Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26351) ViceX válasza Intruder2k5 (#26338) üzenetére


ViceX
csendes tag

A gyári külső antennák mennyire jók? Érdemes foglalkozni egyből a cseréjével?

(#26352) Intruder2k5 válasza ViceX (#26351) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sosem volt DIR-825-öm, de kétlem, hogy bármi baj lenne az antennáival... vargalex fórumtárs egy ilyet nyúz már vagy 2 éve, kérdezd ,meg tőle, hogy muzsikál!

[ Szerkesztve ]

(#26353) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

Melyik a "jobb"?
Linksys vagy Asus?
Vagy van esetleg olcsóbb aminek elég erős a jele? Nincs messze ahova kell a wifi csak sok a fal.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#26354) Beri válasza Met (#26353) üzenetére


Beri
addikt

WRT54GL-t akkor se, ha ütnek. Esetleg apróért (3000 forint) használtan.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#26355) Met válasza Beri (#26354) üzenetére


Met
nagyúr

Na, ilyen xar?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#26356) Beri válasza Met (#26355) üzenetére


Beri
addikt

Nem, csak régi.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#26357) FrezeR


FrezeR
senior tag

Sziasztok

Kezdi megadni magát a TP-link WR542G routerem és tanácsot szeretnék kérni, hogy ennek leváltására melyik típust ajánlanátok nekem. Sajnos nem vagyok képben routereket illetően. De amire kell az a jelenlegi felállás szerint az, hogy egy gép csatlakozik kábelen egy hálózati lejátszó társaságában valamint laptopok, telefonok wifin keresztül. Nyilván fontos a megbízhatóság és a minőség és szeretném nagyjából 10 ezer alatt megúszni a dolgot :) persze nincs kőbe vésve...attól függ milyen lehetőségek vannak.

Köszi előre is a javaslatokat.

(#26358) kali válasza FrezeR (#26357) üzenetére


kali
legenda

szia,

amennyiben olyan netes sebesség alá kell, amit a jelenlegi routered is kiszolgál, akkor;
linksys e900
asus rt-n12 d1 vagy e
tp-link tl-wr740n, tl-wr741nd, tl-wr841nd, tl-wr941nd

elvárás az erős(ebb) wifi szórás?
mert akkor a külső antennás verziók, és mimo képesség (jellemzően 2 * 2) esetén az rt-n12 d1 és a tl-wr841nd lenne ideális.

(#26359) FrezeR válasza kali (#26358) üzenetére


FrezeR
senior tag

Az erősebb wifi szórás az jól jönne igen. Egyébként 12 Mbit-es net van rá kötve.

(#26360) jocek91


jocek91
aktív tag

Üdv!

Milyen routert ajánlotok 80mb-s digihez? Egy asztali gép lenne rákötve kábelen valamint egy laptop wifin.

(#26361) Hoorus válasza jocek91 (#26360) üzenetére


Hoorus
őstag

Attól függ, mennyi a keret.. :)

A 80-as nethez már nem árt egy gigabites, 300-as wifi-s példány, mivel abból a 80 Mbit-ből bármikor lehet 120-as, vagy akár gyorsabb is az idő elteltével..

Olcsóbb, régebbi, de bevált gigabites típus: TP-Link 1043ND 12 K
Kicsivel drágább, újabb, frissebb, erősebb: TP-Link WDR3600/4300 16-19 K

Ezeket ismerem, tudom hogy jók. A többi márkát nem ismerem sajnos.. :)

(#26362) jocek91 válasza Hoorus (#26361) üzenetére


jocek91
aktív tag

Köszi :R

(#26363) Multibit válasza TeeJay (#26222) üzenetére


Multibit
veterán

ha az Atherosnál az első szám utáni többi valamiféle teljesítmény jelzőt mutat akkor biza az AR9341 és az AR9132 között lehet némi eltérés az előbbi javára
Az első két szám jelzi a processzorcsaládot, a második kettő a családon belüli erőviszonyokat. [link]
Tudom, késve reagáltam :B

[ Szerkesztve ]

(#26364) Tomikapc


Tomikapc
aktív tag

Üdv! Egy egyszintes családi téglaházba kellene egy router. Eddig TPLINK-et használtam mindenhol, azzal meg vagyok elégedve. Viszonylag vastag falak vannak, tehát valami erős kellene. Bár itthon egy régebbi TPLINK van és az ötödik emeletről vasbetonon keresztül is látom a ház előtt a jelet telefonnal :) (TL-WR541G/TL-WR542G)

