Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26051) Czimby válasza Gubek-Einste (#26050) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi az infót!

Firmware csere nem gond, jelenleg is egy Asus W500-at használok!

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#26052) Geresics


Geresics
addikt

Hali!
Megérkezett végre az ASUS N56U routerem. Rögtön be is izzítottam, és minden jónak tűnik, de
- az 5GHz-es WIFI-t nem látja a laptop (gondolom mert nem támogatja a laptop WIFI-je)
- a telefonom (Motorola DEFY) viszont semmilyen WIFI-t nem lát :Y
Mi okozza ezt? Mi a teendő? Hogy tudom megoldani? Nagyon fontos, hogy a telefonom tudjam a WIFI-hez csatlakoztatni! :O

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#26053) Gubek-Einste válasza Geresics (#26052) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább ITT vagy ITT tedd fel ezt a kérdésedet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26054) Geresics válasza Gubek-Einste (#26053) üzenetére


Geresics
addikt

OK, köszi, átírom oda is! :) Azért ide írtam, mert itt javasolták a routert. :B

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#26055) szoszo1973 válasza csaba77 (#26048) üzenetére


szoszo1973
aktív tag

Köszönöm a hozzászólást.

Akkor ezek szerint típushibáról beszélünk. :DDD
Elég szomorú, hogy ilyen megtörténik, simán megérdemelnének egy feljelentést. Fizetek egy termékért amit nem tudok használni. Nonszensz. :(((

Megyek vissza én is a boltba egyezkedni.

Az a fázis amelyik ráz is!

(#26056) kali válasza szoszo1973 (#26055) üzenetére


kali
legenda

melyik verziós?
mert az elmúlt év végéig beállítottam közel 30 darabot, és csak egy volt cserés azóta, de az is zárlatot kapott egy hibás elosztó miatt.

[ Szerkesztve ]

(#26057) Loa


Loa
csendes tag

Sziasztok!

Csak egy tapasztalatot szeretnék leírni, remélhetőleg Ti nem fogtok abba a hibába esni, mint én.

Anno vettem 14 ezer Ft-ért egy Belkin N150 Enhanced Wireless Router-t, hát valami borzalmas volt, 7m hatótávolságra nem jutott el a jel, tömbházban, egyik szobából a másikba.

Aztán nem is olyan régen vettem egy Linksys E2000 nevezetű routert, amióta beállítottam, nagyon frankón megy. Mindenkinek bátran tudom ajánlani, habár egy kicsit húzós az ára, de én azt mondom, hogy megéri.
(25.000 Ft)

A net gyors, és nem szakad meg.

Sajnos, ha úgy számolom, 39.000 Ft-om bánta, hogy legyen normális routerem.

Szóval a Linksys E2000-ért egy hatalmas nagy pacsi, én rendkívül elégedett vagyok vele!

iPhone 5 black

(#26058) Soma01


Soma01
veterán

kali...? :U ;) :DDD

(#26059) Gubek-Einste válasza Loa (#26057) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én is meg tudom erősíteni, hogy jó kis eszköz az E2000, én még WRT320N néven vettem anno, hardver teljesen azonos, állítólag firmware cserével lehet WRT320N-ből E2000-t csinálni, én magam nem próbáltam meg. Egyetlen baj van csak az E2000-el, az, hogy már nem nagyon lehet kapni. Per pillanat iPon-on 11k(!!!)-ért van, Árgépen 26k.
Én magam egy panel lakásban használtam, sok a környező wifi, de mindig volt stabil jelem. Én magam a második emeleten lakom és a router is itt volt, mobillal stabil jelet fogtam a pincében és kb 20 méterre az épülettől egy másik társasház mellett.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26060) szoszo1973 válasza kali (#26056) üzenetére


szoszo1973
aktív tag

v8
Van valami ötleted, hogy mi lehet a baj?
Hallottam valami tomato firmware- ről, de nem igazán találok róla értelmes infót a neten.
Vagy egy régebbi firmware-t rakjak rá?

Az a fázis amelyik ráz is!

