Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26551) Sparrow88 válasza Intruder2k5 (#26550) üzenetére


Sparrow88
tag

Ha már itt tartunk az honnantól kell? Illetve ez mekkora netig felel meg kb. ?
És köszi!

(#26552) Intruder2k5 válasza Sparrow88 (#26551) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez a router nagyjából 60-70Mbps net sebesség átvitelére képes, a Gbit-es LAN és WAN port pedig 80Mbps felett már szükséges!

(#26553) Sparrow88 válasza Intruder2k5 (#26552) üzenetére


Sparrow88
tag

Oké! Köszi!
Most olvasgattam közben a torrentezésről. Ha torrentet töltök fel vagy le, akkor evvel a routerrel menni fog? Vagy a torrentezésnél milyen beállításokra kell majd figyelni, hogy ugyanúgy menjen mint router nélkül?

(#26554) BullZeye


BullZeye
veterán

Üdv

Egy tanyára kellene WIFI router, aminek a lehető legerősebb az antennája, mert közel 200 méteres körzetben kellene jelet adnia. Házban lenne maga a router, és túlképp utána szinte teljesen szabad a terep.

Milyen árakon mozognak az ilyen erősebb routerek? Csak egy 6mbites jelet kéne szétosztania, de az 150 méterre is legyen 6mbit.

Csinált valaki hasonlót, van erre valami jól bevált router 10-15 ezer forint között?

Valamint mivel olyan a mikrohulámú kapcsolat, hogy torrentezni csak éjszaka lehet, nem lenne hátrány, ha lenne rá megoldás, hogy routerbe pendriveot kötve lehessen letölteni anélkül, hogy +gép menjen fölöslegesen.

[ Szerkesztve ]

(#26555) Intruder2k5 válasza Sparrow88 (#26553) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen menni fog! Letöltéshez semmire nincsen szükséged, de ahhoz, hogy fel is tudjál tölteni adatot, vagy egy portot kell forwardolnod a routerben a géped IP címére, vagy pedig bekapcsolod az UPnP-t mind a routerben, mind a kliensben, és akkor majd elintézik egymás közt a dolgokat!

De azt hiszem ez már nem ennek a topiknak a témája, ha kérdésed, gondod van routerrel kapcsolatban, akkor Router gondok!

(#26556) Beri válasza BullZeye (#26554) üzenetére


Beri
addikt

[link] [link] [link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#26557) Sparrow88 válasza Intruder2k5 (#26555) üzenetére


Sparrow88
tag

Rendben én is ott olvasgattam! Köszönöm a segítséged!

Ha valakinek esetleg a fentire még van alternatívája vagy véleménye azt is szívesen olvasom.

(#26558) Intruder2k5 válasza BullZeye (#26554) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A baj az, hogy nincs olyan, hogy erősebb router! Minden router az uniós és magyar szabványoknak megfelelően kerül forgalomba, így aztán elméletileg számottevő különbség nem lehetne köztük! Ami meg mégis van, az esetleg kipróbálás után fog kiderülni, de a dobozról semmiképpen sem! Ezen kívül a WiFi link sebessége nem csak a routeren múlik, hanem a klienssen is ugyanúgy, és hát nem biztos, hogy egy okostelefon a maga 22mm-es NYÁK antennájával látni fogja a 200 méterre lévő routert! Vagy netán irányított Yagi antennával fogod használni? Mert úgy természetesen semmi gond nincs vele!

Általánosságban neked is valami 5dBi-s antennákkal szerelt modellt javasolnák, mint például a fentebb tárgyalt ASUS RT-N12 D1 is, vagy ha olcsóbbat - mondjuk TP-LINK-et - szeretnél, akkor a WR841ND!

[ Szerkesztve ]

(#26559) Jakesz


Jakesz
őstag

Sziasztok!
Valamilyen új routert kellene vennem, mindössze abból az okból kifolyólag, hogy matchmakinges online játékokban a NAT Type-ot képtelenség Openre állítani a jelenlegin, egyfolytában Moderate. A jelenlegi routerem egy TP-Link WR543G. Milyen ehhez hasonló áru/teljesítményű routert tudnátok ajánlani, amellyel megszűnik ez a probléma? Előre is köszi!

(#26560) Intruder2k5 válasza Jakesz (#26559) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Bár pontosan nem tudom, hogy ez hogyan is működik, sosem játszom, de gondolom portot kéne forwardolni hozzá, esetleg bekapcsolni az UPnP-t, vagy ha ez nem segít, akkor végső esetben DMZ-be tenni a géped IP címét! Na meg persze a szoftveres tűzfalak ugyanúgy blokkolhatják ezeket a szerveralkalmazásokat, így arra is érdemes figyelni! Nem biztos, hogy egy új router vásárlása a Te problémádat megoldja, inkább a jelenlegit kellene beállítani!

