 D1-el, vagy RT-N10U B-vel, rádobsz egy Tomato fw-t, és akár kapcsolatszámra is korlátozhatod a lakótársakat, természetesen a sebesség mellett!

http://users.atw.hu/asusrouterforum/index.php?topic=26.0

[ Szerkesztve ]

(#27993) matyi94


matyi94
senior tag

Sziasztok! Albiba szeretnénk venni egy routert. Két gép menne róla, legalább az N-t kellene tudnia, de az ac lenne a legjobb. Lehet, hogy a későbbiekben egy házi file szervert is tennék rá. Bírnia kellene, hogy egyszerre játszunk online. Itthon wr 1043nd-t használok ddwrtvel, oda is egy ilyen lenne a legjobb megoldás? Néztem a wdr3600-at az csak kb. 2000 Ft-al drágább, de elvileg tudja az n600-at. ez jobban megérné? Esetleg más ajánlott darabot tudtok mondani?
Köszi!
Üdv.: Matyi

Legyen szép napod!

(#27994) Intruder2k5 válasza matyi94 (#27993) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ezek egyik sem AC-s routerek!

(#27995) matyi94 válasza Intruder2k5 (#27994) üzenetére


matyi94
senior tag

Ez nem feltetlen jelentene gondot, amennyiben anyagilag feljebb kellene mennem egy ac-s routerhez. Sebességben többet jelentene az ac gyakorlatilag is vagy csak elméletileg?

Legyen szép napod!

(#27996) Intruder2k5 válasza matyi94 (#27995) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha van hozzá AC-s kliens, akkor természetesen gyakorlatilag is többet jelent! Csak, hogy egy valamire való AC-s router 40-50 ezer HUF-nál indul!

(#27997) Jinxb1rd válasza Intruder2k5 (#27992) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Köszönöm! :R

We are only Stardust...

(#27998) p2pp válasza Intruder2k5 (#27996) üzenetére


p2pp
őstag

Van már olyan alkalmazás, ami kihasználja az ac szabvány adta lehetőségeket?
Egyáltalán mire kell az 5GHz-en az 1,3Mbps?
Még nem nagyon van olyan bejövő net kapcsolat, ami ezt
teljes szélességben kihasználja sztem.
Nekem most egyenlőre bőven elég a Tp_link TL-WDR 4300.

Vki írta, h a Tp_link 841 csak 30M visz át levegőben, ami
nálam is beigazolódott. Mobilon néztem csak, ahogy most is.
A 4300 új Router mobilon 48 megát visz át 5GHz-en.
2,4-en 38-at. Jelerősség jobb, mint a 841-en.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#27999) Intruder2k5 válasza p2pp (#27998) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az átvitt sebesség nem alkalmazásfüggő, és nem feltétlenül egy kliens irányába, irányából kell történjen!

Én kellőképpen utálom a TP-LINK routereket, de azért ez enyhén szólva is baromság, hogy a 841 csak 30Mbps-t tudna WiFi-n, a 4300 pedig 50-et! Már rengetegszer elhangzott, hogy a WiFi erősen környezetfüggő, ha a sajátodon kívül volt még 53 másik WiFi hálózat, akkor ezen az eredményen ne is csodálkozz! Egyébként meg ne telefonnal mérj WiFi teljesítményt, mert az eleve gyenge ellenoldal!

(#28000) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Sziasztok!
Létezik olyan router, amelyben lehet szabályozni, az egyes portokra jutó sávszélességet és nem kell ezért egy proxyt a hálózatra kötni, és árban is elérhető kategória? Köszi

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.