Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26201) LámaZ válasza Gubek-Einste (#26200) üzenetére


LámaZ
addikt

Köszönöm!

Szerinted van jobb alternatíva, amely a mobilinternetet megfelelően tudja kezelni? Lehet USB-portos, és förmver-frissítést igénylő is.

Megjegyzés:
Ami igazából zavar, hogy amikor otthon vagyok, akkor a SIM-kártyának a nagyobb teljesítményű modemrúterre kell csatlakoznia, és amikor elmegyek otthonról, akkor áttenném a WiFi hotszpotba. Ez utóbbit vinném magammal, de szerintem pár hónap után tönkre megy a SIM-kártya a sok ki/be rakosgatástól. Tehát mindenképp meg kell tartanom a telenoros Hipernet mellett a Digi mobilnetes előfizetésem, amely 1 GB havi 1500 ft-ért, és a digis SIM állandóan maradhat az okostelóban.

A Wifi hotszpot épp amiatt tűnt vonzónak, hogy bárhova magával viheti az ember, de sajnos olyan gyenge a sugárzási teljesítménye - ami nem csoda, hisz kisméretű és könnyű, a marokban elférő eszközről van szó -, hogy otthon a lakásban nem használható ki (pontosabban: csak egyetlen helyiségben használható jól). A számomra ideális megoldás, tehát, egy kisméretű, de nagy teljesítményű WiFi hotszpot lenne, de ilyen állat nincs.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#26202) Gubek-Einste válasza LámaZ (#26201) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legjobb megoldás egy normál USB-s wifi router-rel megoldani a mobilnet megosztást, ez lehet gyári vagy 3rd party firmware-rel is,

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26203) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Meg lett a Tp-Link WR841ND router. V8.1-et kaptam. Ez ugyanaz mint a V8-as, vagy valami újítás is van benne?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#26204) kali válasza Real_Necro (#26203) üzenetére


kali
legenda

korábban azt olvastam valahol, hogy a v8.0 cpu 535 megahertz, a v8.1 és v8.2 pedig 500 megahertz órajelen pörög, de a chipset azonos, így az órajelen kívül minden más azonos, szóval csak szoftveresen van módosítva a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#26205) Pacee87


Pacee87
aktív tag

Sziasztok!

Láttam volt hasonló kérdés ezen az oldalon is, de remélem azért megpróbáltok segíteni nekem. Jelenleg egy TP-LINK TL-WR1043ND routert használok Vargalex féle openwrt-vel külső tápos 2TB Samsung winyóval, de a DLNA-hoz kevés a cucc, ezért szeretném lecserélni egy olyan routerre, aminek nem jelentene problémát az 1080p-s videók streamelése tv-re (LG lm660s) és mellette használható marad a net is. Torrent annyira nem fontos, most sem használom ki (de minél több dolog mehetne egyszerre, annál jobb), viszont a későbbiekben esetleg befigyelhetne 1 v 2 webkamera, mint IP kamera.

Amiket nézegettem: TP-LINK TL-WDR4900 és Asus RT-N66U. A legfőbb kérdésem talán az lenne, hogy az igényeimet figyelembe véve az erősebb proci (TP-LINK), vagy a több memória (Asus) számít jobban?
Ha van egyéb alternatív javaslat, azt is szívesen meghallgatom (dedikált NAS-t nem szeretnék). Nem lenne baj, ha nem kéne moddolt firmware-t tenni a cuccra, de nem esek kétségbe, ha elkerülhetetlen...

Ami még fontos, hogy a hálózat úgy néz ki, hogy a TP-LINK kapja a netet, amiről kábelen megy egy Linksys WRT54GL routerbe (nem oszt IP-t) és ebből megy kábelen a TV-be.

(#26206) kali válasza Pacee87 (#26205) üzenetére


kali
legenda

szia,

szerintem mind a két típus megbirkózik a feladattal, de én inkább a dupla ram mellett tenném le a voksomat, arányában jobb a dupla ram, mint a valamennyivel gyorsabb proci - igaz, a chipset eltérő, tehát az órajel (mondhatni) viszonylagos.

