Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28401) proradeon válasza KaiotEch (#28395) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Én a listából mindenképp a TP-Link TL-WDR3600-at ajánlanám neked. :K
Asus RT-N15U vs. TP-Link TL-WDR3600:
500 Mhz-es Broadcom CPU vs. 560 Mhz-es Atheros CPU
64 MB RAM vs. 128 MB RAM
1 db USB port vs. 2 db USB port
Belső antenna vs. Külső antenna

Nagyjából ezek a lényegi különbségek.
Prohardveren van külön topicja a TL-WDR3600-nak, így ha valamit a későbbiekben nem tudnál OpenWRT-vel kapcsolatban, ott tudnak segíteni.

Kicsit nehézkes most a TL-WDR3600 ellátása. Elvileg 2 hét múlva lesz ismét kapható. Jelenleg jóformán csak iPon-nál lehet kapni, de ott 17 ezer forint, szemben a digistreet 14 ezres árával.
Szóval ha nem sürgős, akkor várd ki a két hetet, és vedd meg digistreet-től. :)

:R

Szerk.: Látom közben javítottad magad. Az Asus RT-N16 ugyanúgy 2 USB porttal és 128 MB RAM-mal rendelkezik mint TL-WDR3600, de továbbra is belső antennás, és 480 Mhz-es Broadcom CPU-s.

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28402) KaiotEch válasza proradeon (#28401) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát szerintem az a 80MHz nem oszt nem szoroz, de tomato fw-nek szerintem könnyebb a kezelhetősége, nekem legalábbis átláthatóbb. Olvastam ezt a cikket és hát az a wifi... Elég gyengusz, gondolom a beépítettsége miatt.

Azt nem látom sehol mekkora antennák vannak hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#28403) vargalex válasza proradeon (#28401) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Két dolog:

1. Az Asus RT-N16 is külső antennás
2. Mindkét összehasonlításból kihagytad: a TP-Link TL-WDR3600 szimultán dual band (2,4 GHz / 5 GHz), míg az említett 2 Asus router csak 2,4 GHz-et tud.

(#28402) KaiotEch: Ez szokás kérdése. Nekem több évnyi OpenWrt használat után volt dolgom Tomato-val. Semmit nem találtam benne...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#28404) igmond


igmond
tag

Sziasztok!
Vezeték nélküli router ügyében szeretnék tanácsot kérni! Kellene majd vásárolnom egyet, de nem tudom milyen lenne jó! Jelenleg egy pc és egy laptop van rákötve a vezetékes routerre, illetve ha tesóm hazajön még egy laptop lenne még. Digi netem van, 8/2es. Sokat fut a torrent, fontos így hogy stabil legyen a kapcsolat, az a 8Mbps legyen meg ha pörög az adatfolyam. Ha van javaslat, hogy mi lenne jó, osszátok meg velem.

Előre is köszönöm a segítségeteket! :)

(#28405) pista1235


pista1235
tag

sziasztok! DIGI 80/25ös nethez keresek routert. nézegettem eddig a TP-Link 3600 valamint 4300ast, ezekről mi a véleményetek? esetleg megéri a plusz pénzt kiadni például egy Linksys EA2500/2700asra? Esetleg valamilyen más modellt tudnátok ajánlani? Nagyjából 5-6 gép menne róla. A keret nagyjából 20, max 25 ezer. Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#28406) Möhe válasza Intruder2k5 (#28380) üzenetére


Möhe
addikt

Köszönöm a segítséget! :R
Amúgy a BDrip simán megy hálózaton,csak a nagy 10+ Kbps- os filmek akadnak. (de már rájöttem ,hogy a lejátszónak nem gigabites a portja)

Az AsusN16 spec-nél olvasom, hogy torrent letöltés kikapcsolt gép esetén is. Ez gondolom külső HDD-re USB-n érti. Vagy mókolt FW-vel? :F

(#28407) KaiotEch válasza vargalex (#28403) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Még kinéztem ezt az Asus RT-N56U típust, majd rákerestem és olvastam ezt. Kérdem én van érdemi különbség a TP-Link 3600 és 4300 között? Sebesség számítana, és hogy minél messzebb menjen, mert ami most van az a ház sarkán van és kb rá 20m-re a lépcsőházban a telefonnal már 0 az egész.

