Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26951) Intruder2k5 válasza smallmer (#26949) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A WRT54GL-ben eleve G szabványú WiFi van, aminek a gyakorlati legnagyobb sebessége valahol 2,5MB/sec körül van, viszont ha túl magas volt az utorrent kapcsolatszám, akkor ez okozhat olyan terhelést a Linksys 200MHz-es procijának, hogy emiatt aztán még ekkora sebességre sem volt képes! Ezt így utólag, látatlanban, ennyi infó alapján lehetetlen megmondani, hogy pontosan miért volt annyi az annyi! De mint fentebb is írtam, WiFi-vel kapcsolatban soha, sehol, semmire nincsen garancia, ott minden csak az adott eszközzel, az adott helyszínen fog eldőlni, hogy hogyan is teljesít!

(#26952) smallmer


smallmer
őstag

Értem, viszont ha berakom az asus-t a linksys helyére akkor van rá esély hogy annyival tolja? :) mármint 3 megával

(#26953) Intruder2k5 válasza smallmer (#26952) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Van rá esély, mivel az ASUS-nak szemben a Linksys 54Mbps-ével, 300Mbps WiFi-je van!

(#26954) smallmer válasza Intruder2k5 (#26953) üzenetére


smallmer
őstag

Értem . Egyébként ha a 841nd-re raknék tomato fw-t akkor azt be tudnám állítani repeaternek tomatoval is??

(#26955) buca84 válasza smallmer (#26954) üzenetére


buca84
őstag

Tomatot nem lehet rá tenni. Gargoyle-t tegyél rá. Ez alapján állítsd be.

(#26956) smallmer válasza buca84 (#26955) üzenetére


smallmer
őstag

nem támogatja a v7.1-et csak v5 ig támogatja a 841nd-t a gargoyle

(#26957) buca84 válasza smallmer (#26956) üzenetére


buca84
őstag

pedig ott a 7es. :)

(#26958) smallmer válasza buca84 (#26957) üzenetére


smallmer
őstag

és melyiket töltsem le akkor hozzá szerinted?

(#26959) buca84 válasza smallmer (#26958) üzenetére


buca84
őstag

ha gyári szoft vagy dd-wrt van fennt, akkor a
gargoyle_1.5.10-ar71xx-generic-tl-wr841nd-v3-squashfs-factory.bin

ha openwrt
gargoyle_1.5.10-ar71xx-generic-tl-wr841nd-v3-squashfs-sysupgrade.bin

ha tévedek, akkor biztos kijavítanak. én is sok segítséget kaptam annó. :R

[ Szerkesztve ]

(#26960) Intruder2k5 válasza buca84 (#26959) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha a 7-esről beszéltek, akkor miért a 3-mast linkeled?

(#26961) buca84 válasza Intruder2k5 (#26960) üzenetére


buca84
őstag

Bocsánat! :B

Mondtam, hogy kijavítanak! :DDD

gargoyle_1.5.10-ar71xx-generic-tl-wr841nd-v7-squashfs-factory.bin

gargoyle_1.5.10-ar71xx-generic-tl-wr841nd-v7-squashfs-sysupgrade.bin

(#26962) smallmer válasza buca84 (#26961) üzenetére


smallmer
őstag

sikerült felrakni, csak most olyan gondom van, hogy amint beállítom az egészet repeaternek, se net nincsen se nem tudom elérni a kezelő felületet csak hard reset után, mi lehet a gond?

(#26963) buca84 válasza smallmer (#26962) üzenetére


buca84
őstag

Másik tartományt beállítottad? 192.168.1.2 vagy 192.168.2.1?

(#26964) smallmer


smallmer
őstag

sikerült, nagyon szépen köszi, jobb lett sokkal a jel is :)

(#26965) smallmer válasza smallmer (#26964) üzenetére


smallmer
őstag

most viszont a torrentnél van kis gond vele, tölt egy ideig aztán leáll :D

(#26966) Intruder2k5 válasza smallmer (#26965) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem ezeket inkább már IDE!