(#26061) Gubek-Einste válasza szoszo1973 (#26060) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link router-re nincsen Tomato, OpenWRT/DD-WRT/Gargoyle van.
Lehet tenni próbát régebbi firmware telepítésével is de továbbra is ITT kellene folytatni a témát.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26062) kali válasza Soma01 (#26058) üzenetére


kali
legenda

nincs ezzel baj, jó az e2000, csak eztán öngólnak számít az írása, hiszen már nem cisco a linksys, hanem belkin! :)
egyelőre nem sorolom közvetlenül a korábbi folytatásához, látatlanban nem általánosítok, idővel kiderül...

szoszo1973; az utolsó verzióból még 6 vagy 7 darab ment át a kezem alatt, azokkal egyelőre nincs gond, de az furcsa, ha egy adott környezetben és ellenoldalakkal több darabnál is azonos hiba jelentkezik, ott nem csak a routeres hibalehetőséget vizsgálnám!
írd majd le a router problémás témában a fejleményt, kíváncsi leszek a folytatásra.

[ Szerkesztve ]

(#26063) bigdady


bigdady
nagyúr

Sziasztok!

Csak szeretném megjegyezni, hogy ez a tp link amit ajánl az első hsz bizony olcsó hús aminek híg a leve. Abszolút nem ajánlom. Nekem egy 842ND volt, amit ma szerencsére eladtam.
Hetente dobálta a netet amin csak áramtalanítás segített és naponta 5 perc volt mire újrakapcsolódott az adsl modemhez amikor az új ip-t osztott, mert ki kellett várni az időt, hogy ne csatlakozzon kétszer (ez feature...hát gyönyörű). Mindezeket a legfrisebb fw és custom fw sem oldotta meg. Vettem inkább újra egy asus-t, ami azonnal kapcsolódik, mint ahogy a régi asus g-s is azonnal kapsolódott...
Soha többé TPLINK.

[ Szerkesztve ]

(#26064) kali válasza bigdady (#26063) üzenetére


kali
legenda

a témájában azért elég sok elégedett használója van, szóval nem biztos, hogy csak és kizárólag a router a hibás - kapcsolódási hibája direkben nincs, az tuti, bizonyos modem mögött elképzelhető a dolog -, bár ebből a típusból még nem sokat üzemeltem be, csak néhány darabot, de azokkal azóta nincs probléma.
az az asus jobb, amit te most vettél, de azért várd ki a végét, sajnos olyanhoz is hívtak már, hogy hetente elszáll, hirtelen nem találtam meg a hiba okát, hosszas tesztre meg nem volt lehetőség, netgear lett helyette, mert az volt pont kéznél, az most nem problémázik adott hálózatban.
a legjobb router is hibázhat egy adott környezetben, ha szélsőséges problémák adódnak.
hétfőn délután e1200 küzdés lesz, a harmadik dobja el magát 4 hónap alatt egy irodában, bár van még raktáron nekik, de ez nem normális, bár szerintem ott sem feltétlenül a router lesz a hibás, de amiatt más gyártósat akarnak rendelni, viszont lesz még egy teszt, hogy mi a hiba forrása, mert ezzel az erővel más típus is elfeküdhet...

[ Szerkesztve ]

(#26065) bigdady válasza kali (#26064) üzenetére


bigdady
nagyúr

elég sokan panaszkodnak ugyanerre a problémára a topikjában, ezért gondoltam felhivom rá a figyelmet.

(#26066) underx


underx
csendes tag

Sziasztok!
Szerném cserélni a TP-link TL-WR741ND-s routeremet valami nagyobbra cca 15 000 körül.
Melyik lenne az ami a wifit stabilan szorja és nem utolso sorban 10-12 eszköz között osztja a netet.
A netem 10/1-es kábelnet .
köszi

(#26067) Gubek-Einste válasza underx (#26066) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

15k-ért már talán lehet venni egy TP-Link 3600-t, gigabites N600-s típus, 2 USB port, OpenWRT kompatibilis.
Ha valami olcsóbb kell akkor 1043ND, gigabites, N300-as, 1 USB port, OpenWRT kompatibilis.
Még olcsóbban 842ND, 100-as portok, N300-as, 1 USB port, OpenWRT kompatibilis.
Mind maximális kiszolgálja a 10/1-es netet, sőt az első kettő 100+-hoz is jó lesz.
10-12 eszköz miatt én inkább az első kettőt javasolnám.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26068) underx válasza Gubek-Einste (#26067) üzenetére


underx
csendes tag

Köszönöm!

