Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27401) Intruder2k5 válasza sebestyen93 (#27400) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hi!

Ebbe azért nagyon ne éld bele magad, mert nem ezen múlik! Egy fórumtárs nem régen vett a TL-WDR4300 routerére e-Bay-ről 16dBi-s antennákat, valami 38cm(?) hosszúkat, és semmivel se lett jobb, sőt még rosszabb lett, mint a gyári volt!

Esetleg próbáltál már csatornát váltani, inSSIDer-el körülnézni, stb...?

[ Szerkesztve ]

(#27402) sebestyen93 válasza Intruder2k5 (#27401) üzenetére


sebestyen93
tag

Hi!

Kösz az infót, akkor esetleg milyet érdemes venni ami jól szórja a jelet?

Amúgy igen, próbáltam már rengeteg mindent. Most úgy van beállítva, hogy így a legerősebb a jel.

Apple iPhone 13 Pro Max + Apple iPad 9th 10.2 + Apple Watch SE 2022 40mm

(#27403) Intruder2k5 válasza sebestyen93 (#27402) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát, a három falon keresztül 80 méterig, az szerintem eleve felejtős! Ezen kívül javaslom mondjuk az ASUS RT-N12 D1-et, vagy egyéb más olyan modelleket, amin 2x5dBi antenna van! Tapasztalatok szerint ezekkel lehet a legnagyobb lefedettséget elérni, általában hatékonyabbak mint a 3x3dBi kiépítés!

Ha Te TP-LINK-ben gondolkodsz, akkor 841ND (lehetőleg v8) esetleg 842ND, bár én nem szeretem ezt a gyártót, de ha Te bízol benne, hajrá!

Nagyon dicsérik az ASUS RT-N66U WiFi-jét, de gondolom 35k-t nem akarsz rákölteni!

[ Szerkesztve ]

(#27404) sebestyen93 válasza Intruder2k5 (#27403) üzenetére


sebestyen93
tag

Akkor egy kb 250m2-es házba és azon kívül 30m-es körzetbe elegendő lenne egy ASUS RT-N12 D1 vagy a TP Link WR841ND?? Akkor elfejetem azt h a kertbe kijuttassam a wifit :D jah és igen nem szeretnék 35-öt költeni rá, maximum 20k, de az a legfelső határ!

Apple iPhone 13 Pro Max + Apple iPad 9th 10.2 + Apple Watch SE 2022 40mm

(#27405) Intruder2k5 válasza sebestyen93 (#27404) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos az a baj, hogy a WiFi teljesítményét nem méterben, vagy négyzetméterben mérik, hanem mW-ban, vagy dBm-ben, és a kettő nem átváltható! Én sem tudom garantálni Neked, hogy az említett eszköz képes lesz beszórni a kívánt területet, és ezt más sem fogja megtenni, vagy ha mégis, akkor az felelőtlenül teszi ezt! Amit mondtam, azt továbbra is fenntartom, hogy általában ezekkel érhető el a jobb eredmény, de semmi több!

De 20k-ból esetlegesen már futja két ilyen eszközre is, amiket kábellel összekötve már két AP-d lenne, és így egy lényegesen nagyobb területet lehetne lefedni, jobb jelerősséggel! Akár még a kertet is, ha úgy el tudod helyezni az eszközöket... Bár az összeköttetés elvileg WiFi-n is megoldható, de az sebességcsökkenéssel jár, és mindig csak a szopás van vele!

[ Szerkesztve ]

(#27406) sebestyen93 válasza Intruder2k5 (#27405) üzenetére


sebestyen93
tag

Hááát. Akkor lehet nem lesz belőle semmi, akkor marad a házon belüli Wi-Fi... :/

Apple iPhone 13 Pro Max + Apple iPad 9th 10.2 + Apple Watch SE 2022 40mm

(#27407) MinionFlasH


MinionFlasH
senior tag

Sziasztok!