(#26207) TeeJay válasza kali (#26170) üzenetére


TeeJay
félisten

szakértő vagy lenne egy kérdésem
van nekem egy TP-Link WR841ND V7 meg egy TP-Link WR1043ND routerem
mindkettőn DD-WRT fut bár nem a legújabb
kérdés hogy miért van az hogy a 1043ND megfekszik wifi fronton ha tolom neki a torrentet
és a 841ND meg bírja

előbbi erősebb is ráadásul
utóbbi viszont 2T2R mint a laptopomba a wifi kártya
lehet hogy nem kellett volna 3 antennásat venni elég lett volna 2-es?
most hogy írtad hogy a 841ND V8-tól erősebb a proci mint ami a 1043ND-be van
elgondolkoztam hogy megérné-e lecserélni hátha úgy stabil wifi-t kapok

meg úgy egyáltalán a megfizethető 15ezer alatti TP-Link és Asus routerek között melyik az ami nem hal meg ha kap mondjuk 50-100 szálon egy kis fájlcserét N-es 300-as wifin keresztül?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#26208) TeeJay válasza kali (#26170) üzenetére


TeeJay
félisten

a WR 843ND 8MB flash-es lesz olyan procival mint a 841ND V8?
keresem google-be de nem találok sehol infót mennyi flash van benne
proci már megvan --> [link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#26209) kali válasza TeeJay (#26207) üzenetére


kali
legenda

szia,

a szakértőség nem azt jelenti, hogy csak én tudok válaszolni, és azt sem, hogy én értek hozzá a legjobban, így más is tud segíteni, illetve véleményt mondani, de szerintem;
a tl-wr841nd verzió függvénye, a régebbi v3 még az az ar913x chipset kiépítéses, mint a tl-wr1043nd, csak a gigabit képes portokban és az usb kiépítésben különböznek, v5 és v7 esetém már a picivel gyengébb ar724x chipset került bele, és v8 esetén adott az erősebb ar9341.

wifi szempontjából (is) van eltérés, a tl-wr841nd esetén;

v3 - ar9100
v5 - ar9280
v7 - ar9287
v8 - ar9341

a tl-wr-1043nd wifi modulja,

ar-9103

amennyiben minden feltétel (ellenoldalak milyensége, beállítás...stb) azonos a két említett gyári firmware mellett, úgy - a wifi chip különbsége mellett - arra (is) tippelnék, hogy a 3t3r valamivel több erőforrást igényel, mint a 2t2r kivitel, ez is okozhat minimális eltérést.
a dd-wrt firmware verzióval kapcsolatban nem merek még tippelni sem, mert ezek híresek arról, hogy a wifi problémás alattuk, eleinte még az n szabványos átvitel sem ment (rendesen)...stb.
amennyiben csak 2t2r ellenoldalla használod a routert, úgy kapcsolat szempontjából (is) jobb lehet a 2 * 5 dBi antennás 800-as széria - pláne a jobb hardverű v8 -, mint a 3 * 3 dBi antennás 1000-es.
wifi kapcsolaton húzós dolog a torrent, pláne sok szálon.
azt mondanám, hogy 15 - 16 e ft környékén szoríts be egy tl-wdr3600 típust, gigabit képes, usb csatis, szimultán dual band, erős hardver (ar9344 / cpu; 560 megahertz / ram; 128 megabyte / flash; 8 megabyte), lehet vele tervezni hosszabb távra is.
asus típust, csak sokkal gyengébbet tudnék mondani 15 e ft környékéig, ott a drágább árkategóriában kezdődik az erősebb hardver.
a tl-wr843nd v1 azonos ar9341 chipset kiépítésű, mint a tl-wr841nd v8.
a dd-wrt miatt kérdezed? link

[ Szerkesztve ]

(#26210) TeeJay válasza kali (#26209) üzenetére


TeeJay
félisten

igen a 843ND-t azért kérdem mert azt látom hogy az erősebb proci van benne csak azt nem tudom 8MB flash-e mert ha az van akkor lehet rá majd DD-WRT-t tenni (most még nincs sajnos)
a 841ND V8.x-et pont ezért nem merem megvenni mert már egyik ismerősnek vettem és elégedett vele
csak ugye 4MB flash zéró alternatív FW csakis gyári és az nem túl sok extrát ad...
2T2R bőven elég lenne a laptopok 99%-a ilyen a telefonok meg 1T1R-t tudnak N-es wifi-n szerintem
szóval anno a 1043ND-t is csak azért vettem mert gigabites mindene de aztán rájöttünk hogy még sokára lesz 100+ megabites internet otthon így egyelőre elég lenne egy 843ND is még évekig
amikor meg már szükség lesz rá talán lesz olcsóbb erősebb procis gigabites
3600-as túl drága szerintem bár majd elgondolkozok rajta.