Akkor TP-Link 3600-as lesz !

(#26069) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok, Van egy D-Link DIR-320 routerem, ami már nem igazán működik jól. Ez esetleg jó lenne helyette? Jelent valamit a 2 antenna?
D-Link routereim voltak eddig, szeretnék ennél a márkánál maradni, de többen is mondták már, hogy nem feltétlen jók ezek a routerek, habár nekem egyikkel sem volt még problémám, csak a mostanival, ez is már majdnem 4 éve bírja, de van otthon olyan, ami majdnem 10 éves.
Tippeket előre is köszönöm :R

(#26070) #54715584 válasza #54715584 (#26069) üzenetére


#54715584
törölt tag

Van DIR635 3 antennával, az is jó lehet?
Egyébként honnan lehet megtudni, hogy mikor jelent meg az adott router?

(#26071) ManUnited


ManUnited
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy T-Home 30/5-ös netet szeretnék megosztani. Cisco router kellene vagy olyan Linksys aminek még Cisco a belseje. Lehetőleg ilyen dizájnvonallal. A problémám hogy nem tudom melyikek azok a routerek amiknek még megbízható, minőségi Cisco belseje van. Most egy TP-Link 1043ND van rengeteg negatív tapasztalattal, ezért ragaszkodok most egy "nagy" névhez. Ár 15-20e (max 25.) között.

Segítségeteket előre is köszönöm,
ManUnited.

(#26072) Omni


Omni
aktív tag

A linksys routerek gyári firmwarében lehet állítani a wireless adó teljesítményét? Vagy ehhez tomato fw kell?

(#26073) kali válasza ManUnited (#26071) üzenetére


kali
legenda

már az e900 is elbír adott nettel, illetve attól felfelé, rászánt összeg függvényében.
a cisco belsőt képletesen is érheted, attól, hogy a cisco - különböző okok miatt - a nevéd adja/adta valamihez, még nem feltétlenül cisco belső figyel az eszkzökben.

(#26074) ManUnited válasza kali (#26073) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Akkor úgy kérdezem hogy cisco vagy azzal megegyező minőségű (mondjuk Asus n15u tudású csak az nem tetszik) router-t tudtok-e mondani a fent említett kritériumoknak megfelelve. Ja és elfelejtettem az előbb hogy gigabites lan azért jó lenne ha lenne rajta.

[ Szerkesztve ]

(#26075) kali válasza ManUnited (#26074) üzenetére


kali
legenda

a megbízhatósággal nem lesz probléma, jellemzően a linksys és asus is okés, és - szerintem - ne csak a külsőt nézd, hiába szép valami, ha nem okés benne a chipset...stb!
asus rt-n15u, vagy néhány forrásból beszorítható 25 e ft környékén az rt-n56u (ez nagyon jó vétel), illetve a régebbi rt-n16, linksys esetén pedig ea2700.

(#26076) ManUnited válasza kali (#26075) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Köszönöm szépen akkor ezek közül lesz valamelyik :R Természetesen nem a kinézet az elsődleges szempont csak gondoltam ha már veszek akkor nézzen is ki valahogy. Még egyszer köszönöm :R

