Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26251) Real_Necro válasza TeeJay (#26250) üzenetére


Real_Necro
veterán

Miben fog az engem segíteni, ha így is minden flottul működik? :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#26252) kali válasza Real_Necro (#26251) üzenetére


kali
legenda

extra funkciók és beállítási lehetőségek, ha lenne rá igényed.

(#26253) Real_Necro válasza kali (#26252) üzenetére


Real_Necro
veterán

Igazából a mostani beállítási lehetőségek is soknak tűnnek, így szerintem nekem elég a standard. :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#26254) Kroni1


Kroni1
veterán

Gyors Kérdés!

Most tudnék venni nagyon olcsón egy garanciális gyakorlatilag új, EA3500-at, de sürgősen válaszolnom kéne!

Az EA 2700-hoz képest ez gondolom komolyabb cucc, mivel 800MHz-es Marvel processzor van benne. Szerintetek ha az EA2700 árában megkapom akkor az jó vételnek számít, vagy esetleg van valami hátulütője ahhoz képest?

:R

(#26255) kali válasza Kroni1 (#26254) üzenetére


kali
legenda

szia,

bizonyok szempontokból, gyengébb az ea3500 mint az ea2700, lásd; ea3500 kontra ea3500

ami látványos;

ea3500

throughput

wan - lan 223 megabit/sec
lan - wan 218 megabit/sec
total simultaneous 224
maximum simultaneous connections 1042

ea2700

throughput

wan - lan 341 megabit/sec
lan - wan 412 megabit/sec
total simultaneous 408
maximum simultaneous connections 34925

[ Szerkesztve ]

(#26256) Kroni1 válasza kali (#26255) üzenetére


Kroni1
veterán

Koszi a gyors valaszt! :R

(#26257) Kroni1


Kroni1
veterán

Ahogy átolvasgattam a teszteket gyorsan, én is ezt szűrtem le, hogy LAN-WAN közt van sebességbeli különbség, de mivel nekem most csakis a Dual band és a megbízhatóság volt fontos ez is bőven jó lesz! Nálunk nemsokára még az 50/5-ös net is le lesz cserélve a 25/1.5 vagy talán a 10/1-esre, így sebességlimit téren nem hiszem h problémába ütköznék az EA3500-assal sem :) Hálózatra meg nem használom igazán a LAN-t, csak egy Desktop lesz Lan-on meg egy noti Wifin.. A 450Mbps-os 5GHz-es sáv viszont később még jól jöhet, tervezem lecserélni a notit és akkor olyat veszek ami ezt kihasználja majd..

Úgy döntöttem mivel ez itt van a közelben és a 2700-asra még péntekig várni kéne, hogy inkább ezt megveszem mert asszonynak is kéne már a munkához de nagyon.. Már el is hoztam, 18k-ért szerintem jó vétel volt ez is, legalább is remélem! kali, köszönet mégegyszer az eddigi sok segítségért! :C

[ Szerkesztve ]

(#26258) TeeJay


TeeJay
félisten

mire kimondtam már meg is lett
van DD-WRT támogatás a TP-Link 841ND V8.x-hez is már
[link]

tökéletes :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#26259) LámaZ válasza Gubek-Einste (#26202) üzenetére


LámaZ
addikt

OK, de akkor melyik legyen az a
1.) kétsávos (2,4 és 5 GHz),
2.) két USB-porttal ellátott (egy a SIM-nek, egy a tervezett NAS-nak),
3.) harmadik féltől származó förmvert (OpenWRT...) is elfogadó,
4.) jó minőségű és
5.) olcsó rúter
6.) nem annyira gyors (max. 30 Mbps letöltés)
7.) mobilnethez?

Tudom, igényes vagyok. :-D

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#26260) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok!

Fiber Power 120-hoz kellene nekem egy jóféle, de olcsó wifi-s router. Ugyebár szempont a gigabites LAN és WAN port.

Mit ajánlanátok?

Köszönöm

(#26261) Multibit válasza LámaZ (#26259) üzenetére


Multibit
veterán

A NAS-t miért USB-re akarod kötni?

(#26262) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#26259 LámaZ Dual band képesség miatt csak gigabites típusok jöhetnek szóba.
Ami az igényeidnek megfelel: TP-Link 3600/4300, az áruk 15-20k, drágább kategóriában Netgear 3700/3800, Linksys E3200, Asus N53/N66U, TP-Link 4900 (3rd party támogatását nem ismerem), nem mindegyiken van 2 USB port de egy hub-bal osztató.