Tehát a téglaházba kellene. 1 vezetékes kapcsolat lenne, illetve 1 wifis (esetleg néha 1-2 telefon pluszba, de az már nem oszt nem szoroz). Nem szükséges N-es wifi, mert a bemenő net a szűk keresztmetszet, ami 20 megabit. LAN-on meg nem lesznek fájlok átdobálva. Olyasmi kellene, amit egyszer beállítok és működik. Ezzel az itthonival meg vagyok elégedve, de ilyent már nem találok sehol... Árban olyan 5-8 körül gondolkodok. Anno ezt 6-ér vettem, azért gondolom feleslegesnek 10 fölött kiadni rá :)) Köszi a tippeket!

Tomikapc

(#26365) Gubek-Einste válasza Tomikapc (#26364) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Már csak N-es eszközt szabad venni, G-st nem!
20-as nethez bármilyen ma kapható típus jó lesz, 5-8k-s kategóriában TP-Link 74x/84x, Asus N10x/N12x.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26366) Tomikapc válasza Gubek-Einste (#26365) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Köszönöm! Ezt néztem ki, akkor ez lesz :) Köszi mégegyszer.

Tomikapc

(#26367) vakondka


vakondka
őstag

Olyan eszköz kellene nekem ami fogja a WIFI jelét és a kimenete normál LAN csatlakozó.
Mi a neve ennek, mit kell vennem?

Előre is köszi!

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#26368) kali válasza vakondka (#26367) üzenetére


kali
legenda

szia,

access point.

(#26369) vakondka válasza kali (#26368) üzenetére


vakondka
őstag

Köszi!!! :R

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#26370) krealon válasza vakondka (#26367) üzenetére


krealon
veterán

AP Client Bridge --> WiFi-n kapcsolodik egy AccessPoint-hoz es vezeteken ugyanaz az alhalozat, mint az AP.
(WiFi 192.168.1.x) --- kabel --- (kliensek 192.168.1.y)

AP Client Router --> WiFi-n kapcsolodik egy AccessPoint-hoz, de a vezeteks resz masik alhalozatba esik, "szeparalva" van a AP halozatatol.
(WiFi 192.168.1.x) --- [router] --- (kliensek 192.168.2.y)

(#26371) vakondka válasza krealon (#26370) üzenetére


vakondka
őstag

Szia,

Köszi a választ de ez nekem magas :B
A TV-m LAN csatlakozóját szeretném WIFI-re kötni, hogy fel tudjon menni a netre.
Most akkor mit vegyek?

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#26372) krealon válasza vakondka (#26371) üzenetére


krealon
veterán

Ez igy mar egy megvalaszolhato kerdes. :B

Egy AccessPoint-ra van szukseged, ami AP Client Bridge modban mukodik.

Ha olcsobban akarsz kijonni, akkor egy Gargoyle compatibilis Wifi routert veszel (legolcsobb tudomasom szerint TL-WR740N) es beallitod Bridge uzemmodba:

A korrekt bridge uzemmodhoz kell:
- az eredeti (internethez kapcsolodo) router LAN IP cime (AP/Gateway IP, altalaban 192.168.1.1)
- az eredeti router LAN subnet mask (ez gyakorlatilag mindig 255.255.255.0 szokott lenni)
- az eredeti router DHCP tartomanyan kivul eso IP cim (A fenti peldaban 192.168.1.5)
- a WiFi halozat nevere (SSID to join, a Scan gomb megnyomasaval listazza a lathato halozatokat)
- a WiFi halozat titkositasi modjara (altalban WPA2-PSK)
- a WiFi halozat jelszavara (Password)

(#26373) vakondka válasza krealon (#26372) üzenetére


vakondka
őstag

Végre értem is :)

Köszi! :R

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#26374) kali válasza krealon (#26372) üzenetére


kali
legenda

akkor már ott a tl-wr743nd, 5 - 6 e ft környékén beszerezhető, és alapban tudja, nem kell gányolni, bár a tl-wa701nd sem sokkal drágább, de az csak ap.

(#26375) Razermazer


Razermazer
őstag

Én is egy access point-ként működő router keresek ami dualbandos lehetőleg olcsó legFt 28 (yen 12)-13k környékén, vagy kevesebbért, a mostani rt-n56u mellé kéne. Később talán egy n66u-mellé, vagy talán jobban járok inkább ilyen usb-s access pointokkal amik egyben adapterek is, az asusnak van kettő is, egy usb-s 15k- körül és egy ethernet-es 25k-ért ami szerintem sok, egy ilyen kütyüért.

Mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#26376) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#26366 Tomikapc Inkább legyen az ND-s verzió mert annak cserélhetőek az antennái.

#26375 Razermazer Legolcsóbb dual band-es router a TP-Link 3600, ára kb 15-16k, ennél csak drágább van, ha olcsóbb kellene akkor csak használt van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26377) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#26376) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Meg a Linksys E2000, amit épp Te említettél nem régen... :)

[ Szerkesztve ]

(#26378) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#26377) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az E2000 már nem lehet kapni, max 1-2 helyen és nem is szimultán dual band, szerintem neki az kellene. Az Árgép vs iPon ár különbség még mindig meg van, nagyon durva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26379) Tomikapc válasza Gubek-Einste (#26376) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Köszi a tippet, akkor azt rendelem. Szerencsére az is van itt pcxen.

Tomikapc

(#26380) imotep03


imotep03
tag

Hello,
Egy ismerősőmnek kellene egy router ami elég erős jelerősséggel bír konkrétan 15 méterre kellene és 2 fal között menne át ugyanis jelenlegi egy mezei router, és ebből a másik helységnél épp hogy a minimum jelerősség látható és elég sokáig kell várni. Milyen routert javasoltok?
Köszi

(#26381) kali válasza imotep03 (#26380) üzenetére


kali
legenda

szia,

ennyi infó alapján, konkrétan semmilyet...
nem ártana tudni, hogy milyen a jelenlegi router, de biztosat még akkor sem lehet mondani, legfeljebb jobbat ajánlani, de azzal is csak gyakorlati próba során derülne ki, hogy mire képes adott környezetben, mivel a wifi kapcsolat nem csak a router függvénye, hanem a környezeti tényezők is erősen befolyásolják - az nagyon kevés infó, hogy 15 méter és 2 fal -, illetve az ellenoldalak milyensége is fontos tényező.
amiket még tudni kellene;
- milyen netes sebesség mellé kell?
- elvárás a mimo képesség - itt jönnek képbe a használt ellenoldalak -, vagy elég lite-n is?
- mekkora összegben lehet gondolkodni?

(#26382) imotep03 válasza kali (#26381) üzenetére


imotep03
tag

Nemtudom pontosan de egy tp link egy antennás anno 2 éve volt 9e Ft, konkrétan ugy néz ki hogy egy udvaron van 2 ház egymás után és az első ház legvégébe van fennt a router az emeleten ez az első fal majd itt van egy kisseb fa de nem veszélyes, és itt jön a 2. Ház itt pedig az első fal után nincs semmi konkrétan ide kellene, jobban ezt nemtudom jellemezni :D, egy laptopra kéne itt meg egy tv-re, az első házba 2laptop plusz telo van de itt ugye nincs gond mivel nagyon közel van a router. Nemtudom hogy mit jelent az ellen oldal meg a mimo? Egy kapulanos 5megás internet van ott, 30e ft ig max, kösszi

(#26383) kali válasza imotep03 (#26382) üzenetére


kali
legenda

így sem könnyű javaslatot tenni, de nem kizárt, hogy adott környezetbe egy jobb router is kevésnek bizonyul, ezért érdemesebb lehet beiktatni a jelenlegi router mellé egy range extendert/expandert, ami megnyújtja a szórást.
ellenoldal; a router által szórt wifi hálózatra felcsatlakozó eszköz; notebook...stb.
amennyiben n szabványos, és (legalább) 300-as wifi modul van egy eszközben, úgy az akkor érvényesül teljes egészében, ha azonos képességű ellenoldalra csatlakozik fel.
igaz, ha egy antennás a jelenlegi router, akkor az jobb esetben is csak 150-es lite-n, tehát nincs mimo, így akár egy ilyen is megfelelő lehet; tl-wa730re

[ Szerkesztve ]

(#26384) blaki


blaki
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretné kérni. Adott egy d-link dsl-360r adsl modem, már az újabb fekete színű széria T1E jelöléssel. Van egy TP-Link 1043nd router, természetesen nem működnek együtt. Visszaolvastam, hogy ezzel a párosítással sok a gond - sajnos előbb vettem a routert mint az olvasást megejtettem volna :S -, a modemet nem szeretném buherálni - már csak azért sem mert nem az enyém -, így marad a router csere. Kérdésem annyi, hogy melyik az a router amivel normálisan együtt tud működni a d-link modem? 2 max 3 gépet kell kiszolgálnia, abból 1 max 2 gép lenne wifivel hozzá csatlakozva. Szokásos dolgok mennének rajta, net, letöltögetés stb :).

