Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27651) Intruder2k5 válasza FefeeX (#27650) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Fel szeretne csatlakozni vele egy másik WiFi router jelére, és azt tovább osztani WiFi-n és kábelen is!

(#27652) hvb válasza Intruder2k5 (#27651) üzenetére


hvb
tag

Igen erről lenne szó, de eddig csak dd-wrt-s oldalon láttam, ilyen megoldást.
Elvileg a legújabb tomato van rajta, de nem találtam benne repeater módot egyenlőre.

zs.

(#27653) Intruder2k5 válasza hvb (#27652) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor go át IDE, vagy IDE, és ott folyt köv.!

[ Szerkesztve ]

(#27654) katalin888


katalin888
aktív tag

Sziasztok!

Ebben a videoban egy antennat hasznalnak az USB 3G modemnel:
https://www.youtube.com/watch?v=1Iupdjo5QyY

Milyen hasonlo antennat erdemes beszerezni es honnan?
Varom az otleteket! Koszi!

(#27655) junkeer válasza katalin888 (#27654) üzenetére


junkeer
tag

http://www.ostelsat.hu/ebolt-antennak-gprs-umts,4378.htm

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#27656) fdisk


fdisk
őstag

Azért írom ide is be, mert a saját topikja nem nagyon pörög.

Szóval.
Upc-s 50/5-s netem van.
Amit adtak hozzá vmi Cisco féle modem, ami most only bridge módba megy, mert a másik állapotában (only router - azt hiszem -) a torrent kliens passzív módba tesz.
Ez a modem wifis.
Csak olyan gyenge a teljesítménye, h kint az udvaron már nem tudom fogni a jelet.
Van nekem korábbról egy TL-wr740n-s routerem.
Most ezt szeretném beizzítani kint, a lakáson kívül.
Utp kábel van a Upc-s modemtól kintre, ahol beüzemelném a tplinket.
Csak nm tudom mit, hogyan csináljak, hogy működjön is a kinti router.
Tudna vki ebben segíteni?

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#27657) krealon válasza fdisk (#27656) üzenetére


krealon
veterán

(#27658) fdisk válasza krealon (#27657) üzenetére


fdisk
őstag

Sikerült!

:R

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#27659) matevagyok


matevagyok
csendes tag

Sziasztok. Lehet, hogy már volt hasonló hsz, de azért megkérdezem. Panelban kellene megosztani Digis 85Mbit-es netet 2 PC és 2 laptop között. Olyan routert keresnék elfogadható áron, ami normális arányban tudná két panelfalon átvinni a jelet Wifin (kb 7-8 méterre). Tudnátok javasolni valamit? A mostani router eléggé gyengén szerepel, a távolabbi szobába a 85Mbitből csak 10-12Mbitet tud átvinni. Árban max 15-16e Ftban gondolkodok. Előre is köszönöm!

(#27660) Gondwana


Gondwana
addikt

Sziasztok!
Ha 802.11a a téma, akkor elsődlegesen melyik vasat ajànlanàtok? (custom fw. működő 5GHz mòddal és Gbit ethernet előny, gondolom, 20kHUF fölé érek, de hàtha nem sokkal...)
Ahol ch13-on elérhető a 36Mbit, ch11 és alatta meg csak ritkàn a 20, ott az n se hozna megvàltàst.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#27661) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#27659 matevagyok Ennyiből csak a TP-Link 3600 van, 20k-ig van még a TP-Link 4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2 is.