#26260 Hoorus A szokásosat: TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16, Netgear 3500Lv2, áruk 15-20k.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26263) Mathematics


Mathematics
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy routert vásárolni. A következő eszközökkel használnám: iPad 4, iPad 3, iPhone 5, ThinkPad T500 (3 éves), egy nagyon régi iBook G4 és egy asztali PC. A netünk 60 Mb -es. A külalak nem számít, a garancia viszont igen. Szeretném, ha minél több lenne rá.

Melyiket ajánlanátok, ami nem drága, megbízható, és még ellátja a fenti feladatokat?

Köszönöm!

(#26264) Hoorus válasza Gubek-Einste (#26262) üzenetére


Hoorus
őstag

Köszönöm.. :R

És erről vélemény? [link]

(#26265) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#26263 Mathematics 60-as nethez elég lehet egy erősebb 100-as portokkal rendelkező N300-as típus is de a jövőre tervezés miatt érdemes lenne egy gigabites portokkal szerelt modellt beszerezni.
100-as portokkal: TP-Link 84x/94x, Asus N12x, Linksys E900/E1x00, áruk 10k-ig van.
Gigabites: TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16, Netgear 3500Lv2, áruk 15-20k.

#26264 Hoorus A TP-Link 1043ND még ma is egy elég jó típus de már van helyette jobb is alig valamivel többért, a 3600.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26266) LámaZ válasza Multibit (#26261) üzenetére


LámaZ
addikt

Igaz, igaz, kösz, hogy szóltál.

@Gubek-Einste: Nagyon köszönöm! :R
A TP-Link 3600/4300-asokat ellenőriztem az OpenWRT honlapján, mindkettő támogatott. Hamarosan megveszem valamelyiket. (A TP-Link 4900-asa is fent van ugyanott. A v1.0 - nem a kínai - állítólag támogatott, de ezt már csak infóként írom, engem nem érdekel.)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#26267) Endless


Endless
aktív tag

Milyen külső HDD-t javasolnátok amit a routerhez köthetek? Van itt valaki aki ilyet folyamatosan használ torrentezésre? Szeretnék én is valamilyet vásárolni csak félek ha folyamatosan használva van nagyon rövid lesz az élettartama valamint nem tudom mennyire melegedhet 0-24-be :F

On October 6th the planet blacked out for two minutes and seventeen seconds. ***I12***

(#26268) Gubek-Einste válasza Endless (#26267) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bármilyen megfelelő lesz erre a célra. Elég sokan használnak router-re kötött HDD-t, akár torrent-ezésre is de viszonyt arra fel kell készülnöd, hogy erős limitek között lesz csak használható a router torrent-ezésre.

#26266) LámaZ TP-Link 3600/4300 mellé ajánlott OpenWRT-ből a vargalex kiadás.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26269) Intruder2k5 válasza Endless (#26267) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én WD Scorpio Blue 320GB-os SATA 2.5"-ost használok, már vagy 4 éve folyamatosan megy, szinte csak az áramszünetek idején áll le!

[ Szerkesztve ]

(#26270) Kobor válasza Endless (#26267) üzenetére


Kobor
aktív tag

Nekem a gyári külső Samsung 500GB USB3-as diszkkel, nem igazán működött.
Elég sűrűn "eltűnt" a HDD, mintha lecsatlakoztattam volna, ilyenkor kihúz bedug segített csak, kb napi 3-5 alkalom. A HDD-t cseréltettük a hiba megmaradt.
Most egy USB2-es WD van rajta, egyszer sem volt gond vele.
(RT-N56U)

[ Szerkesztve ]

(#26271) Endless válasza Intruder2k5 (#26269) üzenetére


Endless
aktív tag

Az nagyon jó mert nekem is van hentergőbe egy 2,5" os WD-m akkor befogom erre a célra. Milyen házba tetted bele azt még megkérdezhetem?Nem melegszik nagyon?

On October 6th the planet blacked out for two minutes and seventeen seconds. ***I12***

(#26272) Endless válasza Endless (#26271) üzenetére


Endless
aktív tag

lejárt a szerk. idő :( egy ilyen Sharkoon QuickStore aluminium házat néztem erre a célra. Szerinted megfelelne?