(#26077) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#26069 és#26070 monstre D-Link router-t nem nagyon szoktunk ajánlgatni, az év elején többen is jelezték, hogy nem voltak megelégedve a frissen vásárolt D-Link router-ükkel. Ahhoz, hogy régen milyenek voltak semmi köze ahhoz, hogy most milyenek.
DIR-615 van saját témája itt a fórumon, nézz be mit mondanak/írnak róla.
DIR-635 már egy elég régi típus, 5,5 éves a Ph teszt róla így inkább ne vedd meg.
A legkönnyebben a router korát a róla készült tesztek megírásának időpontjából lehet tudni.
Jó volna ha leírnád, hogy: Milyen net mellé kellene az eszköz? Mik az elvárások vele kapcsolatban? Mennyit szánsz a beszerzésre? Így könnyebb lenne megfelelő típus ajánlani,

#26072 Omni Ilyen lehetőség nincsen a gyári firmware-ben, az adóteljesítmény szabályozás tipikusan 3rd party firmware funkció.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26078) #54715584 válasza Gubek-Einste (#26077) üzenetére


#54715584
törölt tag

50/5-ös netem van.
Egy asztali gép kábelesen + wi-fin 1 telefon és 1 tablet az állandó nethasználók + pár telefon és tablet ha jön a család vagy ismerősök.
Kb. 15e Ft-ot szánnék a beszerzésre.
Újépítésű másfél szobásban lakom, nem kell sok falon átmennie a jelnek.
Köszönöm :R

(#26079) Gubek-Einste válasza #54715584 (#26078) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

15k-ból már talán lehet venni egy TP-Link 3600-t,kicsit olcsóbb a TP-Link 1043ND, ezekkel akár a 120-as csomag is menni fog.
Ha nincs tervben a 120-ra váltás akkor elég lehet egy erősebb 100-as portokkal rendelkező típus is, ilyen a TP-Link 84x/94x, Asus N12x, Linksys E900/E1x00.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26080) #54715584 válasza Gubek-Einste (#26079) üzenetére


#54715584
törölt tag

Az első gyönyörű :Y
Egyelőre marad az 50-es net, nem vágyom a nagyobbra, bőven kiszolgál így is :K
Talán nagybátyámnál van egy Linksys router és azt mondják nagyon jó. Tényleg Cisco gyártja? Ehhez nincsen antenna vagy nem is kell?
Köszönöm szépen :R

[ Szerkesztve ]

(#26081) Gubek-Einste válasza #54715584 (#26080) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak gyártotta, most adta el a Belkin-nek de a jelenleg kaphatóak még Cisco-sok. Belső antennások.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26082) lasszi


lasszi
csendes tag

Sziasztok! Egy 941nd szeretném lecserélni egy netgear N750 WNDR4300-ra. Mi a Véleményetek a netgear-ről? Ez komolyabb készülék?Érdemes erre cserélni? Tud akkora lefedettséget mint TP-LINK?Válaszotokat köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#26083) #54715584 válasza Gubek-Einste (#26081) üzenetére


#54715584
törölt tag

Mi a különbség a TP Link 841 és 941 között?
A 841-nek más a leírása, jobban médiakompatibilis? Gondolok itt a HD streaming-re és egyéb média megosztásra? Amit a 941 nem tud de a 940 igen? vagy csak nem teljes a leírás?
Jó lehet a 940-es is nekem? :)

[ Szerkesztve ]

(#26084) 05Steve


05Steve
tag

Sziasztok,

wifi routert keresek,
elvárások:
lehetőleg fekete legyen 10.000 alatt, max néhány ezerrel drágább,két szintes 120nm es házban és az udvaron is lehetőleg legyen jel (háztól olyan 5m ig, ház téglából van,a router a felső szinten lenne), használva lenne egy smart tv egy notebook egy sima pc és egy mobil,persze nem folyamatosan nagyrészt max 2 eszköz,a net kábel net 40 Mbit/s,

ehhez kérném a segítségeteket

előre is köszönöm

(#26085) underx


underx
csendes tag

Közben nézegettem és kicsivel drágábban találtam ilyet :TP-LINK TL-WDR4300 .
Érdemesebb ezt megvennem,mint a 3600-at, vagy ez nekem teljesen elég?
Net: 10/1 kábel