[ Szerkesztve ]

(#26561) Jakesz válasza Intruder2k5 (#26560) üzenetére


Jakesz
őstag

Ezeket már mind megcsináltam, az internetet szétkerestem ezzel a témával kapcsolatban, de egyszerűen nem történik változás. A "Router gondok" topikban néhány nappal ezelőtt már érdeklődtem ezzel kapcsolatban, de nem érkezett rá válasz, a korábbi témához kapcsolódó hozzászólásokban is ezeket az infókat írják le, mint amiket Te is. De semmi nem használ, ezért már csak új router vásárlásában látok esélyt.

(#26562) Intruder2k5 válasza Jakesz (#26561) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És router nélkül működik? Csak mert vannak olyan szolgáltatók is, amik nem adnak publikus IP címet, hanem már ott is NAT-olt hálózatra kerülsz, ilyen esetben viszont semmilyen router nem fog megoldást jelenteni!

(#26563) Kasya


Kasya
nagyúr

Keresek egy aranylag olcso, 300Mbites routert, ami "nem okoz" agyrakot :)
Aranylag kis lakasba, 40nm-t kellene kiszolgalnia. Mivel kozel lenne napi szinten hozzam, ezert lenne fontos, hogy ne legyen akkora sugarzasi erteke, de gond nelkuli veteli erosseget garantaljon 20m-es körben falon keresztul is.
WEP2 nyilvan jol jonne, illetve 2 laptop, egy nyomtato es egy mobil logna rajta.

(#26564) Gubek-Einste válasza Kasya (#26563) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mint fentebb is volt írva az összes legálisan kapható eszköz törvényben szabályozott mértékben dolgozik így nincsen közöttük jelentős különbség. Nem lehet előre garantálni, hogy egy eszköz mekkora távon és milyen sebességre képes.
Milyen net mellé kellene a router?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26565) Keksz03


Keksz03
senior tag

Sziasztok!

Routert szeretnék venni.

Ár: max 25-30

Terület amit le kéne fednie: emeletes családi ház szintenként 100nm, masszív födém

Amikkel lenne használva: egy asztali gép USB wifi adapterrel lent (TP-LINK 741ND mellett 2 pálcikás az erősség), a többi az emeleten lenne ahol a router is: 1 notebook, 1 utlrabook, 1 asztali gép (ez kábelen), 2 okostelefon (S Advance, Galaxy S3), néha több gép/telefon/tablet

Amit elvárnék: stabil működés, megbízhatóság, bandwidth control, erős wifi, legalább 1 USB külső adattárolónak

Remélem minden szükséges adatot leírtam! Még régebben kérdeztem akkor talán Asus N56U-t ajánlottak, de Linksysről hallottam csak h örök darabok!

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#26566) Kasya válasza Gubek-Einste (#26564) üzenetére


Kasya
nagyúr

Koszonom a valaszt!

Jelenleg 10Mb-hez, de neha-neha 100Mb-es nethez. Az N-hez azert ragaszkodnek, hogy keszulekek kozt is gyors atvitel legyen.

(#26567) Gubek-Einste válasza Keksz03 (#26565) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen alá kellene az eszköz? Bár 25-30k kategóriában már gigabites típusok vannak így ilyen szempontból mindegy is. Nem lehet előre garantálni, hogy egy eszköz mekkora távon és milyen sebességre képes. Pontosan mit jelent a masszív födém? Ide leginkább külső antennás típus lenne ajánlott.
Amik ajánlottak: TP-Link 3600/4300, Asus N16.

#26566 Kasya Már csak N-es wifi-vel szerelt típus érdemes venni.
A 10 és a 100 között elég nagy a szórás, 100-as nethez már mindenképpen gigabites típus kell így TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16, Netgeat 3500Lv2m áruk kb 15-20k.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26568) BullZeye válasza Beri (#26556) üzenetére


BullZeye
veterán

Szomorúan hallom :\ Csak azt hittem, hogy a beállítást, miszerint "melyik országban vagyunk" át lehet állítani valami custommá, hogy erősebben küldje a jelet.

(#26558) Intruder2k5
WR841ND-n még usb sincs, hogy tudok rákötni egy külső vinyót, vagy pendriveot torrentezésre? O.o
Ahogy a ASUS RT-N12 D1-n sincen :\

(#26569) Kasya válasza Gubek-Einste (#26567) üzenetére


Kasya
nagyúr

Értem... akkor 100-as eseteben maradok a kabel-switch parositasnal, annyira nem lenne letfontossagu, csak kenyelmi szempont. Gondolom a 10-es netre pedig barmelyik olcsobb megteszi.