#27660 Gondwana Mit akarsz az A-s wifi-vel? N-es eszközzel biztos gyorsabb lenne mint a jelenlegivel.
20k-ig gigabites eszközök 5 GHz és 3rd party firmware támogatással: TP-Link 3600/4300, Asus N56U.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27662) Gondwana válasza Gubek-Einste (#27661) üzenetére


Gondwana
addikt

Gyakorlatilag egy kifordított mikrósütőbe költöztünk át nemrég, ugyanaz a WRT54GL amelyik eddig falakon át is tudta az 54Mbit/s-t (jó, ténylegesen kevesebbet!), rendszeresen 18Mbit/s lehet csak kapcsolódni (néha 24), ilyen csatornafoglaltságnál a 802.11n se teljesítene sokkal jobban. Tudom, hogy ha használható netet akarok, be kell csak kábeleznem az egész lakást, egy router árának feléből még Faraday-kalitkát is készíthetnék UTP kábelből, de akkor inkább a kényelmesebbet próbálom meg előbb.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#27663) stigma


stigma
addikt

Hi. Segítséget kérnék ki mit ajánl router terén 20-25k-s ár/érték arányban.Jelenleg egy Tp-link 941ND-s routert használok amit le szeretnék cserélni. Topicot olvasva ezeket ajánjátok: TP-Link 3600/4300,ASUS N56U, Netgear 3500Lv2.
Nekem amire szükségem lenne az az alábbi:
40/20mb-es net, 1 asztali gép és 2 db laptop, N-es wifikapcsolattal + néha tablet, vagy telefon szintén N-es kapcsolattal csatlakozva. Legfőbb feladata a DLNA kiszolgálás lenne , a gépről stream-ni a TVre a filmet (Serviio vagy PS3 media player-el). Fontos megemlíteni a TV nem kábellel hanem egy Wifi kulccsal (USB strick max sebessége 300mp/s) csatlakozik. Routeren 1-2 usb is kellene mert Nyomtatót rákötném vagy ha van még egy port akkor a külső winyót is. Természetesen torrenteznék is közben.
A falak tégla, max 7-10 méteres távolságba kellene netet szolgáltatni.
Ehhez én TP-link 4300-as routert néztem mert ezen minden megvan ami nekem szükséges. Netgear sajnos nem tudja az 5GHz-t ezért kiesik, az Asus N56U-val még szemezem, de még LINKSYS EA3500 néztem, erről sokat nem tudok.
Ehhez még kellene valami normális Gigabites kábel is, gondolom mindegy milyet veszek csak Cat6.-os legyen illetve valami normálisabb hálókártya mert az asztali gépben egy 10/100-as alaplapi van csak. Tudnátok ebben is ajánlani valamit?

Segítséget előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#27664) junkeer válasza stigma (#27663) üzenetére


junkeer
tag

Cat5e kábelezés tökéletesen megfelel a Gigabithez.... Inkább Cat5eFTP-re költsd a pénzed, mint Cat6 UTP-re...

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#27665) pető bá'


pető bá'
őstag

kicsit off, de ti legalább értetek a dologhoz.

itt kértem segítséget a vásárláshoz, végül egy Asus RT-N56U lett belőle. egy darabig a laptoppal csak 2-3 Mbps-t mértem letöltésre, 5Mbps-t feltöltésre (kábellel ugyanezen gépen 40 Mbps/5,2 Mbps). Valamit állítottam a routeren meg a laptopon is, most 24/5-re állt be. A gépben egy Broadcom N-es egység van - lehetséges, hogy ez nem bír többet kipréselni magából, vagy még valami beállítást nem végeztem el? 5 Ghz-en semmi sem látja a hálózatot az itthoni eszközeim közül, szóval 2,4-en vagyok.

nem gond, ha "csak" ennyi, viszont így lényegében ~4Mbps növekedés történt egy g-ről n-re váltás után, közben a net meg bírná..

"... and I hope you have a great day!"

(#27666) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Hali!

Szeretném a routerem(TP-LINK TL-SF1005D) lecserélni egy komolyabbra, mivel jön az új telefonom és szeretnék wifi-zni róla. Teljes mértékben meg vagyok elégedve a routeremmel, jelenleg papíron 3 megás(de az elmúlt hónapokban 5-6 mega körül megy) netet oszt szét 2 gép számára. Szeretném olcsón megúszni, maximum 5k körül, de ha van valami bestbuy, akkor mehet feljebb egy kicsit...