On October 6th the planet blacked out for two minutes and seventeen seconds. ***I12***

(#26273) Begi


Begi
senior tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm keres routert. Nem tervez semmi komolyat vele, igazából csak a wifi-t használná belőle, mivel a DHCP-t elintézi egy másik router. Tehát switch-ként működne az új router.
Egyetlen kritériuma van, hogy legyen Wifi jel 10-15 méterre is, 2-3 falon keresztül. Ha jól emlékszem a falak téglából vannak.
Hol érdemes körbenézni?
Esetleg érdemes venni egy olcsó TP-Linket és hozzá erősebb antennát?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#26274) kali válasza Begi (#26273) üzenetére


kali
legenda

szia,

az egyetlen kritérium az, amit látatlanban nem lehet teljességgel garantálni, legyen szó bármilyen gyártóról és típusról, mivel több környezeti tényező is befolyásolja a wifi szórást, és ezek csak adott környezetben mérvadóak, illetve az ellenoldalak milyensége is számít.
- mekkora összeg lenne rászánva?
- elég lite-n 150-es, vagy 300-as és mimo képes kell?
- milyen ellenoldalakkal lesz használva? mimo képesség adott?
cserélhető antennás lenne a javasolt, valamennyit számíthat egy jobb antenna, tp-link és asus is van ilyen, aránylag olcsón.

(#26275) Stef@N


Stef@N
tag

Sziasztok!

Érdemes egy Linksys WRT54GL-t lecserélni egy Tp-Link 841ND-re? Azt veszem észre mintha nem bírná a 20 Mbitet wifin, egy darabig jön teljes sávszélességgel egy adott torrent, aztán hirtelen leesik pár száz kb/s-re és két percenként így ingadozik. Vezetékkel még nem próbáltam mondjuk, érdemes lenne megnézni úgy is?

(#26276) Begi válasza kali (#26274) üzenetére


Begi
senior tag

Szia,

- mekkora összeg lenne rászánva?
Nincs meghatározva, de jó lenne 20e alatt maradni, ha megoldható
- elég lite-n 150-es, vagy 300-as és mimo képes kell?
Mivel a lokális hálózat 100Mbites,igy mondanám, hogy elég a 150-es, de gondolva a jövőre, inkább 300-as lenne jó. Mimo jöhet:).
- milyen ellenoldalakkal lesz használva? mimo képesség adott?
Teljesen vegyes, főleg régi notik, okostelefonok, illetve 1-2 új noti van a kliens oldalon.

Jelenleg egy ASUS RT-N10 van neki és annak elég gyér a wifi jele.

Esetleg egy TP-link 1043ND valami tökösebb antennákkal?

(#26277) TeeJay válasza Begi (#26276) üzenetére


TeeJay
félisten

inkább 1043ND helyett inkább 841ND V8.x-et vegyél már van rá DD-WRT is ha okosabb FW kell
a 1043ND-n a 3 antenna valójában 2 mert a router 2T3R router tehát 2 antenna sugároz 3 veszi a jelet
100megabites WAN és LAN egyelőre elég kell hogy legyen, a 1043ND-n 100megás notival 90megabit körül mértem tehát 90/90-et full duplexben illik neki átvinni, attól pedig csak a UPC Fiber 120 ami most gyorsabb
és gondolom jó ideig marad még 90megabit alatt az otthoni internet csomagok tetemes része.

wifi-ből 300-as már alap 150-es wifi-t venni már hülyeség
mondom egy 841ND V8.x 6200-6300 körül megkapható 5év garival :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#26278) TeeJay válasza Stef@N (#26275) üzenetére


TeeJay
félisten

tapasztalatból mondom, G-s wifinél legjobb vételi körülmények esetén reménykedhetsz max 20-22megabitet IP szinten nettóban.
amint jön egy kis zaj máris leesik az átvitel. oda bizony már N-es wifi kell 20MHz-en vagy ha kevés a környéken a többi hálózat benyomhatod 40MHz-re is ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#26279) Intruder2k5 válasza Endless (#26271) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#26280) Stef@N válasza TeeJay (#26278) üzenetére


Stef@N
tag

Köszönöm a választ, akkor lehet ebből csere lesz. Egy TP-Link 841ND-t néztem ki az open wrt firmware miatt. Annyira egyébként nem értek hozzá, ezek tudnak egyszerre 3 szabványt is sugározni? Mert sajnos nem minden eszközöm n-es.

(#26281) TeeJay válasza Stef@N (#26280) üzenetére


TeeJay
félisten

igen tud Mixed módban B/G/N egyszerre

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#26282) Begi válasza TeeJay (#26277) üzenetére


Begi
senior tag

Köszönöm a javaslatot! :R
Esetleg tudsz hozzá javasolni erősebb antennát?