(#26570) Intruder2k5 válasza BullZeye (#26568) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez így igaz, de gondolom ezt a szerkesztés alkalmával vésted bele a hsz-be, mert először ezt én még nem láttam!

(#26571) BullZeye válasza Intruder2k5 (#26570) üzenetére


BullZeye
veterán

Jogos, el is felejtettem, mert azonnal szerkesztettem :)

(#26572) Viszlát


Viszlát
addikt

Kicsit OFF lesz a kérdésem, de hirtelen nem jutott eszembe jobb hely ahol feltehetném. Szóval a kétantennás, 90 fokban dönthető és 360 fokban forgatható router esetében, hogyan érdemes beállítani az antennákat? Van valami elrendezéshez kapcsolódó legjobb dőlésszög, vagy egy alapvető optimális helyzet, amivel a legnagyobb sugárban teríti a hullámokat?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#26573) RichiG23


RichiG23
csendes tag

Hello! Tudnátok légyszives segíteni, mert router vásárlás előtt állok, és nem igazán vagyok pro a témában (első hsz-t elolvastam :) ). Szeretnék vásárolni egy wifi-vel rendelkező routert, N-eset (jelenleg 120mbites a netem) vagy ha létezik ennél nagyobb átviteli sebességűt. Egy lényeges pont még az lenne, hogy a wifi jeladó képessége legyen nagyon erős mert jópár falon át ellene mennie. Köszönöm!

(#26574) Keksz03 válasza Gubek-Einste (#26567) üzenetére


Keksz03
senior tag

Egyelőre nem 120-as a net, de legyen gigabites a router mert abból később baj nem lehet.
Tudtommal a födém elég vastag és van benne vas, de a router alatt lenne közvetlen a gép úgyh legrövidebb úton kell átlőnie, a jelenlegi TP-LINK 741ND át tudja lőni 2 pálcás erősséggel pedig a sima kis antenna van rajta.

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#26575) Gubek-Einste válasza RichiG23 (#26573) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem lehet előre garantálni, hogy egy eszköz mekkora távon és milyen sebességre képes, ez csak egy helyszíni próba alkalmával fog kiderülni. N-nél csak az új AC-s eszközök gyorsabbak de azokból még nagyon kevés van, drágák és adapter sincsen nagyon hozzájuk így továbbra is N-es eszközöket érdemes használni.
120-as nethez: TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16, Netgear 3500Lv2

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26576) kali válasza Keksz03 (#26574) üzenetére


kali
legenda

az a sima kis antenna 5dBi, ami nem számít gyengének.

Viszlát; attól függ, hogy milyen irányban jobban elvárt a szórás, mert függőleges állású antennák esetében oldalirányban szórnak inkább, és ahogy mennek át vízszintes irányba, úgy tevődik át arányosan a szórás függőleges irányba.
amikor csak egy szintet kell beszórni, akkor az antennák enyhén "v" alakban helyzkedjenek el, és függőlegesen. amennyiben több szint is elvárt, úgy a maradó "v" szög mellett, dönteni kell a szükséges mértékig a függőleges és a vízszintes között, teljesen vízszintesben főként lefelé és felfelő szórnak.

[ Szerkesztve ]

(#26577) RichiG23 válasza Gubek-Einste (#26575) üzenetére


RichiG23
csendes tag

Köszönöm szépen! A három közül esetleg van kiemelkedő vagy kb mindegy melyiket?

(#26578) RichiG23


RichiG23
csendes tag

Ja bocs nem három, csak a tplinkből a 4300-ast, asusból az N16ot néztem. Az ár amúgy nem olyan lényeges, ahogy elnézem 20 körül mozog mindegyik ami bőven jó.

(#26579) Viszlát válasza kali (#26576) üzenetére


Viszlát
addikt

Köszönöm a választ, pontosan erre voltam kíváncsi. :R

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#26580) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Egy minél olcsóbb wireless routerre lenne szükségem, amin van USB és van nyomtatószerver funkciója. Ha (Apple) AirPrint támogatást is szeretnék (bármilyen nyomtatóhoz, nem csak a hivatalosan támogatottakhoz), ahhoz mindenképpen OpenWRT kell? Vagy van olyan router, ami gyárilag tudja?

