Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28030) proradeon válasza chrometent (#28029) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

120 Mbit-es optika mellé legalább egy TP-Link TL-WR1043ND router ajánlott, de ha már ennyit kiadsz érte, akkor inkább ennek az utódját, egy TP-Link TL-WDR3600-t javaslok. :K (Illetve majd más kollégák valószínűleg fognak ASUS modelleket ajánlani, amik szintén kiválóak, de azokban nem vagyok otthon. :B )

A másik javaslatom az lenne, hogy a router-t telepítsd át a képeden látható szoba másik végébe. Akkor sokkal inkább a ház közepén lesz, és így jobban lefedi az egész lakást WiFi-vel. Régebben nekem is így volt, hogy a ház egyik végében volt a router, de így a másik végében már nagyon szenvedősen volt a telefonoknak WiFi jele. Azóta áthelyeztem a ház közepére, és így a teljes terület le van fedve WiFi-vel. :K

Azt a részt, hogy "az egyik gépet a szerelők optikai kábellel kötötték a routerre" abszolút nem értem, illetve nem tartom valószínűnek, hogy közvetlen optika megy a gépbe, mivel baromi drága egy optikai hálózati kártya. Így annyit tudok ehhez a témához szólni, hogy legalább CAT5e besorolású UTP-t használj mindenhol, ami gigabites kapcsolatot fog biztosítani, így a 120 Mbit bőven át tud menni rajta, és nem lesz szükséged optikai kábelre. :K

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.