(#26967) smallmer válasza Intruder2k5 (#26960) üzenetére


smallmer
őstag

egyébként az asus jobb mint a 841 nd?

(#26968) smallmer


smallmer
őstag

ha esetleg 15 ezerre feltornáznám a keretet akkor sokkal jobbat tudnék venni?

(#26969) Intruder2k5 válasza smallmer (#26967) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én személy szerint nem szeretem a TP-LINK-et, sosem vennék (többet) olyat, így aztán ajánlani sem szoktam!

15000HUF környékén megint csak TP-LINK-ek vannak, mondjuk a WDR3600, ASUS-ból a következő Gbit-es lépcső, az RT-N16, már kicsit efelett van! RT-N15U belső antennás, így azt nem ajánlanám, mivel nálad nulladik szempont a WiFi!

De tulajdonképpen miért is kevés az RT-N12 D1? Azt mondtad, hogy igazából "switch" lesz belőle, és van egy 25Mbps neted!

[ Szerkesztve ]

(#26970) Gulyopapa válasza Intruder2k5 (#26969) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nekem meg ez a második TP linkem és hibátlan ( 1043 volt és most 4300 van ) :)

(#26971) kali válasza Gulyopapa (#26970) üzenetére


kali
legenda

én meg már százas nagyságrendben szórtam (telepítéssel és beállítással) ki ettől a gyártótól is, nincs velük probléma, de ettől még van olyan, aki egy hibás(?) darab után nem kér adott gyártóból és lehúzza, ahol csak tudja, ez van...
legalább annyi problémát tudnék mondani linksys...stb eszközökkel kapcsolatban is, de ettől még nem általánosítok, viszont mindenki maga dönti el, hogy mit preferál, és mit nem!

[ Szerkesztve ]

(#26972) smallmer válasza Intruder2k5 (#26969) üzenetére


smallmer
őstag

jó lenne nekem az, de ha most azt mondod, hogy megérné megvenni inkább a jobbat akkor a jobbat meggondolnám, de ha szerinted jó amit mondtál akkor holnap lehet meg is veszem :)
amúgy sima routernek is jó az n12? :)

(#26973) smallmer


smallmer
őstag

ez is az a router amit te mutattál?:[link]?

(#26974) kali válasza smallmer (#26973) üzenetére


kali
legenda

kérdezz rá, mert a kép sokszor csak illusztráció, így nem feltétlenül, mivel van sima rt-n12 is.

(#26975) Intruder2k5 válasza smallmer (#26972) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha belátható időn belül nem tervezel 60-70Mbps-nél gyorsabb netet, akkor vsz felesleges kiadás lenne neked egy erősebb, és drágább router! Ráadásul az N16-on már kisebb antennák vannak, tehát WiFi szempontból még akkor is inkább ez!

D1-et vegyél mindenképpen! Van sima RT-N12, ez egy kicsit gyengébb HW, aztán van B1 és C1 is, ami belsőre ugyanaz mint a D1, de külsőre, illetőleg az antennákban eltér! D1 amit jelenleg legtöbb helyen árulnak, és amúgy is az az ideális! Van RT-N12E is, azt még véletlenül se, az már teljesen más chipset, sok a panasz rá!

Mondjuk lehet neked a HP verzió kellene, de tudtommal itthon nem kapható! :)

[ Szerkesztve ]

(#26976) smallmer válasza Intruder2k5 (#26975) üzenetére


smallmer
őstag

lehet hogy megpróbálok külföldről vásárolni hp-t :) utánajárok

(#26977) Intelligencs

Aki ASUS RT-N66U-t vásárolt újonnan: a gyári csomagolás le volt fóliázva bonthatatlan módon?

Nem szeretném, ha a 40 rugós routert már valaki használta volna. Egyszer vettem egy TP-Linket, amiben már be voltak állítva dolgok. Kissé zavart a történet, de mivel jól ment a cucc, és csak pár ezer forint volt, azt végül nem vittem vissza. De ezt az új routert át se venném, ha esetleg már látnám rajta, hogy kipróbálták. (Ki tudja miért vitték vissza, hátha valami baja van.)

