Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27551) Shing


Shing
őstag

Hello
Bocs, ha már kérdezték, de sokszor adja ki a kereső a keresett típust és lusta vagyok keresgélni. :R
TP-Link TL-WR740N és TL-WR741N között mi a különbség? Illetve itt olyanról irkáltok aminek ND a vége, míg amit én néztem ki csak N-es. Van különbség vagy esetleg csak elírás a bolt részéről?

Egyébként nem lenne kihasználva a wifi rész, csak kábellel szolgálna ki 3 gépet. A net se túl gyors, 10mbit-es.

(#27552) krealon válasza Shing (#27551) üzenetére


krealon
veterán

http://www.tp-link.com/en/products/?categoryid=213

A 741N eliras. Vagy 740N vagy 741ND.

A D betu a Detachable, azaz leszerelheto, cserelheto antennat jelenti.

(#27553) Shing válasza krealon (#27552) üzenetére


Shing
őstag

Ok, köszi a gyors választ. Paraméterek alapján pedig ugyan az a kettő, tehát csak a leszerelhető antennában különböznek, a számozás meg csak marketing? Akkor azért is az olcsóbbat veszem. ;]

(#27554) Intruder2k5 válasza Shing (#27553) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A DD-WRT weboldalán jól látható, hogy még adott típuson belül is vannak hardveres eltérések, verziószámtól függően! 740N 1.x, 2.x, 3.x, 4.x és 741ND 1.x / 2.x és 4.x, mind memória, mind CPU, mind flash vonatkozásában! Szóval azért nem pusztán marketingről van szó...

[ Szerkesztve ]

(#27555) Kalos7


Kalos7
tag

Csáó mi a véleményetek erről a routerről és a boltról?

(#27556) juhiimi


juhiimi
aktív tag

Hello!

Kineztem magamnak egy TP-LINK TL-WR1043ND-et,amire ra szeretnek kotni egy 2tb-os wd my book kulso hardot.A kerdesem az lenne,hogy felismeri-e a router ezt a hardot,illetve full hd filmeket egy media lejatszoval,halozaton keresztul le lehet-e jatszani igy?Olvastam forumokon,hogy sokaknak baja volt ezzel a routerrel,mivel nem ismerte fel a nagyobb kulso hardokat.Ha ez tenyleg igaz,tudnatok ajanlani hasonlo arkategoriaban olyat amivel biztos nem lesz gond?

(#27557) Intruder2k5 válasza juhiimi (#27556) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A 2TB-t még felismeri és kezeli, ez a határ tudtommal, de a FullHD sebesség miatt leginkább a WDR3600 javasolt, ha TP-LINK típusban gondolkodsz! Az egy lényegesen gyorsabb router, és csak 2000HUF-al kerül többe!

(#27558) juhiimi válasza Intruder2k5 (#27557) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Nem feltetlenul ragaszkodok a tp-link-hez,szoval siman johet mas is.Amugy nem wifin lenne a full hd nezes,akkor is lehetnek gondok?

(#27559) Intruder2k5 válasza juhiimi (#27558) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor is mindenképpen jobb az újabb példány! A 1043 WiFi-jére rengeteg a panasz, de erről bővebben a saját topikjában láthatsz, olvashatsz, kérdezhetsz! Egyébként inkább a processzor és a RAM miatt ajánlott a nagyobb modell!

CPU: 400MHz <-> 560MHz
RAM: 32MB <-> 128MB
Flash: 8MB

ASUS-ból ami hasonló adottságokkal rendelkezik, az az RT-N66U, de ez már jóval drágább!

CPU: 600MHz
RAM: 256MB
Flash: 32MB

(#27560) juhiimi válasza Intruder2k5 (#27559) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Ertem,koszonom a valaszt,akkor ha hard is kell kenytelen leszek kiadni ra tobbet.

(#27561) juhiimi válasza juhiimi (#27560) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Attol tartok kicsit,hogy mi lesz ha megse ismeri fel a hardot,vagy megse mennek rola a full hd filmek,mert akkor kiadtam potyara kb 2x-es arat egy routerert.
Nem tudsz linkelni valami reszletes teszetet rola?

(#27562) Intruder2k5 válasza juhiimi (#27561) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Minden bizonnyal fel fogja ismerni, 2TB-s HDD-vel többen használják az ilyen routereket! Erről, és a sebességről is érdeklődj a WDR3600 topikjában, egyenesen azoktól, akik már használják!