(#28408) Mate válasza KaiotEch (#28407) üzenetére


Mate
nagyúr

Nekem is ez volt a kérdésem :)

Én a 4300 mellet döntöttem, mert 4000-el drágább csak, viszont az beszerezhető, míg 3600 csak 3-4 hét múlva tudták volna leszállítani.

[ Szerkesztve ]

(#28409) proradeon válasza pista1235 (#28405) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Az általad leírt igényekre bőven elég a TP-Link TL-WDR3600 modell. Nem szükséges ennél többet kiadnod router-re. :)

:R

(#28407) KaiotEch: Hatótáv különbség nincs a két TP-Link modell között. A különbség a TL-WDR3600 és a TL-WDR4300 között csupán annyi, hogy előbbinek kettő, utóbbinak 3 antennája van, valamint az, hogy míg a TL-WDR3600 mind 2.4 Ghz-en mind 5 Ghz-en "csak" 300 Mbit-et tud biztosítani, addig a TL-WDR4300 2.4 Ghz-en 300 Mbit-et, 5 Ghz-en 450 Mbit-et tud. Valamint míg előbbi "csak" 2x2 MIMO-t, addig utóbbi 3x3 MIMO-t tud.

Igazából úgy vélem, hogy az, hogy a telefonod nem tudja fogni a WiFi jelét, azt nem a router-en múlik már. A telefon antennája meglehetősen kicsi a router-éhez képest, úgyhogy ennek inkább maga a telefon az oka. Javaslom, hogy amennyiben kivitelezhető, ne a ház sarkában legyen a router, hanem valahol a közepén. (Nekem is így fedi le az egész házat a TL-WR1043ND-m, amitől - prohardver felhasználók szerint - a TL-WDR3600-nak erősebb WiFi jele van.) De igazából egyik router esetén se lehet garantálni, hogy fogsz tudni jelet fogni a telefonoddal, mert ez előre megjósolhatatlan. :(

(#28403) vargalex: Igen, sajnos hibáztam, mert siettem az 5 perces szerkesztési idő miatt. :B Köszönöm a korrigálást. :R

:R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28410) Intruder2k5 válasza Möhe (#28406) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az RT-N16-ban gyárilag is van letöltő kliens, bár én azt sosem próbáltam! Természetesen ehhez kell egy USB-re kötött HDD!

(#28411) Intruder2k5 válasza dontask (#28400) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A Router gondok megfelelőbb erre! Mondjuk első körben jó lenne tudni, hogy mit ír a logba ilyenkor...?

(#28412) #52560384


#52560384
törölt tag

Sziasztok!
A minap gazdagabb lett a család egy Dell inspiron 15r 5521 laptoppal, lett rá rakva legfrissebb wifi driver, viszont a régi Tp-link routerem az 50mbites letöltésből nagyjából 10mbitet ad neki. Olvastam, hogy többen is ütköztek ezzel a típusú laptoppal ilyen problémába, mivel a routerem nem támogatja az n-es szabványt, csak b/g -t. Milyen routerre lenne szükségem, hogy teljes sávszélességgel hasítson a net a laptopon?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#28413) Gubek-Einste válasza #52560384 (#28412) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Minimum Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND v8.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28414) Tommy1982


Tommy1982
tag

Sziasztok,

UPC 120-as (később talán 240-es) internethez szeretnék venni új routert, de tanácstalan vagyok, hogy melyik lenne a legjobb választás. Fontos, hogy olyan típust szeretnék, amin az internet teljes sebességével tudjak torrentet futtatni és esetleg custom firmware-t is lehessen rakni a routerre.

Ezeket néztem ki, de nem tudom melyik lenne a legjobb választás:

1. TP-Link TL-WDR4300

2. Asus RT-N65U

3. Asus RT-N66U (az ára miatt a legutolsó helyre került :U )

Köszi

(#28415) Mate válasza Tommy1982 (#28414) üzenetére


Mate
nagyúr

Én TP-Link TL-WDR4300-t rendeltem ugyan erre a célra. Pár nap és kiderül jól döntöttem vagy sem :)

(#28416) #52560384 válasza Gubek-Einste (#28413) üzenetére


#52560384
törölt tag

Köszi a választ, az ASUS-ra esett a választás, mert az adott üzletben az volt raktáron. :)

(#28417) proradeon válasza Tommy1982 (#28414) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Az általad leírt igényekre tökéletesen elég a TP-Link TL-WDR4300 modell, felesleges kétszer annyit kiadnod az ASUS modellért. (Sőt, egy TP-Link TL-WDR3600 is bőven elég lenne, csak abból jelenleg készlethiány van, így ez csak akkor jöhet szóba, ha nem sürgős neked, és két hét múlva - amikor új szállítmány érkezik belőle - is ráér a router vásárlás.)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28418) Szabi020 válasza proradeon (#28417) üzenetére


Szabi020
tag

Üdv!

