Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26501) _Norbi_


_Norbi_
aktív tag

zte ZXV10 H201L típusú routerem van Annex J adsl 2+
keresek olyan routert amin működne portnyitás és ddns és Annex J-s
http://www.noip.com/ van DDNS-hez
tplinkbe működött de az régi vonalon .
evvel zte routerrel nem

(#26502) spae válasza Gubek-Einste (#26494) üzenetére


spae
aktív tag

A leírt laptopokhoz (HP620 és Gigabyte Q1580l) is jobb a 3600? Az 5GHz nem hiszem, hogy segít azokon a laptopokon! A 3X3dBi antenna jobb mint a 3600-os 2X 5dBi (vagy nem is ennyi?) antennája, itt is az adott laptopokon kérdem?

(#26503) kali válasza spae (#26502) üzenetére


kali
legenda

a laptop típusából még nem állapítható meg, hogy milyen wifi modul van bennük, mivel több típussal is szerelik azokat, de ritka a 3 antennás/2t2r feletti tudású notis wifi kiépítés - pláne a 3t3r -, így ritkán van előnye a 3t3r képes routernek, viszont 2t2r képes notikkal jobb a 2 * 5dBi, mint a 3 * 3 dBi.
leírtam korábban, hogy 2 * 3/5dBi, és ez a dual band miatt van, de igen, minden szempontból jobb a tl-wdr3600, ne gondolkozz már annyit rajta! :)

[ Szerkesztve ]

(#26504) spae válasza kali (#26503) üzenetére


spae
aktív tag

Ok, nem gondolkodom tovább rajta, eldöntöttem, a 3600 lesz! (remélem a bolt tud hozni)
Közben megnéztem, és a Gigabyte laptopban Intel Wireless Wifilink 5100 van. Ez tényleg tudja az 5GHz-t is?

[ Szerkesztve ]

(#26505) kali válasza spae (#26504) üzenetére


kali
legenda

igen, tudja.

(#26506) spae válasza kali (#26505) üzenetére


spae
aktív tag

Ok, köszönöm a segítséget mindenkinek, megrendeltem a 3600-ot!

(#26507) tfalcon96


tfalcon96
aktív tag

Sziasztok remélem tudtok segíteni. N-es megbízható routert keresek jó hatótávolsággal, usb porttal a nyomtatóm megosztásához, 2 gép+2 telefon kellene megosztani a netet. Ezen kategóriában melyik a legolcsóbb és melyik a legmegbízhatóbb?

_______"I Am Consciousness. I Am Alive. I Am Chappie."_______

(#26508) Gubek-Einste válasza tfalcon96 (#26507) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyit szánsz a beszerzésre?
Milyen net mellé kellene?
Milyenek az ellenoldalak (kábel/wifi arány, N150/N300/stb)?
Milyen környezetben kellene (falak száma/anyaga, távolság)?
Milyen gyártó legyen/ne legyen?

100-as portokkal: TP-Link 842ND vagy Asus N10U
Gigabites portokkal: TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16, Netgear 3500Lv2

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26509) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Milyen router ajánlotok 4 géphez (3 számítógép + 1 LAN -os TV)? Igazából semmi komolyabb elvárás, legyen elegendő teljesítménye és sebessége a letöltésekhez, LAN -ról való film nézéshez, stb. illetve egy normálisabb WiFi is jöhet, bár nem mérvadó (55 m2 -es lakáson belülre). Jelenleg DIGI 20/10 -es internet mellé és nem szeretnék rá komolyabban költeni.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#26510) kali válasza nzozz (#26509) üzenetére


kali
legenda

szia,

mennyi lenne az a nem komoly összeg?
olcsóbb kategóriában egy tp-link tl-wr841nd, amiből a v8 kicsivel erősebb hardverű, mint a korábbi verziók, vagy kicsivel drágábban asus rt-n12 d1, ami hardveresen gyengébb picit, viszont wifi szórásban ez is ütős.
vagy mehet feljebb is az ár?

(#26511) nzozz válasza kali (#26510) üzenetére


nzozz
aktív tag

Köszi a választ! Árban nem igazán szeretnék feljebb menni, ha nem muszáj, amennyiben az a TL-WR841ND is működik rendesen. A mostani KTI KB-100L -lel vannak problémák, viszont sokat nem akarok rá költeni, pláne, hogy később lehet, hogy egy home server veszi át ezt a feladatot is.

:R

(#26512) kali válasza nzozz (#26511) üzenetére


kali
legenda

működik, lehetőleg v8 verziósat vegyél, az kicsivel erősebb az elődeinél, jobban bírja a terhelést is.