(#27563) Shing válasza Intruder2k5 (#27554) üzenetére


Shing
őstag

Ok, kössz... :) Akkor jól meg kell nézni, de remélem már csak a legfrissebb revíziókat árulják.

(#27564) antmann


antmann
csendes tag

Sziasztok !

Vissza olvasgattam a topikot Nagyon szuper írások vannak itt, de az én bajomra nem igazán találtam megoldást még. Vályog építésű házba szeretnék egy megbízható eszközt vásárolni, eddig TP-Linet használtam több kevesebb sikerrel először 6 e vettem egyet aztán 12 e-ért le cserélem de az sem lőtte át a falakat (az előszobában van) 10 méterre, és két 50-es vályog fal túloldalán lévő lévő Asus lapi wlan-ja gyengén vette a jeleket, sűrűn le dobált. A TP-Linkre (TL-MR3420) Hozzá kapcsoltam egy Ubiquiti PicoStation M2 (nem hp! :) ) úgy már elfogadható volt fél évig így használta a család ,de a TP-Link össze fo....ta magát elég volt belőle !!!!! Arra gondoltam nemsoká fizu és stikában az asszonynak nem mondom, :N de veszek egy Mirotik RB2011UAS-2HnD-IN http://routerboard.com/RB2011UAS-2HnD-IN .Vagy valami hasonlóra gondolok a netem nem rossz 10/2- a családnak tökéletesen elég. Ha otthol vagyok 4 gép menne róla w-lannal + lanos nyomtatatóval, és van két NAS-om g bites-ek most csak porosodnak nem vagyok teljesen satu a témában de nincs olyan ismerősöm aki használt volna már ilyet. Tehát az lenne a lényeg lan port kéne 8-10 db.nem árt ha gbites és jó erős, legyen a rádiója az eszköznek. Gondolkoztam már switch + access point párósításon is, de nem igazán tudom eldönteni mi lenne az igazán jó.

Ha van valakinek ilyen tapasztalata meg köszönném ha mag írná.

(#27565) Intruder2k5 válasza antmann (#27564) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Azért ezt nézd meg előtte, ha még nem láttad, és csak akkor vedd meg, ha úgy látod, hogy el fogsz boldogulni vele...

DEMO 1
DEMO 2

(#27566) antmann


antmann
csendes tag

Szia !

Köszi a linket !!!!!

Nagyon szupi ! jelenleg egy rb411- essel múlatom az időt, kár hogy a rádiója csak g-s, bár ruteros 5.6-al operál, de már elboldogulok vele. Ha jól tudom márciustól a 2011-ben már os 6.2 - raktak. szerintem elég stabil, már csak azért is mert ritkán vagyok otthol 6-7 hétből csak egy hetet és ah ez is behülyül az asszony kivág vele együtt. Arra gondoltan ha minden kötél szakad felviszem a padlásra és rákötök két antennát TP-Link TL-ANT2412D körsugárzó-t persze a teljesítményt kicsit visszább állítom, a szomszédok nem kis örömére :DDD

Szerinted jó vétel lenne ?

(#27567) Intruder2k5 válasza antmann (#27566) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, hát akkor nem ismeretlen ez a terep számodra! Csak azért kérdeztem, mert volt már olyan, aki RB-t akart venni, mert valahol olvasta, hogy ez nagyon jó, de önállóan meg egy 340-es TP-LINK-et sem tudott beállítani!

Szerintem rosszul nem járhatsz vele, ezek azért már elég komoly és megbízható cuccok, amik akár a kisebb üzleti kategóriában is versenyképesek! És ha a 30dBm nem megy át azokon a falakon, akkor semmi sem fog... Illetőleg én jobban hiszek a saját 4dBi-s antennáiban, mint a TP-LINK 8-asában, mert a Mikrotik szerintem már ad annyit magára, hogy nem fog valótlant állítani a termékéről, és ha azt mondja, hogy az 4dBi, akkor az annyi is, szemben sok gyártóval, akik elárasszák a piacot az állítólag 8, meg 16dBi-s körsugárzókkal, amik jó ha a harmadát tudják annak!

[ Szerkesztve ]

(#27568) antmann


antmann
csendes tag

Köszönöm a válaszod!