a 1043ND is fel van javítva nálam mert volt régről kettő darab Linksys PCI-os 54-es wifi adapterem amire lett véve talpas antenna így mindkettőt megörököltem és azt tekertem fel a két szélső antennának
5dB-es picit erősebb mint a gyári.
amire még gondoltam az az hogy DD-WRT-ben be lehet állítani mely antennák legyenek Tx és Rx módban
lehet bőven elég lenne ha csak 2T2R-ben lenne akkor nem hasalna el
de majd próbálkozok még vele

köszönöm az infókat legalább már vágom hogy 841ND V8 meg 843ND-t lehet ajánlani olcsó routerek közt :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#26211) Kroni1 válasza kali (#26206) üzenetére


Kroni1
veterán

Miert jobb a tobb ram szerinted? Annak mire lehet hatasa?! Gondolom a proci az atviteli sebesseget javitja cserebe a fogyasztast, melegedest noveli nemileg..

(#26212) kali válasza TeeJay (#26210) üzenetére


kali
legenda

a tl-wr843nd esetén nem látok dd-wrt támogatást, később talán lesz, ha a tl-wr841nd v8 is jobban képbe kerül, de előbbi ugye nem sima, hanem ap/client funkciós router, szóval nem tudni, hogy mennyire ugranak neki...

Kroni1; az rt-n66u ~ 730 megabit/sec átvitelt tud wan <-> lan irányban, ebből részint lehet következtetni a proci teljesítményére, és nem hiszem, hogy ez bármihez is kevés lenne mostanság, viszont - meghatározott - húzós terheléskor a ram hamarabb lesz szűk keresztmetszet, bizonyos funkcióknál képes elfogyni a ram, ha nincs elég az eszközben, és a kérdező pont azt írta, hogy szempont lenne; minél több dolog mehetne egyszerre, meg külső merevlemezt is használ...stb, és néhány folyamat táraz rendesen a memóriába, viszont a procit alig tekeri.

(#26213) TeeJay válasza kali (#26212) üzenetére


TeeJay
félisten

ajjj de kár
a 841ND V8-tól szerintem nem fog kapni alternatív FW támogatást mert 4MB a flash csak...
mondjuk nem lenne rossz ha írnának rá valami light DD-WRT-t vagy ilyenek
le is cserélném a 1043-at rá a jobb proci meg wlan chip miatt és fenének kell 3 antenna ha úgyse használom ki. árban mg a 84x routerek jók szoktak lenni azért :R na meg ugye az 5dB antenna is jó dolog

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#26214) kali válasza TeeJay (#26213) üzenetére


kali
legenda

van openwrt tl-wr841nd v8.x támogatás, de itt a régebbi verziós chipset szerepel a firmware állomány nevében, viszont a kapcsolódó fórumon azt írják, hogy működik - persze kipróbálni csak és kizárólag saját felelősségre; link
minden tl-wr841nd verzió esetén 4 megabyte a flash.
eladod a tl-wr1043nd routert, és az árából veszel egy v8 verziós tl-wr841nd routert. :)

(#26215) Kroni1


Kroni1
veterán

Olyan 20-22k-ig egy jobbfajta megbízható routert vennék két megkötéssel: Dual-Band, és Gigabit. (fileszerver, nyomtatómegosztás, USB, firmware csere nem lesz rajta, csak a megbíthatóság a fontos!)

TP-Link-et tudom dícsérik, de úgy döntöttem most inkább azt nem vennék. A topik átolvasása és hosszas netes nézelődés alapján ezek férnének bele, és felelnek meg minden kritériumnak:

Linksys EA2700 (500MHz) 19-20k

D-Link DIR825 (680MHz) 22k

Ezek bőven kiszolgálnának, sok igényem nincs, de Dual-Band-et ki szeretném kihasználni, ha már tudja a notim, gigabit is jól jönne néha, ha már hosszabb távra tervezek.. Ahogy olvastam ezek már azért jófajta cuccok, de ha dönteni kéne mégis melyik lenne nektek szimpatikusabb ezeken az árakon?!