(#26086) kali válasza lasszi (#26082) üzenetére


kali
legenda

szia,

hardverileg jó a wndr4300, atheros ar9344 / 560 megahertz, 128 megabyte ram, 128 megabyte flash, dual band, 2 * 2 és 3 * 3 mimo képes, usb...stb, szóval minden szép és jó adott, valamint a beépített wifi antennák ellenére is csak kicsivel gyengébb a szórása, mint a tl-wr941nd verziósnak.

monstre; hd stream, média...stb tekintetében semmi extra különbség, a most kapható verziókban a chipset mondhatni azonos, csak wifi tekintetében van különbség, a 800-as széria 2 * 2 mimo képes, 2 * 5 dBi antennás, a 900-as pedig 3 * 3 mimo képes, és 3 * 3 dBi antennás, illetve az "nd" jelölésűeknél levehető/cserélhető az antenna.

[ Szerkesztve ]

(#26087) #54715584 válasza kali (#26086) üzenetére


#54715584
törölt tag

huuh, ezt nem értettem pontosan. Akkor a 2 antennás elvileg messzebbre tud sugározni?

(#26088) kali válasza 05Steve (#26084) üzenetére


kali
legenda

szia,

a wifi szórást nem lehet látatlanban meghatározni, egyik típus esetén sem lehet előre tudni, hogy mekkora területet miként fed majd le, mert ez nem csak a router függvénye, hanem a környezeti tényezők és az ellenoldalak is nagyban befolyásolják a kapcsolatot.
adott sebességű nethez elég lehet egy asus rt-n12 d1 verziós eszköz, ami wifi szórás tekintetében elég jó, 2 * 5 dBi antennás, amiket cserélni is lehet, ha nagyobbra lenne szükség, és még a színe is okés lehet.
amennyiben kicsivel többet rászánnál, úgy gondolkodás nélkül rávágnám, hogy tl-wdr3600, ami hardveresem sokkal erősebb, gigabit képes, dual band...stb!

underx; n600 kontra n750, előbbi is bőven kiszolgál, ha nincs speciális igény utóbbira!

monstre ellenoldal függvénye is, amennyiben az ellenoldal 3 antennás, és 2 * 2 mimo felett képes mind a két - vagy valamelyik - irányban (3t3r, 2t3r vagy 3t2r), úgy hiába csak 3 * 3 dBi, jobb lesz a kapcsolat - pláne a távolság növekedésével -, mint a 2 * 5 dBi esetén.
amennyiben 3 antennás ellenoldal (is) van, úgy jobb lehet a 3 antennás eszköz, ellenkező esetben inkább a 2 * 5 dBi.

[ Szerkesztve ]

(#26089) #54715584 válasza kali (#26088) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ezt az ellenoldalt nem értem, de akkor ha jól értelmezem a 3 antennás mindenképpen jobb megoldás lenne?

(#26090) kali válasza #54715584 (#26089) üzenetére


kali
legenda

amilyen eszközzel felcsatlakozol a router által szórt hálózatra, annak a wifi milyensége is számít, tehát egy notebook például lehet 2 vagy 3 antennás, de jellemzőbb a 2 antennás és 2 * 2 mimo képesség.
mobiltelefonok esetén jobb a 2 antennás, de magasabb dBi értékű router, és ahogy visszaolvastam, neked főként mobil és tablet lesz rászúrva, így inkább a 2 antennás, de jobb dBi értékút javasolnám.

(#26091) underx válasza kali (#26088) üzenetére


underx
csendes tag

Köszönöm!

Csak azért tétováztam ,mert van 2 db xbox360 , 5 telefon ,3 laptop, 1 asztali gép,és egy ipad.
A jelenlegi TL-WR741ND -vel sokszor elöfordul olyan, xboxon,hogy azt irja korlátozott a NAT tipusom , és nem enged multis játékot inditani, pedig torrent nem megy.
Akkor lesz a 3600-os !

Még egyszer köszönöm !

(#26092) #54715584 válasza kali (#26090) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszönöm :R

(#26093) 05Steve válasza kali (#26088) üzenetére


05Steve
tag

Köszönöm a segítséget, megnézem a malacperselyt lesz e benne elég pénz a drágábbra :)

(#26094) abydos


abydos
aktív tag

Sziasztok!