Nem feltétel a gigabites port, csak a megbízható működés, és hogy a tp-link-nél ne legyen drágább, olcsóbb jöhet :)

Segítségeteket és válaszaitokat előre is köszönöm!

(#26385) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Hi!

20k korul keresek router. A fo szempont, hogy minden portja gigabites legyen es tudja szimultan a 2,4 es az 5Ghz-t is.

(#26386) csabbymtc


csabbymtc
tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy router-t, viszont nem tudom, hogy mire figyeljek a kiválasztásnál...
A lényeg:
A router-re kábellel csatlakozna egy asztali PC, és Wi-Fi-n két androidos telefon.
A net nem egy acélos sebességű, kőkemény 4 megabites. Viszont vályog házban lakunk, ahol a falak 80cm vastagak.
Szerintetek milyen router lenne a legjobb választás?

(#26387) csixy válasza blaki (#26384) üzenetére


csixy
addikt

Szia !
Én még nem vennék ezért ujabb routert.
Két oka lehet az inkompatibilitásnak és mind a kettő megoldható.
--1./ A modemnek is van saját IP címe és az ütközik a routered LAN-jának statikus IP címével . A megoldás az , hogy a routerLAN statikus IP_jét tedd másik alhálózatba (pl 192.168.1.1 helyett tedd 192.168.2.1-re, vagy fordítva) !
--2./ Lehet ,hogy a modem modem-router üzemmódba van configolva és PPPOE-zik. Megoldás: Vagy a modemet tedd Brigded üzemmódba és a router PPPOE-zzon, vagy ha a modemet nem akarod bolygatni és az PPPOE-zik ,akkor a router WAN-ját kapcsold DHCP client üzemmódba (Ha a modem tud DHCP_t osztani), vagy statikus IP címre olyanra ami egyezik a modem alhálózatával.

----és még egy érdekes link:
http://prohardver.hu/tema/re_uj_firmware_d-link_adsl_modemekhez/friss.html

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#26388) krealon válasza csabbymtc (#26386) üzenetére


krealon
veterán

80cm valyogon csak furoval fogsz tudni atjutni, igy gyakorlatilag mindegy, hogy milyen routert veszel.

(#26389) csabbymtc válasza krealon (#26388) üzenetére


csabbymtc
tag

Szóval azt mondod, hogy ilyen vastag falak mellet esélytelen, hogy akár a szomszéd szobában elég erős legyen a jel? Szomorú...
De köszönöm a választ!

(#26390) krealon válasza csabbymtc (#26389) üzenetére


krealon
veterán

A legjobb hatas eleresehez 2 kulso antennas modellt erdemes venni es az antennak kulonbozo pozicionalasaval megkeresni a leheto legnagyobb jelszintet a szomszedban.
Ha vannak ajtok, ablakok, illetve a fodem nem tul vastagon fedett folddel, akkor valamennyi jel atjuthat, de altalanossagban nagyon kevesse ereszti at a mikrohullamot a valyog. Sajnos (vagy szerencsere :) megvalositando celtol fuggoen).

(#26391) Gubek-Einste válasza Pharaoh (#26385) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link 3600/4300

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26392) buca84


buca84
őstag

Nemrég vásároltam egy 741ND-t repeaternek (1043ND-re csatlakozik).
A 1043ND-n open-wrt van a 741ND-n gargoyle.
A jelszint 59-63%.

Sajnos 10 perc használat után eldobja a jelet a 741ND és újraindítás/kikapcsolás után nem lehet rá csatlakozni.
A környezetemben nincs hasonló csatorna, mint amit én használok.

Szerintetek mi lehet a gond?

Illetve javasolnátok helyette másik routert, ami gargoyle kompatibilis és repeaterként is működik.