[ Szerkesztve ]

(#26216) kali válasza Kroni1 (#26215) üzenetére


kali
legenda

dir-825

b1 és b2; atheros ar7161 / cpu 680 megahertz / ram 64 megabyte / flash 8 megabyte
c1; atheros ar9344 / cpu 560 megahertz / ram 128 megabyte / flash 16 megabyte

ea2700

broadcom bcm 47186 / cpu 500 megahertz / ram 64 megabyte / flash 64 megabyte

ami fontos; az órajel nem minden, az is számít, hogy milyen chipset, mennyi memória...stb, csak egy példa;

a dir-825 (b1) wan -> lan képessége; ~ 214 megabit/sec, ellenkező irányba; ~ 240 megabit/sec
az ea2700 wan -> lan képessége; ~ 340 megabit/sec, ellenkező irányba; ~ 410 megabit/sec

megbízhatóságra az ea2700 mellett tenném le a voksomat, b1 és b2 verziós dir-825 ellenében inkább az ea2700, c1 verziós dir-825 esetén elgondolkodnék, hogy jobb vétel lehet a d-link, de azt nehezebb beszerezni...

(#26217) TeeJay válasza kali (#26214) üzenetére


TeeJay
félisten

na hamarosan 50/5-öt fog UPC adni a mostani 30/3 helyett
kiderül majd hogy muzsikál és ha gáz lesz a wifi akkor a végén lehet ez lesz tényleg
hogy eladom és helyette egy 841ND V8
bár a DD-WRT miatt sajnálnám mert sok számomra hasznos funkciót kínált
OpenWRT-t meg sosem próbáltam még meg nem is nagyon értek a sok parancshoz
de kiderül

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#26218) Gubek-Einste válasza TeeJay (#26217) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szerintem a 1043ND jobban muzsikál 50/5 net alatt mint a 841NDv8.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26219) kali válasza Gubek-Einste (#26218) üzenetére


kali
legenda

próbáld ki, lehet, hogy csodálkozni fogsz! :)
eleinte én is csak papíron hittem a v8 jobb hardverének, de kellemesen(?) csalódtam!
kivétel talán, ha az a tl-wr1043nd az ellenfél, amit bár buherálva, de garival adott el egy üzlet dupla ram moddolással - de ezt még tesztelni kellene, erre látatlanban nem mondok konkrétumot.
nem szabad elfelejteni, hogy a régebbi és gyengébb tl-wr841nd verziók is bőven 50 megabit/sec felett tudnak, az újabb erősebb hardver meg pláne!
azonos gyártójú chipset esetén, mérvadó az a 100 - 135 megahertz többlet a cpu tekintetében.

[ Szerkesztve ]

(#26220) Kroni1 válasza kali (#26216) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszönöm a részletes infókat, akkor ezek szerint ez a Broadcom CPU felveszi a versenyt a nagyobb MHz-es Atheros-al, sőt..

Ezek fejében az EA2700 lesz a befutó, az amúgy is jobban tetszik kinézetre, bár ez sokadrangú dolog. Lehet hülyeséget kérdezek, de jól tudom hogy ez két belső antennával rendelkezik?

Annyi lenne még a kérdésem, hogy mivel a jelenlegi notim kártyája (intel 5100) csak 150Mbps-ot tud fogadni de azt 2.4 és 5GHz-en is, így amíg nincs ennél gyorsabb eszközöm ennél a notinál itthon addig elég ha a routert is úgy állitom be, hogy csak 20MHz-en sugározzon? Ha jól sejtem felesleges lenne neki 300Mbps ugye?

(#26221) kali válasza Kroni1 (#26220) üzenetére


kali
legenda

közel olyan ez, mint az intel, amd...stb, hogy nem minden az órajel, illetve több tényező is befolyásolja a dolgot.
2 + 2 antennás;

ea2700

150-es kapcsolatig okés a 20 megahertz.
arra figyelj majd, hogy a 2.4 és az 5 gigahertz külön - külön beállítást igényel.

[ Szerkesztve ]

(#26222) TeeJay válasza kali (#26219) üzenetére


TeeJay
félisten

főleg hogy nem csak a MHz nőtt hanem ha jól látom pár évvel újabb fejlesztésű chip
és ha az Atherosnál az első szám utáni többi valamiféle teljesítmény jelzőt mutat akkor biza az AR9341 és az AR9132 között lehet némi eltérés az előbbi javára

WR841ND V8.x
WR1043ND V1.x

egyedül csak azt nem értem miért nem 8MB flash-t raknak rá
ennyire veszett drága lenne ? sőt RAM-ból sem értem miért nem legalább 64 vagy már 128 mert itt sem értem hogy ennyire drága lenne az ezekbe való RAM?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#26223) kali válasza TeeJay (#26222) üzenetére


kali
legenda

nem annyira olcsó azért a ram, meg abból sem mindegy, hogy milyen típusú.
a felsőbb kategória (például a tl-wdr3500, 3600 és társaik) már 128 megabyte ram verziósak.