Gyorsítottuk az internetet a Diginél, 20/10-ről 40/20-ra.
Sajnos a net csak a router nélkül gyorsult, a routerrel 20/10 a max, ez egy Linksys WRT54GC.

Úgy döntöttem, routert váltok. Mire érdemes cserélni max 15 000 Ft-os vagy a körüli kategóriában az alábbi feltételeknek megfelelően?

- Sokat játszom, a legtöbb játékok által használt porttal stb-vel kompatibilis legyen.
- Élő közvetítés, legalább 720p minőségben, mellette még a játék se laggoljon ha lehet.
- Torrent kompatibilitás, hogy ne dobja el a netet.

Linksyst félve veszek, mert a fenti szempontok egyikének sem felelt meg maradéktalanul az előző :D

Nagyon megkönnyítenétek a dolgom és nagy terhet vennétek le rólam, ha segítenétek, mert nézelődöm én is, de nehéz a választás, nem bízom a routerekben :/

Köszönöm!

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#26095) tzol


tzol
tag

Ezt a cikket találtam a neten, ami azt írja, hogy a - gyári fw-es - linksys routereknek van egy biztonsági hibájuk. A linken elérhető a szerző javítása is. Gondoltam jó ha tudjátok router vásárlás előtt.

(#26096) abydos


abydos
aktív tag

És igen, amit elfelejtettem, 1db USB adóvevő is jó lenne, ha járna mellé gyárilag :D

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#26097) Wheelbarrow


Wheelbarrow
aktív tag

Üdv a szakértőknek.
Egy asztali pc (vezetéken) egy telefon és egy notebook wi-fi routeren keresztül 20/10-es Diginettel menne.

Melyik a jobb választás?

[link]

vagy

[link]

Árban hasonlóak. Előre is kösz. :R Az asztali pc-n egy kis torrent is lenne :DDD

(#26098) kali válasza abydos (#26094) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem a linksys a probléma, hanem adott típus, 54-esből is van/volt sokkal jobb, de a gc nem valami ütős...
adott netes sebességhez akár a linksys e900 vagy e1200 is elég lehet, továbbá asus rt-n53 vagy rt-n12 d1, valamint tl-wr740n, tl-wr741nd, tl-wr841nd, tl-wr940n, tl-wr941nd, tl-wr1043nd, vagy ha húzósabban nyomod a torrentet, akkor erősebb hardver és több funkció mellett egy tl-wdr3600.
van csomag, ahol adott a router mellé egy usb stick is, például; tl-wr150kit, de külön is megveheted, jobbat is, ha például 300-as vagy jobb routert veszel, akkor annak megfelelő ellenoldalt is.

Wheelbarrow; szia, mind a kettő elég adott netes sebesség alá, utóbbi erősebb hardver, így jobban bírja a torrentes terhelést.

[ Szerkesztve ]

(#26099) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#26094 abydos 15k-ból már talán lehet venni egy TP-Link 3600-t,kicsit olcsóbb a TP-Link 1043ND, ezekkel akár a 80-as csomag is menni fog.
Ha nincs tervben a 80-ra váltás akkor elég lehet egy erősebb 100-as portokkal rendelkező típus is, ilyen a TP-Link 842ND.

#26097 Wheelbarrow A TP-Link-ből legyen inkább a 841ND mivel azon cserélhetőek az antennák, árban meg ugyan annyi mint a nem cserélhetős. Szóba jöhet még a 842ND is, kicsit drágább de megéri.
Az Asus-ből pedig legyen sima N10 vagy N10U mivel azokra van 3rd party firmware, még jól jöhet a támogatás.
A torrent egyikkel sem lesz baj.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26100) #54715584 válasza Gubek-Einste (#26099) üzenetére


#54715584
törölt tag

Tegnap rendeltem egy 841ND-t, elvileg holnap megjön, remélem jó lesz. A leírások alapján bőven elég lesz pl. nekem, de ez sem mai darab, 2009-es, bár több verzió van belőle. :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.