Szerintem is belevágok. Ha megy a dolog tapasztalatokat megosztom hátha segít másoknak is, már csak azért is mert, sok ember a vályog falak miatt nehézkesebben tud w-lanozni. Antennák kérdésében igazad van, én a vétel miatt akarom csatlakoztatni,mert bár gyengébb nyereségű antennával is átmegy a falakon egy ekkora teljesítményű jel de a vétel szempontjából nem mindegy. Nem beszélve arról hogy a laptopokban (tisztelet a kivételtől) elég gyenge minőségű W-lan - antenna párosítás van sajnos. És még nem beszéltünk arról hogy a rútereket 90 %-a vertikális antennával szerelik :U

[ Szerkesztve ]

(#27569) Intruder2k5 válasza antmann (#27568) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az biztos... Főleg, ha még nedvesek is azok a falak! Bár a fő gond ez esetben a kezeléssel lenne, amint azt fentebb is írtam, szerintem a RouterOS-t az átlag felhasználók 90-95%-a nem tudná beállítani normálisan!

(#27570) ST05 válasza Intruder2k5 (#27569) üzenetére


ST05
őstag

megtisztelnél, ha itt erre egy mondatban segítenél :R köszönöm

(#27571) antmann válasza Intruder2k5 (#27569) üzenetére


antmann
csendes tag

Az igaz !

De nem is lehet elvárni mindenkitől hogy MikroTik os-t felkonfigoljon, de ha van egy ismerőse 15-prc alatt meg csinálja, és a kuncsaft pedig örül neki. :C

ui. : Operácios rendszerekről beszéltünk és mint olyanok egyik sem tökéletes ezalól nincs kivétel !!!!!!!!
Egy átlag felhasználónak nem kell rohanni MikroTikért a boltba mert jókat olvasott róla és nem biztos
hogy az igényeit kielégíti 100% -osan!

(#27572) Intruder2k5 válasza ST05 (#27570) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Láttam a kérdésed már korábban is, de az ilyen jellegű dolgokat nem lehet megválaszolni, lottózni meg nem akarok WiFi hatótávolsággal kapcsolatban sem! Egyébként a 2x5dBi antenna mellett szavazok, tehát 841N, de ígérni semmit sem ígérek, már csak azért sem, mert jómagam sosem szerettem a TP-LINK-et, így ajánlani sem szoktam soha! De mivel itt most két TP-LINK közt kellett választani, akkor legyen a 841N! De azt tudni kell, hogy a WiFi kapcsolat minősége a klienseken ugyanannyiban múlik, mint a routeren! Kábeles kapcsolatnál ettől semmilyen változást nem fogsz érezni! Legalábbis nem kellene...

(#27573) ST05 válasza Intruder2k5 (#27572) üzenetére


ST05
őstag

világos, ennyi nekem épp elég, köszi szépen,
gyakorlatilag a régit 2k ért megkapná haver ,az ujat venném 5 év garral 4k ért,
nekem az is elég, ha csak ugyanolyan lesz, és kicsit nyugodtabb leszek a garral,az uj tipussal!
Csak egy dologtol tartottam, az ujabbik nem-e esett át valamiféle spóroláson,mint az a mai
világban könnyen megesik ,hogy valami régebbi az minőségibb :U
Igen láttam hogy nem vagy TPlink fan :R nekem tök átlagos használatra
maximálisan jó volt ez is, főleg hogy egy nagyobb tábla csoki árába kerülhetett :C évek óta teszi amit tennie kell :R
köszi még1xer

(#27574) milestone válasza milestone (#27519) üzenetére


milestone
tag

Az eggyel későbbi hsz arra vonatkozott, hogy egy másik topicba szánt (jelen témától eltérő hszt-t) tévedésből ide illesztettem be. A kérdés továbbra is él és érdeklődéssel várom a tanácsokat/ötleteket.

(#27575) fkenny


fkenny
senior tag

Sziasztok!

Router vásárlásra kerül sor, ideje az öregedő ám de jól működő Fritz box 3131-et a vitrinbe tenni :)

Két kiszemelt eszközöm van ám egyiknél sem találok normális teszteket tapasztalatokat.