[ Szerkesztve ]

(#26224) Intruder2k5 válasza TeeJay (#26222) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mert akkor nem alsó és közép kategória lenne, hanem felső! Illetőleg ha mindegyikbe sokat raknának, akkor nem lenne alsó kategória! Lehet venni több rammal szerelt routert most is, csak azt nem 84x-nek nevezik!

(#26225) Kroni1 válasza kali (#26221) üzenetére


Kroni1
veterán

Értem, köszi mindent! :R

(#26226) TeeJay


TeeJay
félisten

persze vágom hogy a felsőbb kategóriában van minden finomság
csak én pl nem akarok venni egy 3600-as TP-Link-et mert nincs szükségem 5GHz-es sávra mivel 1 eszközöm sincs. mindegy amint 50/5 megabit lesz majd megnézem wifi-n mit nyom a 1043ND és ha szakad
meg lehasal akkor el lesz adva és 841ND V8.x helyette hátha az bírja majd N módban 2antennával :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#26227) Intruder2k5 válasza TeeJay (#26226) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát a 1043ND WiFi-jéről elég lesújtó véleményeket lehet olvasni, még a tulajdonosoktól is! Pl. két perccel ezelőtt ezt...

(#26228) leve245


leve245
csendes tag

Hali !
Olyan Reapetert keresek aminek lehet változtatni a wirles mac címét valaki tudna ebben segíteni?
Köszi

(#26229) Multibit válasza Kroni1 (#26220) üzenetére


Multibit
veterán

Eszerint tudja a 300 Mbps-t. Az én Toshibámban is Intel 5100 van, 5 GHz/40MHz beállításokkal a max rate 300 Mbps.

(#26230) sömörfélix válasza Buga-Jakab (#26190) üzenetére


sömörfélix
csendes tag

"Kösz! TP-linket már én is néztem és szinte csak jókat hallottam róla úgyhogy az lesz!"

Pontosan hol hallotál róla jókat? Azt elhiszem, hogy sokat, de hogy jót azt biztosan nem:) Nekem is volt wrt54-em, soha nem volt vele gond, ha volt is, egy ujrainditás mindig megoldotta. Pont azt a tipust cseréltem Linksys E2000-re, decsak mert egy kicsit modernebbet akartam. Én személy szerint nem javaslom a tplinket.

(#26231) kali válasza Multibit (#26229) üzenetére


kali
legenda

szia,

sajnos nem mind a két irányban, 1t2r képes; link

sömörfélix; fejezd be a sokadik linksys reklámos regisztrációt, meg a linksys termékek reklámozását, és többi gyártó lehúzását - a kapcsolódó témákban is, mint wifi...stb - csak lejáratod a témákat, szerencsére nem sokan figyelnek rád, mert ismernek már, hogy szakmaiság semmi, csak a linksys reklám... :(((

[ Szerkesztve ]

(#26232) Multibit válasza kali (#26231) üzenetére


Multibit
veterán

Ez igaz, de Kroni1 éppen a vételi képességét említette: csak 150Mbps-ot tud fogadni

(#26233) kali válasza Multibit (#26232) üzenetére


kali
legenda

képletesen - átfogóan - értelmeztem a fogadást, de múgy igen, "küldeni" csak 150-es értéken tud, fogadni pedig a dupláján.

(#26234) sömörfélix válasza kali (#26231) üzenetére


sömörfélix
csendes tag

Szerintem annál nagyobb szakmaiatlanság nemnagyon létezik, hogyha valaki router témában érdemben emlití az általad favorizált tplink márkát például. Nemtudom hányan hallgatnak rám,én a privát véleményemet írom,nem gyártók meg egyesületek nevében nyilatkozom.(mindenki magából indul ki?) Én a Linksys termékeit favorizálom, még Te nem. És akkor mivan, nemlátok evvel kapcsolatban problémát. Ha nemtetszik a szabad véleményilvánitás, barangoljál észak-koreai forumokon.

