Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28012) mk12345


mk12345
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném egy új router választásához mely az alábbi itthoni hálózatot szolgálná ki:

- a lakásban DIGI 80/25-ös net
- jelenleg a fő router ( nappaliban ) egy 5 éves darab: DIR-635 ( B1 HW - 2.35EU FW ) antennák lecserélve 3db 16dbi-s re.
Ezt a routert szeretném valami komolyabbra cserélni, mivel nem bírja a strapát... :)

Ezek vannak ráaggatva:

- kábelen rákötve az asztali gép / egyben szerver 24/7 torrent, és innen van megosztva a film mappa is a többi eszköznek )
- a DIR 635-re bridge-ben kapcsolódva ( WIFI-n ) egy TP-Link 741ND ( friss gargoyle FW ) 2 szobával odébb a hálóban. Ez ( 741ND ) fixen kiszolgál WIFI-n egy MINIX NEO G4-et. ( filmnézés )
- a gyerekszobában van egy HTPC, ami kábelen van rákötve a DIR-635-re. ( szeretném ezt is visszaváltani WIFI-re )
- a nappaliban is van egy MINIX NEO G4, ami WIFI-n kapcsolódik szintén a DIR-635-re ( filmnézés )
- ezeken kívül van még 2 tablet, 2 laptop, és 3db telefon ami időnként fellép a hálózatra ( főleg a tabletek ), ezek általában mezei internetre vannak használva. Vegyesen hol a 635-ön, hol a 741ND-n lógva.

Tehát a kérdés: szerintetek milyen router-re cseréljem le a DIR-635-öt, ami ki bír szolgálni ennyi eszközt WIFI-n.

Jelenleg a leggyakoribb hibajelenség, hogy a DIR-635 1-2 órás terhelés után beadja a kulcsot, és eldobja a WIFI-t ( kábelen soha semmi gond ). Újra kell indítani, vagy várni 2-3 percet, amíg észhez tér, hogy megint menjen a hálózat. Ez elég idegesítő, főleg hogy sokszor nincs is nagyon terhelve. ( nem fut torrent, csak az egyik G4 streamel, és semmi más ) Tehát nem a lefedettség a gond, az maximális, hanem a stabilitás.

Beállításokkal ( fix IP, fix csatorna, erősebb antenna, priorizálás, stb... ) már játszadozok fél éve, sokat javult, de igazándiból soha nem lett tökéletes. ( ritkábban hal meg a WIFI ) Az alapján amit olvasok róla a neten egyszerűen csak nem alkalmas ilyesmire ez a router. ( pocsék FW-ek )

Kinéztem a TP-Link WDR-3600/4300-at ( 5 év gari + FW ellátottság ), de nem vagyok meggyőződve róla, hogy elég lesz-e. Igazándiból azért néztem TP-t, mert a 741ND 1 éve hibátlanul teljesít bridge-ként. ( ellentétben a DLINK-el, ami soha sem volt igazán stabil, amióta több mint 2 eszköz van ráakasztva wifi-n )
De nyitott vagyok mindenre. A költségkeret ( ha nincs más megoldás ) igazándiból felfelé nyitott, de a kis lelkem nem szívesen szánna a projektre többet mint 30-35e HUF.
A leendő routernél a beépített NAS / torrent funkciók érdektelenek, az USB port is csak a nyomtató megosztáshoz kell.

Előre is köszönöm a javaslatokat!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.