Az első:

EnGenius ESR9850 itteni első hozzászólásban olvastam, nagyon impozáns volt a leírtak alapján. van valakinek hosszabb ideje üzemben? Nálam 4-6 gép lenne kábelen rajta ( gigabites switch-el) + ennyi eszköz wifin.

Másik kiszemeltem egy :

TP-LINK TD-W8970
Itt külön öröm volna számomra, hogy beépített modemmel rendelkezik így a modem is elmehetne tartalékba. Ugyan azok az eszközök kapcsolódnának hozzá mint az első jelöltre.

Ha netán mást javasoltok írjátok meg, az ár elég fontos lehetőleg 15-max 20e Ft legyen.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv. Ádám

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#27576) Tegla80


Tegla80
addikt

sziasztok
köszönöm mindenkinek a segítséget,router megrendelve végre.
tp 3600 és egy tp3500 is a rokonságnak.
Pár nap és izzítom a rendszert. Kiderül,mennyivel is tud többet a wifi(nálam,az adott körülményekkel "ugyan úgy"),mint a mostani dlink-dgl4300 al.

Ami így nézz ki. (kb 2m re van tőlem a router szabad rálátással és mégis "csak" ennyi .Nem kevés ez :U 40-60dbm között,ilyen közel? )

plusz ezt a "fix" -25dbm em tudó hálót,nem értem :F
wifi 1-2 Én vok, "Tiba" az 1etlen Net-es szomszéd és ennyi.
(a thomson modemem lehet,vagy mifene?! mert az tuti nálam van ilyen erősséggel nem??!! csatlakozni nem tudok,nincs jel amúgy)


szakik,sztetek mi ez a "NVRAM...??!!

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#27577) FefeeX


FefeeX
veterán

Van egy TP-link 1043ND-m, és mondjuk sok problémám többnyire nincs vele (korábban volt, hogy gyakran eldobálta a wifit, de azóta sok eszköz vezetékre került, így nem fordult elő csak 1-2szer azóta); viszont gondolkozom rajta, hogy egy 3600 vagy 4300-ra kicserélném, egyrészt a dupla sáv miatt (átállnék 5ghz-re, mivel ez állítólag stabilabb), a 2USB miatt (nyomtatószerver megy DDWRT-n is? ) meg a kinézete sem utolsó :)

Azt látom, hogy a 4300 3 antennás (elméleti 450Mbit vs 300), de jelent ez valamit a gyakorlatban? Az a baj, az almás cuccoknál nem is lehet megtalálni, hogy egyáltalán 5ghz-et támogat-e, nem hogy 450 megabitet... És ezekből van az ellátmányunk többsége (MacBook Air, iPad, iPhone), Xbox360 szintén kérdéses, Sony VAIO noti szintúgy, szóval kérdés, hogy nyerek-e bármit akár melyik routerrel... Mármint sebességben...

Plusz azt nem találtam, hogy a 2 router különbözik-e belsőben, tehát mhz, ram, stb, amiket azért szintén nem ártana tudni...

(#27578) motoflug


motoflug
őstag

Sorry az offért,de nem tudom melyik topicban tegyem fel a kérdést.

Új net lett nálunk,aminek a wifijére nem tudok csatlakozni(t-home).Hitelesítési problémát ír ki.(A jelszót jól írom be)Mi ilyenkor a megoldás? (Androidos telefon)

(#27579) Shing válasza motoflug (#27578) üzenetére


Shing
őstag

A felhasználónév jól van beírva? Nekem gyakori hiba, hogy a "@t-online.hu"-t nem írom a felhasználónévhez.

(#27580) motoflug válasza Shing (#27579) üzenetére


motoflug
őstag

Ezt eddig nem kellett állítanom,mert simán csatlakozott a régi nethez a jelszó beírása után.Hol ellenőrizhetem?

[ Szerkesztve ]

(#27581) vargalex válasza motoflug (#27578) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

A wifi jelszava <> a net előfizetésedhez használt jelszóval! Előbbit a routerben kell config-olni.

Alex

(#27582) Tika79


Tika79
tag

Leraktam a voksomat az ASUS RT-N12 D1 mellé, de sehol nincs raktáron, csak rendelésre.
Tudtok ajánlani valami jó beszerzési forrást? Privibe is jöhet!

Nem a nehéz idők tesznek olyanná, amilyen vagy, csupán feltárják, milyen is vagy valójában!