Abban szeretném kérni a segítségeteket, hogy adott egy 280 nm2 ház(fsz, 1em., 2em, router a legtetején lenne), és egy Tp-link 841ND(dupla antennás) router tudna e elfogadható jelet produkálni a teraszon is?

Ha nem akkor légyszi ajánljatok lehetőleg Tp-link, egyéb tipusú routert! Köszi!!!

[ Szerkesztve ]

(#27408) junkeer válasza MinionFlasH (#27407) üzenetére


junkeer
tag

Ez a környezeti jellemzőktől nagyban függ... nem mindegy pl, milyen a födém szerkezete a 1 és a második szint között.. ráadásul a kliensen is rengeteg múlik... nem mindegy, hogy a 2x2 MiMo-s routerre, 1x1-es MiMo-s telefonnal, notebook-kal kapcsolódsz-e, vagy a kliens is 2x2-es... Sanszos, hogy csak reflexiós jelekkel tudsz majd dolgozni. Nem mindegy pl, hogy mi van a házzal szemben, mert pl egy szép nagy épület, remek tükörként tudod funkcionálni... Mérni kéne....

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#27409) Gubek-Einste válasza MinionFlasH (#27407) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebbe környezetben jó eséllyel nem lesz elég egy eszköz, szükség lesz egy AP/Repeater beállítására is, hogy mindenhol legyen elfogadható jel. Szerintem ami a legjobb lenne az, hogy a földszintre tenni egy kábellel összekötve még egy router-t ami AP/Switch módban menne így már jó eséllyel le lehet fedni az egész épületet.
Ami még szóba jöhet az az Asus N12 D1 de jó lenne tudni milyen net alá kellene és milyen/mennyi eszközzel lenne használva, valamint milyenek a falak (száma/anyaga)?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27410) MinionFlasH válasza Gubek-Einste (#27409) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Köszi a segítséget! Veszek egy 3 antennás Tp linket és meglátjuk! Telóval akarnak csatlakozni pl a teraszon! Beton födém van, szerintem menni fog, persze a Te-Ti ötletetek jobb, de itt sok más dolog van amit nem szeretnék most részletezni!

Nagyon köszönöm a segítséget!

(#27411) Gubek-Einste válasza MinionFlasH (#27410) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A két antennás típusokon 2x5 dBi, a három antennásokon pedig 3x3 dBi antenna van így annak az előnye csak 2x3/3x2/3x3 MIMO mellett mutatkozik meg, ilyen eszköz viszonylag kevés van, jobb ha két antennás 2x5 dBi-s típust szerzel be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27412) MinionFlasH válasza Gubek-Einste (#27411) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

:DDD Okés akkor a két antennás lesz!

(#27413) philoxenia válasza MinionFlasH (#27412) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem a 842 ND van. Olyan mint a ... ha működik nagyon jó, ha nem.... :) Festettünk, leállt, nem akart kommunikálni, reset után most jó...jelentősen erősebb és főleg sokkal biztosabb a jele kinn, mint a régi D-Link-ünknek, /még az ezüst színű/ A szomszédban az utca túloldalán még épp látok jelet az ablaknál, három fal van közte, az udvaron/utcán egy fal esetén 50-60m-en még a teljes sávszél megvan a ZTE GXI-vel. Nem érdekli, ha több eszköz is csatlakozik, ugyanúgy dolgozik zökkenőmentesen. Létezik hozzá gyári 8dBi antenna, azzal nem tudom még jobb lenne-e?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#27414) Aflamin


Aflamin
tag

Üdv!
Egy D-Link Dir-615 alkalmazható AP-nek?
(tp-link wdr3600 mellé távoli szobába)

[ Szerkesztve ]

(#27415) Intruder2k5 válasza Aflamin (#27414) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hi!

Ha kábellel kötöd össze őket, akkor mindenképpen!

(#27416) Aflamin válasza Intruder2k5 (#27415) üzenetére


Aflamin
tag

Úgy lesz! Köszi!