A lényeg az lenne, hogy a másik szobában működő TP-Link TL-WDR4300-ra WiFi-n kapcsolódjon. Az elsődleges funkciója a bármilyen eszközről való nyomtatás lenne (amik a WDR4300-ra kapcsolódnak), de néha csatlakozna róla egy-egy gép is kábelen keresztül. Jó lenne, ha ezeket a gépeket el lehetne szeparálni a hálózat többi részétől, csak netet kéne kapniuk (szintén a WDR4300-on keresztül). Ez kivitelezhető? Vagy ha a nyomtatást mindenhonnan elérhetővé akarom tenni, akkor az innen csatlakozó gépeket sem lehet "kiszűrni"? Féltem a publikus hálózati meghajtókat a vírusoktól...

(#26581) bla255


bla255
csendes tag

Sziasztok! Egy olyan problémám van, hogy egy iparterületen kellene megoldani egy wifi hálózat kiterjesztését.

Ami gondot okoz: Gyakorlatilag mindkét épület (ahol van a fő router, és ahová kellene a jelismétlő) teljes egészében lemezből van, tehát elég szépen gyengíti a jelet, 2-3ablak van amely segítségre van.
A távolság ~17-25méter.

A fő router egy ASUS RT-N12, kicserélt, nagyobb dBi-s antennával, 5Mbites nettel.

Jelen helyzetben körülbelül a jelet, notebookkal 1es erősségen lehet fogni(5-15%), vagy el is dobálja, tehát a szórás határán van az a pont ahová kellene a jelet belőni. Ha az ablakhoz tesszük a vevőt, akkor elég jó a jel, viszont a net sávszélessége 0,75-1,2mbit közé esik, amely mondhatni nagyon kevés. (Bár beépített vevővel még ez is jó)

A kérdésem az lenne, hogy mekkora erősségű, vagy típus szerint milyen repeaterrel lehetne befogni úgy a wifit, hogy 50-80% körüli jelet be bírja húzni a 2. épületbe. [ Vezetéken menő eszközök kilőve, mérvadó, hogy minden kábel mentesen legyen megoldva a csatlakoztatandó eszközök miatt. ]

Én egy effélére gondoltam: [link]

Segítségetek előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#26582) Gubek-Einste válasza megema (#26580) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha hivatalosan nem támogatott az eszköz és nem akarsz OpenWRT használni akkor sajnos nincsen mit tenni. Gyárilag csak a Apple eszközökben van ilyen támogatás vagy én nem tudok róla.
Nyomtató megosztás miatt nem lehet elszeparálni a hálózat részeit egymástól. Az ilyen részleges szeparált 3rd party firmware-rel meg lehet oldani.
Másik eszköz wifi-jére kapcsolodás képessége a client módok, neked a leírás szerint a TP-Link-re csatlakozás és innen történő wifi-s és kábeles tovább osztás kell, ez a client-brigde ami gyári firmware-ben nincsen vagy csak nagyon kevésben így a legjobb megoldás a 3rd party firmware használata lenne. USB-s olcsó eszköz a TP-Link 842ND és a Asus N10U.

#26581 bla255 A legjobb az lenne ha az ablakba kerülne az Asus és a másik oldalon szintén az ablakba lenne a másik. Ha ez nem megoldható akkor sajnos több eszközt kell használni, ekkor mindkét oldalra 1-1 kültéri AP kellene szépen egymásra irányítva. Természetesen a tiszta rálátás a két épület között alapkövetelmény lenne.
Az általad kinézett eszköz a te esetedben biztosan nem lesz jó.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26583) Bíró László válasza HPAA (#16014) üzenetére


Bíró László
csendes tag

Hali

Nekem most sikerült kapnom egy ilyen elfekvőben lévő routert láttam te anno végigrágtad magad rajta. Nekem is most fent akadást okoz a belövése: TD-W8910GB
tudnál küldeni nekem kis infot h kellene beállítani h működjön is.
Akarok még virtuális szervert elméletileg azt is tud a wifis kamerámat eltudjam érni távolból ehhez neked van valami tapasztalatod?

Válaszodat előre is köszönöm !
Üdv
Laci

(#26584) megema válasza Gubek-Einste (#26582) üzenetére


megema
őstag

Oké, köszi! Egyáltalán nem zárkózom el az OpenWRT elől, csak legyen megoldható a dolog. A WiFi továbbosztásra amúgy nem lenne szükség, azt kellőképp kiszolgálja a WDR4300.

(#26585) kekko


kekko
csendes tag

Sziasztok! A helyzet az lenne hogy van egy tp-link 841nd routerem egy g vevős laptop csatlakozna rá a ház ellentétes végében (75 m2). A gondom az lenne hogy csak gyenge jel van a laptopon sőt sokszor el is dobja a kapcsolatot. Próbálkoztam már 2db 8dBi-s antennával, n-es usb vevővel a laptopba és semmi nem segített. Tudnátok egy olyan routert ajánlani ami erősebb jelet tud sugározni mint a 841nd? UPC Fiber Power 25 netem van.