Nekünk is körülbelül 1 hete megérkezett az általad ajánlott Asus RT-AC66U és tökéletes minden téren!
Köszönöm még egyszer!

(#28419) body007


body007
addikt

Pcx-től megérkezett a 3600 :))

Melyik OpenWrt verziót érdemes rá felhegeszteni?

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#28420) Mate válasza body007 (#28419) üzenetére


Mate
nagyúr

Nekem meg a 4300 :)) Alig várom, hogy hétvégén felavassam :)

(#28421) gg72


gg72
veterán

Tegnap ota üzemel az Asus RT-N12 D1 routerem, kivancsi vagyok mennyire lesz stabil. 2 eve egy Linksys E1200 tipust hasznaltam, sosem volt vele gondom, csak keveseltem a Wifi erösseget, gondoltam az Asus erösebb lesz a ket 5dbi antennajaval, hat erdekes modon csak alig valamelyest. Amugy a kezelöi felülete sokkal atlathatobb, mint a Linksys-nek, igaz ezt amugy sem minden nap babralja az ember, en legalabbis nem szoktam.

(#28422) Intruder2k5 válasza body007 (#28419) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OpenWrt vargalex build, de van saját topikja is, ezt inkább már oda!

(#28423) Intruder2k5 válasza gg72 (#28421) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csatornaválasztás megvolt, vagy csak bekapcsoltad a WiFi-t, és had menjen?

Folytatást ide...

(#28424) body007 válasza Intruder2k5 (#28422) üzenetére


body007
addikt

Már megvan, de inkább az openwrt topik segített :R

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#28425) Sonja


Sonja
veterán

Segítsetek nekem!

A probléma: Van egy Linksys WRT320N router-em, ami WiFi-n használva a lakásban 10 méterre elmenve (Nem légvonalban!) pl. a wc-re, már rögtön "eltünik" jóformán a jel. :( Ez sajnos a használt eszköztől független, mert most próbáltam ki több cuccal (telefon 4 fajta, 2 fajta tablet és 2 laptop), de mind ezt csinálja. :O Eszméletlen, hogy milyen gyenge benne a WiFi.

A kérdésem: Milyen router-t vegyek, illetve még mit vegyek esetleg hozzá (erősített antenna pl.), hogy a lehető legerősebb legyen a jel? :F Úgy gondoltam, hogy valami 3 antennás TP-Link router + 3db 16dBi antenna innen az apróról. De melyik router? :B Vagy egyéb megoldás/ötlet? Mindent szívesen vennék! :R

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#28426) Intruder2k5 válasza Sonja (#28425) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Először is, meg kellene próbálni rendesen beállítani azt a WiFi-t! Másodszor, lehet próbálkozni 3rd party firmware-el a Linksys-en, és kicsit felnyomni a rádió kimenő teljesítményét! Ha ezek nem segítenek, akkor esetleg lehet másik router vásárlásán gondolkodni! Persze, ha a környezet nagyon zsúfolt, és emiatt rossz a vételi lehetőség, akkor azt más router sem biztos, hogy megoldja!

Egyébként ha venned kell, akkor javaslom az RT-N66U-t, elég sok pozitív visszajelzés volt a WiFi-jével kapcsolatban is! A nagyobb antennák tapasztalatok szerint sokat nem lendítenek a dolgon, nem régen egyik fórumtárs cserélte WDR4300-on, de rosszabb lett mint a gyárival! Az a 16dBi jelölés amúgy is csak kamu rajta!

(#28427) proradeon válasza Sonja (#28425) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

WRT320N-nek ha jól tudom 3 db belső antennája van. Két darab 1,5 dBi-s és egy 2,2 dBi-s. Ezekkel nem csoda, ha ilyen gyenge jelet tud csak produkálni.