(#27417) #99343872


#99343872
törölt tag

Hello! Látom, hogy repeaterként/ap-ként használt routert nem érdemes wireless kapcsolni a másik routerhez. El tudnátok mondani, hogy mi a gond ezzel a megoldással?

(#27418) krealon válasza #99343872 (#27417) üzenetére


krealon
veterán

Repeater:
Olyan AccessPoint, ami WiFi-n kapcsolodik egy masik AccessPoint-hoz, es megismetli a jelet.
Elony:
nem kell kabelezni
Hatrany:
Mivel csak 1 radios egyseg van az AP-kban, igy a megismetelt jel ugyanazt a csatornat hasznalja, mint a vett, igy a savszeleseg felezodik.

AP (AccessPoint)
A kabeles halozatra csatlakozo eszkoz, amely vezeteknelkuli halozati elerest biztosit.
Elony:
Ha mas csatornan uzemel mint a kornyezo AP-k, akkor a kommunikacio a teljes csatornakpacitast kepes hasznalni.
Hatrany:
Kabeles kapcsolatot igenyel a halozathoz.

(#27419) Intruder2k5 válasza #99343872 (#27417) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezen kívül, mint tudjuk a WiFi kapcsolat messze nem olyan stabil, mint a kábeles kapcsolat, és repeater / wds módban egy helyett két WiFi kapcsolat is van az átviteli láncban...

(#27420) Aflamin válasza krealon (#27418) üzenetére


Aflamin
tag

Üdv!
Tehát pl. esetemben (#27414) a 2 router kb. 10-12 méter távolságban, nem üzemelhet azonos wifi csatornán pl. 13 ?
Mondjuk, tablettel a kezemben szaladgálok a lakásban, a tablet automata átvált az aktuális csatira?
Bocsi, ha idegesítő vagyok, de 3 napja kezdtem ezt a technológiát!

(#27421) Gubek-Einste válasza Aflamin (#27420) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Üzemelni üzemelhet de előfordulhat, hogy zavarják egymást, ezért érdemes különbözőre tenni őket. Természetesen automatikus a csatornára beállás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27422) ocsi19


ocsi19
senior tag

Sziasztok!

Van olyan router, amiről úgy is lehet torrenteket fel/le tölteni, hogy a szgép vagy laptop nincs bekapcsolva?

Ha létezik ilyen, írnátok típust?

Köszi! :R

ocsi

(#27423) berbatov2


berbatov2
senior tag

Adott egy full gagyi wifis router, típust nem tudok de valami alap lehet, a lényeg hogy nem tud megoldani két falat és kb 10 métert.
Szeretnék tanácsot kérni, hogy mi lenne a legolcsóbb lehetőség amivel a helyzet javulna?
Sebesség nem számít mert 1,5Mb netet kéne tovább osztania a szomszédba, szóval ahogy olvasgattam itt talán elég lenne valami cserélhető antennás tp-link.
Előre is köszi a segítséget.

(#27424) Intruder2k5 válasza ocsi19 (#27422) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Van ilyen router, de mielőtt tovább lépsz, ezt olvasd el!

(#27425) ocsi19 válasza Intruder2k5 (#27424) üzenetére


ocsi19
senior tag

Elolvastam, köszönöm. :)
Tehát mely routerek alkalmasak a fenti igényeimhez?

(#27426) Intruder2k5 válasza ocsi19 (#27425) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én BroadCom Chipset párti vagyok, így leginkább az ASUS RT-N10U, RT-N15U, RT-N16, RT-N66U típusokat támogatom, de megoldható még RT-N56U és RT-N65U modellekkel is, illetőleg ha Te megbízol a gyártóban, akkor TP-LINK WDR3600, WDR4300, Atheros Chipset-es még a Netgear WNDR3700, D-LINK DIR-825, és még sokan mások, szinte minden custom firmware támogatott USB-s router, a pénztárcádtól és a netedtől függően!