Üdv.: grizlisandor

(#27667) kali válasza grizlisandor (#27666) üzenetére


kali
legenda

szia,

az általad írt típusú eszköz nem router, hanem switch; link
ettől függetlenül, 5 e ft környékén például tl-wr740 vagy tl-wr741nd wifi router kapható.

[ Szerkesztve ]

(#27668) krealon válasza grizlisandor (#27666) üzenetére


krealon
veterán

Meg jo, hogy a routered egy switch. :)

Az 5k-s limitbe nem sok minden fer be.
TP-link TL-WR740N 4k
TP-link TL-WR741ND 4.5k
ASUS RT-N10E 5k (de ez realtek chipset-es, ezert nem javasolnam a megvetelet)
Elobbi 2-re letezik Gargoyle firmware, ami sokkal testreszabhatobb mint a gyari.

(#27669) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#27663 stigma A Linksys EA3500 nem ajánlott mivel nincs hozzá 3rd party firmware támogatás és így a torrent-ezés nem megvalósítható.
A TP-Link 4300 és az Asus N56U jó lesz.

#27665 pető bá' Ezt a kérdés inkább ITT tedd fel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27670) grizlisandor válasza kali (#27667) üzenetére


grizlisandor
addikt

(#27667) kali, (#27668) krealon: Köszi, pedig mielőtt írtam meglestem a hivatalos oldalát a switchnek...(12 óra meló után belefér. :D

Otthoni használatra elég egy ilyen árkategóriás switch?

A két switch specifikációban ugyanaz, kivéve az antenna, pontosan mi a különbség közöttük?
TL-WR741ND
Antenna 5dBi Detachable Omni Directional (RP-SMA)

TL-WR740N
Antenna 5dBi Fixed Omni Directional

(#27671) Gubek-Einste válasza grizlisandor (#27670) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

741ND-n cserélhető az antenna, 740N-n pedig nem, inkább az 741ND-t vedd meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27672) grizlisandor válasza Gubek-Einste (#27671) üzenetére


grizlisandor
addikt

Akkor ő nyert, köszönöm szépen a segítséget mindenkinek! :)

(#27673) TeeJay válasza kali (#27667) üzenetére


TeeJay
félisten

dobjon még mellé pár száz forintot és megvan a 841ND V8.x amivel meg még jobban jár
TP-Link 841ND Árgép

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27674) kali válasza TeeJay (#27673) üzenetére


kali
legenda

tőlem dobhat, ha valóban van is ott annyiért - a gyakorlatban sajnos nem mindig -, de ugye csak a mobiltelefon miatt kell a wifi, szóval nem különösebben indokolt...

[ Szerkesztve ]

(#27675) pető bá' válasza Gubek-Einste (#27669) üzenetére


pető bá'
őstag

:R éreztem, hogy ez itt offtopic, köszi :)

"... and I hope you have a great day!"

(#27676) stigma válasza Gubek-Einste (#27669) üzenetére


stigma
addikt

:R
Én is utánanéztem LEA3500-nak és eléggé lemarad a tesztekben.Köszönöm a segítséget.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#27677) PNP


PNP
őstag

Üdv!

Melyik a legolcsóbb (és a második legolcsóbb) USB-s router, amit érdemes már megvenni? Arra gondoltam, hogy mivel két gépet fogok a lakásban használni, egy routerre kötött HDD-re mentenék mindkét gépről, zene onnan menne, stb. (Nem tudom mennyire szempont, de torrentezni is szoktam, és 30 megabites nethez kell)

(#27678) Gubek-Einste válasza PNP (#27677) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N10U és TP-Link 842ND a legolcsóbbak, mindkettő bőven elég egy 30-as nethez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27679) PNP válasza Gubek-Einste (#27678) üzenetére


PNP
őstag

Köszönöm. Asus jobb valamiben? Jelenleg egy 741ND-m van, amihez vettem egy nagyobb antennát, ezt úgy látom, hogy át lehetne rakni a 841-re, aminek viszont két antennája van. Van jelentősége, hogy nem lesznek egyformák (nem szívesen vennék újabb antennát)? Bár alapvetően nem erre kell, de full HD filmek nézésre elég ez? 741-es routert mennyiért tudnám eladni szerinted (hibátlan, dobozos, valamennyi garanciával)?