Ajánlott külső antennás (3 dBi) router a TP-Link TL-WDR3600 modell, vagy a TP-Link TL-WDR4300 modell. Előbbi hátránya, hogy jelenleg legolcsóbban hardverker-ből szerezhető be. Digistreet-nél, ahol 2000 Ft-tal olcsóbb (és csak 24 hónap garancia van rá a 60 helyett!) elvileg csak 1,5 hét múlva lesz újra.

A különbség a TL-WDR3600 és a TL-WDR4300 között csupán annyi, hogy előbbinek kettő, utóbbinak 3 antennája van, valamint az, hogy míg a TL-WDR3600 mind 2.4 Ghz-en mind 5 Ghz-en "csak" 300 Mbit-et tud biztosítani, addig a TL-WDR4300 2.4 Ghz-en 300 Mbit-et, 5 Ghz-en 450 Mbit-et tud. Továbbá míg előbbi 2x2 MIMO-t, addig utóbbi 3x3 MIMO-t tud.

TL-WDR4300 esetén a plusz 1 db antenna nem jelent jelerősségbeli előnyt TL-WDR3600-hoz képest.

Sajnos az új router esetén se lehet garantálni, hogy sokkal jobb lesz a jelerősség, mint volt, mivel ez a helyi viszonyoktól függ. (Falak száma, vastagsága ... közelben lévő többi WiFi hálózatok ... stb.)

A gyári antennák lecserélését semmiképp sem ajánlom. A hardveraprón és ebay-en megtalálható, 16 dBi-s körsugárzó antennának beállított termékek FAKE termékek. Garantáltan nem tud 16 dBi-t.
A TP-Link gyárt 8 dBi-s antennákat, de felhasználói tapasztalatok alapján nem nyújt annyi pluszt, amennyit gondolna az ember a 3 vs. 8 dBi-ből.

:R

Szerk.: Egy inSSider screenshot-ot szívesen látnék. (Hogy láthassam mennyire túlzsúfolt a környék WiFi hálózatokkal.)

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28428) Sonja válasza Intruder2k5 (#28426) üzenetére


Sonja
veterán

No és hogy kell beállítani a WiFi-t, hogy jó legyen?! :F Nem sok minden állítottam. Gyári firmware-en kívül nem teszek fel mást, inkább veszek egy másik routert.

Így van most beállítva.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#28429) Intruder2k5 válasza Sonja (#28428) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Letöltöd az inSSIDer programot, elindítod egy WiFi-s notin, és csinálsz screenshot-ot, amit felteszel ide!

(#28430) Sonja válasza Intruder2k5 (#28429) üzenetére


Sonja
veterán

Van az alaplapomon alapból WiFi, így rögtön csináltam is egy képet. :K Megyek a másik topikba. :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#28431) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Olyan wifis routert keresnék amely képes (USB-s) print serverként is működni és árban ne legyen túl vészes.
Tudnátok mondani pár típust? Köszi.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#28432) Intruder2k5 válasza Dr. Romano (#28431) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen sebességű netkapcsolathoz kellene?

(#28433) szilfu


szilfu
csendes tag

Sziasztok!

ADSL-hez keresek olyan routert ami gond nélkül ki tud szolgálni 15-18 wifit használó eszközt. Semmilyen más szolgáltatás nem lényeg.
A mostani nem igen boldogul ennyi eszközzel.
Lehetőség szerint szeretném megúszni 20 ezerből.
Tudnátok ajánlani valamit?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#28434) Gubek-Einste válasza szilfu (#28433) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ennyi wifi-s eszközhöz már valami profi kategóriás router kellene, ide egy SOHO kategóriás már kevés.
Ha szabad kérdezni miért akarsz ennyit használni?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28435) szilfu válasza Gubek-Einste (#28434) üzenetére


szilfu
csendes tag

Tudsz mondani egyet mire gondolsz?

Egy nagy házban 10 embernek ennyi eszköze van. Sajnos nem lehet semmit vezetékre rakni.
Jelerősség van mindenhol.

(#28436) p2pp válasza Gubek-Einste (#28434) üzenetére


p2pp
őstag

Hát az van vagy 100 papír biztos!