(#27427) ocsi19 válasza Intruder2k5 (#27426) üzenetére


ocsi19
senior tag

Az ASUS RT-N16 szimpatikus eddig, a 2 USB port miatt.
Egy nyomtatót és egy külső HDD-t szeretnék majd rákötni.
Ennél a típusnál Windows 7-el is működik a fel/letöltés kikapcsolt állapotban ugye?
(ezzel kapcsolatban még amatőr vagyok, majd elolvasok pár leírást)

(#27428) Intruder2k5 válasza ocsi19 (#27427) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez független az operációs rendszertől, a torrent kezelése egy böngészőn, akár távolról is bárhonnan a világból, vagy egy kliens programon keresztül történik!

(#27429) fogtunder


fogtunder
nagyúr

sziasztok,

házat újítok fel, új vezetékelés lesz, és ennek keretében minden lehetséges eszközt beköltöztetek a lépcsőforduló alá, nas, router, modem, switch. viszont emiatt kell valami, amit felrakok a plafonra, és besugározza a földszinti 60nm-es teret (falak nélkül), a jelet kábelen kapná. router funkció nem lényeges, viszont a nagy sebesség igen, sokat szoktam laptopra és ipadre videókat streamelni. mivel nem lesz eltakarva, nem hátrány, ha rá lehet nézni.

egyelőre a linksys wap300n-t néztem, de zavar, hogy papíron gyorsabb a wifi része, mint a kábeles. van valami hasonló megoldás gigiabit ethernet porttal? régebben volt egy engenius access point, ami úgy nézett ki, mint egy füstjelző, de már nem lehet kapni :( közben megtaláltam, de egyéb ötleteket szívesen veszek.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27430) ocsi19


ocsi19
senior tag

Próbálok ár/igény alapján jó vételt keresni, min. 2 usb-s kellene, így még ez került szóba:
Western Digital My Net N750

Erről mi a véleményetek a fenti igényimhez mérten, megbízható?
(- torrent le/feltöltés működjön úgy is, ha a gépek ki vannak kapcsolva,- a hdd mellé nyomtatót kötnék)

(#27431) Intruder2k5 válasza ocsi19 (#27430) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

3rd party fw támogatása a nullával egyenlő, én ezért nem adnék pénzt!

(#27432) ocsi19 válasza Intruder2k5 (#27431) üzenetére


ocsi19
senior tag

Sajnos én annyira amatőr vagyok ebben, hogy nem tudom mi az, de bízom benned és a WD-t félrelöktem... :)

(#27433) Intruder2k5 válasza ocsi19 (#27432) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A 3rd party firmware olyan szoftver, amit nem a router gyártója ad ki, hanem többnyire egyéni fejlesztők, modderek készítik, akár önállóan, akár csapatban! Sajnos mint azt a fentebb linkelt hozzászólásban is olvashattad, a gyári firmware-ek az esetek többségében elég szegényesek, primitívek, és nem feltétlenül elégítik ki az igényeket, így aztán a legtöbb esetben valamilyen 3rd party firmware kerül a routerre! Azonban ha megveszel egy olyan eszközt, amire nem létezik ilyen, és nem vagy elégedett a gyárival sem, akkor ott véget is ér a történet, vagy szívsz vele tovább, vagy kidobod!

(#27434) ocsi19 válasza Intruder2k5 (#27433) üzenetére


ocsi19
senior tag

Ok, köszi a felvilágosítást, akkor maradok az ASUS RT-N16-nál. :U
és még egyszer köszi a segítséget a választáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#27435) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#27423 berbatov2 Ehhez a nethez bármilyen N-es router jó lesz. Legolcsóbb a TP-Link 741ND.