(#26513) tfalcon96 válasza Gubek-Einste (#26508) üzenetére


tfalcon96
aktív tag

Max. 10-13k-t szánnék rá,
15/15 mbites net mellé kellene,
"Milyenek az ellenoldalak (kábel/wifi arány, N150/N300/stb)?" ezt nem teljesen értem,
3 szintes ház, vastag téglafalakkal, a ház elejébe tenném, ezért 20 méteren belül kb. 2-4 fal is van,
Tp-linket szeretnék.

_______"I Am Consciousness. I Am Alive. I Am Chappie."_______

(#26514) Gubek-Einste válasza tfalcon96 (#26513) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

15/15-ös nethez bármilyen ma kapható N-es típus megfelelő lesz, 10-13k-ből már egy erősebb N300 típus is kijön, ilyenek a TP-Link 84x/94x, Asus N12x, ezek mind külső antennás eszközök mivel nagy a távolság a sok a fal így a belső antennás példányok nem lennének ajánlatosak ebben a környezetben de még így is elképzelhető, hogy szükség lehet még egy eszközre, hogy mindenhol legyen megfelelő wifi.
"Milyenek az ellenoldalak (kábel/wifi arány, N150/N300/stb)?" ezt nem teljesen értem Milyen képességűek a rá csatlakozó eszközök és melyik eszköz csatlakozik wifi-re és melyik kábeles csatlakozású.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26515) tfalcon96 válasza Gubek-Einste (#26514) üzenetére


tfalcon96
aktív tag

Pc kábellel, laptop +2 telefon wifivel.

_______"I Am Consciousness. I Am Alive. I Am Chappie."_______

(#26516) Sped


Sped
aktív tag

Hali,

Kimúlás szélén a jelenlegi routerem (4 év szolgálat után), borzasztóan lassú lett, ezért veszek újat.

Amit kinéztem, erről mi a vélemény?

TP-Link TL-WR940N

Digi 20/10-es net van, egy vezetékes PC és 2 laptop wifi kapcsolattal + néha wi-fi nyomtató , amire használva van. A jelenlegi TP-Link TL-WR642G is megfelelő volt eddig erre, csak gondolom akkor már egy picivel újabb típust vennék, ez-az jobb lehet benne. Tervbe van véve egy 30/20-as csomagra váltás, gondolom ezt is lekezeli majd bőven. Egyébként egy sima 43nm-es panelben lesz használva, és sűrűn van itt wifi a környéken.

Szóval ez jó választás-e, tekintve hogy semmi extra igényem nincs ezzel kapcsolatban? Azon túl hogy ne dobáljon le és stabilan hozza a sebességet. :)

Üdv. Sped

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#26517) Gubek-Einste válasza Sped (#26516) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Amit kinéztél a megfelelő lehet a számodra.
Ha nincsen 3x3 MIMO képességű eszköz akkor elég lehet az eggyel kisebb testvére is, a 841ND, ez "csak" 2x2 MIMO képes és cserélhetőek az antennái is. Vagy még lehet a 842ND is amin viszont van USB port is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26518) Sped válasza Gubek-Einste (#26517) üzenetére


Sped
aktív tag

3X3 MIMO az mit jelent? :)
A legfontosabb, hogy az én laptopom felé jó legyen a wifi, az pedig egy Idepad Z500-as, benne egy Intel Centrino Wireless-N 2230-as cuccal.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#26519) Gubek-Einste válasza Sped (#26518) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 3x3 MIMO azt jelenti, hogy egyszerre 3 csatornát használ az eszköz a kommunikációra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26520) Sped válasza Gubek-Einste (#26519) üzenetére


Sped
aktív tag

Oké, köszi.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#26521) Gaben91


Gaben91
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi problémám lenne: át lett helyezve a laptop a ház egyik végéből a másikba, egy emelettel lejjebb (ez kb 3fal illetve -1 emelet, kb 10méter távolság) és a jelenlegi routerem ami ott van ahol a laptop eddig volt már odáig nem ér el. (TP-LINK TLWR741ND), a routert sajnos nem tudom mozdítani, elég macerás lenne, így maradt az, hogy egy erősebb routert kell vennem.

Milyen routert tudtok ajánlani, ami erősebb jelet sugároz mint a fent említett? (kb 10-15Mbit-es netről lenne szó)

Köszönöm.

G.