(#27583) FefeeX válasza christini (#27477) üzenetére


FefeeX
veterán

A TM alapértelmezett kliense ehhez képest valóban durván fapados, de van TM GUI, meg dotnet GUI, amikben már mindent lehet állítani, és fut Winen, Macen, WP-re van TM GUI kliens stbstb, szóval nem olyan vészes az sem :)

(#27584) FefeeX válasza FefeeX (#27577) üzenetére


FefeeX
veterán

Ugyan nem vagyok 100%-ig biztos benne, hogy szükségem van új routerre, de a marketing annyira megfogott, hogy ez azt hiszem eldőlt... Aztán pedig keresgettem is neten, és a 3600 vs 4300 téma is eldőlt... A jóval magasabb fogyasztás mellett ugyanolyan körülmények közt sokkal rosszabbul teljesített több tesztben is a 4300, (és 4-5 ezerrel drágább is)

(#27585) Beri válasza FefeeX (#27584) üzenetére


Beri
addikt

A jóval magasabb fogyasztás mellett
Egy egész watt load alatt? OMGWTFBBQ :DDD

eladó Aromamizer RDTA V1

(#27586) FefeeX válasza Beri (#27585) üzenetére


FefeeX
veterán

1,2W azaz 23%, de nyilván nem emiatt nem veszem meg, ez csak a kép egészéhez kell, hogy magasabb fogyasztásból, több antennával gyengébb sebességeket hoz, mint a 2 antennás tesó. :P

[ Szerkesztve ]

(#27587) HeavyToys válasza FefeeX (#27586) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Nem akarom védelmembe venni. De itt az aktuális firmware is közbeszólhat.

(#27588) fogtunder válasza milestone (#27519) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hali,

itt szerintem nem csak a router a korlátozó tényező, hanem eleve a szituáció, hogy egy médialejátszón keresztül osztod meg. eleinte én is ezzel a felállással nyomtam (csak egy WD TV Live volt a kliens), ugyanez volt a gond, de egy NAS bekötése a hálózatba sokat javított a másolási sebességeken megabit lant használva is. én hosszú távon, ha gyakran mozgatsz a hálózati megosztásból tartalmat, egy dedikált hálózati tárolót vennék, amiről aztán nyugodtan tud streamelni a media lejátszó.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27589) Beri válasza FefeeX (#27586) üzenetére


Beri
addikt

Azért fogyaszt többet, mert szimultán dualband. Ilyen egyszerű. A wifis sebességteszteket meg ha 2.4 onlyban nyomták volna, mint a másikkal (természetesen nem írják le a "how we test" lapon, de ha számít a hatótáv, úgyis az a nyerő), van rá egy fogadásom, hogy koppra ugyanazt kapták volna.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#27590) vargalex válasza Beri (#27589) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Én sem értek egyet a teszt végeredményével, de azért jelezném, hogy a TL-WDR3600 is szimultán dualband.

Alex

(#27591) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#27575 fkenny Modem-router nem szoktunk a ajánlani, csak külön álló modemet és router-t, sok a baj az ilyen kombi eszközökkel.
Leírhatnád, hogy milyen környezetbe is kellene az új eszköz (falak száma/anyaga, távolságok).
15-20k-s kategóriában már gigabites típust érdemes venni, általánosan ajánlottak: TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2.

#27577 FefeeX TP-Link 3600/4300-ra inkább OpenWRT ajánlják, ott biztosan megy a nyomatót szerver.
A 450-es wifi csak akkor jelent előnyt ha van ilyet támogató eszközöd, egyébként nem. Az Apple eszközök általában támogatják az 5 GHz-s sáv használatát, a 450-s sebességről nem tudom. A Sony notebook pontos típusa alapján ki lehet keresni, hogy milyen wifi adapter van benne és ez alapján kideríthető, hogy tudja-e az 5 GHz-t, notebook esetén jó esély van rá az 5 GHz-s támogatásra, a 450-es sebesség használatára viszony kevés.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27592) FefeeX válasza Gubek-Einste (#27591) üzenetére