(#26283) Stef@N válasza TeeJay (#26277) üzenetére


Stef@N
tag

Kérdés, hogy webshopból hogyan tudod meg hogy milyen verziót kapsz :S most én sem tudom honnan rendeljem.

(#26284) kali válasza Begi (#26276) üzenetére


kali
legenda

akkor tl-wr841nd vagy attól felfelé (az "nd" fontos, mert az "n" verziókon nem cserélhető az antenna!
a 3 antennás akkor javasolt, ha van az ellenoldalon 2t2r képesnél jobb ellenoldal (2t3r, 3t2r, vagy 3t3r).
a 800-as szérián 2 * 5 dBi van alapban, a 900-as és 1000-es szérián 3 * 3 dBi.
nagyobb antenna; link
asus is okés lehet; link
a 150-es jelző kapcsolati sebesség, de wifi esetén a hasznos adatok csomagolva vannak, így egy 150 megabit/sec kapcsolatnál a "mérhető" sebesség csak a töredéke, jellezően 50 megabit/sec környékén mozog, jobb esetben kicsivel több, 300-as kapcsolatnál pedig 80 megabit/sec környékén, jobb esetben kicsivel több.

TeeJay; a tl-wr1043nd - illetve már a 900-as széria is - 3t3r képes, lásd gyártói leírás; link

(#26285) Begi válasza kali (#26284) üzenetére


Begi
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek!
:R

(#26286) TeeJay válasza kali (#26284) üzenetére


TeeJay
félisten

nézz utána DD-WRT oldalon biza 2T3R van írva mert ha 3T3R lenne akkor 450-es wifi-je lenne tudtommal
de a 1043ND csak 300-as [link]

DD-WRT fórumon is le van írva hogy a 3 antennából a középső csak vételre van
a két szélsőn küldi az adatot

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#26287) kali válasza TeeJay (#26286) üzenetére


kali
legenda

egyrészt a gyártói specifikáció a mérvadó, másrészt sokan amiatt keverik, mert 3*3:2, de attól még 3t3r, ahogy a gyártó is írja, és ehhez nem kell 450-es wifi.

(#26288) rgaspar


rgaspar
csendes tag

Sziasztok!

Router vásárlásban szeretném a segítségeteket kérni! Van két laptopom és egy Concorde Play tabletem, ez a tablet ami a rendszer gyenge pontja mert olyan gyenge a wifi vevője hogy 5 méteres távolságból már alig bír felkapcsolódni a wifire sajnos :(. Jelenleg egy TP-LINK TR-WR741ND routerem van.
A következő képpen szeretném a rendszert bővíteni, egy router aminek elég erős az adója, esetleg egy jelerősítő. De ami mindenképpen kellene a routerbe az az hogy képes legyen kezelni min 1TB - ig egy USB-s winchestert aminek nincs külső tápja, valamint a routeren legyen torrent kliens.

Előre is kösöznöm a segítégeteket!

(#26289) Gubek-Einste válasza rgaspar (#26288) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A jelenlegi router lehet használni jelerősítésre így elég lesz csak egy USB router venni.
Mivel net sebességet és árat nem írtál így a következőek vannak:
100-as porttal: TP-Link 842ND, Asus N10U, 10k alatt.
Gigabites porttal: TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16, Netgear 3500Lv2, 15-20k.
A HDD-nek nem biztos. hogy elég az USB-s táp, HDD fajtája válogatja melyiknek mi elég, látatlanban nem lehet megmondani. Jelerősség tekintetében nincsen nagy különbség mivel törvényileg szabályozott de a külső antennás példányoknak elvileg jobb lehet. Torrent kliens miatt mindenképpen 3rd party firmware kell de csak erős korlátok mellett lehet használni a torrent-et router-ről.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26290) rgaspar válasza Gubek-Einste (#26289) üzenetére


rgaspar
csendes tag

Köszönöm szépen a gyors reagálást! Már csak az lenne a kérdésem hogy ezek szerint jobban járok ha veszek egy jelerősítőt a jelenlegi routeremhez?

(#26291) SaitoX


SaitoX
tag

Sziasztok

T-Home 25 mbites DSL-hez szeretnénk Routert, lényeg hogy megbízható Wifi legyen benne ami az emeleten is megy, és az elvárható beállítási lehetőségek legyenek meg (portok engedélyezése, stb).