The Amiga, Born a Champion

(#26978) Intruder2k5 válasza Intelligencs (#26977) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen igen, fóliázva van!

(#26979) Mankó


Mankó
veterán

Gigabites Routert vennék torrenthez és filmek streameléséhez. Érték határ 20 k. TP-Link wdr 4300-at néztem, de eléggé megoszlanak a vélemények. Nézegettem a kicsit többe kerülő ASUS N56U-ját is, de sajnos asus routerekkel nincs tapasztalatom.
Egy TP-Link 842ND-t váltana. A netem jelenleg 40/20-as, de a későbbiekben se nagyon akarok nagyobbat.
Ti melyiket ajánljátok? Miért?
Köszi

Szerk.: persze ha tudnának alapvető NAS funkciókat az nem lenne hátrány.

[ Szerkesztve ]

(#26980) kali válasza Mankó (#26979) üzenetére


kali
legenda

mind a kettő jó, a tl-wdr4300 esetén akkor van probléma, ha bizonyos módosított firmware kerül rá, mert úgy romlik a wifi (jellemzően a 2.4 gigahertz), gyári firmware alatt minden okés vele.

[ Szerkesztve ]

(#26981) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Jelenleg egy ASUS WL-520gC routerünk van, 50/5 megabites UPC nettel, eddig átnyomott 40 megabitet, de most már max 25-öt mérek a speedtesten - reset után is.
Szóval sajnos most már tényleg esedékes lett egy új router vásárlása. A későbbiekben elképzelhető, hogy nagyobb sávszélességű internetünk lesz - elvileg nem sokára jön a digi az utcába.

Mit javasolnátok? TP-Link 1043ND vagy esetleg egy olcsóbb TP-Link 841ND is megfelelő lenne? Esetleg valami más router?
Egyébként a digis net is ugyanúgy coax kábelen keresztül jön be a lakásba mint a UPC?

Előre is köszönöm a segítségeteket! :)

Üdv.

(#26982) Mankó válasza kali (#26980) üzenetére


Mankó
veterán

Ezt olvastam én is, de a torrenthez tp-link alatt kell az openwrt. Viszont valamelyik asus routeren már alapból transmission fut. Ezért is jött képbe az asus.
USB talán már mind2-n van. A másolási sebességek nem voltak meggyőzőek giga-giga hálózat között tesztek alatt a tp-linken.

(#26983) kali válasza Willie (#26981) üzenetére


kali
legenda

szia,

a digi pppoe lesz, utp kábelen, és ha a 80/25 is képben van, akkor erősen javasolt a gigabit képes router.
a tl-wr841nd csak 100-as, a tl-wr1043nd már gigabit képes, az már megfelelő lehet, bár már régi típus, ár/érték arányban jobb választás a sokkal erősebb és dual band képes tl-wdr3600.
mennyit szánsz routerre?

Mankó; nem minden módosított firmware wifi szórása problémás, csak bizonyos verzióé.
milyen másolási tesztekre gondolsz? ugye nem arra, ahol úgy írtak eltérést, hogy a router hardvere nem is befolyásolja a dolgot, hiszen csak switch módban funkcionál a gigabit képes eszközök között, de tudatlan emberke a cpu és ram függvényében viszonyítot... tegnap is kerestem a cikket, de már törölték...

[ Szerkesztve ]

(#26984) Willie válasza kali (#26983) üzenetére


Willie
őstag

Köszönöm a gyors válaszodat! :)

Akkor ha jól értelmezem az UTP kábel csak szimplán a számítógépbe, hálózati megosztás esetén pedig a routerbe fog belemenni, és modem egyáltalán nem lesz? Nem jobb a UPC megoldása?
Egyelőre még majdnem 2 évig biztosan a UPC internete lesz a hűségidő lejártáig. De a későbbiekben nem elképzelhetetlen a digis internet sem.