(#26393) chab7 válasza csabbymtc (#26386) üzenetére


chab7
addikt

Furcsa dolog ez bizony ahogyan írják mások is. Én is vályogban lakom, és örülök is hogy nem ereszti be a káros sugarakat annyira, viszont valóban nehéz átlőni így a jelet, bár eddig sikerült, nem olyan vészes a dolog. Ha a fal túlsó oldalán levő helyiségbe kell a net és a falhoz teszed a routert akkor a fal másik oldalán levő simán lesz erős jel. Ha már egy kis folyosó is közte van akkor már nehézkesebb. Most szenvedek is ettől mert leromlott valamiért a jelem, pedig simán volt még régebben ebben a helyiségben is nálam jel. Mostanában meg akadozik. Még úgy is, hogy lecseréltem a routert egy új kétantennásra.
Viszont az udvaron a kertkapuig is van jel, mert ugye arrafelé is csak az a fal van ami mellett a router tanyázik.
Most egy másik routerrel (akár a régivel, mert lehet nem is a routernek volt baja) amit kihelyezek a folyosó közepére, szeretném megoldani, hogy minden helyiségben legyen elfogadható vagyis inkább használható jelem, miközben az udvaron sem csökken a táv, ugyanis kellemes az ha nyári estéken (vagy akár meleg délutánokon) a nyársaló melletti fedett részre kiülve is lehet netezni :)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#26394) honfoglalo


honfoglalo
senior tag

Üdv!
Szolgáltatói Netgear-es ócskaság helyett kellene valami korrekt wifi router. A jelenlegivel a fő probléma a jelerősség: két fal után nagyon gyenge a jel, a harmadik után nem is látja semmi. 3 iPad, 1 laptop plusz mobilokat (böngészés, email) kéne kiszolgálnia, 60-as netről van szó, lehetőleg 10 alatt kéne kijönni, az se gond, ha nem új, csak tegye a dolgát. Közben visszaolvasgatok, de hátha erre konkrétan könnyebb választ adni. :R

[ Szerkesztve ]

(#26395) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#26392 buca84 Ez nem ide való, ITT tedd fel a kérdésedet,

#26394 honfoglalo 10k alatt egy erősebb N300 típus lenne neked jó, ilyen a TP-Link 84x/94x, Asus N12, Linksys E900/E1000, az utolsó kettő belső antennás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26396) Omni válasza Intruder2k5 (#26377) üzenetére


Omni
aktív tag

Azt azért ehhez hozzáfűzném, hogy ezek az akciós routerek (Linksys E1000, E2000) refurbished termékek, csak ezt elfelejtik valamiért feltüntetni.

[Linksys E2000 refurbished] 40 dollár, így már érthető a tizenpárezres ár... :o

[ Szerkesztve ]

(#26397) Intruder2k5 válasza Omni (#26396) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát nem tudom, amennyiben felújított, úgy gondolom a Linksys ezt a dobozon is feltünteti, vagyis mindegy, hogy a bolt kiírja-e, vagy se! Na persze ez csak akkor derül ki, amikor a kezedbe kapod!

(#26398) Omni válasza Intruder2k5 (#26397) üzenetére


Omni
aktív tag

Én egy E1000-rest vettem pár hete az Ipon-ból. A doboza egy sima karton volt, semmi csicsa. Rajta egy "Certified Remanufactured Product" felirattal.

A probléma ezzel az, hogy nem tüntetik fel a termék refurbished státuszát, így az árgépen is az új termékek között szerepel, pedig ezek a routerek már javítottak.

Pl az Amazon is korrektül leírja, hogy javított.

[ Szerkesztve ]

(#26399) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

120-as nethez kellene router, mert a jelenlegi tp-link 841N már nem szolgálná ki, pedig semmi gondom nincs vele bár az utóbbi időben a wifi dobálja a netet.

Kinéztem az asus N15U-t valamint a tp-link 3600 illetve 4300 valamelyikét. A gondom az, hogy tetszene az asus viszont félek, hogy a belső anetenna panelban gondot jelent majd. Tudom, hogy teljesen helyfüggő a wifi viszont véleményetek szerint nagyon mellé foghatok vele? Vagy inkább legyen a tp-linkek valamelyike?

(#26400) honfoglalo válasza Gubek-Einste (#26395) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Amennyiben a jelerősség a legfontosabb szempont, akkor a jelenlegi NETGEAR N300 WNR2000 helyett, lényegesen jobb jelet adna az Asus rt-n12 (illetve látom ezekből is több féle van, akkor a d1 kell?). Vagy esetleg még valami alternatíva, ami erősebb, használt is szóba jöhet, ha adtok típusokat, akkor böngészem, csak tudnom kéne, hogy mit érdemes.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.