(#26522) kali válasza Gaben91 (#26521) üzenetére


kali
legenda

szia,

félő, hogy nem sokkal lesz jobb másik router esetén sem, inkább egy range extender/expander beiktatása javasolt, az megnyújtja a szórást.
minimális javulás lehet elérni egy mimo képes eszközre történő cserével, de ehhez feltétel, hogy az ellenoldalak (adott esetben a noti) is mimo képesek legyenek, ellenkező esetben nem lesz jobb a helyzet.
2t2r wifi képességű noti esetén minimum tl-wr841nd, 2t3r/3t2r/3t3r esetén pedig pedig tl-wr941nd.
ezeken jobbra cserélhető az antenna is.
egy próba jabasolt lehet, de tobábbra is inkább egy range extender/expander beiktatását javaslom a jelenlegi router mellé, az többet segít.

(#26523) nzozz


nzozz
aktív tag

Hali!
A TP-LINK TL-WR841ND és a TP-LINK TL-WR842ND közt van különbség, azon kívül, hogy az utóbbinak van egy USB portja is és 1000Ft -vel drágább?

:R

(#26524) Intruder2k5 válasza nzozz (#26523) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hi!

Még a 841ND-n belül is van különbség! Tehát adott típuson belül is van több verzió, más chipset-el, más firmware-el, etc... v3, v5, v7, v8.

OpenWrt Wiki

[ Szerkesztve ]

(#26525) nzozz válasza Intruder2k5 (#26524) üzenetére


nzozz
aktív tag

TP-LINK TL-WR842ND -nél többen írtak hibákat. Ezért maradnék TP-LINK TL-WR841ND -nél, csak azt nem tudom, hogy a v8 -asat hol lehet beszerezni...

(#26526) Intruder2k5 válasza nzozz (#26525) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt sajnos nem tudom... Szerintem meg kell érdeklődni email-ben, egy-két kiszemelt boltban, hátha tudnak segíteni! De lehet itt is majd tud valaki közelebbit, aki mostanában vette, és v8-at kapott! Bár én nem nagyon veszek TP-LINK routert, de tudtommal már leginkább csak v8-at árulnak! Az edigital 841ND vásárlói értékelései közt olvastam most, egy akkori hsz-ben, hogy már decemberben is v8-at árultak!

(#26527) nzozz válasza Intruder2k5 (#26526) üzenetére


nzozz
aktív tag

Köszi az infót! Amúgy miért nem veszel TP-LINK -et? Mi velük a baj?

(#26528) Intruder2k5 válasza nzozz (#26527) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mert én nem szeretem, nekem nem vált be!

(#26529) nzozz válasza Intruder2k5 (#26528) üzenetére


nzozz
aktív tag

És mit javasolnál helyette?

(#26530) szabitom


szabitom
csendes tag

Sziasztok!

Esetleg tud valaki olyan routert ajánlani elfogadható áron, ami
képes időzített ki- és bekapcsolásra? A mostani routerem kezd haldoklani, egyre többször veszti el
a beállításait. Ha már beszerzek úgyis egy újat, szeretném ha ilyen funkciót is tudna.
Éjszakánként a jelenlegit mindig manuálisan áramtalanítom, jó lenne, ha ezt lehetne
automatizálni.

Köszi előre is a választ :R

(#26531) Viszlát válasza szabitom (#26530) üzenetére


Viszlát
addikt

Bocs, hogy beledumálok, de a problémádra egy 800 forintos időkapcsoló is tökéletes megoldás: [link].

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#26532) Krisz0630


Krisz0630
senior tag

Üdv!

A héten szeretném cserélni a jelenlegi routerem, 80-as digis nethez kellene. Fentebb gigabites megoldást ajánlottak nekem.

Most már csak az a kérdés hogy: Asus RT-N15U, Netgear WNR3500L, TP-Link 3600?
Melyiket ajánljátok ezek közül? Ezekből két modell belső antennával rendelkezik, lehet e érezni valami hátrányt a külsőhöz képest (jelerősség, hatótáv)?

Előre is köszönöm a tanácsokat! :R

PS5- PSN ID: Krisz0630 + iPhone 12 Pro Max + Macbook Air 2020

(#26533) kali válasza Krisz0630 (#26532) üzenetére


kali
legenda

szia,

adott net alá mind a három megfelelő lehet, talán csak annyi megjegyzés, hogy a netgear esetében v2 kellene.
kicsivel jobb a külső antenna, szélsőséges környezetben kijön a különbözet.

(#26534) Krisz0630 válasza kali (#26533) üzenetére


Krisz0630
senior tag

Köszönöm! :R

Egy 60 nm-es panellakásba kellene, a mostani 4 éves TP Link routerem (külső antennás) jele még lent az utcán is fogható. Gondolom amiket felsoroltam eszközöket még jobbak mint egy 4 éves modell ezen a téren.