#27429 giorgio A termék leírásban szereplő 300 Mbps-s wifi csak elméleti maximum, gyakorlatban max olyan 80-90 Mbps lesz amit legjobb körülmények között ki lehet hozni belőle.
Több lehetőség is van, a legegyszerűbb ha veszel egy sima wifi router-t és beállítod AP/Switch módba. Ajánlott router-ek: TP-Link 841ND v8, Asus N12 D1, gigabites portokkal rendelkező eszköz használata szerintem felesleges ebben a helyzetben. Kimondottan AP-ból: TP-Link 801ND/830RE/901ND, ezekkel gyárilag más üzemmódok is használhatóak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27436) berbatov2 válasza Gubek-Einste (#27435) üzenetére


berbatov2
senior tag

Koszonom
Mar csak az lenne a kerdes, hogy a gyarit milyen antennara csereljem?

(#27437) Gubek-Einste válasza berbatov2 (#27436) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elsőnek tenni kellene egy próbát a gyárival, nagy javulást nem lehet elérni a cserével sem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27438) citkar


citkar
addikt

Sziasztok!
Azok a routerek, amiken van USB port, ugye gond nélkül kezelik a 2,5 hdd-ket is? (ha gyárilag is egy kábellel került ki persze)

(#27439) Intruder2k5 válasza citkar (#27438) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez attól függ, hogy ez alatt pontosan mit értesz...?! Mondjuk árammal nem feltétlenül tudják ellátni, sok esetben kell a külső táp hozzá! Egyébként igen, szokták kezelni gond nélkül! Persze más kérdés, hogy mire tudod azt használni, ez már erősen szoftver függő dolog, és ebben a gyári firmware-ek el vannak maradva!

(#27440) citkar válasza Intruder2k5 (#27439) üzenetére


citkar
addikt

"Mondjuk árammal nem feltétlenül tudják ellátni, sok esetben kell a külső táp hozzá"
Egy 2,5" rackhez hogy csatolhatok külső tápot? Egy USB csatolón kívül más nincs is ezeken (pl egy WD passporton), illetve néhol 2 USB csatolót láttam.
Nem gyári firmware-rel használnám, egy Asus router, ha jól emlékszem tomato firmware-rel a kiszemelt.

[ Szerkesztve ]

(#27441) Intruder2k5 válasza citkar (#27440) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vagy olyan USB ház kell amin van külső táp csati (van ilyen, nekem is ilyen van, bár én nem használom, mert simán megy USB-ről is a HDD)! Például...

Vagy ha erre nincs mód, akkor közbe kell iktatni egy aktív USB HUB-ot!

(#27442) citkar válasza Intruder2k5 (#27441) üzenetére


citkar
addikt

Értem.
Egy Asus routertől azért elvárhatom, hogy valószínűleg lead annyi feszültséget, hogy ami alapból egy csatolóval megy máshol, az a routeren is működni fog így?
Eddig 2,5" rackjeim mentek egy USB-n, remélem nem lesz gondom velük továbbra sem.

[ Szerkesztve ]

(#27443) Intruder2k5 válasza citkar (#27442) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Erre senki sem tud garanciát vállalni neked, van amikor megy, van amikor nem! Nekem nem volt ezzel sosem problémám, de van aki szenvedett emiatt! Az USB 2.0 elméletileg maximálisan 500mA áramot tud leadni, és ez a legtöbb HDD-nek és rack-nek együttvéve kevés! Hangsúlyozom, hogy elméletileg, mert gyakorlatilag általában azért többre képesek, de erre nincs garancia!

(#27444) citkar válasza Intruder2k5 (#27443) üzenetére


citkar
addikt

Ha annyit lead a router, mint amennyit amennyit a PC USB portja, akkor rendben.
Egy minőségi (de nem feltétlen csúcs kategóriájú) routertől ez elvárható (remélem), erre akartam kilyukadni.

(#27445) drzozo


drzozo
senior tag

Sziasztok!