[ Szerkesztve ]

(#27680) Gubek-Einste válasza PNP (#27679) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindkét antennának egyformának kell lennie így vagy veszel még egy antennát vagy meghagyod a gyáriakat.
A TP-Link N300-as, az Asus N150-es (mint a mostani 741ND). Router-re kötött vinyóról nem ajánlott a Full HD videó lejátszás de elvileg 300-as kapcsolat elég FHD anyag átviteléhez (megfelelő körülmények között).
Mivel a 741ND újonnan 5-6k így max 3-4k-ért tudnád eladni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27681) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok!

Szeretném lecseréléni a wrt54gl routeremet, ugyanis lassan már kevésben bizonyul a b/g.

A legfontosabb, hogy az emeleten lévő router a földszinten található tv-nél lévő wi-fi-s médilejátszó stabilan össze tudjon kapcsolódni. (Kb 20 méter a távolság, de van közötte fal bőven).

A másik, ami hasznos lenne, hogy egyfajta médiatárként is tudjon akár működni. Tehát ha pl rácsatlakoztatok egy külső winchestert, akkor az az azon megosztott tartalmakat tudjam elérni pl ezzel a médialejátszóval. (Gondolom ez már inkább NAS).

Tudna valaki ehhez ötletet adni? A stabil kapcsolat nagyon fontos lenne! (Egyáltalán elbírná pl fullHD filmeket egy ilyen infrastruktúra)?

Köszi előre is a tanácsokat.

(#27682) Gubek-Einste válasza q13579 (#27681) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Írhattál volna net sebességet és rászánt összeget is. A jelenlegi eszközből kiindulva nem lehet annyira nagy a net sebességed, kb max 30 körül így szint mindegy milyen N-s típust veszel.
A távolság és falak száma alapján nem garantálható, hogy meddig és mekkora sebesség lesz, ajánlatos lenne egy kábel kihozása ahhoz a média lejátszóhoz.
A router-re kötött vinyóról nem ajánlott a Full HD videó lejátszás de elvileg 300-as kapcsolat elég FHD anyag átviteléhez (megfelelő körülmények között) de a nálad lévő távolság miatt erősen kétséges a siker. Egy NAS beállításával már jelentősen javul a helyzet és már jó az esély, hogy összejön a átvitel.
10k alatt Aus N10U és TP-Link 842ND van amin van USB port is de ezeknél inkább kerülném FHD lejátszást router-re kötött vinyóról. Gigabitesek közül TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2, ezeken mind van USB port, áruk 20k alatt vannak, ezekkel már nyugodtan ajánlott a FHD lejátszást router-re kötött vinyóról. Drágább kategóriából Asus N65U/N66U, Linksys E3200 (ha még lehet kapni), Netgear 3700/3800/4x00. Az újabb AC eszközöket még nem érdemes megvenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27683) inferno88


inferno88
őstag

Sziasztok Skacok!

Gondoltam frissíteni kéne már a hálózati eszközt a 60m^2-es téglaépítésű albiban, ahol a gépek légvonalban nincsenek egymástól 10 méterre sem,max 1 darab fal/ajtó van köztük. Jelenleg egy D-Link DI524 szolgálja ki a max 2-3 egyszerre csatlakozó wifi eszközt, de elég gyengusz szerencsétlen.