"Az elitet csak az különbözteti meg az összes többitől, hogy bárki másnál jobb az alapokban."

(#26586) kali válasza kekko (#26585) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem jellemző, hogy 2 * 5dBi antennástól erősebb routert találsz, pláne nem 2 * 8dBi antennásat, így nem a router cseréje lehet a megoldás - mert mint tapasztaltad is, az nem feltétlenül elég, ha az egyik oldalt erősíted -, hanem egy range extender/expander beiktatás a router és az ellelnoldal közé, ami kellően megnyújtja a wifi szórást.

(#26587) Csokiii


Csokiii
aktív tag

Sziasztok
A kérdésem hogy 80/25-ös nethez jól gondolom hogy gigabites router kell igaz?(pl: TP-LINK TL-WR1043ND ?)

(#26588) Intruder2k5 válasza Csokiii (#26587) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen, ahhoz már Gbit-es kell!

(#26589) Csokiii válasza Intruder2k5 (#26588) üzenetére


Csokiii
aktív tag

Köszi a gyors választ :R

(#26590) BullZeye


BullZeye
veterán

1043ND-hez képest van újabb/jobb amivel torrentezni lehet? Van olyan, amivel FW matatás nélkül, hivatalosan is rá lehet kötni külső vinyót?

(#26591) Intruder2k5 válasza BullZeye (#26590) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha TP-LINK-ben gondolkodsz, akkor WDR3600, szintén vargalex build kompatibilis! Külső winyót sok routerre rá lehet kötni hivatalosan is, de gondolom rosszul fogalmaztál, és az érdekelne, hogy melyik az, amivel hivatalosan, gyári fw-vel lehet torrentezni is! Nos, az RT-N66U gyári fw-jében van transmission!

(#26592) Csokiii


Csokiii
aktív tag

Tudnátok mondani router giabites lanal és n-es wifivel? ne csak egyet minél többet :D

(#26593) Gubek-Einste válasza Csokiii (#26592) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

15-20k-ért: TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16, Netgear 3500Lv2
Többért: TP-Link 4900, Asus N53/N56U/N65U/N66U, Netgear 3700/3800/4x00, Linksys E3200

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26594) spae


spae
aktív tag

Beüzemeltem a WDR3600-at! Nagyon jó a jelerősség, gyors a net, úgyhogy köszönöm mindenkinek a segítséget!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy az 5Ghz-es jelnek kisebb a hatótávolsága mint a 2.4Ghz-nek, van ahol csak a 2.4Ghz elérhető, ez normális?

Köszönöm még1X!

(#26595) Beri válasza spae (#26594) üzenetére


Beri
addikt

Lenne egy olyan kérdésem, hogy az 5Ghz-es jelnek kisebb a hatótávolsága mint a 2.4Ghz-nek, van ahol csak a 2.4Ghz elérhető, ez normális?
Igen.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#26596) Overdose


Overdose
csendes tag

Sziasztok!

Cégünknek szeretnénk egy megbízható, biztonságos wifi routert. 5 fő használná, 50 megás net táplálná a kicsikét.
Linksys márkán gondolkodtunk, de szívesen fogadunk javaslatokat, ezért is írok ide.

Köszönöm!

(#26597) spae válasza Beri (#26595) üzenetére


spae
aktív tag

Ok, köszi!

(#26598) kmisi99


kmisi99
addikt

Erről mit gondoltok? Elég olcsón hozzátudnék jutni. Egy 5mbites nethez kellene
D-LINK Go-rt-n150

(#26599) Gubek-Einste válasza Overdose (#26596) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan mit értesz biztonságos wifi router alatt?
50-eshez egy erősebb N300 típus is jó lesz, TP-Link 84x/94x, Asus N12x, Linksys E900/E1x00
Gigabites típusokból, a korábban többször már említett, TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16, Netgear 3500Lv2, áruk 15-20k.

#26598 kmisi99 Mit értesz olcsó alatt?
Mostanság nincsen jó hírük a D-Link router-eknek az alsó szegmensben köszönhetően a T-nek aki boldog-boldogtalannak osztogat DIR-600-osakat.

Más: Van valakinek véleménye az új Asus N14U-ról?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26600) kmisi99 válasza Gubek-Einste (#26599) üzenetére


kmisi99
addikt

1000ft körül van. Nem sokat ment. A tulaj 20mbit netre váltott és már nem bírja. Nekem 5mbitre kellene. Így mit gondolsz róla?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.