Mit ajánlanátok? TP-Link 841ND pl. jó választás, vagy van jobb 5-6k környékén?

(#26292) kali válasza SaitoX (#26291) üzenetére


kali
legenda

szia,

azt egyik router esetén sem lehet garantálni, hogy szintes eltéréssel biztosan megfelelő lesz, mivel ez nem csak a router függvénye, hanem az ellenoldalak milyensége is számít, illetve a környezeti tényezők is befolyásolják a dolgot.
adott árban, megfelelő az említett típus, a sebességhez bőven elég, elég jól konfigurálható is, jobb nem nagyon van.

[ Szerkesztve ]

(#26293) SaitoX válasza kali (#26292) üzenetére


SaitoX
tag

volt már nálunk mindenféle ZTE meg egyéb T-Home-s routerek régebben, és a jelerősséggel soha nem volt gond, így ha azoknál nem rosszabb feltételezem, hogy ezzel sem lesz:)

Sokan panaszkodnak rá árgépen, hogy nyáron túlmelegszik, ez mennyire igaz?
5-6k-nál többet nem nagyon szánnék rá, így ha nincs jobb valószínűleg ezt vesszük.

[ Szerkesztve ]

(#26294) kali válasza SaitoX (#26293) üzenetére


kali
legenda

akkor azzal pláne nem lesz gond, mert a 2 * 5 dBi külső antenna elég jónak számít.
nem kell félni a melegedéstől, ahová engem ilyen problémával hívtak, ott a szolgáltatós médiaboxon volt a router, és a médiabox lyukacsos teteje nyomta a routernek alulról a meleget rendesen, ezt okozta a magas hőmérsékletet, viszont a működésben ekkor sem jelentkezett hiba, csak nagyon meleg volt a router.
nem kell megijedni, ha meleg egy eszköz háza, annyi az üzemi hőmérséklet, vannak sokkal melegedősebb routerek is, mégsem halnak be csak úgy.

[ Szerkesztve ]

(#26295) SaitoX válasza kali (#26294) üzenetére


SaitoX
tag

Köszönöm a segítséget, nálunk nincs semmi más a router alatt / mellett, és szép nyitott helyen van, úgyhogy remélhetőleg ezzel sem lesz akkor gond :)

(#26296) ViceX


ViceX
csendes tag

Sziasztok!

Pillanatnyilag egy Linksys WRT300N-es routerem van, aminek a wifije haldoklik és ezt szeretném lecserélni. Elvárások N-es wifi (talán elvárható már a dualband) és gigabites lan (nas és egyéb nagyobb méretű adatok mozgatása miatt). Nehezítő tényező, hogy társasházban lakom, szomszédságban majdnem mindenhol/minden csatornát használ valaki.

Választásban szeretnék segítséget kérni tőletek.
D-Link DIR-825
D-Link DIR-826L (ezt sehol nem láttam megemlítve)

esetleg még szóba jöhet:
D-Link DIR-655
Netgear WNDR-3700 (nyújt ez annyival többet, mint amennyivel drágább?)

Egyéb ötletek, javaslatokat is szívesen veszek.

(#26297) Stef@N


Stef@N
tag

Nekem lenne még egy kereszt kérdésem. A Linksyst (wrt54gl) akkor lecserélném egy tp-link 841nd-re. A Tp-link lenne az emeleten mixed módban, hogy az emeleten lévő n-es eszközök ki tudják használni az n-es wifit. A földszintre viszont levinném a linksyst egy wireless bridge-nek. Kérdés, hogy a linksys fogja-e bridgelni a tp-linktől kapott b/g wifit (n-et ugye az még nem tudja), hogy a lenti régebbi eszközök is működjenek? Illetve pl, ha én is lent vagyok, akkor mondjuk egy okostelefon melyik szabványra fog ráállni, amelyiknek erősebb jele?

(#26298) Kroni1


Kroni1
veterán

Rossz topic..

[ Szerkesztve ]

(#26299) Gubek-Einste válasza rgaspar (#26290) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehet venni a jelenlegihez is egy Repeater/Range Extender/Expander eszközt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26300) TeeJay válasza SaitoX (#26291) üzenetére


TeeJay
félisten

25megabites ADSL nincs
legjobb esetben talán karcolod IP szinten nettóban a 20-at
azt G-s wifi átviszi ha jó a vétel tehát egy N-es főleg át fogja :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.