Prioritás szerinti csökkenő sorrendben a következő tulajdonságokkal rendelkező 'n'-es eszközt keresem:
- 30Mbps sebességet felosztva(értelemszűen egy darab aktív masina esetén gond nélkül tolja ki ezt a tempót!) a sávszélességet a gépek között stabilan működjön
- Wifin keresztül történő torrentezés esetén ne ingadozzon a sebesség 2 percenként max és 0 között,mint most
- Bármilyen szakadozás és (nagy ritkán történő, wifin kereszüli World of Tanks) játék közbeni magas ping, lag nem elfogadható(ez a mostani infrastruktúrával csak kábelen keresztül teljesül :N )
- 2-3 gépet gond nélkül szolgálja ki stabilan
- 15k-nál ne legyen drágább(ha igen,akkor nyomtasson bankjegyet!)
Luxus: :D
- Lehessen merevlemezt rákötni és megosztási eszközként használni,mikor a PC-k otthon alszanak
- Működjön rajta torrentkliens( <30 torrent egyidejű futtatása ne okozzon gondot)
- Webszerver funkció(saját fejlesztésű apróbb hülyeségekhez miért is ne szintű)
- Gigabites lan port

Ha a fenti "luxus" :DD funkciókat csak egy külső firmware - open-wrt,stb. - segítségével már képes megvalósítani gond nélkül, az tökéletesen megfelel. (Amúgyis szeretek mahinálni)

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#27684) Gubek-Einste válasza inferno88 (#27683) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igényeidre:

30Mbps sebességet felosztva(értelemszűen egy darab aktív masina esetén gond nélkül tolja ki ezt a tempót!) a sávszélességet a gépek között stabilan működjön
30-as net leosztás egy mai N-es eszköznek meg sem kottyan, könnyen teljesíti.

Wifin keresztül történő torrentezés esetén ne ingadozzon a sebesség 2 percenként max és 0 között,mint most
Wifi-n nagyon nem ajánlott a torrent-ezés mivel a sok egyidejű kapcsolat megöli a router-t, még a legjobbat is meg lehet így fektetni.

Bármilyen szakadozás és (nagy ritkán történő, wifin kereszüli World of Tanks) játék közbeni magas ping, lag nem elfogadható(ez a mostani infrastruktúrával csak kábelen keresztül teljesül :N )
Wifi-s torrent-ezés mellett nem megvalósítgató. Torrent-ezés nélkül összejöhet ha nem nagyon zavart a környezet de ez csak helyszíni teszt során derül csak ki.

2-3 gépet gond nélkül szolgálja ki stabilan
Nem gond

15k-nál ne legyen drágább(ha igen,akkor nyomtasson bankjegyet!)
Ennyiért már gigabites eszközt is lehet kapni, érdemes lenne azt venni a jövőre tervezés miatt is.

Lehessen merevlemezt rákötni és megosztási eszközként használni,mikor a PC-k otthon alszanak
A legtöbb gigabites router-en már van USB port így ez nem gond, 3rd party firmware erősen ajánlott ebben az esetben.

Működjön rajta torrentkliens( <30 torrent egyidejű futtatása ne okozzon gondot)
Csak 3rd party firmware mellett megvalósítható, csak korlátozott sebesség lesz.

Webszerver funkció(saját fejlesztésű apróbb hülyeségekhez miért is ne szintű)
3rd party firmware alatt nem gond

Gigabites lan port
Megoldható, ajánlott is az ilyen típus eszköz beszerzése

Ajánlott gigabites eszközök: TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2, áruk 15-20k, minden van USB port és az összes feltételt teljesíti.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27685) inferno88 válasza Gubek-Einste (#27684) üzenetére


inferno88
őstag

Köszi szépen!

Torrent csak kábeles masináról szokott futni.A wifis torrenezés alatt annyit értettem,hogy ha este eszembe jut,hogy kéne a Dexter legújabb része és éppen notebookon vagyok,akkor ne kelljen az 1GB-s fájl letöltéséhez(aztán törölve lesz úgyis) bekapcsolni az asztali gépet.

Semper fi!

(#27686) DaTika


DaTika
tag

Sziasztok!

10e ft körül szeretnék egy megbízható routert venni, különösebb igény nincs (talán megszokásból a ddwrt kéne), wifi, 4port (és értelmes konfig felület ha nicns ddwrt) legyen neki. Előre is köszi! :)

(#27687) Intruder2k5 válasza DaTika (#27686) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Milyen nethez?

Egyelőre így a kerethez igazodva, mondjuk ASUS RT-N10U esetleg...