(#26235) Intruder2k5 válasza sömörfélix (#26234) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ők is mind hasonló véleményen voltak... Nem ismerősek? :)

http://itcafe.hu/tag/puglife.html
http://itcafe.hu/tag/brainrape.html
http://itcafe.hu/tag/somorfelix.html
http://itcafe.hu/tag/sharkshock.html
http://itcafe.hu/tag/booki84.html
http://itcafe.hu/tag/iancurtis.html
http://itcafe.hu/tag/albert555.html
http://itcafe.hu/tag/barotisanyi.html

Bár a TP-LINK-et én sem szeretem, de ez a magánvéleménynek titulált Linksys marketing szöveg nem kicsit átlátszó, és körülbelül 3mp alatt lebuktatja minden regisztrációdat!

(#26236) kali válasza sömörfélix (#26234) üzenetére


kali
legenda

nem favorizálom egyik gyártót sem, pont ajánlottam akár ma is linksys routert, ahogy asus, tp-link...stb gyártó termékét is, alaposan meg is indokoltam mindig a miértet, ellenben te már - bizonyítottan - a sokadik regisztrációval is csak reklámozod a linksys termékeket, de teszünk ez ellen is, ahogy korábban is történt! :(((
nem látsz azzal kapcsolatban problémát, hogy szinte minden héten regisztrálsz egy új felhasználót - mert a korábbiakat - egy kivétellel , mert ugye ezen a fórumon egy tagnak egy regisztrációja lehet párhuzamosan - az alapelvek megsértése miatt végleg felfüggesztették, és folyamatosan csak a linksys reklám megy, a termék indoklása annyiban merül ki, hogy neked jó tapasztalatod van vele, semmi szakmaiság, a specifikációs és hasonló kérdésekre nem tudsz válaszolni, de a tp-link...stb gyártó terméke nálad csak rosszul működött, és még sorolhatnám!?!?
mindegy, csináld csak, mi meg tesszük a magunk dolgát, én például nagyon ráérek időnként összedni a több párhuzamos regisztrációdat, illetve a linksys reklámos hozzászólásaidat, lassú víz csak partot mos egyszer...
javaslom, olvasd el az alapelvek vonatkozó részeit; link

Intruder2k5; van/volt több regisztrációja is! :(

[ Szerkesztve ]

(#26237) Intruder2k5 válasza kali (#26236) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tudom, de én ennyire nem foglalkozom vele, ezt csak most 10 perc alatt kapkodtam össze!

(#26238) TeeJay válasza Intruder2k5 (#26227) üzenetére


TeeJay
félisten

most kipróbáltam egy új felállást és egyelőre lekopogom jó!!!

adott a WR1043ND és DD-WRT-vel használtam mindig
csak éppen NG-mixed 40MHz és fix csatornával
na most Mixed 20MHz fix csatornára tettem és láss csodát
itt torrentezek rajta már 2órája és még 1x sem fagyott be vagy halt le
máskor fél óra sem kellett neki és csak az áramtalanítás segített
lehet ez lesz a jó beállítás úgysem kell nekem 40MHz mert felesleges a 300megabit 20MHz-en is átvisz annyit amennyit kell :R
tesztelem tovább és kiderül mit alkot így, ha bejön és megszűnik a wifi szívás marad a router mert továbbra is bírnia kell a kiképzést :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#26239) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

Nekem ugye van egy TP-Link WDR4300-asom. Ismerősömnél voltam, és ő most szeretné be wifizni a házat. Az enyémmel kipróbáltuk és viszonylag jó eredménnyel zárult a dolog,a jel erősséget tekintve.

A kérdésem az lenne, hogy a WDR4900-as külön 2,4 (beépített) és külön 5 ghz-es külső antennát kapott. Ha ezt választaná, abban az esetben (természetesen csak feltehetőleg kérdem), azok az eszközök, amik csak 2,4 ghz-en tudnak kommunikálni gyengébb jel erősséggel találnák szembe magukat mint a 4300-as esetében?

Köszönöm előre is a választ!

Üdv!

(#26240) Pacee87 válasza HeavyToys (#26239) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Szia!

Szerintem igen, de majd nálam nagyobb jártassággal rendelkezők is megmondják a frankót...