5-6.000 Forint körül gondoltam, ezért is gondoltam a TL-WR841ND-re. De hogyha feljebb váltanánk a későbbiekben a UPC 120-as netjére vagy átmennénk a digihez, és ott a 80 megabites netre fizetnénk elő, akkor jobb lenne, hogyha nem kellene megint új routert venni. :) Úgyhogy nagyon max még a TL-WDR3600 beleférhet a keretbe. Egyébként ez a router nagyon tetszik - külsőre is! :)
Most CAT 5e kábelek vannak a lakásban, ezeket is cserélnem kellene?

Ezen 3 routeren kívül van még esetleg valami más lehetőség? A TL-WR841ND maximum mekkora netet tud átnyomni?

(#26985) kali válasza Willie (#26984) üzenetére


kali
legenda

a szolgáltatós és technológiás eltérésekbe nem akarok belemenni, de én kevésbé kedvelem a digi megoldását, mert a pppoe jobban is terhel, a hálózatos összekapcsolódás - vláthatóság - is problémásabb az előfizetők között, és még sorolhatnám...
ár/érték arányban persze jobb a digi, pláne ahol nincs halálra terhelve, és adott a maximum sebesség.
a cat5e 120-as net alá is elég, azzal nem lesz gond.
a tl-wr841nd átviszi a 80/25 netet is, csak húzós terhelés esetén nem nagyon marad benne tartalék, ezért javasoltabb a gigabit képes.
a tl-wdr3600 árkategóriájában más gyártós javasolt típusok, csak 20 e ft felett indulnak.

(#26986) Willie válasza kali (#26985) üzenetére


Willie
őstag

Értem, köszönöm! :)
Örülök, hogyha a kábelezéssel nem kell foglalkozni. :)

Elképzelhető, hogy a TL-WDR3600-t fogom választani.

Köszönöm a segítségedet! :)

(#26987) TeeJay


TeeJay
félisten

nem hagy nyugodni a gondolod hogy megérné-e a
TP-Link 1043ND-t eladni és venni egy 841ND V8.x-et helyére ha úgyis csak 50/5-ös netszolgáltatás van
valamint nem használjuk a lakáson belül a gépeket LAN-on tehát egyelőre nincs szükség a gigabitre.

wifi-ben kiakasztó a 1043ND mostanság, reménykednék hogy a 841ND V8.x újabb procija ami amúgy is gyorsabb erősebb, jobban vinné a wifi-t is és nem lenne belassulás vagy wifi "fagyás".

árban 6ezerből kijön a 841 ugye 5év garival
a 1043ND-t meg akár még 8-10ezerért is simán el lehet passzolni

van itt olyan aki 1043ND-t cserélt le így esetleg? mi a tapasztalat? stabilabb a wifi a 841-en?
jobban bírja a kiképzést? 3 vs. 2 antenna nem jelent visszafejlődést?

főleg a 841ND V8 tulajokat kérdezem hogy hogy muzsikál a cucc?
van már rá DD-WRT nekem ez volt a fontos végül is, a gyári felület buta jobb az okosítás :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#26988) goso535


goso535
csendes tag

Sziasztok!

Az internetszolgáltatónktól kaptunk egy Cisco routert, de nagyon alacsony a wifi hatótávolsága, így a földszinti laptopnál néha meg is szakad a vétel. Érdemes lenne (és ha igen mit) venni routert (olyan 10 ezerig megoldható egyáltalán)? A net elméletileg 52-60 megás, 1 PC-t és 2 laptopot kellene kiszolgálni, a PC-t lanon, és természetesen a hatótávolság és a megbízhatóság lenne nagyon fontos (24/7 használatról lenne szó).

A segítséget köszönöm!

(#26989) Gubek-Einste válasza goso535 (#26988) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link 841ND v8 vagy Asus N12 D1 kábellel összekötve AP/Switch módban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26990) Mankó válasza kali (#26983) üzenetére


Mankó
veterán

Lehet, hogy az a cikk volt, nem emlékszek rá. Na de Giga-t tudó eszközök között illene legalább az a 70mb másolási sebesség, mert ha tényleg csak 1x mb-val másol, akkor nincs is értelme az egésznek.