PS5- PSN ID: Krisz0630 + iPhone 12 Pro Max + Macbook Air 2020

(#26535) Intruder2k5 válasza nzozz (#26529) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

841ND helyett mondjuk egy ASUS RT-N12 D1-et, ami BroadCom Chip-es! De azért, mert nekem nem jött be, még Te vehetsz TP-t ha akarsz, rajtam kívül sokaknál ajánlott kategória!

[ Szerkesztve ]

(#26536) Kroni1 válasza Intruder2k5 (#26535) üzenetére


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Mostanáig nem volt szükségem olyan funkcióra ami miatt érdemesnek tartottam volna a routerem gyári FW-jét lecserélni, de elkezdte mozgatni a fantáziámat egy két dolog. Eredetileg egy olcsó ZyXEL NSA310-es NAS-t akartam venni arra, hogy a benne lévő HDD-ről a TV le tudja játszani a rajta lévő megosztott filmeket DLNA-n úgy, hogy ezért ne kelljen a PC-nek bekapcsolva lennie és arra hogy esetleg menjen pár torrent seedelése is. Ez szerintetek megoldható valami drágább routerrel és egy USB-s 2.5"-os HDD-vel NAS nélkül is?! Ha igen akkor melyik típust ajánlanátok? Más kritérium nincs a routerrel szemben ha ezeket esetleg meg lehetne oldani vele, max annyi, hogy megbízható legyen és Gigabites LAN legyen rajta.. :R

[ Szerkesztve ]

(#26537) Intruder2k5 válasza Kroni1 (#26536) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen vannak ilyesmikre képes routerek! Bár DLNA-t én nem használok, de torrentezni azt szoktam, és erre én is egy ASUS RT-N66U-t használok, egy 2,5"-os 320-as WD winyóval! 3-4MB/sec letöltést gond nélkül viszi, párhuzamosan az 5-600kbyte/sec feltöltéssel, bár ezt is leginkább csak tesztként próbáltam, általában ettől sokkal lassabbra limitálom a dolgokat! HDD-ről és HDD-re másolás tekintetében is van szórás, 10-15MB/sec közt szokott alakulni, kinek ennyi, kinek annyi, ez kliens és protokoll függő is! Samba, FTP, stb... Ja, és nekem két kliens fut rajta, más is ezt használja a családban!

Ha ettől olcsóbbra gondoltál, akkor RT-N16, vagy akár TP-LINK-ek közül is válogathatsz, persze más típusokra más-más szoftvert szokás tenni! ASUS-ra Tomato, TP-LINK-re OpenWrt...

De egy dolgot azért mindenképpen le kell szögezni, egy NAS-al sosem fog vetekedni másolási sebesség tekintetében, viszont így megúszhatod egy eszközben a kettőt!

[ Szerkesztve ]

(#26538) Kroni1 válasza Intruder2k5 (#26537) üzenetére


Kroni1
veterán

Igen néztem hogy már az olcsóbb NAS-ok is gyorsabbak, de ez a sebesség nekem elvileg a filmekhez is tökéletesen elég volna.

"a 20 GB fájlméretű 3D Avatar 20 Mb/sec (azaz Mega Bit / secundum) átlagos bitrátájú, ami MegaByte-ra átszámolva csak 2,5 MegaByte/sec!" - ebből ítélve még a 3D-s mkv-kkal is boldogulnia kéne a TV-nek LAN-on keresztül..

nekem most PC-ről is max 200kb/s-re van állítva a seed, szóval a torrentnél sebességgel nem lenne gondom, a lényeg h ne kelljen mennie hozzá a PC-nek!

Hmm.. akkor most elkezdek gondolkodni, még annak utána kéne járni hogy egy router biztosan működne-e rendesen valami DLNA médiaszerverként is.. A ZyXEL 310-esre fel lehet tenni a Plex mediaservert az biztos, és nem is drága, de ha menne ez valahogy routerrel is akkor inkább egy drága router mint egy plusz eszköz..

(#26539) vargalex válasza Kroni1 (#26538) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Többen használnak többek között TP-Link TL-WR1043ND-t, illetve TP-Link TL-WR3600-at is DLNA szeverként (főleg OpenWrt-vel). Szóval, még csak drága router sem kell hozzá. Érdemes a linkelt topic-okban érdeklődni.

Alex

(#26540) Intruder2k5 válasza Kroni1 (#26538) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet félreérthetően fogalmaztam... A DLNA funkció adott, csak én nem használom!