Végigolvastam az első hozzászólást, de mivel abszolút nem vagyok otthon a témában, ezért a biztonság kedvéért inkább kérdezek. Egy jó barátomnak szüksége lenne egy új wifi-routerre, mivel állítása szerint a régi (2004-es) kezd haldoklani (nem csatlakozik, ledobál, rossz jel).

Keret:
maximum 20 ezer jó magyar forint.

Igényei:
-teljesen átlagos felhasználás
-egy 100nm-es családi házat kellene lefednie megfelelő jellel (nem probléma, ha az udvaron jóval gyengébb a jel)
-internetkapcsolat: közepes upc (gondolom ez a 25 vagy 50 mb-es internetet jelenti)
-jó és stabil jelerősség
-ne dobálja le
-az adott árból kihozható legjobbra lenne szüksége

[ Szerkesztve ]

(#27446) BenHans válasza drzozo (#27445) üzenetére


BenHans
addikt

Sziasztok! :)

Azért is írtam válaszként 'zoltankakuk' írására, mert szinte mindenben megegyezik az igényünk.

Különbség: 80as netem van, és jó lenne ha a 100nm-es ház alsó szintje mellett az udvart is lefedné.

Köszi :R

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#27447) _András_


_András_
tag

Sziasztok routert szeretnék vásárolni.
Családi házba lenne. Most van egy TP-LINK WR-542G routerem. Ez jó semmi bajom nincs vele csak kicsi területet tud lefedni. Felső szinten van ott rendesen teszi a dolgát viszont az alsó szinten nagyon gyenge a jel.
Ezért gondoltam veszek egy TP-LINK TL-WDR3600-at. Vagy amit ajánlotok erre a célra hasonló árban. :D

Úgy gondoltam hogy ez lenne az fő router ez ide fentre (Itt jön be az internet). A régi 542G-t pedig le az alsó szintre, hogy ott bővítse a jelet.

Így gondoltam.

Remélem ez megoldható. Szerintetek? Van valami gátja, hogy így működjön? Illetve ha így be van állítva akkor az tud úgy működni, hogy ugyan az az SSID-je mint a fenti routernek így ha fentről lejövök akkor ne kelljen állítani semmit a ugyan úgy lesz net a telón/tabon/laptopon?

Előre is köszi a válaszokat :)

[ Szerkesztve ]

(#27448) ManUnited


ManUnited
aktív tag

Sziasztok!

Le tudnátok írni hogy mi a különbség az RT-N16, RT-N56U, RT-N65U, RT-N66U routerek között? Melyik ajánlott leginkább 30-40 torrent egyidejű futtatásához? Eddig az N66U-t akartam megvenni de nem akarok overkill routert sem venni ha esetleg elég egy olcsóbb router is ezekhez az igényekhez.

(#27449) Intruder2k5 válasza ManUnited (#27448) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nyilván a HW!

RT-N16: BroadCom 4718, 480MHz, 128MB RAM, 32MB flash, 2,4GHz 300Mbps WiFi
RT-N66U: BroadCom 5300, 600MHz, 256MB RAM, 32MB flash, 2,5 + 5GHz 450Mbps WiFi

Az N56U és az N65U RaLink Chipset-re épülnek!

Én azt mondom, ha anyagilag belefér, akkor mindenképpen N66U legyen, ezzel pár évre egész biztosan ellátod magad routerrel, de ha sokat kellene ehhez éhezned, akkor megveheted az N16-ot is, azon is elmegyeget simán ennyi torrent! Viszont az N16 maximum 130-140Mbps netet bír kiszolgálni, szemben az N66U 900+Mbps-el!

(#27450) krealon válasza _András_ (#27447) üzenetére


krealon
veterán

Igy lehet megoldani:
http://prohardver.hu/tema/wifi_pedia/hsz_15-15.html

Ha lent AccesPoint uzemmodban mukodo routernek ugyanazt a nevet, titkositasi modot es jelszot adod, akkor elvileg arra is siman fel fognak csatlakozni a kliensek.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.