Torrenthez mit vennél TP-Link 3600, 4300 vagy valamelyik Asus modellt? Asusban van eredetileg beépített torrent kliens, de drágább jóval. Vagy Tp-Link 3600-ot kellene jó áron találni, s mellette egy NAS meg megoldhatná a torrentet? Avagy ezeknek a routereknek is van ahhoz elég hardvere, hogy 4-5 töltés és 10-20 seed menjen a net, vagy wifi mellett?

Ja igen és milyen kábel ajánlott hozzájuk, Cat 5 vagy már a 6-os?

[ Szerkesztve ]

(#26991) goso535 válasza Gubek-Einste (#26989) üzenetére


goso535
csendes tag

Köszönöm a segítséget! Utánajárok a dolgoknak.

(#26992) hijacker.fx


hijacker.fx
csendes tag

Sziasztok,

Otthonra szeretnék egy frankó routert, wifije vigye a 100Mbit-et mert 120-as UPCm van. Torrentklienst szeretnék rá, egy mondjuk 1TB-os winyót rákötni usbn, DNLA-t is használnám ha úgy jön ki. A Torrent menne 24/7.

Mit ajánlanátok, vasban, szoftverben? Routerre ~20 körül szánnék persze nem baj ha olcsóbb. Van olyan amit nem kell esetleg hekkelni open-wrtvel ilyenekkel hanem alapból lehet torentezni és jó is? Winyóhoz valami ötlet, javaslat mit/mit ne? Hogyan?

Köszi, üdv

(#26993) hijacker.fx válasza hijacker.fx (#26992) üzenetére


hijacker.fx
csendes tag

Időközben felvilágosítottak hogy valószínüleg egy NAS kéne inkább erre a célra... Szóval asszem akkor a kérdés megoldódott a routerrel kapcsolatban :D

[ Szerkesztve ]

(#26994) gonger válasza hijacker.fx (#26992) üzenetére


gonger
senior tag

nekem is hasonló célra kellene egy új router, 50-es UPC nethez, kevéske torrenttel, 1 laptop+1 media lejátszó lenne kiszolgálva + néha telefon + vezetéken egy asztali pc.
külső vinyót(500GB) tennék a routerre USB-n, hogy minden eszköz elérje a rajta lévő tartalmat és onnan seedelnék is ha azt lepet.
TP link 1043 at vagy 3600-ot néztem, kb 13-14e amit rászánnék.
melyik lenne az ideális választás? vagy van ezeknél jobb ami nekem erre a célra megfelel?

(#26995) vargalex válasza gonger (#26994) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

A kettő közül mindenképpen a TL-WDR3600. Erősebb vas, újabb architechtúra, stb.

Alex

(#26998) gonger válasza vargalex (#26995) üzenetére


gonger
senior tag

ok, köszi. és ha nem a kettő közül ajánlanál, akkor mit mondanál az én általam felvázolt használathoz?

(#26999) Gubek-Einste válasza gonger (#26998) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16, Netgear 3500Lv2, áruk 15-20k.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27000) Shahid


Shahid
csendes tag

Hello!

D-link routeremet nyugdíjaznám, mert nem bírja már az itthoni forgalmat, naponta elveszti a fonalat és újraindítás kell, és a helyi hálo is lassu.
WiFit néhány telefon és néha 1-1 notebook használ(ház elég nagy, így a hatotáv nem utolso szempont, de nemis donto tényezo). komolyabb szerep kábelon jutna neki. NAS HTPC és 2 asztali gép kozti gyors home network, valamint néhány kevésbé fontos készuléket (TV stb) szolgálna ki. utobbiakat szabad portok háján egy plusz switchel oldottam meg. a nason torrent is megy 7/24
2 jeloltem van:
TP-LINK TL-WR1043ND vs TP-Link TL-WDR3600
melyiket javasolnátok, illetve ezen árkategoriában más javaslat, ami a kovetelményeknek jobban megfelel?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.