(#26241) Gubek-Einste válasza HeavyToys (#26239) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Erre a kérdésre a válasz megegyezik a jövő heti lottó számok megtippelésével vagy is látatlanban nem lehet megmondani, hogy mennyi is lesz az annyi.
Szerintem felesleges a 4900 megvétele mivel nem hiszem, hogy rendelkezik az ismerősöd 2,4 GHz-s és 450 Mbps adapterrel mert csak akkor jelent előnyt a 4900 a 4300 szemben. Ha nincsen ilyen adaptere akkor bőven elég lesz a 4300 is amely külső antennával rendelkezik, sőt ha nincsen 5 GHz-s és 450-es adaptere sem akkor pedig még a 3600 is jó lehet neki. Az N750 és N900 eszközök nem éppen a legolcsóbbak így kicsi a valószínűsége, hogy ilyenje van de természetesen nincs kizárva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26242) Kroni1 válasza Multibit (#26229) üzenetére


Kroni1
veterán

Hmm.. ez erdekes, mert nekem csak 20MHz vagy auto beallitas van 2.4 es 5GHz-en is.... ezek szerint valami visszafogott verziom lesz? Meg is nezem, h a driver rendben van-e de sztem nem ez lesz a gond.

(#26243) Multibit válasza Kroni1 (#26242) üzenetére


Multibit
veterán

Auto-t kell beállítani a számítógépen, a routerben meg 40 MHz csatornaszélességet! Nekem 5100 AGN van a privát laposomban. Ha szétnézek inSSIDer3-mal, a környéken én vagyok az egyedüli, aki 5 GHz-en wifi-zik. Nincs zavar, stabilan működik a duplacsatorna-használat.

(#26244) Kroni1 válasza Multibit (#26243) üzenetére


Kroni1
veterán

Remek hir! Bizom benne h nalunk sincs sok 5GHz es ez igy is marad sokaig.. a 2.4Ghzes sav jo tele van, nagyon sok gond is volt a megbizhatosaggal..

(#26245) TeeJay válasza Multibit (#26243) üzenetére


TeeJay
félisten

jó neked
tegnap este én is megnéztem ezt a progit, hát vagy 90-100 SSID-t talált az ablakban
oké nagy részük elég gyenge de 2,4GHz-en 1-6-11-es csatornákon így is van legalább 5-6 egyezés meg vagy 8-12 átfedés. amire viszont príma a program hogy könnyű vele kimérni hol lesz a legjobb a csatornád és figyeli a többit is így láthatod kik azok körülötted akik piszok erősen forgalmaznak
vagy csak éppen látja még a jelét
én eddig 11-13 körül használtam a csatornát és tegnap kiderült hogy pont az a legzajosabb rész
1-es pedig kevésbé
most megy is szépen a wifi nem is kell 40MHz tökéletes 20-on is 130megabittel :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#26246) Scobbyka


Scobbyka
tag

Sziasztok,

Kellene nekem egy olyan router, amibe jó sok domain szűrést be lehet állítani, és mindezt a listát tudja kivételekkel kezelni. A jelenlegi Vigor ezt tudja, csak kevés benne a hozzáadható domain-ek szám (10 darab).

Köszi előre is.

Scobby

(#26247) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Beüzemeltem hétvégén a Tp-Link TL-WR841ND. Elsőre minden oké vele, bár tudásban látom több mindent tud mint a régi 543-as. Érdekes, hogy dobozán v8.1 van, webes felületen viszont mintha v8-at láttam volna.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#26248) Gubek-Einste válasza Scobbyka (#26246) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyáir firmware-rel ezt biztosan nem lehet megcsinálni, mindenképpen 3rd party firmware-t kell majd használni. Mik az igényeid az új eszközzel kapcsolatban? Mennyit szánsz rá? Milyen környezetbe kellene (falak anyaga/száma, távolság, használt kliensek, stb)? Milyen net alá kellene? Milyen szolgáltatás kell (dual band, USB, stb)? Melyik gyártó legyen/ne legyen?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26249) Scobbyka válasza Gubek-Einste (#26248) üzenetére


Scobbyka
tag

Közben megleltem a megfelelő eszközt, TP-Link TL-WR741ND. Rakok rá egy Gargoyle firmware-t és már menni is fog a korlátozás szépen. Wifi is van, bár úgysem használják, max csak a telefonok. Gigabitre nincs szükség.

Scobby

(#26250) TeeJay válasza Real_Necro (#26247) üzenetére


TeeJay
félisten

csak az a lényeg hogy V8.x az mind 8-as verzió ugyanúgy
DD-WRT fórumban van rá remény hogy lesz rá hamarosan működő változat mert a többi 841ND-re volt
szóval príma lenne ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.