FefeeX
veterán

köszi, ezzel meggyőztél arról, hogy tényleg elég nekem a 3600-as :R
Lehet Vargalex OpenWRT lesz rá, ha van rá ilyen egyáltalán :) Mondjuk korábban sosem próbáltam, ezért kicsit tartok tőle (járt utat járatlanért :) ), de azért míg van másik, bepróbálom :)
Azt meg remélem, hogy 5ghz-en is mennek az almák, mert különben szomorú leszek (én is olvastam olyat, hogy szakadoznak néha, de az almákkal kapcsolatban sok sírást lehet olvasni mindenről, aminek kiderül, hogy 20% sem igaz :)

(#27593) Tika79


Tika79
tag

Szeretnék kérni még egy kis segítséget!
Egy 30 nm egyterű szobába szeretnék egy wifis routert. A net 10-20 Mbps között van. Egy notebook, egy teló és egy tablet használná. Minél olcsóbb legyen, de ne menjen a minőség rovására. Mit tudtok javasolni? Nem nagyon zavar be másik wifi jel.

Nem a nehéz idők tesznek olyanná, amilyen vagy, csupán feltárják, milyen is vagy valójában!

(#27594) kali válasza Tika79 (#27593) üzenetére


kali
legenda

szia,

adott helyre és igénybevételre akár egy olcsó top-link tl-wr740n, tl-wr741nd vagy attól felfelé tl-wr841nd...stb, vagy kicsivel drágábban, de nevesebb ajánlással asus rt-n12 d1.

[ Szerkesztve ]

(#27595) Intruder2k5 válasza Tika79 (#27593) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vagy ASUS RT-N10U, ami kicsit olcsóbb mint a 12, de USB-s! Esetleg még Linksys E900...

[ Szerkesztve ]

(#27596) Tika79


Tika79
tag

300 Ft különbség van az Rt-N10 és a N12 között. Tehát ez nem döntő.
Akkor ide is mehet a N12 és akkor nincs gond.

Nem a nehéz idők tesznek olyanná, amilyen vagy, csupán feltárják, milyen is vagy valójában!

(#27597) kali válasza Tika79 (#27596) üzenetére


kali
legenda

igen, csak fontos, hogy több rt-n12 típus van, és nem azonosak, a d1 az ajánlottabb!

(#27598) Intruder2k5 válasza Tika79 (#27596) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A fene se követi ezt napi szinten! :)

Valamelyik nap néztem, talán hétfőn, akkor RT-N12 D1-et alig listázott az argep, talán 4-5 boltban, és 10k+ volt az ára, a legolcsóbban is! De látom ez mára már módosult... Amúgy nem feltétlen csak a 200Ft a kérdés, mert mint írtam az RT-N10U USB porttal van ellátva, így arra rá lehet dugni pendrive-ot, esetleg HDD-t, amin lehet egy kis családi FTP szerver, amit bárhonnan elérhetsz, vagy éppen nyomtatót illetve 3G netet is meg lehet osztani vele a helyi hálózaton! Ezen kívül korlátozottan még torrentezni is képes, PC nélkül! Ez utóbbit mondjuk inkább csak 3rd party fw-vel...

De nekem mindegy, jó az N12 is, csak pontosítani szerettem volna!

(#27599) Tika79 válasza Intruder2k5 (#27598) üzenetére


Tika79
tag

Én is így jártam, hogy egyik nap még alig adott ki néhány boltot az árgép, másnap meg már tele volt találatokkal...E
z mind jól is hangzik, de én már annak is örülök, ha be tudom állítani a routert, hogy működjön. Úgy irigylem, akik ezt simán meg tudják csinálni! Ilyen rákötés, olyan hálozat..

Nem a nehéz idők tesznek olyanná, amilyen vagy, csupán feltárják, milyen is vagy valójában!

(#27600) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Sziasztok, hálózat terén elég analfabéta vagyok, persze az alapokat vágom, de nagyon nem vagyok képben a jelenlegi router-kínálattal. Olyan routerre volna szükségem, ami azért lehetőleg gyors lant is tud, N-es wifivel,, mert 120 Mbites a netem, és ami talán a legfontosabb, hogy minél messzebb is lehessen fogni a jelét, mert hosszú a kert, sőt nem is mindig a kertben vagyunk. (Szóval nem több száz méternyi háztömbön, hanem jóformán szabad levegőben kellene haladnia a jelnek, mihelyst kiér a fal mögé, de azért messze.) Nem tudom, ilyen extra igényekkel milyen ár jön ki, de azért csillagászati összegeket sem szeretnék költeni. :D Mit tudtok javasolni?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.