(#26541) Kroni1


Kroni1
veterán

Ez jo hir! Koszonom mindenkinek! Akkor mar csak a megfelelo routert kell megvennem majd! :R

(#26542) Icedragon86


Icedragon86
csendes tag

Sziasztok !

Következő problémára kellene ajánlani egy komoly routert ami ellátja a hálózat megosztását.

Adott egy nagy családi ház (2 szint szintenként 75m2) falazat anyaga fa itt ott gipszkarton.
Adott egy vagon számítógép és telefon ( 11 laptop és kb 6-8 telefon)
Minden eszköz wifin csatlakozna a netthez ami egy friss 100/100 as vonal van.
Különböző OS ek különböző igények (torrent, skype, ts3, vpn, böngészés )

Erre kellene valami izmos routert ajánlani , ha létezik anyagiak egyenlőre nem szempont lényeg ,hogy ellássa a stabil kapcsolatot, de nem igény a gyémántborítás.

Köszönöm a helpet !

(#26543) kali válasza Icedragon86 (#26542) üzenetére


kali
legenda

szia,

ennyi wifi eszköz már nem egyszerű dolog, nem átlagos otthoni felhasználás, ehhez már tényleg erős hardver kell.
amit javasolni mernék, az az asus rt-n66u, ami elég húzós hardveres kiépítéssel bír; broadcom bcm4706 / 600 megahertz cpu és 256 megabyte ram.
amennyiben ez nem bírja, úgy már csak azt mondanám, hogy - legalább - két eszköz között kell elosztani a terhelést, mert például a torrent elég húzós dolog, pláne wifi útján.
adott router külső és cserélhető antenákkal rendelkezik, tehát ebből a szempontból is ideális választás ez a típus.

(#26544) Beri válasza Icedragon86 (#26542) üzenetére


Beri
addikt

Ezt egyetlen eszközzel egyszerűen nem lehet üzembiztosan megoldani, mindegy mennyit költesz rá.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#26545) Sparrow88


Sparrow88
tag

Sziasztok!
Újonc vagyok a routerek terén.
Milyen routert javasolnátok az alábbiakhoz:
Az asztali gép vezetékről menne a WiFi pedig egy Samsung UE40ES6100-as TV-t, okostelefont (Lumia 620), időnként laptopot szolgálna ki (nem feltétlenül egy időben). A TV-hez jó lenne, ha a WiFi HD tartalmakat át tudna játszani az asztali gépről.
A router a TV-től kb 5 m-re helyezkedne ugyanabban a helyiségben(nagyjából a lakás közepén). A lakásban van még egy tetőtéri rész vb. födémmel az se lenne rossz, ha oda is jutna a jelből.

Így első blikkre az ASUS RT-N12E-t néztem [link]. Esetleg ez megfelelne a fentebb leírtakhoz? Gyakorlatilag a ASUS RT-N12 D1 [link] mivel tud többet?

Szóval mivel teljesen kezdő vagyok minden tanácsot elfogadok. Sőt!
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#26546) Intruder2k5 válasza Sparrow88 (#26545) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A D1-nek nagyobb nyereségű antennái vannak, ezen kívül merőben más Chipset van benne! Én az E jelűért egy kanyit nem adnák...

(#26547) Sparrow88 válasza Intruder2k5 (#26546) üzenetére


Sparrow88
tag

Szóval a fentiekben leírtakra az ASUS RT-N12 D1 teljesen alkalmas?
Kezdőként üzembe tudom helyezni?
Illetve ezen felül a fenti paraméterekre mit ajánlanátok még alternatívának?

(#26548) Intruder2k5 válasza Sparrow88 (#26547) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen sebességű nethez kellene?

Ezen kívül a WiFi sajnos egy olyan üzem, aminek sikere majd csak a helyszínen, a kipróbálás alkalmával fog kiderülni! Ezt előre senki sem tudja megmondani Neked! Minden esetre a D1-en lévő 5dBi-s antennák bizakodásra adnak okot, és jók vele az eddigi tapasztalatok, de sajnos a sikerhez még ezer más dolog szükséges, és a vb födém azért keresztbe tehet!

[ Szerkesztve ]

(#26549) Sparrow88 válasza Intruder2k5 (#26548) üzenetére


Sparrow88
tag

Ja, akrtam írni a netet is ,csak kimaradt. Elvben 30/3-as a net.

(#26550) Intruder2k5 válasza Sparrow88 (#26549) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Rendben, ahhoz tökéletesen megfelel ez a típus, oda még nem kell a Gbit-es port!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.