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#28437) Motyi válasza Gubek-Einste (#28434) üzenetére


Motyi
senior tag

De alternatívaként 2 routerrel nem lehet megoldani? 10 eszközt csak elbír egy router. :)
Valahogy úgy gondolom, hogy az egyik routerbe cstlakozik a modem és kábellel össze van kötve egy másikkal és mindegyikre 9-10 eszköz csatlakozik. Nem vagyok szakértő, ha butaságot mondtam/kérdeztem akkor elnézést. :B

Mert ha ez működhet akkor 30k-ból vagy alatta megoldható a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#28438) Dr. Romano válasza Intruder2k5 (#28432) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Jelenleg egy mezei TP-Link WR340 van, annak a tempója bőven elegendő :) 25Mbit-es UPC a net

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#28439) Intruder2k5 válasza Dr. Romano (#28438) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egy ASUS RT-N10U megteszi árban?

(#28440) Intruder2k5 válasza szilfu (#28435) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért itt még az is kérdés, hogy mindenki tisztában van-e a SOHO Wireless eszközök korlátaival, és ezeket hajlandó is figyelembe venni, vagy mondjuk van három-négy "Pistike stílusú" öcsi is a házban, akik majd orrba-szájba nyomják a torrentet WiFi-n...?! Mert néhány klienssel összehoznak sok száz kapcsolatot, azzal bizony a legjobb routereket is hamar be lehet dönteni!

(#28441) proradeon válasza Dr. Romano (#28438) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Egy TP-Link TL-WR842ND tökéletesen megfelel az általad leírt igényekre. :K

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28442) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Kösz srácok, ezek megfelelnek :R

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#28443) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Még annyit, hogy ezekre bármilyen nyomtatót rá lehet dugni (és fogja is kezelni)? Mert pl. a tp-linknél találtam egy kompatibilitási listát, amiben az enyém nincs benne. Ezt mennyire kell komolyan venni vagy csak olyan útmutató szerűség, mint az alaplapokhoz mellékelt memória kompatibilitási lista?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#28444) Intruder2k5 válasza Dr. Romano (#28443) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezekben a listákban nincs benne minden működő eszköz, csak azok, amikkel tesztelték, és működik! Így tehát elég valószínű, hogy a Te nyomtatód is működni fog, és persze sajnos az is benne van a pakliban, hogy nem! Viszont legjobb tudomásom szerint a TP-LINK-nek van egy külön nyomtató kezelő szoftvere, amit fel kell telepíteni minden egyes kliens gépre, és csak azzal tudsz nyomtatni, még az ASUS-on simán csak hozzáadod a nyomtatót egy IP porton, és már működik is!

[ Szerkesztve ]

(#28445) Dr. Romano válasza Intruder2k5 (#28444) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Értem, köszi :R

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#28446) Gubek-Einste válasza szilfu (#28435) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én inkább nem vennék profi eszközt, jobb megoldás ha több SOHO kategóriás eszközt kötsz össze és így osztod el a terhelés közöttük.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28447) Gubek-Einste válasza Motyi (#28437) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó megoldás de van egy elég komoly hátránya, még pedig, hogy nehéz úgy összerakni egy ilyen wifi hálózatot, hogy ne zavarják egymást a különböző eszközök. Személy szerint én is ezt a megoldás preferálnám inkább mint egyetlen profi eszköznek a beszerzését, több szempontból is jobb: elsősorban árban olcsóbb és könnyebb is a konfigurálása, másodsorban rugalmasabb az elhelyezése is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28448) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Egy kis segítséget kérnék. Mostanában rendetlenkedik a DIR-600-as routerem, és cserén gondolkodom, ehhez kellene egy kis infó. Max. 6 ezret szánok rá (nem kellenek extra dolgok), a netem sem túl gyors.
Az alábbi kettőt nézegettem, érdekelne, hogy melyik ezek közül az inkább ajánlott:

TP-Link WR-841N és Zyxel NBG-418N

Nagyjából egy árban vannak, de ha ebben az árban van jobb javaslat, azt is megköszönöm.

(#28449) Gubek-Einste válasza Voice24 (#28448) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebben a kategóriában mást nem fogsz találni ennyiért.
Itt a TP-Link-et szoktuk ajánlani, inkább a cserélhető antennás ND változatot vedd meg vagy is a TP-Link 841ND v8-at.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28450) BrownB válasza szilfu (#28433) üzenetére


BrownB
tag

Ennyi eszközhöz én vennék egy UniFi AP-t. Nem írtad, hogy milyen routered van, de lehet azt akkor nem is feltétlen kellene cserélned és akkor bele is férsz a keretbe.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.