[ Szerkesztve ]

(#27688) DaTika válasza Intruder2k5 (#27687) üzenetére


DaTika
tag

20-as upc van, az n14u-val szemezek, még pont belefér a keretbe

(#27689) Gubek-Einste válasza DaTika (#27688) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus N14U nem ajánlott, az áráért már lehet kapni egy TP-Link 3600-t is ami már gigabites és dual band. Ha maradnál az Asus-nál akkor inkább N15U ami szintén gigabites és alig drágább mint az N14U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27690) lacy86


lacy86
addikt

Sziasztok!

Egy kis segitseget szeretnek kerni Wifi jeltovabbito kerdesben!
Egy olyan eszkozt keresnek amit csak a 220-as aljazatba bedugok , "osszehangolom" a routerrel es mar adja is tovabb a jelet!
Ha jol lattam van olyan is amibe kulon meg az UTP kabelt kell beledugni es ugy tovabbitja a wifi jelet - / ez a resze nem erdekel /

Eloszor megorultem hogy talaltam , de ebbe is kell az UTP kabel! :(
[link]

Remelem tudtok segiteni , elore is koszonom!

(#27691) Gubek-Einste válasza lacy86 (#27690) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem nagyon ajánlott ez a konnektoros eszközök, jobbak a normál külső antennás eszközök. Egy sima Range Extender/Repeater esetén csak a konfigurálás alatt kell UTP kábel, után már csak áram kell nekik. Ami ajánlanák TP-Link 701ND/730RE/743ND/801ND/830RE/901ND, az első 3 N150-es, a több N300, az RE-k csak AP és Range Extender módokat ismerik, a többiek más módban is tudnak működni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27692) lacy86 válasza Gubek-Einste (#27691) üzenetére


lacy86
addikt

Koszonom a segitseget!

(#27693) agentJ


agentJ
tag

Üdv mindenkinek!

10-15 ezres ársávban keresek routert,ami folyamatosan 3 gépet ellát kábelen,és mellette egy vasbeton házban stabil wifi jelerősséget biztosít.

Mellette jó lenne a cserélhető antenna(ák),és az USB port.
Valami bevállt,megbízható típust szeretnék,mert én eddig csak szívtam a hálózati eszközökkel.

Bocsi ha már ez a 100.-ik ilyen kérdés,csak reggel meg kéne rendelnem :)

Köszi előre is.

(#27694) Gubek-Einste válasza agentJ (#27693) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen net alá kellene?
10k alatt, max 50-es net alá: TP-Link 842ND, Asus N10U
Gigabites porttal: TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2, áruk 15-20k.
Hogy meddig és mekkora sebesség lesz, főleg vasbeton falaknál, az csak a helyszínen fog kiderülni, előre nem lehet megmondani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27695) agentJ válasza Gubek-Einste (#27694) üzenetére


agentJ
tag

Sajnos a netet nem tudom :F

Viszont akkor a TP-Link 4300-as jó vétel,nincs vele semmi gond?

Köszi a segítségedet :)

(#27696) kali válasza agentJ (#27695) üzenetére


kali
legenda

szia,

nincs vele gond.

(#27697) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv! Szeretnék érdeklődni, hogy [TL-WR842ND]-nek van-e kihívója, ami ugyanazokat tudja, mint ő, hasonló áron?

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#27698) Gubek-Einste válasza ledgeri (#27697) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincs. Ami van az az Asus N10U de ő N150-es, a következő a TP-Link 1043ND gigabites portokkal 10k felett, után már az ajánlott gigabitesek vannak. Amit még megnézhetsz az egy használt TP-Link 1043ND, az ára változatos.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27699) ledgeri válasza Gubek-Einste (#27698) üzenetére


ledgeri
nagyúr

egyiknek sincs gombja, amivel a wi-fi-t kapcsolhatja... az is kritérium lenne

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#27700) TeeJay válasza ledgeri (#27699) üzenetére


TeeJay
félisten

webes felületen 2 kattintás ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.